Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Örebro City Sprint + Sommarsprinten #3
Arrangörsorganisation: Almby IK
Datum: söndag 21 juni 2015

D21

2 830 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
780630Anette CarlssonKFUM Örebro OK10:48
101975007Emma HelmerssonVästerås SOK10:49
102951919Sanna SkoogSödertälje-Nykvarn OF10:50
1037960122Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK10:51
104343312Amanda LundSurahammars SOK10:52
105890708Sara GarpenlundKFUM Örebro OK10:53
1069105040Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK10:54
107822119Lovisa PerssonOK Tisaren10:55
1089802150Saga SanderOK Milan10:56
1099910527Anna BirkestålKöping-Kolsva OK10:57
110860912Johanna RagvaldOK Linné10:58
111910128Sandra BurénKöping-Kolsva OK10:59
112264861Malin JohanssonOK Tylöskog11:00
1139890206Lisa WesterbergOK Milan11:01
114226222Malin EkmanSala OK11:02
115860216Lovisa MartinssonOK Tyr11:03
116870221Elin VinbladHagaby GOIF11:04
1179982611Kirsi NurmiIFK Göteborg11:05
11842866Josefin ErlandssonOK Milan11:06
119890403Rebecka NylinOK Tisaren11:07
120812238Rebecka OlssonOK Linné11:08
121920310Karin E GustafssonHagaby GOIF11:09
1227201123Alva OlssonLinköpings OK11:10
12327364Therese KorkeakoskiOK Milan11:11
124942102Hanna HellsingLindebygdens OK11:12
1251207323Kate MorrisonOK Linné11:13
126960607Josefine HöögHagaby GOIF11:14

H21

3 250 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201890831Fredrik JohanssonUlricehamns OK11:29
202810522Per EklöfOK Milan11:30
2032048675Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna11:31
205830425Marcus EkKöping-Kolsva OK11:33
206930703Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:34
207810712Peter AronssonLinköpings OK11:35
208830914Daniel StunzKFUM Örebro OK11:36
209747500Thomas EkKöping-Kolsva OK11:37
2109200669Martin SärnbrinkOK Tisaren11:38
2111408709Johan PetterssonOK Motala11:39
2127204057Rassmus AnderssonOK Linné11:40
213902954Miika SuominenRajamäen Rykmentti11:41
2147880418Johan AronssonOK Tisaren11:42
2152050715Morgan KarlssonSundbybergs IK11:43
216260630Erik HögkvistOK Tyr11:44
217444681Hans EgefalkHagaby GOIF11:45
218950930Jonathan KarlssonOK Tisaren11:46
219900214Pontus JohanssonOK Linné11:47
220920210Martin RegbornHagaby GOIF11:48
2049150446Jose Amador RealKFUM Örebro OK11:49

H17-20

3 000 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9980419Martin MörsellOK Kåre11:34
9005106Jesper MelinGarphyttans IF11:35
7971204John GunnarssonSurahammars SOK11:36
7000380Rasmus MöllerArboga OK11:37
417693Martin RisbergGarphyttans IF11:38
980228Pontus LindblomOK Roxen11:40

D16

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340985Sofia TroedssonOK Milan11:21
2058768Carolina ErikssonOK Milan11:22
9991029Regina GustavssonOK Tylöskog11:24
16920Katja DalénSala OK11:26
228071Elin SchagerströmGarphyttans IF11:28
9101410Johanna SärnbrinkOK Tisaren11:30

H16

2 750 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1991116Marcus NylénDegerfors OK10:59
990812Emil AlpbergAlmby IK11:00
990522Axel StridKFUM Örebro OK11:01
446091Markus AnderssonFagersta OK11:03
7000250Miika NurmiVaasan Suunnistajat ry11:04
1000829Viktor GranströmVingåkers OK11:06
990924Hugo EkingeOK Motala11:07
344195Filip ÖrnKFUM Örebro OK11:09

D14

2 100 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
452144Wilma LarssonOK Tor11:11
9879589Angelina RydensjöOK Tor11:12
1010820Maja MäkirantaFellingsbro GOIF11:13
2058282Ida HallinSurahammars SOK11:14
9020511Sofie FranzénAlmby IK11:16
948804Frida BäckströmOK Tisaren11:18
446128Karin Ingeborg WedmanVästerbergslagens OL11:20
1020225Ellen EkingeOK Motala11:22

H14

2 400 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
789999Ludvig HolmqvistOK Tor10:59
611012Johan AlpbergAlmby IK11:01
1020817Valter PetterssonOK Tisaren11:02
9010812Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK11:03
9011205Casper HedarOK Tor11:04
620502Axel FlordalKatrineholms OK11:06
441561Nils SchagerströmGarphyttans IF11:07
1040610Oscar IngvarssonLindebygdens OK11:08
43711Anton HolmOK Djerf11:09
1222441Johannes GreenAlmby IK11:11
306025William SeguraKFUM Örebro OK11:13
1020920Johan VestinOK Tor11:14
437353Casper VånsjöArboga OK11:15
1011029Alex BödecsVingåkers OK11:16
449652David MårtenssonGarphyttans IF11:17
405443Melker ForsbergKFUM Örebro OK11:18
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf11:19
848804Clas BäckströmOK Tisaren11:40

D12

2 020 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
888704Sanna SanderOK Milan11:22
1078254Filippa RydensjöOK Tor11:23
417695Anna NilssonGarphyttans IF11:24
2058761Vilma LarssonOK Milan11:25
446087My VelanderSurahammars SOK11:26
9030621Caroline GuttkeNyköpings OK11:28
451124Julia BergKFUM Örebro OK11:29
449406Ellen AnderssonHagaby GOIF11:30
7203737Sara WänströmFinspångs SOK11:32
9031009Sofie BodinAlmby IK11:33
231394Erika HolmbergOK Tylöskog11:34
444761Signe SchagerströmGarphyttans IF11:36
448317Elsa JohansenKFUM Örebro OK11:37
437568Rebecka HaslerSurahammars SOK11:38
43716Matilda HolmOK Djerf11:40
1222442Sofia GreenAlmby IK11:41

H12

2 020 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058769Anton ErikssonOK Milan10:57
7031206David KuttiHagaby GOIF10:58
2075351Tronje SkoglundOK Motala10:59
239825Edvin BerggrenFagersta OK11:00
445881Gustaf KullbergBjörkfors GOIF11:01
1040821Noel HelmerssonOK Tisaren11:02
1222443Jonatan GreenAlmby IK11:03
2048607Alexander JohanssonOK Milan11:04
9609281Anton KruseLindebygdens OK11:05
9041027Emil LarssonOK Tisaren11:06
2063721Olof HalfvarssonAlmby IK11:07
2060765Henrik SvenssonOK Ravinen11:08
446033Gustav AskrothKFUM Örebro OK11:09
2800763Anton GöthbergAlmby IK11:11
306716Lukas AnderssonFagersta OK11:12
7030602Eskil WidehagSundbybergs IK11:13
9031215Henrik FranzénAlmby IK11:15
2058770Oliver PetterssonOK Milan11:16
444090Hugo ÖrnKFUM Örebro OK11:17
9030124Jonatan KraftAlmby IK11:19
1226005Johan ThuressonAlmby IK11:21

D10

1 680 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2058869Sara KuttiHagaby GOIF11:24
2058856Fia AnderssonHagaby GOIF11:25
450023Johanna BergKFUM Örebro OK11:26
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog11:27
37576Lovisa ThybeckLindebygdens OK11:28
452662Filippa GuttkeNyköpings OK11:29
9060322Klara WellanderAlmby IK11:31
417696Nelly MårtenssonGarphyttans IF11:32
208014Love EklundOK Tylöskog11:34
448306Maja JohansenKFUM Örebro OK11:35
227770Ingrid EwinsAlmby IK11:37
43719Isabella HolmOK Djerf11:39

H10

1 680 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1050819August EkingeOK Motala11:00
231351Viggo HolmbergOK Tylöskog11:02
9051027Daniel KraftAlmby IK11:03
2063728Nils Arvid WedmanVästerbergslagens OL11:04
228028Axel NilssonGarphyttans IF11:05
2058279Albin VelanderSurahammars SOK11:07
7050818Rasmus HedarOK Tor11:08
352078Axel ThybeckLindebygdens OK11:09
449669Måns BergqvistGarphyttans IF11:10
446081Ludvig HaslerSurahammars SOK11:12
9060502Liam RönblomKatrineholms OK11:13
448873Oscar AskrothKFUM Örebro OK11:14
449692Marius DahlbergGarphyttans IF11:15
2075444Linus HallinSurahammars SOK11:17
1060520Robin HelmerssonOK Tisaren11:18
711026Erik NederheimHaninge SOK11:19
450677Rasmus DoeringGarphyttans IF11:20
2058280Anton VelanderSurahammars SOK11:22
1050220Peter VestinOK Tor11:23
500903Albin KlaseniusKFUM Örebro OK11:24

D35

2 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
761206Jenny JohanssonKFUM Örebro OK11:40
537853Karin FägerlindCentrum OK11:41
451149Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK11:42
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK11:43
760703Anna LöwegrenKatrineholms OK11:44

H35

3 000 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441705Henrik HellborgCentrum OK11:08
16035Marcus IsraelssonOK Milan11:09
800416Martin SedströmKFUM Örebro OK11:10
306777Martin HanssonKatrineholms OK11:11

D40

2 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42887Ulrika SanderOK Milan11:23
740825Malin KlaseniusKFUM Örebro OK11:24
209861Linda WänströmFinspångs SOK11:25
2075443Ingela PetterssonOK Milan11:26
448316Eva JohansenKFUM Örebro OK11:27
17440Charlotte FlansbjerOK Djerf11:28
306005Kaisa MårtenssonGarphyttans IF11:29
530074Maria AskrothKFUM Örebro OK11:30
2058297Sofia HaslerSurahammars SOK11:31

H40

2 830 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
720500Stefan AronssonKFUM Örebro OK11:15
448379Nils-Åke SkoglundOK Motala11:16
2058295Henrik HallinSurahammars SOK11:17
7501261Niklas DoeringGarphyttans IF11:18
750425Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK11:19
446200Jakob WedmanVästerbergslagens OL11:20
1060520Magnus PerssonOK Tisaren11:21
2062076Mikael AnderssonHagaby GOIF11:22
36512Anders HaglundOK Milan11:23
7201152Lars-Erik HaslerSurahammars SOK11:24
452657Mikael GuttkeNyköpings OK11:25
740819Jakob BergKFUM Örebro OK11:26
740821Henrik FlordalKatrineholms OK11:27
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren11:28
2800737Mattias GöthbergAlmby IK11:29
16022Anders LarssonOK Milan11:30
9884855Håkan KarlssonOK Tor11:31

D45

2 190 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343997Anna LundSurahammars SOK11:40
671012Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK11:41
262854Eva MartinssonOK Tyr11:42
20118Karin SärnbrinkOK Tisaren11:43
690208Katarina OlssonOK Tor11:44
402965Karin NilssonGarphyttans IF11:45
205066Kajsa KällérusKFUM Örebro OK11:46
830947Carina RegbornHagaby GOIF11:47
1680916Karin BödecsVingåkers OK11:48

H45

2 750 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700219Henrik HolmbergKöping-Kolsva OK11:25
217634Janne SkarnerLeksands OK11:26
1691103Anders EkingeOK Motala11:27
449700Leif KrügerGarphyttans IF11:28
1470458Jonas ÖrnKFUM Örebro OK11:29
2060753Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF11:30
423474Kenneth KarlssonAskersunds OK11:31
2067132Anders EdlundGarphyttans IF11:32
264954Fredrik MalmKFUM Örebro OK11:33
427030Per EdlundSigtuna OK11:34
660708Oskar NederheimHaninge SOK11:35

D50

2 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
209665Helena HolmbergKöping-Kolsva OK11:41
449038Anette ForsbergKFUM Örebro OK11:42
202314Anette ForssGarphyttans IF11:43
306595Eva KorkeakoskiOK Milan11:44

H50

2 500 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244073Benneth SundqvistKöping-Kolsva OK10:59
1990712Kent-Ove BödecsVingåkers OK11:00
2077350Mattias BerglundBromma-Vällingby SOK11:01
9620719Christer GustavssonOK Tylöskog11:02
343533Hans MandahlÖstra Almby FK11:03
16021Johan JohanssonOK Milan11:04
610309Jonas KarlssonOK Tylöskog11:05
7202755Fredrik CampbellAlmby IK11:06

D55

1 910 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9571015Lena LarssonSala OK11:41
304847Birgitta JanssonGarphyttans IF11:42
590729Birgitta GustafssonHagaby GOIF11:43

H55

2 340 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43729Jan-Olof BäckOK Djerf11:38
2058930Roger EngmanHagaby GOIF11:39
9590119Christer SkoogKils OK11:40
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog11:41
560514Jan GustafssonHagaby GOIF11:42
2065389Klas ThybeckLindebygdens OK11:43

D60

1 820 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
550314Ann-Charlotte WallenhammarHagaby GOIF11:43
264962Annette RagvaldVingåkers OK11:44
16904Britt Linnéa ErikssonSala OK11:45

H60

2 190 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2078100Pär ForsströmStjärnorps SK11:32
530729Mats HastadFellingsbro GOIF11:33
417378Bo EngborgHällefors OK11:34
919658Kent GranqvistVästerviks OK11:35
443441Anders GunnarssonSurahammars SOK11:36
2060726Bengt-Ove BlomkvistBjörkfors GOIF11:37
259288Lars SilvervretOK Hedströmmen11:38
264967Hans RagvaldVingåkers OK11:39

H65

1 910 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
443223Lars-Åke WallOK Tisaren11:15
10320Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:16
259235Sven-Olov WiklundArboga OK11:17
888701Peter ÖstlundOK Milan11:18
510510Göran AnderssonOK Tylöskog11:19
36795Christer NälemarkOK Djerf11:20
262445Inge LöwegrenKatrineholms OK11:21
16115Weine FredrikssonKFUM Örebro OK11:22
1399757Åke MossbergOK Milan11:23

H70

1 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:34
259507Tommy HaglundKFUM Örebro OK11:35
18463Kjell LarssonOK Alferna11:36
209633Bo LindkvistKöping-Kolsva OK11:37
27043Nils-Olov ÅsmanKFUM Örebro OK11:38
42419Ove JohanssonOK Järnbärarna11:39

H75

1 690 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
403629Kuno EkdahlOK P411:16

U2

1 880 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19433Emma LindkvistAlmby IK10:45:08
2075234Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:45:12
2072746Ted NilssonOK Kåre10:46:22
17304Isak LarssonOK Tisaren10:46:27
2048662Alva NilssonOK Kåre10:46:47
444176Isak Ekdal-EstbergOK Tor10:46:52
450009Per Gustav WedmanVästerbergslagens OL10:47:52
2062713Wilma WikströmFellingsbro GOIF10:48:00
1401375Oscar AhlstedtÅmåls OK10:48:05
2062765Wilma ForsbergFellingsbro GOIF10:48:35
355984Lina AhlstedtÅmåls OK10:48:56
2067111Elin DoeringGarphyttans IF10:49:27
443568Kalle GrothKFUM Örebro OK10:49:30
443575Axel GrothKFUM Örebro OK10:49:32
2048657Sixten WidmarkAlmby IK10:49:56
16142Viktor KallinKFUM Örebro OK10:50:42
4011Sanna KallinKFUM Örebro OK10:50:44
205329Holger WänströmFinspångs SOK10:50:50
234559Olle HaglundKFUM Örebro OK10:51:38
2058762Fabian LarssonOK Milan10:51:40
340603Ella KruseLindebygdens OK10:57:44
353035Sebastian BrodinOK Letstigen10:59:02
449408Gabriel HeimonenHagaby GOIF10:59:53
2048684Astrid KraftAlmby IK11:01:56
445882Karl KullbergBjörkfors GOIF11:02:30
2048654Emma SeguraKFUM Örebro OK11:02:33
344627Isak AadlandHagaby GOIF11:03:32
451703Julia VestmanAlmby IK11:04:14
449036Liv OlssonKFUM Örebro OK11:04:44
246781Erik AdellOK Milan11:06:55
2048681Nora AronssonOkänd11:07:27
438188Elin AronssonOK Kåre11:07:36
19148Melker CarlssonKFUM Örebro OK11:21:02
449552Ida Ekdal-EstbergOK Tor11:30:25
2048617Alvin IsenströmAlmby IK11:31:48
39593Gabriella HaslerSurahammars SOK11:51:58

Öppen motion 1

1 880 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
449647Lillvor NordströmKlubblös10:47:49
256470Per WallOK Södertörn11:04:21
302278Katarina VestinOK Tor11:24:31
2050808Pablo MagnussonOK Tor11:34:28

Öppen motion 5

2 460 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
810315Catarina CuibeKFUM Örebro OK10:45:01
444598Helmina PallhedGarphyttans IF10:49:21
343703Petra HelmerssonVandrarringen10:49:34
17012Samuel ErikssonOK Letstigen10:50:56
16108Jennie BrobakkenKFUM Örebro OK10:51:47
1410869Therése AnderssonOK Tyr10:56:53
243704Catharina ModOK Milan10:57:09
437057Helena HolmOK Roxen11:00:02
427929Jens BrodinOK Letstigen11:00:03
445518Marie BerggrenFagersta OK11:00:11
202330Lovisa EkestubbeHagaby GOIF11:01:22
1991026Amanda NylénDegerfors OK11:03:05
1999916Rebecka NylénDegerfors OK11:03:07
441958Jan BurellOK Enen11:03:54
225348Helena FalkHaninge SOK11:05:25
7167226Carola CederthKungsör11:05:37
353298Mårten AdellOK Milan11:06:55
428912Åsa VidlundKFUM Örebro OK11:07:43
18470Sara GertssonKlubblös11:09:08
681203Christer LinderborgKöping-Kolsva OK11:09:49
730314Björn BergqvistGarphyttans IF11:10:15
446063Peter AnderssonFagersta OK11:12:08
2067190Karuna DahlbergGarphyttans IF11:16:33
444726Niclas RisbergGarphyttans IF11:19:34
2078213Henrik OlssonHallstahammars OK11:20:53
2075200Axel OlssonHallstahammars OK11:22:16
2078194Helena LindgrenNorrköping11:22:20
1791117Ylva DoeringGarphyttans IF11:22:23
2062776Åsa WikströmFellingsbro GOIF11:23:14
2062789Veronica GustavssonFellingsbro GOIF11:23:29
344143Helena DalénSala OK11:24:06
302678Robert KruseLindebygdens OK11:25:42
213747Karin GunnarssonSurahammars SOK11:29:53
2083787Lisa ErikssonSundbybergs IK11:30:05
452686Anna GuttkeNyköpings OK11:30:22
2050859Joel MagnussonOK Tor11:33:28
234645Pernilla EklundOK Tylöskog11:33:33
2087202Johanna NäslundAlmby IK11:36:03
2048672Magnus GrenegårdKlubblös11:38:43
239850Alfons BerggrenFagersta OK11:40:02
450027Lotta WedmanVästerbergslagens OL11:46:19
9412075Camilla KruseLindebygdens OK

Öppen motion 7

3 230 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
340983Hans LibergOK Milan10:45:28
343508Leif HörnellKFUM Örebro OK10:46:57
9001117Mats ErikssonHagaby GOIF10:53:17
982207Hannes WegeliusHagaby GOIF10:54:08
681028Vesa KuttiHagaby GOIF10:59:44
350711Anette LarssonEskilstuna OL11:02:25
1690320Patrik NylénDegerfors OK11:02:57
1991714Daniel ForsströmKöping-Kolsva OK11:06:15
9890306Filip SöderlundOK Milan11:07:39
7671221Marie HedarOK Tor11:08:04
27245Jonas PålssonK 3 IF11:09:00
1680930Ismo MäkirantaFellingsbro GOIF11:13:22
1957611Bo MagnussonKFUM Örebro OK11:19:15
1700726Pär VestinOK Tor11:22:03
449540Johanna NordströmOK Kåre11:22:08
2063809Ingvar OskarssonOkänd11:22:30
520316Klas BringertKatrineholms OK11:29:50
302608Anders ErikssonOK Milan11:32:13
740100Daniel GustafssonKFUM Örebro OK11:33:19
2050825Helen MagnussonOK Tor11:34:42
980830Adam KuttiHagaby GOIF11:35:45
9730625Dan LarssonOK Tisaren11:36:50
438157Kenneth HagströmOK Letstigen11:39:54
245169Johan WänströmFinspångs SOK11:53:10

Annonser