Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Umeå 16 juni

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Umeå 16 juni
Arrangörsorganisation: Stöcksjö IS
Datum: torsdag 16 juni 2016

Öppen motion 1

2 070 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1philip hemmyrUmeå OK14:016:46
2Viktor LindströmUmeå OK15:47+1:467:37
3Ida ÅströmUmeå OK16:09+2:087:48
4Elina Lingbro DömstedtIFK Umeå18:18+4:178:50
5Torunn OtterbjörkUmeå OK20:32+6:319:55
6Alex LindvallIFK Umeå20:35+6:349:56
7Ella ÅströmUmeå OK20:40+6:399:59
8Erik Lingbro DömstedtIFK Umeå20:49+6:4810:03
9oskar hemmyrUmeå OK21:44+7:4310:29
10Tua RönnlundStöcksjö IS23:08+9:0711:10
11Estrid LindbergIFK Umeå23:17+9:1611:14
12Ella LindmarkRobertsfors IK23:41+9:4011:26
13Axel LarssonIFK Umeå25:44+11:4312:25
14Ted LindmarkRobertsfors IK26:01+12:0012:34
15oskar JonssonRobertsfors IK26:16+12:1512:41
16Tim LindvallIFK Umeå26:41+12:4012:53
17Elin BurmanIFK Umeå28:26+14:2513:44
18emil LundmarkUmeå OK35:39+21:3817:13
19Märta SjöströmIFK Umeå36:36+22:3517:40

Öppen motion 3a

2 320 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas LundmarkUmeå OK26:4111:30
2Joel VännbergUmeå OK29:56+3:1512:54
3Jakob AnderssonUmeå OK30:07+3:2612:58
4nils KarlssonStöcksjö IS44:04+17:2318:59
5Camilla Lingbro DömstedtIFK Umeå45:04+18:2319:25

Öppen motion 3b

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Otto TimbyUmeå OK32:0211:23
2Olof NorrmanUmeå OK41:33+9:3114:47
3Anna Sara ClaessonUmeå OK48:49+16:4717:22
4Katarina KarlssonUmeå OK58:45+26:4320:54
5Jan-Erik PetterssonHökmarks IF Gnistan1:04:09+32:0722:49

Öppen motion 5

3 630 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rasmus ErikssonUmeå OK40:2511:08
2Agneta FriesUmeå OK45:38+5:1312:34
3Anita LundmarkIFK Umeå50:53+10:2814:01
4Niklas TimbyUmeå OK56:24+15:5915:32
5Cecilia OlssonUmeå OK57:58+17:3315:58
6Anna AhlströmLugnviks IF59:00+18:3516:15
7Anna HelmerssonStöcksjö IS1:01:53+21:2817:02
8Håkan ErikssonUmeå OK1:02:38+22:1317:15
9Björn ElfvingUmeå OK1:05:11+24:4617:57
10Jessica LindmarkRobertsfors IK1:09:14+28:4919:04
11Jesper RamebäckUmeå OK1:10:26+30:0119:24
12Olle RosénStöcksjö IS1:10:42+30:1719:28
13Andreas VännbergUmeå OK1:18:29+38:0421:37
14Josefina VikbergUmeå OK1:22:25+42:0022:42
HENRIK RAMEBÄCKUmeå OKej godkänd

Öppen motion 8

4 440 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans PerssonIFK Umeå36:258:12
2Klara YngvessonUmeå OK42:35+6:109:35
3Stefan GyllenbergLugnviks IF43:15+6:509:44
4Hans-Erik CarlborgIFK Umeå46:09+9:4410:23
5Mats SandewallUmeå OK46:43+10:1810:31
6Kajsa DahlbergIFK Umeå51:10+14:4511:31
7Ernst BrändströmStöcksjö IS51:33+15:0811:36
8Roger KarlssonUmeå OK51:37+15:1211:37
9Erik KärrlanderUmedalens IF58:15+21:5013:07
10Annika ManniUmedalens IF1:01:26+25:0113:50
11Gunnar TigerUmeå OK1:04:29+28:0414:31
12Andreas HällgrenSkogis IF1:06:36+30:1115:00
13Gunnar BoglindSkogis IF1:08:25+32:0015:24
14Kerstin ÖstbergUmeå OK1:11:11+34:4616:01
15Tommy NilbrinkUmeå OK1:13:33+37:0816:33
16stefan jonssonTeam Esplanad1:19:19+42:5417:51
17Mattias KarlssonUmeå OK1:28:21+51:5619:53
Anna HolmgrenIFK Umeåej godkänd
Terho NevalainenUmeå OKej godkänd

Öppen motion 9

6 990 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias LindmarkRobertsfors IK1:01:048:44
2Niklas FriesUmeå OK1:08:03+6:599:44
3Mikael YngvessonRobertsfors IK1:11:20+10:1610:12
4Magnus FriesUmeå OK1:14:03+12:5910:35
Stefan KärrlanderUmedalens IFej godkänd
Björn RydvallUmeå OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser