Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

D55

3 990 m, 83 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anneli BerggrenOK Denseln41:09
2Lena LarssonSala OK41:30+0:21
3Jane JohanssonIstrums SK41:39+0:30
4Christina SöderblomÄtrans IF43:23+2:14
5Kerstin AnderssonRyda SK44:13+3:04
6Elisabeth ÖströmOK Tyr46:36+5:27
7Marie MalmborgSöders-Tyresö47:06+5:57
8Åsa SundbergOK Södertörn47:30+6:21
9Anna-Lena AnderssonVästerbergslagens OL48:09+7:00
10Ayoe BergOdense OK48:10+7:01
11Ingrid KensbyOK Tyr48:19+7:10
12Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK48:32+7:23
13Christina SegerslättSkåneslättens OL49:02+7:53
14Heidrun FinkeOLV Uslar49:16+8:07
15Eva WoxlinAlfta-Ösa OK50:14+9:05
16Ann NilssonMarkaryds FK50:34+9:25
17Angelina KulevaSSV Planeta Radebeul50:35+9:26
18Lena OlssonSkåneslättens OL51:08+9:59
19Jannike WålbergOK Kåre51:21+10:12
20Birgit HanssonHerrestads AIF51:37+10:28
21Lena JanssonGarphyttans IF52:14+11:05
22Ann-Marie AnderssonTenhults SOK52:20+11:11
23Kerstin PerssonFK Göingarna52:52+11:43
24Eva WalheimRobertsfors IK53:02+11:53
25Sari JetsonenSJJ53:21+12:12
26Birgitta AnderssonFrämmestads IK53:25+12:16
27Monica HenrikssonEksjö SOK53:28+12:19
28Mona Bugge HaugOL Vallset/Stange54:01+12:52
29Anne-Marie KarlssonSvaide Roma SOK54:04+12:55
30Maria ErikssonÅmåls OK54:27+13:18
31Christina BirathStenungsunds OK54:38+13:29
32Alena RoseckaSKP Zdar nad Sazavou55:46+14:37
33Christina OlssonSkåneslättens OL56:14+15:05
34Lena RunessonOK Vivill56:53+15:44
35Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK57:10+16:01
36Annika LarssonArboga OK57:14+16:05
37Camille GireOPA Montigny57:20+16:11
38Dilya BayburinaUfa-United58:22+17:13
39Irina StrizhkovaVladivostok58:38+17:29
40Agneta OlivestamVimmerby OK58:56+17:47
41Birgitta GustafssonHagaby GOIF59:05+17:56
42Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OK59:43+18:34
43Marianne KlassonUlricehamns OK1:00:03+18:54
44Anna-Sofie LundmanOK Roslagen1:00:32+19:23
45Annika DavidssonVästerås SOK1:00:48+19:39
46Annika LeanderssonOK Tyr1:01:00+19:51
47Birgitta StrandbergSkogslöparna1:01:03+19:54
48Carol EdwardsThames Valley Orienteering Club1:01:13+20:04
49Helena SaarimäkiAngelniemen Ankkuri1:01:21+20:12
50Katriina KalliokoskiPerhon Kiri1:01:42+20:33
51Karin ErnfridssonOK 64 Torpa1:02:14+21:05
52Tetyana BozhkoO-klub1:02:34+21:25
53Karin JanssonOK Rodhen1:02:36+21:27
54Anneli Brander NilssonStenungsunds OK1:03:38+22:29
55Eva WildmarkFK Boken1:04:12+23:03
56Vivianne LindstamSol Tranås1:04:15+23:06
57Ann Warma LaasOK Skogshjortarna1:04:38+23:29
58Anne-Marie RöllikeOK Lindéna1:06:03+24:54
59Eva KarlssonUddevalla OK1:06:24+25:15
60Marianne RosgrenOK Njudung1:06:28+25:19
61Gitte IsenHerning O-Klub1:06:35+25:26
62Pascale MartinRaid Orientation Paris1:06:39+25:30
63Christina NordströmBodens BK1:09:20+28:11
64Eileen BresemanCascade OC1:09:26+28:17
65Taisiia VasilevaVladivostok1:10:00+28:51
66Eva ElnerudSigtuna OK1:10:10+29:01
67Vera KhlebnikovaANCO-Neuchâtel1:10:11+29:02
68Ingvor JohanssonFalkenbergs OK1:10:47+29:38
69Birgitte HalleAarhus 1900 orientering1:14:40+33:31
70Katarina JakobssonGarda OK1:16:34+35:25
71Hisako MurakoshiTeam Chako1:17:07+35:58
72Sylvie BouchéCOL Etrechy1:17:12+36:03
73Alexandra WilhemANCO-Neuchâtel1:19:13+38:04
74Annette FæringSvendborg OK1:24:11+43:02
75Tina HagårdRävetofta OK1:30:20+49:11
76Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK1:33:55+52:46
77Margi FreemantleYarra Valley OC1:35:39+54:30
78Beatriz Delgado CeciliaUNIVERSIDAD DE ALICANTE1:43:30+1:02:21
79Hanne VestSvendborg OK1:44:31+1:03:22
80Marsha FehrFWOC1:46:28+1:05:19
81Zaiga UdreB&B1:53:13+1:12:04
82Nermin FenmenODTÜ1:56:49+1:15:40
83Lene BankeSvendborg OK2:04:39+1:23:30
Susanne LüscherStora Tuna OKej start
Ana Maria de Oliveira CintraClube de Orientação de Divinópolis - Codivej start
Galima GrigoryevaUfa-Unitedej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!