Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Älvsby IF OK

TävlingsinformationVisa startlista per klassSkriv ut

Tävlingens namn: Älvsby IF OK
Arrangörsorganisation: Älvsby IF OK
Datum: lördag 9 juli 2011

Alatornion Pirkat

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Risto LuodonpääH454 060 m14:06

Arvidsjaurs OK

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anton MöllerH163 650 m13:07
Henry NorénH752 680 m13:08:00
Markus MöllerH142 870 m13:17
Birger LundbergÖppen 73 020 m13:43:55
Runar MarktinH703 020 m14:02
Thérese ErikssonD213 820 m14:13:23
Conny LagerskogH653 020 m14:16:33
Tore ErikssonH503 610 m14:18:04
Gunnar WestinÖppen 42 870 m14:18:55
Ingemar LundströmH752 680 m14:19:55
Per-Anders BrännströmH703 020 m14:23

Bergnäsets AIK

18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
71Fredrik ÖgrenH18 Elit4 060 m12:56
72Erik ÖgrenH18 Elit4 060 m12:58
73Gunnar HolmgrenH18 Elit4 060 m13:00
Linnéa NordbergD163 120 m13:04
77Jonas LarsonH18 Elit4 060 m13:08
Ove LarsonÖppen 54 090 m13:09:37
80Ulrik NordbergH18 Elit4 060 m13:14
Allan OlssonH752 680 m13:14:00
Richard HolmgrenH503 610 m13:21:00
Gunnar JohanssonH752 680 m13:22:00
Oscar ÖqvistH142 870 m13:23
Lars Olof NordbergH503 610 m13:31:00
19Sune NordbergH21 Elit5 400 m13:36
Christer SvärdH653 020 m13:36:00
Else HolmgrenD122 130 m13:39
35Tage NordbergH20 Elit4 610 m13:43
Karin NordbergD453 300 m13:48
Per ÖgrenÖppen 85 400 m13:57:24

Bodens BK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Eje AnderssonH603 020 m13:12
Kjell MörtbergH653 020 m13:32:00

Bodö

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Frode IkdalÖppen 23 280 m14:19:26

Bodø & Omegn IF Orientering

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Heidi JensenD163 120 m13:10
Marit JohnsenD453 300 m13:58

Boliden FFI

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Almer LundholmH703 020 m13:52

Bredaryds SOK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
45Carina SvenssonD21 Elit4 610 m13:09
Mats NylundH454 060 m14:14
Tuva NylundU21 960 m14:21:08

Finspångs SOK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Björn AxelssonÖppen 85 400 m12:56:20
Karin AxelssonÖppen 42 870 m

Gammelstads IF

10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Gabriel LarssonH122 130 m13:01
76Joar SvartholmH18 Elit4 060 m13:06
Anna-Karin LarssonÖppen 42 870 m13:13:59
Kalle HenrikssonH142 870 m13:15
Robert SvartholmH603 020 m13:18
Ann EnmanÖppen 73 020 m13:19:28
Anna WiklundD122 130 m13:27
Anders AbrahamssonH503 610 m13:27:00
Lars BlombergÖppen 54 090 m13:30:28
36Niklas HenrikssonH20 Elit4 610 m13:45

Gustavsbergs OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
41Stina AndreassonD21 Elit4 610 m13:01

Gävle OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ingrid PetterssonD503 020 m13:04
78Albin SjöhedH18 Elit4 060 m13:10
Tina KempeÖppen 73 020 m13:12:45
Jan SjöhedH503 610 m13:17:00
Torbjörn PetterssonH404 060 m13:36
30Patrik SvedbergH21 Elit5 400 m13:58

Göteborg-Majorna OK

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kerstin WadmanD142 550 m13:08
Gudrun WadmanD503 020 m13:08
Robin PedersenH163 650 m13:09
Stig LarssonH503 610 m13:15:00

Haparanda OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Jakob PessaH142 870 m13:09
David PessaH163 650 m13:11
Elias PessaH122 130 m13:13

Helsingin Suunnistajat

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
15Ilkka NurminenH21 Elit5 400 m13:28

Husums IF OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Susanne MikaelssonD403 300 m13:28
Christer MikaelssonH454 060 m14:00

I 19 IF

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Folke ErikssonH752 680 m13:16:00
Tomas ÖbergÖppen 85 400 m13:18:48
Anders JarbladH404 060 m13:32
Niklas EdelsvärdÖppen 54 090 m13:39:19
Magnus LundgrenH404 060 m13:40
Michael BergdahlH503 610 m13:43:00
Michael BergdahlH503 610 m13:43:00
Henken ErikssonH703 020 m13:48
Urban EngströmH553 610 m13:49
Nore WestinH703 020 m13:54
Anna-Karin EdelsvärdD213 820 m13:55:00
Frans WickbomH454 060 m13:56
Lennart LarssonH553 610 m14:07
Hans RovaH454 060 m14:20
Michael BergdahlH503 610 m

IFK Kiruna

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
11Mikael LindmarkH21 Elit5 400 m13:20
31Magnus LindmarkH21 Elit5 400 m14:00

IFK Umeå

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
7Johan SvedeliusH21 Elit5 400 m13:12
49Anna HolmgrenD21 Elit4 610 m13:17
10Jan JohanssonH21 Elit5 400 m13:18
Kristina NilssonD403 300 m13:38
21Jakob OdebladH21 Elit5 400 m13:40
24Tomas JohanssonH21 Elit5 400 m13:46

IK Örnen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bo JohanssonH603 020 m13:20
Ove JohanssonH653 020 m13:40:00

Kangasala SK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kaarina NurminenD101 960 m13:00
Eerik NurminenH122 130 m13:03

Kils OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
1Jan OlmH21 Elit5 400 m13:00
Lukas OlmH122 130 m13:11
Måns OlmH142 870 m13:13

Köping-Kolsva OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Thomas LagesonH503 610 m13:33:00
Agneta WallinD453 300 m13:56

Larsmo IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
63Pernilla SundvikD18 Elit3 820 m14:06:00

Larsmo IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
67Nina ViklundD18 Elit3 820 m14:14:00

Larsmo IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tor-Björn ViklundH454 060 m13:54

Larsmo IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Henning NynäsH553 610 m14:05

Larsmo IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Dage NynäsH653 020 m13:26:00

Leader Petrozavodsk

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ekaterina LyalinaD142 550 m13:00
Victor KovalevH163 650 m13:01
Svetlana VolkovaD163 120 m13:16
Alexander AbramoivH142 870 m13:19
13Oleg VokulovH21 Elit5 400 m13:24
Alexandra RusakovaD122 130 m13:35
Andrey KulbachkoH503 610 m13:41:00
Diana ErmilovaD122 130 m13:45

Leksands OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sven LarssonH214 610 m13:31
Sigrid LarssonD213 820 m13:45:00

Lerums SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Olle AdolfssonH603 020 m13:14

Långhundra IF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Katarina BengtssonD453 300 m13:46
Berth-Arne BengtssonH553 610 m13:53

Markbygdens OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Lizkulla PetterssonD503 020 m13:06
Torgny PetterssonH603 020 m13:22

Nilivaara IS

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Magnus SäverosH653 020 m13:38:00

Njurunda OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Paulina TomasdotterD17-203 120 m13:00

OK Denseln

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
9Erik Ivarsson SandbergH21 Elit5 400 m13:16
Fredrik KempeH354 610 m13:39
22Hans BrolundH21 Elit5 400 m13:42

OK Hällen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
3Robbin KantarpH21 Elit5 400 m13:04
29Björn WistrandH21 Elit5 400 m13:56

OK Klemmingen

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
12Andreas DavidssonH21 Elit5 400 m13:22

OK Kolmården

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Leo JohanssonH101 960 m13:04
Ville JohanssonH142 870 m13:05

OK Linné

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
53Lisa CarlssonD21 Elit4 610 m13:25

OK Njudung

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Per SandlundÖppen 85 400 m13:07:59
81Johan SandlundH18 Elit4 060 m13:16

OK Nolaskogsarna

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Josefin MikaelssonD163 120 m13:12

OK Renen

38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Robin SalénH142 870 m13:01
75Axel ChristofferssonH18 Elit4 060 m13:04
Simon MarkströmH101 960 m13:06
44Lena TuressonD21 Elit4 610 m13:07
Ida SundströmD163 120 m13:08
Joel SundqvistU32 130 m13:09:03
6Melker PetterssonH21 Elit5 400 m13:10
Arne Ragnar BlombäckH752 680 m13:10:00
79Filip SalénH18 Elit4 060 m13:12
Tilda SundqvistU21 960 m13:12:29
Robert SundqvistÖppen 85 400 m13:13:28
Lisa SundströmD163 120 m13:14
Sandra BergÖppen 54 090 m13:16:59
Jan SundströmH503 610 m13:19:00
Isabel SalénD163 120 m13:20
Kerstin Barbro MalmborgD602 680 m13:28
Christer LundinH653 020 m13:28:00
16Anders BennitzH21 Elit5 400 m13:30
Daina Julia DagisD602 680 m13:32
Elsa ChristofferssonD122 130 m13:37
Ida JanssonD21 Elit4 610 m13:43
23Claes TuressonH21 Elit5 400 m13:44
Gunilla SalénD453 300 m13:44
Lennart SjöhedH703 020 m13:44
Fredrik SalénH503 610 m13:45:00
Sven ÖhrnerlingH454 060 m13:50
Gunnar LindströmH703 020 m13:50
Hanna KivijärviD213 820 m13:51:00
27Rickard SundströmH21 Elit5 400 m13:52
Ylva NilssonD453 300 m13:54
Sven-Ivan GrönlundH703 020 m13:56
Evelina ChristofferssonD213 820 m13:57:00
Johan NilssonÖppen 54 090 m14:01:22
61Linnea SundströmD18 Elit3 820 m14:02:00
Jan ChristofferssonH454 060 m14:02
Alf BergmanH454 060 m14:16
Therese SundqvistÖppen 42 870 m14:28:09
Karl-henrik EricsonÖppen 54 090 m

OK Rodhen

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
48Elin SjölanderD21 Elit4 610 m13:15
Per NorlinH214 610 m13:35

OK Vargen

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Elin BergströmD142 550 m13:04
4Simon WallerH21 Elit5 400 m13:06
Ulla Margareta WallerÖppen 73 020 m13:09:45
Maria BergströmÖppen 54 090 m13:11:31
65Emma BergströmD18 Elit3 820 m14:10:00

OYUS

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Matias KauppilaH142 870 m13:25

OYUS

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tuomas KauppilaH454 060 m14:04

OYUS

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Johannes KauppilaInskolning1 790 m14:56:03

Piteå IF

21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Håkan MyrlundÖppen 42 870 m12:54:38
Ove PerssonÖppen 73 020 m12:57:59
Laila MyrlundD702 680 m13:02
Marcus KarlssonH142 870 m13:03
Andreas KarlssonH122 130 m13:05
Ida NordlundD163 120 m13:06
Elin NordlundD142 550 m13:06
Ann PerssonD702 680 m13:06
46Susanne AnderssonD21 Elit4 610 m13:11
Ann NordlundÖppen 73 020 m13:14:04
Moa JohanssonÖppen 12 650 m13:15:46
Ulf NordlundÖppen 73 020 m13:16:54
Viktoria ErikssonD163 120 m13:18
Albin NorénH122 130 m13:19
Hanna ÖbergD163 120 m13:22
Elvira ÖbergD122 130 m13:25
Anna AnderssonD122 130 m13:31
Jan JohanssonH404 060 m13:46
Viktoria ÖbergD213 820 m13:49:00
Kjell AnderssonH454 060 m13:52
Leif ErikssonH454 060 m13:58

Rehns BK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
25Olov EricsonH21 Elit5 400 m13:48

Ronneby OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
20Ingemar EricssonH354 610 m13:37
Tova EricssonD122 130 m13:41

Seskarö IF

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
74Victor HenrikssonH18 Elit4 060 m13:02
Erika HenrikssonInskolning1 790 m13:06:03
Nils HenrikssonH142 870 m13:07
Jan LindelöfH603 020 m13:10
Anders HenrikssonÖppen 73 020 m13:19:51
Kjell HenrikssonH454 060 m14:10

Skellefteå OK

12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Arvid Feil LindmarkInskolning1 790 m12:59:05
Berit LindgrenD702 680 m13:04
5Martin ÅkerlundH21 Elit5 400 m13:08
Allan ÖgrenH752 680 m13:12:00
Hans KarlssonÖppen 73 020 m13:15:03
Jan-Erik HolmstedtH752 680 m13:18:00
Ivan NorstenH752 680 m13:20:00
14Claes LundströmH21 Elit5 400 m13:26
S O VikströmH653 020 m13:30:00
Bernt LindgrenH703 020 m13:46
Tomas LundströmH553 610 m13:51
Olle HällgrenH703 020 m13:58

Skogslöparna

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Bertil NordinÖppen 73 020 m12:54:22
2Oskar ForsbergH21 Elit5 400 m13:02
52Helena ForsbergD21 Elit4 610 m13:23
Carin NordinD602 680 m13:30
Lennart StrandbergH503 610 m13:39:00

Stora Tuna OK

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
8Erik SundbergH21 Elit5 400 m13:14
54Susanne LüscherD21 Elit4 610 m13:27
Marcus WiklundH214 610 m13:33
18Sven LundbäckH21 Elit5 400 m13:34
Olga PasichnaD213 820 m13:47:00

Sundsvalls OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Anders SjögrenÖppen 73 020 m13:00:00
Ellen SjögrenD163 120 m13:24
Gunnar BengtssonH653 020 m13:24:00

Svappavaara AIF

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Britt-Marie LindmarkD602 680 m13:26
Thor-Erik LindmarkH653 020 m13:34:00

Särna SK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sven LarssonH603 020 m13:16

Säterbygdens OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Rose-Marie HameliusD503 020 m13:02
Bengt HameliusH503 610 m13:35:00
Ida HameliusD213 820 m13:53:00

Söderhamns OK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Kjell BohmanH553 610 m13:59

Söders SOL Tyresö

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Pär SvenssonH404 060 m13:26
Hans VedinH404 060 m13:44

Tierps SOK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Sven-Erik LevinH553 610 m13:55

Tumba-Mälarhöjden OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Håkan BerglundH404 060 m13:28
Ammie BerglundD403 300 m13:34

Täby OK

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Annika HänströmÖppen 73 020 m12:59:52
Ida HänströmU21 960 m13:00:00
Anders HänströmÖppen 85 400 m13:00:28
Ingela JohanssonÖppen 73 020 m13:02:07
Svante JohanssonH122 130 m13:09
Hanna HänströmD142 550 m13:10
Anton HänströmH101 960 m13:14
Sven JohanssonH404 060 m13:22
Linnea JohanssonD122 130 m13:23

Umeå OK

14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Britt KarlssonD503 020 m13:00
Anton NilssonH163 650 m13:03
Ulrica NilssonÖppen 73 020 m13:11:24
82Emil NilssonH18 Elit4 060 m13:18
Jenny WegebroD122 130 m13:21
Björn JohanssonH503 610 m13:23:00
Inge NilssonH503 610 m13:29:00
Erik JohanssonH404 060 m13:30
Ann-Sofie JohanssonD403 300 m13:32
Tom KorsmanH503 610 m13:37:00
Lydia JohanssonD122 130 m13:43
Tjelvar OtterbjörkH553 610 m13:57
Lennart KarlssonH553 610 m14:01
Johan WegebroÖppen 54 090 m14:02:14

vacant

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Daniel GustavssonÖppen 23 280 m13:04:55

Vidsels IK

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Stig KarlssonH703 020 m14:00

Vittjärvs IK

45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Malin KristofferssonÖppen 54 090 m12:55:54
Erik JohanssonU11 790 m12:59:41
Ingrid WickbomD702 680 m13:00
Ludwig PermanInskolning1 790 m13:00:00
Emilia WickbomInskolning1 790 m13:00:00
Henrik PermanU11 790 m13:00:00
Emil PermanU21 960 m13:00:00
Ellen FahlgrenD101 960 m13:02
Frida JohanssonU11 790 m13:02:13
42Sara LundstenD21 Elit4 610 m13:03
Oscar WestinH163 650 m13:05
Elin LundgrenU32 130 m13:06:32
Gustav Johansson-ManligH122 130 m13:07
Rasmus WickbomH142 870 m13:11
Josefine AnderssonD142 550 m13:12
Oskar LundgrenH101 960 m13:12
47Lina GustafssonD21 Elit4 610 m13:13
Simon AnderssonH122 130 m13:15
83Olov BybergH18 Elit4 060 m13:20
51Evelin GustafssonD21 Elit4 610 m13:21
Linnéa BybergÖppen 73 020 m13:23:51
Mats AnderssonH404 060 m13:24
Mats JohanssonH503 610 m13:25:00
Rebecca FahlgrenD122 130 m13:29
Anneli WickbomD403 300 m13:30
17Henrik HolmaH21 Elit5 400 m13:32
Sofia WestinD122 130 m13:33
Mattias LundgrenH404 060 m13:34
Susanne AnderssonD403 300 m13:36
Rickard BerglundH354 610 m13:41
Emma JohanssonU11 790 m13:41:00
Niklas PermanH404 060 m13:42
Helena LindströmD453 300 m13:42
Karin TuoremaaÖppen 73 020 m13:42:34
Hanna E TuoremaaD122 130 m13:47
Mats DruggeH454 060 m13:48
Lena LundstenD453 300 m13:52
28Peter WestinH21 Elit5 400 m13:54
Lars JohanssonÖppen 73 020 m13:54:10
Hans WickbomH553 610 m14:03
62Andrea WickbomD18 Elit3 820 m14:04:00
64Evelina WickbomD18 Elit3 820 m14:08:00
Kent TuoremaaH454 060 m14:08
66Josefine TuoremaaD18 Elit3 820 m14:12:00
Björn LundstenH454 060 m14:12

Vännäs OK

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Tove NorénD142 550 m13:02
Joel NorénH101 960 m13:08
Albin BjörnuddH122 130 m13:17
Thomas BjörnuddH404 060 m13:38
Elisabet CarlborgD453 300 m13:50
Pär NorénH454 060 m14:18

Växjö OK

2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
43Katarina LindénD21 Elit4 610 m13:05
26Per LenanderH21 Elit5 400 m13:50

Älvsby IF OK

3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
Ida NorénD18 Elit3 820 m10:29:28
Karl TuuriH101 960 m13:10
Erik TuuriH142 870 m13:21

Ärla IF

1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnKlassBanlängdStarttid
50Emma AnderssonD213 820 m13:19:00

Annonser