Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Nyköpingsorienteringen

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Nyköpingsorienteringen
Arrangörsorganisation: Nyköpings OK
Datum: lördag 19 mars 2016

Alfta-Ösa OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
630860224Ellen DavidssonD21 (37)7 290 m12:27

Arboga OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7000380Rasmus MöllerH18 (39)6 890 m11:15

Attunda OK

39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2057231Johan SandbergH21 Kort (13)8 410 m11:01
450052Olle Pettersson GradinH14 (58)3 810 m11:02
690605Roger LindénH45 (53)6 890 m11:02
7021140205Malin StrömqvistD12 (39)3 090 m11:03
205211Magnus StrömqvistÖppen motion 8 (38)5 500 m11:05:06
443448450Marcus SteneboH12 (37)3 090 m11:08
247667Sven-Anders OlssonH60 (26)5 390 m11:11
580422Björn-Ove PetterssonH55 (29)5 860 m11:12
7020205Sofia IversD14 (54)3 810 m11:13
2089179Niclas LarssonH40 (24)7 570 m11:14
2089385Jonas BredinÖppen motion 3 (34)3 090 m11:14:25
2066584Elvira BredinD14 Kort (4)3 090 m11:16
2661620414Anna Lindskoog PetterssonD50 (27)4 120 m11:17
607731088Maria Von SchmalenséeD21 (37)7 290 m11:18
403199Veronica RedtzerD16 (50)4 130 m11:23
658287Anna StrandD45 (30)4 640 m11:26
9001211Marcus Salomon-SörensenH16 (61)5 320 m11:28
4517040211Elis IversH12 (37)3 090 m11:32
1231107Linda StrömqvistD10 (16)2 210 m11:32
624243Alma HellströmD14 (54)3 810 m11:37
720802Jonas HellströmÖppen motion 5 (60)3 580 m11:37:26
36496Greta SandvikU1 (22)2 170 m11:38:15
1072311Sara StrömqvistD10 (16)2 210 m11:40
330727Svante SandvikH10 (18)2 210 m11:42
2078262Lena NilssonD40 (19)5 390 m11:42
1151275Jessica StrömqvistÖppen motion 3 (34)3 090 m11:43:57
741009Tomas HenrikssonH40 (24)7 570 m11:46
966814Samuel LindénH14 (58)3 810 m11:50
7700211Nina IversD45 (30)4 640 m11:56
461403587Viktor SoneH12 (37)3 090 m12:02
450757Ulrik IversH45 (53)6 890 m12:08
7242078299Vilma NilssonD12 (39)3 090 m12:09
72912111Märta SandvikD12 (39)3 090 m12:24
452343Lovisa NilssonD14 (54)3 810 m12:29
41772Emil SoneH14 (58)3 810 m12:32
347651231Lars Håkan SandvikH50 (53)6 440 m12:33
41771Maja SandvikD14 (54)3 810 m12:33
701112Fredrik SoneH45 (53)6 890 m12:40
4752089193Alvin LarssonH12 (37)3 090 m12:44

Björkfors GOIF

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
245733Sven-Olof SvenssonH60 (26)5 390 m11:02
245758Christina SvenssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:16:08
262502Lennart PetterssonH70 (18)3 920 m11:36
439624Johan KammargårdenÖppen motion 8 (38)5 500 m11:46:15
2060751Anna KullbergD40 (19)5 390 m12:06

Boxholm-Mjölby OL

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7560726Karl-Johan NorénH60 (26)5 390 m11:26
320248409Conny BruhnH50 (53)6 440 m11:39
41439Ulf LindbergH55 (29)5 860 m11:45
283660201Annelie AleniusD50 (27)4 120 m12:08
421360Anders MonteliusH65 (29)4 640 m12:10

Bredaryds SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1459098Björn AnderssonH45 (53)6 890 m11:58

Bromma-Vällingby SOK

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27809Mats SalemyrÖppen motion 5 (60)3 580 m10:00:00
438677Lena BjessmoD45 (30)4 640 m11:08
450213Thomas BabtistH45 (53)6 890 m11:12
2058185Thomas DanielsonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:21:51
27793Kristin NilssonD40 (19)5 390 m11:24
448458Anders NilssonU2 (26)2 210 m11:24:55
448455Sofia DamneD16 (50)4 130 m11:37
276448451Jenny SalemyrD50 (27)4 120 m11:47
245658Sara SalemyrÖppen motion 3 (34)3 090 m11:48:58
245624Elin BjessmoD16 (50)4 130 m11:49
431262Staffan BjessmoH45 (53)6 890 m11:50
353498Patrik NilssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:15:11
8000927Nils BabtistH16 (61)5 320 m12:26

Centrum OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
5079873333Henrik LundgrenH21 (56)10 830 m11:12
3079620531Janne NilssonH50 (53)6 440 m11:13
5472081984Sverker LenasH21 (56)10 830 m12:32

Degerfors OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
319231356Lars JacobssonH50 (53)6 440 m11:37
341224Anna-Lena JacobssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:38:17

Domnarvets GOIF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
635810510Sara HelanderD21 (37)7 290 m12:42

Eksjö SOK

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
976790Nils WärnsbergH20 (31)7 570 m10:56
670505Lars NordgrenÖppen motion 7 (47)4 120 m11:16:21
860303Simon NilssonH21 Kort (13)8 410 m11:17
980320Gabriella S BerganderD18 (19)5 500 m11:19
1998081Timo SuterH18 (39)6 890 m11:21
7206418Heini RintanenÖppen motion 8 (38)5 500 m11:21:36
900302Emil GunnarssonH21 Kort (13)8 410 m11:37
992704Fanny SundbladD18 (19)5 500 m11:43
980801Sanna FastD18 (19)5 500 m11:52
531911200Viktor AntonssonH21 (56)10 830 m12:00
533575390Andreas BerganderH21 (56)10 830 m12:04
8070925Oskar LindH20 (31)7 570 m12:04
970502Lucas SundbladH20 (31)7 570 m12:12
7100028Simon FreylandH16 (61)5 320 m12:14
970197Linnéa GolsäterD20 (16)5 860 m12:25
970222Philip EdvardssonH20 (31)7 570 m12:28

Eskilstuna OL

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
304916Kenneth JohanssonH65 (29)4 640 m11:13
259172Inger OnsbringD60 (15)3 640 m11:25
9440309Ulf SvedestamH70 (18)3 920 m12:18

Finspångs SOK

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
261486Gösta LindmanH75 (13)3 640 m11:02
7003095Alicia GummessonD16 Kort (5)3 810 m11:16
261493Johan FridströmH45 (53)6 890 m11:20
7003123Britten PerssonD70 (10)3 050 m11:24
245169Johan WänströmH45 (53)6 890 m11:28
826010Thorsten SvenssonH16 (61)5 320 m11:40
970113Alexander WiklundH20 (31)7 570 m11:48
7082642Carina LindmanD70 (10)3 050 m11:48
690223Lena LindmanD45 (30)4 640 m11:53
7640908Anneli WiklundÖppen motion 7 (47)4 120 m11:55:02
225765Johan LindmanH18 (39)6 890 m12:01
7203737Sara WänströmD14 (54)3 810 m12:05
209861Linda WänströmÖppen motion 5 (60)3 580 m12:05:32
536920211Oskar SvenssonH21 (56)10 830 m12:10
7257003098Evelin GummessonD12 (39)3 090 m12:12
539940902Simon LundinH21 (56)10 830 m12:16
960200Per LindmanH20 (31)7 570 m12:16
7277203721Alice JohanssonD12 (39)3 090 m12:18
970615Anders JohanssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:20:42
670318Olle LindmanH45 (53)6 890 m12:24

FK Boken

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
649447Simon HardenH16 (61)5 320 m12:08

FK Friskus-Varberg

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
980923Olle JosarpH18 (39)6 890 m12:07

Forsa OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9101869Ronja HuggD16 (50)4 130 m10:59
900531Linn BylarsÖppen motion 7 (47)4 120 m11:47:51
205023Jens VikbergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:47:55

Frösö IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3521409851Niclas LidströmH50 (53)6 440 m12:43

GOIF Tjalve

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
245929Sonja HanssonD70 (10)3 050 m11:12
430041Veronica NuijaD21 Kort (4)5 500 m11:14
520430Göran BlombergH60 (26)5 390 m11:23
433960Lena FröbergD60 (15)3 640 m11:49
433956Eric JehrlanderH18 (39)6 890 m11:51
330972Peter HagströmH65 (29)4 640 m11:55
330923Gerd HagströmD60 (15)3 640 m12:13

Gränna-Bygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450837Monika HjellströmÖppen motion 7 (47)4 120 m11:03:50
317441218Philip HjellströmH50 (53)6 440 m11:33

Gustavsbergs OK

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2060714Tiger LandénÖppen motion 3 (34)3 090 m11:06:16
7423023Simon FriskH16 (61)5 320 m11:08
7201153Patrik FriskH45 (53)6 890 m11:26
582205Ulf BurmanH55 (29)5 860 m11:27
351586Anneli LindqvistD60 (15)3 640 m11:31
2078297Margareta HaraldssonD65 (14)3 640 m11:36
530519Thomas WesterH60 (26)5 390 m11:56
895424Magnus HaraldssonH65 (29)4 640 m12:07

Göteborg-Majorna OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1416193Frida LyxellÖppen motion 5 (60)3 580 m11:08:17
429839Viktor VallinÖppen motion 8 (38)5 500 m11:09:19

Hagaby GoIF Örebro

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
405444Robert LarssonH65 (29)4 640 m11:07
2095482Mikael AnderssonH45 (53)6 890 m11:18
2095109Fia AnderssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:22:17
2095132Maria BergÖppen motion 3 (34)3 090 m11:22:19
2095118Ellen AnderssonD14 (54)3 810 m11:25
519850515Johan PerssonH21 (56)10 830 m11:36
970223Maria GustafssonD20 (16)5 860 m11:43
560514Jan GustafssonH60 (26)5 390 m12:14
13855Gerd Uppsäll-LarssonD60 (15)3 640 m12:19

Hammarby IF OF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27894Britt ErikssonD75 (5)3 050 m11:02

Haninge SOK

30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9001120Gustav NirvinH16 (61)5 320 m11:00
30852Karin IvarssonD60 (15)3 640 m11:01
2041885Tomas PetterssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:12:38
3081220177Fredrik MorastH50 (53)6 440 m11:15
344560Christel NilssonD55 (11)3 920 m11:15
30845Eva-Stina SvärdD70 (10)3 050 m11:18
9200680Martin SkärlénH16 (61)5 320 m11:30
713008Niclas SjögrenH40 (24)7 570 m11:34
440902Joakim PerssonH45 (53)6 890 m11:34
773232Egil MorastH18 (39)6 890 m11:35
445264Gustav StorellH10 (18)2 210 m11:38
941003Jakob IvarssonH21 Kort (13)8 410 m11:41
740204Henrik SjögrenH40 (24)7 570 m11:42
59005Tomas GlanshedH45 (53)6 890 m11:42
2057299Hugo DahlbergH20 (31)7 570 m11:44
354330Helena KorhonenD65 (14)3 640 m11:48
347183Henrik MorastH45 (53)6 890 m11:56
449816Hampus GlanshedH10 (18)2 210 m11:58
449812Moa GlanshedD10 (16)2 210 m12:00
9638991Kerstin OhlssonD55 (11)3 920 m12:03
30831P-O IvarssonH65 (29)4 640 m12:04
354327Reijo KorhonenH60 (26)5 390 m12:08
2066597Martina MäkeläD14 (54)3 810 m12:11
30846Aila HalttunenD65 (14)3 640 m12:12
9064226Nina PerssonD14 (54)3 810 m12:15
9822709Jakob Gadefors NauH14 (58)3 810 m12:16
9030817Filip StorellH14 (58)3 810 m12:20
244078Felix PerssonH16 (61)5 320 m12:22
2060703Niklas HallH40 (24)7 570 m12:26
6339890629Carolin SvenssonD21 (37)7 290 m12:36

Hellas Orientering

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
441707Hilda BohmanD10 (16)2 210 m11:00
303449800Anders WinaldH50 (53)6 440 m11:05
28467Rolf SkoglundH70 (18)3 920 m11:12
37589Torbjörn TirénH70 (18)3 920 m11:24
682131Kristina SkoglundD70 (10)3 050 m11:30
43927Calle BohmanH45 (53)6 890 m12:22

Hjärnarps OL

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3049630518Lars SvantessonH50 (53)6 440 m11:07
2799650111Anne SvantessonD50 (27)4 120 m11:56

Husums IF OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
246749Margareta PerssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:09:03
246780Bo PerssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:11:26

IBM-Klubben

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1399788Jan-Olof WåhlbergH70 (18)3 920 m11:42

IF Thor

19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9000610Alva LindellD16 (50)4 130 m10:55
503901810Thomas PetterssonH21 (56)10 830 m11:04
7700814Staffan Jacobsso SvärdH45 (53)6 890 m11:08
449717Simon SegermanH10 (18)2 210 m11:14
9005166Petter RanefallH45 (53)6 890 m11:14
4461977786Love BylundH12 (37)3 090 m11:17
1424711Markus BylundÖppen motion 8 (38)5 500 m11:20:22
9856758Anton SegermanH16 (61)5 320 m11:26
9427820Bo SegermanH45 (53)6 890 m11:32
7564375Lotta WeyhenmeyerD16 (50)4 130 m11:39
720700Annika RidellD40 (19)5 390 m11:48
1320640Victor BylundH16 (61)5 320 m11:52
9500885Lina SvärdD16 (50)4 130 m12:01
1551046Emil JonsellH16 (61)5 320 m12:02
722811000Emelie SvärdD12 (39)3 090 m12:03
7960226Rebecka HoppeD20 (16)5 860 m12:31
9990214Erik HannrupH16 (61)5 320 m12:34
637700326Gunilla SvärdD21 (37)7 290 m12:48
1279018Arvid BylundH14 (58)3 810 m12:48

IFK Enskede

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
423384Ulf BylundH21 Kort (13)8 410 m11:05
38458Bo HedlundH75 (13)3 640 m11:08
341253Björn BylundH21 Kort (13)8 410 m11:25
38623Hugo IsgrenH75 (13)3 640 m11:26

IFK Lidingö SOK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
603825001Emma BjessmoD21 (37)7 290 m11:06
580924Hans TarandiH55 (29)5 860 m11:06
530704Mikael TarandiH60 (26)5 390 m11:38
616770817Frida BakkmanD21 (37)7 290 m11:45
421897Harald BauerH55 (29)5 860 m12:03
6268000094Alice HugossonD21 (37)7 290 m12:15

IFK Mora OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
502890297Kristian DahlströmH21 (56)10 830 m11:02
602732555Evgeniya RyapolovaD21 (37)7 290 m11:03
505676788Per HolmH21 (56)10 830 m11:08
960228Daniel DuhlboH20 (31)7 570 m11:24
5237777123Roman RyapolovH21 (56)10 830 m11:44
9710055Henrik SparrH20 (31)7 570 m11:56
540502556Artem PanchenkoH21 (56)10 830 m12:18

IK Falken

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1407762Lilian BjörndahlD40 (19)5 390 m12:18

IK Hakarpspojkarna

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1031008Albin HjellströmH14 (58)3 810 m11:24
970703Gabriella GustafssonD20 (16)5 860 m12:07
625930129Elin SvenssonD21 (37)7 290 m12:12
631950530Moa SvenssonD21 (37)7 290 m12:30

Järfälla OK

60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9030301William GrunderH14 (58)3 810 m11:00
606013Eric RollerH45 (53)6 890 m11:00
609099Oskar EdvardssonH18 (39)6 890 m11:01
7915915Erik BovalliusH14 (58)3 810 m11:04
680224Per NilssonH45 (53)6 890 m11:04
442085Maria EdvardssonD40 (19)5 390 m11:06
2048713Robert PedersenH40 (24)7 570 m11:06
450296Ellinor HambergD14 (54)3 810 m11:07
2066573Isak WestringH14 (58)3 810 m11:08
1974062Arlett BallnusÖppen motion 5 (60)3 580 m11:11:32
1976061Rene BallnusÖppen motion 8 (38)5 500 m11:11:34
601256Anton SilierH16 (61)5 320 m11:12
591201Peter LundbergH55 (29)5 860 m11:15
5099101815Aleksandr ManoilovH21 (56)10 830 m11:16
3092081964Göran LundqvistH50 (53)6 440 m11:17
28858Maria PedersenD40 (19)5 390 m11:18
2089354Kenneth PetterssonH55 (29)5 860 m11:24
314725547Johan SköldH50 (53)6 440 m11:27
450056Hampus NorrbyH18 (39)6 890 m11:27
9704186Ludwig BergfalkH20 (31)7 570 m11:28
981224Agnes LundqvistD18 (19)5 500 m11:28
826826Nils EdvardssonH40 (24)7 570 m11:30
9020919Oskar NilssonH14 Kort (7)3 090 m11:31
670086Benjamin LangerakH18 (39)6 890 m11:33
9030203Theodor BrabieH14 (58)3 810 m11:34
2063899Arne KvarnefalkH18 (39)6 890 m11:39
501202Marie-Chantal BallnusD14 (54)3 810 m11:39
451625Birgitta BillstamD65 (14)3 640 m11:42
2060740Mats LundbäckH45 (53)6 890 m11:46
5257861105Christoffer SchönningH21 (56)10 830 m11:48
418071Bo WinanderH65 (29)4 640 m11:49
700503Ann RollerD45 (30)4 640 m11:50
631011Berit AslaksenÖppen motion 8 (38)5 500 m11:50:16
2048669Ellinor BjörklundD16 (50)4 130 m11:53
560215Anders LöfgrenH60 (26)5 390 m11:53
944474Anne LundmarkD65 (14)3 640 m11:54
952765Johan LundbäckH14 (58)3 810 m11:56
2057379Stina PedersenD10 (16)2 210 m11:56
426949Petra LundbäckÖppen motion 5 (60)3 580 m12:04:53
2063812Albin KvarnefalkH18 (39)6 890 m12:05
9691014Andreas GrunderH45 (53)6 890 m12:06
30214Lars JonassonH70 (18)3 920 m12:06
2077336Malin KvarnefalkD45 (30)4 640 m12:08
451627Catharina Karlss BrabieÖppen motion 1 (4)2 210 m12:12:25
4652062022Jannick BrabieH12 (37)3 090 m12:14
9610928Lars PalmqvistH55 (29)5 860 m12:15
581581Johan LangerakH16 (61)5 320 m12:20
3417001856Frank SteinerH50 (53)6 440 m12:21
72830250Paula SilierD12 (39)3 090 m12:21
1401312Isa LundqvistD16 (50)4 130 m12:21
8020616Manne HammarbergH14 (58)3 810 m12:22
1728Andrea SilierD45 (30)4 640 m12:23
343641026Ulf NilssonH50 (53)6 440 m12:25
624020Sofia EdvardssonD14 (54)3 810 m12:27
439835Alice HallménD14 (54)3 810 m12:31
4722065333Jonatan AndersonH12 (37)3 090 m12:35
73530415Bella PedersenD12 (39)3 090 m12:42
4761352201Jesper ÅkessonH12 (37)3 090 m12:47
7377040318Miia RollerD12 (39)3 090 m12:48
652000Noel WaldenfjordH16 (61)5 320 m12:48

Järla Orientering

42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
225672Åsa SuomalainenÖppen motion 3 (34)3 090 m11:00:00
791001Jakob JanssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:07:18
7850114Martin HärbergÖppen motion 9 (15)8 340 m11:08:32
556680Anna-Lena CostermansD45 (30)4 640 m11:11
7052066568Sonja AhlquistD12 (39)3 090 m11:12
950401Emil WippH21 Kort (13)8 410 m11:13
2066582Märta AhlquistU2 (26)2 210 m11:16:40
450047Åsa SundströmD14 (54)3 810 m11:17
225666Lars JohanssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:19:02
860860Erik MattssonH21 Kort (13)8 410 m11:21
2095554Wilma AlmD14 Kort (4)3 090 m11:22
9860224David BejbomÖppen motion 7 (47)4 120 m11:25:57
449556679Eskil CostermansH12 (37)3 090 m11:26
9020917Vincent WippH14 (58)3 810 m11:26
9930812Oscar BjörckÖppen motion 7 (47)4 120 m11:29:22
2089395Tove KarlssonD14 (54)3 810 m11:31
890412Axel MattssonH21 Kort (13)8 410 m11:33
628085Rolf KarlssonH55 (29)5 860 m11:36
798390Lena JanssonD60 (15)3 640 m11:37
273417482Johanna SundströmD50 (27)4 120 m11:38
9444449Håkon Jarvis WestergårdÖppen motion 9 (15)8 340 m11:39:20
2050714Timothy Arkwall-LindqvistH14 (58)3 810 m11:40
2083816Albin GentzU2 (26)2 210 m11:40:24
710605Tyra AlmD16 (50)4 130 m11:45
225679Lotus SöderlundH10 (18)2 210 m11:46
225674Britta BörjessonD10 (16)2 210 m11:52
225656Ann HellmanÖppen motion 3 (34)3 090 m11:52:11
2089366Tuva AnderssonU2 (26)2 210 m11:56:13
225652Magnolia SöderlundU2 (26)2 210 m11:56:18
329630508Ola HenrikssonH50 (53)6 440 m11:57
7201470524Maya KastlanderD12 (39)3 090 m11:57
4602062060Ivar GentzH12 (37)3 090 m11:59
1202840Sigrid ÖstlingD14 (54)3 810 m11:59
1974020Jörgen KardH40 (24)7 570 m12:06
419787Birgitta HenrikssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:06:12
740601Lilo KardD14 (54)3 810 m12:07
726225680Sofia ErséusD12 (39)3 090 m12:15
4682050704Axel FribergerH12 (37)3 090 m12:23
2089156Matilda AhlquistÖppen motion 5 (60)3 580 m12:31:59
556678Petrina CostermansD16 (50)4 130 m12:33
733550117Lina TorbiörnssonD12 (39)3 090 m12:36
1409856Victor SadaranganiH16 (61)5 320 m12:50

Jönköpings OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9005262Emma LingD14 (54)3 810 m11:11
9050507Emil LingH10 (18)2 210 m11:30
9005266Anders LingH45 (53)6 890 m12:04
9005268Erik LingH14 (58)3 810 m12:18
7349050730Sandra LingD12 (39)3 090 m12:39

Karlsbyhedens IK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
244889Lars ÖgrenH45 (53)6 890 m11:24
716351507Signe ÖgrenD12 (39)3 090 m11:45
214237Jenny ÖgrenD45 (30)4 640 m12:20
330781Elmer ÖgrenH14 (58)3 810 m12:28

Katrineholms OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
262451Håkan PalmfjordH60 (26)5 390 m11:17
760703Anna LöwegrenD40 (19)5 390 m11:36
323591443Roger LarssonH50 (53)6 440 m11:45
7023003Karl LundinH14 (58)3 810 m11:46
262445Inge LöwegrenH65 (29)4 640 m11:46
980125Albin LarssonH18 (39)6 890 m11:57
7020330Melker LundinH14 (58)3 810 m12:14

KFUM Örebro OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27039Hans Göran PetterssonH60 (26)5 390 m11:05
7950523Ellinor ErikssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:54:15

Kils OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9670905Helen SkoogD45 (30)4 640 m11:20
9590119Christer SkoogH55 (29)5 860 m11:21
621951919Sanna SkoogD21 (37)7 290 m12:00
681019Jan OlmH45 (53)6 890 m12:00
874122Lukas OlmH16 (61)5 320 m12:52

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433632Lars BodinÖppen motion 1 (4)2 210 m12:19:51

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433640Julia FranssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:08:22

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
433636Åsa BorgÖppen motion 3 (34)3 090 m11:21:48

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
442110Filip StrömbäckÖppen motion 3 (34)3 090 m12:16:53

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2077905Per-Inge JohanssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:13:31

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
348309Aron GillijamÖppen motion 8 (38)5 500 m11:06:00

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
16092Anders BorgÖppen motion 8 (38)5 500 m11:25:48

Klubblös

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
888359Korinna TothÖppen motion 8 (38)5 500 m11:27:30

Korsnäs IF OK

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
445311Ida KlasérD14 (54)3 810 m11:01
1666684Disa SvenssonD14 (54)3 810 m11:05
263651229Lotta JungåkerD50 (27)4 120 m11:08
9610407Mats JönssonH55 (29)5 860 m11:09
353662Charlotta WallinD45 (30)4 640 m11:14
1470518Tilda GolsäterD14 (54)3 810 m11:21
1171714Jesper NordinH40 (24)7 570 m11:38
950403Viktor WallinH16 (61)5 320 m11:48
980819Gustav ÖgrenH18 (39)6 890 m11:55
1127615Maja BergqvistD14 (54)3 810 m12:09
1038147Thea NordinD14 (54)3 810 m12:13
1408107Jennifer SvenssonD14 (54)3 810 m12:17
1984057Malin WilhelmssonD14 (54)3 810 m12:23
1963062Michael WilhelmssonÖppen motion 8 (38)5 500 m12:24:20
551144Johannes ÖgrenH16 (61)5 320 m12:30

Köping-Kolsva OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9530525Leif WadmanH60 (26)5 390 m12:05

Leksands OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9101538Maja MörthD16 (50)4 130 m11:35
960503Maja EngesD20 (16)5 860 m12:13

Linköpings AIK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41467Anders AdlerH80 (8)3 050 m11:22

Linköpings OK

37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
510621Emanuel HerberthsonH16 (61)5 320 m10:56
419793Jonas DetterfeltH50 (53)6 440 m10:59
7445342Tove EkströmD16 (50)4 130 m11:01
2617651016Anna KullbergD50 (27)4 120 m11:02
770212Gunnar EngströmH16 (61)5 320 m11:02
727266Monica LindgrenD75 (5)3 050 m11:08
900712Emma MiléusÖppen motion 7 (47)4 120 m11:13:46
606227287Anna HåkanssonD21 (37)7 290 m11:15
7991024Axel KullbergH17-20 Kort (3)5 320 m11:17
510880726Mikael AnderssonH21 (56)10 830 m11:18
636465Åsa DetterfeltÖppen motion 7 (47)4 120 m11:19:10
700521Olof LjunggrenH16 (61)5 320 m11:20
708330722Sigrid LjunggrenD12 (39)3 090 m11:21
700916Kristina LjunggrenD45 (30)4 640 m11:29
700400Åke LjunggrenH45 (53)6 890 m11:40
6151989110Sofia SalomonssonD21 (37)7 290 m11:42
229343Johan AllardH21 Kort (13)8 410 m11:45
402958Marie ErikssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:45:11
450886Lotta BorgD45 (30)4 640 m11:47
617920402Kajsa HammarströmD21 (37)7 290 m11:48
7990907Sofia BorgÖppen motion 5 (60)3 580 m11:49:13
27730970Gitte EngströmD50 (27)4 120 m11:50
526902775Henrik TostebergH21 (56)10 830 m11:50
2050924Malin BorgÖppen motion 3 (34)3 090 m11:51:19
450877Rikard BorgÖppen motion 8 (38)5 500 m11:51:21
2054905Magnus SahlmanH45 (53)6 890 m12:02
1975090Bertil EronnH40 (24)7 570 m12:10
537910217Niklas OlssonH21 (56)10 830 m12:12
286662966Lena StrömbäckD50 (27)4 120 m12:17
9112000Frida SahlmanD16 (50)4 130 m12:17
9740304Christian EnbergH40 (24)7 570 m12:18
511204Per ErikssonH65 (29)4 640 m12:22
544890620Peter ErikssonH21 (56)10 830 m12:26
4737000044Ludvig EronnH12 (37)3 090 m12:38
961169Sven EngströmH20 (31)7 570 m12:40
1721008Mia EronnD40 (19)5 390 m12:42
9461001Roger DanielssonH70 (18)3 920 m12:42

Långhundra IF

23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
409505Folke ÅhlinU1 (22)2 170 m10:50:12
5569930213Robin PousetteH21 (56)10 830 m10:58
655655Gun-Inger SahlbergD70 (10)3 050 m11:00
208590Elsa BrahmÖppen motion 5 (60)3 580 m11:00:25
3029726138Peter HambäckH50 (53)6 440 m11:03
9971217Bobby BrahmH20 (31)7 570 m11:16
7010223Alva JonssonD16 (50)4 130 m11:27
316601337Conny ForsbergH50 (53)6 440 m11:31
518951012Jesper Kullin AlfredssonH21 (56)10 830 m11:34
9980107Waldemar AnderssonH18 (39)6 890 m11:37
5209950524Fredrik WigertzH21 (56)10 830 m11:38
932222Joakim WigertzÖppen motion 7 (47)4 120 m11:41:38
931302Anton ForsbergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:56:04
280259512Annette WigertzD50 (27)4 120 m11:59
9774732Lovisa HambäckD14 (54)3 810 m12:03
9981657Axel Leijon ThorellH16 (61)5 320 m12:04
9010302Lovisa WigertzD16 (50)4 130 m12:13
342950524Sven WigertzH50 (53)6 440 m12:23
36432Albin ForsbergH14 (58)3 810 m12:26
960715Samuel HedlundH20 (31)7 570 m12:36
29526Hans SahlbergH70 (18)3 920 m12:36
5531982021Erik ÅhlinH21 (56)10 830 m12:44
7012210John SolbreckH45 (53)6 890 m12:44

Länna IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
36528Ewa NordlundD65 (14)3 640 m11:00
600914Leif NordlundH70 (18)3 920 m11:48

Motala AIF OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7205415Carina Berger-SvenssonD55 (11)3 920 m11:21
7205413Stig BengtssonH75 (13)3 640 m11:32
7205416Kerstin BengtssonD70 (10)3 050 m11:36
7205412Thomas SvenssonH55 (29)5 860 m12:12

NAIS Orienteringsklubb

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
16591Anders JohanssonH45 (53)6 890 m11:48
2075234Emma LindgrenU2 (26)2 210 m11:50:04
1561220Inger JohanssonD60 (15)3 640 m11:55
8010211Viktor WaernqvistH16 (61)5 320 m11:56
440791Mattis NilssonH14 (58)3 810 m12:12

Nyköpings OK

55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
580016Wilmer LarssonU1 (22)2 170 m10:52:25
2093271Liam LarssonU2 (26)2 210 m10:52:28
2079688Valdemar HamiltonH10 (18)2 210 m10:54
248888Uneus MikaelÖppen motion 5 (60)3 580 m10:55:39
580019Albin StenssonH12 Kort (7)2 210 m10:59:11
306540Birk LagervikU1 (22)2 170 m11:00:00
580012Tuva DahlgrenU1 (22)2 170 m11:00:05
580014Melker BerggrenH12 Kort (7)2 210 m11:03:00
1321223Jasec LachowicsÖppen motion 9 (15)8 340 m11:03:52
7843436Cajsa AleniusD10 (16)2 210 m11:04
580018Theo AleniusInskolning (4)2 170 m11:04:11
501001Vilgot HellstenU1 (22)2 170 m11:04:26
1965099Claes AnderssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:04:38
2052753Kasper LagerströmH14 (58)3 810 m11:06
9060605Emil ClashammarH10 (18)2 210 m11:06
9010529Signe NilssonD16 (50)4 130 m11:07
580017Aina SivertunD16 Kort (5)3 810 m11:08
7041050607Lovis HellstenD12 (39)3 090 m11:09
1030610Emma WesterlundD14 Kort (4)3 090 m11:10
7457164Emanuel ErikssonH12 Kort (7)2 210 m11:11:00
599203Isak AnängenH14 (58)3 810 m11:12
580015Linus SandströmH14 Kort (7)3 090 m11:13
9031011Alice EkD14 (54)3 810 m11:15
9030501Axel LindgrenH14 (58)3 810 m11:16
9060223Elsa BrunbergD10 (16)2 210 m11:16
580025Adele PalmqvistU2 (26)2 210 m11:22:58
4487040915Isak SöderblomH12 (37)3 090 m11:23
580024Victor PalmqvistU1 (22)2 170 m11:23:03
580021Alfons RingdahlU1 (22)2 170 m11:23:12
7107040812Miranda FredrikssonD12 (39)3 090 m11:27
1060117Ida WesterlundD10 (16)2 210 m11:28
4502066515Olof MusslinderH12 (37)3 090 m11:29
452140Hanna AnängenD12 Kort (14)2 210 m11:29
770701Andrea BalakovaÖppen motion 5 (60)3 580 m11:31:12
9040725Liana LagervikD12 Kort (14)2 210 m11:33
27656Ludvig Björnberg FärdigU1 (22)2 170 m11:33:48
2073302Axel Björnberg FärdigH10 (18)2 210 m11:34
7206311Jonas MusslinderH14 (58)3 810 m11:36
9060923Filippa GuttkeD10 (16)2 210 m11:36
580013Malva BerggrenD10 (16)2 210 m11:44
9030621Caroline GuttkeD14 (54)3 810 m11:49
4579050617Odin EkH12 (37)3 090 m11:50
580020Elias RingdahlU2 (26)2 210 m11:50:18
7197449526Meja AleniusD12 (39)3 090 m11:54
9000623Isak ErikssonH16 (61)5 320 m11:58
259464Isak KarlssonInskolning (4)2 170 m12:00:36
7192192Andreas HolmqvistH14 (58)3 810 m12:04
723580011Ella MellbergD12 (39)3 090 m12:06
9010814Philip CarlssonH16 (61)5 320 m12:12
9000210William NilssonH16 (61)5 320 m12:16
4699040131Emil BrunbergH12 (37)3 090 m12:26
9761030Karin PalmqvistÖppen motion 7 (47)4 120 m12:28:00
4717041225Oscar EkenborgH12 (37)3 090 m12:32
9010628Albin FalkH16 (61)5 320 m12:42
9030929Edvin HellstenH14 (58)3 810 m12:52

OK Denseln

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
259453Anneli BerggrenD55 (11)3 920 m11:09
1551209Karl MollénH60 (26)5 390 m11:20
6081901019Jenny BjörkD21 (37)7 290 m11:21
701600Henrik PetersonH40 (24)7 570 m11:22
2699640402Carina KaleredD50 (27)4 120 m11:26
4537060526Vilgot KämpeH12 (37)3 090 m11:38
7003057Alfons PetersonH14 (58)3 810 m11:44
990826August MollénH18 (39)6 890 m11:49
4597003089Elis PetersonH12 (37)3 090 m11:56
38212Carin AnderssonD60 (15)3 640 m12:25
546880829Emil KaleredH21 (56)10 830 m12:30
5499960966Mathias HallménH21 (56)10 830 m12:36

OK Grip

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
409337Kristina ForsD45 (30)4 640 m11:05
527527Heidi ForsD16 Kort (5)3 810 m11:12
409336Peter ForsH45 (53)6 890 m12:38

OK Hammaren

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9981126Andreas PerssonH18 (39)6 890 m11:13
962807Filip IvarssonH20 (31)7 570 m11:52
555940725Fredrik AhnlénH21 (56)10 830 m12:48
9133701Kalle JohanssonH20 (31)7 570 m12:48

OK Hedströmmen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
670212Ulf KjellinH65 (29)4 640 m12:25

OK Hällen

40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
738355087Annika KällmanD12 (39)3 090 m10:57
427923Oskar KällmanH16 (61)5 320 m10:58
6019830429Karin JosefssonD21 (37)7 290 m11:00
2075308Melvin JohanssonU2 (26)2 210 m11:02:55
981204Simon LarssonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:03:04
355092Johan ErikssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:04:32
432623Maiken SandbergD17-20 Kort (2)4 130 m11:10
3067620919Mikael KindbornH50 (53)6 440 m11:11
510627Kerstin SvenskD65 (14)3 640 m11:12
355083Sven AnderssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:17:32
774411Emma ÖbergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:21:01
570605Ulla LindellD65 (14)3 640 m11:24
27652Hans ÖbergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:25:08
1969326Mikael LarssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:26:56
405422Camilla LarssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:27:42
1269485Matilda LarssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:39:01
405423Johan HerrmanÖppen motion 9 (15)8 340 m11:40:49
9000815Frida ZeijlonD16 (50)4 130 m11:41
2075302Vilma JohanssonD12 Kort (14)2 210 m11:41
2089470Albin JohanssonInskolning (4)2 170 m11:41:13
7770009Linnéa CarlssonD18 (19)5 500 m11:46
1061201Rasmus ÖbergH10 (18)2 210 m11:50
618202407Natalie JosefssonD21 (37)7 290 m11:51
7570619Stefan GustafssonH55 (29)5 860 m11:51
7030726Gustav NorbergH14 (58)3 810 m11:58
680917Maria ZeijlonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:00:51
7670202Åsa LarssonD45 (30)4 640 m12:05
16931Sune LindellH75 (13)3 640 m12:08
3397770008Björn CarlssonH50 (53)6 440 m12:17
2089473Mats JohanssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:21:09
7000704Linnéa GustafssonD16 (50)4 130 m12:23
438965Åsa CarlssonÖppen motion 3 (34)3 090 m12:24:43
438964Vera CarlssonD14 (54)3 810 m12:25
344434144Mattias ZeijlonH50 (53)6 440 m12:27
7010514Beatrice ErikssonD16 (50)4 130 m12:27
7030129Hugo KindbornH14 (58)3 810 m12:34
7711015Roger NorbergH45 (53)6 890 m12:34
348435752Nils LinderH50 (53)6 440 m12:35
2058123Elsa LinderD14 (54)3 810 m12:39
636801216Johanna EngströmD21 (37)7 290 m12:45

OK Klemmingen

24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9490730Göran SvärdH65 (29)4 640 m11:01
352470Erik JohnsonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:02:56
450262Gun JanssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:03:47
450288Norna MolinD17-20 Kort (2)4 130 m11:04
334561Charlotte JohnsonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:04:14
9750727Micael StammÖppen motion 8 (38)5 500 m11:05:40
202485Margareta ErikssonD60 (15)3 640 m11:07
604259267Elin PramlidD21 (37)7 290 m11:09
510106Knut-Åke HallebroH65 (29)4 640 m11:10
407291Vivianne AxtonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:11:51
407295Siv BergÖppen motion 3 (34)3 090 m11:18:17
9520326Monika SvärdD60 (15)3 640 m11:19
407294Arvid BergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:20:39
26830699Katarina RingelsD50 (27)4 120 m11:23
312417559Arne JanssonH50 (53)6 440 m11:23
622012Göran DavidssonH65 (29)4 640 m11:37
38426Annika DavidssonD55 (11)3 920 m11:51
428965Gunilla SahlÖppen motion 5 (60)3 580 m11:54:24
9027201Sven-Arne NilssonH70 (18)3 920 m12:00
443314Per SkyllbergÖppen motion 9 (15)8 340 m12:01:30
338650721Örjan SahlH50 (53)6 440 m12:15
3401620208Peter AskeljungH50 (53)6 440 m12:19
2879650527Charlotta AskeljungD50 (27)4 120 m12:20
202481Kjell NilssonH70 (18)3 920 m12:24

OK Kolmården

37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1454589Emma ErikssonD16 (50)4 130 m11:09
2095426Karin RenbergD75 (5)3 050 m11:14
249482Evert ElgefjordH75 (13)3 640 m11:14
700627Jenny RöjgårdD45 (30)4 640 m11:17
9102170Veronica LundD35 (5)6 440 m11:22
263931Leonardo MelinU1 (22)2 170 m11:24:14
926475Julia ErikssonD20 (16)5 860 m11:25
19467Sofia MelinU2 (26)2 210 m11:25:32
7203449Gunnar MelinÖppen motion 9 (15)8 340 m11:28:14
437289Kerstin LjungemyrD14 (54)3 810 m11:29
442312Britt-Marie AldénD65 (14)3 640 m11:30
7129950306Yrsa RöjgårdD12 (39)3 090 m11:33
981213Emilia ÖstlundD18 (19)5 500 m11:37
521690270Mats RöjgårdH21 (56)10 830 m11:40
9061028Oscar SöderströmU2 (26)2 210 m11:40:09
2048646Runar AldénH65 (29)4 640 m11:43
16694Johnny WallingeH75 (13)3 640 m11:44
718448786Annie LundD12 (39)3 090 m11:51
9102169Peter LundH45 (53)6 890 m11:54
302550Margareta TidmanD70 (10)3 050 m11:54
302551Åke TidmanH75 (13)3 640 m11:56
426830Kerstin BlomD65 (14)3 640 m12:00
25237Eva-Karin JönssonD60 (15)3 640 m12:07
229649Agneta ErikssonD45 (30)4 640 m12:14
36011Alf MattssonH75 (13)3 640 m12:14
430090Christer ErikssonH45 (53)6 890 m12:18
431331Fanny ÖstlundD14 (54)3 810 m12:19
9490910Ove JohanssonH65 (29)4 640 m12:19
451003Daniel ÖstlundÖppen motion 5 (60)3 580 m12:21:29
452335Jonas JohnssonH40 (24)7 570 m12:22
9690601Henrik LjungemyrH45 (53)6 890 m12:28
9102167Jenny ÖstlundD45 (30)4 640 m12:29
548850329Klas JohanssonH21 (56)10 830 m12:34
452367Erik JohnssonH14 (58)3 810 m12:36
3502063759Johan MalmH50 (53)6 440 m12:39
9030331Sverre RöjgårdH14 (58)3 810 m12:42
448754Linnea LundD14 (54)3 810 m12:43

OK Kåre

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
352984Viggo LindgrenU1 (22)2 170 m10:54:40
344172Ylva LorentssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:10:23
9000323Alva RingiD16 (50)4 130 m11:11
447550912Olle RingiH12 (37)3 090 m11:20
511910819Marcus RamströmH21 (56)10 830 m11:20
271620414Mia GustafssonD50 (27)4 120 m11:32
451037Tobias LindgrenÖppen motion 8 (38)5 500 m11:56:36
437021Kersti RingiD45 (30)4 640 m11:59
7962466Christoffer LindgrenH14 (58)3 810 m12:06
7430997Cecilia LindgrenD16 (50)4 130 m12:19
628613555Jenny ErikssonD21 (37)7 290 m12:21
437022Mikael RingiH45 (53)6 890 m12:32
620523Tove RingiD14 (54)3 810 m12:37

OK Linné

38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9000800William ErnlundH18 (39)6 890 m10:59
887874Viktor JanrikH20 (31)7 570 m11:00
427702Maria JanssonD18 (19)5 500 m11:07
930800Johannes RidefeltH20 (31)7 570 m11:08
934511Per AnderssonÖppen motion 7 (47)4 120 m11:09:36
506841100Josef NordlundH21 (56)10 830 m11:10
9031008Elliot AngelsiööH14 (58)3 810 m11:14
70643947Klara HartD12 (39)3 090 m11:15
7170898Erik NielsenH18 (39)6 890 m11:19
8908110Catherine TaylorÖppen motion 9 (15)8 340 m11:20:53
501691Arvid RoosH16 (61)5 320 m11:24
37590Henrik RoosH40 (24)7 570 m11:26
5152004470Csaba GössweinH21 (56)10 830 m11:28
980510Tuve MöllerH18 (39)6 890 m11:29
7112075109Ines AarnioD12 (39)3 090 m11:30
18645Helene NilssonD40 (19)5 390 m11:30
6131406136Samantha SaegerD21 (37)7 290 m11:36
7139051104Elsa HedinD12 (39)3 090 m11:36
977715Olle NilssonH20 (31)7 570 m11:36
263980Simon WahlnäsH14 (58)3 810 m11:42
502017Sara RoosD10 (16)2 210 m11:48
342759Lars-Olof JanssonH55 (29)5 860 m11:48
7212517Cécile FoltzerD20 (16)5 860 m11:49
592177Per-Erik WåhlbergH65 (29)4 640 m11:52
9990819Daniel RönnqvistH18 (39)6 890 m11:53
5301406131Ross SmithH21 (56)10 830 m11:58
9811191Anna KarlströmD18 (19)5 500 m11:58
38745Annette RoosD40 (19)5 390 m12:00
7001028Klara MöllerD16 (50)4 130 m12:07
18602Pelle NilssonH14 (58)3 810 m12:08
409790Åsa HedinD40 (19)5 390 m12:12
7907034Mattias NilssonH40 (24)7 570 m12:14
627780330Riina KuuseloD21 (37)7 290 m12:18
9427719Daniel Carlson BjernaldH20 (31)7 570 m12:20
730229720Lisa NilssonD12 (39)3 090 m12:27
6329861028Lisa CarlssonD21 (37)7 290 m12:33
732437403Johanna RoosD12 (39)3 090 m12:33
634932004Hilda ForsgrenD21 (37)7 290 m12:39

OK Milan

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2058768Carolina ErikssonD16 Kort (5)3 810 m11:00
27364Therese KorkeakoskiD21 Kort (4)5 500 m11:02
9890306Filip SöderlundÖppen motion 8 (38)5 500 m11:24:22
42887Ulrika SanderD45 (30)4 640 m12:02
6239890206Lisa WesterbergD21 (37)7 290 m12:06
7970101Josefin ErlandssonD20 (16)5 860 m12:19
42867Saga SanderÖppen motion 8 (38)5 500 m12:20:57
888704Sanna SanderD14 (54)3 810 m12:41

OK Måsen

29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2075179August JacobsenH10 (18)2 210 m10:58
37550Sten ÅhlinÖppen motion 8 (38)5 500 m10:58:44
4772075178Victor JacobsenH12 (37)3 090 m10:59
7511072Jens JacobsenÖppen motion 5 (60)3 580 m11:00:10
9520605Titti BergendahlÖppen motion 5 (60)3 580 m11:01:57
2067166Gustav LindgrenU1 (22)2 170 m11:06:15
404311Sigrid CarlborgU1 (22)2 170 m11:06:24
36729Pirkko HammarströmÖppen motion 5 (60)3 580 m11:07:33
901817Marie HedströmÖppen motion 5 (60)3 580 m11:07:54
901126Emil HammarströmÖppen motion 5 (60)3 580 m11:07:56
7506112Anna JacobsenÖppen motion 3 (34)3 090 m11:08:20
438190Erik SjöqvistÖppen motion 7 (47)4 120 m11:11:20
449852Kurt NensénÖppen motion 7 (47)4 120 m11:11:25
445449322Sebastian SjöqvistH12 (37)3 090 m11:14
9020603Tobias SjöstedtH14 (58)3 810 m11:18
449858Hampus HolmgrenH10 (18)2 210 m11:18
449312Margrita SjöqvistÖppen motion 7 (47)4 120 m11:22:49
264135Cecilia JanzonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:22:52
9582303Tobias von KronhelmH18 (39)6 890 m11:23
9586020Karin von KronhelmD45 (30)4 640 m11:23
449853Kajsa SundkvistÖppen motion 5 (60)3 580 m11:25:29
590311Stefan WestlinÖppen motion 7 (47)4 120 m11:30:12
651213Lena KarlssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:31:54
960924Sara MagnussonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:31:55
264134Thomas von KronhelmH45 (53)6 890 m11:38
438125Karri LindellÖppen motion 8 (38)5 500 m11:59:59
449336Arvid LindqvistÖppen motion 3 (34)3 090 m12:03:11
9990505Felix Lindell ÖhmanH18 (39)6 890 m12:11
421869Anton BörjessonH14 (58)3 810 m12:38

OK Nalle

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
520822Lennart LundquistH60 (26)5 390 m11:44

OK Pan-Kristianstad

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9000205Vilma SvantessonD16 (50)4 130 m11:13
513787976Gustaf WennerbergH21 (56)10 830 m11:24
5439510053Rasmus SvantessonH21 (56)10 830 m12:24
550920803Fredrik NilssonH21 (56)10 830 m12:38

OK Ravinen

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
990918Axel GranqvistH18 (39)6 890 m11:07
449326Sverre JonssonH70 (18)3 920 m11:18
313640524Peter AlbrektssonH50 (53)6 440 m11:25
9606096Hanna KorhonenD20 (16)5 860 m11:31
41832Ann GranqvistD45 (30)4 640 m11:35
553566Amanda KarlssonD18 (19)5 500 m11:40
981209Tone AlbrektssonD18 (19)5 500 m11:49
327640326Ove RinnbäckH50 (53)6 440 m11:53
940206Jonas RinnbäckÖppen motion 8 (38)5 500 m11:53:20
640106Håkan SvahnÖppen motion 7 (47)4 120 m11:56:30
41838Elinor LangeÖppen motion 7 (47)4 120 m11:56:59
332886633Stefan KarlssonH50 (53)6 440 m12:03
999108Hannes SvahnH18 (39)6 890 m12:03
34641792Michael GranqvistH50 (53)6 440 m12:31
500801Martin RinnbäckH14 (58)3 810 m12:46

OK Rodhen

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
516871992Henrik JonssonH21 (56)10 830 m11:30
535924412Martin JanssonH21 (56)10 830 m12:08
5459102619Magnus BjörkH21 (56)10 830 m12:28

OK Roslagen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9008007Agnes BromanD16 (50)4 130 m10:57
911070Alexandra SundgrenÖppen motion 8 (38)5 500 m11:58:04

OK Roxen

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37730Per GustavssonÖppen motion 5 (60)3 580 m10:59:53
38364Maja-Stina GustavssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:02:02
501204Bo JernbergH65 (29)4 640 m11:04
439479Patrik EvebornH45 (53)6 890 m11:06
9680535Hugo DalhammerH18 (39)6 890 m11:09
701200Henrik PetterssonH45 (53)6 890 m11:10
9191315Erik HelanderH45 (53)6 890 m11:16
445394Tilde EvebornD10 (16)2 210 m11:20
9010211Tove PetterssonD16 (50)4 130 m11:21
439480Malte EvebornH14 (58)3 810 m11:22
6121394104Anna-Stina PåledalD21 (37)7 290 m11:33
9980908Emma PetterssonD18 (19)5 500 m11:34
9101421Moa HjortD14 (54)3 810 m11:53
1720324Susanne AldénD40 (19)5 390 m11:54
333533000Anders DalhammerH50 (53)6 440 m12:05
710913Gunnar CarlsonH70 (18)3 920 m12:12
1030715Linn AldénD14 (54)3 810 m12:21
9000824Malva EvebornD16 (50)4 130 m12:25
9020725Olivia AsketunD14 (54)3 810 m12:35
4742065399Jacob PåledalH12 (37)3 090 m12:41

OK Södertörn

55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
438368Ola NyqvistH60 (26)5 390 m10:59
4412078279Björn RennerH12 (37)3 090 m11:02
7032087084Linn OlssonD12 (39)3 090 m11:06
2050737Daniela RennerD35 (5)6 440 m11:16
1990820Hugo LindbärgH18 (39)6 890 m11:17
7072058172Greta HägerD12 (39)3 090 m11:18
310990500Nils EklöwH50 (53)6 440 m11:19
26011Lars-Gunnar LarssonH65 (29)4 640 m11:19
991108Axel KudinoffÖppen motion 7 (47)4 120 m11:20:05
2078051Jan HägerÖppen motion 5 (60)3 580 m11:20:56
2077334Jenny MagnvallÖppen motion 3 (34)3 090 m11:21:39
2077390Alexander MagnvallH12 Kort (7)2 210 m11:23:00
2087064Tove OlssonD10 (16)2 210 m11:24
2095528Andreas MagnvallH18 (39)6 890 m11:25
500806Gunnel JunegardD75 (5)3 050 m11:26
944415Paul NorénH65 (29)4 640 m11:28
9710111Martin SigrandH45 (53)6 890 m11:30
698618Annica HedbergÖppen motion 5 (60)3 580 m11:30:35
9020925Sanna HedbergD14 (54)3 810 m11:33
2089399Alexander SchandlH16 (61)5 320 m11:38
452176Mattis SandénH14 (58)3 810 m11:38
9990821Simon ÖsterlingH18 (39)6 890 m11:41
2078132Tilda MattssonU2 (26)2 210 m11:41:19
322208073Staffan ZillingH50 (53)6 440 m11:43
2058207Katarina NorrbyD16 (50)4 130 m11:43
455450742Niklas ErlandssonH12 (37)3 090 m11:44
990921Mattias IvaresH16 (61)5 320 m11:44
9981111Linus BacklundH18 (39)6 890 m11:45
452184Blenda SandénU2 (26)2 210 m11:45:11
9926022Henrik ErlandssonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:46:45
500531Hanna LagerbergD16 (50)4 130 m11:47
717511210Elisabeth LarssonD12 (39)3 090 m11:48
714255Ludwig BerglindH14 (58)3 810 m11:48
9200699Johan RosénÖppen motion 3 (34)3 090 m11:49:27
9010218Tilde BacklundD16 (50)4 130 m11:51
2789660316Anna BacklundD50 (27)4 120 m11:53
458449620Viktor ZillingH12 (37)3 090 m11:53
951951Filip MöllerH16 (61)5 320 m11:54
9600225Per BacklundH55 (29)5 860 m11:54
2057340Lotten SandénD16 (50)4 130 m11:55
2050718Ylva SandénD16 (50)4 130 m11:59
9020719Ludvig SigrandH14 (58)3 810 m12:00
259474Sune SisellH65 (29)4 640 m12:01
450266Linda RennerD16 (50)4 130 m12:05
8240599Georg EklöwH18 (39)6 890 m12:09
26002Björn NyqvistÖppen motion 7 (47)4 120 m12:09:22
886637Olof LissmatsH18 (39)6 890 m12:13
234502Albin FranzénU2 (26)2 210 m12:19:29
4679040501Max ÖsterlingH12 (37)3 090 m12:20
580606Anders JakobssonH55 (29)5 860 m12:24
449694Sofia ZillingD16 (50)4 130 m12:31
2057298Alice NordströmU2 (26)2 210 m12:33:54
3492057326Per FranzénH50 (53)6 440 m12:37
351450217Claes RennerH50 (53)6 440 m12:41
7010822Melvin JakobssonH16 (61)5 320 m12:46

OK Tisaren

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
508940112Petter JohanssonH21 (56)10 830 m11:14
9010519Lisa HallménD16 (50)4 130 m11:31
9702100Johanna HenrikssonD20 (16)5 860 m12:01
622822119Lovisa PerssonD21 (37)7 290 m12:03
542950821Gustav HindérH21 (56)10 830 m12:22
629951113Nina HallorD21 (37)7 290 m12:24
9970706Filip JacobssonH20 (31)7 570 m12:24
552871215Daniel AttåsH21 (56)10 830 m12:42

OK Tor

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9011205Casper HedarH16 (61)5 320 m11:06
7050818Rasmus HedarH12 Kort (7)2 210 m11:07:00
7671221Marie HedarÖppen motion 8 (38)5 500 m11:07:03
452144Wilma LarssonD16 (50)4 130 m11:17
2050859Joel MagnussonH14 (58)3 810 m11:20
520621Alf LundkvistH80 (8)3 050 m11:34
350711Anette LarssonD45 (30)4 640 m11:41
302287Anita JohanssonD70 (10)3 050 m11:42
444174Lars JohanssonH75 (13)3 640 m11:50
444176Lina HolmqvistD12 Kort (14)2 210 m11:53
2050825Helen MagnussonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:16:40
248889Joel MagnussonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:16:41
7201364Carlos Aristondo MelgarÖppen motion 5 (60)3 580 m12:16:43
4662050808Pablo MagnussonH12 (37)3 090 m12:17
7730615Eva HolmqvistD40 (19)5 390 m12:24
789999Ludvig HolmqvistH16 (61)5 320 m12:38

OK Tylöskog

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9410906Stig IsraelssonH75 (13)3 640 m11:38

OK Tyr

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
284207517Marie AlfredssonD50 (27)4 120 m12:11

OK Älvsjö-Örby

26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450208Emil NilssonH17-20 Kort (3)5 320 m11:01
1040233Kevin HuangH16 Kort (1)3 810 m11:02
2081963Ida NordlundD14 Kort (4)3 090 m11:04
2050708Helena NilssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:07:39
3052800738Kennet NilssonH50 (53)6 440 m11:09
2063772Albin NordinInskolning (4)2 170 m11:13:16
2078133Sigurd SwahnH12 Kort (7)2 210 m11:19:00
2093599Solveig DillmanD75 (5)3 050 m11:20
8188888Lucas FredmanH16 (61)5 320 m11:22
2078228Christina SwahnÖppen motion 5 (60)3 580 m11:36:28
7142089177Ellinor FredmanD12 (39)3 090 m11:39
2742050720Ingrid MattssonD50 (27)4 120 m11:41
7010210Johan KarlssonH16 (61)5 320 m11:42
1867868Anneli FredmanÖppen motion 5 (60)3 580 m11:42:41
449721Hugo NilssonH16 (61)5 320 m11:46
40900Lennart StenbergH80 (8)3 050 m11:46
7681231Thomas KarlssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:54:25
2078200Lisa KarlssonD14 (54)3 810 m11:55
450258Linus BerggrenH16 (61)5 320 m12:00
7039309Fredrik SandbergH45 (53)6 890 m12:12
9510225Christer NordströmH65 (29)4 640 m12:13
553567Anders MattssonH55 (29)5 860 m12:18
7777888Hjalmar SandbergH14 (58)3 810 m12:24
9561028Mats ZackrissonÖppen motion 7 (47)4 120 m12:25:46
1010423Petter MyrenbergH16 (61)5 320 m12:28
2089162Lars G BerggrenH45 (53)6 890 m12:30

OK Österåker

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
301903140Kalle PerssonH50 (53)6 440 m11:01
7910260Caroline WestbomD35 (5)6 440 m11:04
1090709Signe AlbinssonU1 (22)2 170 m11:11:59
680920Niclas NilssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:40:10
620314Therese NilssonD14 (54)3 810 m11:51
8388888Tomas AlbinssonH40 (24)7 570 m12:02
4622060825Simon LundellH12 (37)3 090 m12:05
4701051010Malte AlbinssonH12 (37)3 090 m12:29
2060831Michaela LundellD40 (19)5 390 m12:30

Orion Klubb 90004

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9950120Erik AnderssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:50:25

Rehns BK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
514449844Jesper LysellH21 (56)10 830 m11:26
354140Jerker LysellÖppen motion 9 (15)8 340 m11:33:00
528920302Fredrik IngelssonH21 (56)10 830 m11:54
860520Pär L. OlofssonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:54:20
970625Lars OlovssonH20 (31)7 570 m12:08
5389930525Charlie StoltH21 (56)10 830 m12:14
551930809Anders JohanssonH21 (56)10 830 m12:40

Sala OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9571015Lena LarssonD55 (11)3 920 m11:39
9005074David SöderströmÖppen motion 7 (47)4 120 m11:41:23
9550304Tanja-Birgit SöderströmD60 (15)3 640 m11:43
9501209Göran LarssonH65 (29)4 640 m12:16

Skarpnäcks OL

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7392063804Tindra JonssonD12 (39)3 090 m10:54
600600Jörgen BatzH55 (29)5 860 m11:30
33504Monika LarssonD55 (11)3 920 m11:57
590503Gunnar LangsH55 (29)5 860 m12:06

Skattkärrs IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9499042Erika ErikssonD40 (19)5 390 m10:54

Skogsluffarnas OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
417397Per WesterlundÖppen motion 5 (60)3 580 m10:52:29
42058Sten BergstrandH80 (8)3 050 m11:04
2054993Janne SynnermarkU1 (22)2 170 m11:36:52
304821Anna AlkevikÖppen motion 7 (47)4 120 m11:37:36
451035Johan TirénÖppen motion 3 (34)3 090 m11:38:00
2054967Olle SynnermarkÖppen motion 3 (34)3 090 m11:38:03
2048630Elias TidevallH16 (61)5 320 m11:50

Skogspojkarnas OK

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
700412Lovisa TunessonD16 (50)4 130 m11:03
264501850Anita WehlinD50 (27)4 120 m11:11
36510Lena JohanssonD60 (15)3 640 m11:13
31137134Ulf JohnssonH50 (53)6 440 m11:21
610940018Anna WehlinD21 (37)7 290 m11:27
501820Johan WehlinH18 (39)6 890 m11:31
2093582Wilma FahlstedtU1 (22)2 170 m11:36:00
810628Anna JohnssonD16 (50)4 130 m11:57
532971008Kristian AlgersH21 (56)10 830 m12:02
2093560Peter FahlstedtÖppen motion 3 (34)3 090 m12:25:13

Snättringe SK

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
640520Thomas CallebergÖppen motion 8 (38)5 500 m10:51:48
510010Erik CallebergÖppen motion 7 (47)4 120 m10:52:11
993475Johan CallebergH16 (61)5 320 m10:54
38432Lena BrobergÖppen motion 5 (60)3 580 m10:55:01
1430205Rune RådeströmH70 (18)3 920 m11:00
2087056Elin TörnqvistÖppen motion 5 (60)3 580 m11:00:00
990417Vilma KarlssonD18 (19)5 500 m11:16
508800Peter KarlbergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:16:28
2087061David TörnqvistH14 Kort (7)3 090 m11:19
2058188Tobias KarlssonH18 (39)6 890 m11:43
2062065Isak GeliusH14 (58)3 810 m11:54
990199Kristina TedhamreD18 (19)5 500 m11:55
330362580Anders KarlssonH50 (53)6 440 m11:59
27218Göran NilssonH60 (26)5 390 m11:59
2089372Albin HainkeH14 (58)3 810 m12:02
550603Torbjörn BergmanH60 (26)5 390 m12:11
2078251Stefan Svensson GeliusH45 (53)6 890 m12:20
2062053Erik Lidström LauriH14 (58)3 810 m12:30

SOK Aneby

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2817661106Karin FreylandD50 (27)4 120 m12:02

Solna OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
19204Jan BojlingH70 (18)3 920 m11:06

Spårvägens OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
553561Robert RylanderÖppen motion 5 (60)3 580 m11:31:46

Stockholms OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
517553557Per LjungH21 (56)10 830 m11:32
30082Lars ÖhrmanH55 (29)5 860 m11:57

Stora Tuna OK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9641228Ingrid AlexanderssonD45 (30)4 640 m11:02
961005Hanna BarkegrenD20 (16)5 860 m11:07
950113Linnea MalmbergD21 Kort (4)5 500 m11:08
930622Lina LångD21 Kort (4)5 500 m11:20
14937Karin SvenskÖppen motion 7 (47)4 120 m11:54:18
970001Nils AlexanderssonH20 (31)7 570 m12:52
713010Viktor SvenskH16 (61)5 320 m12:54

Strängnäs-Malmby OL

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
450326Hillevie SvärdD14 (54)3 810 m11:19
450330Karl Martin SvärdÖppen motion 5 (60)3 580 m11:20:44
10508Magnus SternerÖppen motion 9 (15)8 340 m11:32:48
522770707Daniel AlnebergH21 (56)10 830 m11:42
27542499Carina SundbüeD50 (27)4 120 m11:44
2078004Susann SöderholmÖppen motion 8 (38)5 500 m11:45:59
229255Christofher RamströmÖppen motion 7 (47)4 120 m11:49:34
1940707Izabela MarcinkowskaÖppen motion 3 (34)3 090 m11:50:21
34541499Mats SundbüeH50 (53)6 440 m12:29

Sundbybergs IK

7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
2077467Ronny NordgrenH55 (29)5 860 m11:00
446175Martin KihlH17-20 Kort (3)5 320 m11:09
19416Rune CarlssonH80 (8)3 050 m11:10
1231337Rasmus KihlH16 (61)5 320 m11:16
27219450Liselott KihlD50 (27)4 120 m11:35
1581015Jan KihlH55 (29)5 860 m11:39
9767767Kristoffer TengrothH16 (61)5 320 m12:10

Sundsvalls OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9960807Hedwig HaasD20 (16)5 860 m11:55

Surahammars SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
443441Anders GunnarssonH60 (26)5 390 m11:14
7971204John GunnarssonH20 (31)7 570 m11:20

Säterbygdens OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
27308Anders S NybergÖppen motion 7 (47)4 120 m11:03:57
939164Leif GustafssonH55 (29)5 860 m11:33
285939158Anki GustafssonD50 (27)4 120 m12:14

Söders-Tyresö

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
449518Anders RöstinÖppen motion 8 (38)5 500 m11:08:46
2058142Elias RöstinH16 (61)5 320 m11:10
508991Ingemar GardH65 (29)4 640 m11:16
2066566Håkan SjökvistH75 (13)3 640 m11:20
449566Hanna RöstinD18 (19)5 500 m11:25
270631004Kristina BergstrandD50 (27)4 120 m11:29
530715Matts BjörkeH60 (26)5 390 m11:35
600611Marie MalmborgD55 (11)3 920 m11:45
9009000Lars ForsstedtH60 (26)5 390 m11:47
605321Fredrik GlänneforsH16 (61)5 320 m12:06

Södertälje IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9595877Lars NordH75 (13)3 640 m12:02

Södertälje-Nykvarn OF

48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
243999Vidar MoldinH10 (18)2 210 m10:50
15468Katja SmittU1 (22)2 170 m10:54:22
436111Hanna MoldinU1 (22)2 170 m10:55:33
810109Daniel OlsenH21 Kort (13)8 410 m10:57
9731103Martin MoldinÖppen motion 8 (38)5 500 m10:58:12
5018091108Kent OhlssonH21 (56)10 830 m11:00
504950119Johan Ek-LarssonH21 (56)10 830 m11:06
350573Joakim ErikssonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:11:29
449121Lovisa BorgD10 (16)2 210 m11:12
409425Kristin WillamoD18 (19)5 500 m11:13
253994Annamari SjöblomÖppen motion 7 (47)4 120 m11:13:27
350795Eric GrahnH12 Kort (7)2 210 m11:15:00
409427Liv WillamoÖppen motion 3 (34)3 090 m11:17:48
344653Jessica GrahnÖppen motion 7 (47)4 120 m11:18:29
2060888Amanda KleijnD16 (50)4 130 m11:19
501859Katarina BorgÖppen motion 8 (38)5 500 m11:19:12
267350794Lotta GrahnD50 (27)4 120 m11:20
512888990Erik LiljequistH21 (56)10 830 m11:22
417578Frode SmittH10 (18)2 210 m11:22
341914Christer AndénH65 (29)4 640 m11:25
930111Jonas BorgÖppen motion 8 (38)5 500 m11:26:46
9200690David BorgH14 (58)3 810 m11:28
611515413Vendula HorcickováD21 (37)7 290 m11:30
448753Sofia SmittÖppen motion 7 (47)4 120 m11:31:18
51254Maria KleijnÖppen motion 8 (38)5 500 m11:32:11
341752Henrik WillamoH16 (61)5 320 m11:34
1948010Tomas NorlénH65 (29)4 640 m11:34
318660215Magnus GrahnH50 (53)6 440 m11:35
960706Jeanette Jönsson HellstadiusD20 (16)5 860 m11:37
614306682Anne-Marie WigleD21 (37)7 290 m11:39
28470Lars-Gunnar AndénH65 (29)4 640 m11:40
321620225Michael WehlinH50 (53)6 440 m11:41
7159200685Klara BorgD12 (39)3 090 m11:42
5279105041Jakob EnmarkH21 (56)10 830 m11:52
529930703Ludvig ErikssonH21 (56)10 830 m11:56
620940310Moa Leijon LindD21 (37)7 290 m11:57
8271197Jesper SjöblomH20 (31)7 570 m12:00
2057272Sofia WigleD14 (54)3 810 m12:01
534671991Ivar LundanesH21 (56)10 830 m12:06
409426Gunnar ErikssonH55 (29)5 860 m12:09
2077223Daniel BringbyH45 (53)6 890 m12:10
464451001Erik MånssonH12 (37)3 090 m12:11
419772Åsa MånssonÖppen motion 1 (4)2 210 m12:11:15
500008Tore EklundH55 (29)5 860 m12:21
972000Sofie OhlssonD16 (50)4 130 m12:29
8033308Joakim AndénH20 (31)7 570 m12:32
9101406Erik WigleH16 (61)5 320 m12:32
2050740Olof SmittH45 (53)6 890 m12:42

Tjällmo-Godegårds OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
740508Marie SvenskD40 (19)5 390 m11:00
701502Thorbjörn GustafssonÖppen motion 9 (15)8 340 m11:21:33
41668Oskar SvenskU2 (26)2 210 m11:48:52
7030201Alva SvenskD14 (54)3 810 m11:57
336660502Anders SvenskH50 (53)6 440 m12:11

Trosabygdens OK

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
205321Weronica BäckÖppen motion 5 (60)3 580 m10:46:05
1470424Anna GustafssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:00:00
444535Miriam GustafssonD10 (16)2 210 m11:08
1403968Mats GustafssonH40 (24)7 570 m11:18
205325Britta EklundD65 (14)3 640 m11:18
432411Gitte JutvikÖppen motion 7 (47)4 120 m11:27:12
205342Hans LindgrenÖppen motion 5 (60)3 580 m11:30:57
205343Anna TorpfeldtÖppen motion 7 (47)4 120 m11:32:13
47334Mona HalldinÖppen motion 7 (47)4 120 m11:40:02
2085396Stefan JohanssonÖppen motion 8 (38)5 500 m11:40:16
7300211Göran EklundÖppen motion 7 (47)4 120 m11:45:41
3357650928Gunnar KindlundhH50 (53)6 440 m12:09
3379650427Tomas BäckH50 (53)6 440 m12:13
205032Eva KindlundhD45 (30)4 640 m12:26
7312065334Katja GustafssonD12 (39)3 090 m12:30

Tullinge SK

77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
408580Fanny SundbergD12 Kort (14)2 210 m10:57
7012078092Saga AnderssonD12 (39)3 090 m11:00
7003058Laban BryngelssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:00:00
2078025Wilhelm BergmanH14 Kort (7)3 090 m11:01
2062048Arvid MyrbergerH10 (18)2 210 m11:02
8490521Lukas ArkängH18 (39)6 890 m11:03
9030909Alva BladhD14 (54)3 810 m11:03
960810Niklas SundqvistH20 (31)7 570 m11:04
21258Josefin HersénD16 Kort (5)3 810 m11:04
1070903Ella MatthewsU2 (26)2 210 m11:04:49
438661Nellie BolinU2 (26)2 210 m11:04:50
262650324Monica HatlenD50 (27)4 120 m11:05
2059090Jennifer SandD12 Kort (14)2 210 m11:05
1150146Maria EhnD70 (10)3 050 m11:06
2088574Linnea SandU1 (22)2 170 m11:06:13
2041871Anna MyrbergerÖppen motion 7 (47)4 120 m11:06:37
504287Lennart HävrénH60 (26)5 390 m11:08
248881Emil KarlssonU2 (26)2 210 m11:08:01
9051017Kimberly EkenstedtD12 Kort (14)2 210 m11:09
46990Elias BladhH10 (18)2 210 m11:10
4442060811Filip HatlenH12 (37)3 090 m11:11
9905080Oskar ForsbergH18 (39)6 890 m11:11
2067124Daniel EkenstedtÖppen motion 3 (34)3 090 m11:12:18
971123Frida ForsbergD20 (16)5 860 m11:13
1251001Nova MatthewsD12 Kort (14)2 210 m11:13
7010521Johannes BladhH16 (61)5 320 m11:18
2075344Peter BergmanÖppen motion 5 (60)3 580 m11:20:01
2075418Emilia BergmanD12 Kort (14)2 210 m11:21
6097504274Rebecka HeinrupD21 (37)7 290 m11:24
2093614Elin BjörklundÖppen motion 1 (4)2 210 m11:24:02
2093642Robin BjörklundH14 Kort (7)3 090 m11:25
431076Tuva FredD12 Kort (14)2 210 m11:25
1310708Sebastian LarssonU1 (22)2 170 m11:25:25
611016Maria BrattD55 (11)3 920 m11:27
1071006Wilfred LarssonU2 (26)2 210 m11:27:20
1771212Lina MatthewsD35 (5)6 440 m11:28
9001018Ella SjöbergD16 (50)4 130 m11:29
2060701Hampus HatlenH14 (58)3 810 m11:30
33588Anders KihlströmH70 (18)3 920 m11:30
980511Ebba LeicktD18 (19)5 500 m11:31
4529990521Felix ArkängH12 (37)3 090 m11:35
1020603Katja LeicktD14 (54)3 810 m11:35
7003079Ruben BryngelssonH16 (61)5 320 m11:36
44838Lisa LeicktD45 (30)4 640 m11:38
2060762Hilda TrofastU1 (22)2 170 m11:40:04
4547300272Axel TrofastH12 (37)3 090 m11:41
919604Werner KöhlerH55 (29)5 860 m11:42
28079Henrik TrofastÖppen motion 8 (38)5 500 m11:42:27
431486Lovisa SvenssonD14 (54)3 810 m11:43
253657Erik BerggrenH45 (53)6 890 m11:44
7060504Linton BryngelssonU2 (26)2 210 m11:45:48
524950404Emil AnderssonH21 (56)10 830 m11:46
324650527Rudolf HersénH50 (53)6 440 m11:47
9030623Tove SjöbergD14 (54)3 810 m11:47
2058911Ellen RydeniusD12 Kort (14)2 210 m11:49
44713Henrik BladhH40 (24)7 570 m11:50
326660204Björn AxelssonH50 (53)6 440 m11:51
328640321Hans SundqvistH50 (53)6 440 m11:55
9002204Märta SödervallD12 Kort (14)2 210 m11:57
2060702Jörgen RydeniusH40 (24)7 570 m11:58
990647Gunnar EhnH65 (29)4 640 m11:58
72133401Wilma LeicktD12 (39)3 090 m12:00
431378Lena PerssonD12 Kort (14)2 210 m12:01
9001013Lovisa LängheimD16 (50)4 130 m12:03
1975022Stefan FerdmanÖppen motion 5 (60)3 580 m12:07:31
2050729Gunilla ErikssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:07:32
4631975021Ludvig FerdmanH12 (37)3 090 m12:08
19846Tilda AnderssonD16 (50)4 130 m12:09
9000504Lovisa LarssonD16 (50)4 130 m12:15
9102620Jan LarssonH70 (18)3 920 m12:30
590031Johnny JunegardÖppen motion 8 (38)5 500 m12:33:30
510320Adam BrattH16 (61)5 320 m12:36
780757Patrik LeicktH45 (53)6 890 m12:36
970428Olle AnderssonH20 (31)7 570 m12:44
7782161Alfred LängheimH14 (58)3 810 m12:44
73626016Klara JunegardD12 (39)3 090 m12:45
5549120483Markus AdolfssonH21 (56)10 830 m12:46

Tumba-Mälarhöjden OK

13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
227038Björn NilssonH40 (24)7 570 m10:58
997980Ulrik EnglundH45 (53)6 890 m10:58
2058152Henrik ErikssonH21 Kort (13)8 410 m11:09
2079724Erik SandelinH40 (24)7 570 m11:10
530291Arne ÅhmanH80 (8)3 050 m11:16
227355Thomas ErikssonH55 (29)5 860 m11:18
2079730Lukas SandelinH10 (18)2 210 m11:26
2078057Isak SandelinU1 (22)2 170 m11:38:59
4562041850Viktor SandelinH12 (37)3 090 m11:47
18718Staffan TörnrosH60 (26)5 390 m11:50
2078256Ludvig LangeÖppen motion 3 (34)3 090 m11:56:55
282510136Carina JohanssonD50 (27)4 120 m12:05
18744Helen TörnrosD65 (14)3 640 m12:06

Täby OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
887880Johan PalmgrenH55 (29)5 860 m11:03
1560323Helena BachmanÖppen motion 5 (60)3 580 m11:16:31
204961Willy LjungdellH65 (29)4 640 m11:22
12157Per Ove WallénH60 (26)5 390 m11:29
21329Jörgen HellbergH65 (29)4 640 m11:31
504250Göran HanssonH60 (26)5 390 m11:41
9020609Philip ForngrenH14 (58)3 810 m11:52
3317206828Piero SannicoloH50 (53)6 440 m12:01
551226My RönnolsD60 (15)3 640 m12:01
520228Carl BachmanH60 (26)5 390 m12:02
5419569169Johan LindqvistH21 (56)10 830 m12:20

Upsala IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
306080Anna StaafD35 (5)6 440 m11:10
2084000Mathias JonssonH40 (24)7 570 m12:30

Vallentuna-Össeby OL

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
37916Ylva NilssonD65 (14)3 640 m11:06
512419Peter SundgrenH60 (26)5 390 m11:32
38408Mats EdengrenH40 (24)7 570 m11:54

Vittjärvs IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
624930607Amanda HolmgrenD21 (37)7 290 m12:09

Väsby OK

30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41985Pia BoudrieD55 (11)3 920 m11:03
7198320Robert ColeH16 (61)5 320 m11:04
442450277Martin ErikssonH12 (37)3 090 m11:05
9031017Sebastian TorgerstadH14 Kort (7)3 090 m11:07
961219Lukas OlssonH20 (31)7 570 m11:12
265660430Maria ColeD50 (27)4 120 m11:14
450206Frida JosefssonU2 (26)2 210 m11:15:52
7770820Linnéa KarlssonD12 Kort (14)2 210 m11:17
440934Nils ErikssonH45 (53)6 890 m11:22
1416192Katrin JosefssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:22:11
1041225Wilma JosefssonU2 (26)2 210 m11:23:22
41614Lars-Erik LindellH80 (8)3 050 m11:28
9006011Joakim OlssonH21 Kort (13)8 410 m11:29
7770930Emil KarlssonH14 (58)3 810 m11:32
41916Kerstin BjörnegrenD55 (11)3 920 m11:33
7770630Jonas KarlssonÖppen motion 5 (60)3 580 m11:33:39
440052Lars PerssonH80 (8)3 050 m11:40
1670701Annika BerntssonD45 (30)4 640 m11:44
1050918Ella LybertU2 (26)2 210 m11:51:31
2095556Maja RundlöfU2 (26)2 210 m11:51:32
640116Per-Åke CarlenstamH70 (18)3 920 m11:54
2062036Moa JohanssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:54:54
2078294Catrine JohanssonÖppen motion 3 (34)3 090 m11:55:01
334661178Stefan LybertH50 (53)6 440 m12:07
41921Anneli RundlöfD45 (30)4 640 m12:11
41918Ulla GummesonD65 (14)3 640 m12:18
1401316Marie KyletoftÖppen motion 3 (34)3 090 m12:22:53
7001129Samuel KyletoftH16 (61)5 320 m12:24
450271Magnus JosefssonÖppen motion 5 (60)3 580 m12:29:13
899091Filip OlssonH20 (31)7 570 m12:56

Västerås SOK

47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
444191Tamás SzütsH14 (58)3 810 m10:58
431067Nora HändigD14 (54)3 810 m10:59
259304Kari TalltjärnÖppen motion 8 (38)5 500 m11:00:16
975007Emma HelmerssonD20 (16)5 860 m11:01
730928Johan AhlströmH40 (24)7 570 m11:02
449267Hanna SundströmD18 (19)5 500 m11:04
9980422Henrik HamreforsH18 (39)6 890 m11:05
9000906Johanna BreivoldD16 (50)4 130 m11:05
9102108Kristina LindgrenD14 (54)3 810 m11:09
9991108Elin NallgårdD18 (19)5 500 m11:10
9021333Kalle Åkerman SjöströmH14 (58)3 810 m11:10
259214Anita TalltjärnÖppen motion 5 (60)3 580 m11:10:18
39772Malena AhlströmD40 (19)5 390 m11:12
9102110Pontus LindgrenH16 (61)5 320 m11:14
9102158Elin DahlmarkD16 (50)4 130 m11:15
970307Sandra NäslundD20 (16)5 860 m11:19
7990111Alva LimbäckD18 (19)5 500 m11:22
7097040902Maja AhlströmD12 (39)3 090 m11:24
9095126Klara BerglundD16 (50)4 130 m11:25
1031010Felicia SahlénD14 (54)3 810 m11:27
3159630310Per SundströmH50 (53)6 440 m11:29
970317Simon ÖsterlundH20 (31)7 570 m11:32
937800Markus ÖsterlundH16 (61)5 320 m11:32
443400Karin ÅkermanD45 (30)4 640 m11:32
451339Sara MouazzenD16 (50)4 130 m11:33
39197Lucas AhlströmH14 Kort (7)3 090 m11:37
9970522Erik NallgårdH20 (31)7 570 m11:40
7030227Amanda HallD14 (54)3 810 m11:41
990502Ida LarssonD14 (54)3 810 m11:45
671400Ulf HamreforsÖppen motion 8 (38)5 500 m11:45:34
7980120Alfred LönnH18 (39)6 890 m11:47
325439912Stefan TörnqvistH50 (53)6 440 m11:49
671018Magnus LarssonH45 (53)6 890 m11:52
1981224Dan ÖsterlundH18 (39)6 890 m11:59
29788Per-Olov SjöströmH55 (29)5 860 m12:00
7020125Emil AhlströmH14 (58)3 810 m12:10
9001012Elsa LimbäckD16 (50)4 130 m12:11
9810020Isak WadmanH18 (39)6 890 m12:15
347125Joakim AhlströmH45 (53)6 890 m12:16
562001Andreas NäslundH16 (61)5 320 m12:18
9670509Tore NallgårdH45 (53)6 890 m12:26
8420812Anna LindgrenD40 (19)5 390 m12:36
9000319Fredrik HamreforsH16 (61)5 320 m12:40
450698Martin SandqvistH14 (58)3 810 m12:40
9000522Sixten TörnqvistH16 (61)5 320 m12:44
9031028Klara SjöströmD14 (54)3 810 m12:45
9102624Tobias DahlmarkH14 (58)3 810 m12:50

Västvärmlands OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
341937Klara JohanssonD14 (54)3 810 m11:23
449163Tommy JohanssonH45 (53)6 890 m11:36
443698Nils JohanssonH10 (18)2 210 m11:54

Ärla IF

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
605902785Julia DavidssonD21 (37)7 290 m11:12
619901130Maria WesterD21 (37)7 290 m11:54
560314Annika OhlssonD45 (30)4 640 m12:17

Annonser