Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL tävling 4

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 4
Arrangörsorganisation: KFUM Örebro OK
Datum: torsdag 16 april 2015

Korta banan

2 800 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2067117Eva CarlssonGarphyttans IF09:24:06
404279Lena LindgrenOK Järnbärarna09:26:11
256456Bengt HolgerssonOK Tisaren09:28:07
25821Roger GustafssonOK Tisaren09:28:58
2065332Gun HelmerssonLindebygdens OK09:30:43
1380325Tage PerssonFellingsbro GOIF09:31:39
18469Marianne DahlbergOK Alferna09:32:33
1420428Johnny ErixonFellingsbro GOIF09:32:40
42458Alf ErikssonOK Alferna09:36:18
344629Ulf PihlbladHagaby GOIF09:36:38
17314Britt-Marie ÅbergOK Tisaren09:36:44
29748Margareta ÖbergHagaby GOIF09:36:55
29752Jan ÖbergHagaby GOIF09:36:59
46777Elvy WetterskoogHällefors OK09:37:29
46766Elsa NilssonHällefors OK09:38:23
25815Olov LagerströmOK Tisaren09:41:34
13826Lars-Ove NyquistHagaby GOIF09:43:34
306532Lennart JonssonOK Tisaren09:45:57
446029Rune KristofferssonAskersunds OK09:46:33
16133Ulla JonhedKFUM Örebro OK09:50:10
16132Hans JonhedKFUM Örebro OK09:50:11
19142Larsåke LarssonAlmby IK09:50:39
443255Bo CarlssonOK Tisaren09:51:02
207280Bo EklundOK Tylöskog09:51:52
43818Per SundbergGävle OK09:54:18
43817Anna-Lena LundellGävle OK09:55:19

Mellanbanan

3 500 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16116Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK08:50:25
228034Torsten BergstenGarphyttans IF09:23:44
2085375Lennart SvenssonAlmby IK09:24:18
345156Gert NordstenLaxå OK09:25:21
341232Bo LjungbladOK Letstigen09:26:17
353064Rolf JanssonOK Tisaren09:26:23
25818Ingvar ErikssonOK Tisaren09:26:32
18460Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK09:26:48
37730Per Gunnar GustavssonOK Roxen09:27:41
344642Arne NordströmHagaby GOIF09:27:59
1441018Nils-Göran LindénFellingsbro GOIF09:28:27
2065303Rolf HelmerssonLindebygdens OK09:30:59
17339Kurt ÅbergOK Tisaren09:32:25
2065344Anders HolmbergLindebygdens OK09:32:54
38364Maja-Stina GustavssonOK Roxen09:32:58
449098Hjalmar NordquestOK Järnbärarna09:33:33
46763Johnny BrandtHällefors OK09:34:12
42414Lennart LindgrenOK Järnbärarna09:35:57
18462Lars HärdmarkOK Alferna09:37:57
2065338Asta SjöbergLindebygdens OK09:38:11
2065306Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK09:39:02
2062706Mona ForsbergHagaby GOIF09:39:11
46784Nils MogrenHällefors OK09:39:40
13834Tord LidströmHagaby GOIF09:40:57
21307Kjell BlomkvistHagaby GOIF09:41:52
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog09:45:53
306598Leif HjulströmOK Milan09:46:46
216457Lars-Göran JonssonOK Tisaren09:46:49
42419Ove JohanssonOK Järnbärarna09:47:57
16014Rolf PerssonOK Milan09:51:34
16010Östen EklöfOK Milan09:52:30
16028Jörgen HolmströmOK Milan09:52:40
16012Britt-Marie EklöfOK Milan09:53:03
246708Bengt KammerlandOK Milan09:53:04
528888Lennart JaveliusHagaby GOIF09:54:43
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog09:57:13
1393134Inger LjungströmOK Djerf09:58:24
16027Inga HolmströmOK Milan09:59:24
264866Lars AlbertssonOK Tylöskog10:01:06
259507Tommy HaglundKFUM Örebro OK10:11:33
341397Kurt JonssonOK Letstigen10:16:01
7500814Mats VogelOK Djerf10:17:27
43529Matts KällérusKFUM Örebro OK10:19:45

Långa banan

4 400 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
19147Stig AnderssonAlmby IK09:34:22
27039Hans Göran PetterssonKFUM Örebro OK09:35:12
2062733Göran ForsbergHagaby GOIF09:39:23
13883Thord ErikssonHagaby GOIF09:45:04
2075499Stefan ÖbergOK Milan09:52:26
9611012Björn AlpbergAlmby IK09:57:59
248848Håkan MossbergOK Järnbärarna10:01:08
449099Maud Sundén MossbergOK Järnbärarna10:03:08
502909Robert ErikssonFMTM10:03:16
1181174Mattias GustafssonIF Start10:04:12
16119Emma VictorinKFUM Örebro OK10:20:32
536679Anders Gunnar DahlgrenHagaby GOIF10:37:07

Annonser