Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Ålems OK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Ålems OK
Arrangörsorganisation: Ålems OK
Datum: söndag 11 september 2011

D21

3 650 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
234922Pia OlssonKalmar OK10:01
930429Maria JohanssonTorsås OK10:04
850620Malin AnnegårdSOK Viljan10:07
920406Anna ArvidssonKalmar OK10:10
29294Lena JakobssonNybro OK10:13
241575Sofia BrenanderSOK Viljan10:16

H21

4 710 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26803Erik LennartssonSOK Viljan09:54
18533Pontus JonssonOK Orion09:57
243013Tobias WigertssonTorsås OK10:00
33617Lennart KalenSOK Viljan10:03
737475Marcus AlexanderssonKalmar OK10:06
244699Carl SvenssonVäxjö OK10:09
241510Stefan CarlssonSOK Viljan10:12
15711Peter EkdahlEmmaboda Verda OK10:15
910200Måns SandgrenOK Orion10:18
559911Thord HultbergSOK Viljan10:21
29350Jakob JakobssonNybro OK10:24
870722Patrik JohanssonKexholms SK10:27
26823Jens WicksénSOK Viljan10:30
871104Mattias JonssonLinköpings OK10:33

H16

3 580 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42662Carl AlvelidKalmar OK09:57
830306Ricky SegerlundSOK Viljan10:00
950918Johan LiljebjörnNybro OK10:03
430185Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK10:06

D14

2 870 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970329Elin LundqvistNybro OK10:05
430189Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK10:09

H14

2 870 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350682Elias LindbladKalmar OK09:56
990805Andreas JonssonOK Orion10:00
980913Albin LagerNässjö OK10:04
981075Erik LiljebjörnNybro OK10:08

H14 Kort

2 160 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341696Pontus ErlandssonSOK Viljan10:03
605089Filip JohanssonSOK Viljan10:07

D12

1 770 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
408166Ulrika SandebäckÅlems OK09:58
450652Ebba AlrikssonNybro OK10:02
402823Kajsa AnderssonOK Orion10:06

H12

2 160 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263375Oskar LöfsvedKexholms SK10:00
991107Viktor AlexanderssonTorsås OK10:03
436156Benjamin SturekSOK Viljan10:06
441004Carl RindstigÅlems OK10:09
720919Gustav OlssonTorsås OK10:12
362455Isak HultbergSOK Viljan10:15
990707Carl EkbringKexholms SK10:18

D10

1 760 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
903020Linda JonssonOK Orion09:59
440955Elisabet MikkelsenSOK Viljan10:02
435799Klara AnderssonOK Orion10:05

D40

3 630 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
710331Karolina KarlssonNybro OK10:11
29293Helena KarlssonNässjö OK10:14
670419Anna EkbringKexholms SK10:17
450668Stina AlrikssonNybro OK10:20
341099Jeanette WigertssonTorsås OK10:23
960005Åsa BergforsSOK Viljan10:26

H40

4 170 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350670Kent LindbladKalmar OK09:59
29547Anders ErikssonKexholms SK10:02
16697Thomas JohanssonGamleby OK10:05
671026Tomas KarlssonKexholms SK10:08
670123Jonas PerssonTorsås OK10:11
691121Björn KarlssonKexholms SK10:14
435968Stefan PeterssonKalmar OK10:17

D45

3 060 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30034Anne LindellKalmar OK10:06
41452Lena Sandgren SwartzOK Orion10:09
600325Kristina JohanssonKalmar OK10:12
343860Ann BrenanderSOK Viljan10:15
610601Mariann JohanssonKexholms SK10:18

H45

4 170 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10341John CarlssonVärend GN OL09:58
439616Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK10:01
29337Håkan AlmqvistNybro OK10:04
26838Jonas BergforsSOK Viljan10:07
651007Mats LjungqvistKexholms SK10:10
18835Mats SöderbergKalmar OK10:13
217408Sven MikkelsenSOK Viljan10:16
435798Mats AnderssonOK Orion10:19
436157Fredrik SturekSOK Viljan10:22
650599Urban AndersonKexholms SK10:25
438663Christer SvenssonRonneby OK10:28
262638Stefan PeterssonSOK Viljan10:31
10051Anders PetterssonVästerviks OK10:34
435886Stefan JohanssonSOK Viljan10:37

H50

3 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
600524Ove LernåKalmar OK10:03
26832Jerry SvenssonSOK Viljan10:07
591016Ingemar MånssonRonneby OK10:11
445879Tomas PeterssonSOK Viljan10:15

D55

2 920 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
507049Marie-Louise KarlssonNybro OK10:01
26861Britt-Marie CarlssonSOK Viljan10:04
15722Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:07
858890Majvie AnnegårdSOK Viljan10:10
362361Eva SvanströmVästerviks OK10:13
15720Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK10:16

H55

3 580 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
560531Bo SalomonssonKalmar OK10:03
520401Kenneth FagerFK Vittus10:06
263011Thomas PeterssonVaggeryds SOK10:09
18587Jan DanielssonKalmar OK10:12
560611Thomas AlmqvistVästerviks OK10:15

H60

3 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
572610Hans SvensonSOK Viljan09:52
26826Karl-Erik PetterssonSOK Viljan09:55
28242Åke ArvidssonHultsfreds OK09:58
30357Lennart AnderssonOK Orion10:01
241811Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:04
10300Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:07
15705Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK10:10
26825Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan10:13
914074Lars-Åke ÅbergKalmar OK10:16

D65

2 310 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
28251Gunvor NilssonHultsfreds OK10:02
426277Ulla NilssonSOK Viljan10:05
776222Ros-Mari KarlssonNybro OK10:08
15069Harriet KarlssonTorsås OK10:11
19668Britt-Marie BjörklundVästerviks OK10:14
10313Siv EkelöfVärend GN OL10:17

H65

3 060 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29282Kenneth KarlssonNybro OK10:02
556865Anders BuhréNybro OK10:05
26797Björn LiljeholmAnkarsrums OK10:08
27256Björn LinnersjöOK Orion10:11
10312Erling EkelöfVärend GN OL10:14
29361Karl-Johan KnutssonNybro OK10:17
26812Tom LindströmSOK Viljan10:20
427829Kjell MånssonRonneby OK10:23
19653Arne LarsenVästerviks OK10:26
262488Ingemar AnderssonOK Orion10:29
29663Yngve KarlssonIF Stjärnan10:32
1396333Leif LindströmNybro OK10:35
448423Ingemar ErlandssonVäxjö OK10:38
26816Roland NilssonSOK Viljan10:41
15704Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:44

H70

2 810 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43695Hans-Åke OlssonHultsfreds OK10:06
444556Owe SvenssonOK Orion10:10
19652Åke BjörklundVästerviks OK10:14
15068Stig KarlssonTorsås OK10:18
28237Stig NilssonHultsfreds OK10:22
26813Milton LövgrenSOK Viljan10:26
36419Sivert AxelssonKalmar OK10:30
10066Göran FolkessonRonneby OK10:34
229743Sven PerssonTorsås OK10:38

H75

2 810 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
440052Lars PerssonVäsby OK10:04
428957Allan HåkanssonSOK Viljan10:08
26806Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan10:12
37302Bertil StåhlKalmar OK10:16
26810Göran GabrielssonSOK Viljan10:20

H80

2 270 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
244075Sven SvenssonFK Vittus10:17
28232Lennart KarlssonHultsfreds OK10:24

Inskolning

1 420 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
362449Emil KreutnerSOK Viljan09:51:32
15794Casper AhlbergAlstermo IF10:06:01
15788Nils EdinAlstermo IF10:06:07
26855Lukas BergforsSOK Viljan10:08:01
427841Kajsa BergforsSOK Viljan10:08:02
239974Viktor LundquistNybro OK10:12:42
341695Gottfrid GustavssonSOK Viljan10:13:04
42655Saga NylanderKalmar OK10:54:46
29364Filip GummessonNybro OK10:57:21

U1

1 790 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
341698Hanna BogrenSOK Viljan09:45:38
341700Daniela StenfeltSOK Viljan09:47:37
341693Marcus StenfeltSOK Viljan09:48:25
446198Emil WahlströmSOK Viljan09:49:46
29565Olle EkbringKexholms SK10:00:00
15089Hugo UnossonKalmar OK10:08:39
500523Lisa OlssonTorsås OK10:10:06
16969Sofia RobertssonÅlems OK10:16:19
441005Hanna FernströmÅlems OK10:16:33
441028Erika RobertssonÅlems OK10:16:35
42649Signe NylanderKalmar OK10:38:15
42646Filippa SöderbergKalmar OK11:01:12

U2

2 100 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
433815Erik AlrikssonNybro OK09:58:32
510417Matilda AlexanderssonTorsås OK10:03:53
355075Isak LiljeholmGamleby OK11:06:06

Öppen motion 1

2 100 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
428834Lisbeth JohanssonTorsås OK10:04:59

Öppen motion 3

2 840 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15779Magnus JohanssonAlstermo IF10:00:56
15796Annemarie HolmAlstermo IF10:01:28
721229Catrine OlssonTorsås OK10:11:19
441074Christina JonssonKlubb 9000110:12:36

Öppen motion 5

3 410 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
42966Karin EkebjärKalmar OK09:50:12
37676Ingela AnderssonOK Orion09:53:18
871903Anna JosefssonKalmar OK09:55:30
256475Jonas PerssonAlstermo IF10:02:08
670411Caroline LiljebjörnNybro OK10:04:26
26815Bernt JohanssonSOK Viljan10:04:31
29668Åke SvenssonIF Stjärnan10:17:33
39701Britt AxelssonKalmar OK10:22:57
26135Daniel AxelssonMålilla OK10:31:40
18302Karin MårtenssonGotlands Bro Orienteringsklubb10:39:09
446239Sofia NylanderKalmar OK10:41:29

Öppen motion 7

2 810 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15088Roland SandholmTorsås OK09:53:41
345109Tomas KarlssonOK Njudung10:00:17
29286Agne PetterssonNybro OK10:03:10
26858Eva-Britt JohanssonSOK Viljan10:04:31
248286Lina LiljeholmAnkarsrums OK10:04:55
42195Karl-Erik JonassonKalmar OK10:06:08
26778Åke KarlssonAnkarsrums OK10:06:49
27105Stellan HäggbrinkBerga SOK10:10:17
26777Margareta SvensonAnkarsrums OK10:11:59
26780Anders SvensonAnkarsrums OK10:22:29
445880Mikael StenfeltSOK Viljan10:26:32

Öppen motion 8

4 710 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
441009Leif WidlundKalmar OK09:50:42
402681Jerry SvenssonHultsfreds OK09:51:54
444638Mikael PalmKalmar OK09:54:13
24753Mikael GummessonNybro OK10:02:06
610419Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK10:15:22
29332Michael AdamssonNybro OK10:42:12

Annonser