Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Trollhättans SOK

90 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Susanne Wiklund BjörkD45 (744)37:40+0:158:12
3Karleric FranssonH85 (54)54:02+6:1718:45
3Stefan JohanssonH55 Kort (500)39:20+4:118:44
6Malin KristianssonD14 (641)31:18+2:047:54
7Hugo MandingerH13 (749)29:34+2:307:27
8Linda Vesterberg3-days Women (179)50:11+9:5610:13
9Adam JohanssonH18 (520)59:22+6:189:37
11Elvira BjörklundD18 Elit (557)59:03+3:3610:16
11Mats KristianssonH50 Kort (970)39:51+3:448:24
12Arvid BjörkH12 (772)20:13+2:237:05
12Elias EkvallH18 Elit (582)1:02:29+5:368:13
12Alva BjörkD10 (800)20:22+2:477:57
13Björn Kristiansson3-days Men (170)1:00:57+10:558:50
13Martin SchagerlindOpen 9 (748)1:04:48+11:478:36
14Lennart EkvallH55 Kort (500)41:59+6:509:19
15Anders BjörkH40 Kort (1099)47:28+5:147:58
16Gunilla EdgrenD45 Kort (805)40:00+8:0910:45
18Philip EkbergH14 Kort (157)44:30+20:1516:00
19Per IvarssonH65 (687)50:12+7:3911:15
21Bengt NorrmanOpen 8 (1444)39:42+8:338:46
21Eskil TryggöH16 (850)38:41+5:077:10
22Madelen ErikssonOpen 3 (710)33:55+10:3311:36
24Siri BjörklundOpen 5 (2110)39:45+7:4111:00
27Linus KristianssonH14 (754)30:25+5:197:36
27Lena WaernD70 (226)46:30+10:1516:05
28Martina StigssonD40 Kort (909)40:56+7:389:54
28Lisa MartanderD35 Kort (370)47:32+9:5010:49
28Eric BerlinH15 (748)41:08+6:457:50
29Gitte Kristiansson3-days Middle (290)50:33+22:0912:23
30Maja AnderssonOpen 10 (473)49:16+12:4512:13
32Bo KarlssonOpen 7 (1596)27:38+7:529:33
32Olle MelénH12 (772)22:47+4:577:59
32Christoffer JohanssonH20 (272)1:21:10+22:3711:37
33Aina EdgrenD20 Elit (466)1:14:03+16:1810:34
33Hans EkbergH60 Kort (465)40:19+8:5011:25
34Tobias MattssonOpen 9 (748)1:14:41+21:409:55
40Erik EkvallOpen 9 (748)1:16:39+23:3810:10
42Anna Kristiansson3-days Women (179)1:12:38+32:2314:47
48Hilda MartanderD12 (696)30:39+9:4310:47
49Janne MattssonOpen 8 (1444)44:05+12:569:45
49Oskar WesterbergU2 (1094)24:05+7:479:57
51Maria TryggöD50 Kort (561)40:42+11:4813:31
52Martina GabrielssonD40 Motion (523)1:03:00+24:1710:55
56Moa ErikssonD12 (696)31:24+10:2811:03
56Lena AnderssonD35 Kort (370)1:00:05+22:2313:41
57Ida KristianssonD16 (684)46:39+11:5910:34
58Mattias ErikssonOpen 7 (1596)30:40+10:5410:36
58Ann-Kristin KristianssonD45 Kort (805)47:40+15:4912:48
61Gunnar WaernH75 (521)57:15+22:1215:43
62Martin MandingerH50 Kort (970)45:24+9:179:34
63Sara SchmidtD21 (742)1:17:36+14:0711:32
66Edvin OckbornH10 (896)21:25+7:058:23
67Lova ErikssonD10 (800)25:53+8:1810:06
69Elsa MartanderD10 (800)26:10+8:3510:13
69Joakim AxelssonH21 Elit 2 (473)2:15:31+38:0411:07
69Anders BjörklundH15 (748)46:41+12:188:53
69Nils MelénH10 (896)21:34+7:148:27
70Joar TryggöH14 (754)35:49+10:438:57
71Sven Arne KarlssonH40 (638)1:24:08+30:1711:38
77Jonas MelénH45 Kort (1390)49:01+13:039:36
78Ronja AnderssonD12 (696)35:28+14:3212:29
81Thord EkströmH55 Kort (500)1:05:46+30:3714:36
86Amanda BacklundD16 (684)51:55+17:1511:46
90Per-Fredrik AnderssonH40 Kort (1099)1:01:18+19:0410:18
93Julia EkbergU2 (1094)26:27+10:0910:55
96Jennifer StigssonD10 (800)29:32+11:5711:32
96Anna-Karin MattssonOpen 5 (2110)47:55+15:5113:16
100Margareta MandingerD50 Kort (561)57:39+28:4519:09
101Kerstin SvenssonOpen 5 (2110)48:16+16:1213:22
104Ludvig KarlssonH11 (688)38:01+19:4814:11
107Astrid MelénOpen 4 (718)1:56:30+1:06:3923:52
109Alma AppelgrenD12 (696)43:25+22:2915:17
111Linus BacklundH13 (749)47:08+20:0411:54
114Robin AnderssonH10 (896)24:15+9:559:30
119Frida StigssonU2 (1094)28:07+11:4911:37
119Eva BäcklundOpen 5 (2110)49:49+17:4513:47
123Oscar KarlssonH15 (748)58:55+24:3211:13
140Erik EkbergH10 (896)26:46+12:2610:29
141Erik BacklundH40 Kort (1099)1:09:31+27:1711:41
157Olof MartanderH40 Kort (1099)1:12:53+30:3912:14
157Lena WesterbergOpen 3 (710)48:25+25:0316:34
167Stefan HornebrantH50 (1174)1:13:54+30:4012:14
187Kristina MelénOpen 5 (2110)56:31+24:2715:39
190Usman AfridiOpen 5 (2110)56:39+24:3515:41
256Rickard BjörkmanOpen 8 (1444)1:14:07+42:5816:23
338Maria BjörklundOpen 5 (2110)1:17:07+45:0321:21
Lovisa KristianssonInskolning (1036)fullföljt
Selma MartanderInskolning (1036)fullföljt
Melker OckbornInskolning (1036)fullföljt
Tomas StigssonH45 Kort (1390)ej godkänd
Agnes WesterbergD18 Elit (557)ej start
Jenny EdgrenD20 (410)ej start
Dag TryggöH50 (1174)ej start
Filip JohanssonH15 (748)ej start
Josefine KristianssonD20 Elit (466)ej start
Johan OckbornH45 Kort (1390)ej start
Ulrika AppelgrenOpen 3 (710)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!