Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sommarlägret, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarlägret, sprint
Arrangörsorganisation: Tullinge SK
Datum: fredag 29 maj 2015

D16

2 380 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
102Elin JarlemarkIFK Lidingös Skid o OK18:47
103Sofia FurebySnättringe SK18:48
104Ella SjöbergTullinge SK18:49
105Linnea JohanssonTäby OK18:50
106Veronica RedtzerAttunda OK18:51
107Hanna LagerbergOK Södertörn18:52
108Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK18:53
109Julia RajanIFK Lidingös Skid o OK18:54
110Selma GumaeliusWaxholms OK18:55
111Trine KarlbergTullinge SK18:56
112Kristina TedhamreSnättringe SK18:57
113Karin ModinBromma-Vällingby SOK18:58
114Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK18:59
115Karolina BjärnlidIFK Lidingös Skid o OK19:00
116Lovisa LängheimTullinge SK19:01
117Vilma GotheOK Ravinen19:02
118Sofia ZillingOK Södertörn19:03
119Vilma KarlssonSnättringe SK19:04
120Malin AdolfssonOK Södertörn19:05
121Isa LundqvistJärfälla OK19:06
122Malin DahlbäckOK Österåker19:07
123Ebba GanslandtIFK Lidingös Skid o OK19:08
124Lovisa LarssonTullinge SK19:09
101Ella AnderssonOK Södertörn19:10

H16

2 380 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Arne KvarnefalkJärfälla OK18:45
2Albin AnderssonTullinge SK18:46
3Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK18:47
4Petter BodingIFK Lidingös Skid o OK18:48
5Gustav NirvinHaninge SOK18:49
6Andreas MagnvallOK Södertörn18:50
7Axel GranqvistOK Ravinen18:51
8Filip MöllerOK Södertörn18:52
9Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK18:53
10Benjamin LangerakJärfälla OK18:54
11Gustav LidmarSnättringe SK18:55
12Marcus Salomon-SörensenAttunda OK18:56
13Ivar Lidström LauriSnättringe SK18:57
14Georg EklöwOK Södertörn18:58
15Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK18:59
16Christian LindhSundbybergs IK19:00
17Nils BabtistBromma-Vällingby SOK19:01
18Robert ColeVäsby OK19:02
19Hugo LindbärgOK Södertörn19:03
20Albin KvarnefalkJärfälla OK19:04
21Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK19:05
22Rasmus KihlSundbybergs IK19:06
23Mattias KallhaugeSnättringe SK19:07
24Kristoffer TengrothSundbybergs IK19:08
25Ludvig LindénAttunda OK19:09
26Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OK19:10
27Simon ÖsterlingOK Södertörn19:11
28Hannes SvahnOK Ravinen19:12
29Axel KudinoffOK Södertörn19:13
30Samuel KyletoftVäsby OK19:14
31Lukas ArkängTullinge SK19:15
32Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK19:16
33Oskar EdvardssonJärfälla OK19:17
34Ruben BryngelssonTullinge SK19:18
35Ruben HylanderTumba-Mälarhöjden OK19:19
36Martin SkärlénHaninge SOK19:20
37Adam HedbergOK Södertörn19:21
38Tobias KarlssonSnättringe SK19:22
39Fredrik StenbeckOK Österåker19:23
40Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:24
41Noel WaldenfjordJärfälla OK19:25
42Mattias IvaresOK Södertörn19:26
43Felix PerssonHaninge SOK19:27
44Albin RydénSnättringe SK19:28

D14

2 230 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Sanna HedbergOK Södertörn18:54
302Elin BergOK Ravinen18:55
303Nina PerssonHaninge SOK18:56
304Malin HanssonTäby OK18:57
305Alice HallménJärfälla OK18:58
306Tilde BacklundOK Södertörn18:59
307Sofia EdvardssonJärfälla OK19:00
308Emilia EngelOK Ravinen19:01
309Maja SandvikAttunda OK19:02
310Ellinor HambergJärfälla OK19:03
311Linnéa SöderqvistOK Ravinen19:04
312Alma EmbretsenTäby OK19:05
313Lotten SandénOK Södertörn19:06
314Emma StråhleSöders-Tyresö19:07
315Marie-Chantal BallnusJärfälla OK19:08
316Ylva SandénOK Södertörn19:09
317Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:10
318Klara BolinTullinge SK19:11
319Malva LindbärgOK Södertörn19:12
320Tuva FalkSundbybergs IK19:13
321Therese NilssonOK Österåker19:14
322Minette SjögrenBromma-Vällingby SOK19:15
323Amelie RajanIFK Lidingös Skid o OK19:16
324Johanna PetterssonGustavsbergs OK19:17
325Linda RennerOK Södertörn19:18
326Tilda AnderssonTullinge SK19:19
327Tyra AlmJärla Orientering19:20
328Ida SkantzeSundbybergs IK19:21
329Ida SpennareAttunda OK19:22
330Sara MöllerOK Södertörn19:23
331Katja LeicktTullinge SK19:24
332Ella KarlssonSnättringe SK19:25
333Matilda LindhSundbybergs IK19:26
334Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK19:27
335Kajsa BogrenSundbybergs IK19:28
336Katarina NorrbyOK Södertörn19:29
337Petrina CostermansJärla Orientering19:30

H14

2 230 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Ludvig SigrandOK Södertörn18:47
202Erik Lidström Lauri Snättringe SK18:48
203Trevor BransomeSkogsluffarnas OK18:49
204Hugo NelssonIFK Enskede18:50
205Jakob Gadefors NauHaninge SOK18:51
206Isak SöderstenJärfälla OK18:52
207John WolgastSnättringe SK18:53
208Erik NorlinIFK Enskede18:54
209Lukas WernerIFK Lidingös Skid o OK18:55
210Alfred LängheimTullinge SK18:56
211Samuel LindénAttunda OK18:57
212Johan LangerakJärfälla OK18:58
213Tiger LandénGustavsbergs OK18:59
214Laban BryngelssonTullinge SK19:00
215Fredrik HanssonTäby OK19:01
216Niklas SvenssonJärfälla OK19:02
217Jonatan GraversenIFK Lidingös Skid o OK19:03
218Albin HainkeSnättringe SK19:04
219Melvin JakobssonOK Södertörn19:05
220Adam BrattTullinge SK19:06
221Axel MålargårdTäby OK19:07
222Jacob WolgastSnättringe SK19:08
223Isak VestringJärfälla OK19:09
224Carl TiemerSundbybergs IK19:10
225Simon FriskGustavsbergs OK19:11
226Elias TidevallSkogsluffarnas OK19:12
227Linus AlbinssonJärfälla OK19:13
228Elias NorrmanHaninge SOK19:14
229Nils RundströmIFK Enskede19:15
230Johannes BladhTullinge SK19:16
231Anton HänströmTäby OK19:17
232Jonatan StåhlSundbybergs IK19:18
233Andreas SkepplingOK Södertörn19:19
234Teodor NorbergIFK Enskede19:20
235Rasmus KlingbergSnättringe SK19:21
236Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö19:22
237Max HoppeWaxholms OK19:23
238Manne HammarbergJärfälla OK19:24

D12

1 690 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Embla BergströmTäby OK18:48
501Wilma AlmJärla Orientering18:49
502Lovisa SvenssonTullinge SK18:50
503Ronja StåhlSundbybergs IK18:51
504Elin WolgastSnättringe SK18:52
505Liv HerneOK Ravinen18:53
506Wilma JosefssonVäsby OK18:54
507Amanda GranqvistOK Ravinen18:55
508Philippa BianderTumba-Mälarhöjden OK18:56
509Saga AnderssonTullinge SK18:57
510Åsa SundströmJärla Orientering18:58
511Tuva FredTullinge SK18:59
512Josephine FribergJärla Orientering19:00
513Matilda FriskGustavsbergs OK19:01
514Moa JohanssonVäsby OK19:02
515Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK19:03
516Ida NordlundOK Älvsjö-Örby19:04
517Miia RollerJärfälla OK19:05
518Kerstin ÅbergTumba-Mälarhöjden OK19:06
519Tove SjöbergTullinge SK19:07
520Agnes DambergIFK Lidingös Skid o OK19:08
521Ida ÖsterbergGustavsbergs OK19:09
522Lydia HylanderTumba-Mälarhöjden OK19:10
523Lilo KardJärla Orientering19:11
525Lena PerssonTullinge SK19:13
526Maya KastlanderJärla Orientering19:14
527Klara GraversenIFK Lidingös Skid o OK19:15
528Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK19:16
529Ida NygrenTullinge SK19:17
530Martina MäkeläHaninge SOK19:18
531Wilma LeicktTullinge SK19:19
532Amelie SandSundbybergs IK19:20
533Ella  Sewerin ErikssonSnättringe SK19:21
534Ida HänströmTäby OK19:22
535Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK19:23
536Thea LennartssonJärfälla OK19:24
537Alva BladhTullinge SK19:25
538Ida SvahnSöders-Tyresö19:26
539Sofia ErséusJärla Orientering19:27
540Emelie LiljaTumba-Mälarhöjden OK19:28
524Ester AnderssonOK Södertörn19:29

H12

1 690 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Eskil WidehagSundbybergs IK18:45
402Tim WingrenBromma-Vällingby SOK18:46
403Elis RundströmIFK Enskede18:47
404Ludvig FerdmanTullinge SK18:48
405Erik BovalliusJärfälla OK18:49
406Max ÖsterlingOK Södertörn18:50
407Antoni KowalikSnättringe SK18:51
408Andreas AnderssonSkogsluffarnas OK18:52
409Herman SvahnOK Ravinen18:53
410Hampus HatlenTullinge SK18:54
411Ivo ClarhällSöders-Tyresö18:55
412Björn RennerOK Södertörn18:56
413Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK18:57
414Anton SjödinGustavsbergs OK18:58
415Jannick BrabieJärfälla OK18:59
416Alexander MagnvallOK Södertörn19:00
417William GrunderJärfälla OK19:01
418Jakob TedhamreSnättringe SK19:02
419Viktor SandelinTumba-Mälarhöjden OK19:03
420Oliver SjögrenBromma-Vällingby SOK19:04
421Filip LindqvistTäby OK19:05
422Terje StormoGustavsbergs OK19:06
423Otto BalckVallentuna-Össeby OL19:07
424Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK19:08
425Isak GeliusSnättringe SK19:09
426Mattis SandénOK Södertörn19:10
427Rasmus LindblomGustavsbergs OK19:11
428Joel ThalénSundbybergs IK19:12
429Anton PleinerTäby OK19:13
430Wilhelm BergmanTullinge SK19:14
431Felix TunellHaninge SOK19:15
432David TörnqvistSnättringe SK19:16
433Arvid ByttnerBromma-Vällingby SOK19:17
434Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK19:18
435Ludwig BerglindOK Södertörn19:19
436Martin ErikssonVäsby OK19:20
437Felix ArkängTullinge SK19:21
438Sigurd SwahnOK Älvsjö-Örby19:22
439Tim BergbomSöders-Tyresö19:23
440Hjalmar SandbergOK Älvsjö-Örby19:24
441Lucas ChavdaSöders-Tyresö19:25
442Marcus SteneboAttunda OK19:26
443Theodor BrabieJärfälla OK19:27
444Lukas MalmströmGustavsbergs OK19:28
445Mikael AlmTumba-Mälarhöjden OK19:29
446Viktor ZillingOK Södertörn19:30
447Jacob KennerhedSnättringe SK19:31

D10

1 160 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva BoljangTumba-Mälarhöjden OK18:46
Kimberly EkenstedtTullinge SK18:47
Estelle SjögrenBromma-Vällingby SOK18:48
Klara JunegardTullinge SK18:49
Linn DeboussardIFK Enskede18:50
Molly GeliusSnättringe SK18:51
Nova MatthewsTullinge SK18:52
Lovisa LindqvistIFK Enskede18:53
Lina TorbiörnssonJärla Orientering18:54
Maja FalkSundbybergs IK18:55
Alva Lidström LauriSnättringe SK18:56
Ellen RydeniusTullinge SK18:57
Olivia EngelOK Ravinen18:59
Emilia BergmanTullinge SK19:00

H10

1 160 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max ÖsterbergGustavsbergs OK19:10
Arvid MyrbergerTullinge SK19:11
Marcus GrunderJärfälla OK19:12
Olof AnderssonOK Södertörn19:13
Hannes LindqvistIFK Enskede19:14
Lukas SandelinTumba-Mälarhöjden OK19:15
Axel BalckVallentuna-Össeby OL19:16
Johannes NorrbyOK Södertörn19:17
Stanislaw KowalikSnättringe SK19:18
Axel TrofastTullinge SK19:19
Jonatan AndersonJärfälla OK19:20
Linus NilssonOK Österåker19:21
Filip HatlenTullinge SK19:22
Svante SandvikAttunda OK19:23
Erik NederheimHaninge SOK19:24
Ludvig LindTumba-Mälarhöjden OK19:25

Inskolning

1 100 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Pontus EnglundTullinge SK18:49:50
Fanny BergmanTullinge SK18:49:52
Rasmus FujiiSnättringe SK
Ebba LindTumba-Mälarhöjden OK

U1

1 100 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ella MatthewsTullinge SK18:45:15
Cloe MatthewsTullinge SK18:50:16
Lukas FujiiSnättringe SK18:52:06
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:53:08
Elin BjörklundTullinge SK18:53:20
Oliver BianderTumba-Mälarhöjden OK18:55:07
Thea GeliusSnättringe SK18:56:02
Anton ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK18:59:21
Eskil MyrbergerTullinge SK19:00:29
Hilda TrofastTullinge SK19:01:55
Elin LiljaTumba-Mälarhöjden OK19:02:36
Samuel SylvanTullinge SK19:03:06
Stina NygrenTullinge SK19:07:53
Anton HedströmSöders-Tyresö19:12:43
Tyra HögbergTumba-Mälarhöjden OK19:17:02
Elsa LifTumba-Mälarhöjden OK19:18:01
Linton BryngelssonTullinge SK19:21:16
Greta SandvikAttunda OK19:22:21
Sebastian LarssonTullinge SK19:32:44
Pål SödervallTullinge SK19:32:48

U2

1 160 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gustav RydeniusTullinge SK18:44:34
Fanny SundbergTullinge SK18:47:09
Hampus GlanshedHaninge SOK18:47:51
Ingrid AndréTumba-Mälarhöjden OK18:48:42
Julia HolmbergJärfälla OK18:50:38
Aron HöglundTullinge SK18:53:01
Robin BjörklundTullinge SK18:54:45
Gustav MyrbergerTullinge SK18:59:50
Astrid EmbretsenTäby OK19:05:06
Emil HelanderTullinge SK19:08:02
Moa GlanshedHaninge SOK19:14:40
Wilfred LarssonTullinge SK19:19:28
Elias BladhTullinge SK19:20:59
Simon Bergström GrefveSnättringe SK
Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK
Moa KlingbergSnättringe SK
Edith KuoskuJärfälla OK
Vigdis KuoskuJärfälla OK
Rikard TapiaHaninge SOK

Öppen motion 1

1 160 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin NordlundOK Älvsjö-Örby18:57:19

Öppen motion 3

2 140 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nina KarlssonIFK Lidingös Skid o OK18:45:49
Lisa ÖsterlingOK Södertörn18:46:21
Jenny MagnvallOK Södertörn18:48:14
Andreas HerneOK Ravinen18:58:22
Rene BallnusJärfälla OK18:59:44
Anna TedhamreSnättringe SK19:01:16
Olle SandénOK Södertörn19:02:16
Rafael KowalikSnättringe SK19:05:26
Frida ArnessonSkarpnäcks OL19:11:10
Christina SandSundbybergs IK19:20:02
Per ArnessonSkarpnäcks OL19:21:26
Åsa PleinerTäby OK19:42:33
Jan UgglaTullinge SK19:56:28
Helena GanslandtIFK Lidingös Skid o OK

Annonser