Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D13

3 660 m, 142 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Hanna LundbergOK Renen29:16
2Kristine KravdalGjø-Vard OL31:49+2:33
3Märta LjungbergSjövalla FK32:13+2:57
4Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna32:36+3:20
5Emma LingJönköpings OK32:57+3:41
6Oda ScheeleNydalens SK33:06+3:50
7Nora HolmgårdKils OK33:48+4:32
8Sofia IversAttunda OK35:59+6:43
9Olena DankovaKSO Kompas36:08+6:52
10Maria SeninaNord West36:41+7:25
11Sara MöllerOK Södertörn36:49+7:33
12Agnes MalmgrenOckelbo OK37:09+7:53
13Tove RingiOK Kåre37:18+8:02
14Hanna RingRonneby OK37:29+8:13
15Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL37:50+8:34
15Sofia PalmFK Boken37:50+8:34
17Josefin LindströmOK Hammaren37:54+8:38
18Tea MarkholmSkåneslättens OL37:56+8:40
19Emma ErikssonAnnebergs GIF38:15+8:59
20Nanna Lysemose PoulsenSilkeborg OK38:32+9:16
21Hanna GabrielssonKungälvs OK39:05+9:49
21Therese NilssonOK Österåker39:05+9:49
23Rebecca HardenFK Boken39:19+10:03
24Lovisa MoqvistLerums SOK39:51+10:35
25Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK40:07+10:51
26Cornelia IvarssonOK Hammaren40:37+11:21
27Nina PerssonHaninge SOK40:53+11:37
28Malin BierfeldtÄrla IF41:05+11:49
29Olivia AsketunOK Roxen41:21+12:05
30Johanna LaanojaOK Kobras41:23+12:07
31Ellen SigvardsonBredaryds SOK41:37+12:21
32Marie-Chantal BallnusJärfälla OK41:45+12:29
33Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK41:49+12:33
34Sofia WigleSödertälje-Nykvarn OF41:56+12:40
35Emma ErikssonTjällmo-Godegårds OK41:58+12:42
36Emie VannierCSLG Melun42:03+12:47
37Klara AnderssonOK Orion43:05+13:49
38Ebba LindellIF Thor43:39+14:23
39Sofie FranzénAlmby IK43:54+14:38
40Lovisa NilssonAttunda OK44:14+14:58
41Johanna FranssonJönköpings OK44:20+15:04
42Ina MartiniAsker SK44:59+15:43
43Clara JohanssonOK Skärmen45:26+16:10
44Venla KankainenSotkamon Jymy45:27+16:11
45Ingrid Bogen ArenthIF Sturla45:28+16:12
46Nike PruthIK Hakarpspojkarna45:29+16:13
47Amanda KarmetunOK Njudung45:41+16:25
48Klara JohanssonVästvärmlands OK46:01+16:45
49Ebba KleinBjörkfors GOIF46:21+17:05
50Tilda GolsäterKorsnäs IF OK46:57+17:41
51Sofia DjerfVästerbergslagens OL47:02+17:46
52Ingrid LamarkGanddal IL47:39+18:23
53Nicolina MobergOK Tyr47:43+18:27
54Elin HugossonLunds OK47:55+18:39
55Elvira KarnehedOK Roxen48:01+18:45
56Elin JohanssonGudhems IF48:15+18:59
57Rebecca ThyssenHorsens OK48:43+19:27
58Venla-Linnea KarjalainenSuunta Jyväskylä48:47+19:31
59Thea FagerströmIFK Göteborg49:02+19:46
60Lisa FalkGöteborg-Majorna OK49:10+19:54
61Ida HofstedtVallentuna-Össeby OL49:42+20:26
62Moa HjortOK Roxen49:45+20:29
63Petra  HoveidAsker SK50:01+20:45
64Tamara MiklusovaTJ Rapid Bratislava50:10+20:54
65Anna SvenssonTenhults SOK50:20+21:04
66Matilda AhlströmIstrums SK50:31+21:15
67Ylva JohanssonOK Djerf51:33+22:17
68Polina TsvetkovaNiNo- Oteam51:36+22:20
69Karin SannaU.S. SAN GIORGIO A.D.S.51:54+22:38
70Ida LarssonVästerås SOK52:04+22:48
70Elin JennerstrandOK Njudung52:04+22:48
72Emma LiljeGävle OK52:06+22:50
73Anne Sofie Thyssen HarfotHorsens OK52:10+22:54
74Liv ÅkermanÄlvdalens IF OK52:11+22:55
75Adine Blakkestad IngesenSarpsborg OL52:38+23:22
76Lilian PalmHJS-Vansbro OK53:27+24:11
77Elsa AlbinssonOK Tyr54:15+24:59
78Linnéa SöderqvistOK Ravinen54:23+25:07
79Lovisa HambäckLånghundra IF54:28+25:12
80Amelie RajanIFK Lidingö SOK54:37+25:21
81Ella SöderberghIFK Göteborg54:54+25:38
82Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb55:15+25:59
83Hanna KromnérSkogspojkarnas OK55:25+26:09
84Astrid HougaardAarhus 1900 orientering55:29+26:13
85Annick MeisterOLG Dachsen55:45+26:29
86Sofia LundkvistOK Vargen55:48+26:32
87Katja LeicktTullinge SK56:32+27:16
88Lisa OlssonTorsås OK56:37+27:21
89Emilia KarlssonLånghundra IF56:45+27:29
90Elin ErneOLG Cordoba57:02+27:46
91Linn KarlssonOK Vilse 8758:49+29:33
92Hana BernatikovaSokol Frydek-Mistek1:00:14+30:58
93Elin NetzOK Kolmården1:00:48+31:32
94Hanna LundgrenLinköpings OK1:01:09+31:53
95Elin NilssonAndrarums IF1:01:20+32:04
96Maja SandvikAttunda OK1:01:21+32:05
97Clara SamuelssonOK Vivill1:01:40+32:24
98Sofia EdvardssonJärfälla OK1:02:42+33:26
99Sanna HedbergOK Södertörn1:03:56+34:40
100Ebba RosanderSOK Aneby1:04:17+35:01
101Ebba LindOK Skärmen1:05:37+36:21
102Sigrid FröbergOK Roxen1:05:39+36:23
103Amelie JosefssonSkogslöparna1:05:40+36:24
103Johanna SvenssonOK Löftan1:05:40+36:24
105Anna HechlTirol1:05:48+36:32
105Naja HeinisOLV Baselland1:05:48+36:32
107Anna AasaÖvertorneå IF1:06:39+37:23
108Ida EdvardssonEksjö SOK1:07:04+37:48
109Vilde WoldSundbybergs IK1:07:19+38:03
110Tilda HenningssonIK Trenne Ullared1:07:41+38:25
111Sara AnkarlingSträngnäs-Malmby OL1:10:19+41:03
112Ellen KillmeyVittjärvs IK1:10:28+41:12
113Isabella JoonsLeksands OK1:10:48+41:32
114Tilda WigforssArboga OK1:11:15+41:59
115Alva LarssonSundsvalls OK1:11:23+42:07
116Emma IvarssonOK Kullingshof1:12:05+42:49
117Marie AsplundKungälvs OK1:12:26+43:10
118Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF1:14:49+45:33
119Evie ConwayWest Yorkshire Orienteers1:15:06+45:50
120Elsa ForsgrenVästerbergslagens OL1:15:43+46:27
121Natalie WestlundTorsås OK1:17:18+48:02
122Ellen EkingeOK Motala1:17:35+48:19
123Matilda ÅkessonOK Landehof1:21:58+52:42
124Ying Yau ChuHKOC1:24:38+55:22
125Johanna PetterssonGustavsbergs OK1:24:51+55:35
126Tina YlipääBergnäsets AIK1:26:59+57:43
127Ingrid Kristine HansenSarpsborg OL1:27:07+57:51
128Elsa LampinenSelånger SOK1:27:19+58:03
129Sara LagermanSträngnäs-Malmby OL1:35:39+1:06:23
130Tove FrænellSundsvalls OK1:37:09+1:07:53
131Anna Jaconsen-GaskiBardu IL1:45:45+1:16:29
132Anna Austad SveenRaumar Orientering1:49:23+1:20:07
133Moa EngströmOK Renen1:54:15+1:24:59
134Ida AnderssonAndrarums IF1:57:38+1:28:22
135Malin NorlanderOK Nackhe2:12:14+1:42:58
Annie BrownWest Yorkshire Orienteersej godkänd
Inger Marie Stubban HygenØstmarka OKej godkänd
Julia FunkeLeksands OKej godkänd
Marie WathneSandnes IL (Rogaland)ej godkänd
Iselin SørensenIF Sturlaej godkänd
Olivia AspIFK Göteborgej godkänd
Alvina AxelssonOK Nackheej godkänd
Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubbej start
Alexandra LinløkkenØstmarka OKej start
Dupuy Rose-LouCorrèze COej start
Linda JonssonOK Orionej start
Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OLej start
Ida SkantzeSundbybergs IKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!