Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Open 3

2 920 m, 354 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Viktor LindqvistBoxholm-Mjölby OL23:22
2Mikael EngströmBorås GIF26:12+2:50
3Dan BergmanBorås27:32+4:10
4Filip HåkanssonOK Orion27:40+4:18
5Viktoria BorgOK Frisene29:46+6:24
6Malin LarssonTjällmo-Godegårds OK29:53+6:31
7Oliver LindblomOK Roxen29:59+6:37
8Arvid PerssonMölndal Outdoor IF30:03+6:41
9Frida KarlssonLinköpings OK30:28+7:06
10Lukas ErikssonSala OK30:31+7:09
11Simon BergdahlBorås31:23+8:01
12David HulténFrösö IF31:48+8:26
13Malin HeimerSundsvalls OK32:01+8:39
14Tommy NilssonSundsvalls OK32:15+8:53
15Ylva DoeringGarphyttans IF32:29+9:07
16Herman Lien BackstrømHalden SK32:35+9:13
17William SturessonLerums SOK32:37+9:15
18Erica HonethVäxjö OK32:44+9:22
19Melker CarlingerSkogsluffarnas OK33:05+9:43
20Hanna Green 33:50+10:28
21Maria PetterssonOK Njudung33:51+10:29
22Madelen ErikssonTrollhättans SOK33:55+10:33
23Martin JohanssonRonneby OK34:00+10:38
24Michel JudOL Amriswil34:08+10:46
25Maria AnderssonKvillebyns SK34:11+10:49
26Elias RangertIK Hakarpspojkarna34:18+10:56
27Maria WennbergSkellefteå OK34:26+11:04
28Johan ErikssonSala OK34:30+11:08
29Rebecca SvenssonVärend GN OL34:34+11:12
30Edvin BorneFrölunda OL34:41+11:19
31Daniel KjellmanOK Ravinen34:57+11:35
32Lisa JärlingSOK Träff35:04+11:42
33Mattias EricssonFK Friskus-Varberg35:08+11:46
34Maria GustafssonVästerbergslagens OL35:11+11:49
35Anneli WihlborgOK Gynge35:12+11:50
36Ulrika LjungqvistKexholms SK35:47+12:25
37Karin InghammarBorås36:26+13:04
38Timothy NilssonSävedalens AIK36:33+13:11
39Josefine VorbergOK Landehof36:44+13:22
40Maria HenricssonOK Tyr36:47+13:25
41Sabina ForsbergKFUM Örebro OK36:52+13:30
42Albin BardhOK Njudung36:54+13:32
43Gunilla RydgårdEksjö SOK36:55+13:33
44Maria ErikssonOK Tyr36:58+13:36
45Charlotte NilssonSävedalens AIK37:08+13:46
46Isak FranssonOK Njudung37:09+13:47
47Marius HollevikKongsberg 37:10+13:48
48Linda KarlssonSundsvalls OK37:13+13:51
49Gudrun DahlbergBredaryds SOK37:26+14:04
50Matilda AspIFK Göteborg37:35+14:13
51Bea WanstadiusFK Åsen37:38+14:16
52Linda KandersFrosta OK38:08+14:46
53Ellen SvenssonRångedala38:16+14:54
54Matilda HonethVäxjö OK38:18+14:56
55Emilia ÖsterlundIK Ymer38:33+15:11
56Frida StåhlTumba-Mälarhöjden OK38:38+15:16
57Pernilla IvehammarLinköpings OK38:45+15:23
58Jensine JohanssonFinspångs SOK38:48+15:26
59Gunilla BergOK Ravinen38:49+15:27
60Kristina BäckArboga OK38:54+15:32
61Ann Karolina KarlssonLessebo OK39:02+15:40
62Tilda KartengrenVänersborgs SK39:09+15:47
63Emrik LindFK Herkules39:11+15:49
64Tim MartnerFrölunda OL39:18+15:56
65Viola BerlinLandvetter39:24+16:02
66Ann GrimbeckSävedalens AIK39:26+16:04
67Felicia LorénOK Landefhof39:27+16:05
68Emmelie GeorgssonOK Nackhe39:35+16:13
69Annelie LundstedtMullsjö SOK39:37+16:15
70Harald MartnerFrölunda OL39:50+16:28
71Jenny GalborgenEds SK39:52+16:30
72Leif DahlbergOK Nolaskogsarna39:55+16:33
73Anna GustafssonTrosabygdens OK40:09+16:47
74Ola SvenssonFK Åsen40:15+16:53
75Elin LeanderJönköpings OK40:38+17:16
76Nina EkdahlEmmaboda Verda OK40:40+17:18
76Carina StenbergOK Skogshjortarna40:40+17:18
78Lizen BergströmOK Bävern40:47+17:25
79Jessica FredbyGöteborg40:53+17:31
80Sara AnderssonVänersborgs SK40:58+17:36
81Julia Jonsson ShimadaBorås41:03+17:41
82Carina ThomsenMalmö OK41:09+17:47
83Jan BrandinIFK Sävsjö41:23+18:01
84Tommy JingforsÅmåls OK41:29+18:07
85Bo PetterssonOK Djerf41:44+18:22
86Oskar GranOK Lindéna41:48+18:26
87Magdalena EngesLeksands OK41:52+18:30
88Jannika JosefssonOK Roxen41:58+18:36
89Fredrik ArenanderSkarpnäcks OL42:01+18:39
90Johan RosanderSOK Aneby42:05+18:43
91Anna KeyserOK Älvsjö-Örby42:12+18:50
92Thea TanhuaIstrums SK42:13+18:51
93Marie Lien BackstrømHalden SK42:15+18:53
94Maja NordinUlricehamn OK42:22+19:00
95Henry RøthingHaugesund IL Orientering42:23+19:01
96Paula Liis ViljamaaTammed42:25+19:03
97Hanna HulténFrösö IF42:29+19:07
98Lisa Stjernman RosqvistSödra Sandby42:32+19:10
99Therese Sjöden 42:33+19:11
100Erik LarssonÅmåls OK42:39+19:17
101Evelina BergOK Ravinen42:41+19:19
101Anna HaiderHSV-Ried42:41+19:19
103Melwin WildheimFK Friskus-Varberg42:46+19:24
104Anders NilssonGällstadbygdens SOK42:54+19:32
105Annette JohanssonIF Rigor42:59+19:37
106Lena DahlbergOK Nolaskogsarna43:03+19:41
107Jesper DahlbergHåby IF43:07+19:45
108Viola BergerIstrums SK43:13+19:51
109Mona SveenVang OL43:34+20:12
110Ulrika PerssonOK Hammaren43:36+20:14
111Susanne ArneborgUlricehamns OK43:40+20:18
112Maria DelinOK Pan-Kristianstad43:42+20:20
113Niclas JohanssonOK Kåre43:56+20:34
114Helena RothamelTolered-Utby Ol-klubb43:59+20:37
115Mikael SeverinssonBredaryds SOK44:00+20:38
115Linda LarssonOK Tisaren44:00+20:38
117Ina Kristin BlågestadIndre Østfold OK44:09+20:47
118Felicia HökarsAttunda OK44:17+20:55
119Anette FlingmarkUddevalla OK44:18+20:56
119Tilde SvenssonOK Gränsen44:18+20:56
121Paula GranOK Lindéna44:42+21:20
122Mikael LindGotlands Bro OK44:47+21:25
123Lottis BrohedeOK Älgen44:54+21:32
124Lovisa ThornemanHelsingborgs SOK44:56+21:34
125Mette ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK45:02+21:40
126Wu JiyuanLearnjoy45:38+22:16
127Annsofie BjurströmHjobygdens OK45:39+22:17
128Lina FranssonJönköpings OK45:41+22:19
129Anders KihlBorås45:57+22:35
130Peter MårtenssonGarphyttans IF46:02+22:40
131Eva JylltorpLinköpings OK46:03+22:41
132Lena EklundSkarpnäcks OL46:04+22:42
133Ida-Johanna OddmoHärlövs IF46:06+22:44
134Helena LiljeströmGävle OK46:07+22:45
134Emma SmidingGävle OK46:07+22:45
136Elin RahmOK Norrvirdarna46:08+22:46
137Linda JönssonOK Pan Kristianstad46:10+22:48
138Cathrine DahlbergHåby IF46:14+22:52
139Jessica JohanssonSol Tranås46:15+22:53
140Lillvor NordströmÖrebro46:32+23:10
141Evy ÖsterbladFK Boken46:38+23:16
142Ann-Sofi LindgrenIF Hallby SOK46:40+23:18
143Per-Åke DahlbergHåby IF46:44+23:22
144Karolina BolanderSnättringe SK47:03+23:41
144Mirka NevalaFinland47:03+23:41
146Josefin NilssonIFK Mora OK47:13+23:51
147Louise VibergRyda SK47:23+24:01
148Maria MarkströmOK Renen47:41+24:19
149Måns BengtssonBrinkens IF47:50+24:28
150Casper Möllberg 47:53+24:31
150Sara KristiansdottirKrokom47:53+24:31
152Elsa AspMölndal Outdoor IF47:59+24:37
152Adina CarlingerSkogsluffarnas OK47:59+24:37
154Liv LindOK Skärmen48:05+24:43
155Mårten SundbladOK Skärmen48:07+24:45
156Li-Min SvenssonOK Älme48:09+24:47
157Lena WesterbergTrollhättans SOK48:25+25:03
158June Helen MyklebustHedrum OL48:27+25:05
159Kristina PerssonHalmstad OK48:28+25:06
160Eva JohanssonOK Älme48:29+25:07
161Marie MartinssonOK Ravinen48:30+25:08
162Roger ErikssonOK Nolaskogsarna48:33+25:11
163Katarina MyrenIK Trenne Ullared48:41+25:19
164Sofia DahlgrenIK Ymer48:50+25:28
165Malin AnderIstrums SK48:53+25:31
166Lisa  LarssonLjungskile FK48:56+25:34
167Lennart NilssonOK Grane49:07+25:45
168Charlotta WaernqvistNAIS Orienteringsklubb49:27+26:05
169Linnea AlmgrenMålsryd49:28+26:06
170Ayan LingJönköpings OK49:54+26:32
171Julia IvehammarLinköpings OK50:11+26:49
172Åse KringstadOK Kåre50:15+26:53
173Charlotta HansenAnderstorps OK50:20+26:58
174Magnus StrömUlricehamns OK50:36+27:14
175Mario RexBerliner TSC50:42+27:20
176Roland RohdeFellingsbro GOIF50:44+27:22
177Oscar GregowRydboholm Sk50:51+27:29
177Hugo GregowRydboholm Sk50:51+27:29
179Helena NyquistEmmaboda Verda OK50:52+27:30
180Elin B. BørrudEiker OL51:04+27:42
181Maria TolbladSundsvalls OK51:07+27:45
182My LarssonNässjö OK51:11+27:49
183Christina FredrikssonGarphyttans IF51:27+28:05
183Gisela DickerBorås51:27+28:05
185Tomas RiberthIK Trenne Ullared51:32+28:10
186Emma KilbornStenstorp51:35+28:13
187Anna LjungdahlOK Skogshjortarna51:44+28:22
188Ebba MagnussonIK Ymer51:45+28:23
189Lisa JohanssonOK Tranan51:46+28:24
190Bodil Bueng RemmenOL Trollelg51:47+28:25
191Marcus FranssonRonneby OK51:55+28:33
192Jesper SamellFrösö IF52:00+28:38
193Xue inn ZhaoBei jing zhong guan cun High school 52:09+28:47
194Kirsti NorstedHalden SK52:18+28:56
195Ulrike FriessningFuerstenfeld53:08+29:46
196Isak Jacobsen-GaskiBardu IL53:28+30:06
197Rolf FridénOK Gränsen53:30+30:08
198Gun-Britt HolmbergFK Vittus53:42+30:20
199Sara SchagerlindOK Bävern53:54+30:32
200Emma IsidorssonOK Vivill54:03+30:41
201Liselotte JanssonEksjö SOK54:04+30:42
202Karl AndraeOK Vilse 8754:14+30:52
203Agneta HolmOK Bävern54:16+30:54
204Eva HagrotTäby OK54:20+30:58
205Tomas GrelssonOK Södertörn54:27+31:05
205Emma  RydénJönköping54:27+31:05
205Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna54:27+31:05
208Alexandra ZetterbergOK Klyftamo54:28+31:06
209Olly LindOK Lindéna55:03+31:41
210Josefine NilssonOskarströms OK56:00+32:38
211Toril B OlsenLilomarka OL56:02+32:40
212Anna Maria SandénOK Södertörn56:06+32:44
213Ann-Sofi KromnérSkogspojkarnas OK56:13+32:51
213Helena BlomsterRonneby OK56:13+32:51
215Malin DimanderAttunda OK56:16+32:54
216Ann-Marie MånssonRonneby OK56:18+32:56
217Roland KarlssonSOK Träff56:22+33:00
218annette aronssonHisings kärra56:29+33:07
219Ramona SöderbergAlvesta SOK56:34+33:12
220Kerstin ÅstedtHärlövs IF56:50+33:28
221Anton DyreliusSnättringe SK57:02+33:40
222Isabell IsidorssonOK Vivill57:11+33:49
223Liselott Anderssonklubblös57:12+33:50
224Marie FranssonUlricehamns OK57:19+33:57
225Eva JanssonOK Älme57:22+34:00
226Susanne StrømHedrum OL57:24+34:02
227Stefan JanssonOK Älme57:31+34:09
228Sara DyreliusSnättringe SK57:39+34:17
229Yvonne LiljelandVaggeryds SOK57:46+34:24
229Barbro AhlsénSödertälje-Nykvarn OF57:46+34:24
231Anna-Karin AnderssonOK Frisene57:50+34:28
232Evan KarlssonLycksele IF57:55+34:33
233Birgitta NilssonFK Snapphanarna57:59+34:37
234Yi Yan WongHKOC58:03+34:41
235Catarina FranssonAlvesta SOK58:04+34:42
236Karl-Eric WannbergIK Omega58:09+34:47
237Magnus KlemmingLerum58:14+34:52
238Emilia DolkBorås58:17+34:55
238Peter DolkBorås58:17+34:55
240Jenny BerglundVittjärvs IK58:29+35:07
241Alma NilssonOK Stigen59:03+35:41
242Wei YunhaoLearnjoy59:08+35:46
243Helle FrischknechtAlta OL59:27+36:05
244Carina Viikkifloda59:38+36:16
245Allan Viikkifloda59:39+36:17
246Cecilia RoosOK Landehof59:48+36:26
247Matilda AugustssonOK Bävern1:00:01+36:39
248Anita JunforsOK Skogshjortarna1:00:14+36:52
249Sisko NevalaFinland1:00:30+37:08
250Eva K JohanssonKungälvs OK1:00:42+37:20
251Yvonne SvillingFK Vittus1:00:43+37:21
252Gunnar CarlssonOK Letstigen1:00:46+37:24
253Jakob AspIFK Göteborg1:00:48+37:26
254Alexander Jonsson ShimadaBorås1:01:07+37:45
255Wilma AnderssonSträngnäs-Malmby OL1:01:12+37:50
256Sabine GreterIK Stern1:01:33+38:11
257Emma CarlssonIK Trenne Ullared1:02:05+38:43
257Maria ÅkerfeldtGäddede SK1:02:05+38:43
259Camilla FlodmanOK Hammaren1:02:08+38:46
259Susanne KarlssonLindebygdens OK1:02:08+38:46
261Lauriann OwensBAOC1:02:11+38:49
262Franziska MeierOLG Pfaeffikon1:02:12+38:50
263Viktoria FredrixonOK Skogshjortarna1:02:28+39:06
264Tora JernIstrums SK1:02:33+39:11
265Margareta DahlströmOK Hedströmmen1:02:46+39:24
266Linnéa HallOK Amne1:02:56+39:34
267Pär AnderssonBoxholm-Mjölby OL1:03:13+39:51
268Gabriella DjerfLidköpings VSK1:03:24+40:02
269Åsa SjöblomOK Kåre1:03:26+40:04
270Eva ÅhsbergSjövalla FK1:03:27+40:05
271Sidonie WintherVästerbergslagens OL1:03:44+40:22
272Maria AhlbergNorbergs OK1:04:06+40:44
273Eva LöthmanSjövalla FK1:04:10+40:48
274Mary PattersonBorås GIF1:04:39+41:17
275Oili DahlIFK Enskede1:04:53+41:31
276Thomas AlmgrenBorås GIF1:05:14+41:52
277Elisabeth KamélOK Södertörn1:05:15+41:53
278Jill DaviesDenver1:05:40+42:18
279Ulrika LjungIK Ymer1:05:42+42:20
280Eric PetterssonSurahammars SOK1:05:44+42:22
281Emma DruggeVänersborg1:06:04+42:42
282Matilda BrunzellOK Tyr1:06:07+42:45
283Alina GyllnerLänna IF1:06:37+43:15
284Anna SalenbäckKristinehamns OK1:07:00+43:38
285Tina KolmskogSundbybergs IK1:07:04+43:42
286Mats RuneforsVäxjö OK1:07:43+44:21
287Maritha GranqvistJormvattnets IF1:08:17+44:55
288Mikael BerglundOK Kåre1:08:41+45:19
289Karin HanssonOK Rodhen1:08:50+45:28
290Monica IsakssonFjärås AIK1:08:55+45:33
291Dorthe HansenSøllerød OK1:09:29+46:07
292Gunilla Maria BrusVästerbergslagens OL1:09:42+46:20
293Angelica KahsaiyOK Enen1:10:00+46:38
294Hanna LallooBorås1:10:13+46:51
295MariAnne MånssonRonneby OK1:10:14+46:52
296Sonja HammarOK Kompassen1:11:03+47:41
297Birgitta HanssonOK Roxen1:11:19+47:57
298Kjell RosgrenOK Njudung1:12:00+48:38
299Ida JohanssonRonneby OK1:12:13+48:51
300Eva HolmquistIF Hallby SOK1:12:32+49:10
301Andrea PorubskáSK Triturus Nitra1:12:34+49:12
302Johanna EliassonKinna1:12:48+49:26
303Kjersti FrøislandVang OL1:13:11+49:49
304Sara CahierIK Uven1:13:17+49:55
305Thomas PoschSol Tranås1:13:26+50:04
306Ann-Christin TjärnbergKovlands IF1:13:59+50:37
307Carola OlssonOK Enen1:14:10+50:48
308LaSSE GulheimKolbotn & Skimt OL1:14:25+51:03
309Lilian BengtssonOK Amne1:16:32+53:10
310Ronja JuhlinGagnefs OK1:17:11+53:49
311Lennart JakobssonTibro OK1:17:33+54:11
312Lena SchultzOK Klemmingen1:18:20+54:58
313Åsa FredbyOK Renen1:18:40+55:18
314Britt NordqvistOK Sänkan1:18:43+55:21
315Fredrik LarssonHedared1:18:53+55:31
316Moa LarssonHedared1:18:54+55:32
317Simon PerssonOK Gränsen1:19:15+55:53
318Maja JosefssonOK Bävern1:19:30+56:08
319Maja JämsviSollentuna1:19:31+56:09
320Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:20:08+56:46
321Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad1:20:39+57:17
322Lil AlfredssonUddevalla OK1:21:31+58:09
323Nicklas KarlssonLånghundra IF1:21:40+58:18
324Margareta HedbergGagnefs OK1:22:32+59:10
325Maria MencevskiSandared1:25:23+1:02:01
326Oliver JohanssonBredareds IF1:26:41+1:03:19
327Vilgot FröhlichBredareds IF1:26:46+1:03:24
328Karin SickeRDALIF Rigor1:28:32+1:05:10
329Marie EliassonGävle OK1:28:41+1:05:19
330Mikael JohanssonSkattkärrs SOK1:29:49+1:06:27
331Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK1:32:17+1:08:55
332Irina NilssonGävle OK1:35:02+1:11:40
333Yvonne RickneÖstra Almby FK1:35:48+1:12:26
334Alexander StåhlTumba-Mälarhöjden OK1:36:57+1:13:35
335Anne-Marie EkströmBorås Korpen1:37:28+1:14:06
336Therése NealisLänna IF1:38:16+1:14:54
337Lars SamuelssonSK Järven1:38:21+1:14:59
338Nora GustavssonBorås1:44:47+1:21:25
339Britta ÖstangårdÖlsremma2:09:43+1:46:21
340Benjamin OlofssonFristad 2:16:58+1:53:36
341Jeanette OlofssonFristad 2:16:59+1:53:37
342Majlis LindqvistGöteborg2:18:31+1:55:09
Hans BynanderSvenljunga OKej godkänd
Jenny EliassonKinnaej godkänd
Wang RuihaonanLearnjoyej godkänd
Karin FolkessonOK Älmeej godkänd
Henning JoelssonGustavsbergs OKej godkänd
Elin SandinUlricehamns OKej godkänd
David HaagOK Gränsenej godkänd
Samuel ÖsterbergSkogslöparnaej godkänd
Eva-Maj JohanssonFritsla VIKej godkänd
Annika KlemmingLerumej godkänd
Urban SörqvistMarkbygdens OKej godkänd
Karin HagbergKFUM Örebro OKej godkänd
Ulrika AppelgrenTrollhättans SOKej start
Sissel BentsenHedrum OLej start
Anna BergOK Gripej start
Maja BjörklundSOK Anebyej start
Anne-Maj BlomsterOK Trianej start
Paola Bollaasd Park World Tour Italiaej start
Cecilia ErdalenIFK Göteborgej start
Ulrika FranssonOK Njudungej start
Liselott GelknerSkåneslättens OLej start
Therese GraasDomnarvets GOIFej start
Hildegunn Sagli GudimIndre Østfold OKej start
Evelyn HultkvistGnestaej start
Ema JuraskovaATU Kosiceej start
Victoria KolemainenGnestaej start
Stian LillegårdLillomarka OLej start
Anna-Karin LindbergFrösö IFej start
Monika OlssonOK Skogsstjärnanej start
Cher Yin Sharon PunHKOXCCej start
Gunvor Skytte KirkegaardCopenhagenOej start
Edoardo Vialeasd Park World Tour Italiaej start
Guglielmo Vialeasd Park World Tour Italiaej start
Alexander ÖsterbergSkogslöparnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!