Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-OL tävling 7

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-OL tävling 7
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: torsdag 21 maj 2015

Korta banan

2 340 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1380325Tage PerssonFellingsbro GOIF09:14:10
18469Marianne DahlbergOK Alferna09:17:36
2085375Lennart SvenssonKlubblös09:18:12
2067117Inger CarlssonGarphyttans IF09:18:49
306516Stig LarssonOK Tisaren09:31:56
25818Ingvar ErikssonOK Tisaren09:32:00
25815Olov LagerströmOK Tisaren09:32:32
302685Lars HärdmarkOK Alferna09:33:16
256456Bengt HolgerssonOK Tisaren09:33:38
202334Maj-Britt LovangHagaby GOIF09:35:27
17317Ove JanssonOK Tisaren09:35:50
29751Gunilla LarssonHagaby GOIF09:37:34
27045Birgitta BjörkKFUM Örebro OK09:38:32
18473Evy EkströmOK Alferna09:39:22
264866Lars AlbertssonOK Tylöskog09:39:38
46766Elsa NilssonHällefors OK09:40:36
227011Bertil LarssonHällefors OK09:42:59
420067Jan-Ove GabrielssonAlmby IK09:44:10
18459Karl EkströmOK Alferna09:44:56
344629Ulf PihlbladHagaby GOIF09:46:38
46777Elvy WetterskoogHällefors OK09:46:46
16132Hans JonhedKFUM Örebro OK09:50:25
42458Alf ErikssonOK Alferna09:50:34
17314Britt-Marie ÅbergOK Tisaren09:51:17
13826Lars-Ove NyquistHagaby GOIF09:52:51
17012Samuel ErikssonOK Letstigen09:54:07
27353Sigurd HallorOK Milan09:58:04
42498Anders PerssonOK Alferna10:00:51
16116Ellinor GrönvallKFUM Örebro OK10:16:02
207280Bo EklundOK Tylöskog10:17:25

Mellanbanan

3 470 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228034Torsten BergstenGarphyttans IF09:16:55
427942Sune JohanssonKlubblös09:24:04
16012Britt-Marie EklöfOK Milan09:30:58
16013Rolf PerssonOK Milan09:31:42
18460Elisabeth ErikssonKFUM Örebro OK09:32:13
16010Östen EklöfOK Milan09:32:58
25019Bruno BerglundKlubblös09:33:05
341232Bo Anders Charles LjungdahlOK Letstigen09:33:57
353064Rolf JanssonOK Tisaren09:34:00
216441Sten SundinOK Tisaren09:34:21
42419Ove JohanssonOK Järnbärarna09:36:20
246708Bengt KammerlandOK Milan09:42:19
1549065Nils LovangHagaby GOIF09:44:17
46784Nils MogrenHällefors OK09:44:32
16118Birgitta ArleboKFUM Örebro OK09:45:13
264869Ingvar HalldinOK Tylöskog09:46:22
46763Johnny BrandtHällefors OK09:47:22
13855Gerd LarssonHagaby GOIF09:47:45
13843Stig LarssonHagaby GOIF09:47:57
2062733Göran ForsbergHagaby GOIF09:48:17
405444Robert LarssonHagaby GOIF09:49:44
2062706Mona ForsbergHagaby GOIF09:50:48
404279Lena LindgrenOK Järnbärarna09:51:41
16027Inga HolmströmOK Milan09:52:38
1393134Inger LjungströmOK Djerf09:54:20
439500Ingemar WidénKFUM Örebro OK09:55:34
16107Lars ArleboKFUM Örebro OK09:57:39
42414Lennart LindgrenOK Järnbärarna09:59:08
16025Jan-Olof SandellOK Milan09:59:45
43817Anna-Lena LundellGävle OK10:00:27
2065306Lars Ivan CarlssonLindebygdens OK10:12:27

Långa banan

4 530 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
530729Mats HastadFellingsbro GOIF09:22:23
870118Susanne ErikssonOK Milan09:37:31
46782Lars TörnblomHällefors OK09:39:10
9441213Lennart LundhOK Tisaren09:41:31
2065310Per-Erik GustafssonLindebygdens OK09:42:08
17339Kurt ÅbergOK Tisaren09:42:27
19147Stig AnderssonAlmby IK09:43:03
248848Håkan MossbergOK Järnbärarna09:52:25
449098Hjalmar NordqvistOK Järnbärarna09:53:34
36795Christer NälemarkOK Djerf10:00:44
2065337Sofia CarlssonLindebygdens OK10:03:35
36308Kjell ErikssonOK Djerf10:04:06
340983Hans LibergOK Milan10:10:59
16115Weine FredrikssonKFUM Örebro OK10:17:31

Annonser