Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Tisaren

46 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Johan AronssonH21 (889)1:13:497:46
2Simone NiggliD21 Elit (362)1:22:13+1:398:26
5Lars-Åke WallH65 (687)44:29+1:569:58
6Albin Pettersson3-days Men (170)53:52+3:507:49
6Tomas HallménH45 (1091)52:57+2:067:41
7Andrea SvenssonD20 Elit (466)1:05:11+7:269:18
8Matthias NiggliH40 (638)57:29+3:387:57
12Nina HallorD20 (410)1:07:21+7:5412:09
13Josefin AronssonD21 Kort (619)48:23+6:0310:04
14Niklas GustafssonH21 (889)1:22:06+8:178:38
14Emil LarssonH11 (688)21:29+3:168:00
16Valter PetterssonH13 (749)32:26+5:228:11
18Karin SärnbrinkD45 Motion (502)50:07+9:0714:04
18Martin SärnbrinkH18 Elit 2 (490)1:08:19+7:099:41
20Lovisa PerssonD21 Elit (362)1:32:07+11:339:28
21Peter SjödinH40 Kort (1099)48:13+5:598:06
21Gustav HindérH20 Elit (540)1:19:28+7:257:59
21Sebastian AgerhällOpen 12 (185)1:41:12+24:4011:00
25Dan LarssonH40 Kort (1099)49:00+6:468:14
31Alfred SjödinH10 (896)18:47+4:277:21
32Daniel AttåsH21 Elit (387)1:43:43+12:527:47
36Per BjurströmH50 Kort (970)41:32+5:258:45
39Marion AebiD21 Elit (362)1:41:26+20:5210:25
42Jonatan AronssonH21 (889)1:29:53+16:049:27
46Lisa JohanssonD18 (289)1:26:29+35:0817:45
48Karin AnderssonD40 Kort (909)43:29+10:1110:31
54Robin HelmerssonH10 (896)20:47+6:278:09
57Noel HelmerssonH11 (688)28:30+10:1710:38
63Nils AronssonH50 (1174)56:31+13:179:21
73Johanna SärnbrinkD15 (646)47:15+15:1810:37
75Mikael PihelH21 Elit 2 (473)2:18:47+41:2011:23
76Jonas PetterssonH45 Kort (1390)48:46+12:489:33
95Cecilia BjurströmD45 Motion (502)1:32:30+51:3025:58
98Malin NiggliU1 (1370)19:23+7:109:53
98Urban SärnbrinkH40 (638)1:39:28+45:3713:45
99Hanna AndrénD21 Kort (619)1:11:09+28:4914:49
101Laila HallménD45 (744)58:24+20:5912:43
101Isak LarssonH10 (896)23:23+9:039:10
103Lisa HallménD14 (641)52:28+23:1413:14
115Linda LarssonOpen 3 (710)44:00+20:3815:04
156Frida KällménOpen 5 (2110)53:12+21:0814:44
Mattias AnderssonH21 (889)ej godkänd
Erik BjörkH21 Motion (233)ej godkänd
Oskar AndrénH21 Elit (387)ej godkänd
Hugo SjödinH12 Kort (99)ej godkänd
Agnes NylinD21 Kort (619)ej godkänd
Magnus PerssonH40 (638)ej start
Martin SandH21 (889)ej start
Oscar AnderssonH21 Kort (1049)ej start
Kirsi AronssonChallenge D 5 (211)ej start
Anna HallménD16 (684)ej start
Per-Erik AndrénOpen 7 (1596)ej start
Malin NiggliInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!