Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vintercup Etapp:6

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vintercup Etapp:6
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 22 februari 2015

Öppen motion 1

1 890 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Harald MartnerFrölunda OL09:31:59
Albin SvenssonFK Herkules09:44:10
Emil WalleniusFrölunda OL10:12:59
Johan ElmekoFrölunda OL10:13:01
Agnes ForsFrölunda OL10:13:40
Filip HanssonOK Löftan10:15:19
Moa SteneborgOK Orinto10:30:52

Öppen motion 2

3 000 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan SaméusFrölunda OL09:53:39
Erik SaméusFrölunda OL09:53:44
Rebecka StenholdtFK Herkules09:54:48
Annette JohanssonIF Rigor10:00:37
Arvid HöglundFK Herkules10:02:20
Kina HöglundFK Herkules10:03:20
Erik KlerforsFK Herkules10:03:34
Yvonne JungbjerGöteborgs SK10:04:55
Frida WallentinKlubblös10:07:20
Maja GraadIF Rigor10:08:09
Elsa BobergIF Rigor10:18:43
Victor HanssonOK Löftan10:19:41
Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK10:33:48
Lowe HammarFK Herkules10:39:52

Öppen motion 4

2 800 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rune JungbjerGöteborgs SK09:44:37
Peter JareFrölunda OL09:54:04
Christina SchedwinFK Herkules09:58:59
Emil SeldénIF Rigor10:01:21
Anna SvenssonIF Rigor10:01:22
Thilda SeldénIF Rigor10:01:25
Martin SvenssonIF Rigor10:01:27
Liselott KönigssonFK Herkules10:03:28
Mikael KönigssonFK Herkules10:03:30
Fredrik HofflanderGöteborg-Majorna OK10:04:56
Frida PerssonFK Herkules10:06:16
Hannes PerssonFK Herkules10:06:17
Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK10:20:26
Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK10:20:31
Johan Wall JungbjerFK Herkules10:20:34
Johan LidbeckIK Uven10:29:52
Unni GranforsIF Rigor10:33:32
Ulrika GranforsIF Rigor10:33:33
Linda WestlundGöteborgs SK10:53:05

Öppen motion 7

2 770 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Monika NilssonOK Alehof09:54:08
Gösta CederinGöteborg-Majorna OK09:54:14
Pierre KarlssonOK Alehof09:57:08
Lena PeterssonOK Alehof09:57:22
Paula Glenn JungbjerFK Herkules10:05:58
Eva BlomströmIK Stern10:07:58
Hannes RosendahlIF Marin Väst10:08:59
Gun RosendahlIF Marin Väst10:09:00
Ulla LindheIK Stern10:11:07
Jenny HomannOK Orinto10:11:21
Lena KollénIF Marin Väst10:12:24
Gösta MalmerIF Marin Väst10:12:57
Ann-Britt JohanssonIK Stern10:13:14
Carin RudolfssonIK Uven10:13:19
Annika FolkessonIK Uven10:13:21
Anna Ekbom OlsonIK Uven10:13:26
Lennart AnderssonGöteborgs SK10:14:01
Jan OlsonIK Uven10:16:37
Annika AasaIK Uven10:16:39
Anna BeischerIK Uven10:16:41
Maria VamlingFrölunda OL10:20:53
Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:28:32
Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb10:29:18
Anna NilssonMölndal Outdoor IF10:31:51
Björn EngelbrektssonMölndal Outdoor IF10:31:52
Christer WestbergIFK Göteborg10:50:05
Johan HåkanssonGöteborgs SK10:53:06
Edvin BorneFrölunda OL

Öppen motion 8

4 630 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan SjöblomFrölunda OL09:41:08
Håkan HörbergIK Stern09:54:01
Phil MullinsSjövalla FK09:56:34
Håkan WåhlanderFrölunda OL09:59:12
Lena HörbergIK Stern09:59:24
Anders CullbrandMölndal Outdoor IF10:01:01
Daniel FredrikssonFrölunda OL10:05:30
Magnus HomannOK Orinto10:09:11
Peter ElofssonLerums SOK10:09:46
Maths KarlssonTolered-Utby Ol-klubb10:11:17
Katarina BorneFrölunda OL10:11:46
Sten BlomströmIK Stern10:12:11
Lennart AlmströmIK Stern10:14:34
Peter BrobergIF Rigor10:17:52
Katarina AlmehedFrölunda OL10:18:36
Lennart VamlingFrölunda OL10:19:17
Jonas JerlinFrölunda OL10:26:21
Torbjörn WikströmOK Orinto10:26:23
Kristian AndersonGöteborgs SK10:27:26
Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK10:28:53
Ville GrahnIK Uven10:29:43
Bo HermanssonGöteborg-Majorna OK10:30:10
Immanuel StensötaFrölunda OL10:31:35
Gisela LindFK Herkules10:32:56
Johan GranforsIF Rigor10:34:12
Maria PollMölndal Outdoor IF10:36:07
Carl-Henry AnderssonOK Orinto10:36:25
Viktor SandbergKlubblös10:40:51
Åke SandbergKlubblös10:40:53
Eva BerghMölndal Outdoor IF10:42:21
Martin LindeMölndal Outdoor IF10:42:23
Göran BengtssonTockarps IK10:45:09
Ann-Luise ElliotKlubblös10:58:48
Johan TallhageSkarpnäcks OL10:58:51

Öppen motion 9

7 930 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aaron PrinceMölndal Outdoor IF09:41:14
Jonas MartnerFrölunda OL09:42:03
Carl NorinFrölunda OL09:54:59
Laila B HöglundFK Herkules09:55:57
Helena SvenssonFK Herkules09:55:59
Anders RybergMölndal Outdoor IF10:00:48
Thomas BorneFrölunda OL10:08:00
Adam BrobergIF Rigor10:08:34
Ulf AlmehedFrölunda OL10:08:51
Magnus ForsbergFK Herkules10:08:55
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK10:11:51
Lovisa LemanGöteborgs SK10:15:08
Johan WettergrenIK Uven10:19:14
Anders ArfwedsonFrölunda OL10:20:36
Karolina WildheimMölndal Outdoor IF10:23:43
Rasmus ArfwedsonFrölunda OL10:26:51
Cristofer FredrikssonSödertälje IF10:29:35
Jan GrahnIK Uven10:29:41
Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK10:36:40
Stefan GraadIF Rigor10:52:55
Sara PrinceMölndal Outdoor IF10:57:04
Erik RuotsalainenFrölunda OL

Annonser