Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Norrlandsmästerskapen, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Norrlandsmästerskapen, lång
Arrangörsorganisationer: Lycksele IF / Robertsfors IK / Vännäs OK
Datum: lördag 13 augusti 2016

D21 Elit

8 650 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
113Susanne RutqvistIFK Umeå10:56
101Kristin HylanderNyköpings OK10:59
102Stina NilssonUmeå OK11:20
103Ida SundströmOK Renen11:23
104Hanne ManderbackaTurun Suunnistajat11:26
105Linnea SundströmOK Renen11:29
106Åsa OtterbjörkUmeå OK11:32
107Betty Ann Bjerkreim NilsenIL Tyrving11:35
108Karin TrolinForsa OK11:38
109Andrea WickbomVittjärvs IK11:41
110Lena TuressonOK Renen11:44
111Kristin OlovssonRehns BK11:47
112Elisabeth FriesUmeå OK11:50
114Helena ForsbergSkogslöparna11:56
115Klara YngvessonUmeå OK11:59
116Agnes RosendahlOK Renen12:02

H21 Elit

12 390 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
117Erik BomanGävle OK11:01
118Emil NilssonUmeå OK11:04
119Tobias KarlssonPiteå IF11:07
120Claes LundströmSkellefteå OK11:10
121Börje PaulerSkogslöparna11:13
122Fredrik IngelssonRehns BK11:16
123Stefan SjölundSkogslöparna11:19
124Isak ForsbergHögåkers OK11:22
125Anders CarnlandFrösö IF11:25
126Henrik Adrian JohanssonUmeå OK11:28
127Emil VidmarkVittjärvs IK11:31
128Henrik PerssonUmeå OK11:34
129Albin SjöhedGävle OK11:37
130Mats WållbergVännäs OK11:40
131Sixten WalheimOK Rodhen11:43
132Lukas PetersonIFK Umeå11:46
133Jesper LysellRehns BK11:49
134Karl BengtssonUmeå OK11:52
135Karl WalheimÄrla IF11:55
136Jakob OdebladIFK Umeå11:58
137Simon SjöhedGävle OK12:01
138Anders AxlingSundsvalls OK12:04
139Albert AskengrenBergnäsets AIK12:07
140Niklas FriesUmeå OK12:10
141Hans PerssonIFK Umeå12:13
142Arvid StrandbergSkogslöparna12:16

D20 Elit

5 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
143Elin WickbergOK Nolaskogsarna11:00
144Tove NorénVännäs OK11:03

H20 Elit

8 650 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
145Henrik JohanssonUmeå OK11:02
146Lars OlovssonRehns BK11:05
147Johan NordinSundsvalls OK11:08
148Erik HanssonHärnösands OK11:11
149Martin PerssonÅrsunda IF11:14

D18 Elit

5 700 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
150Hanna KjellinForsa OK11:06
151Emma WibergSkogslöparna11:09
152Ellen SkoogOK Hammaren11:12
153Victoria ErikssonOK Nolaskogsarna11:15
154Elin BlombergLycksele IF11:18
155Alma LaudonVännäs OK11:21
156Emelie JonassonForsa OK11:24
157Ann JohanssonSundsvalls OK11:27
158Sofia WestinVittjärvs IK11:30
159Tove FlodmanOK Hammaren11:33
160Wilma LagerhällRehns BK11:36

H18 Elit

7 760 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
164Jesper VikmanOK Nolaskogsarna10:58
161Espen Samuelsen SkiriBodø & Omegn IF Orientering11:00
162Gustav FrænellSundsvalls OK11:03
163Emanuel NäslundSkogslöparna11:06
165Albin BjörnuddIFK Umeå11:12
166Walter LagerhällRehns BK11:15
167Simon DahlbergOK Nolaskogsarna11:18
168Andreas PerssonOK Hammaren11:21
169Simon ErikssonUmeå OK11:24
170Erik OlssonGävle OK11:27
171Amund Bø KongsbakkBodø & Omegn IF Orientering11:30
172Harald LarssonBergnäsets AIK11:33
173Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna11:36
174Rasmus WickbomVittjärvs IK11:39
175Truls LindholmSundsvalls OK11:42
176Håvard SolbakkenBodø & Omegn IF Orientering11:45
177Mårten OlssonGävle OK11:48

D16

4 240 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magdalena NilssonHögåkers OK11:02
Anna ViklundGammelstads IF11:05
Tilde EngbergHärnösands OK11:08
Kristina FridmanVännäs OK11:11
Alice PalmgrenSundsvalls OK11:14
Moa KarlssonStorviks IF11:17
Emma LundgrenLycksele IF11:20
Elin EdströmHärnösands OK11:23
Ida WickbergOK Nolaskogsarna11:26
Elsa ChristofferssonOK Renen11:29
Elin UnanderSundsvalls OK11:32
Emelie WibergSkogslöparna11:35
Smilla SandströmHärnösands OK11:38
Hanna SvanbergOK Renen11:41
Anna AnderssonPiteå IF11:44
Frida VikströmSundsvalls OK11:47

H16

5 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Måns ErikssonÖstersunds OK11:39
Emil HornlidenUmedalens IF11:42
Albin NorénPiteå IF11:45
Ingmar HolmerOK Nipan11:48
Gabriel LarssonGammelstads IF11:51
Erik KärrlanderUmedalens IF11:54
Trygve Bø KongsbakkBodø & Omegn IF Orientering11:57
Benjamin NäslundSkogslöparna12:00
Isac ErikssonOK Nolaskogsarna12:03
Robin EdlundSundsvalls OK12:06

D16 Kort

3 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sanna ÖhmanSkellefteå OK11:02

H16 Kort

3 800 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mårten ErikssonUmedalens IF11:08

D14

3 800 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
178Agnes MalmgrenOckelbo OK12:06
179Thea WennbergSkellefteå OK12:09
180Tilda LagerhällRehns BK12:12
181Ellen KillmeyVittjärvs IK12:15
182Alexandra ÖlundUmedalens IF12:18
183Nora StafjordUmeå OK12:21
184Astrid RexSundsvalls OK12:24
185Ester LaudonVännäs OK12:27
186Evelina NilssonHögåkers OK12:30
187Cornelia IvarssonOK Hammaren12:33
188Irmelie EnströmSundsvalls OK12:36
189Greta BlücherÖstersunds OK12:39
190Linnea PerssonValbo AIF12:42
191Hanna LundbergOK Renen12:45

H14

3 800 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
192Rasmus ErikssonUmeå OK11:00
193Simon MarkströmOK Renen11:03
194Martin BlombergLycksele IF11:06
195Oskar MårtenssonSundsvalls OK11:09
196Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna11:12
197Hannes Sjölund MyhrÖstersunds OK11:15
198Isak LundholmUmeå OK11:18
199Andreas SvenssonSK Björnen11:21
200Lukas JohanssonSundsvalls OK11:24
201Jakob NilssonUmeå OK11:27
202Oskar VikströmSundsvalls OK11:30
203Seth BorglundHärnösands OK11:33
204Albin LundbergArvidsjaurs OK11:36
205Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK11:39
206Linus DahlbergOK Nolaskogsarna11:42
207Tore PalmgrenSundsvalls OK11:45
208Oskar ÅdahlUmeå OK11:48
209Tobias SnellOK Renen11:51
210Hannes LindahlSundsvalls OK11:54
211Eric HallnerOckelbo OK11:57
212Victor BerglundVittjärvs IK12:00
213Wille LångbergHudiksvalls OK12:03

D14 Kort

2 790 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hilma GustafssonArvidsjaurs OK11:04

H14 Kort

2 790 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter KajokSkellefteå OK11:01

D12

2 790 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gry DahlgrenÖstersunds OK11:59
Nora EngströmOK Nolaskogsarna12:02
Hanny EdströmHärnösands OK12:05
Alice LarssonUmeå OK12:08
Emma JohanssonSundsvalls OK12:11
Lisa LarssonÄlvsby IF OK12:14
Emmy KärrlanderUmedalens IF12:17
Nova AnundborgSidensjö IK12:20
Nora WesterlundOK Nolaskogsarna12:23
Nora Feil LindmarkSkellefteå OK12:26
Alva ErikssonÖstersunds OK12:29
Elsa GranholmSundsvalls OK12:32
Ylva ThorénÖrnsköldsviks OK12:35
Sarah BorglundHärnösands OK12:38
Cornelia HörnquistÖrnsköldsviks OK12:41
Ella TuressonOK Renen12:44
Ebba AnderssonSundsvalls OK12:47
Linn WennbergSkellefteå OK12:50
Malin StrömqvistAttunda OK12:53
Hilja BerggrundUmeå OK12:56

H12

2 790 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik ByströmOK Nolaskogsarna11:02
Elias LanttoSK Björnen11:05
Viktor ÖhmanSkogslöparna11:08
Jakob ErikssonUmedalens IF11:11
Isak LidmanUmeå OK11:14
Tore HambergÖstersunds OK11:17
Victor VikmanOK Nolaskogsarna11:20
Sixten PerssonSkogslöparna11:23
Olle HallnerOckelbo OK11:26
Albin WollbrandOK Renen11:29
Albin MalmgrenOckelbo OK11:32
Tim LundbergOK Renen11:35
Olle LångbergHudiksvalls OK11:38
Jonatan HälldalSkogslöparna11:41
Mattias LarssonSundsvalls OK11:44
Max StigenlövHögåkers OK11:47
Wilmer RexSundsvalls OK11:50
Otto TimbyUmeå OK11:53
Marcus NilssonSkogslöparna11:56

D12 Kort

1 980 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Turid WärngårdSkarpnäcks OL11:01
Moa LundgrenVittjärvs IK11:04
Frida LindmarkRobertsfors IK11:07
Tove KajokSkellefteå OK11:10

D10

1 980 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe ForsbergSkogslöparna11:53
Minna TuressonOK Renen11:56
Moa RobertssonOK Nolaskogsarna11:59
Tyra LarssonIFK Umeå12:02
Sara StrömqvistAttunda OK12:05
Liv PaulerSkogslöparna12:08
Ella LindmarkRobertsfors IK12:11
Tuva SirviöUmeå OK12:14
Tua RönnlundIFK Umeå12:17
Theia AnundborgSidensjö IK12:20
Frida HägglundOK Nolaskogsarna12:23
Linda StrömqvistAttunda OK12:26
Julina NyströmOK Nolaskogsarna12:29
Alice StigenlövHögåkers OK12:32
Ida PaulerSkogslöparna12:35
Maja LundholmUmeå OK12:38
Lova HornlidenUmedalens IF12:41
Ellen WesterlundOK Nolaskogsarna12:44
Elina DömstedtIFK Umeå12:47
Alva EliassonSundsvalls OK12:50
Hilma VikströmUmeå OK12:53
Hanna WoxlinSkogslöparna12:56

H10

1 980 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle HambergÖstersunds OK11:00
Martin NilssonSkogslöparna11:03
Albert StrandlundOK Nipan11:06
Vigon BerggrundUmeå OK11:09
Melker WollbrandOK Renen11:12
Isak JohanssonUmeå OK11:15
Edvard SvenssonSK Björnen11:18
Liam HälldalSkogslöparna11:21
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK11:24
Ivar GranholmSundsvalls OK11:27
Almar BerggrundUmeå OK11:30
Seth NordinLycksele IF11:36
Lukas ErikssonUmeå OK11:39
Mattias KillmeyVittjärvs IK11:42
Titan AnundborgSidensjö IK11:45
Felix ÖhmanSkogslöparna11:48
Alex AnderssonSundsvalls OK11:51

D35

6 120 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin PerssonSkogslöparna11:01
Stina AbramssonWilhelmina Orienteringsklubb11:04
Iza AnundborgSidensjö IK11:07
Karin ArvidssonSkogslöparna11:10

H35

7 850 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan FärmSidensjö IK10:59
Johan JonssonSidensjö IK12:22
Niklas NyströmOK Nolaskogsarna12:25
Kristofer WesterSkogslöparna12:28
Tobias EliassonSundsvalls OK12:34

D40

5 290 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara TimnerSundsvalls OK11:51
Camilla HambergÖstersunds OK11:54
Monika WesterlundOK Nolaskogsarna11:57
Susanna EdströmHärnösands OK12:00
Charlotta PalmgrenSundsvalls OK12:03
Malin LindmarkRobertsfors IK12:06
Karin LarssonUmeå OK12:09
Elin SvenssonSundsvalls OK12:12
Emma LundholmUmeå OK12:15
Lena AnderssonSundsvalls OK12:18
Kerstin LarssonIFK Umeå12:21
Jenny UnanderSundsvalls OK12:24

H40

7 850 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marcus AmrénÖstersunds OK11:15
Magnus BerglundVittjärvs IK11:18
Johan TibbelinOK Renen11:21
Mattias PerssonSkogslöparna11:24
Daniel SjölundÖstersunds OK11:27
Jens WestinSkogslöparna11:30
Martin SundqvistUmeå OK11:33
Mathias WesterlundOK Nolaskogsarna11:36
Thomas RexSundsvalls OK11:39
Oskar ForsbergSkogslöparna11:42
Andreas LundholmUmeå OK11:45
Lennart HambergÖstersunds OK11:48
Joakim StenvallÖstersunds OK11:54
Christian BiglerUmeå OK11:57
Mattias EklundOckelbo OK12:00
Peter WoxlinSkogslöparna12:03
Rikard LarssonÄlvsby IF OK12:06
Jonas HälldalSkogslöparna12:09
Robert WidmarkUmeå OK12:12
Claes TuressonOK Renen12:15

D45

4 760 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Victoria KarlssonSkogslöparna11:01
Marita SöderlindÖrnsköldsviks OK11:04
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK11:07
Clary RexSundsvalls OK11:10
Carin BergenstenVittjärvs IK11:16
Inger DahlgrenÖstersunds OK11:19
Marianne ÅsåkerHudiksvalls OK11:22
Anna-Lena LindströmSundsvalls OK11:25
Anna Karin NilssonUmeå OK11:28
Ulrika WillénÖstersunds OK11:31
Jenny RönnlundStöcksjö IS11:34
Maria SvanbergBergnäsets AIK11:37
Åsa BäckstrandUmeå OK11:40
Karin WollbrandOK Renen11:43
Susanne AnderssonPiteå IF11:46
Anneli WickbomVittjärvs IK11:49
Anna NordinSundsvalls OK11:52
Elisabet KongsbakkBodø & Omegn IF Orientering11:55
Åsa HägglundOK Nolaskogsarna11:58

H45

6 120 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf LindqvistÖstersunds OK10:58
Torgny NäslundSkogslöparna11:16
Bert ErikssonUmeå OK11:19
Lars HenrikssonSundsvalls OK11:22
Jörgen NylénOK Nolaskogsarna11:25
Peter LundbergOK Renen11:28
Mattias LundgrenVittjärvs IK11:31
Johan LundbergArvidsjaurs OK11:34
Magnus StrömqvistAttunda OK11:37
Erik BorglundHärnösands OK11:40
Mikael LindmarkSkellefteå OK11:43
Erik JohanssonUmeå OK11:46
Rune LindströmSundsvalls OK11:49
Mikael NilssonSkogslöparna11:52
Torbjörn AnderssonSundsvalls OK11:58
Per EdströmHärnösands OK12:01
Stefan KärrlanderUmedalens IF12:04
Jerry LarssonUmeå OK12:07
Clas EngströmOK Nolaskogsarna12:10
Per RönnlundIFK Umeå12:13

H50

6 120 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter WestinVittjärvs IK12:16
Ulf HägglundSkellefteå OK12:19
Anders L OlssonGävle OK12:22
Erik WillénÖstersunds OK12:25
Mats DruggeVittjärvs IK12:28
Jan ChristofferssonOK Renen12:31
Christer LagerhällRehns BK12:34
Thomas JohanssonSundsvalls OK12:37
Per ÖgrenBergnäsets AIK12:40
Frans WickbomVittjärvs IK12:43
Christer VredinIFK Umeå12:46
Sven ÖrnerlingOK Renen12:49
Mats LundquistÖstersunds OK12:52
Christer MikaelssonHusums IF OK12:55

D55

4 240 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF11:09
Marita WiknerHögåkers OK11:12
Agneta FriesUmeå OK11:15
Marie FröjdRehns BK11:18
Kristina PetersonIFK Umeå11:21
Kristina HammarfalkÖstersunds OK11:24
Anita LundmarkIFK Umeå11:27
Cecilia HenfridssonUmeå OK11:30
Inger EdinSidensjö IK11:33
Birgitta WinbladRehns BK11:36

H55

5 700 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart StrandbergSkogslöparna12:09
Uno JohanssonSundsvalls OK12:12
Inge SöderqvistOK Renen12:15
Hans-Erik CarlborgIFK Umeå12:18
Håkan CarnlandFrösö IF12:21
Harry HietanenGävle OK12:24
Jörgen EdinSidensjö IK12:27
Karl-Erik LindbäckÄlvsby IF OK12:30
Jan SundströmOK Renen12:33
Sture NorénÄlvsby IF OK12:36
Johan WiknerHögåkers OK12:39
Curt LandinRehns BK12:42
Gunnar SjölundSkogslöparna12:45
Inge NilssonUmeå OK12:48
Jan NordinSundsvalls OK12:51

D60

3 520 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnel Birgitta LindblomHögåkers OK11:38
Ulla Britt SundinSkogslöparna11:41
Kerstin Caap-HällgrenHärnösands OK11:44
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK11:47
Kerstin BlomRehns BK11:50
Katarina KvickSkogslöparna11:53
Britt KarlssonUmeå OK11:56

H60

5 220 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans-Erik GrenholmWilhelmina Orienteringsklubb11:13
Roland JanssonÄlvsby IF OK11:16
Håkan ErikssonUmeå OK11:19
Lars SjölanderOK Nipan11:22
Anders FriesUmeå OK11:25
Ola LindgrenÖstersunds OK11:28
Martin RåmanKvarnsvedens GOIF OK11:31
Lennart KarlssonUmeå OK11:34
Lennart WinbergHudiksvalls OK11:37
Hans WickbomVittjärvs IK11:40
Clas FriesUmeå OK11:43
Seth PerssonFältjägarnas IF11:46
Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK11:49
Mats SandewallUmeå OK11:52

D65

3 520 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin DelinAlfta-Ösa OK11:59
Ingrid Wiklander NylanderSundsvalls OK12:02
Lena StenbergIFK Umeå12:05
Christina FlordalLjusdals OK12:08
Eva FeilSkellefteå OK12:11

H65

4 760 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hans-Erik ErikssonGävle OK12:02
Lennart VedinOK Branten12:05
Ove HemmingssonBrunflo IF12:08
Jörgen KraghStöcksjö IS12:11
Mats KlingvallUmeå OK12:14
Eje AnderssonBodens BK12:17
Sven Bergström TrolinForsa OK12:20
Per SundinSkogslöparna12:23
Göran HällströmOK Nipan12:26
Lars StrinnholmÖstersunds OK12:29
Ernst BrändströmStöcksjö IS12:32
Hans NygrenBolidens SK12:35
Matts StrandbergStöcksjö IS12:38
Berndt StenbergIFK Umeå12:41
Hans-Åke ÖströmOK Nipan12:44
Jon FlordalLjusdals OK12:47
Robert SvartholmGammelstads IF12:50

D70

2 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monica KrigOK Nipan10:57
Britt-marie JohanssonStöcksjö IS11:02
Christina WestmanHudiksvalls OK11:05
Gerd BerglundHögåkers OK11:08
Lena TimnerUmeå OK11:14
Laila NäslundSelånger SOK11:17
Anne-Marie ByströmSidensjö IK11:20

H70

4 240 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK10:57
Roland LundqvistLångvikens OK11:42
Sören PetterssonOK Nipan11:45
PER-OLAV FÄNGMARKIFK Umeå11:48
Roland SalomonssonHärnösands OK11:51
Ingvar LindblomHögåkers OK11:54
Åke HöglundTimrå SOK11:57
S O VikströmSkellefteå OK12:00
Stig BlidefalkOK Nipan12:03
Kjell HemmyrStöcksjö IS12:06
Kurt HalvarssonÖstersunds OK12:09
Conny LagerskogArvidsjaurs OK12:12

H75

3 520 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo JonssonBolidens SK11:02
Holger LindLångvikens OK11:05
Gustav KrigOK Nipan11:08
Åke BerglundHögåkers OK11:11
Torsten VestmanOK Nolaskogsarna11:14
Birger LundbergArvidsjaurs OK11:17
Runar MarktinVidsels IK11:20
Sören JanssonSundsvalls OK11:23
Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK11:26
Göran EnkvistSkellefteå OK11:29
Sten ErikssonOK Branten11:32
Henken ErikssonI 19 IF11:35

D80

2 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gun KrohnHudiksvalls OK11:23
Inga-Lena BergfältHudiksvalls OK11:26

H80

2 660 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf KrohnHudiksvalls OK11:32
Birger ByströmSidensjö IK11:35
Folke ErikssonI 19 IF11:38
Tage LundmarkRönnskär Railcare IF11:41
Thorsten JohanssonLångvikens OK11:44
John BerglundAlfta-Ösa OK11:47
Gunnar TimnerUmeå OK11:50

Inskolning

2 070 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin WesterSkogslöparna10:55:18
Björn StrandlundOK Nipan11:08:32
Felicia Aspnäs FermSidensjö IK11:31:02
Filip Aspnäs FärmSidensjö IK11:34:03
Arvid NilssonUmeå OK12:06:31
Delisia NyströmOK Nolaskogsarna12:22:06
Ylvalie EnströmSundsvalls OK12:26:37
Milea NyströmOK Nolaskogsarna12:27:02
Lovisa NilssonHögåkers OK

U1

2 070 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ture ForsbergSkogslöparna10:29:02
Elsa WoxlinSkogslöparna10:42:04
Olle LugnérSkellefteå OK10:49:42
Manfred NordinLycksele IF11:05:14
Herman EliassonSundsvalls OK11:06:10
Ossian NordinLycksele IF11:08:03
Alfred HellmanHögåkers OK11:11:29
Stina PerssonSkogslöparna11:18:18
Hannes HägglundNOlaskogsarna11:19:51
Alicia Eriksson LindLycksele IF11:29:24
Valter VikströmUmeå OK11:55:11
Axel LarssonIFK Umeå12:09:00
Hjalmar RutqvistIFK Umeå12:11:09
Ted LindmarkRobertsfors IK12:16:39

U2

1 980 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thea BerglundVittjärvs IK10:37:46
Klara LugnérSkellefteå OK10:42:45
Torunn OtterbjörkUmeå OK10:50:03
Moa TimbyUmeå OK10:55:11
Sigrid WärngårdSkarpnäcks OL11:01:14
Edvin HellmanHögåkers OK11:13:32
Emilia WickbomVittjärvs IK11:40:24
Erik DömstedtIFK Umeå11:54:19
Martin LarssonÄlvsby IF OK12:06:53
Hannes LidmanUmeå OK
Stina LindmarkRobertsfors IK

Öppen motion 1

1 980 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan FriesUmeå OK11:26:19
Elsa VikströmUmeå OK11:48:42

Öppen motion 3

2 790 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna WidmanSundsvalls OK10:41:38
Barbro LundqvistLångvikens OK10:47:12
Alva LarssonUmeå OK11:02:15
Mats LanttoSK Björnen11:10:27
Jonna DeilertSkellefteå OK11:11:24
Karin BrännströmRobertsfors IK11:22:33
Maria WennbergSkellefteå OK11:31:07
Roger ErikssonOK Nolaskogsarna11:31:27
Tilda RobertssonOK Nolaskogsarna11:31:36
Elin LugnérSkellefteå OK11:32:18
Jenny BerglundVittjärvs IK11:32:37
Marie Olsson EliassonGävle OK11:41:19
Marie JohanssonHögåkers OK11:49:24
Adrian WidmarkUmeå OK12:06:41
Anna RobertssonOK Nolaskogsarna12:16:45
Kerstin ErikssonUmedalens IF

Öppen motion 5

3 800 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise WoxlinSkogslöparna10:43:19
Anna-Lena TynongGävle OK10:47:54
Jenny ÖhmanSkogslöparna10:53:09
Luise HeermannNjurunda OK10:53:29
Tomas LundströmSkellefteå OK10:53:46
Yvonne NäslundSkogslöparna10:55:23
Sara HornlidenUmedalens IF10:57:23
Alvin HornlidenUmedalens IF10:57:24
Mikael AbramssonWilhelmina Orienteringsklubb11:00:19
Marita SundströmOK Renen11:01:19
Lillemor ErikssonOK Nolaskogsarna11:02:10
Linda LundbergOK Renen11:07:01
Petra BerggrundUmeå OK11:15:46
Helena LindströmVittjärvs IK11:18:09
Annika SvenssonSK Björnen11:20:58
Marlene HälldalSkogslöparna11:21:10
Tina JohanssonSundsvalls OK11:21:56
Solveig ForsbergHögåkers OK11:23:13
Peter LugnérSkellefteå OK11:32:16
Ulf KinertHärnösands OK11:33:01
Håkan WickbergOK Nolaskogsarna11:34:22
Jessica ZetterbergHudiksvalls OK11:38:12
Eva SkyttnerLjusdals OK11:43:05
Irené LarssonSundsvalls OK11:44:08
Petronella EnströmSundsvalls OK11:45:28
Sven StigenlövHögåkers OK11:48:39
Kristofer ÖhmanSkogslöparna11:50:09
Sofia LindgrenÖstersunds OK11:50:14
Erika TimbyUmeå OK11:54:45
Joel LundgrenSkarpnäcks OL11:56:11
Annika VikströmUmeå OK11:58:10
Anders KillmeyVittjärvs IK12:01:01
Johanna StrandlundOK Nipan12:02:25
Erin WidmarkUmeå OK12:05:13
Susanne MikaelssonHusums IF OK12:05:29
Camilla WidmarkUmeå OK12:10:38
Anneli BäckströmHögåkers OK12:11:14
Charlotte BlomqvistOK Nolaskogsarna12:33:31
Marie BorglundHärnösands OK12:37:50
Sara Ahlman ÅdahlUmeå OK
Stefan ErikssonUmedalens IF
Johannes StötzelWilhelmina Orienteringsklubb
Lars SvenssonSK Björnen

Öppen motion 8

4 760 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia NilssonUmeå OK10:44:18
Roger KarlssonUmeå OK10:47:15
Lars NilssonUmeå OK11:02:44
Mattias HögströmForsa OK11:03:13
Jonas WestbomOckelbo OK11:05:52
Sanna RönnlundUmeå OK11:09:03
Jesper JissbackeGävle OK11:09:28
Mats JohanssonSundsvalls OK11:20:04
Johan KorsmanUmeå OK11:20:05
Mattias KarlssonUmeå OK11:26:50
Fredrik GranholmSundsvalls OK11:30:00
Erik ToomingasSundsvalls OK11:31:54
Björn JohanssonUmeå OK11:36:54
Jonas LångbergHudiksvalls OK11:37:27
Göran HörnquistÖrnsköldsviks OK11:38:00
Torbjörn YttergrenStöcksjö IS11:41:40
Patrik WennbergSkellefteå OK11:42:33
Tor MarntellSundsvalls OK11:50:12
Markus ÅdahlUmeå OK11:51:37
Torbjörn HornlidenUmedalens IF11:51:47
Elin KarlssonLycksele IF11:55:45
Rebecca FahlgrenVittjärvs IK11:59:05
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna12:03:17
Kadri KalvoSundsvalls OK12:12:24
Pontus YngvessonRobertsfors IK12:17:49
Jan JohanssonIFK Umeå12:49:43

Annonser