Startlista för Stockholm City Cup, E1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Stockholm City Cup, E1
Arrangörsorganisationer: OK Södertörn / Sundbybergs IK
Datum: onsdag 20 maj 2015

Öppen motion 3

1 990 m, 98 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ingvar Oskarsson klubblös 18:29:17
Mikael Nordquist Täby OK 18:31:04
Åsa Andersson Täby OK 18:31:35
Niclas Nilsson OK Österåker 18:32:01
Mikaela Wallerström OK Österåker 18:32:45
Karin Näslund Tumba-Mälarhöjden OK 18:32:59
Åsa Helleberg Järla Orientering 18:33:02
Staffan Holmberg Södertälje-Nykvarn OF 18:33:12
Dan Uggla Bromma-Vällingby SOK 18:33:44
Jm Zan Bromma-Vällingby SOK 18:33:45
Mikael Cronhjort Solna OK 18:33:59
Jeanette Jonsson OK Österåker 18:34:04
Michaela Lundell OK Österåker 18:34:30
Simon Lundell OK Österåker 18:34:32
Anders Ejevall klubblös 18:34:33
Weronica Jahnfors Nacka kommun 18:35:33
Susanne Arvidsson Stridsman Nacka kommun 18:35:35
Jill Salander Nacka kommun 18:35:36
Heidi Bjerkhaug OK Ravinen 18:35:38
Carina Gullberg OK Österåker 18:35:41
Olov Vikström Sundsvalls OK 18:35:45
Torbjörn Thufvesson Centrum OK 18:35:46
Annika Stjernquist Hellas Orientering 18:35:58
Martin Ågren Hellas Orientering 18:36:16
Marcus Groth klubblös 18:36:35
Erik Lindström klubblös 18:36:37
Jerker Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:36:46
Berit Holmgren Spårvägens OK 18:36:56
Gustav Larson klubblös 18:37:15
Emmy Damberg klubblös 18:37:19
Thomas Lundin Sundbybergs IK 18:38:48
Olof Persson Snättringe SK 18:39:12
Eva Persson Tullinge SK 18:41:08
Håkan Olsson Klubblös 18:42:01
Leif Skantze Sundbybergs IK 18:42:14
Marlene Wåhlstedt Centrum OK 18:43:33
Anders Hänström Täby OK 18:44:03
Solveig Humla Solna OK 18:44:09
Torbjörn Larsson Täby OK 18:44:16
Thomas Larsson Attunda OK 18:44:57
Eva Berzell klubblös 18:45:07
Ingrid E Ström Täby OK 18:45:47
Anna Greilert Haninge SOK 18:45:50
LarsOwe Ström Täby OK 18:45:53
Johan Swahn OK Älvsjö-Örby 18:47:40
Christina Swahn OK Älvsjö-Örby 18:47:42
Ingrid Andersson OK Österåker 18:49:53
Pia Vikström Täby OK 18:49:59
Erland Ljungström Spårvägens OK 18:50:42
Maj Eriksson Gothe OK Ravinen 18:51:15
Ulf Carnby Täby OK 18:51:51
Per Arnesson Skarpnäcks OL 18:52:07
Martin Olsson Täby OK 18:52:13
Caroline Längheim Tullinge SK 18:52:27
Philip Lind- Cederlund Tullinge SK 18:52:28
Annica Sundqvist OK Österåker 18:52:45
Kristina Skoglund Hellas Orientering 18:53:09
Rune Rådeström Snättringe SK 18:53:29
Birgitta Thunell IFK Lidingö SOK 18:54:47
Solveig Spångberg IFK Lidingö SOK 18:55:05
Lars Nordin Solna OK 18:55:49
Cecilia Nordqvist Täby OK 18:57:13
Eva Hagrot Täby OK 18:57:14
Annakarin Rahlén OK Ravinen 18:58:45
Rolf Vikström Look klubblös 18:59:30
Lars Löthman Järfälla OK 19:00:09
Helena Bachman Täby OK 19:00:12
Ann Österdahl klubblös 19:00:56
Cecilia Borgström klubblös 19:00:58
Rolf Skoglund Hellas Orientering 19:01:39
Anna Johansson Haninge SOK 19:03:17
Anna-Lena Costermans Järla Orientering 19:04:12
Åsa Hallander klubblös 19:07:27
Patrik Eliasson klubblös 19:07:46
Gustaf Babtist Ekerö IK 19:08:42
Thomas Babtist Bromma-Vällingby SOK 19:08:43
Maria Wretö IFK Lidingö SOK 19:08:58
Lilian Lagerström Nacka kommun 19:13:11
Håkan Svahn OK Ravinen 19:13:13
Jan Dahlin Hellas Orientering 19:14:11
Sten Segerslätt Skåneslättens OL 19:15:31
Eva Hagwall Järla Orientering 19:15:57
Göran Hansson Täby OK 19:17:17
Inger Vikström OK Linné 19:19:47
Petter Skantze IFK Lidingö SOK 19:22:00
Hans Sahlberg Långhundra IF 19:22:12
Gol Mohamedi Centrum OK 19:25:54
Michael AH-King Hellas Orientering 19:26:31
Jacob Wiklund Stora Tuna OK 19:27:00
Bengt Erlandsson Svärdsjö Skid och Orienteringsklubb 19:30:06
Janne Nilsson Centrum OK 19:35:53
Sören Andersson Centrum OK 19:40:40
Åsa Bergman Hellas Orientering
Ziba Kianfar Nacka kommun
Frank Pelander Snättringe SK
Elisabeth Stålhammar Tullinge SK
Eva Westin Nacka kommun
Stella Westin Nacka kommun

U2

1 730 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Adam Landels Stora Tuna OK 18:28:54
Ivar Messing Centrum OK 18:29:22
Anton Hedström Söders-Tyresö 18:29:45
Oscar Koertge Täby OK 18:30:06
Olof Nordlund Järla Orientering 18:30:21
Lovisa Sävblom klubblös 18:30:25
Audrey Bentlinger OK Älvsjö-Örby 18:30:41
Moa Klingberg Snättringe SK 18:32:56
Tindra Karlsson Winnander Järfälla OK 18:36:22
Blenda Lenas Skogsluffarnas OK 18:38:34
Sigurd Swahn OK Älvsjö-Örby 18:45:15
Vera Skantze IFK Lidingö SOK 18:48:51
Astrid Skantze IFK Lidingö SOK 18:48:53
Edvin Skantze Sundbybergs IK 18:48:54
Linda Strömqvist Attunda OK 18:48:57
Sara Strömqvist Attunda OK 18:50:09
Fabian Törnqvist OK Ravinen 18:50:11
Elmin Hovmöller Söders-Tyresö 18:50:37
Ture Johansson Skogsluffarnas OK 18:50:55
Hugo Aggefors OK Ravinen 18:52:24
Adrian Trost klubblös 18:52:57
Elvin Thorsen klubblös 18:52:59
Max Flemming klubblös 18:53:01
Felix Vungi klubblös 18:53:02
Botvid Simonsson Sundbybergs IK 19:01:35
Melker Halvorsen Skarpnäcks OL 19:10:09
Tilda Lindholm Skogsluffarnas OK 19:11:32
Greta Sandvik Attunda OK 19:12:47
Julia Södergrann Vallentuna-Össeby OL 19:21:05
Marius Hovmöller Söders-Tyresö 19:31:16
Stina Bygdén Södertälje-Nykvarn OF
Hugo Pelander Snättringe SK

H17-

2 990 m, 339 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
359 Fredrik  Larsson OK Södertörn 18:19:01
1 Mattias Henriksson Centrum OK 18:30:06
2 Tobias Andersson OK Österåker 18:30:21
3 Staffan Gantelius Vallentuna-Össeby OL 18:30:37
4 Örjan Sahl OK Klemmingen 18:30:51
5 Joakim Persson Haninge SOK 18:31:06
6 Bo Winander Järfälla OK 18:31:21
7 Jacob Hård af Segerstad OK Södertörn 18:31:37
8 Johan Sällfors IFK Lidingö SOK 18:31:50
9 Rolf Karlsson Järla Orientering 18:32:06
10 Jörgen Ohlin Tullinge SK 18:32:21
11 Daniel Tjernberg Södertälje-Nykvarn OF 18:32:41
12 Bo Sundqvist Ockelbo OK 18:32:52
13 Fredrik Jonsson Attunda OK 18:33:06
14 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 18:33:21
16 Petter Lind Skogsluffarnas OK 18:33:51
15 Niklas Wansölin OK Ravinen 18:34:00
17 Anders Boström Järfälla OK 18:34:06
18 Andreas Nordfors Stora Tuna OK 18:34:21
19 Niklas Pettersson Centrum OK 18:34:37
20 Johannes Knutas Attunda OK 18:34:51
21 Torsten Cordes Söders-Tyresö 18:35:07
22 Leif Kling Ockelbo OK 18:35:23
23 Magnus Bolander Snättringe SK 18:35:36
24 Roger Tinglöf Väsby OK 18:35:52
25 Thomas Eriksson Tumba-Mälarhöjden OK 18:36:06
26 Jan Glevén Järla Orientering 18:36:15
27 Lars Göran Sörqvist Sigtuna OK 18:36:36
28 Simon Bohman Rånäs OK 18:36:51
29 Anders Lundberg OK Roslagen 18:37:07
31 Emil Thalin Forsa OK 18:37:37
32 Göran Eklund Skarpnäcks OL 18:37:52
33 Jan Stridh Skogsluffarnas OK 18:38:10
35 Johnny Rahlén OK Ravinen 18:38:36
36 Christoffer Schönning Järfälla OK 18:38:51
37 Alistair Landels Stora Tuna OK 18:39:07
34 Eric Huijsers Hammarby IF OF 18:39:13
38 Kristoffer Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 18:39:23
39 Ludvig Sandahl Järla Orientering 18:39:36
40 Jens Wicksén Centrum OK 18:39:53
41 Samuel Henriksson Skarpnäcks OL 18:40:07
42 Mattias Carlstein IFK Lidingö SOK 18:40:22
43 Anton Dahlberg Haninge SOK 18:40:30
44 Peter Östlund OK Milan 18:40:52
45 David Johansson Falkenbergs OK 18:41:06
46 Magnus Lennartsson Järfälla OK 18:41:21
47 Peter Hemmyr Järla Orientering 18:41:37
48 Claes Landqvist Vallentuna-Össeby OL 18:41:52
49 Mattias Ågren Centrum OK 18:42:06
50 Simon Martelius Attunda OK 18:42:21
51 Robert Sandberg OK Roslagen 18:42:36
52 Håkan Dahlbäck OK Österåker 18:42:51
53 Mats Larsson IFK Enskede 18:43:07
54 Joakim Olsson Väsby OK 18:43:21
55 Thomas Warenius Rånäs OK 18:43:36
56 Rolf E. Nilsson Tullinge SK 18:43:51
57 Lars Greilert Haninge SOK 18:44:06
58 Ulf Rosberg OK Älvsjö-Örby 18:44:22
59 Arne Jansson OK Klemmingen 18:44:37
60 Andreas Schönning Järfälla OK 18:44:51
61 Anders Platt Järla Orientering 18:45:07
62 Henrik Flordal Katrineholms OK 18:45:22
63 Sven-Anders Olsson Attunda OK 18:45:36
64 Anders Haag Centrum OK 18:45:52
65 Jonas Giding Vallentuna-Össeby OL 18:46:07
66 Bobby Brahm Långhundra IF 18:46:23
67 Sten Eriksson Strängnäs-Malmby OL 18:46:37
68 Emil Håsteen Rånäs OK 18:46:52
69 Morten Jarvis Westergård Järla Orientering 18:47:07
70 Staffan Åkerblom OK Linné 18:47:22
71 Anders Boström Tumba-Mälarhöjden OK 18:47:37
72 Fredrik Wallstedt Skogsluffarnas OK 18:47:52
73 Hans Andersson Strinning Attunda OK 18:48:08
74 Jonas Kjäll OK Löftan 18:48:21
75 Christofer Näsholm Ärla IF 18:48:36
76 Jacob Lindstam OK Ravinen 18:48:52
77 Oskar Nederheim Haninge SOK 18:49:00
78 Christian Pettersson Centrum OK 18:49:21
80 Dejan Ilic Paracin Ok 18:49:45
81 Mikael Tjernberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:50:07
82 Christopher Wilestedt Attunda OK 18:50:21
79 Mats Fryxell Tullinge SK 18:50:25
83 Ingvar Larsson Gustavsbergs OK 18:50:37
84 Olle Janrik Bromma-Vällingby SOK 18:50:51
85 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 18:51:07
86 Christian Rotviker Centrum OK 18:51:21
87 Leif Carlsson Skarpnäcks OL 18:51:37
88 Mårten Marcus Hellas Orientering 18:51:51
89 Andrew Quin IFK Lidingö SOK 18:52:07
90 Hugo Dahlberg Haninge SOK 18:52:22
91 Håkon Jarvis Westergård Järla Orientering 18:52:36
92 Carl-Johan Thorell OK Ravinen 18:52:52
93 Peter Enoksson OK Österåker 18:53:06
94 Nils Malm IFK Lidingö SOK 18:53:22
95 Bengt Öqvist Fredrikshofs IF Skid & OK 18:53:36
96 Thomas Pettersson Strängnäs-Malmby OL 18:53:51
97 Filip Brunander Attunda OK 18:54:06
98 Eddie Bjärrenholt Rånäs OK 18:54:21
99 Ola Henriksson Järla Orientering 18:54:36
100 Matts Björke Söders-Tyresö 18:54:51
101 Svante Jonsell Vallentuna-Össeby OL 18:55:07
102 Pontus Gille OK Roslagen 18:55:21
103 Felix Hellgren OK Ravinen 18:55:36
104 John Alexander Centrum OK 18:55:52
105 Neil Dobbs Club dorientation du CERN 18:56:05
106 Jan Dahlberg Haninge SOK 18:56:21
107 Ulf Angelsiöö OK Linné 18:56:36
108 Joakim Thörne Kjula IF 18:56:52
109 Stefan Martelius Attunda OK 18:57:07
110 Tom Svensson Hammarby IF OF 18:57:21
111 Yngve Rahlén OK Ravinen 18:57:36
112 Aleksandr Manoilov Järfälla OK 18:57:52
113 Gunnar Lindberg Gustavsbergs OK 18:58:00
114 Leif Mattsson Järla Orientering 18:58:21
115 David Hector Snättringe SK 18:58:36
116 Douglas Lundin Skogsluffarnas OK 18:58:52
117 Pär Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 18:59:06
118 Anders Lindgren Långhundra IF 18:59:20
119 Robert Wallstén Leksands OK 18:59:36
120 Lukas Olsson Väsby OK 18:59:51
121 Magnus Grafström Centrum OK 19:00:06
122 Axel Mattsson Järla Orientering 19:00:21
123 Linus Rispling Centrum OK 19:00:36
124 Mats Nord Tumba-Mälarhöjden OK 19:00:52
125 Henrik Olsson Täby OK 19:01:07
126 Erik Andersson OK Österåker 19:01:15
127 Robert Puusta OK Älvsjö-Örby 19:01:37
128 Axel Forshällen Attunda OK 19:01:45
129 Isak Langerak Järfälla OK 19:02:06
130 Christopher Lindqvist IFK Enskede 19:02:21
131 Erik Lindh OK Linné 19:02:36
132 Peter Granath Snättringe SK 19:02:51
133 Johan Hörnfeldt OK Ravinen 19:03:06
134 Stefan Granath Väsby OK 19:03:15
135 Simon Andersson Forsa OK 19:04:06
136 Johan Hedman Söders-Tyresö 19:04:15
137 Joakim Skärlén Haninge SOK 19:04:36
138 Curt Balck IFK Enskede 19:04:52
139 Torbjörn Lännevall OK Roslagen 19:05:06
140 Johan Lidmar Snättringe SK 19:05:23
141 John Solbreck Långhundra IF 19:05:37
142 Anders Stenback Bromma-Vällingby SOK 19:05:53
143 Dan Wester Järla Orientering 19:06:06
144 Olle Skog Tullinge SK 19:06:21
145 Johan Persson OK Österåker 19:06:35
146 Joel Pettersson Tullinge SK 19:06:51
147 Daniele Orler IFK Lidingö SOK 19:07:06
148 Lars Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 19:07:15
149 Henrik Hellborg Centrum OK 19:07:36
150 Anton Gumaelius Waxholms OK 19:07:51
151 Anders Nissar Järla Orientering 19:08:07
152 Alfred Lönn Västerås SOK 19:08:21
153 Mats Lundblad Täby OK 19:08:36
154 Nils Edvardsson Järfälla OK 19:08:51
155 Johan Karlsten Solna OK 19:09:06
156 Peter Albrektsson OK Ravinen 19:09:21
157 Anders Lavfors Centrum OK 19:09:36
158 Kalle Bergman OK Ravinen 19:09:51
159 Anders Sjöbom Njurunda OK 19:10:06
160 Martin Lennartsson Nässjö OK 19:10:22
161 Staffan Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 19:10:37
162 Mikael Wilhelmsson Söders-Tyresö 19:10:51
163 Egil Morast Haninge SOK 19:11:06
164 Mats Karlsson Tullinge SK 19:11:21
165 Gustav Lindeborg Täby OK 19:11:37
166 Bo Lauri Snättringe SK 19:11:53
168 Viktor Janrik Bromma-Vällingby SOK 19:12:15
169 Göran Längheim Tullinge SK 19:12:37
170 Michael Refors Järla Orientering 19:12:51
171 Ola Bovallius Järfälla OK 19:13:07
167 Nils Gumaelius Waxholms OK 19:13:13
172 Anders S Nyberg Säterbygdens OK 19:13:21
173 Josh Beech OK Södertörn 19:13:35
174 Fredrik Morast Haninge SOK 19:13:51
175 Björn Bylund IFK Enskede 19:14:00
176 Oskar Gustafsson Centrum OK 19:14:21
177 Ulf Burman Gustavsbergs OK 19:14:36
178 Ulf Bylund IFK Enskede 19:14:51
179 Peter Wipp Järla Orientering 19:15:06
180 Christer Johansson Köping-Kolsva OK 19:15:25
181 Joakim Eriksson Södertälje-Nykvarn OF 19:15:36
182 Leif Mörkfors Järfälla OK 19:15:52
183 Björn Reger Söders-Tyresö 19:16:06
184 Roland Sannicolo Täby OK 19:16:22
185 Jerk Rönnols Centrum OK 19:16:36
186 Henrik Persson Tullinge SK 19:16:51
187 Patrik Frisk Gustavsbergs OK 19:17:07
188 Ove Oksvold Centrum OK 19:17:21
189 Martin Dahlgren-Rosén Järla Orientering 19:17:36
190 Jörgen Axelsson Tullinge SK 19:17:51
191 Ola Hultin OK Roslagen 19:18:06
192 Linus Backlund OK Södertörn 19:18:21
193 Daniel Bjernald OK Linné 19:18:30
195 Mats Hainke Snättringe SK 19:19:07
196 Henrik Morast Haninge SOK 19:19:21
197 Waldemar Andersson OK Roslagen 19:19:36
194 Krister Gumaelius Waxholms OK 19:19:43
198 Kennet Nilsson OK Älvsjö-Örby 19:19:52
199 Jan Eskilsson Haninge SOK 19:20:06
200 Baptiste Girard OK Ravinen 19:20:21
201 Anders Holmqvist Snättringe SK 19:20:44
202 Henrik Wolff Skogsluffarnas OK 19:20:51
203 Niklas Olsson Täby OK 19:21:07
204 Stefan Nordström Sigtuna OK 19:21:22
205 Niklas Sundqvist Tullinge SK 19:21:36
206 David Bejbom Järla Orientering 19:21:51
207 Anders Brinkman Vandrarringen 19:22:06
208 Johan Stridh Attunda OK 19:22:21
209 Staffan Broman OK Roslagen 19:22:36
210 Henrik Sjögren Haninge SOK 19:22:52
211 Patric Deboussard IFK Enskede 19:23:06
212 Jens Rönnols Täby OK 19:23:21
214 Giancarlo Simion IFK Lidingö SOK 19:23:52
215 Tobias Forsén Tullinge SK 19:24:07
216 Lars Landström Långhundra IF 19:24:22
217 Espen Hultgreen Weltzien Järla Orientering 19:24:36
218 Anders Franzén Lidköpings VSK 19:24:51
213 Christer Arksand Vallentuna-Össeby OL 19:24:59
219 Bo Westling Häverödals SK 19:25:06
220 Michael Granqvist OK Ravinen 19:25:22
221 Anders Nilsson Täby OK 19:25:36
222 Göran Glanshed IFK Enskede 19:25:52
223 Peter Sundgren Vallentuna-Össeby OL 19:26:07
224 Love Ottosson Haninge SOK 19:26:21
225 Daniel Halvardsson Nässjö OK 19:26:36
226 Emil Andersson Tullinge SK 19:26:51
227 Jacob Svensson Söders-Tyresö 19:27:05
30 Magnus Forshällen Attunda OK 19:27:16
228 Jonas Nylund Centrum OK 19:27:33
229 Peter Olsson Täby OK 19:27:42
230 Gunnar Svanberg Järfälla OK 19:27:52
231 Gunnar Skärlén Haninge SOK 19:28:06
232 Rune Karlsson Sundbybergs IK 19:28:22
233 Simon Stålhammar Tullinge SK 19:28:30
234 Björn Salomonsson Snättringe SK 19:28:52
235 Emil Nilsson OK Älvsjö-Örby 19:29:06
236 Henrik Nordström Sigtuna OK 19:29:21
237 Albin Andersson OK Ravinen 19:29:38
238 Lukas Peterson IFK Umeå 19:29:52
239 Antonio Serini IFK Lidingö SOK 19:30:06
287 Elias Buske klubblös 19:31:21
242 Lars G Berggren OK Älvsjö-Örby 19:31:38
243 Clas  Elvhammar OK Enen 19:31:51
245 Tomas Hultqvist Tullinge SK 19:32:21
246 Roland Norell Söders-Tyresö 19:32:37
247 Hugo Isgren IFK Enskede 19:32:52
240 Harald Henriksson Järla Orientering 19:33:00
248 Johan Kärrström Tullinge SK 19:33:07
249 Tobias Ahlqvist Sundbybergs IK 19:33:22
250 Johan Forsstedt Söders-Tyresö 19:33:36
251 Marcus Wiklund Stora Tuna OK 19:33:52
252 Love Berzell OK Ravinen 19:34:06
253 Matz Larsson Gustavsbergs OK 19:34:22
254 Weiyu  huang Centrum OK 19:34:38
255 Gunnar Langs Skarpnäcks OL 19:34:52
256 Thomas Jansson OK Roslagen 19:35:00
257 Daniel  Hallberg Rånäs OK 19:35:22
258 Lars Klasson OK Ravinen 19:35:37
259 Henrik Almkvist OK Älvsjö-Örby 19:35:51
260 Julian Dent IFK Lidingö SOK 19:36:05
261 Sverker Lenas Centrum OK 19:36:21
262 Joakim Berg Bromma-Vällingby SOK 19:36:35
264 Anders Ryrman Centrum OK 19:37:05
265 Tommy  Holmér Väsby OK 19:37:21
266 Conny Axelsson Tumba-Mälarhöjden OK 19:37:30
267 Håkan Palm OK Klemmingen 19:37:50
268 Lars Håkan Sandvik Attunda OK 19:38:06
269 Magnus Glännefors Tullinge SK 19:38:21
319 Stefan Hogart klubblös 19:38:37
271 Jonas Rinnbäck OK Ravinen 19:38:53
272 Erik Berzell Järla Orientering 19:39:06
273 David  Granath Tjällmo-Godegårds OK 19:39:22
274 Ola Carlén Bromma-Vällingby SOK 19:39:29
275 Per Ljung Stockholms OK 19:39:53
276 Peder Kock Järla Orientering 19:40:07
277 Anders Gärderud IFK Lidingö SOK 19:40:22
278 Anton Forsberg Långhundra IF 19:40:36
279 Adam  Stenman Centrum OK 19:41:01
280 Peter Hambäck Långhundra IF 19:41:08
282 Martin Nilsson Snättringe SK 19:41:37
283 Per Lembre Järla Orientering 19:41:45
284 Bengt Skött  Sveriges Radio IF 19:42:07
285 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 19:42:22
286 Albin  Grahn Centrum 19:42:37
288 Erik Forsberg OK Ravinen 19:43:06
289 Erik Andersson OK Södertörn 19:43:21
290 Thomas Karlsson OK Älvsjö-Örby 19:43:36
291 Andreas Hultqvist Tullinge SK 19:43:51
292 Göran Hellgren OK Södertörn 19:44:00
293 Christoffer Norrman Attunda OK 19:44:20
295 Viktor Wohlgemuth OK Ravinen 19:44:53
296 Mårten Boström IFK Lidingö SOK 19:45:06
298 Jörgen Åhman Rånäs OK 19:45:37
299 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 19:45:52
300 Gustav Bergman OK Ravinen 19:46:06
301 Mattias Holmberg Centrum OK 19:46:21
303 Håkan Elderstig Tumba-Mälarhöjden OK 19:46:52
304 Jonas Leandersson Södertälje-Nykvarn OF 19:47:05
305 Lars Jakobsson Centrum OK 19:47:21
307 Adam Nyman Kristinehamns OK 19:47:51
308 Øystein Kvaal Østerbø IFK Lidingö SOK 19:48:05
309 Nick Barrable OK Ravinen 19:48:21
312 Oskar Sjöberg OK Linné 19:49:06
313 Per Öhlund Gustavsbergs OK 19:49:21
314 Sebastian Månsson Hagaby GOIF 19:49:36
316 Nicolas Simonin IFK Lidingö SOK 19:50:06
317 Markus Adolfsson Tullinge SK 19:50:21
318 Pelle Forsberg IFK Enskede 19:50:36
320 Ruslan Glebov OK Ravinen 19:51:06
321 Mattias Perneby IFK Lidingö SOK 19:51:21
322 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 19:51:37
324 Rassmus Andersson OK Linné 19:52:06
325 Hans Jonsson Väsby OK 19:52:15
327 Dan Nilsson Nyköpings OK 19:52:52
328 Assar Hellström OK Ravinen 19:53:06
329 Stig Löfgren Attunda OK 19:53:15
330 Max Klasson OK Ravinen 19:53:36
332 Olle Boström Järla Orientering 19:54:06
333 Anders Boström OK Linné 19:54:21
334 Tintin Karlberg Tullinge SK 19:54:35
335 Simon Schuster Vallentuna-Össeby OL 19:54:51
360 Anders Hedberg OK Södertörn 19:55:06
337 Jonas Eklund Vallentuna-Össeby OL 19:55:22
339 Emil Wipp Järla Orientering 19:55:52
341 Fredric Johansson Snättringe SK 19:56:21
342 Jesper Lund Tullinge SK 19:56:37
358 Håkan Ihrfors IFK Lidingö SOK 19:56:46
346 Mikael Nilsson Snättringe SK 19:57:05
344 Andreas Rangert IK Hakarpspojkarna 19:57:11
345 Mikael Andersson Järla Orientering 19:57:21
348 Rasmus Palmqvist Aslaksen Järfälla OK 19:58:06
357 Harald Mild Gustavsbergs OK 19:58:21
350 Lucas Norrman Attunda OK 19:58:36
351 Máté Kerényi IFK Lidingö SOK 19:58:51
352 Jesper Lagerberg OK Södertörn 19:59:06
353 Markus Martinelle Söders-Tyresö 19:59:15
354 Mårten Sund Sundbybergs IK 19:59:36
355 Martin Karlsson Centrum OK 19:59:52
Fredrik Setterqvist OK Södertörn 20:00:05

D17-

2 410 m, 221 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501 Annika Svensson Solna OK 18:30:07
502 Annika Zetterqvist Sigtuna OK 18:30:23
503 Pia Boudrie Väsby OK 18:30:30
504 Maria Von Schmalensée Attunda OK 18:30:51
505 Anneli Lindqvist Gustavsbergs OK 18:31:07
506 Magdalena Carlstein IFK Lidingö SOK 18:31:20
507 Birgitta Olsson Täby OK 18:31:36
508 Sonia Persson Haninge SOK 18:31:51
509 Sara Sjökvist Järla Orientering 18:32:07
511 Johanna Lagerholm Tumba-Mälarhöjden OK 18:32:37
512 Ingrid Paulsson Skogsluffarnas OK 18:32:52
513 Cecilia Fochsen Waxholms OK 18:33:07
514 Jasinta Rajan IFK Lidingö SOK 18:33:21
515 Alexandra Bjärrenholt OK Rodhen 18:33:36
516 Britt-Marie Hellgren OK Älvsjö-Örby 18:33:53
519 Helena Persson Centrum OK 18:34:38
520 EvaLena Ericson Södertälje-Nykvarn OF 18:34:52
517 Sally Nord Tumba-Mälarhöjden OK 18:35:04
521 Caroline Sjökvist IFK Enskede 18:35:07
522 Madeleine Limpar Attunda OK 18:35:22
523 Moa Kjellstrand Centrum OK 18:35:37
524 Marie Forshällen Attunda OK 18:35:58
525 Elin Ahlström IFK Enskede 18:36:05
526 Gunilla Berg OK Ravinen 18:36:22
527 Amanda Berggren Tullinge SK 18:36:36
528 Christina Sälgblad Vallentuna-Össeby OL 18:36:51
529 Agneta Sörqvist Sigtuna OK 18:37:07
531 Charlotta Giberg Hellas Orientering 18:37:36
532 Marianne Jernberg Söders-Tyresö 18:37:52
533 Charlotta Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 18:38:08
534 Ylva Nilsson Vallentuna-Össeby OL 18:38:24
535 Sussie Tistad IFK Lidingö SOK 18:38:36
536 Karin Skog Skogsluffarnas OK 18:38:53
537 Ellinor Fryxell Tullinge SK 18:39:00
538 Christel Nilsson Haninge SOK 18:39:23
539 Anna Löwegren Katrineholms OK 18:39:37
541 Julia Davidsson OK Klemmingen 18:40:00
542 Erika Bolander Snättringe SK 18:40:31
543 Malin Lindskog OK Ravinen 18:40:45
691 Sarah-Jane Barrable OK Ravinen 18:41:02
545 Åsa Wilestedt Attunda OK 18:41:10
546 Karin Edström Skogsluffarnas OK 18:41:22
547 Helena Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:41:38
548 Linnéa Engstedt Tullinge SK 18:41:52
549 Kristina Tinglöf Degerfors OK 18:42:08
550 Emelie Holmström Järla Orientering 18:42:21
551 Siri Jeppsson Södertälje-Nykvarn OF 18:42:38
552 Linnéa Granlund Täby OK 18:42:52
553 Katarina Rundström IFK Enskede 18:43:07
554 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 18:43:21
555 Birgitta  Skoglund OK Roslagen 18:43:36
556 Maria Bratt Tullinge SK 18:43:52
557 Cia Hunhammar Bromma-Vällingby SOK 18:44:08
558 Anna Gyllenstierna IFK Lidingö SOK 18:44:22
559 Linnéa Skog Skogsluffarnas OK 18:44:37
560 Martina Sundberg IFK Enskede 18:44:51
561 Elin Larsson Alvesta SOK 18:45:07
562 Alexandra Edengren Vallentuna-Össeby OL 18:45:21
563 Anna Tiderman Snättringe SK 18:45:37
564 Norna Molin OK Klemmingen 18:45:52
565 Elisabeth Hector Snättringe SK 18:46:10
566 Elisabet Lundström Täby OK 18:46:22
568 Christina Nordström Bodens BK 18:46:54
569 Åsa Pettersson Vallentuna-Össeby OL 18:47:07
570 Erica Hellgren OK Älvsjö-Örby 18:47:21
571 Maria Hallmans Väsby OK 18:47:30
572 Josefin Karlsson Attunda OK 18:47:52
573 Ingrid Kling Ockelbo OK 18:48:07
574 Matilda Olsson IFK Lidingö SOK 18:48:21
575 Kristina Bergstrand Söders-Tyresö 18:48:30
576 Catharina Jäderberg Attunda OK 18:48:52
578 Lena Jansson Järla Orientering 18:49:15
579 Lina Gustafsson Vittjärvs IK 18:49:37
580 Maria Schmiterlöw Hjobygdens OK 18:49:53
581 Emma Johnsson Centrum OK 18:50:11
582 Matilda Andersson Täby OK 18:50:22
583 Amanda Blomdahl Tullinge SK 18:50:37
584 Evelyn Wendelius IFK Lidingö SOK 18:50:52
585 Annika Lundström Väsby OK 18:51:00
586 Fanny Fredriksson IF Thor 18:51:21
587 Eva Elnerud Sigtuna OK 18:51:39
589 Evelin Gustafsson Vittjärvs IK 18:52:07
588 Malin Annegård Centrum OK 18:52:13
590 Martina Sallstedt OK Södertörn 18:52:23
591 Åsa Linnersjö Söders-Tyresö 18:52:36
592 Frida Junegard Tullinge SK 18:52:51
593 Elin Gustavsson Vallentuna-Össeby OL 18:53:07
594 Mona Forslund IFK Enskede 18:53:28
596 Sofia Adolfsson IFK Lidingö SOK 18:53:51
597 Ebba Askeljung OK Klemmingen 18:54:07
598 Sofia Törnqvist IFK Lidingö SOK 18:54:22
599 Elsa Rajala Tullinge SK 18:54:37
600 Elisabeth Carlin Söders-Tyresö 18:54:53
601 Linnea Carlsson Skarpnäcks OL 18:55:07
602 Moni Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 18:55:22
603 Anette Brunander Attunda OK 18:55:36
604 Irina Nyberg Hellas Orientering 18:55:45
605 Nadia  Larsson Fredrikshof IF CK 18:56:07
606 Maria Hellström Väsby OK 18:56:21
607 Ida Torbiörnsson Järla Orientering 18:56:36
610 Hanna Lundahl Alvesta SOK 18:57:21
611 Maiju Nurmela Raja-Karjalan Suunnistajat 18:57:36
612 Annika Berntsson Väsby OK 18:57:52
613 Ylva Paavo OK Klemmingen 18:58:07
614 Isabella Enfors IFK Lidingö SOK 18:58:21
615 Magdalena Hedberg Söders-Tyresö 18:58:30
616 Jessica Strömqvist Attunda OK 18:58:52
617 Annika Ohlsson Ärla IF 18:59:07
618 Malin Dahlström Tullinge SK 19:03:06
619 Astrid Simonsson Sundbybergs IK 19:03:28
620 Susanne Bovallius Järfälla OK 19:03:38
608 Jennifer Warg Tumba-Mälarhöjden OK 19:03:45
622 Marie Öhman Vallentuna-Össeby OL 19:04:07
623 Ewa Albrektsson OK Ravinen 19:04:22
624 Johanna Almlund Haninge SOK 19:04:30
625 Helen Törnros Tumba-Mälarhöjden OK 19:04:52
626 Frida Aspnäs OK Kolmården 19:05:05
628 Maria Lännevall OK Roslagen 19:05:37
629 Hanna Röstin Söders-Tyresö 19:05:45
630 Anna-Karin Sundqvist Tullinge SK 19:06:06
632 Carina Johansson Tumba-Mälarhöjden OK 19:06:37
633 Maria Bryngelsson Forsa OK 19:06:52
631 Malin  Lindeborg klubblös 19:06:56
634 Annika  Nilsson Täby OK 19:07:07
635 Frida Forsberg OK Ravinen 19:07:21
636 Carolin Svensson Haninge SOK 19:07:36
637 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 19:07:51
638 Rebecka Lindberg OK Roslagen 19:08:07
640 Jenny Lönnkvist Tullinge SK 19:08:36
641 Julia Lauri OK Tisaren 19:08:51
643 Eva Svanberg Järfälla OK 19:09:22
644 Malin Johnson Sigtuna OK 19:09:37
645 Emma Hagrot Täby OK 19:09:51
646 Ebba Leickt Tullinge SK 19:10:07
642 Felicity Brown IFK Lidingö SOK 19:10:17
648 Christin Söderqvist OK Ravinen 19:10:39
649 Isabelle Sjöberg OK Österåker 19:10:52
651 Jo Stevenson Södertälje-Nykvarn OF 19:11:22
652 Josefin Persson Järla Orientering 19:11:37
653 Kristin Kensby OK Tyr 19:11:50
654 Carina Nilsson Täby OK 19:12:06
656 Stina Boräng Snättringe SK 19:12:38
657 Linn Stillberger OK Ravinen 19:12:51
658 Monica Hatlen Tullinge SK 19:13:07
659 Anna Eidefors Sundbybergs IK 19:13:22
660 Anneke Hald Bjørgum Järla Orientering 19:13:36
662 Susanna Lindström Njurunda OK 19:14:00
663 Emma Bjessmo IFK Lidingö SOK 19:14:15
664 Gabriella Frisk Gustavsbergs OK 19:14:37
665 Josefine Klintberg Eksjö SOK 19:14:50
666 Emma  Gabrielsson Lidsbyggden SK 19:15:07
667 Julia Frejd OK Ravinen 19:15:22
668 Marie Hedar OK Tor 19:15:37
669 Maria Edvardsson Järfälla OK 19:15:52
670 Nina Deboussard IFK Enskede 19:16:06
671 Lena Sundqvist Tullinge SK 19:16:21
673 Tove Sund Sundbybergs IK 19:16:51
674 Erika Carlinger Skogsluffarnas OK 19:17:07
676 Therese Persson Snättringe SK 19:17:36
677 Erika Hörnfeldt OK Ravinen 19:17:52
678 Matilda Thorsson  Tullinge SK 19:18:06
679 Nadja Dahlström Snättringe SK 19:18:21
680 Emeli Pettersson Tullinge SK 19:18:37
681 Annika Lindberg Attunda OK 19:18:45
682 Ann Granqvist OK Ravinen 19:19:06
683 Alexandra Forss Ärla IF 19:19:22
685 Dora Szerencsi Järla Orientering 19:19:51
686 Hanna Korhonen OK Ravinen 19:20:07
687 Samantha Ahlgren OK Roslagen 19:20:21
688 Annika Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 19:20:30
689 Barbro Lönnkvist Tullinge SK 19:20:51
692 Lotta Valentin Larsson Gustavsbergs OK 19:21:39
693 Tone Albrektsson OK Ravinen 19:21:52
695 Helena Nilsson OK Älvsjö-Örby 19:22:15
697 Gunilla Glanshed IFK Enskede 19:22:52
698 Lena Gumaelius Waxholms OK 19:23:08
694 Ronja Hill Tumba-Mälarhöjden OK 19:23:10
699 Gunilla Kreiss Järla Orientering 19:23:22
700 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 19:23:36
701 Gunnel Balck IFK Enskede 19:23:52
703 Agnes Lundqvist Järfälla OK 19:24:21
704 Linnea Nord Trosabygdens OK 19:24:30
706 Embla Morast Haninge SOK 19:25:07
707 Elin Sundqvist Tullinge SK 19:25:21
708 Moa Leijon Lind Södertälje-Nykvarn OF 19:25:36
709 Ida Forsén Tullinge SK 19:25:51
710 Benita Hansson Hagaby GOIF 19:26:06
747 Gun-Inger Sahlberg Långhundra IF 19:26:20
712 Johanna Sundström Järla Orientering 19:26:37
713 Emma Klingenberg Järla Orientering 19:30:00
714 My Heinrup Järla Orientering 19:30:22
715 Maria Mikaelsson Tumba-Mälarhöjden OK 19:30:37
716 My Rönnols Täby OK 19:30:53
717 Helena Jansson Leksands OK 19:31:07
718 Mette Petersson Centrum OK 19:31:21
719 Betty Ann  Bjerkreim Nilsen IL Tyrving 19:31:36
720 Pia Åström Långvikens OK 19:31:52
721 Karolin Ohlsson Järla Orientering 19:32:06
722 Lisa Österling OK Södertörn 19:32:22
723 Sara Jonasson Centrum OK 19:32:36
725 Helena Karlsson IFK Lidingö SOK 19:33:06
726 Tove Lagerberg OK Södertörn 19:33:22
727 Sofia Persson Tullinge SK 19:33:36
728 Elisabeth Tollemark Skogsluffarnas OK 19:33:52
729 Anna Bachman IFK Lidingö SOK 19:34:07
730 Anette Önerud OK Ravinen 19:34:22
731 Gro Dahlbom Centrum OK 19:34:36
732 tian  zhuang klubblös 19:35:03
733 Rebecka Olsson OK Linné 19:35:08
734 Kristina Lindholm Skogsluffarnas OK 19:35:15
735 Anna Åhman Rånäs OK 19:35:37
737 Ingjerd Myhre Järla Orientering 19:36:06
738 Yvonne Andersson Tullinge SK 19:36:21
740 Lisa Rönnols OK Linné 19:36:52
741 Sara Eskilsson Alfta-Ösa OK 19:37:07
742 Elke Wilke Tierps SOK 19:37:24
744 Emma Bromark Långhundra IF 19:37:51
745 Louise Markstedt OK Södertörn 19:38:06
743 Marina Simion IFK Lidingö SOK 19:38:37
748 Nina Herne OK Ravinen 19:38:52
749 Karin Tidevall Skogsluffarnas OK 19:39:06

H16

2 990 m, 67 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1602 Hampus Brunander Attunda OK 18:31
1603 Oskar Persson OK Österåker 18:32
1604 Hugo Lindbärg OK Södertörn 18:33
1606 Ruben Bryngelsson Tullinge SK 18:35
1607 Niclas Limnefelt IFK Lidingö SOK 18:36
1608 John Larsson Rånäs OK 18:37
1609 Axel Kudinoff OK Södertörn 18:38
1611 Lukas Arkäng Tullinge SK 18:40
1613 Erik Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:42
1614 Lukas Hellgren OK Ravinen 18:43
1615 Erik Nordlund Järla Orientering 18:44
1616 Alexander Käll Tumba-Mälarhöjden OK 18:45
1617 Tim Sundqvist OK Österåker 18:46
1618 Felix Persson Haninge SOK 18:47
1620 Rasmus Kihl Sundbybergs IK 18:49
1622 Petter Boding IFK Lidingö SOK 18:51
1623 Kasper Fransson OK Ravinen 18:52
1624 Niklas Svensson Järfälla OK 18:53
1625 Oliver Angelsiöö OK Linné 18:54
1626 Georg Eklöw OK Södertörn 18:55
1627 Marcus Salomon-Sörensen Attunda OK 18:56
1629 Simon Törnqvist OK Ravinen 18:58
1631 Oskar Forsberg Tullinge SK 19:00
1632 Andreas Magnvall OK Södertörn 19:01
1633 Erik Hollmann OK Österåker 19:02
1634 Vidar Persson Täby OK 19:03
1635 Hampus Norrby Järfälla OK 19:04
1637 Lukas Lantto Bromma-Vällingby SOK 19:06
1638 Trevor Bransome Skogsluffarnas OK 19:07
1639 Max Igor Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 19:08
1641 Erik Wretö IFK Lidingö SOK 19:10
1642 Erik Herne OK Ravinen 19:11
1643 Ruben Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 19:12
1644 Jason Bransome Skogsluffarnas OK 19:13
1645 Noel Waldenfjord Järfälla OK 19:14
1646 Karl Brahm Långhundra IF 19:15
1648 Filip Möller OK Södertörn 19:17
1649 Johan Giberg Tumba-Mälarhöjden OK 19:18
1651 Benjamin Langerak Järfälla OK 19:20
1652 Gustav Nirvin Haninge SOK 19:21
1653 Andreas Johnson Sigtuna OK 19:22
1654 Albin Andersson Tullinge SK 19:23
1655 Gunnar Karlström OK Linné 19:24
1657 Olle Grywenz OK Linné 19:26
1659 Tobias Karlsson Snättringe SK 19:28
1660 Oskar Edvardsson Järfälla OK 19:29
1661 Erik Hannrup IF Thor 19:30
1662 Hannes Svahn OK Ravinen 19:31
1665 Victor Sannicolo Täby OK 19:34
1666 Mattias Ivares OK Södertörn 19:35
1667 Tobias Abrahamsson Sundbybergs IK 19:36
1669 Jannis Bonek OK Linné 19:38
1671 William Nilsson Nyköpings OK 19:40
1672 Emil Jonsell IF Thor 19:41
1673 Elon Albrektsson OK Ravinen 19:42
1675 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 19:44
1676 Hugo Nilsson OK Älvsjö-Örby 19:45
1677 Nils Babtist Bromma-Vällingby SOK 19:46
1678 Axel Granqvist OK Ravinen 19:47
1680 Kristoffer Tengroth Sundbybergs IK 19:49
1681 Martin Skärlén Haninge SOK 19:50
1682 Elias Tidevall Skogsluffarnas OK 19:51
1684 Niklas Carlsson Sundbybergs IK 19:53
1685 Simon Österling OK Södertörn 19:54
1686 Edvin Nordström Täby OK 19:55
1688 Viggo Klasson OK Ravinen 19:57
1690 Adam Hedberg OK Södertörn 19:59

D16

2 410 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1501 Inez Eklund Skarpnäcks OL 18:30
1503 Evely Nord Tumba-Mälarhöjden OK 18:32
1504 Lovisa Larsson Tullinge SK 18:33
1506 Ellinor Östervall Tumba-Mälarhöjden OK 18:35
1507 Julia Rajan IFK Lidingö SOK 18:36
1508 Rebecca Winsnes Södertälje-Nykvarn OF 18:37
1509 Linnea Johansson Täby OK 18:38
1511 Evelina Berg OK Ravinen 18:40
1513 Wilma Gille OK Roslagen 18:42
1514 Juni Stigsdotter IFK Lidingö SOK 18:43
1515 Astrid Ander Vallentuna-Össeby OL 18:44
1517 Kristina Tedhamre Snättringe SK 18:46
1518 Carolina Jonsell Vallentuna-Össeby OL 18:47
1519 Sofia Fureby Snättringe SK 18:48
1521 Sofie Ohlsson Ärla IF 18:50
1522 Sofia Bengtsson Sundbybergs IK 18:51
1524 Emma Persson Tumba-Mälarhöjden OK 18:53
1526 Josefine Andersson Täby OK 18:55
1527 Elin Jarlemark IFK Lidingö SOK 18:56
1529 Vilma Gothe OK Ravinen 18:58
1530 Karolina Bjärnlid IFK Lidingö SOK 18:59
1532 Elin Swartling IFK Lidingö SOK 19:01
1533 Malin Dahlbäck OK Österåker 19:02
1535 Ellen Andersson Täby OK 19:04
1536 Karin Modin Bromma-Vällingby SOK 19:05
1537 Vilma Karlsson Snättringe SK 19:06
1539 Sofia Giding Vallentuna-Össeby OL 19:08
1541 Trine Karlberg Tullinge SK 19:13
1542 Anna Nordström Sigtuna OK 19:14
1543 Klara Möller OK Linné 19:15
1545 Sofia Zilling OK Södertörn 19:17
1546 Sandra Boström OK Linné 19:18
1547 Ella Sjöberg Tullinge SK 19:19
1549 Lina Svärd IF Thor 19:21
1551 Hanna Lagerberg OK Södertörn 19:23
1552 Veronica Redtzer Attunda OK 19:24
1554 Lovisa Längheim Tullinge SK 19:26
1555 Sofia Damne Bromma-Vällingby SOK 19:30
1556 Selma  Gumaelius Waxholms OK 19:31
1557 Moa Vestblad OK Ravinen 19:32
1559 Ella Andersson OK Södertörn 19:34

H14

1 990 m, 44 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1423 Axel Flordal Katrineholms OK 18:29
1601 Rasmus Klingberg Snättringe SK 18:30
1401 Pontus Axell IFK Enskede 18:31
1402 Lukas Werner IFK Lidingö SOK 18:33
1403 Melker Hörnfeldt OK Ravinen 18:35
1404 Johan Langerak Järfälla OK 18:37
1405 Martin Bygdén Södertälje-Nykvarn OF 18:39
1406 Anton Ström IFK Lidingö SOK 18:41
1407 Erik Norlin IFK Enskede 18:43
1408 Philip Forngren Vallentuna-Össeby OL 18:45
1409 Vilhelm Karlin Sundbybergs IK 18:47
1410 Erik Danielsson Skogsluffarnas OK 18:49
1411 Jonatan Ståhl Sundbybergs IK 18:51
1412 Fredrik Glännefors Söders-Tyresö 18:53
1413 Martin Rinnbäck OK Ravinen 18:55
1414 Oscar Levin IFK Lidingö SOK 18:57
1415 Adam Bratt Tullinge SK 18:59
1416 Albin Lindskog OK Ravinen 19:01
1417 Albert Levin IFK Lidingö SOK 19:03
1418 Nils Rundström IFK Enskede 19:05
1419 Ludvig Sigrand OK Södertörn 19:07
1420 Erik Persson OK Österåker 19:09
1421 Jonatan Graversen IFK Lidingö SOK 19:11
1422 Klas Bränström IFK Enskede 19:13
1439 Casper Hedar OK Tor 19:17
1425 Simon Frisk Gustavsbergs OK 19:19
1426 Jesper Lidmar Snättringe SK 19:21
1427 Joar Söderberg Järla Orientering 19:23
1428 Anton Hänström Täby OK 19:25
1429 Elias Röstin Söders-Tyresö 19:27
1430 Jakob Gadefors Nau Haninge SOK 19:29
1431 Alfred Längheim Tullinge SK 19:31
1432 Fredrik Hansson Täby OK 19:33
1433 Erik Lidström Lauri  Snättringe SK 19:35
1434 Johan Karlsson OK Älvsjö-Örby 19:37
1435 Philip Carlsson Nyköpings OK 19:39
1436 Petter Myrenberg OK Älvsjö-Örby 19:41
1437 David Borg Södertälje-Nykvarn OF 19:43
1438 Emil Boström OK Linné 19:45
1424 Lucas Fredman OK Älvsjö-Örby 19:47
1440 Albin Hainke Snättringe SK 19:49
1444 Timothy Arkwall-Lindqvist Järla Orientering 19:51
1442 Linus Halvorsen Skarpnäcks OL 19:53
1443 Vincent  Wipp Järla Orientering 19:55

D14

1 990 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1301 Therese Nilsson OK Österåker 18:30
1303 Lova Aggefors OK Ravinen 18:34
1304 Sara Möller OK Södertörn 18:36
1305 Nickolina Hedenlund Täby OK 18:38
1306 Ella Karlsson Snättringe SK 18:40
1307 Amelie Rajan IFK Lidingö SOK 18:42
1308 Frida Arnesson Skarpnäcks OL 18:44
1309 Ylva Sandén OK Södertörn 18:46
1310 Nina Persson Haninge SOK 18:48
1311 Linda Renner OK Södertörn 18:50
1312 Ebba Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:52
1314 Katarina Norrby OK Södertörn 18:56
1315 Klara Bolin Tullinge SK 18:58
1316 Emilia Engel OK Ravinen 19:00
1317 Tilde Carlinger Skogsluffarnas OK 19:02
1318 Agnes Broman OK Roslagen 19:04
1319 Signe Nilsson Nyköpings OK 19:06
1320 Heidi  Holmqvist Snättringe SK 19:08
1322 Petrina Costermans Järla Orientering 19:12
1323 Malin Hansson Täby OK 19:14
1324 Tilde Backlund OK Södertörn 19:16
1325 Linnéa Söderqvist OK Ravinen 19:18
1326 Sofia Edvardsson Järfälla OK 19:20
1327 Maja Sandvik Attunda OK 19:22
1328 Tove Erlandsson OK Södertörn 19:24
1329 Tilda Andersson Tullinge SK 19:26
1330 Elin Berg OK Ravinen 19:28
1337 Sanna Hedberg OK Södertörn 19:30

H12

1 730 m, 38 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1201 Axel Friberger Järla Orientering 18:31
1202 Hannes Lindqvist IFK Enskede 18:33
1203 Hugo Lindskog OK Ravinen 18:35
1204 Axel Balck Vallentuna-Össeby OL 18:37
1205 Elias Adebrant Tumba-Mälarhöjden OK 18:39
1206 Alexander Magnvall OK Södertörn 18:41
1207 Noa Berglund Täby OK 18:43
1208 Eskil Widehag Sundbybergs IK 18:45
1209 Elis Rundström IFK Enskede 18:47
1210 Albin Johansson Skogsluffarnas OK 18:49
1211 Joel Aggefors OK Ravinen 18:51
1212 Niklas Erlandsson OK Södertörn 18:53
1213 Arvid Byttner Bromma-Vällingby SOK 18:55
1214 Björn Renner OK Södertörn 18:57
1215 Otto Balck Vallentuna-Össeby OL 18:59
1216 Leo Kajanus Tumba-Mälarhöjden OK 19:01
1217 Elliot Angelsiöö OK Linné 19:03
1218 Simon Stridh Skogsluffarnas OK 19:05
1236 Hjalmar Sandberg OK Älvsjö-Örby 19:07
1219 Hampus Hatlen Tullinge SK 19:09
1220 Erik Bovallius Järfälla OK 19:11
1221 Herman Svahn OK Ravinen 19:13
1222 Marcus Stenebo Attunda OK 19:15
1223 Ludvig Hagwall Järla Orientering 19:17
1224 Ludvig Lange Tumba-Mälarhöjden OK 19:19
1225 Mattis Sandén OK Södertörn 19:21
1226 Olle Kallur OK Ravinen 19:23
1227 Anton Mörkfors Järfälla OK 19:25
1228 Joel Thalén Sundbybergs IK 19:27
1229 Melker Carlinger Skogsluffarnas OK 19:29
1230 Viktor Zilling OK Södertörn 19:31
1231 Marcus Ekman Vallentuna-Össeby OL 19:33
1232 Svante Sandvik Attunda OK 19:35
1233 Filip Hatlen Tullinge SK 19:37
1244 Erik Nederheim Haninge SOK 19:39
1242 Max Österling OK Södertörn 19:41
1239 Malte Berggren OK Älvsjö-Örby 19:45
1238 Lotus  Söderlund Järla Orientering 19:47

D12

1 730 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1101 Nora Lundin Skogsluffarnas OK 18:30
1102 Elin Lindhagen IFK Enskede 18:32
1103 Ida Nordlund OK Älvsjö-Örby 18:34
1104 Kerstin Åberg Tumba-Mälarhöjden OK 18:36
1105 Fredrika Nordquist Täby OK 18:38
1106 Malin Strömqvist Attunda OK 18:40
1107 Tilde Jonsson OK Österåker 18:42
1108 Lilo Kard Järla Orientering 18:44
1109 Lovisa Lindqvist IFK Enskede 18:46
1110 Ella Koertge Täby OK 18:48
1111 Lydia Hylander Tumba-Mälarhöjden OK 18:50
1112 Sanna Rinnbäck OK Ravinen 18:52
1113 Tove Karlsson Järla Orientering 18:54
1114 Emma Lundberg OK Roslagen 18:56
1115 Linn Deboussard IFK Enskede 18:58
1116 Ronja Ståhl Sundbybergs IK 19:00
1117 Märta Sandvik Attunda OK 19:02
1118 Tindra Jonsson Skarpnäcks OL 19:04
1119 Matilda Frisk Gustavsbergs OK 19:06
1120 Åsa Sundström Järla Orientering 19:08
1121 Olivia Engel OK Ravinen 19:10
1122 Ida Hänström Täby OK 19:12
1123 Matilda Ekman Vallentuna-Össeby OL 19:14
1124 Alva Lidström Lauri Snättringe SK 19:16
1125 Klara Borg Södertälje-Nykvarn OF 19:18
1126 Amanda Granqvist OK Ravinen 19:20
1127 Sofia Erséus Järla Orientering 19:22
1128 Hedda Röstin Söders-Tyresö 19:24
1129 Lisa Karlsson OK Älvsjö-Örby 19:26
1130 Amanda Sannicolo Täby OK 19:28
1137 Sigrid Carlsson Sundbybergs IK 19:30
1132 Emmie  Holmqvist Snättringe SK 19:32

Huvudsponsor

Team Sportia

Annonser

Tävlingsprogram 2017 - läs som e-tidning

Nyfiken på vilka tävlingar som arrangeras under 2017? Läs Skogssports bilaga Tävlingsprogram 2017 som e-tidning här!

Wipptal
Fin5

Ny pannlampa för orientering? Klicka här

Vi har LEDX, Lumonite, Petzl, Mila och M Tiger Sports värstinglampor för orientering i lager. Snabb leverans och fri frakt! Handla tryggt och säkert din nya lampa hos oss på lampspecialisten.se