Officiell resultatlista för Öka farta

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Öka farta
Arrangörsorganisationer: Mullsjö SOK / Tidaholm SOK Sisu
Datum: lördag 12 september 2015

D21

3 840 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anastasia DenisovaSävedalens AIK30:498:01
2Emma AnderssonSävedalens AIK34:00+3:118:51
3Elin HamreforsSävedalens AIK34:17+3:288:55
4Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK35:00+4:119:06
5Eva ÖhlundIK Hakarpspojkarna35:31+4:429:14
6Elin HögstrandMarkbygdens OK35:50+5:019:19
7Sara HelanderDomnarvets GOIF36:01+5:129:22
8Josefin AnderssonMarkbygdens OK36:34+5:459:31
9Frida WallströmSävedalens AIK38:31+7:4210:01
10Linnéa BäckströmHestra IF41:25+10:3610:47
11Carina SvenssonBredaryds SOK42:24+11:3511:02
12Therese EnengeHestra IF42:30+11:4111:04
13Kajsa SpetzUlricehamns OK43:18+12:2911:16
14Alicia FribergIstrums SK44:34+13:4511:36
14Amanda HallénTrollhättans SOK44:34+13:4511:36
16Andrea BrechbühlSävedalens AIK45:05+14:1611:44
17Sofie PetterssonUlricehamns OK52:27+21:3813:39
18Lisa GassnerUlricehamns OK52:45+21:5613:44
19Frida KjellmanLidköpings VSK1:03:00+32:1116:24
Sarah LindströmRonneby OKutom tävlan
Sara BengtssonSävedalens AIKej start
Jennie BerglundSävedalens AIKej start

H21

4 710 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Joakim KarlssonIK Hakarpspojkarna31:446:44
2Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro32:00+0:166:47
3Johan TörnrothHjobygdens OK32:30+0:466:54
4Anders HedbergGöteborg-Majorna OK32:49+1:056:58
5Henrik LundgrenSävedalens AIK32:52+1:086:58
6Sergej FedatsenkaSävedalens AIK32:56+1:126:59
7Torgny LindströmRonneby OK33:06+1:227:01
8Albin AnderssonMarkbygdens OK33:07+1:237:01
9Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna33:43+1:597:09
10Andreas HolmqvistHestra IF33:52+2:087:11
11Max SuderbysVästerås SOK34:44+3:007:22
12Magnus CarlstedtSävedalens AIK35:04+3:207:26
13Conny RantzowHestra IF35:12+3:287:28
14Marcus Karlsson SennevikIK Hakarpspojkarna35:16+3:327:29
15Mathias JanssonHagaby GoIF Örebro36:43+4:597:47
16Mattias NilssonVänersborgs SK36:57+5:137:50
17Martin IvarssonGöteborg-Majorna OK37:32+5:487:58
18Niklas WraneSöders-Tyresö38:02+6:188:04
19Marcus KvarndalUlricehamns OK38:33+6:498:11
20Johnny HålsjöVänersborgs SK39:15+7:318:20
21Mattis HallbergIK Uven40:33+8:498:36
22Mattias OlofssonOK Enen40:48+9:048:39
23Magnus SödervallIK Gandvik44:41+12:579:29
24Jaromir MielecIK Hakarpspojkarna45:35+13:519:40
25Tobias PentonenHestra IF46:44+15:009:55
26Erik ForsHestra IF47:12+15:2810:01
27Daniel HärströmFalköpings AIK OK47:29+15:4510:04
28Adam FredénFalköpings AIK OK52:07+20:2311:03
29Andreas LeijgårdGudhems IF52:57+21:1311:14
30Pontus JohanssonOK Kullingshof1:06:02+34:1814:01
31Simon WallmanOK Kullingshof1:23:20+51:3617:41
Johan PalmérUlricehamns OKej start

D18

3 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara HägnanderLidköpings VSK39:2710:57
2Alva AbrahamssonGällstadbygdens SOK40:11+0:4411:09
3Emma KindbomIF Hagen41:52+2:2511:37
4Malin JanssonHjobygdens OK45:19+5:5212:35
5Wilma JanssonVänersborgs SK49:45+10:1813:49
Filippa AnderssonLidköpings VSKej start
Hedvig ReisenIF Hagenej start

D16

3 310 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna39:2511:54
2Maja ÅkessonIK Hakarpspojkarna40:54+1:2912:21
3Alva SonessonFalköpings AIK OK48:46+9:2114:43

H16

3 440 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak KällsmyrOK Kullingshof1:59:0334:36

D14

3 010 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ellen BlennowFalköpings AIK OK25:448:32
2Emma LingJönköpings OK26:59+1:158:57
3Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna27:47+2:039:13
4Tilda PalmIK Hakarpspojkarna33:17+7:3311:03
5Moa SkoogIF Hagen35:27+9:4311:46
6Elsa SonessonFalköpings AIK OK36:38+10:5412:10
7Alma GustafssonSOK Aneby37:57+12:1312:36
8Ellen SigvardsonBredaryds SOK42:23+16:3914:04
9Irma SvenssonOK Klyftamo49:23+23:3916:24
10Emma IvarssonOK Kullingshof53:11+27:2717:40
Ebba KleinBjörkfors GOIFej godkänd
Sofia JanssonHjobygdens OKej godkänd
Ebba LindmanIK Hakarpspojkarnaej start
Ida EskilssonIK Hakarpspojkarnaej start

H14

3 040 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel ElmbladBredaryds SOK24:208:00
2Erik HogedalGöteborg-Majorna OK27:25+3:059:01
3Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna27:57+3:379:11
4August AbrahamssonGällstadbygdens SOK29:10+4:509:35
5Arvid AronssonOK Kroppefjäll30:52+6:3210:09
6Emil ÖhlundIK Hakarpspojkarna31:06+6:4610:13
7Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK31:49+7:2910:27
8Erik LingJönköpings OK34:04+9:4411:12
9Tobias ErixonOK Kullingshof35:26+11:0611:39
10Anton KarlssonMariestads FK37:09+12:4912:13
11Johan HolmbergIF Hagen37:44+13:2412:24
12Joel BjörnlingerIK Vista38:04+13:4412:31
13Axel NalbinMullsjö SOK39:25+15:0512:57
14Lukas GustafssonIK Ymer41:45+17:2513:44
15Emil SelmossonLidköpings VSK43:15+18:5514:13
Hampus FyhrSOK Anebyej start

D14 Kort

2 390 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa LjungIK Ymer25:5510:50
2Emilia ÖsterlundIK Ymer28:26+2:3111:53
3Linnéa BjörssonOK Kullingshof40:48+14:5317:04

H14 Kort

2 340 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Teodor LundborgHjobygdens OK21:529:20
Samuel RosénMariestads FKej start
Christoffer WallMariestads FKej start

D12

2 340 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stella RangertIK Hakarpspojkarna22:439:42
2Amanda JohanssonUlricehamns OK23:15+0:329:56
3Julia WesthMullsjö SOK24:53+2:1010:38
4Elin AxelssonMullsjö SOK27:11+4:2811:37
5Tova JanssonVänersborgs SK28:48+6:0512:18
6Maja NordinUlricehamns OK28:49+6:0612:18
7Frida MattssonOK Kullingshof33:44+11:0114:24
8Ellen ArneborgUlricehamns OK39:05+16:2216:42
9Ella SelmossonLidköpings VSK40:16+17:3317:12
Olivia GrönkvistJönköpings OKej start
Josephine LinderothIF Hagenej start
Felicia FyhrSOK Anebyej start

H12

2 390 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar OlinIK Hakarpspojkarna18:487:51
2David AlménVänersborgs SK21:37+2:499:02
3Isak AngerdOK Tranan22:13+3:259:17
4Samuel BökeOK Kullingshof23:00+4:129:37
5Mattias ÖhlundIK Hakarpspojkarna24:53+6:0510:24
6Hjalmar KällIK Gandvik27:15+8:2711:24
7Hugo BremerMariestads FK27:54+9:0611:40
8Oskar BjörssonOK Kullingshof28:06+9:1811:45
9Samuel KleinBjörkfors GOIF28:25+9:3711:53
10Joel RingströmOK Landehof29:50+11:0212:28
11Linus AhlénIF Hagen35:14+16:2614:44
12Albin GenbergUlricehamns OK35:47+16:5914:58
13Liam JohanssonIF Hagen38:09+19:2115:57
Adrian SjödinIK Hakarpspojkarnaej start
Isak LindströmOK Kullingshofej start

D12 Kort

2 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa BjörssonOK Kullingshof21:359:23
2Stella BurénIK Ymer23:43+2:0810:18
3Nelly De Groot BoersmaRydboholms SK24:51+3:1610:48

D10

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sandra LingJönköpings OK14:476:25
2Emma OlinIK Hakarpspojkarna17:13+2:267:29
3Irma WesthMullsjö SOK18:08+3:217:53
4Elsa KällIK Gandvik19:14+4:278:21
5Frida LindénOK Bävern19:28+4:418:27
6Minna PalmIK Hakarpspojkarna19:45+4:588:35
7Miranda WallströmSävedalens AIK19:49+5:028:36
8Nora KällIK Gandvik19:53+5:068:38
9Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna20:40+5:538:59
10Sanna SigvardsonBredaryds SOK20:49+6:029:03
11Elsa SödervallIK Gandvik21:02+6:159:08
12Linda SahlinNässjö OK21:45+6:589:27
13Agnes JohanssonIF Hagen23:04+8:1710:01
14Emma AhlénIF Hagen24:26+9:3910:37
15Stina NalbinMullsjö SOK26:49+12:0211:39
16Anna GenbergUlricehamns OK29:30+14:4312:49
17Hedda WestlundJönköpings OK31:14+16:2713:34
18Emma LindénOK Bävern36:56+22:0916:03
Alva GrönkvistJönköpings OKej start

H10

2 300 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle ÖhlundIK Hakarpspojkarna14:006:05
2Tom WeihartOK Orinto14:31+0:316:18
3Emil LingJönköpings OK15:34+1:346:46
4Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna15:52+1:526:53
5Simon WesthMullsjö SOK15:56+1:566:55
6Anton JohanssonSOK Aneby17:59+3:597:49
7Noel BengtssonOK Skogshjortarna18:32+4:328:03
8Isak JohanssonOK Gisle20:26+6:268:53
9Marcus SöderbomSävedalens AIK21:19+7:199:16
10Albert BrohedeOK Älgen22:25+8:259:44
11Tim AnderssonOK Tranan22:39+8:399:50
12Adam NeroNässjö OK22:50+8:509:55
13Erik KindlundOK Tranan26:45+12:4511:37
14Hugo TofténSOK Träff27:30+13:3011:57
15Edvin LennartsonUlricehamns OK32:12+18:1214:00
16Olle KullmanOK Alehof35:12+21:1215:18
17Erik ArneborgUlricehamns OK48:13+34:1320:57
William EckerlidFalköpings AIK OKej godkänd

D35

3 510 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny JohanssonOK Gisle35:3110:07
2Åsa JuvénOK Tranan35:57+0:2610:14
3Susanne BiörsOK Tranan37:41+2:1010:44
4Jenny MartinssonOK Tranan38:06+2:3510:51
5Desiré RexOK Landehof38:45+3:1411:02
6Ann HyvönenSkattkärrs SOK45:26+9:5512:56
7Elin TudénIK Hakarpspojkarna47:23+11:5213:29
8Sofia HjortFalköpings AIK OK53:59+18:2815:22
9Therese AnderssonUlricehamns OK1:00:39+25:0817:16
10Mona LindénOK Bävern1:01:49+26:1817:36
Malin AnderssonUlricehamns OKej godkänd

H35

4 360 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter WaldenströmJönköpings OK59:3713:40
2Kristian GustafssonOK Skogshjortarna1:24:27+24:5019:22

D40

3 190 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna BogrenHagaby GoIF Örebro34:2210:46
2Karin KullmanOK Alehof35:39+1:1711:10
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna36:23+2:0111:24
4Angelica BrandqvistTibro OK41:03+6:4112:52
5Nina AhlénIF Hagen43:18+8:5613:34
6Christine LundOK Skogshjortarna55:05+20:4317:16
7Kajsa NordinUlricehamns OK55:33+21:1117:24
Monica GrönkvistJönköpings OKej start

H40

3 960 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel BrohedeOK Älgen29:447:30
2Markus OlinIK Hakarpspojkarna31:20+1:367:54
3Thomas AnderssonOK Tranan31:28+1:447:56
4Fredrik SvenssonJönköpings OK31:45+2:018:01
5Daniel OlssonDalsjöfors GoIF33:23+3:398:25
6Jonas BergenfurSkattkärrs SOK34:20+4:368:40
7Anders RyvalliusIK Hakarpspojkarna35:56+6:129:04
8Jan HjortFalköpings AIK OK38:55+9:119:49
9Peter TudénIK Hakarpspojkarna41:38+11:5410:30
10Tobias RingströmOK Landehof42:34+12:5010:44
11Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK42:43+12:5910:47
12Lars KullmanOK Alehof44:25+14:4111:12
13Henrik PetterssonGustavsbergs OK44:51+15:0711:19
14Sammy TanhuaIstrums SK50:20+20:3612:42 Ladda ner rutt i gpx-format
15Peter WestlundJönköpings OK51:24+21:4012:58
16Håkan SonessonFalköpings AIK OK51:35+21:5113:01
17Anders FranzénLidköpings VSK51:44+22:0013:03
18Jonny LindénOK Bävern52:18+22:3413:12
19Niklas SahlénIF Hagen53:20+23:3613:28
20Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL53:54+24:1013:36
21Greger AhlénIF Hagen54:26+24:4213:44
22Robert SkoogIF Hagen58:15+28:3114:42

D45

2 950 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna Nero NordmarkNässjö OK28:579:48
2Carina AnderssonFK Friskus-Varberg32:22+3:2510:58
3Ulrika WahlströmTenhults SOK34:33+5:3611:42
4Ann-Kristin JanssonHjobygdens OK35:01+6:0411:52
5Anneli KarlssonFK Finn38:18+9:2112:58
6Carina IvarssonOK Kullingshof41:22+12:2514:01
7Eva PedersenOK Skogshjortarna42:45+13:4814:29
8Ewa HolmbergIF Hagen44:53+15:5615:12
9Åsa MattssonOK Kullingshof49:16+20:1916:42
10Marie BjörssonOK Kullingshof54:14+25:1718:23
11Carina WallgrenIstrums SK54:40+25:4318:31
12Lucy LouTibro OK1:09:23+40:2623:31
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OKutgått
Anna-Karin RybergOK Klyftamoej start
Nina GumaeliusTibro OKej start
Helene LöfströmJönköpings OKej start

H45

3 830 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn AnderssonBredaryds SOK28:557:33
2Andreas RangertIK Hakarpspojkarna30:04+1:097:51
3Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna32:16+3:218:25
4Per SigvardsonBredaryds SOK32:43+3:488:32
5Stefan NordinUlricehamns OK34:33+5:389:01
6Magnus NiklassonFalköpings AIK OK34:45+5:509:04
7Johan HanssonJönköpings OK35:24+6:299:14
8Klas FriborgJönköpings OK35:53+6:589:22
9Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna36:04+7:099:25
10Åke WijkmarkIF Hagen36:48+7:539:36
11Ulf JohanssonOK Gisle36:54+7:599:38
12Peter SahlinNässjö OK37:57+9:029:54
13Anders LingJönköpings OK38:52+9:5710:08
14Bo SvenssonIstrums SK39:44+10:4910:22
15Brett WeihartOK Orinto40:57+12:0210:41
16Håkan JanssonVänersborgs SK44:40+15:4511:39
17Anders GustafssonFK Friskus-Varberg47:51+18:5612:29
18Tobias Den BraverOK Gränsen48:48+19:5312:44
19Kjell JohanssonOK Kullingshof49:22+20:2712:53
20Anders GenbergUlricehamns OK51:08+22:1313:21
21Magnus Ö BernhedSävedalens AIK52:54+23:5913:48
22Carl BjörssonOK Kullingshof57:54+28:5915:07
23Pontus LöfströmJönköpings OK1:04:32+35:3716:50
Per JohanssonOK Refteleej godkänd
Bengt ÖhlundIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Mikael LundborgHjobygdens OKej godkänd
Johan BjörnlingerIK Vistaej start
Jan-Otto AnderssonLidköpings VSKej start
Olle SjöforsOK Älmeej start
Bo HallbergFalköpings AIK OKej start
Klas GrönkvistJönköpings OKej start

D50

2 730 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK27:2810:03
2Maria SkogsbergMariestads FK28:02+0:3410:16
3Annette Falck LarssonVänersborgs SK31:26+3:5811:30
4Ingrid JohanssonLaholms IF OK31:32+4:0411:33
5Kristina JohanssonBredaryds SOK31:52+4:2411:40
6Britta SahlinVänersborgs SK32:29+5:0111:53
7Lena ErikssonElfsborg SOK32:53+5:2512:02
8Eva HägnanderLidköpings VSK33:25+5:5712:14
9Eva CarlssonJönköpings OK33:53+6:2512:24
10Helena JohanssonOK Gisle34:36+7:0812:40
11Sari HåkanssonOK Gränsen39:47+12:1914:34
12Anne TuressonBredaryds SOK46:30+19:0217:01
13Agneta JohanssonRydboholms SK51:26+23:5818:50
14Monica LaageFalköpings AIK OK58:15+30:4721:20
Lena ReisenIF Hagenej start
Helena LindmanNässjö OKej start

H50

3 740 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt NorrmanTrollhättans SOK32:068:34
2Lars HolmbergIF Hagen32:07+0:018:35
3Joachim FribergIstrums SK33:17+1:118:53
4Robert HallbergIK Uven33:47+1:419:01
5Bengt AnderssonIK Hakarpspojkarna34:41+2:359:16
6Bo SöderqvistIK Hakarpspojkarna35:00+2:549:21
7Magnus BlennowFalköpings AIK OK35:22+3:169:27
8Jens LindströmTibro OK35:58+3:529:37
9Jörgen HallénTrollhättans SOK36:37+4:319:47
10Jonas BornetunSkillingaryds FK36:40+4:349:48
11Stefan OlofssonOK Gisle37:03+4:579:54
12Magnus JoelssonSOK 6837:08+5:029:55
13Ola AllvinIK Hakarpspojkarna37:30+5:2410:01
13Claes EkbergLidköpings VSK37:30+5:2410:01
15Per SanderGöteborg-Majorna OK38:11+6:0510:12
16Tony GustavsenIstrums SK39:16+7:1010:29
17Anders MattssonOK Kullingshof39:26+7:2010:32
18Stefan JohanssonBredaryds SOK40:16+8:1010:45
19Andres LaasOK Skogshjortarna40:34+8:2810:50
20Sven NilssonIK Vista41:19+9:1311:02
21Christer BorgGöteborg-Majorna OK43:29+11:2311:37
22Tomas AnderssonVänersborgs SK44:04+11:5811:46
23Peter BrämersonTibro OK44:12+12:0611:49
24Martin AxelssonOK Skogshjortarna47:21+15:1512:39
25Thomas AttforsSävedalens AIK48:04+15:5812:51
26Hans LindgrenOK Skogshjortarna49:02+16:5613:06
27Ingvar IvarssonOK Kullingshof49:43+17:3713:17
28Bo WesterbergTrollhättans SOK53:30+21:2414:18
29Stig GustafssonIK Ymer54:24+22:1814:32
30Jan LindströmIK Wilske1:01:19+29:1316:23
31Hans VokseppOK Skogshjortarna1:05:05+32:5917:24
32Magnus PedersenOK Skogshjortarna1:05:12+33:0617:25
Per-Olof ClaéssonTenhults SOKej start
Stefan SvenssonBredaryds SOKej start

D55

2 660 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva Rabe MagnussonIF Hagen29:1310:59
2Monica KnutssonSävedalens AIK34:58+5:4513:08
3Elisabeth FredrikssonGudhems IF36:34+7:2113:44
4Ann Warma LaasOK Skogshjortarna36:53+7:4013:51
5Pia SvenssonFalköpings AIK OK38:02+8:4914:17
6Marianne ThorssonIK Trenne Ullared39:06+9:5314:41
7Monika NilssonOK Alehof41:25+12:1215:34
8Marite ÅkerströmSOK Träff51:27+22:1419:20
9Anna-Lena SvenssonLidköpings VSK1:10:23+41:1026:27
Ingrid SchmiterlöwHjobygdens OKej godkänd

H55

3 510 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK30:458:45
2Arto BlomdahlIK Hakarpspojkarna33:15+2:309:28
3Jonas LundgrenTibro OK34:01+3:169:41
4Mikael JohanssonOK Gisle35:19+4:3410:03
5Stefan SjöblomFrölunda OL36:30+5:4510:23
6Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK38:03+7:1810:50
7Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK39:39+8:5411:17
8Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna41:00+10:1511:40
9Leif SandahlOK Tyr41:11+10:2611:43
10Owe TörnrothHjobygdens OK42:30+11:4512:06
11Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK50:36+19:5114:24
12Ola GustafssonSOK Aneby56:24+25:3916:04
13Håkan HåkanssonOK Gränsen57:32+26:4716:23

D60

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Monica LööfMariestads FK32:0212:36
2Elise JohanssonFalköpings AIK OK36:13+4:1114:15
3Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad36:19+4:1714:17
4Monica AbrahamssonGudhems IF38:08+6:0615:00
5Monica WassFalkenbergs OK38:37+6:3515:12
6Gisela LöfvingTibro OK41:04+9:0216:10
7Monica IvarssonOK Skogshjortarna45:37+13:3517:57
8Siv LarssonVäxjö AIS46:07+14:0518:09
9Kristin JohanssonOK Dacke47:12+15:1018:34
10Agneta GranströmSOK Aneby55:35+23:3321:52
11Birgitta ÅkessonOckelbo OK1:04:43+32:4125:28
12Catherine DawsonGafanhori1:05:59+33:5725:58
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullaredej godkänd
Britt-Marie AnderssonOK Amneutgått

H60

3 190 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LindgrenIK Hakarpspojkarna28:529:02
2Kjell NeroNässjö OK31:18+2:269:48
3Lennart HålsjöOK Skogshjortarna31:36+2:449:54
4Tomas OlaussonAskersunds OK31:39+2:479:55
5Uno MagnussonIF Hagen36:04+7:1211:18
6Rainer ScholzIK Vista37:04+8:1211:37
7Stefan MillegårdSävedalens AIK37:05+8:1311:37
8Björn PetterssonUlricehamns OK37:16+8:2411:40
9Tommy WesterbergIF Hagen37:30+8:3811:45
10Sune ÅkessonOckelbo OK37:35+8:4311:46
11Lennart GustafssonJönköpings OK37:51+8:5911:51
12Kjell KaminskyIF Hagen39:11+10:1912:16
13Anders ThomassonUlricehamns OK39:22+10:3012:20
14Ingvar AnderssonOK Amne40:14+11:2212:36
15Lennart JakobssonTibro OK41:35+12:4313:02
16Bo AnderssonFalköpings AIK OK42:45+13:5313:24
17Sven-Erik BodinGällstadbygdens SOK43:06+14:1413:30
18Conny SahlinVänersborgs SK44:18+15:2613:53
19Bernhard GrenaboHjobygdens OK45:13+16:2114:10
20Kent IvarssonOK Skogshjortarna45:30+16:3814:15
21Børje SvenssonForsand IL47:51+18:5915:00
22Håkan LööfMariestads FK49:11+20:1915:25
23Börje GustavssonTrollhättans SOK49:59+21:0715:40
24Åke JohanssonRydboholms SK50:21+21:2915:47
25Per Anders EnengenBredareds IF54:10+25:1816:58
26Jens TörnmarckAskersunds OK1:03:21+34:2919:51
27Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:10:51+41:5922:12
Lennart LarssonJönköpings OKej start

D65

2 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Marie HolmströmLidköpings VSK27:0211:21
2Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK33:01+5:5913:52
3Marion HallstenUddevalla OK34:26+7:2414:28
4Gunilla HolstBottnaryds IF34:30+7:2814:29
5Monica LarssonOK Tranan37:06+10:0415:35
6Mona ForsbergNyköpings OK40:17+13:1516:55
7Ingrid Rex WallströmOK Landehof42:28+15:2617:50
8Ingegerd OlssonOK Alehof43:45+16:4318:22
9Kajsa TofténHjobygdens OK44:06+17:0418:31
10Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna44:25+17:2318:39
11Ingrid TengelandIK Gandvik45:22+18:2019:03
12Eva HöijeOK Ravinen45:50+18:4819:15
13Barbro AnderssonOK Skogshjortarna46:50+19:4819:40
14Marianne SjöbergOK Gränsen47:40+20:3820:01
15Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL53:36+26:3422:31
16Kristina JohanssonVänersborgs SK1:02:58+35:5626:27
17Ulla BjörkmanIK Ymer1:32:12+1:05:1038:44
18Inger Alice EismarkOK Orinto1:41:28+1:14:2642:37

H65

3 110 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olle AdolfssonLerums SOK30:189:44
2Carl-Henry AnderssonOK Orinto30:35+0:179:50
3Stig JohanssonFalköpings AIK OK31:23+1:0510:05
4Vidar LöfvingTibro OK32:21+2:0310:24
5Tommy OlssonOK Dacke32:30+2:1210:27
6Göran ForsbergNyköpings OK32:44+2:2610:31
7Karl Evert SvenssonIF Hagen33:26+3:0810:45
8Jonas LarssonOK Kullingshof34:27+4:0911:04
9Håkan OlssonHjobygdens OK34:38+4:2011:08
10Ove ThorssonIK Trenne Ullared34:48+4:3011:11
11Håkan WinnbergIK Trenne Ullared35:00+4:4211:15
12Torbjörn WikströmOK Orinto36:44+6:2611:48
13Rune RingsgårdOK Roxen37:03+6:4511:54
14Hans-Gösta BernhardMariestads FK37:23+7:0512:01
15Staffan DittmerIK Hakarpspojkarna37:34+7:1612:04
16Kjell MartinssonOK Tranan37:58+7:4012:12
17Torgny PetterssonMarkbygdens OK38:35+8:1712:24
18Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna39:06+8:4812:34
19Per FredrikssonOK Skogshjortarna39:17+8:5912:37
20Rune EliassonFalkenbergs OK40:03+9:4512:52
21Bengt SörensenJönköpings OK41:19+11:0113:17
22Roy DawsonGafanhori42:07+11:4913:32
23Christer LundbergOK P442:19+12:0113:36
24Åke SjöbergOK Gränsen42:40+12:2213:43
25Sven-Olof LarssonVäxjö AIS42:56+12:3813:48
26Lennart AnderssonGöteborgs SK43:03+12:4513:50
27Sture GrytheimElfsborg SOK43:30+13:1213:59
28Tommy OlaussonSOK Aneby44:11+13:5314:12
29Gert OlssonSkåneslättens OL44:15+13:5714:13
30Ingemar ArnessonIK Dran45:57+15:3914:46
31Klas BjörkIK Hakarpspojkarna45:58+15:4014:46
32Christer OttossonOK P447:12+16:5415:10
33Ingmar OlssonHerrljunga SK Skid o OL52:00+21:4216:43
34Sune GustafssonTibro OK53:39+23:2117:15
35Sten OlssonOK Alehof55:59+25:4118:00
36Håkan NilssonMalmö OK57:12+26:5418:23
37Göran SvanBorås GIF1:01:52+31:3419:53

D70

2 380 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva IsakssonOK Skogshjortarna36:4715:27
2Birgitta KarlssonOK Orinto36:57+0:1015:31
3Gullevi SvenssonRonneby OK37:35+0:4815:47
4Margareta LarssonOK Njudung37:37+0:5015:48
5Britt Forsell PirozziLunds OK39:32+2:4516:36
6Ingrid HermanssonIK Ymer40:27+3:4016:59
7Ulla HöökOK Klyftamo40:55+4:0817:11
8Ulla LindheIK Stern41:52+5:0517:35
9Vega SlottnerJönköpings OK42:07+5:2017:41
10Berit ByströmOK Virdarna44:27+7:4018:40
11Ulla LingJönköpings OK45:10+8:2318:58
12Kerstin ErnvidUlricehamns OK45:23+8:3619:04
13Barbro CedérusSnättringe SK45:42+8:5519:12
14Ingrid ÅhlundSvenljunga OK48:00+11:1320:10
15Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb48:16+11:2920:16
16Monika NiklassonIK Albion48:20+11:3320:18
17Margit RybergOK Klyftamo52:24+15:3722:01
18Birgit KarlssonMariestads FK53:00+16:1322:16
19Birgitta JohanssonOK Tranan54:16+17:2922:48
20Ann-Catrine AhlströmHjobygdens OK54:38+17:5122:57
21Ann-Marie BirgerssonForserums SOK56:22+19:3523:41
22Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK57:40+20:5324:13
23Kristina AnderssonOK Skogshjortarna1:05:37+28:5027:34
24Birgit LjungOK Gipen1:09:25+32:3829:10
25Anna-Stina ArnessonIK Dran1:15:16+38:2931:37

H70

2 800 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kalle JohanssonOK Skogshjortarna27:439:53
2Lars JohanssonOK Skogshjortarna30:55+3:1211:02
3Morgan LjungVaggeryds SOK31:24+3:4111:12
4Per-Arne JohanssonVänersborgs SK31:49+4:0611:21
5Lars FinbomOK Landehof31:50+4:0711:22
6Lars LjungbergTrollhättans SOK32:02+4:1911:26
7Lennart HöijeOK Ravinen32:27+4:4411:35
8Roland BomanUlricehamns OK33:30+5:4711:57
9Rune SandbergUddevalla OK34:20+6:3712:15
10Ingemar LindblomOK Orinto35:20+7:3712:37
11Göran BengtssonTockarps IK36:21+8:3812:58
12Lars FranssonBottnaryds IF36:32+8:4913:02
13Per GranevikJönköpings OK37:27+9:4413:22
14Göte JohanssonOK Tranan37:48+10:0513:30
15Ronny AnderssonOK Skogshjortarna38:06+10:2313:36
16Mårten SvenssonOK Gipen38:41+10:5813:48
17Jan LarssonSävedalens AIK39:02+11:1913:56
18Waste ByströmOK Virdarna39:37+11:5414:08
19Gunnar AnderssonIK Vista39:45+12:0214:11
20Göran RubendahlOK Skogshjortarna39:49+12:0614:13
21Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo39:58+12:1514:16
22Bo GustafssonOK Gränsen40:39+12:5614:31
23Reits HallOK Amne40:45+13:0214:33
24Åke NordbergOK Klyftamo41:17+13:3414:44
25Karl BergstrandHjobygdens OK42:14+14:3115:05
26Bengtåke AnderssonOK Amne42:43+15:0015:15
27Torgny JonssonVäxjö AIS42:59+15:1615:21
28Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna43:53+16:1015:40
29Kurt NilssonNyköpings OK44:37+16:5415:56
30Hans KarlssonOK Orinto45:03+17:2016:05
31Lars-Erik NilssonMariestads FK45:17+17:3416:10
32Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL45:20+17:3716:11
33Gunnar BrystHjobygdens OK45:39+17:5616:18
34Lars-Åke LarssonOK Tranan46:13+18:3016:30
35Lars TuvessonUlricehamns OK47:13+19:3016:51
36Olle HermanssonIK Ymer47:51+20:0817:05
37Leo KullmanOK Alehof47:53+20:1017:06
38Leif BjörkmanIK Ymer50:02+22:1917:52
39Hans Olof AnderssonOK Skogshjortarna1:01:30+33:4721:57
40Regor NiklassonIK Albion1:01:44+34:0122:02
41Jan ElfsbergFalköpings AIK OK1:11:43+44:0025:36
Nils-Gustav BlomqvistAnnebergs GIFej start
Stellan AhnströmForserums SOKej start

D75

2 000 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Brita SärdquistIK Ymer40:5920:29
2Birgit Smedberg NilssonHestra IF41:22+0:2320:41
3Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg43:02+2:0321:31
4Margareta HolmbergIF Hagen43:14+2:1521:37
5Gunnel BörjessonIK Uven44:42+3:4322:21
6Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna46:21+5:2223:10
7Anne-Catrine PerssonMariestads FK49:01+8:0224:30
8Britt-Inger HallbergFK Finn53:19+12:2026:39
9Vivi-Anne BylundRydboholms SK55:10+14:1127:35
10Gudrun ThigerLinköpings AIK1:00:50+19:5130:25
11Britta SahlIF Hagen1:02:03+21:0431:01
12Lillemor HallinOK Landehof1:05:05+24:0632:32
13Gunni EkbergÄtrans IF1:05:16+24:1732:38
14Inger BylanderSvenljunga OK1:06:16+25:1733:08

H75

2 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland KarlssonRonneby OK32:4312:17
2Erland LingJönköpings OK33:29+0:4612:35
3Ivan ErnvidUlricehamns OK34:37+1:5413:00
4Lars CedérusSnättringe SK36:15+3:3213:37
5Rune ArvidssonMarkbygdens OK36:37+3:5413:45
6Göran OlofssonFjärås AIK37:00+4:1713:54
7Rune AhlanderJönköpings OK37:19+4:3614:01
8Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb39:19+6:3614:46
9Per LarssonJönköpings OK40:36+7:5315:15
10Rolf HallbergFK Finn41:59+9:1615:46
11Lennart KammenhedJönköpings OK43:28+10:4516:20
12Ingemar HolmbergIF Hagen43:33+10:5016:22
13Harry SundbergOK Klyftamo44:11+11:2816:36
14Karl-Gerhard RamdeSOK Aneby46:32+13:4917:29
15Mats BirgerssonForserums SOK46:38+13:5517:31
16Sven-Olof SandstedtFalköpings AIK OK48:29+15:4618:13
17Bo AdamssonFalköpings AIK OK48:54+16:1118:23
18Tore JohanssonSOK Aneby49:34+16:5118:38
19Stig BengtssonOK Amne53:02+20:1919:56
20Sten ArvidssonDalsjöfors GoIF55:25+22:4220:50
21Gunnar BylundRydboholms SK1:03:12+30:2923:45

H80

2 380 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kjell PerssonMariestads FK34:2014:25
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad36:40+2:2015:24
3Torild BornetunSkillingaryds FK39:55+5:3516:46
4Anders AdlerLinköpings AIK40:56+6:3617:11
5Stig SahlIF Hagen45:42+11:2219:12
6Anders NilssonRyda SK46:16+11:5619:26
7Carl-Henrik HallbergIK Uven50:08+15:4821:03
8Arvo HyvönenSkattkärrs SOK54:51+20:3123:02
9Carleric ThigerLinköpings AIK1:03:12+28:5226:33
Lars MagnussonKristinehamns OKej godkänd
Atte HeikkiläOK Gipenej godkänd
Erland OlssonDalsjöfors GoIFej start

H85

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karleric FranssonTrollhättans SOK41:1820:39
2Torsten BjörkerothOK P448:09+6:5124:04
3Helmer EkbergÄtrans IF50:03+8:4525:01
4Bo ElvingsonHerrljunga SK Skid o OL51:39+10:2125:49

Inskolning

1 960 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Lilly BergenfurSkattkärrs SOKfullföljt
Edith BergenturSkattkärrs SOKfullföljt
Molly DahlinBrämhultfullföljt
Nova FridTidaholm SOK Sisufullföljt
Moa Johansson- -fullföljt
Ellen LindbergBRÄMHULTfullföljt
Axel PerssonGöteborg-Majorna OKfullföljt
Theo RydenTidaholm SOK Sisufullföljt
Hugo SamuelssonFalköpings AIK OKfullföljt

U1

1 980 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julius MartinssonOK Amne15:528:00
2Timmy BoersmaRydboholms SK16:29+0:378:19
3Olle NordinUlricehamns OK17:12+1:208:41
4Stina MahoneyElfsborg SOK17:17+1:258:43
5Hannes HolmbergOK Gränsen17:23+1:318:46
6Eskil SöderlundUlricehamns OK17:27+1:358:48
7Julia NalbinMullsjö SOK17:32+1:408:51
8Nils LennartsonUlricehamns OK17:58+2:069:04
9Signe KullmanOK Alehof18:22+2:309:16
10Ester StrömbomElfsborg SOK18:33+2:419:22
11Linus NalbinMullsjö SOK18:38+2:469:24
12Elias LindströmRonneby OK18:49+2:579:30
13Noel AnderssonOK Tranan18:50+2:589:30
14ViggoVissbo-Syren Ulricehamns OK20:01+4:0910:06
15Alva JohanssonUlricehamns OK22:26+6:3411:19
16Ellen LoreforsIK Hakarpspojkarna23:08+7:1611:41
17Klara TorsellIK Hakarpspojkarna23:11+7:1911:42
18Felicia WraneHestra IF28:42+12:5014:29
19Ida TofténSOK Träff29:05+13:1314:41
20Mio KlassonUlricehamn34:37+18:4517:28
21Leia KlassonUlricehamn34:58+19:0617:39
Hampus SahlénIF Hagenej start

U2

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Adam SamuelssonFalköpings AIK OK22:189:12
2Albin WraneHestra IF24:37+2:1910:10
3Oscar ÖsterlundIK Ymer25:23+3:0510:29
4Emma WarsaeusIK Ymer25:42+3:2410:37
5Assar MöllIK Ymer28:43+6:2511:51
6Albert AskenmalmIK Hakarpspojkarna29:06+6:4812:01
Tindra MolinFalköpings AIK OKej start
Lova TidquistFalköpings AIK OKej start

Öppen motion 1

2 420 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÖsterlundIK Ymer23:339:43
2Emma HyreniusKlubblös24:56+1:2310:18
3Moa HolstenRydboholms SK26:56+3:2311:07
4Karin OlinIK Hakarpspojkarna29:50+6:1712:19
5Maria WestlundJönköpings OK35:17+11:4414:34
6Pernilla JohanssonOK Kullingshof39:09+15:3616:10
7Margareta WikströmVäxjö AIS40:09+16:3616:35
8Katarina GustafssonGISLAVED49:38+26:0520:30
Karin OlinIK Hakarpspojkarnautgått

Öppen motion 3

2 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert BurénIK Ymer29:1811:00
2Torben GustavssonSOK Träff31:37+2:1911:53
3Hanna BremerMariestads FK36:31+7:1313:43
4Lottis BrohedeOK Älgen39:27+10:0914:49
5Karin StattinSOK Träff43:19+14:0116:17
6Eva SvenssonUlricehamns OK43:31+14:1316:21
7Anton LundOK Skogshjortarna48:38+19:2018:16
8Ayan LingJönköpings OK50:13+20:5518:52
9Alva MäkinenFalköping50:50+21:3219:06
10Veronica SahlinNässjö OK50:56+21:3819:08
11Åsa PetterssonFalköpings AIK OK51:00+21:4219:10
12Hans TofténHjobygdens OK51:34+22:1619:23
13Lena LarssonSävedalens AIK56:55+27:3721:23
14Maria WallinOK Skogshjortarna57:16+27:5821:31
15Ante GustavssonSOK Träff1:02:58+33:4023:40
16Eva OlssonHjobygdens OK1:08:16+38:5825:39
17Björn-Olof PetréIstrums SK1:08:28+39:1025:44
18Ida HolstenRydboholms SK1:08:49+39:3125:52
19Inger HallbergIK Uven1:15:45+46:2728:28
20Inga PetterssonTenhults SOK1:19:51+50:3330:01
Ulf WennerbergIK Hakarpspojkarnaej godkänd
Karin NalbinMullsjö SOKej start

Öppen motion 5

3 180 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per LeanderssonAnderstorps OK40:2912:43
2Johan AngerdOK Tranan40:36+0:0712:46
3Ulrika LjungIK Ymer41:55+1:2613:10
4Björn LindgrenIF Hallby SOK42:19+1:5013:18
5Hans Jörgen HanssonLekeryd-Svarttorps SK44:51+4:2214:06
6Henrik JohanssonSOK Aneby46:25+5:5614:35
7Cronje ForsgrenTidaholm SOK Sisu46:57+6:2814:45
8Albin WidmanIK Ymer47:45+7:1615:00
9Owe AnderssonOK Amne51:16+10:4716:07
10Kajsa Den BraverOK Gränsen52:35+12:0616:32
11Ella StrömbomElfsborg SOK53:52+13:2316:56
12Sofia KleinBjörkfors GOIF54:03+13:3416:59
13Joakim ÖsterlundIK Ymer54:21+13:5217:05
14Olle AnderssonTidaholm SOK Sisu55:25+14:5617:25
15Jessica De Groot BoersmaRydboholms SK56:17+15:4817:41
16Ove Muschke- -56:18+15:4917:42
17Hanna StrömbomElfsborg SOK58:46+18:1718:28
18Anrdreas SelmossonLidköpings VSK59:17+18:4818:38
19Markus KleinBjörkfors GOIF1:01:38+21:0919:22
20Hanna SamuelssonFalköpings AIK OK1:02:33+22:0419:40
21Maria GrahnElfsborg SOK1:04:54+24:2520:24
22Henrik JonssonLekeryd-Svarttorps SK1:05:03+24:3420:27
23Lena FredénFalköpings AIK OK1:05:11+24:4220:29
24Susanne OlssonHerrljunga SK Skid o OL1:05:23+24:5420:33
25Carolina ÖnstenIK Vista1:10:38+30:0922:12
26Klas LoreforsIK Hakarpspojkarna1:12:33+32:0422:48
27Alva LoreforsIK Hakarpspojkarna1:12:37+32:0822:50
28Susanne ArneborgUlricehamns OK1:12:40+32:1122:51
29Anette TanhuaIstrums SK1:37:13+56:4430:34
30Ove NilssonUddevalla SK1:40:37+1:00:0831:38
Gunnel AxelssonOK Skogshjortarnaej godkänd

Öppen motion 7

3 240 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats HolmbergBankeryd35:4911:03
2Helena SandbergIK Hakarpspojkarna35:58+0:0911:06
3Anna OlinIK Hakarpspojkarna39:07+3:1812:04
4Magnus LindbergBrämhult40:47+4:5812:35
5Jenny JohanssonIK Ymer41:45+5:5612:53
6Johan KällIK Gandvik42:18+6:2913:03
7Bernt KlassonIK Hakarpspojkarna43:03+7:1413:17
8Stefan G LarssonOK Njudung43:36+7:4713:27
9Elin LeijgårdGudhems IF44:04+8:1513:36
10Maria SkoogIF Hagen44:30+8:4113:44
11Marie HögstrandMarkbygdens OK47:14+11:2514:34
12Carl-Christian SchmiterlöwHjobygdens OK47:50+12:0114:45
13Anita BodinGällstadbygdens SOK48:28+12:3914:57
14Kurt BodinGällstadbygdens SOK48:30+12:4114:58
15Christina OlssonSkåneslättens OL49:33+13:4415:17
16Elsa ArnessonUlricehamns OK52:37+16:4816:14
17Carin GustafssonJönköpings OK52:47+16:5816:17
18Kjell JohanssonIF Hagen53:16+17:2716:26
19Charlotte WikströmSävedalens AIK53:25+17:3616:29
20Lars ArneborgUlricehamns OK55:30+19:4117:07
21Conny VernerssonOK Orinto56:01+20:1217:17
22Helena SonessonFalköpings AIK OK56:33+20:4417:27
23Elin KällIK Gandvik57:41+21:5217:48
24Lisa SamuelssonIK Ymer57:46+21:5717:49
25Karin SamuelssonIK Ymer57:54+22:0517:52
26Monika HjellströmGränna-Bygdens OK58:59+23:1018:12
27Anders LundOK Skogshjortarna1:03:44+27:5519:40
28Catarina CuibeKFUM Örebro OK1:04:47+28:5819:59
29Lotta RangertIK Hakarpspojkarna1:08:57+33:0821:16
30Amanda RangertIK Hakarpspojkarna1:09:02+33:1321:18
31Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK1:16:26+40:3723:35
32William BodinGällstadbygdens SOK1:23:04+47:1525:38
33Kuno EkdahlOK P41:26:11+50:2226:35
Juergen SchwanitzOLA TSV Deggendorffullföljt
Kristina LandgrenMalmö OKfullföljt
Linda WetterKungälvs OKej godkänd

Öppen motion 8

4 320 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik LindgrenIK Hakarpspojkarna36:028:20
2Morgan BodinGällstadbygdens SOK44:35+8:3310:19
3Fredric GustafssonJönköpings OK44:49+8:4710:22
4Andreas ÅkerströmSOK Träff46:39+10:3710:47
5Christian TörmarckAskersunds OK47:02+11:0010:53
6Anders LundellGöteborg-Majorna OK47:03+11:0110:53
7Malin WraneSävedalens AIK47:34+11:3211:00
8Marcus WetterKungälvs OK47:58+11:5611:06
9Erik OlssonKlubblös50:05+14:0311:35
10Ulf HolstenRydboholms SK51:18+15:1611:52
11Martin SedströmKFUM Örebro OK51:42+15:4011:58
12Magnus SöderbomSävedalens AIK51:43+15:4111:58
13Philip HjellströmGränna-Bygdens OK53:41+17:3912:25
14Anders YngveIK Hakarpspojkarna55:49+19:4712:55
15Michael PerssonIF Hagen56:41+20:3913:07
16Kennet ÖhlundIK Ymer56:56+20:5413:10
17Ulf BäckströmHestra IF58:07+22:0513:27
18Micael ElmbladBredaryds SOK1:06:13+30:1115:19
19Anki BlennowFalköpings AIK OK1:06:25+30:2315:22
20Martin AnderssonOK Amne1:07:14+31:1215:33
21Niclas KjellmanLidköpings VSK1:14:41+38:3917:17
22Tommy KarlssonGudhems IF1:30:02+54:0020:50
23Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK1:37:53+1:01:5122:39
Daniel GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!