Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 16 juni

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 16 juni
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: torsdag 16 juni 2016

Öppen motion 1

2 070 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 philip hemmyr Umeå OK 14:01 6:46
2 Viktor Lindström Umeå OK 15:47 +1:46 7:37
3 Ida Åström Umeå OK 16:09 +2:08 7:48
4 Elina Lingbro Dömstedt IFK Umeå 18:18 +4:17 8:50
5 Torunn Otterbjörk Umeå OK 20:32 +6:31 9:55
6 Alex Lindvall IFK Umeå 20:35 +6:34 9:56
7 Ella Åström Umeå OK 20:40 +6:39 9:59
8 Erik Lingbro Dömstedt IFK Umeå 20:49 +6:48 10:03
9 oskar hemmyr Umeå OK 21:44 +7:43 10:29
10 Tua Rönnlund Stöcksjö IS 23:08 +9:07 11:10
11 Estrid Lindberg IFK Umeå 23:17 +9:16 11:14
12 Ella Lindmark Robertsfors IK 23:41 +9:40 11:26
13 Axel Larsson IFK Umeå 25:44 +11:43 12:25
14 Ted Lindmark Robertsfors IK 26:01 +12:00 12:34
15 oskar Jonsson Robertsfors IK 26:16 +12:15 12:41
16 Tim Lindvall IFK Umeå 26:41 +12:40 12:53
17 Elin Burman IFK Umeå 28:26 +14:25 13:44
18 emil Lundmark Umeå OK 35:39 +21:38 17:13
19 Märta Sjöström IFK Umeå 36:36 +22:35 17:40

Öppen motion 3a

2 320 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Tomas Lundmark Umeå OK 26:41 11:30
2 Joel Vännberg Umeå OK 29:56 +3:15 12:54
3 Jakob Andersson Umeå OK 30:07 +3:26 12:58
4 nils Karlsson Stöcksjö IS 44:04 +17:23 18:59
5 Camilla Lingbro Dömstedt IFK Umeå 45:04 +18:23 19:25

Öppen motion 3b

2 810 m, 5 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Otto Timby Umeå OK 32:02 11:23
2 Olof Norrman Umeå OK 41:33 +9:31 14:47
3 Anna Sara Claesson Umeå OK 48:49 +16:47 17:22
4 Katarina Karlsson Umeå OK 58:45 +26:43 20:54
5 Jan-Erik Pettersson Hökmarks IF Gnistan 1:04:09 +32:07 22:49

Öppen motion 5

3 630 m, 15 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Rasmus Eriksson Umeå OK 40:25 11:08
2 Agneta Fries Umeå OK 45:38 +5:13 12:34
3 Anita Lundmark IFK Umeå 50:53 +10:28 14:01
4 Niklas Timby Umeå OK 56:24 +15:59 15:32
5 Cecilia Olsson Umeå OK 57:58 +17:33 15:58
6 Anna Ahlström Lugnviks IF 59:00 +18:35 16:15
7 Anna Helmersson Stöcksjö IS 1:01:53 +21:28 17:02
8 Håkan Eriksson Umeå OK 1:02:38 +22:13 17:15
9 Björn Elfving Umeå OK 1:05:11 +24:46 17:57
10 Jessica Lindmark Robertsfors IK 1:09:14 +28:49 19:04
11 Jesper Ramebäck Umeå OK 1:10:26 +30:01 19:24
12 Olle Rosén Stöcksjö IS 1:10:42 +30:17 19:28
13 Andreas Vännberg Umeå OK 1:18:29 +38:04 21:37
14 Josefina Vikberg Umeå OK 1:22:25 +42:00 22:42
HENRIK RAMEBÄCK Umeå OK ej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 19 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Hans Persson IFK Umeå 36:25 8:12
2 Klara Yngvesson Umeå OK 42:35 +6:10 9:35
3 Stefan Gyllenberg Lugnviks IF 43:15 +6:50 9:44
4 Hans-Erik Carlborg IFK Umeå 46:09 +9:44 10:23
5 Mats Sandewall Umeå OK 46:43 +10:18 10:31
6 Kajsa Dahlberg IFK Umeå 51:10 +14:45 11:31
7 Ernst Brändström Stöcksjö IS 51:33 +15:08 11:36
8 Roger Karlsson Umeå OK 51:37 +15:12 11:37
9 Erik Kärrlander Umedalens IF 58:15 +21:50 13:07
10 Annika Manni Umedalens IF 1:01:26 +25:01 13:50
11 Gunnar Tiger Umeå OK 1:04:29 +28:04 14:31
12 Andreas Hällgren Skogis IF 1:06:36 +30:11 15:00
13 Gunnar Boglind Skogis IF 1:08:25 +32:00 15:24
14 Kerstin Östberg Umeå OK 1:11:11 +34:46 16:01
15 Tommy Nilbrink Umeå OK 1:13:33 +37:08 16:33
16 stefan jonsson Team Esplanad 1:19:19 +42:54 17:51
17 Mattias Karlsson Umeå OK 1:28:21 +51:56 19:53
Anna Holmgren IFK Umeå ej godkänd
Terho Nevalainen Umeå OK ej godkänd

Öppen motion 9

6 990 m, 6 startande
Plac Namn Organisation Tid Diff Km-tid
1 Mattias Lindmark Robertsfors IK 1:01:04 8:44
2 Niklas Fries Umeå OK 1:08:03 +6:59 9:44
3 Mikael Yngvesson Robertsfors IK 1:11:20 +10:16 10:12
4 Magnus Fries Umeå OK 1:14:03 +12:59 10:35
Stefan Kärrlander Umedalens IF ej godkänd
Björn Rydvall Umeå OK ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser