Officiell resultatlista för Tjust 2-dagars dag 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Tjust 2-dagars dag 1
Arrangörsorganisation: Ankarsrums OK
Datum: onsdag 1 juli 2015

D21

6 760 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rebecka LindbergOK Roslagen1:05:069:37
2Ida DalhammerOK Roxen1:05:30+0:249:41
3Linnéa GolsäterEksjö SOK1:05:55+0:499:45
4Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:11:34+6:2810:35
5Stina PerssonUmeå OK1:12:05+6:5910:39
6Maria JohanssonTorsås OK1:15:41+10:3511:11
7Sofia ForsgrenOK Skogsfalken1:20:10+15:0411:51
8Diana SoldaggOK Klemmingen1:26:10+21:0412:44
9Anna RunessonOK Vivill1:26:45+21:3912:49
10Sara JonssonOK Orion1:33:39+28:3313:51
11Elinor LindelöwHärlövs IF1:45:42+40:3615:38
12Jenny SandhOK Roxen1:50:03+44:5716:16
Lina LångStora Tuna OKutgått
Cecilia BerganderEksjö SOKej start

H21

9 900 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF1:05:076:34
2Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad1:06:04+0:576:40
3Jonas PilbladIFK Göteborg1:06:44+1:376:44
4Mateusz WenslawOK Orion1:10:01+4:547:04
5Simon LundinFinspångs SOK1:12:14+7:077:17
6Aleksander BernaciakOK Orion1:13:39+8:327:26
7Simon SmedbergIFK Göteborg1:13:54+8:477:27
8Patrik MartnerIFK Göteborg1:15:23+10:167:36
9Marcus BerggrenNyköpings OK1:17:01+11:547:46
10Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad1:18:07+13:007:53
11Erik SandhOK Roxen1:19:16+14:098:00
12Elias EkvallTrollhättans SOK1:20:50+15:438:09
13Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF1:23:47+18:408:27
14Håkan AnderssonHalmstad OK1:25:49+20:428:40
15Lars SoldaggOK Klemmingen1:26:26+21:198:43
16Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:26:28+21:218:44
17Erik SköldLinköpings OK1:26:54+21:478:46
18Rickard IngessonLunds OK1:35:21+30:149:37
19Petter ValleriusGamleby OK2:01:50+56:4312:18
Per LindmanFinspångs SOKej godkänd
Robert LarssonGamleby OKutgått
Henrik TengvallBoxholm-Mjölby OLutgått
Philip PerssonOK Orionutgått
Joel Käll KarlssonLinköpings OKej start

D20

5 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Louise LundgrenVäxjö OK52:439:40
2Lisa MalmströmGOIF Tjalve1:03:38+10:5511:40
3Petra OlejnikOK Skogsfalken1:11:00+18:1713:01
4Ebba WesterbergOK Kolmården1:17:03+24:2014:08
5Lovisa JohanssonVästerviks OK1:30:36+37:5316:37

H20

7 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik EkvallTrollhättans SOK1:21:5211:26
2Emil SjööVästerviks OK1:46:24+24:3214:52
Kalle KarlssonGOIF Tjalveej start

D18

4 690 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Myrra CarlssonOK Orion48:1510:17
2Stina GuståsLinköpings OK1:02:40+14:2513:21
3Linnea BorgLinköpings OK1:11:02+22:4715:08
Tora WesterbergOK Kolmårdenej godkänd
Elin KarlssonGOIF Tjalveej start

H18

6 190 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lukas LundgrenVäxjö OK52:258:28
2Simon RuneforsVäxjö OK56:19+3:549:05
3Adam TellsénOK Roxen1:01:47+9:229:58
4Oscar MolinBoxholm-Mjölby OL1:03:32+11:0710:15
5Peter HansenCopenhagenO1:04:30+12:0510:25
6Rasmus LundbergOK Bävern1:06:01+13:3610:39
7Pontus LindblomOK Roxen1:11:37+19:1211:34
8Oscar LangVästerviks OK1:37:42+45:1715:47
Mikkel EbbensgaardCopenhagenOej godkänd
Edvin AnderssonOK Norrvirdarnaej start

D17-20 Kort

4 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna Maria AntonowiczKalmar OK1:06:3815:29

D16

4 290 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tove EkströmLinköpings OK42:359:55
2Malin KärrströmOK Roxen43:53+1:1810:13
3Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad45:24+2:4910:34
4Sarah MagnussonLinköpings OK50:56+8:2111:52
5Emma S JohanssonLinköpings OK53:16+10:4112:24
6Moa ErlandssonVimmerby OK57:08+14:3313:19
7Lovisa BlomgrenSOK Aneby1:00:16+17:4114:02
Sofia BorgLinköpings OKej godkänd

H16

5 410 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emil BjörnlingerIK Hakarpspojkarna37:186:53
2Isak HertinVästerviks OK44:53+7:358:17
3Jonas AnderssonOK Roxen46:28+9:108:35
3Gustav RuneforsVäxjö OK46:28+9:108:35
5Loke ÖstangårdGamleby OK53:28+16:109:52
6Benjamin SturekSOK Viljan54:00+16:429:58
7Hugo DalhammerOK Roxen59:15+21:5710:57
8Gustav OlssonTorsås OK59:51+22:3311:03
9Gunnar EngströmLinköpings OK1:09:05+31:4712:46
10Oliver ValleriusGamleby OK1:14:30+37:1213:46
Viktor PetterssonGamleby OKutgått
Axel KullbergLinköpings OKej start
Anton OlivestamVimmerby OKej start

D14

3 690 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma LingJönköpings OK39:0210:34
2Alicia LundgrenVäxjö OK42:13+3:1111:26
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna43:13+4:1111:42
4Julia MianowskaUNTS Warszawa50:27+11:2513:40
5Elin RindstigSOK Viljan56:39+17:3715:21
6Ida-Lee FjelstreniusVästerviks OK1:06:43+27:4118:04
7Elisabet MikkelsenSOK Viljan1:11:15+32:1319:18
8Tuva LövdahlSOK Viljan1:11:19+32:1719:19
9Filippa BjörkhammerBjörkfors GOIF1:12:05+33:0319:32
10Ebba KleinBjörkfors GOIF1:26:19+47:1723:23
11Malin HanssonTäby OK1:26:34+47:3223:27
12Amelie RajanIFK Lidingö SOK1:39:38+1:00:3627:00
Sofia MagnussonLinköpings OKej godkänd
Tove PetterssonOK Roxenej start

H14

3 930 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carl JosefssonSävedalens AIK30:177:42
2Arvid WesterbergOK Kolmården30:54+0:377:51
3Albin TollOK Njudung31:55+1:388:07
4Joar HertinVästerviks OK32:28+2:118:15
5Linus LundbergOK Bävern34:34+4:178:47
6Casper HedarOK Tor35:27+5:109:01
7Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad40:11+9:5410:13
8Fredrik HanssonTäby OK40:36+10:1910:19
9Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb42:09+11:5210:43
10Fabian ValleriusGamleby OK44:42+14:2511:22
11Karl PetersénOK Njudung47:01+16:4411:57
12Adrian SkobeKalmar OK1:03:00+32:4316:01
13Aron ÖstangårdGamleby OK1:03:22+33:0516:07
14Oskar PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:16:36+46:1919:29

D14 Kort

3 230 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Irmelie SjögrenIK Hakarpspojkarna50:2015:34

H14 Kort

3 230 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Martin KvillengFinspångs SOK48:4215:04
2Johan LangVästerviks OK57:33+8:5117:49
3Olle LeichtVästerviks OK1:00:06+11:2418:36
4Isak TellmanGamleby OK1:14:00+25:1822:54

D12

3 230 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tilda PalmIK Hakarpspojkarna26:568:20
2Eira HertinVästerviks OK32:19+5:2310:00
3Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna35:43+8:4711:03
3Hanna ÖbergGamleby OK35:43+8:4711:03
5Linn AldénOK Roxen37:27+10:3111:35
6Stina LindSOK Viljan40:23+13:2712:30
7Tove ValleriusGamleby OK40:24+13:2812:30
8Vendela SturekSOK Viljan43:21+16:2513:25
9Nora AnderssonOK Norrvirdarna44:18+17:2213:42
10Selma LarssonLunds OK44:41+17:4513:50
11Lena ChabieraUNTS Warszawa46:21+19:2514:20
12Ida ÖsterbergGustavsbergs OK46:42+19:4614:27
12Tove den BraverOK Gränsen46:42+19:4614:27
14Alice StrömgrenSOK Aneby48:35+21:3915:02
15Ellen TollOK Njudung49:18+22:2215:15
16Clara WärnsbergMålilla OK50:24+23:2815:36
17Filippa SöderbergKalmar OK53:03+26:0716:25
18Ebba PetterssonMålilla OK1:03:28+36:3219:38
19Sara SävenstrandHultsfreds OK1:04:21+37:2519:55
20Ellen OlovssonGamleby OK1:13:26+46:3022:44
21Mikaela JohanssonVästerviks OK1:17:29+50:3323:59
Emma RindstigSOK Viljanej godkänd
Ida BengtssonOK Alehofej start

H12

3 230 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik LingJönköpings OK29:439:12
2Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad32:22+2:3910:01
3Theo LövdahlSOK Viljan32:38+2:5510:06
4Måns BjörnskiöldOK Roxen33:31+3:4810:22
5Oscar HultgrenOK Njudung33:32+3:4910:22
6Hugo PerssonOK Denseln37:07+7:2411:29
7Henrik PetterssonGamleby OK38:11+8:2811:49
8David StrömbäckOK Denseln44:14+14:3113:41
9Samuel KleinBjörkfors GOIF52:45+23:0216:19
10Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK56:00+26:1717:20
11Malcolm CederbaumWaxholms OK57:29+27:4617:47
12Gustaf KullbergBjörkfors GOIF1:02:20+32:3719:17
13Hannes DegermanGamleby OK1:04:38+34:5520:00
Albin KjellbergBjörkfors GOIFej godkänd
Arvid PetterssonGamleby OKutgått
Olle EkbringKexholms SKej start

D12 Kort

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Veronika KvillengFinspångs SOK32:3416:07
2Malin BorgLinköpings OK35:35+3:0117:36
3Linnea SkobeKalmar OK57:04+24:3028:15

H12 Kort

2 020 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils ForslindSOK Viljan50:1924:54

D10

2 020 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma ZettervallOK Dacke20:4110:14
2Tuva ÖstangårdGamleby OK22:39+1:5811:12
3Sandra LingJönköpings OK24:34+3:5312:09
4Sofie EttlingSkogspojkarnas OK26:50+6:0913:17
5Frida LindénOK Bävern27:59+7:1813:51
6Ebba SkullmanLinköpings OK32:33+11:5216:06
7Minna PalmIK Hakarpspojkarna33:07+12:2616:23
8Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna34:53+14:1217:16
9Audrey HanssonFrölunda OL40:25+19:4420:00
10Ida EkholmBjörkfors GOIF51:56+31:1525:42
Moa GöhlFinspångs SOKej start

H10

2 020 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jan AntonowiczKalmar OK18:139:01
2Max ÖsterbergGustavsbergs OK20:17+2:0410:02
3Emil LingJönköpings OK22:30+4:1711:08
4Olle PetersénOK Njudung25:37+7:2412:40
5Carl ÖbergGamleby OK25:54+7:4112:49
6Hugo BjörkhammerBjörkfors GOIF26:31+8:1813:07
7Gustav HellgrenSkogspojkarnas OK36:12+17:5917:55
8Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK41:42+23:2920:38
Isak EskilssonIK Hakarpspojkarnaej godkänd

H35

7 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rolf E JohanssonVästerviks OK1:32:5811:38
Dan ErikssonVästerbergslagens OLej godkänd
Erik ÖsterbergOK Ekenutgått
Karl DikvallWaxholms OKutgått

D40

4 690 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nina AhlanderOK Denseln43:189:13
2Susanne AldénOK Roxen46:26+3:089:54
3Anna SvenssonSOK Viljan55:13+11:5511:46
4Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna57:04+13:4612:10
5Anneli ArvidssonVimmerby OK59:37+16:1912:42
6Anna KullbergBjörkfors GOIF1:00:15+16:5712:50
7Christina OlssonSkåneslättens OL1:05:48+22:3014:01
8Maria LangVästerviks OK1:10:44+27:2615:04

H40

7 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tord HultbergSOK Viljan1:02:438:46
2Niklas HenrikssonAttunda OK1:07:58+5:159:30
3Christian EnbergLinköpings OK1:09:08+6:259:40
4Daniel OlssonDalsjöfors GOIF1:14:34+11:5110:25
5Jimmy PetterssonGöteborg-Majorna OK1:18:20+15:3710:57
6Mattias NilssonBjörkfors GOIF1:19:38+16:5511:08
7Viktor SkobeKalmar OK1:21:42+18:5911:25
8Peter EttlingSkogspojkarnas OK1:28:54+26:1112:26
9Björn DavidssonOK Bävern1:31:30+28:4712:47
10Thorbjörn GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:39:41+36:5813:56
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Richard OlovssonGamleby OKutgått
Magnus ClaessonJönköpings OKej start
Fredrik SvenssonJönköpings OKej start

D45

4 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad48:2710:51
2Anna Gornicka-AntonowiczKalmar OK49:18+0:5111:03
3Åsa BergforsSOK Viljan52:50+4:2311:50
4Anna MattssonOK Norrvirdarna54:24+5:5712:11
5Marina JohanssonOK Njudung57:37+9:1012:55
6Anna-Lena LindströmSundsvalls OK1:00:36+12:0913:35
7Lena MalmströmGOIF Tjalve1:12:02+23:3516:09
8Anki CederbaumWaxholms OK1:13:17+24:5016:25
9Anna NyqvistKalmar OK1:15:59+27:3217:02
10Eva PetterssonGamleby OK1:27:35+39:0819:38
11Anna RönnbäckOK Eken1:28:28+40:0119:50
12Lotta BorgLinköpings OK1:29:57+41:3020:10
13Susanne GranGamleby OK1:30:19+41:5220:15
14Lena StrömbäckLinköpings OK1:38:20+49:5322:02
Inger GuståsLinköpings OKutgått
Sofia WesterbergOK Kolmårdenutgått
Anna EkbringKexholms SKej start

H45

6 190 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mikael WesterbergOK Kolmården55:288:57
2Anders IngemarssonHestra IF57:50+2:229:20
3Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna58:31+3:039:27
4Tobias BorgerKalmar OK59:24+3:569:35
5Jonas PerssonTorsås OK1:01:24+5:569:55
6Rune LindströmSundsvalls OK1:01:34+6:069:56
7Magnus LarsenFK Boken1:01:53+6:259:59
8Anders LingJönköpings OK1:02:20+6:5210:04
9Thomas JohanssonGamleby OK1:03:29+8:0110:15
10Andreas HellgrenHammarkinds OK1:05:59+10:3110:39
11Mats GunnemyrSöders-Tyresö1:07:34+12:0610:54
12Niclas LindqvistOK Njudung1:09:34+14:0611:14
13Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:13:49+18:2111:55
14Jimmy NicklassonKexholms SK1:23:08+27:4013:25
15Björn ZettervallOK Dacke1:25:03+29:3513:44
16Tobias Den BraverOK Gränsen1:26:17+30:4913:56
17Hans AxOK Eken1:37:34+42:0615:45
18Henric KarlssonMotala AIF OL1:37:38+42:1015:46
Stefan PeterssonKalmar OKutgått
Dennis TollOK Njudungutgått
Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarnautgått
Örjan LarssonLunds OKutgått
Per ErlandssonVimmerby OKutgått
Henrik PetterssonOK Roxenej start

D50

3 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anita WehlinSkogspojkarnas OK45:3011:50
2Christina SternerOK Njudung52:09+6:3913:34
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK53:45+8:1513:59
4Karin SkullmanLinköpings OK1:04:43+19:1316:51
5Anna KullbergLinköpings OK1:09:27+23:5718:05
6Gunilla GustafssonOK Orion1:11:07+25:3718:31
7Karina SvenssonVimmerby OK1:27:21+41:5122:44
8Ann-Katrin JohanssonVästerviks OK2:50:38+2:05:0844:26
Anne BössfallLinköpings OKej start

H50

5 750 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas RönnbäckOK Eken47:148:12
2Sven LundgrenVäxjö OK50:00+2:468:41
3Michael BjörnlingerIK Vista51:15+4:018:54
4Magnus RajanIFK Lidingö SOK52:30+5:169:07
5Magnus IhreskogGotlands Bro OK1:01:11+13:5710:38
6Mats SöderbergKalmar OK1:04:59+17:4511:18
7Morten EbbensgaardOK Øst Birkerød1:08:15+21:0111:52
8Per-Göran BernMålilla OK1:12:11+24:5712:33
9Rikard BorgLinköpings OK1:14:35+27:2112:58
10Christer BroströmOK Denseln1:18:34+31:2013:39
11Jörgen SköldLinköpings OK1:21:13+33:5914:07
12Stefan LjungdahlJärla Orientering1:26:40+39:2615:04
13Peter ThörnTenhults SOK1:29:41+42:2715:35
14Magnus EklundVimmerby OK1:45:07+57:5318:16
Anders PetterssonVästerviks OKej godkänd

D55

3 840 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agneta OlivestamVimmerby OK55:3114:27
2Ulla WesterlundTäby OK1:00:31+5:0015:45
3Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK1:01:54+6:2316:07
4Lena RunessonOK Vivill1:07:26+11:5517:33
5Pia StålhandskeBjörkfors GOIF1:10:24+14:5318:20
6Marianne RosgrenOK Njudung1:12:40+17:0918:55
7Eva WareniusAvesta OK1:18:02+22:3120:19
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:25:50+30:1922:21
Bente KällVäxjö OKej start

H55

5 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove LernåKalmar OK48:058:49
2Kurt SvenssonIK Hakarpspojkarna54:46+6:4110:02
3Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK56:55+8:5010:26
4Magnus JosefssonSävedalens AIK57:33+9:2810:33
5Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna1:05:04+16:5911:56
6Lennart EkvallTrollhättans SOK1:07:26+19:2112:22
7Inge GötessonOK Dacke1:09:18+21:1312:42
8Mats RosanderFinspångs SOK1:16:05+28:0013:57
9Johan TallhageSkarpnäcks OL1:16:50+28:4514:05
10Nils-Olof LarssonVänersborgs SK1:18:13+30:0814:21
Torbjörn FalkVimmerby OKej godkänd
Jerry SvenssonSOK Viljanej godkänd
Jan KarlssonVäxjö OKej start

D60

3 540 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Magdalena AxiGOIF Tjalve52:3614:51
2Lena PerssonGamleby OK53:05+0:2914:59
3Gerd HagströmGOIF Tjalve59:19+6:4316:45
4Gun HenrikssonEksjö SOK1:00:20+7:4417:02
5Gunvor ArbinAnnebergs GIF1:11:21+18:4520:09
6Lena JohanssonSkogspojkarnas OK1:25:43+33:0724:12
7Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared1:26:16+33:4024:22
8Görel SvedestamEskilstuna OL1:37:28+44:5227:31

H60

4 690 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Göran CarnanderIK Hakarpspojkarna46:509:59
2Pierre KarlssonOK Alehof49:32+2:4210:33
3Roland WareniusAvesta OK50:09+3:1910:41
4Mikael BodénMarkbygdens OK51:12+4:2210:55
5Lennart GustafssonJönköpings OK52:13+5:2311:08
6Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK52:50+6:0011:15
7Leif CarlssonSOK Viljan52:59+6:0911:17
8Ingemar PerssonGamleby OK53:16+6:2611:21
9Christer FolkessonEksjö SOK54:12+7:2211:33
10Ulf SvenssonOK Njudung57:40+10:5012:17
11Björn PetterssonUlricehamns OK59:09+12:1912:36
12Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF1:00:55+14:0512:59
13Thomas AlmqvistFK Vittus1:02:53+16:0313:24
14Torgny JohanssonBjörkfors GOIF1:03:45+16:5513:35
15Bertil KalénSOK Viljan1:07:30+20:4014:23
16Stefan ArbinAnnebergs GIF1:07:52+21:0214:28
17Kjell ErikssonStjärnorps SK1:14:22+27:3215:51
18Adrian JüniOLG Hondrich1:17:55+31:0516:36
19Jan JohanssonGamleby OK1:18:46+31:5616:47
Lennart KalénSOK Viljanej godkänd
Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Stefan CarlssonSOK Viljanej godkänd
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Lenn AronssonLinköpings OKej start
Jan-Erik LundqvistOK Ekenej start
Göran SvensonSOK Viljanej start

D65

3 540 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Britt-Marie AldénOK Kolmården49:2113:56
2Gunilla PetterssonVästerviks OK49:30+0:0913:58
3Britt-Mari KarlssonVäxjö OK50:13+0:5214:11
4Gunilla SävenstrandHultsfreds OK1:01:56+12:3517:29
5Kerstin ErikssonBjörkfors GOIF1:10:46+21:2519:59
6Eva ArvidssonAlvesta SOK1:13:54+24:3320:52
7Inga-Lill PetterssonLinköpings OK1:14:30+25:0921:02
8Birgitta WallinTrosabygdens OK1:20:39+31:1822:46
9Ann-Mari PerssonVäxjö OK1:25:54+36:3324:15
10Marianne SellgrenSigtuna OK1:29:42+40:2125:20
11Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:37:48+48:2727:37
12Kerstin BlomOK Kolmården1:38:16+48:5527:45
13Stina KorallMotala AIF OL1:47:50+58:2930:27
Lisbeth KarlssonVaggeryds SOKej godkänd
Lena SandahlGamleby OKej godkänd
Gunvor FridLinköpings OKutgått
Inger AlmgrenGamleby OKutgått
Monica BråhnJönköpings OKej start

H65

4 460 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Torgny PetterssonVästerviks OK47:2110:36
2Roger DanielssonLinköpings OK49:03+1:4210:59
3Christer SandhOK Roxen49:46+2:2511:09
4Gunnar EnbergMålilla OK51:37+4:1611:34
5Hans SvensonSOK Viljan52:24+5:0311:44
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared53:13+5:5211:55
6Anders MonteliusBoxholm-Mjölby OL53:13+5:5211:55
8Torgny PetterssonMarkbygdens OK54:56+7:3512:19
9Runar AldénOK Kolmården59:36+12:1513:21
10Roland NilssonSOK Viljan1:02:28+15:0714:00
11Bror FureskogAlfta-Ösa OK1:04:42+17:2114:30
12Yngve PetterssonLinköpings OK1:05:10+17:4914:36
13Lars PetterssonVimmerby OK1:06:39+19:1814:56
14Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL1:06:50+19:2914:59
15Roland FridLinköpings OK1:08:36+21:1515:22
16Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan1:10:02+22:4115:42
17Bendy WallinTrosabygdens OK1:11:42+24:2116:04
18Bo TuressonOK Bävern1:12:56+25:3516:21
19Lars LångVimmerby OK1:16:42+29:2117:11
20Karl-Erik PetterssonSOK Viljan1:17:19+29:5817:20
21Peter HagströmGOIF Tjalve1:18:01+30:4017:29
22Gert OlssonSkåneslättens OL1:20:08+32:4717:58
23Johnny GustafssonGamleby OK1:22:35+35:1418:30
24Lars EkholmBjörkfors GOIF1:29:33+42:1220:04
25Tomas AxiGOIF Tjalve1:41:49+54:2822:49
Rune RingsgårdOK Roxenej godkänd
Håkan TengvallBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Lars KarlssonGamleby OKej godkänd

D70

2 920 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK42:3714:35
2Margareta LarssonOK Njudung44:51+2:1415:21
3Gullevi SvenssonRonneby OK52:02+9:2517:49
4GunBritt SvenssonVästerviks OK56:04+13:2719:12
5Ulla LingJönköpings OK57:30+14:5319:41
6Sonja HanssonGOIF Tjalve58:11+15:3419:55
7Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK58:15+15:3819:56
8Birgitta StenströmVänersborgs SK58:20+15:4319:58
9Britt AxelssonKalmar OK1:00:49+18:1220:49
10Siv StamSäterbygdens OK1:04:02+21:2521:55
11Ulla NilssonSOK Viljan1:06:51+24:1422:53
12Britt-Marie BjörklundVästerviks OK1:07:14+24:3723:01
13Margareta TidmanOK Kolmården1:11:09+28:3224:21
14Berit EdengrenNyköpings OK1:16:38+34:0126:14
15Kerstin BengtssonMotala AIF OL1:18:12+35:3526:46
16Gunnel ChristianssonGamleby OK1:18:18+35:4126:48
17Berit NilssonOK Älme1:27:01+44:2429:48
18Karin TibbelinTurebergs IF1:28:23+45:4630:16
19Siv EkelöfVärend GN OL1:51:00+1:08:2338:00
Harriet KarlssonTorsås OKej godkänd
Britten PerssonFinspångs SOKej godkänd
Britt-Marie OlsOK Roxenej godkänd
Elisabeth HjortvidVästerviks OKej start
Eivor PetterssonGamleby OKej start
Kerstin ErnvidUlricehamns OKej start

H70

3 840 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anders SellgrenSigtuna OK43:5011:24
2Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK47:32+3:4212:22
3Lars FinbomOK Landehof51:20+7:3013:22
4Morgan LjungVaggeryds SOK53:05+9:1513:49
5Ulf SvedestamEskilstuna OL54:27+10:3714:10
6Göran BengtssonTockarps IK54:46+10:5614:15
7Evert FranssonVimmerby OK55:20+11:3014:24
8Kjell HolmströmBjörkfors GOIF58:06+14:1615:07
9Erling EkelöfVärend GN OL58:50+15:0015:19
10Stig JonssonBjörkfors GOIF59:11+15:2115:24
11Tore KarlssonTjällmo-Godegårds OK1:00:06+16:1615:39
12Lennart PetterssonBjörkfors GOIF1:01:49+17:5916:05
13Sven Erik SjöholmMullsjö SOK1:05:24+21:3417:01
14Hans-Åke ChristianssonGamleby OK1:06:02+22:1217:11
15Per GranevikJönköpings OK1:06:49+22:5917:24
16Göte NatanaelssonLjungskile FK1:08:06+24:1617:44
17Ove ForsbergTurebergs IF1:08:15+24:2517:46
18Mats VogelOK Djerf1:08:21+24:3117:47
19Staffan SkobeVästerviks OK1:11:30+27:4018:37
20Lars HenrikssonOK Älme1:12:08+28:1818:47
21Lennart SturessonVästerviks OK1:14:32+30:4219:24
22Arne LarsenVästerviks OK1:15:04+31:1419:32
23Bertil HolmgrenGävle OK1:15:41+31:5119:42
24Kenneth ArvidssonAlvesta SOK1:15:59+32:0919:47
25Åke BjörklundVästerviks OK1:23:47+39:5721:49
26Rune BergLunds OK1:36:36+52:4625:09
27Kenneth RulanderBjörkfors GOIF1:37:18+53:2825:20
28Göran AlmgrenGamleby OK1:45:34+1:01:4427:29
29Sievert GustafssonTjällmo-Godegårds OK1:56:11+1:12:2130:15
Åke EckerbomIFK Sävsjöej godkänd
Tom LindströmSOK Viljanej godkänd
Bo EklundVimmerby OKej godkänd
Gunnar CarlsonOK Roxenej godkänd
Toivo VoudinmäkiMullsjö SOKutgått
Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OKutgått
Anders SternöOK Roxenutgått
Bengt HenrikssonVäxjö AISutgått
Lars-Erik OlsOK Roxenej start

D75

2 920 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Greta KarlssonVimmerby OK53:3918:22
2Ann-Britt BjörnlingerIK Vista56:51+3:1219:28
3Karin RenbergOK Kolmården1:01:15+7:3620:58
4Britt PetterssonOK Roxen1:11:34+17:5524:30
5Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK1:19:30+25:5127:13
Monica LindgrenLinköpings OKutgått

H75

3 540 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roland KarlssonRonneby OK48:2513:40
2Erland LingJönköpings OK49:10+0:4513:53
3Sivert AxelssonKalmar OK49:33+1:0813:59
4Per LarssonJönköpings OK52:21+3:5614:47
5Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL52:39+4:1414:52
6Rune AhlanderJönköpings OK52:54+4:2914:56
7Gunnar PerssonSvanesunds GIF54:01+5:3615:15
8Olof HjortvidVästerviks OK54:43+6:1815:27
9Stig KarlssonTorsås OK56:14+7:4915:53
10Kjell HagströmLinköpings OK57:25+9:0016:13
11Jerry HolmEskilstuna OL58:55+10:3016:38
12Lars-B LarssonOK Tyr1:02:57+14:3217:46
13Sune LindellOK Hällen1:03:00+14:3517:47
14Ivan ErnvidUlricehamns OK1:04:10+15:4518:07
15Hubert HugossonOK Gynge1:04:37+16:1218:15
16Per-Inge SvenssonOK Eken1:05:43+17:1818:33
17Roland SkyttBjörkfors GOIF1:06:53+18:2818:53
18Stig BengtssonMotala AIF OL1:09:34+21:0919:39
19Otto HolmdahlLinköpings OK1:11:35+23:1020:13
20Göran ThourVärend GN OL1:12:43+24:1820:32
21Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby1:13:18+24:5320:42
22Arne WallbergOK Eken1:14:57+26:3221:10
23Lars-Inge EklundVimmerby OK1:15:26+27:0121:18
23Hans-Åke OlssonHultsfreds OK1:15:26+27:0121:18
25Arne SävenstrandHultsfreds OK1:19:06+30:4122:20
26Åke TidmanOK Kolmården1:25:07+36:4224:02
27Lars-Göran BjörnlingerIK Vista1:25:29+37:0424:08
28Alf MattssonOK Kolmården1:34:56+46:3126:49
29Milton LöfgrenSOK Viljan1:45:10+56:4529:42
30Bertil EngmanIFK Norrköpings OK2:11:16+1:22:5137:04
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Sune KarlssonLinköpings AIKutgått
Bernt PetterssonOK Kolmårdenutgått
Sven PerssonTorsås OKutgått
Ellert ThunholmOK Roxenutgått
Göran GabrielssonSOK Viljanutgått
Sören BråhnJönköpings OKej start

D80

2 370 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Jonna EngblomLinköpings AIKutgått

H80

2 920 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alf LundkvistOK Tor52:0817:51
2Bengt LifSol Tranås53:15+1:0718:14
3Allan HåkanssonSOK Viljan54:57+2:4918:49
4Lars PerssonVäsby OK58:40+6:3220:05
5Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK58:51+6:4320:09
6Holger PerssonOK Eken59:39+7:3120:25
7Erland OlssonDalsjöfors GOIF1:06:22+14:1422:43
8Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan1:17:29+25:2126:32
9Bertil StåhlKalmar OK1:37:49+45:4133:29
10Rubert EngblomLinköpings AIK1:40:11+48:0334:18
Sven JonssonOK Roxenej godkänd
Tore JohanssonSOK Anebyej godkänd

H85

2 370 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lennart FridellGamleby OK1:02:4326:27
2Lennart KarlssonHultsfreds OK1:06:26+3:4328:01
Olle KarlssonGamleby OKej godkänd

Inskolning

1 780 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Elvis ArkåsenVästerviks OKfullföljt
Svante ArkåsenVästerviks OKfullföljt
Tuva BåthOK Landehoffullföljt
Frederick Duggdale-WiklundVästerviks OKfullföljt
Magnus Duggdale-WiklundVästerviks OKfullföljt
Vidar EnelandFrösö IF Frösö IFfullföljt
Lucas NeldemyrVästerviks OKfullföljt
Embla Niklasson-SternöFrölunda OLfullföljt
Emil NilssonGamleby OKfullföljt
Elgot SinaiVästerviks OKfullföljt
Lava-li SinaiVästerviks OKfullföljt
Mattias StrandbergGamleby OKfullföljt
Frida SävenstrandHultsfreds OKfullföljt

U1

1 780 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel EngblomKlubblös Klubblös18:1310:14
2Edvin ÅttingLinköpings OK20:28+2:1511:29
3Tilda MalmströmGOIF Tjalve22:18+4:0512:31
4Emma JonssonVimmerby OK23:50+5:3713:23
5Alvin LundgrenVäxjö OK24:29+6:1613:45
6Jack SvensonSOK Viljan27:12+8:5915:16
7Caspin SinaiVästerviks OK27:31+9:1815:27
8Samuel HögblomLjungskile FK28:42+10:2916:07
9Olof HertinVästerviks OK30:33+12:2017:09
10Kerstin EdmarkSOK Aneby30:34+12:2117:10
11Tindra DavidssonOK Bävern34:34+16:2119:25
12Karl KullbergBjörkfors GOIF35:58+17:4520:12
13Julia ÅttingLinköpings OK36:09+17:5620:18
14Oskar EngblomKlubblös Klubblös41:08+22:5523:06
15Alice DegermanGamleby OK47:52+29:3926:53
16Anton AxenVäxjö OK52:06+33:5329:16
17David BergbomBjörkfors GOIF1:06:44+48:3137:29

U2

2 020 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda Duggdale-WiklundVästerviks OK30:0314:52
2Alice EttlingSkogspojkarnas OK30:06+0:0314:54
3Estrid SjögrenIK Hakarpspojkarna31:16+1:1315:28
4Nora KleinBjörkfors GOIF32:29+2:2616:04
5Klara PerssonGamleby OK32:36+2:3316:08
6Elvira SkobeKalmar OK37:29+7:2618:33
7Gustav LindbergOK Roslagen37:30+7:2718:33
8Lovis ÖsterbergOK Eken37:31+7:2818:34
9Ville EdmarkSOK Aneby39:51+9:4819:43
10Aron LindbergOK Roslagen40:35+10:3220:05
11Agnes OlovssonGamleby OK43:20+13:1721:27

Öppen motion 1

2 020 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas IrheskogGotlands Bro OK21:4010:43
2Felicia GustafssonOK Njudung26:12+4:3212:58
3Arvid PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:19+6:3914:01
4Karl PetterssonBoxholm-Mjölby OL28:26+6:4614:04
5Annika NordebringKlubblös Klubblös32:04+10:2415:52
6Ann-Marie JohanssonGamleby OK35:01+13:2117:20
7Anna-Stina ArnessonIK Dran Veddige36:24+14:4418:01
8Eva LobeniusHammarkinds OK39:38+17:5819:37
9Anna BroddVästerås SOK Västerås SOK56:25+34:4527:55
10Julia BroddVästerås SOK Västerås SOK56:27+34:4727:56
11Markus BergbomBjörkfors GOIF1:00:24+38:4429:54
12Helena BergbomBjörkfors GOIF1:00:29+38:4929:56
Anita NatanelssonLjungskile FKej godkänd

Öppen motion 2

3 980 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Helena SävenstrandHultsfreds OK34:218:37
2Alexander GustafssonOK Njudung36:45+2:249:14

Öppen motion 3

3 230 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Conny BergrenGOIF Tjalve43:0713:20
2Rasmus HedarOK Tor45:33+2:2614:06
3Marie HedarOK Tor45:35+2:2814:06
4Lars-Olof LarssonTäby OK52:02+8:5516:06
5Anna EdmarkSOK Aneby52:22+9:1516:12
6Elisabet StrömStjärnorps SK54:34+11:2716:53
7Ayan LingJönköpings OK55:47+12:4017:16
8Eva DergermanGamleby OK1:00:46+17:3918:48
9Tobias JanssonHammarkinds OK1:01:03+17:5618:54
10Tove StrandbergGamleby OK1:03:19+20:1219:36
11Roger StrandbergGamleby OK1:03:20+20:1319:36
12Kjell RosgrenOK Njudung1:05:15+22:0820:12
13Carolina MagnussonLinköpings OK1:15:38+32:3123:24
14Boel JohnssonOK Denseln1:16:56+33:4923:49
15Jan-Erik ErikssonJönköpings OK1:23:00+39:5325:41
16Ulrika FranssonOK Njudung1:32:48+49:4128:43
17Margareta SanderIFK Lidingö SOK1:36:43+53:3629:56
18Karin HanssonTäby OK1:41:59+58:5231:34
19Eva HultgrenSOK Aneby2:00:02+1:16:5537:09
Mats RuneforsVäxjö OKej godkänd
Pontus WaaraGOIF Tjalveej godkänd
Britt-Marie EkbergOK Orionej godkänd
Göran BerganderEksjö SOKej godkänd
Christina SvenssonBjörkfors GOIFej godkänd
Ann-Marie ArkåsenFalköpings OK Falköpings AIK/OKej godkänd
Åke SanderIFK Lidingö SOKutgått

Öppen motion 4

4 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Joakim EngblomKlubblös Klubblös45:5310:13
2Jan RudolfssonOkänd1:02:13+16:2013:51
3Ingrid JohanssonGamleby OK1:12:41+26:4816:11
4Tomas PeterssonSOK Viljan1:12:52+26:5916:13
5Anna SkobeKalmar OK1:40:31+54:3822:23
6Olle LarssonÅlems OK1:48:04+1:02:1124:04
Maria PetterssonOK Njudungej godkänd

Öppen motion 5

3 680 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Niklas AllanderOK Denseln47:0112:46
2Daniel HedströmSOK Aneby58:13+11:1215:49
3Anneli BlomgrenSOK Aneby58:57+11:5616:01
4Peter EdgrenHultsfreds OK1:01:49+14:4816:47
5Mikael HellgrenSkogspojkarnas OK1:01:55+14:5416:49
6Helena LindbergIFK Göteborg1:03:46+16:4517:19
7Beatrice EdgrenHultsfreds OK1:06:16+19:1518:00
8Sofia KleinBjörkfors GOIF1:07:41+20:4018:23
9Patrik ArvidssonVimmerby OK1:07:46+20:4518:24
10Eva BäcklundTrollhättans SOK1:13:07+26:0619:52
11Ann-sofie OlovssonGamleby OK1:13:47+26:4620:02
12Göran HanssonTäby OK1:15:17+28:1620:27
13Anna PetterssonBoxholm-Mjölby OL1:16:43+29:4220:50
14Sandra DavidssonOK Bävern1:20:19+33:1821:49
15Åsa KjellbergBjörkfors GOIF1:43:15+56:1428:03
16Kerstin BobergOK Roxen1:47:50+1:00:4929:18
17Maria NilssonGamleby OK1:49:23+1:02:2229:43
Ronny LobeniusHammarkinds OKutgått

Öppen motion 6

5 610 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf RindstigÅlems OK52:589:26
2Ellinor SternerOK Njudung1:03:09+10:1111:15
3Sven MikkelsenSOK Viljan1:03:21+10:2311:17
4Andreas JohanssonOK Vivill1:51:37+58:3919:53
5Erik JosefssonSävedalens AIK2:07:50+1:14:5222:47
Göran SvenssonOK Roxenutgått
Dennis GustafssonOK Njudungutgått

Öppen motion 7

2 920 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jonas AnderssonOK Norrvirdarna32:4711:13
2Lars-Erik SpaakEksjö SOK35:28+2:4112:08
3Stina SternerLinköpings OK35:33+2:4612:10
4Lotta Lidman-AlmqvisVästerviks OK36:38+3:5112:32
5Bo HultgrenOK Njudung37:16+4:2912:45
6Torbjörn SvenssonVimmerby OK37:19+4:3212:46
7Patrik molinBoxholm-Mjölby OL37:30+4:4312:50
8Emma FaxénVäxjö OK40:37+7:5013:54
9Carl RindstigÅlems OK41:14+8:2714:07
10Sussane LundgrenVäxjö OK41:17+8:3014:08
11Kurt EkbergOK Orion42:16+9:2914:28
12Jonny LindenOK Bävern42:22+9:3514:30
13Manfred OlejnikSOK Viljan42:44+9:5714:38
14Ingemar ArnessonIK Dran Veddige44:50+12:0315:21
14Elisabeth DanielssonVimmerby OK44:50+12:0315:21
16Ann BrenanderSOK Viljan46:50+14:0316:02
17Jessica ElmerssonOK Bävern47:34+14:4716:17
18Anders HedinMotala AIF OL47:40+14:5316:19
19Ole PedersenLinköpings OK47:54+15:0716:24
20Ann-Katrin LarssonMålilla OK47:59+15:1216:25
21Kenneth MarmelidVästerviks OK49:17+16:3016:52
22Tommy PedersenKlubblös Klubblös51:26+18:3917:36
23Monica MarmelidVästerviks OK51:29+18:4217:37
24Helena HolmOK Roxen52:51+20:0418:05
25Joakim KjellbergBjörkfors GOIF53:34+20:4718:20
26Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK54:23+21:3618:37
27Josefine DahstedtGOIF Tjalve55:03+22:1618:51
28Cecilia BjörkhammerBjörkfors GOIF59:26+26:3920:21
29Pia ÖstangårdGamleby OK1:03:25+30:3821:43
30Bert SvenssonVästerviks OK1:06:24+33:3722:44
31Kenneth LindblomVäxjö OK1:07:00+34:1322:56
32Ann-Marie RobertssonMålilla OK1:07:40+34:5323:10
33George EkströmLinköpings OK1:08:22+35:3523:24
34Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL1:15:01+42:1425:41
35Elisabeth ÖsterbergLinköpings OK1:30:36+57:4931:01
36Majvie AnnegårdSOK Viljan1:32:54+1:00:0731:48
37Maria JonassonSOK Aneby1:38:10+1:05:2333:37
Curt AnderssonOK Denselnej godkänd
Sven AnderssonOK Stigen värnam Värnamoutgått

Öppen motion 8

4 460 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas PerssonOK Denseln48:0810:47
2Clas KärrströmÖstgöta Helikopt Östgöta Helikoter skoif50:05+1:5711:13
3Per ForsgrenTumba-Mälarhöjden OK52:13+4:0511:42
4Kristian NilssonÖstgöta Helikopt Östgöta Helikoter skoif52:22+4:1411:44
5Stefan SvenssonLinköpings OK55:49+7:4112:30
6Thom BarbusOK Dacke57:00+8:5212:46
7Rickard DanielssonVimmerby OK57:24+9:1612:52
8Mattias NilssonGamleby OK58:31+10:2313:07
9Marie GrönlundLunds OK59:23+11:1513:18
10Linus karlssonMålilla OK1:00:48+12:4013:37
11Jesse AnderssonBjörkfors GOIF1:03:42+15:3414:16
12Elisabet LarssonSol Tranås1:04:37+16:2914:29
13Markus KleinBjörkfors GOIF1:06:11+18:0314:50
14Sofie JohanssonGamleby OK1:10:48+22:4015:52
15Johan BlomgrenSOK Aneby1:35:03+46:5521:18
16Maria HarrieLunds OK1:37:43+49:3521:54
Fredrik SturekSOK Viljanej godkänd

Öppen motion 9

7 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus GrönlundLunds OK1:10:169:49
1Erik KjellgrenHammarkinds OK1:10:169:49
3Oliver LundbergOK Bävern1:11:35+1:1910:00
4Nicklas JohanssonVästerås SOK Västerås SOK1:17:49+7:3310:53
5Fredrik KempeLinköpings OK1:28:39+18:2312:23
6Karl EnelandFrösö IF Frösö IF1:29:05+18:4912:27
7Anders KarlssonBodafors OK Bodafors OK1:53:53+43:3715:55
8Bengt SalomonssonSkåneslättens OL2:37:46+1:27:3022:03
Lars HarrieLunds OKej godkänd
Nicklas EdlundGamleby OKutgått
Måns FaxénVäxjö OKutgått
Johan ÅttingLinköpings OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!