Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H20

6 980 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Michael AdamsWest Yorkshire Orienteers58:33
2Jefta LangerakJärfälla OK59:39+1:06
3Álvaro Prieto del CampoMalarruta59:58+1:25
4Håvard MyhreKongsberg OL1:00:12+1:39
5Lukas HoferOLG Thun1:04:54+6:21
6Fredrik RegbornHagaby GOIF1:05:28+6:55
7John GabrielssonSävedalens AIK1:05:53+7:20
8Christian Bagger HagnerSilkeborg OK1:05:56+7:23
9Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:06:38+8:05
10Henrik UpsalKristiansand OK1:07:02+8:29
11Asker ÖhlenschlägerCopenhagenO1:08:56+10:23
12Viktor DjerfVästerbergslagens OL1:09:06+10:33
13Jan SchliebenerOLV Uslar1:09:29+10:56
14Robert GrahamOttawa OC1:09:49+11:16
15Daniel BengtssonTullinge SK1:11:10+12:37
16Holger PetersenOK Gorm1:11:48+13:15
17Johan LarssonOK Skogshjortarna1:13:15+14:42
18Demian GanderOLG Pfaeffikon1:14:19+15:46
19Coni MeiliOLG Chur1:14:32+15:59
20Lars TreekremHeming Orientering1:14:38+16:05
21Lino WilhelmOL Regio Olten1:14:53+16:20
22Valentin LevesyOrientalp1:15:50+17:17
23Joel PetterssonTullinge SK1:16:08+17:35
24Lasse-Pekka LahtiKangasala SK1:17:09+18:36
25Emil SjööVästerviks OK1:18:17+19:44
26William HultqvistVallentuna-Össeby OL1:18:42+20:09
27Oskar VigrenSävedalens AIK1:19:05+20:32
28Erik ErlandssonOK Vivill1:19:57+21:24
29Michael RoomanTrol Belgium1:20:23+21:50
30Kalle JohanssonOK Hammaren1:20:33+22:00
31Johan LiljebjörnNybro OK1:20:55+22:22
32Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:21:10+22:37
33Kalle KarlssonGOIF Tjalve1:21:49+23:16
34Luca NembriniC.O. Aget Lugano1:22:45+24:12
35Ilya KudryavcevNord West1:24:35+26:02
36Robin LarssonFK Göingarna1:24:59+26:26
37Johan NilssonHultsfreds OK1:28:09+29:36
38Oskar EklundMålilla OK1:30:02+31:29
39Alessandro De NoniOrienteering Tarzo a.s.d.1:30:56+32:23
40Anton DanielsAttunda OK1:31:42+33:09
41Gard-Martin Udnesseter JohnsonNTNUI1:35:03+36:30
42Rasmus SteenOK Enen1:35:45+37:12
43Arvid HammarFK Herkules1:39:03+40:30
44Jakob JunkersIF Marin Väst1:39:58+41:25
45Tobias BladhLunds OK1:41:19+42:46
46Oscar SturkWaxholms OK1:41:31+42:58
47Andreas MayerASVÖ Österrike1:41:55+43:22
48Elia BrühwilerOL Regio Wil1:45:13+46:40
49Samuel JohanssonOK Hammaren2:03:02+1:04:29
50Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering2:35:48+1:37:15
David GrossmannOLG Thunej godkänd
Aksel MadslienNydalens SKej start
Jakob LiljaOK Enenej start
Bonnet VincentGuyancourt Orientation 78ej start
Iurii MalyshevRUS-Veteranej start
Oskar JohanssonVästvärmlands OKej start
Martin NilssonSnättringe SKej start
Gottfrid ArksandVallentuna-Össeby OLej start
Simon Thrane HansenOK Pan Århusej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!