Officiell resultatlista för Veteran-OL tävling 2

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 2
Arrangörsorganisation: OK Tisaren
Datum: torsdag 27 mars 2014

Korta banan

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf MagnussonAlmby IK36:4215:57
2Anders BergmanKFUM Örebro OK36:45+0:0315:58
3Bo EklundOK Tylöskog39:07+2:2517:00
4Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK39:39+2:5717:14
5Östen EklöfOK Milan39:55+3:1317:21
6Inger LjungströmOK Djerf41:15+4:3317:56
7Ove JohanssonOK Järnbärarna41:34+4:5218:04
8Birgitta BjörkKFUM Örebro OK45:34+8:5219:48
9Bo KarlssonOK Tisaren48:26+11:4421:03
10Samuel ErikssonOK Letstigen48:39+11:5721:09
11Bo BrånnAskersunds OK51:17+14:3522:17
12Bengt-Åke HolgerssonOK Tisaren56:41+19:5924:38
13Bengt HolgerssonOK Tisaren57:47+21:0525:07
14Gun HelmerssonLindebygdens OK1:04:32+27:5028:03
15Claes SjöbergLindebygdens OK1:33:31+56:4940:39
Stig LarssonOK Tisarenej godkänd
Per LjungströmOK Djerfej godkänd
Ulf PihlbladHagaby GOIFej godkänd

Mellanbanan

3 400 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Carina HallOK Tisaren41:1812:08
2Tore MartinssonDegerfors OK42:02+0:4412:21
3Stig IsraelssonOK Tylöskog43:12+1:5412:42
4Ingemar WidénKFUM Örebro OK43:38+2:2012:50
5Leif HjulströmOK Milan45:44+4:2613:27
6Mona ForsbergHagaby GOIF46:57+5:3913:48
7Kurt JonssonOK Letstigen47:39+6:2114:00
8Nils MogrenHällefors OK48:03+6:4514:07
9Tord LidströmHagaby GOIF50:30+9:1214:51
10Rolf HelmerssonLindebygdens OK50:33+9:1514:52
11Ingvar HalldinOK Tylöskog51:08+9:5015:02
12Lennart LindgrenOK Järnbärarna52:24+11:0615:24
13Birgitta ArleboKFUM Örebro OK53:54+12:3615:51
14Johnny BrandtHällefors OK54:25+13:0716:00
15Britt-Marie EklöfOK Milan55:36+14:1816:21
16Lars ArleboKFUM Örebro OK55:56+14:3816:27
17Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK57:07+15:4916:47
18Jörgen HolmströmOK Milan58:16+16:5817:08
19Bengt KammerlandOK Milan58:59+17:4117:20
20Sten SundinOK Tisaren59:34+18:1617:31
21Kjell LarssonOK Alferna1:00:48+19:3017:52
22Rolf LarssonDegerfors OK1:01:17+19:5918:01
23Asta SjöbergLindebygdens OK1:03:13+21:5518:35
24Lars Ove NyquistHagaby GOIF1:04:05+22:4718:50
25Lars HärdmarkOK Alferna1:05:57+24:3919:23
26Roger PerssonOK Tylöskog1:47:10+1:05:5231:31
27Lars AllbertsonOK Tylöskog1:57:21+1:16:0334:30
Gunilla BergmanKFUM Örebro OKej godkänd
Håkan BeijarDegerfors OKej godkänd

Långa banan

4 300 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas HallmenOK Tisaren28:516:42
2Lars-Åke WallOK Tisaren38:59+10:089:03
3Weine FredrikssonKFUM Örebro OK43:34+14:4310:07
4Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF46:38+17:4710:50
5Anna-Birgitta GustavssonOK Tylöskog47:28+18:3711:02
6Per HöglundOK Milan49:50+20:5911:35
7Göran ForsbergHagaby GOIF59:16+30:2513:46
8Kurt ÅbergOK Tisaren1:02:15+33:2414:28
9Lars KarlssonOK Tisaren1:02:21+33:3014:30
10Torbjörn EricssonHagaby GOIF1:24:29+55:3819:38
Stig AnderssonAlmby IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!