Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

H16

23 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Stora Tuna OK 11:37:07
Henning Sjökvist39:262+5:4239:262
Viktor Svensk24:532+0:061:04:193+1
Viktor Barkegrenej startfullföljt
vacant ej startfullföljt
Jesper Svensk32:4811:37:071-2
2Kils OK 11:39:36
Viktor Skoog39:294+5:4539:294
Olof Skoglund24:4711:04:162-2
Andreas Uller35:202+2:321:39:3620
3OK Dacke 11:42:40
Oscar Johansson33:44133:441
Emil Pettersson29:247+4:371:03:0810
Andreas Jonsson39:324+6:441:42:403+2
4OK Roxen 11:45:11
Pontus Lindblom41:596+8:1541:596
Joel Karnehed26:214+1:341:08:205-1
Hugo Lillieström36:513+4:031:45:114-1
5OK Ravinen 11:52:35
Viktor Wohlgemuth42:568+9:1242:568
Kasper Fransson27:485+3:011:10:446-2
Axel Granqvist41:515+9:031:52:355-1
6IK Hakarpspojkarna 12:01:45
Lukas Granstedt48:3912+14:5548:3912
Viktor Ossiansson28:526+4:051:17:319-3
Andreas Gustafsson44:146+11:262:01:456-3
7OK Ravinen 32:08:52
Hugo Thorell49:5615+16:1249:5615
Simon Törnqvist33:1514+8:281:23:1110-5
André Lindgren45:418+12:532:08:527-3
8OK Kolmården 12:14:43
Josef Johansson46:3110+12:4746:3110
Joel Sjödin30:418+5:541:17:127-3
Gustaf Hedegård57:3111+24:432:14:438+1
9Västerviks OK / Gamleby OK 12:19:45
Isak Hertin41:555+8:1141:555
Joar Hertin25:513+1:041:07:464-1
Axel Lindeberg1:11:5918+39:112:19:459+5
10IFK Moras OK 12:26:31
Fredrik Norlin43:149+9:3043:149
Jonas Norlin34:0015+9:131:17:148-1
Elin Norlin53:1025+28:231:36:24
Emelie Brudin53:1025+28:231:36:24
Erika Duhlbo1:09:1716+36:292:26:3110+2
11Sol Tranås 12:26:39
Victor Thörnkvist54:3118+20:4754:3118
Axel Johansson32:0310+7:161:26:3411-7
Lovisa Nord32:0310+7:161:26:34
Elin Posch40:3620+15:491:35:07
Isac Johansson1:00:0513+27:172:26:39110
12FK Göingarna 12:28:53
Klara Andersson59:4720+26:0359:4720
Oscar Modig34:3316+9:461:34:2013-7
Algot Najvik54:3310+21:452:28:5312-1
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 12:33:32
Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1
14IFK Lidingö SOK 12:40:47
Petter Boding56:2619+22:4256:2619
Jonatan Graversen38:2219+13:351:34:4814-5
Niclas Limnefelt1:05:5915+33:112:40:47140
15Leksands OK 12:45:58
Viktor Berg1:03:5922+30:151:03:5922
Ola Skoglund32:2712+7:401:36:2616-6
Amanda Halvarson43:0521+18:181:47:04
Jonatan Björk1:09:3217+36:442:45:5815-1
16OK Ravinen 22:49:13
Lukas Hellgren51:5016+18:0651:5016
Daniel Kjellman58:3527+33:481:50:2520+4
Max Klasson58:4812+26:002:49:1316-4
17Katrineholms OK 13:02:12
Albin Larsson54:2817+20:4454:2817
Jakob Andersson48:5624+24:091:43:2418+1
Linn Lauridsen1:18:4819+46:003:02:1217-1
18Linköpings OK 13:10:43
Ludvig Forslund1:18:1323+44:291:18:1323
Jakob Tomasson31:469+6:591:49:5919-4
Martin Hägglund32:4913+8:021:51:02
Alexander Zhangej startfullföljt
Axel Kullberg1:20:4420+47:563:10:4318-1
OK Måsen 1ej godkänd
Felix Lindell Öhman39:273+5:4339:273
Hanna Sundin1:01:3928+36:521:41:0617+14
Niklas Kronhelmej startfullföljt
vacant ej startfullföljt
Tobias Kronhelmej godkändej godkänd
Nyköpings OK 1ej godkänd
Carl Carlsson42:047+8:2042:047
William Nilssonej godkändej godkänd
Ludvig Ekej godkändej godkänd
KFUM Örebro OK 1ej godkänd
Jonatan Gustafsson49:5313+16:0949:5313
Filip Öhrn46:3123+21:441:36:2415+2
vacant ej startfullföljt
vacant (vacant)ej startfullföljt
Marcus Oldinej godkändej godkänd
OK Roxen 2ej godkänd
Jonas Andersson49:5514+16:1149:5514
Jakob Thellsénej godkändej godkänd
Josef Helander36:2218+11:35ej godkänd
Hugo Dalhammer51:289+18:40ej godkänd
GOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 1ej godkänd
Eric Jehrlander1:03:5621+30:121:03:5621
Gustav Malmströmej godkändej godkänd
Oscar Broddegård36:1017+11:23ej godkänd
Ludwig Pernesej godkändej godkänd
Johan Wehlin44:377+11:49ej godkänd
OK Bävern 1ej start
Rasmus Lundbergej startej start
Linus Lundbergej startej start
Oliwer Lundbergej startej start
Skogspojkarnas OK 2ej start
Oscar Broddegårdej startej start
Samuel Malmforsej startej start
vacant ej startej start
Ludwig Pernesej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!