Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

H45 Motion

4 920 m, 60 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Peter EdmanKorsnäs IF OK38:47
2Fredrik OskarssonRonneby OK46:13+7:26
3Janne SkarnerLeksands OK46:23+7:36
4Magnus JohanssonSäterbygdens OK49:23+10:36
5Øyvind RanestadHamar OK52:35+13:48
6Magnus BolanderSnättringe SK54:03+15:16
7Lars HagelbergEksjö SOK54:28+15:41
8John-Arne SandströmOK Älme55:06+16:19
8Kjetil JacobsenHamar OK55:06+16:19
10Bård MoumHalden SK55:09+16:22
11Magnus GranbergPiteå IF55:10+16:23
12Lars WestlinValbo AIF57:27+18:40
13Krister BerglundKarlsbyhedens IK58:14+19:27
14Jörgen HjortOK Roxen58:27+19:40
15Patrik ArvidssonVimmerby OK1:00:30+21:43
16Björn FredmanOK Älvsjö-Örby1:00:44+21:57
17Carl BjörssonOK Kullingshof1:00:58+22:11
18Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad1:01:12+22:25
19Weine GustafssonSkillingaryds FK1:01:23+22:36
20Mats LindgrenIF Hallby SOK1:01:24+22:37
21Ted-Andre BernhardsenBul-Tromsø IL1:01:29+22:42
22Mikael WardOK Vivill1:03:13+24:26
23Dan LundstedtMullsjö SOK1:04:25+25:38
24Lars LjungbergSjövalla FK1:07:55+29:08
25Kjell KarlssonLinköpings OK1:07:57+29:10
26Staffan SvenssonTenhults SOK1:08:03+29:16
27Mårten LampinenSelånger SOK1:09:34+30:47
28Lars-Gunnar BjörklundIFK Mora OK1:09:47+31:00
29Lars SvenssonIK Hakarpspojkarna1:10:38+31:51
30Morgan BjelkHästveda OK1:10:58+32:11
31Pål Espen NordhaugKonnerud IL1:12:01+33:14
32Anders HarfotHorsens OK1:13:40+34:53
33Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby1:13:50+35:03
34Örjan LarssonLunds OK1:14:01+35:14
35Magnus HagmanFjärås AIK1:14:13+35:26
36Jesper RundbäckVaggeryds SOK1:14:17+35:30
37Niklas BlixtJärbo OK1:14:56+36:09
38Anders NorlinIFK Mora OK1:15:52+37:05
39Anders WahlströmOK Djerf1:17:14+38:27
40Björn SandénOK Södertörn1:17:55+39:08
41Lars-Magnus BjörckOK Älme1:18:15+39:28
42Niklas GelknerSkåneslättens OL1:19:02+40:15
43Adrian HardenFK Boken1:19:22+40:35
44Ove MöllerLinköpings OK1:20:35+41:48
45Lars ArneborgUlricehamns OK1:23:45+44:58
45Bernt ForsgrenVästerbergslagens OL1:23:45+44:58
47Lars WassénVänersborgs SK1:29:21+50:34
48Thomas DanielssonBromma-Vällingby SOK1:29:25+50:38
49Jan Hedström 1:29:45+50:58
50Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad1:29:57+51:10
51Jonas ÖrnKFUM Örebro OK1:31:03+52:16
52Patric TolftebladhOK Älme1:31:46+52:59
53Vegard KvisleAsker SK1:34:47+56:00
54Remo SchönenbergerOLV Baselland1:35:00+56:13
55Joakim SjöstrandFK Snapphanarna1:35:07+56:20
56Anders BryngelssonTullinge SK1:35:25+56:38
57Patrik PogemaaOK Skogsstjärnan1:37:35+58:48
58Torbjørn BogenIF Sturla1:38:25+59:38
59Lars HelmerssonVandrarringen1:41:05+1:02:18
Wåge ElmekeIF Hallby SOKej godkänd
Henrik AuneHalden SKej start
Håkan AuseliusBredaryds SOKej start
Lars EdbergOK Nackheej start
Karl-Johan GunnarssonEmmaboda Verda OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!