Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Jullovssprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Jullovssprinten
Arrangörsorganisation: Falköpings AIK OK
Datum: lördag 3 januari 2015

Herr 10-12

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
25Mullsjö SOK 110:08:00
251. Elin Axelsson
252. Simon Westh
26Gudhems IF 110:08:30
261. Simon Hermansson
262. Kristoffer Molin
27Tibro OK 110:09:00
271. Gustav Lidman
272. Edvin Henrysson

Dam 10-12

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
1OK Gränsen 110:00:00
11. Emma Olsson
12. Tove den Braver
2Falköpings AIK OK 210:00:30
21. Ebba Karlström
22. Lisa Nyberg/Fredriksson
3OK Bävern 110:01:00
31. Frida Lindén
32. Emma Lindén
4OK Orinto 110:01:30
41. Moa Steneborg
42. Vera Elfström
5Mullsjö SOK 110:02:00
51. Julia Westh
52. Irma Westh
6Falköpings AIK OK 110:02:30
61. Vera Pettersson
62. Elsa Sonesson

Herr 14-16

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
31IF Hagen 310:10:00
311. Olle Hedman
312. Oscar Stomberg
32Falköpings AIK OK / Ulricehamns OK 410:10:30
321. Hugo Ström
322. Ellen Blennow
33Falköpings AIK OK 210:11:00
331. Alexander Bromander
332. Henrik Hallberg
34OK Klyftamo 110:11:30
341. Frank Sandgren
342. Eric Nystrand
35Falköpings AIK OK 110:12:00
351. Alfred Pettersson
352. Alva Sonesson
36IF Hagen 210:12:30
361. Hampus Nyström
362. Carl Holmberg
37Trollhättans SOK 110:13:00
371. Hugo Mandinger
372. Linus Backlund
38Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK 310:13:30
381. Simon Wiklund
382. William Lundstedt
39IF Hagen 110:14:00
391. Marcus Carlsson
392. Daniel Bogren
40OK Orinto 110:14:30
401. Olle Elfström
402. Christofer Balkow

Dam 14-16

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
10OK Klyftamo 110:03:00
101. Irma Svensson
102. Julia Markendahl
11Falköpings AIK OK 110:03:30
111. Vera Wallin
112. Isabella Niklasson
13Gudhems IF 110:04:30
131. Elin Sköld
132. Elin Johansson
14OK Gränsen 110:05:00
141. Katharina Ott
142. Kajsa Den Braver

Herr 18-45

16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
44IF Hagen 110:15:00
441. Jesper Lindström
442. Filip Karlsson
45Falköpings AIK OK 110:15:30
451. Henrik Pettersson
452. Håkan Sonesson
46OK Bävern 210:16:00
461. Mikael Öhrn
462. Jonny Lindén
47Trollhättans SOK 110:16:30
471. Martin Mandinger
472. Margareta Almqvist Mandinger
48Gudhems IF 110:17:00
481. Håkan Johansson
482. Rikard Gustavsson
49OK Klyftamo 110:17:30
491. Frank Sandgren
492. Claes-Håkan Svensson
50IF Hagen 210:18:00
501. Emma Kindbom
502. Anders Kindbom
51OK Kåre / Stora Tuna OK 110:18:30
511. Isac von Krusenstierna
512. Jesper Svensk
52Falköpings AIK OK / Järfälla OK 310:19:00
521. Amanda Blennow
522. Rasmus Palmqvist Aslaksen
53Mullsjö SOK 110:19:30
531. Klaes Axelsson
532. Annika Westh
54Falköpings AIK OK / Istrums SK 210:20:00
541. Ludvig Kristoffersson
542. Sara Hagström
55Falköpings AIK OK / Mullsjö SOK 410:20:30
551. Jan Wiklund
552. Dan Lundstedt
56Tidaholm SOK Sisu 110:21:00
561. Clara Jakobsson
562. Robert Jakobsson
57IK Hakarpspojkarna 110:21:30
571. Anton Hansson
572. Filip Ossiansson
58IK Uven 110:22:00
581. Åke Wettergren
582. Johan Wettergren
59OK Klyftamo 210:22:30
591. Oskar Dalström
592. Erik Svensson

Dam 18-45

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
18IK Hakarpspojkarna 110:06:00
181. Alice Axelsson
182. Tova Olsson
19Falköpings AIK OK 210:06:30
191. Elsa Wilhelmsson
192. Johanna Hagström
20OK Klyftamo 110:07:00
201. Katarina Eriksson
202. Anna-Karin Ryberg
21Falköpings AIK OK / Korsnäs IF OK 110:07:30
211. Vilma Blennow
212. Jonna Jungåker

Annonser