Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

D16

14 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 11:46:15
Sophia Björnlinger38:44138:441
Ebba Envall29:172+1:041:08:0110
Alice Svensson Finndahl29:183+1:051:08:02
Amanda Rangert32:097+3:561:10:53
Elin Granstedt38:143+4:071:46:1510
2Eksjö SOK 11:50:45
Gabriella Bergander45:107+6:2645:107
Fanny Sundblad31:285+3:151:16:383-4
Sanna Fasth34:0711:50:452-1
3Korsnäs IF OK 11:54:03
Ronja Jungåker45:006+6:1645:006
Jenny Perérs31:396+3:261:16:394-2
Lova Klasér33:0610+4:531:18:06
Jonna Jungåker37:242+3:171:54:033-1
4IFK Lidingö SOK 11:58:22
Ebba Ganslandt44:544+6:1044:544
Isabella Tapper33:1111+4:581:18:055+1
Evelyn Wendelius33:1312+5:001:18:07
Karolina Bjärnlid36:5617+8:431:21:50
Julia Rajan40:174+6:101:58:224-1
5OK Tyr 12:00:15
Malin Nyman44:222+5:3844:222
Lovisa Martinsson28:1311:12:3520
ELIN RANSJÖ ZANDER47:407+13:332:00:155+3
6OK Ravinen 12:08:21
Matilda Forsberg50:228+11:3850:228
Tilda Andersson29:394+1:261:20:016-2
Ida Hamnerej godkändfullföljt
Amanda Karlsson49:1723+21:041:39:39
Moa Westblad48:208+14:132:08:2160
7Linköpings OK 12:25:00
Klara Ljunggren50:309+11:4650:309
Emma S Johansson36:4816+8:351:27:187-2
Elin Cardell1:10:5526+42:422:01:25
Sarah Magnusson57:429+23:352:25:0070
8OK Kolmården 12:25:44
Tora Westerberg54:3110+15:4754:3110
Alva Selerud43:4419+15:311:38:158-2
Emma Eriksson43:4520+15:321:38:16
Emilia Östlund1:01:0824+32:551:55:39
Lisa Berggren47:296+13:222:25:4480
9Domnarvets GOIF 13:29:14
Alma Andersson1:16:4911+38:051:16:4911
Moa Hjorth47:1722+19:042:04:069-2
Vilma Berger1:25:0813+51:013:29:1490
Bredaryds SOK 1ej godkänd
Moa Hanssonej godkändej godkänd
Klara Elmblad32:128+3:59ej godkänd
Mimmi Dahlberg32:339+4:20ej godkänd
Elsa Andersson35:3915+7:26ej godkänd
Amelia Skalberg57:4710+23:40ej godkänd
Göteborg-Majorna OK 1ej godkänd
Elvira Sellgren44:243+5:4044:243
Fanny Anderssonej godkändej godkänd
vacant ej startej godkänd
ej startej start
Linköpings OK 2ej godkänd
Sofia Borgej godkändej godkänd
Henrietta Möller42:1018+13:57ej godkänd
Hannele Möller1:03:5511+29:48ej godkänd
OK Hällen / Nyköpings OK 1ej godkänd
Linnéa Carlssonej godkändej godkänd
Signe Nilsson44:1121+15:58ej godkänd
Nadja Dixon-Kassman1:01:5925+33:46ej godkänd
Nora Stålberg1:21:5712+47:50ej godkänd
OK Roxen 1ej godkänd
Emma Pettersson44:595+6:1544:595
Victoria Asketunej godkändej godkänd
Malin Kärrström34:4413+6:31ej godkänd
Tilda Marmelid34:5114+6:38ej godkänd
Lova Eveborn42:095+8:02ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!