Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Frösö 5-dagars etapp 5

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Frösö 5-dagars etapp 5
Arrangörsorganisation: Frösö IF
Datum: tisdag 12 maj 2015

Miniknat

800 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agnes MeschaksÖstersunds OK00:00:00
Ellen MeschaksÖstersunds OK00:00:00
Erik NordenbergKlubblös00:00:00
Kristin SamuelssonÖstersunds SK00:00:00
Arvid NygårdFrösö IF04:12:44
Hektor StåhlÖTC04:47:01
Rakel StåhlÖTC04:47:05
Matilda LundinFrösö IF05:14:44
Noah IngerhedMyssjö-Oviken05:15:14
David JarehornFrösö IF05:19:38
Loke PerssonKlubblös05:22:18
Tage NilssonKlubblös05:22:20
Viggo PerssonKlubblös05:22:23
Tyra FahlanderKlubblös05:24:33
Tuva NordsrömTandsbyns IF05:27:31
Vida Larsson MagnussonKlubblös05:27:36
Julia BylanderKlubblös05:27:43
Ruben KollbergFrösö IF05:29:51
Alva RetsellKlubblös05:37:22
Nils RönnestrandFrösö IF05:38:44
Klara StenmarkFrösö IF05:38:46
Grete OlssonOK Storsjön05:40:37
Sigrid OhlssonOK Storsjön05:40:56
Ricky DahlinBrunflo IF05:41:49
Majken LindenKlubblös05:47:08
Gaston SandströmKlubblös05:52:59
Lisa SehlstedtFrösö IF05:55:44
Oliva BångFrösö IF05:55:52
Hedda HäggströmNäldens IF05:56:28
Carl IngebradKlubblös05:58:07
Noel HemmingssonKlubblös05:59:35
Matilda LindblomÖstersunds OK06:08:43
Rut VedinKlubblös06:14:47
Vilgot HellströmKlubblös06:14:58
Tove YtterbyÖstersunds Telemarksklubb06:22:50

A

6 100 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper NilssonAndrarums IF03:45:56
Mårten EnebergOK Storsjön04:02:42
Martin OhlssonOK Storsjön04:07:00
Anders CarnlandFrösö IF04:11:42
Martin SundströmSöderhamns OK04:12:50
Hampus LindblomÅsarna IK04:18:10
Axel BengtssonSol Tranås04:31:29
Björn IsraelssonOK Storsjön04:32:31
Gabriel IrestålSol Tranås04:34:29
Maria NordströmKlubblös04:42:29
Andreas GrannKlubblös04:43:04
Lars-Åke LarssonÖstersunds OK04:47:15
Björn OlofssonOK Storsjön04:49:06
Markus AmrenÖstersunds OK04:58:54
Anders ErikssonFrösö IF05:00:27
David SundströmSöderhamns OK05:05:21
Jannie HagårdKristanstad SOL05:08:16
Ulf LindqvistÖstersunds OK05:08:42
Ida IndahlOfferdals SK05:13:35
Erik SöderholmKlubblös05:29:52
Jörgen MattssonTandsbyns IF05:48:08
Linnea Andersson-DambergKlubblös05:48:35
Håkan CarnlandFrösö IF05:50:12
Erik SpaakKlubblös05:53:32
Daniel BerggrenÖstersunds OK06:06:34

B

5 300 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia LindgrenÖstersunds OK03:53:37
Jurgen SnellÖstersund Triatlon04:13:14
Monikla LundÖstrersunds OK04:21:01
Jenny SwartzFrösö IF04:26:21
Fredrik BäckmanBrunflo IF04:32:01
Niclas LarssonHJS-Vansbro OK04:35:35
Anders DahlgrenÖstersunds OK04:44:48
Maria GrundOfferdals SK05:01:29
Erik OlofssonÖstersunds OK05:02:40
Märit ÖstbergLafta-Ösa OK05:12:55
Marie OhlssonOK Storsjön05:19:46
Anna WesterlundÖstersunds OK05:20:56
Erik EdlerKlubblös05:25:21
Joakim StenvallÖstersunds OK05:27:21
Stig BergFrösö IF05:34:37
Stefan SöderbergFrösö IF05:37:47
Fredrik MartinssonFrösö IF05:45:52
Mats KarlströmFrösö IF05:57:56

C

4 400 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Åke KarlssonFältjägarnas IF03:56:23
Anders BergströmÅs IF04:01:26
Ove HemmingssonBrunflo IF04:08:04
Gustav EnmarkKAIF04:08:46
Jennie BerglundÖstersunds OK04:10:16
Per-Ola GraffmoFrösö IF04:14:42
Tom BrantheimÖstersunds OK04:14:54
Torulf BäckmanFrösö IF04:15:23
Cleas NordlingOK Storsjön04:15:36
Maria HyttnäsFrösön04:16:20
Lars StrinnholmÖstersunds OK04:17:01
Lars-Erik GahlinÖstersunds OK04:18:40
Anders ForsstedtSöders-Tyresö04:20:19
Sven-Martin ErikssonÖstersunds OK04:20:47
Karin WalltinÖstersunds OK04:21:11
Anders NybergFrösö IF04:21:37
Cornelia StrandforsIK Uven04:22:38
Ann StrandforsIK Uven04:22:40
Ingeborg DanielssonÖstersunds OK04:22:59
Hanna GustafssonEkorrarna LK04:25:20
Emma WidegrenEKorrarna LK04:25:21
Malin EkströmRollsbols vägförening04:26:38
Alexandra HägglundJämtlandspolisens IF04:26:40
Åsa LindqvistÖstersunds OK04:28:11
Veronika BäckmanBrunflo IF04:30:51
Emelie StålbergEkorrarna LK04:33:58
Anna GustafssonEkorrarna LK04:34:00
Maria LundborgKlubblös04:36:20
Malin JohanssonKlubblös04:37:05
Peder SjölundFMIF04:37:58
Tua DahlgrenÖstersunds OK04:44:11
Urban LindgrenOK Storsjön04:45:46
Love ErikssonÖSIS04:50:57
Martina HöökÖstersunds OK04:51:32
Anders BergFrösö IF04:58:22
Kjell ErikssonMarieby GIF04:58:23
Elias HaglundOK Djerf04:58:39
Anders HägglunsdTesab IF04:59:51
Ida ErikssonFrösö IF05:00:29
Seth PerssonFältjägarnas IF05:02:32
Hanna FalkIF Thor05:03:41
Gunilla AckerotKlubblös05:09:35
Jonas NilssonAlfta-Ösa OK05:13:23
Hans ÅgrenÖstersunds OK05:28:45
Ingela EngholmLidsbygdens SK05:44:37
Gertrud EdlerKlubblös05:53:56
Patrik SjödinÖstersunds OK06:03:46
Nanna SöderinKlubblös06:04:49

D

3 300 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn WikstrandÖstersunds OK03:49:18
Jan-Anders JacobssonFärtjägarnas IF03:50:40
Ingela RönnestrandFrösö IF03:55:38
Rikard ErlandssonFrösö IF04:03:34
Torbjörn OhlssonOK Storsjön04:10:57
Gösta NilssonÖstersunds OK04:12:11
Gerd LindquistBrunflo IF04:15:06
Mats LindmanFrösö IF04:16:48
Sven-Erik LindqvistBrunflo IF04:25:12
Ulrika WillénÖstersunds OK04:28:58
Gunnar HedbergÖstersunds OK04:29:44
Peter ZwahlenStuguns SK04:29:58
Per DanielssonÖFS04:30:16
Ingvar GustafssonFältjägarnas IF04:30:58
Leif IsraelssonTandsbyns IF04:33:11
Maria AndersdotterBrunflo IF04:36:07
Anna MyhrÖstersunds OK04:41:58
Lena JohanssonÖstersunds OK04:51:50
Anna Hedström RingvallÖstersunds OK04:51:54
Joakim MattsonFrösö IF04:54:16
Elisabeth ÅgrenÖsterunds OK05:03:23
Agneta SamuelssonFältjägarnas IF05:03:59
Jerker WassbergKlubblös05:07:28
Ylva HanssonBlidö IF05:07:30
Monica ÅgrenÖstersunds OK05:16:49
Inger SandinÖstersunds OK05:17:38
David AxellKlubblös05:25:57
Sofia StegingKykås IF05:31:46
Sara StegingKyrkås IF05:31:48
Emma OlssonKyrkås IF05:31:50
Bernt ÅkerlundFältjägarnas IF05:32:43
Ramus GustavssonÖstersunds OK05:37:01
Agnes MattssonTandsbyns IF05:47:40
Markus StrömKlubblös05:51:50
Daniel HedinFrösö IF05:52:48
Katarina HenrikssonFrösö IF05:53:07
Johan BaggeKlubblös06:05:31

E

3 200 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jens HalvarssonÖstersunds OK00:00:00
Tor RönnestrandFrösö IF03:58:05
Erik MalmÖFS04:13:28
Kristina HammarfalkÖstersunds OK04:17:45
Ove JönssonBrunflo IF04:20:57
Eric LindbergÖstersunds OK04:22:02
Anna-Karin EnghultFrösö IF04:22:43
Åsa PerssonÖstersunds OK04:23:44
Per-Ove ForsOK Storsjön04:25:29
Clara LindbergÖstersunds OK04:25:35
Maja WillénÖstersunds OK04:27:12
Siri NybergFrösö IF04:30:10
Frida HäggmarkFrösö IF04:36:15
Eva GustafssonKlubblös04:41:02
Hannes Sjölund MyhrÖstersunds Ok04:42:17
Sofie JugårdAktiv UT04:43:25
Klara RoosÖstersunds OK04:44:43
Ella HjelmÖstersunds OK04:44:46
Kristin RönnestrandFrösö IF04:45:35
Lena MattssonFrösö IF04:53:55
Axel MattssonFrösö IF04:53:56
Maria BjörlingFrösö IF04:54:56
Eivor LindgrenBrunflo IF04:56:01
Rickard EliassonÖstersunds OK04:58:47
Stefan RydenÖFS04:59:29
Botvid NillbertÖstersunds OK05:02:17
Katarina BäcklundKlubblös05:03:00
Magdalena MixterÖstersunds OK05:03:03
Peder MixterÖstersunds OK05:03:07
Claes AckerotKlubblös05:09:57
Hanna LindblomÖstersunds OK05:14:46
Axel HalvarssonÖstersunds OK05:19:00
Anette LarssonRösdöns SK05:20:45
Eva IvarssonRödöns SK05:20:49
Ulla RylanderÖStersunds OK05:21:00
Ulrika LansKlubblös05:30:32
Veronika AnderssonKlubblös05:30:33
Maria WesterlundVemdalens IF05:44:47
Christoffer SundströmAspås IF05:44:55
Gunnar SundströmAspås IF05:45:04
Eira HjartardottirKlubblös05:45:06
Tilda GottåsFrösö IF06:01:29
Sandra GustavssonKlubblös06:01:30

F

2 400 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vidar BäckmanFrösö IF03:57:01
Margareta VemdalÖstersunds OK04:02:25
Jessica DahlkvistKlubblös04:05:03
Belinda VestmanBrunflo IF04:05:05
Filip BerglundÖstersunds OK04:09:53
Greta BlücherÖstersunds OK04:15:09
Emma NilssonStuguns SK04:15:32
Hanna RisbergKlubblös04:21:15
Aron SwartzFrösö IF04:26:17
Sam JarehornFrösö IF04:31:06
Fanny IsraelssonOK Storsjön04:32:40
Ingegerd PerssonFrösö IF04:32:45
Sören PerssonKlubblös04:35:25
My LissmorsKlubblös04:36:29
Alfred KollbergFrösö IF04:40:04
Herman HjelmÖstersunds OK04:42:02
Axel ArnessonÖstersunds OK04:42:16
Anton JugårdÖFS04:43:02
Sofie ÖhrmanÖSIS04:58:32
Lena HägglundKlubblös04:59:41
Frida BerglundFrösö IF/Ik Skabbräven05:00:12
Linnea CarlssonÖSIS05:02:06
Ebba HäggströmFrösö IF05:14:06
Lovisa HäggströmFrösö IF05:14:09
Märta SvedskogFrösö IF05:14:13
Elisabet LarssonBrunflo IF05:27:33
Elin RudhFrösö IF05:28:12
Christin RudhFrösö IF05:29:56
Robin SvenssonFrösö IF05:35:34
Hugo SöderbergFrösö IF05:35:38
Naja WangKlubblös05:54:48

G

1 800 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joar BäckmanFrösö IF04:12:37
August NygårdFrösö IF04:14:46
Filip SvedinFrösö IF04:14:47
Filip RodlingFrösö IF04:18:31
Hanna LindqvistÖstersunds OK04:27:44
Simon LindqvistÖstersunds OK04:27:50
Simon FalkeströmFrösö IF04:34:10
Elias FalkeströmFrösö IF04:34:16
Felix Sjölund MyhrÖstersunds OK04:40:48
Konrad SthålFrösö IF04:41:40
Jonatan BobergFrösö IF04:41:44
Bo SvedskogFrösö IF04:41:46
Anja GryckdalÅS IF04:42:52
Signe RoosÖstersunds OK04:42:53
Elma RoosÖstersunds OK04:42:58
Erik HedströmÖstersunds OK04:52:14
Edvind GarliFrösö IF04:52:17
Felix SonnevallÖstersunds OK04:54:41
Andreas SonnevallÖstersunds OK04:56:12
Saga FahlgrenFrösö IF05:00:07
Felicia SonnevallÖstersunds OK05:01:37
Fabian GrindborgÅs IF05:02:55
Erica HäggströmNäldens IF05:08:44
Malte HäggströmNäldens IF05:08:46
Olle GrindborgÅs IF05:12:47
Ellen ÖstbergÖstersunds SK05:13:26
Emma SehstedtFrösö IF05:13:27
Adam TengbladÖstersunds OK05:13:29
Loa NordströmFrösö IF05:13:32
Erik TengbladÖstersunds OK05:13:45
Gustaf AnderssonMyssjö-Oviken05:15:28
Love IngerhedMyssjö-Oviken05:15:29
Märta Sofia HäggströmFrösö IF05:17:51
Ingrid SvedskogFrösö IF05:17:57
Moa MaripuuÅS IF05:18:17
Emma MaripuuÅS IF05:20:37
Carl IngebrandKlubblös05:22:41
Malte LewandowskiFrösö IF05:22:47
Lovisa BlomqvistKlubblös05:23:30
Hedda SamuelssonÖStersunds SK05:24:04
Nora SamuelssonÖstersunds SK05:24:07
Irma ÖstbergÖstersunds SK05:24:08
Mattis HalvarssonÖstersunds OK05:36:05
Markus HanssonFrösö IF/Ik Skabbräven06:01:42
Leo FranssonNäldens IF06:03:50

Challenge

7 900 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna EngstrandKlubblös00:00:00
Björn SandalÖstersunds OK03:54:54
Magnus HermanssonFrösö IF04:01:36
Sara-Kajsa HermanssonFrösö IF04:01:38
Bodil GöranssonIF Östersund Draghund04:03:52
Andreas KårströmKlubblös04:16:50
Conny AnjevallKlubblös04:21:44
Victor GustafssonIFK Mora04:24:21
Peter SpångbergIF Berguven04:26:56
Karin HedbergKlubblös04:28:19
Lisa LundmarkKlubblös04:28:22
Erik OlofssonBiathlon Östersund04:32:36
Henrik IlhamnOK Storsjön04:38:50
Tomas ÖstbergÖstersunds SK04:39:28
Pontus AppelTNT04:41:10
Johanna JonssonOIK Måsen04:50:17
Maja SandströmTäfteå IK04:51:38
Gisela NorbergFrösö IF04:54:59
Fredrik AxelssonFrösö IF704:58:45
Charlotta NilssonFrösö IF05:08:59
David EngströmÖstersunds OK05:13:49
Peter WallskogFrösö IF05:14:41
Emil RudhFrösö IF05:17:21
Björn NygårdFrösö IF05:22:05
Robert DahlinBrunflo IF05:28:01
Magnus ErikssonKlubblös05:29:45
Kristian GustafssonFrösö IF05:33:59
Andreas LarssonLättja IF05:35:07
Reine IvanssonLättja IF05:35:09
Maria BobergFrösö IF05:38:08
Markus ÅsénBiathlon Östersund05:49:51
Kevin DenhamKlätterklubben06:02:48
Björn HjulströmTullus SG06:05:52

Annonser