Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Älvsby IF OK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Älvsby IF OK
Arrangörsorganisation: Älvsby IF OK
Datum: söndag 10 juli 2011

D21 Elit

8 210 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
40Ida JanssonOK Renen09:57
41Susanne LüscherStora Tuna OK10:01
42Katarina LindénVäxjö OK10:05
43Carina SvenssonBredaryds SOK10:09
44Elin SjölanderOK Rodhen10:13
45Helena ForsbergSkogslöparna10:17
46Sara LundstenVittjärvs IK10:21
47Lisa CarlssonOK Linné10:25
48Lena TuressonOK Renen10:29
49Susanne AnderssonPiteå IF10:33

H21 Elit

12 890 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Erik Ivarsson SandbergOK Denseln10:00
2Fredrik EngströmOK Renen10:02
3Sven LundbäckStora Tuna OK10:04
4Ilkka NurminenHelsingin Suunnistajat10:06
5Hans BrolundOK Denseln10:08
6Jan JohanssonIFK Umeå10:10
7Oleg VokulovLeader Petrozavodsk10:12
8Pär SvenssonSöders SOL Tyresö10:14
9Per LenanderVäxjö OK10:16
10Magnus LindmarkIFK Kiruna10:18
11Claes TuressonOK Renen10:20
12Olov EricsonRehns BK10:22
13Sune NordbergBergnäsets AIK10:24
14Patrik SvedbergGävle OK10:26
15Erik SundbergStora Tuna OK10:28
16Anders BennitzOK Renen10:30
17Mikael LindmarkIFK Kiruna10:32
18Jakob OdebladIFK Umeå10:34
19Robbin KantarpOK Hällen10:36
20Claes LundströmSkellefteå OK10:38
21Melker PetterssonOK Renen10:40
22Jan OlmKils OK10:42
23Simon WallerOK Vargen10:44
24Peter WestinVittjärvs IK10:46
25Andreas DavidssonOK Klemmingen10:48
Oskar ForsbergSkogslöparna

H20 Elit

9 660 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35Niklas HenrikssonGammelstads IF10:01
36Tage NordbergBergnäsets AIK10:05

D18 Elit

6 280 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
61Linnea SundströmOK Renen10:01
62Josefine TuoremaaVittjärvs IK10:05
63Emma BergströmOK Vargen10:09
64Evelina WickbomVittjärvs IK10:13
66Andrea WickbomVittjärvs IK10:21

H18 Elit

7 630 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
82Erik ÖgrenBergnäsets AIK09:56
83Fredrik ÖgrenBergnäsets AIK10:00
71Joar SvartholmGammelstads IF10:13
72Jonas LarsonBergnäsets AIK10:17
73Emil NilssonUmeå OK10:21
74Olov BybergVittjärvs IK10:25
75Albin SjöhedGävle OK10:29
76Ulrik NordbergBergnäsets AIK10:33
77Johan SandlundOK Njudung10:37
78Axel ChristofferssonOK Renen10:41
79Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK10:45
80Filip SalénOK Renen10:49
81Victor HenrikssonSeskarö IF10:53

D21

4 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma AnderssonÄrla IF09:56:00
Ida HameliusSäterbygdens OK10:00:00
Evelina ChristofferssonOK Renen10:04:00
Sigrid LarssonLeksands OK10:12:00
Hanna KivijärviOK Renen10:16:00
Viktoria ÖbergPiteå IF10:20:00
Thérese ErikssonArvidsjaurs OK10:53:53

H21

7 630 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per NorlinOK Rodhen10:04
Sven LarssonLeksands OK10:08

D17-20

4 360 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Paulina TomasdotterNjurunda OK10:32

D16

4 360 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isabel SalénOK Renen10:02
Ida NordlundPiteå IF10:06
Svetlana VolkovaLeader Petrozavodsk10:10
Linnéa NordbergBergnäsets AIK10:14
Josefin MikaelssonOK Nolaskogsarna10:18
Hanna ÖbergPiteå IF10:22
Lisa SundströmOK Renen10:26
Viktoria ErikssonPiteå IF10:30
Ida SundströmOK Renen10:34
Heidi JensenBodø & Omegn IF Orientering10:38

H16

5 450 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anton MöllerArvidsjaurs OK10:02
Victor KovalevLeader Petrozavodsk10:05
Robin PedersenGöteborg-Majorna OK10:08
Anton NilssonUmeå OK10:11
Filip SjöströmArvidsjaurs OK10:14
Oscar WestinVittjärvs IK10:17
David PessaHaparanda OK10:20

D14

3 320 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ekaterina LyalinaLeader Petrozavodsk10:00
Elin NordlundPiteå IF10:03
Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK10:06
Elin BergströmOK Vargen10:09
Josefine AnderssonVittjärvs IK10:12
Tove NorénVännäs OK10:15
Hanna HänströmTäby OK10:18

H14

4 300 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik TuuriÄlvsby IF OK10:02
Oscar ÖqvistBergnäsets AIK10:05
Rasmus WickbomVittjärvs IK10:08
Jakob PessaHaparanda OK10:11
Ville JohanssonOK Kolmården10:14
Alexander AbramoivLeader Petrozavodsk10:17
Matias KauppilaOYUS10:20
Nils HenrikssonSeskarö IF10:23
Markus MöllerArvidsjaurs OK10:26
Robin SalénOK Renen10:29
Kalle HenrikssonGammelstads IF10:32
Marcus KarlssonPiteå IF10:35
Måns OlmKils OK10:38

D12

2 380 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia WestinVittjärvs IK10:01
Linnea JohanssonTäby OK10:05
Jenny WegebroUmeå OK10:09
Alexandra RusakovaLeader Petrozavodsk10:13
Tova EricssonRonneby OK10:17
Lydia JohanssonUmeå OK10:21
Hanna E TuoremaaVittjärvs IK10:25
Elvira ÖbergPiteå IF10:29
Rebecca FahlgrenVittjärvs IK10:33
Diana ErmilovaLeader Petrozavodsk10:37
Elsa ChristofferssonOK Renen10:41
Else HolmgrenBergnäsets AIK10:45
Anna AnderssonPiteå IF10:49

H12

2 380 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elias PessaHaparanda OK10:03
Eerik NurminenKangasala SK10:07
Lukas OlmKils OK10:11
Albin BjörnuddVännäs OK10:15
Simon AnderssonVittjärvs IK10:19
Albin NorénPiteå IF10:23
Gabriel LarssonGammelstads IF10:27
Andreas KarlssonPiteå IF10:31
Svante JohanssonTäby OK10:35
Gustav Johansson-ManligVittjärvs IK10:39
Jonas MoToten-Troll10:43

D10

2 180 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen FahlgrenVittjärvs IK10:00
Kaarina NurminenKangasala SK10:04

H10

2 180 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon MarkströmOK Renen10:02
Anton HänströmTäby OK10:06
Joel NorénVännäs OK10:10
Oskar LundgrenVittjärvs IK10:14
Karl TuuriÄlvsby IF OK10:18
Leo JohanssonOK Kolmården10:22

H35

7 540 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oskar ForsbergSkogslöparna10:03
Fredrik KempeOK Denseln10:07
Tomas ÖbergI 19 IF10:11
Ingemar EricssonRonneby OK10:15
Rickard BerglundVittjärvs IK10:19

D40

4 830 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ammie BerglundTumba-Mälarhöjden OK10:02
Anneli WickbomVittjärvs IK10:06
Susanne MikaelssonHusums IF OK10:10
Kristina NilssonIFK Umeå10:14
Ann-Sofie JohanssonUmeå OK10:18
Susanne AnderssonVittjärvs IK10:22

H40

6 470 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus LundgrenI 19 IF10:21
Mats AnderssonVittjärvs IK10:25
Håkan BerglundTumba-Mälarhöjden OK10:29
Mattias LundgrenVittjärvs IK10:33
Thomas BjörnuddVännäs OK10:37
Anders JarbladI 19 IF10:41
Torbjörn PetterssonGävle OK10:45
Erik JohanssonUmeå OK10:49
Niklas PermanVittjärvs IK10:53
Rolf Pettersen MoToten-Troll10:57
Sven JohanssonTäby OK

D45

4 360 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabet CarlborgVännäs OK10:00
Katarina BengtssonLånghundra IF10:04
Gunilla SalénOK Renen10:08
Karin NordbergBergnäsets AIK10:12
Lena LundstenVittjärvs IK10:16
Helena LindströmVittjärvs IK10:24
Marit JohnsenBodø & Omegn IF Orientering10:28

H45

6 280 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven ÖhrnerlingOK Renen09:57
Mats NylundBredaryds SOK10:23
Pär NorénVännäs OK10:25
Björn LundstenVittjärvs IK10:27
Risto LuodonpääAlatornion Pirkat10:29
Hans RovaI 19 IF10:31
Jan ChristofferssonOK Renen10:33
Mats DruggeVittjärvs IK10:35
Christer MikaelssonHusums IF OK10:37
Frans WickbomI 19 IF10:39
Kent TuoremaaVittjärvs IK10:41
Tuomas KauppilaOYUS10:43
Alf BergmanOK Renen10:45

D50

3 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK10:17
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK10:21
Ingrid PetterssonGävle OK10:25
Britt KarlssonUmeå OK10:29

H50

5 450 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig LarssonGöteborg-Majorna OK10:23:00
Jan SundströmOK Renen10:25:00
Michael BergdahlI 19 IF10:27:00
Michael BergdahlI 19 IF10:27:00
Inge NilssonUmeå OK10:29:00
Andrey KulbachkoLeader Petrozavodsk10:31:00
Lennart StrandbergSkogslöparna10:33:00
Thomas LagesonKöping-Kolsva OK10:35:00
Tom KorsmanUmeå OK10:37:00
Fredrik SalénOK Renen10:39:00
Hans VedinSöders SOL Tyresö10:41:00
Lars Olof NordbergBergnäsets AIK10:43:00
Anders AbrahamssonGammelstads IF10:45:00
Björn JohanssonUmeå OK10:47:00
Jan SjöhedGävle OK10:49:00
Michael BergdahlI 19 IF10:51:00
Richard HolmgrenBergnäsets AIK10:53:00
Tore ErikssonArvidsjaurs OK10:58:23
Michael BergdahlI 19 IF

H55

5 450 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tjelvar OtterbjörkUmeå OK10:00
Berth-Arne BengtssonLånghundra IF10:03
Bengt HameliusSäterbygdens OK10:06
Lennart LarssonI 19 IF10:09
Hans WickbomVittjärvs IK10:12
Sven-Erik LevinTierps SOK10:15
Kjell BohmanSöderhamns OK10:18
Lennart KarlssonUmeå OK10:21
Tomas LundströmSkellefteå OK

D60

3 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin Barbro MalmborgOK Renen10:01
Britt-Marie LindmarkSvappavaara AIF10:05
Daina Julia DagisOK Renen10:09
Carin NordinSkogslöparna10:13

H60

4 820 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle AdolfssonLerums SOK10:15
Eje AnderssonBodens BK10:19
Jan LindelöfSeskarö IF10:23
Bo JohanssonIK Örnen10:27
Torgny PetterssonMarkbygdens OK10:31
Sven LarssonSärna SK10:35

H65

4 360 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove JohanssonIK Örnen10:46
Thor-Erik LindmarkSvappavaara AIF10:50
Kjell MörtbergBodens BK10:54
Magnus SäverosNilivaara IS10:58
Christer LundinOK Renen11:02
Conny LagerskogArvidsjaurs OK11:06

D70

3 170 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann PerssonPiteå IF10:01
Ingrid WickbomVittjärvs IK10:05
Laila MyrlundPiteå IF10:09

H70

4 360 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Ivan GrönlundOK Renen10:40
Nore WestinI 19 IF10:44
Lennart SjöhedOK Renen10:48
Stig KarlssonVidsels IK10:52
Gunnar LindströmOK Renen10:56
Henken ErikssonI 19 IF11:00
Runar MarktinArvidsjaurs OK11:04
Per-Anders BrännströmArvidsjaurs OK11:08

H75

3 170 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henry NorénArvidsjaurs OK10:11:00
Arne Ragnar BlombäckOK Renen10:15:00
Gunnar JohanssonBergnäsets AIK10:19:00
Jan-Erik HolmstedtSkellefteå OK10:27:00
Allan OlssonBergnäsets AIK10:31:00
Folke ErikssonI 19 IF10:35:00
Ingemar LundströmArvidsjaurs OK11:00:25

Inskolning

1 830 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid Feil LindmarkSkellefteå OK09:29:04
Nora FeilSkellefteå OK09:37:41
Ludwig PermanVittjärvs IK10:00:00
Emilia WickbomVittjärvs IK10:00:08
Ella TuressonOK Renen10:02:30
Minna TuressonOK Renen10:27:37

U1

1 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik PermanVittjärvs IK09:48:37
Sally BerglundVittjärvs IK09:51:48
Frida JohanssonVittjärvs IK10:01:20
Erik JohanssonVittjärvs IK10:04:54
Edit KarlssonÄlvsby IF OK10:04:59
Ilona KauppilaOYUS10:16:17
Emma JohanssonVittjärvs IK10:26:37

U2

2 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emil PermanVittjärvs IK09:48:26
Tuva NylundBredaryds SOK09:59:21
Ida HänströmTäby OK09:59:28
Agnes KarlssonÄlvsby IF OK10:06:47
Tilda SundqvistOK Renen10:14:08

U3

2 380 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin LundgrenVittjärvs IK10:05:28
Joel SundqvistOK Renen10:13:33

Öppen 1

2 560 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ekaterina LyalinaLeader Petrozavodsk10:25:28

Öppen 2

3 060 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karl-henrik ErikssonOK Renen10:02:08
Guro MoToten-Troll10:07:35
Frode IkdalBodö11:24:35

Öppen 3

4 860 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter NorenÄlvsby IF OK09:38:20

Öppen 4

3 320 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ove LarsonBergnäsets AIK10:10:32

Öppen 5

4 300 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin KristofferssonVittjärvs IK09:46:02
Martin SundinOK Renen09:59:18
Dan LidmanPiteå IF10:12:09
Ted StrömbäckVittjärvs IK10:34:39
Mats JohanssonVittjärvs IK10:36:26
Birger LundbergArvidsjaurs OK10:56:01
Therese SundqvistOK Renen11:16:26

Öppen 6

5 450 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf NordlundPiteå IF10:10:30
Anders KristofferssonI 19 IF11:02:44

Öppen 7

3 170 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulrica NilssonUmeå OK09:59:04
Maria BergströmOK Vargen09:59:07
Tomas LundströmSkellefteå OK10:00:00
Ove PerssonPiteå IF10:01:35
Ann NordlundPiteå IF10:03:40
Krister BerglundVittjärvs IK10:03:54
Håkan GustavssonOK Renen10:06:46
Håkan MyrlundPiteå IF10:07:57
Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK10:08:30
Bertil NordinSkogslöparna10:09:09
Karin TuoremaaVittjärvs IK10:19:46
Tina KempeGävle OK10:24:28
Linnea BybergVittjärvs IK10:32:53
Ingela JohanssonTäby OK10:33:17
Ulla Margareta WallerOK Vargen10:33:55
Kjell HenrikssonSeskarö IF10:53:59
Johan WegebroUmeå OK10:54:21
Gunnar WestinArvidsjaurs OK11:04:00

Öppen 8

4 830 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Robert SundqvistOK Renen10:00:29
Anneli Salomonssonvacant10:04:13
Anders HänströmTäby OK10:05:16
Jyrki PessaHaparanda OK10:08:21
Kjell AnderssonPiteå IF10:17:30
Sven JohanssonTäby OK10:33:04
Lars JohanssonVittjärvs IK10:52:27

Öppen 9

7 540 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven-Erik PajalaOK Renen10:07:45
Fredrik PajalaOK Renen10:12:01

Annonser