Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vintercupen etapp 1

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercupen etapp 1
Arrangörsorganisation: Frölunda OL
Datum: söndag 11 januari 2015

Vit/gul

2 500 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1040207Elsa BobergIF Rigor10:05:33
2058858Martin ErikssonFrölunda OL10:05:39
14326Gunnel BörjessonIK Uven10:12:48
247975Tina LedeliusIK Uven10:22:18
331248Inga GustavssonIK Uven10:29:08
261487Emil WalleniusFrölunda OL10:32:53
2058809Matilda JohannessonFrölunda OL10:40:01
443350Anna JohannessonFrölunda OL10:40:07
441549Ida JohannessonFrölunda OL10:40:19
443378Ulrika JohannessonFrölunda OL10:40:27
451916William RönnborgIK Uven10:54:04
17662Mats RönnborgIK Uven10:54:06
9040811Victor HanssonOK Löftan
9040115Julia WallbergOK Alehof

Orange

3 400 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2048735Jessica AugustssonGöteborgs SK10:03:57
451908Mari KraftIK Uven10:05:00
451903Emilia KraftIK Uven10:05:01
247993Jonas LedeliusIK Uven10:22:20
446159Ulrika GranforsIF Rigor10:30:25
446160Unni GranforsIF Rigor10:30:26
13986Margareta PeterssonIF Marin Väst10:32:56
14172Yvonne JungbjerGöteborgs SK10:35:08
9040324Maja GraadIF Rigor
1040611Anna SvenssonIF Rigor
14106Sylvia ÅgrenKungälvs OK

Röd/Svart kort

3 400 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7201252Ulla LindheIK Stern09:50:34
7201243Henrik HvoslefIK Stern09:53:49
7201765Edvin BorneFrölunda OL09:56:31
449292Lena PeterssonOK Alehof09:59:41
2048774Kristian AnderssonGöteborgs SK10:03:09
423427Katarina BorneFrölunda OL10:04:39
25048Steffen HäggströmIF Rigor10:07:28
25049Ylva HäggströmIF Rigor10:07:36
7550429Pierre KarlssonOK Alehof10:08:26
2058724Hannes RosendahlIF Marin Väst10:08:54
13989Gun RosendahlIF Marin Väst10:08:55
344586Lydia NorinFrölunda OL10:10:24
436137Gösta MalmerIF Marin Väst10:12:44
248224Katarina AlmehedFrölunda OL10:14:37
970607Sara AlmehedFrölunda OL10:14:39
14329Lennart GustavssonIK Uven10:14:57
1140108Liselott KönigssonFK Herkules10:18:38
1962040Mikael KönigssonFK Herkules10:18:43
451649Helena StensötaFrölunda OL10:21:59
449513Maria PollMölndal Outdoor IF10:23:49
342409Isabella LagoGöteborg-Majorna OK10:24:06
443326Rosa JohanssonIK Uven10:28:51
13984Karin ElfmanIF Marin Väst10:31:04
11079Lena MaxFrölunda OL10:35:53
2048773Johan HåkanssonGöteborgs SK10:40:21
14207Christer WestbergIFK Göteborg10:40:37
981091Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK10:54:45
600801Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK10:54:56
11045Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:57:26
2048743Lennart AnderssonGöteborgs SK
990830Hanna BoquistIK Uven
436132Lena KollénIF Marin Väst
11543Monika NilssonOK Alehof

Röd/Svart mellan

5 100 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
431241Bernt BerndtssonFrölunda OL09:36:25
343287Lena HörbergIK Stern09:47:33
450103Håkan HörbergIK Stern09:48:14
407270Jonas JerlinFrölunda OL09:52:09
14780Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb09:52:54
14783Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb09:52:56
438665Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:00:06
11018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb10:00:30
248204Torbjörn KjörkFrölunda OL10:01:47
14367Annika AasaIK Uven10:04:29
14189Linda MartinssonIF Marin Väst10:08:50
30178Henrik CarlssonIK Uven10:11:27
30177Elisabet HemlinIK Uven10:11:36
1661103Arne ForsFrölunda OL10:12:01
9807271Immanuel StensötaFrölunda OL10:16:54
429833Ville GrahnIK Uven10:21:07
610807Andrew LagoGöteborg-Majorna OK10:24:07
7000702Axel BlomFrölunda OL10:24:17
650913Richard BlomFrölunda OL10:28:45
14171Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK10:43:34
11594Stefan JohanssonFrölunda OL10:45:34
345033Anna SäfstenMölndal Outdoor IF10:47:25
1401396Anna NordelöfMölndal Outdoor IF10:47:39
14070Andrea ErikssonGöteborg-Majorna OK10:52:42
2048742Jakob AldénGöteborgs SK
2058862Bernt AnderssonIF Rigor
451906Johan LidströmFrölunda OL
990621Emelie SvenssonIF Rigor

Röd/Svart lång

6 800 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
400037Peter KarlssonMölndal Outdoor IF09:52:14
950716Gustav BoquistIK Uven09:53:43
41891Therese AxenborgMölndal Outdoor IF09:54:23
11593Anders HällgrenFrölunda OL09:54:30
231396Thomas BorneFrölunda OL09:58:11
7750778Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb10:00:21
438445Arvid HammarFK Herkules10:05:25
930917Laila B HöglundFK Herkules10:05:42
581010Stefan SjöblomFrölunda OL10:06:49
344587Carl NorinFrölunda OL10:06:52
341203Per-Martin JohanssonIF Rigor10:10:57
451640Magnus HanssonOK Löftan10:13:56
331796Leif HagmanIK Uven10:14:53
930613Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK10:15:37
721107Anders ArfwedsonFrölunda OL10:16:18
970702Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:19:41
550421Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:20:17
438444Jan GrahnIK Uven10:21:05
641903Ulf AlmehedFrölunda OL10:21:52
880513Anton HemlinIK Uven10:30:16
611103Per GustavssonGöteborg-Majorna OK10:31:07
1981013Adam BrobergIF Rigor10:33:24
264516Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:34:54
9005092Fredrik AnderssonIF Rigor10:41:12
355784Johan WettergrenIK Uven10:42:05
345037Klas ÅströmMölndal Outdoor IF10:44:31
14167Mikael JungbjerGöteborgs SK10:45:28
691024Daniel FredrikssonFrölunda OL10:51:26
2048747Peter AugustssonGöteborgs SK10:53:54
1840214Johan LidströmKungälvs OK11:26:30
264571Mats DahlrotIK Uven
9740719Stefan GraadIF Rigor
243465Nils HammarFK Herkules

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr
Hallands 3 dagars
Hallands 3 dagars