Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, sprint, Värmland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, sprint, Värmland
Arrangörsorganisation: Kristinehamns OK
Datum: måndag 6 juni 2016

D21

2 470 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
113890705Marie PetterssonOK Djerf10:33
114870221Elin VinbladHagaby GoIF Örebro10:34
1151410869Therése AnderssonOK Tyr10:35
101342555Kirsty Mc IntyreOK Tyr10:36
102213737Johanna KindlundOK Tyr10:37
103997971Åsa Zetterberg ErikssonOK Djerf10:38
104730914Linda TakeOK Tyr10:39
105910304Linnea MartinssonJärla Orientering10:40
106302269Johanna HoltetOK Tyr10:41
107611887Beata FalkHagaby GoIF Örebro10:42
1081972326Linn NilssonOK Tyr10:43
109810428Jenny GullqvistVästvärmlands OK10:44
110910622My WestlundOK Tyr10:45
111919102Lovisa FalkHagaby GoIF Örebro10:46
112860216Lovisa MartinssonOK Tyr10:47

H21

2 810 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35720116Lars-Håkan BengtssonOK Tyr09:54
36434004Arvid JohnsonDegerfors OK09:55
21824078Håkan PetterssonOK Djerf09:56
228052090William HollowellOK Tyr09:57
23502910Tobias KarlssonHagaby GoIF Örebro09:58
24720500Stefan AronssonKFUM Örebro OK09:59
1728627Per JanssonOK Djerf10:00
2512547Fredrik NordströmOK Älgen10:01
3930703Ludvig ErikssonSödertälje-Nykvarn OF10:02
4741204Daniel BrohedeOK Tyr10:03
59740212Anders HaglundOK Milan10:04
69860311Johan LövgrenDegerfors OK10:05
78245892Oskar JohanssonVästvärmlands OK10:06
8260630Erik HögkvistOK Tyr10:07
9880922Oskar EklöfRehns BK10:08
101991116Marcus NylénDegerfors OK10:09
119970706Filip JacobssonOK Tisaren10:10
12830817Anders LindbergOK Tyr10:11
1336531Fredrik Zetterberg ErikssonOK Djerf10:12
14730813Urban LjungbergDegerfors OK10:13
15999108Hannes SvahnOK Ravinen10:14
16887140Sören KindlundOK Tyr10:15
178270298Andreas UllerKils OK10:16
188397244Robin SvennbergDegerfors OK10:17
19262299Anders Södersten-DahlgrenFilipstads OK10:18
207191292Tobias BeckiusOK Tyr10:19

D20

2 370 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
960708Elin LindbergOK Djerf10:45
960720Klara HolmgårdKils OK10:46
262865Elin JohanssonSkattkärrs SOK10:47

H20

2 590 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
747271Oskar ErikssonOK Älgen10:45

D18

2 370 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
866413Malin NymanOK Tyr10:39
990504Elsa HolmgårdKils OK10:40
1991026Amanda NylénDegerfors OK10:41
450253Linnea WahlströmOK Djerf10:42
1999916Rebecka NylénDegerfors OK10:43

H18

2 590 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
46917Elis BergOK Fryksdalen10:39
990325Hannes BergenfurIK Vikings OK10:40
1991105Olof SkoglundKils OK10:41
438113Adrian LundbergIK Vikings OK10:42
981210Viktor SkoogKils OK10:43

D16

2 270 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
34866399Ella NordströmKils OK10:29
251110610Tova ErikssonOK Djerf10:30
26344977Thea BadKils OK10:31
27916000Elin BlomkvistSkattkärrs SOK10:32
28727106Amanda JanssonOK Djerf10:33
291000823Linn LugneKils OK10:34
30452084Julia AnderssonIK Vikings OK10:35
31600218Frida JohanssonOK Djerf10:36
32259393Tove OrdqvistKils OK10:37
33578680Elin LindbladOK Djerf10:38

H16

2 430 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
120747574Oskar NymanOK Tyr10:00
1219000724Lukas KatvalaOK Älgen10:01
1221571272Samuel AxelsonOK Tyr10:02
123547283Elias BergenfurIK Vikings OK10:03
1247010715Richard TakeOK Tyr10:04
1258000602Jonathan UllerKils OK10:05
126747272Erik ErikssonOK Älgen10:06
1277000624Viktor AlfredssonOK Tyr10:07
1289732327Anton HolmOK Djerf10:08
1298540022Tim DalheimerIK Vikings OK10:09
1308010615Gustav PermanOK Tyr10:10
131874122Lukas OlmKils OK10:11
132963369Mattias HaneOK Tyr10:12
1337000823Anton HanssonOK Djerf10:13

D14

1 990 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
407209Klara NordströmKils OK09:59
2060891Elin BomanSkattkärrs SOK10:00
441291Amanda AlfredssonOK Tyr10:01
520817Ylva JohanssonOK Djerf10:02
402660Thea SvenssonIK Vikings OK10:03
920716Nora HolmgårdKils OK10:04
9054333Elsa AlbinssonOK Tyr10:05
341937Klara JohanssonVästvärmlands OK10:06
1966713Elvira HallbäckKristinehamns OK10:07
441137Rebecka WestlundKils OK10:08
8030424Lova PermanOK Tyr10:09
43716Matilda HolmOK Djerf10:10
402637Kristina KlingnéusIK Vikings OK10:11
630413Lisa OlmKils OK10:12
9020605Nicolina MobergOK Tyr10:13
9030418Emma WahlströmOK Djerf10:14
340636Rebecca TakeOK Tyr10:15

H14

2 210 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
304850Hjalmar BergOK Fryksdalen10:29
7986543Elias LarssonIK Vikings OK10:30
602303Anton UllerKils OK10:31
1559185Rasmus PetterssonOK Djerf10:32
7162534Benjamin LarssonIK Vikings OK10:33
1030629Tobias HällmanOK Tyr10:34
746803Alexander JanssonOK Djerf10:35
1030221Isak WikströmOK Tyr10:36
7030215Mattias HanssonOK Djerf10:37

D12

1 890 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2800646Elsa HagströmKristinehamns OK10:19
657868Jonna LindbladOK Djerf10:20
2800700Magdalena SalenbäckKristinehamns OK10:21
429881Lovisa GullqvistVästvärmlands OK10:22
354375Emelie ForslundKristinehamns OK10:23
7050331Julia ForsgrenOK Tyr10:24
436046Ellen PelanderOK Djerf10:25
402643Viktoria HöjmanKristinehamns OK10:26
451751Cornelia KindlundOK Tyr10:27
402639Ida ThörnKristinehamns OK10:28
9040809Linn AnderssonOK Tyr10:29
402638Sofie van DuerenKristinehamns OK10:30
452701Emma AlfredssonOK Tyr10:31

H12

1 890 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8232432Johannes WikströmOK Tyr09:59
451930Anton KarlssonFK Finn10:00
9051012Albert BrohedeOK Tyr10:01
1050604Isak HolmgårdKils OK10:02
47283Hugo BergenfurIK Vikings OK10:03
9040401Carl LjungbergDegerfors OK10:04
1050720Marcus HällmanOK Tyr10:05
245128Hjalmar HögsellKristinehamns OK10:06
550803Arvid JohanssonOK Djerf10:07
2088685Eric LuthmanDegerfors OK10:08
2089348Danilo MobergOK Tyr10:09
407224William RebaneKils OK10:10
445557Hjalmar WIlhelmssonFilipstads OK10:11
2087067Liam FahlanderDegerfors OK10:12
9050815Arvid ErikssonOK Tyr10:13
441135Fredrik WestlundKils OK10:14
445573Tim Wigh-DahlgrenFilipstads OK10:15
1051011Linus NilssonOK Tyr10:16

D10

1 650 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1470507Linnea BjörklundOK Tyr10:30
1470580Ella LaineDegerfors OK10:31
417538Lina UllerKils OK10:32
1401317Irma ErikssonOK Tyr10:33
262838Felicia RööhsSkattkärrs SOK10:34
14488Maja JosefssonVästvärmlands OK10:35
43719Isabella HolmOK Djerf10:36
1080522Ella NybergSkattkärrs SOK10:38
1411390Tuva HenricssonOK Tyr10:39
2060870Clara BomanSkattkärrs SOK10:41

H10

1 650 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1060224Alfred NybergSkattkärrs SOK10:16
9061012Oscar AnderssonOK Tyr10:18
14428Elias JosefssonVästvärmlands OK10:19
9200686Felix LindOK Älgen10:20
1070525Ivar WikströmOK Tyr10:21
436047Edvard PelanderOK Djerf10:22
47297Hugo EkströmOK Tyr10:24
443698Nils JohanssonVästvärmlands OK10:25
1993514Simon HallingerOK Tyr10:26
2089328Matteo MobergOK Tyr10:28

D35

2 270 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9499042Erika ErikssonSkattkärrs SOK10:18
801019Lisa HöökOK Tyr10:19
1791023Angelica WikströmOK Tyr10:20
16908Lena WesterlundOK Djerf10:21
21278Anna UllerKils OK10:22
780211Lina RööhsSkattkärrs SOK10:23
443602Marina ThybergVästvärmlands OK10:24
1973092Helene HällmanOK Tyr10:25
227210Anna JanssonOK Djerf10:26
761125Ann HyvönenSkattkärrs SOK10:27
434010Jessica BlomqvistDegerfors OK10:28

H35

2 590 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8234567Mattias Jašic ModinSK Örnen10:29:00
1410865Mathias BjörklundOK Tyr10:30:00
27184Erik HaglundOK Djerf10:31:00
1213338Erik WikströmOK Tyr10:32:00
402640Kenneth FahlanderDegerfors OK10:33:00
362571Jonas UllerKils OK10:34:00
9741114Mattias PerssonOK Tyr10:35:00
402645Niclas LuthmanDegerfors OK10:36:58
1810706Mikael NybergSkattkärrs SOK10:37:00
362589Jörgen AurénIK Vikings OK10:38:00

D45

2 210 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
711022Anna NordströmKils OK09:59
711005Anna-Karin MattssonSkattkärrs SOK10:00
306182Eva-Lill BergenfurIK Vikings OK10:01
207517Marie AlfredssonOK Tyr10:02
701212Sofia HolmgårdKils OK10:03
38294Carolina AnderssonOK Roslagen10:04
8037839Kristin JohanssonVästvärmlands OK10:05
343186Anneli KarlssonFK Finn10:06
9631369Anna HaneOK Tyr10:07
407205Ylva OlmKils OK10:08
17440Charlotte FlansbjerOK Djerf10:09
1412222Anna GundSkattkärrs SOK10:10
8171270Tanja DalheimerIK Vikings OK10:11
260629Catarina HögkvistOK Tyr10:12
9670905Helen SkoogKils OK10:13
7670613Eva Thorsell HanssonOK Djerf10:14
2060893Agneta BomanSkattkärrs SOK10:15
262854Eva MartinssonOK Tyr10:16
2060895Tina WestlundKils OK10:17
9710509Viktoria LindbergOK Djerf10:18

H45

2 540 m, 36 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700409Stefan WennbergSkattkärrs SOK09:58
46912Robert BergOK Fryksdalen09:59
441290Johan HenricssonOK Tyr10:00
641224Conny GunnarssonOK Älgen10:01
262286Mats WilhelmssonFilipstads OK10:02
8700527Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK10:03
1415673Andreas MobergOK Tyr10:04
434002Tomas SvennbergDegerfors OK10:05
9660512Anders WahlströmOK Djerf10:06
683614Magnus TenghagenHärlövs IF10:07
354372Per BülundOK Tyr10:08
449163Tommy JohanssonVästvärmlands OK10:09
690321Magnus NordströmKils OK10:10
405457Peter RisbergSkattkärrs SOK10:11
407212Mathias AxelsonOK Tyr10:12
970088Stefan ErikssonOK Älgen10:13
9102157Håkan KarlssonFK Finn10:14
970209Mats BergenfurIK Vikings OK10:15
260697Pär NymanOK Tyr10:16
231356Lars JacobssonDegerfors OK10:17
7680112Jan HanssonOK Djerf10:18
710209Jonas BergenfurSkattkärrs SOK10:19
259271Mikael TakeOK Tyr10:20
650125Tony GullqvistVästvärmlands OK10:21
681019Jan OlmKils OK10:22
17028Anders JonssonIK Vikings OK10:23
689305Ola PermanOK Tyr10:24
230571Mats LiljaOK Älgen10:25
651103Håkan LindbergOK Djerf10:26
701016Mikael LarssonSkattkärrs SOK10:27
440886Erik SimesOK Tyr10:28
1690320Patrik NylénDegerfors OK10:29
640101Lars HolmgårdKils OK10:30
2060900Thomas BomanSkattkärrs SOK10:31
680704Anders HaneOK Tyr10:32
902984Björn SvenssonOK Djerf10:33

D55

2 140 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402858Lisa AnnersandOK Tyr10:31
611126Tone HollowellOK Tyr10:32
260626Ann-Sofie HultsvedOK Tyr10:33
610926Anna Weckner WestlundOK Tyr10:34
260610Carola KarlssonOK Tyr10:35
260660Karin MoodhOK Tyr10:36
9600221Ingrid KensbyOK Tyr10:37

H55

2 370 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260628Lars AnderssonOK Tyr10:16
511800Lars NordströmKils OK10:17
409569Janne ErikssonEds SK10:18
633663Ulf SkoglundKils OK10:19
9600207Mats KensbyOK Tyr10:20
610309Jonas KarlssonOK Tylöskog10:21
43729Jan-Olof BäckOK Djerf10:22
560312Sixten WestlundOK Tyr10:23
9570505Lasse JohanssonEds SK10:24
9590119Christer SkoogKils OK10:25
260632Per HögkvistOK Tyr10:26
448602Bengt SvedjebySkattkärrs SOK10:27
1561208Ulf NordzellOK Djerf10:28
611121Thomas HollowellOK Tyr10:29

D65

1 630 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260611Karin Creutzer BlomgrenOK Tyr10:42

H65

2 140 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
540323Hans PerssonOK Älgen10:21
36026Lars GranefeltOK Tyr10:22
2058233Leif LindhIK Vikings OK10:23
36795Christer NälemarkOK Djerf10:24
445345Åke GustavssonOK Älgen10:25
260667Börje RåbergOK Tyr10:26
262868Bengt CarlssonSkattkärrs SOK10:27
1501011Kjell ErikssonOK Djerf10:28

H75

1 630 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36335Åke IvanssonDegerfors OK10:38
42090Gunnar NymanOK Djerf10:39
38372Gunnar JohanssonFilipstads OK10:40

Inskolning

1 220 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354368Joel WilhelmssonFilipstads OK09:59:58
1415668Filip HenricssonOK Tyr10:02:30
402642Ida AnderssonKristinehamns OK10:05:21
402631Ivar AnderssonKristinehamns OK10:05:22
402644Albin BjörndahlKristinehamns OK10:05:26
354369Linnea BrohedeOK Tyr10:05:32
444148Ellen BjörklundOK Tyr10:07:30
262848Alva RööhsSkattkärrs SOK10:48:43

U1

1 630 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402659Andreas LönnbergKristinehamns OK10:00:23
402635Georg LönnbergKristinehamns OK10:00:26
306180Love EkströmOK Tyr10:03:04
43709Axel LindbladOK Djerf10:03:07
1100609Lin PelanderOK Djerf10:06:10
402636Astrid AnderssonKristinehamns OK10:06:39
402627Nora JanssonKristinehamns OK10:06:42
402625Agnes PetterssonKristinehamns OK10:07:23
2095115Lucas Bodin-LiliegrenOK Djerf10:07:38
1560243Alrik WikströmOK Tyr10:21:49
402612Nils EklindOK Tyr10:37:48
402624Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf10:42:55
47295Edit BergenfyrSkattkärrs SOK10:48:22
710008Tindra BlomkvistSkattkärrs SOK10:48:24
448620Lilly BergenfyrSkattkärrs SOK10:48:39

U2

1 610 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402634Alivia EngströmKristinehamns OK10:04:59
1080524Linus Bodin-LiliegrenOK Djerf10:06:38
452860Alvar EklindOK Tyr10:09:23
9080305Joel HolmgårdKils OK10:36:00
1415309Anton HenricssonOK Tyr10:40:01
452500Tilda KindlundOK Tyr10:46:38

Öppen motion 1

1 610 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
354359Lotta MobergOK Tyr10:25:39

Öppen motion 3

1 980 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421701Lars BroströmDegerfors OK10:01:59
17012Samuel ErikssonOK Letstigen10:06:13
402648Pia ThörnKristinehamns OK10:08:54
402613Marc Van DuerenKristinehamns OK10:09:27
438151Ewa LundbergIK Vikings OK10:14:06
1710119Anders GustavssonOK Tyr10:17:49
260686Marianne NyströmSkattkärrs SOK10:18:43
439681Claus StrömquistKristinehamns OK10:31:33
259277Annelie BlomquistDegerfors OK10:31:55
7603176Therese LarssonIK Vikings OK10:33:39
880204Rasmus WestlundOK Tyr10:38:04
402609Emma LiljegrenOK Djerf10:43:35
1415668Maria HenricssonOK Tyr10:45:24

Öppen motion 5

2 270 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
747284Anna ErikssonOK Älgen10:02:03
402616Niklas MobergOK Tyr10:07:20
452715Johanna AlfredssonOK Tyr10:07:55
354365Daniel ThörnKristinehamns OK10:08:51
245177Natalia LönnbergKristinehamns OK10:10:36
354366Petra OkanovicKristinehamns OK10:11:23
402626John JanssonKristinehamns OK10:11:45
28923Jesper HaglundOK Djerf10:13:32
710123Mikael LindOK Älgen10:14:14
262842Charlotte JohanssonSkattkärrs SOK10:15:41
354371Hans BrolundOK Denseln10:19:04
423447Torbjörn JohanssonOK Älgen10:20:05
600699Lottie LindOK Älgen10:20:17
1975010Sofia EkströmOK Tyr10:21:21
262841Kjell JohanssonSkattkärrs SOK10:23:02
19459Anna-Märta JohanssonVästvärmlands OK10:25:24
450678Anders Hedqvistklubblös10:27:18
730103Fredrik EkströmOK Tyr10:38:20
9410939Lars GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:42:08
981998Angelica GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:42:09
437286Sebastian GunnarssonMalungs OK Skogsmårdarna10:42:10
1830402Jenny NybergSkattkärrs SOK10:42:18
402979Elin LundgrenOK Tyr10:43:28
1690429Kerstin LugneKils OK

Annonser