Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Hallands 3-dagars 2016

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Hallands 3-dagars 2016
Arrangörsorganisationer: Fjärås AIK / IF Rigor / OK Löftan
Datum: fredag 15 juli 2016 - söndag 17 juli 2016

Etapp 1, medelEtapp 2, långEtapp 3, lång, jaktstart

D21 L

3 830 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Märta MollénSävedalens AIK15:56
2Linn GrällsOK Kåre15:58
3Lovisa PerssonOK Tisaren16:00
4Lina BergmanOK Skogsfalken16:02
6Erica PetterssonIFK Göteborg16:06
7Amilia BjörklundSävedalens AIK16:08
8Agnes LeoGöteborg-Majorna OK16:10
9Maria JohanssonTorsås OK16:12
10Emma AnderssonSävedalens AIK16:14
11Lucyna DrewniowskaGöteborg-Majorna OK16:16
12Zoe HardingScottish Junior Squad16:18
14Judith WyderGöteborg-Majorna OK16:22
15Carolin SvenssonHaninge SOK16:24
16Anastasia DenisovaSävedalens AIK16:26
17Frida AnderssonFalkenbergs OK16:28

H21 L

4 310 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
21Johan TörnrothHestra IF16:58
22John PerssonIFK Göteborg17:00
23Jens WängdahlNyköpings OK17:02
24Albin DetterfeltLinköpings OK17:04
25Mikael AnderssonGöteborg-Majorna OK17:06
26Erik Folkesson BlomIFK Mora OK17:08
27Pontus KarlssonMarkbygdens OK17:10
28Peter BrayScottish Junior Squad17:12
30Niclas TjernlundSkåneslättens OL17:16
31Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK17:18
32Johan AronssonOK Tisaren17:20
33Wojciech WiktorGöteborg-Majorna OK17:22
34Jonas KjällCentrum OK17:24
35Markus AdolfssonTullinge SK17:26
36Jesper NilssonUlricehamns OK17:28
37Joshua DudleyScottish Junior Squad17:30
38Nils Wallentin TärkHalmstad OK17:32
40Nils SpetzUlricehamns OK17:36
41Mattias NilssonOK Alehof17:38
42Daniel GustafssonFK Friskus-Varberg17:40
44Joakim EliassonGöteborg-Majorna OK17:44
45Johan LarssonOK Skogshjortarna17:46
46Erik GustafssonNTNUI17:48
47Albin AnderssonMarkbygdens OK17:50
48Johan WikströmSävedalens AIK17:52
49Johan RunessonGöteborg-Majorna OK17:54
50Fredrik NobornIFK Göteborg17:56
51Mikael AnderssonStora Tuna OK17:58
52Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna18:00
53Joel Käll KarlssonLinköpings OK18:02
54Andreas NilssonMarkaryds FK18:04
55Albin SigbyIK Vista18:06
56Marcus MillegårdSävedalens AIK18:08
57Johan GullFK Friskus-Varberg18:10
58Isak BergmanOK Skogsfalken18:12
59Eric HanssonIK Hakarpspojkarna18:14
60Anders HedbergGöteborg-Majorna OK18:16

D21

3 660 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Klara PålssonSävedalens AIK16:39
Maja BrammingOdense OK16:41
Filippa SpånérSävedalens AIK16:43
Sofia AnderssonCentrum OK16:45
Anna LarssonIF Hagen16:47
Klara SvedevallOK Linné16:49
Beatrice KöhlerSäterbygdens OK16:51
Madeleine AttforsSävedalens AIK16:53
Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK16:55
Jennifer GullFK Friskus-Varberg16:57
Amanda ClaessonSävedalens AIK16:59
Elinor LindelöwHärlövs IF17:01
Felicia StuhlhoferOK Landehof17:03
Sofie SöderblomFalkenbergs OK17:05
Rikke BinderOK Gorm17:07
Sara SöderblomÄtrans IF17:09
Karolina BjörkstedtAlmby IK17:11
Mathilda JägrydSkåneslättens OL17:13
Elin HamreforsSävedalens AIK17:15
Emilia HenryssonTibro OK17:17
Kristin SkaarRyda SK17:19
Ellen LarssonIF Hagen17:21
Sara IvarssonOK Kullingshof17:23
Lise Ravnshøj AndersenHerlufsholm OK17:27
Åsa SöderblomFalkenbergs OK17:29
Karin FägerlindCentrum OK17:31

H21

4 090 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik LidhageIK Ymer17:26
Tomas GunnarssonOK Nackhe17:28
Adam GeorgssonKarlskrona SOK17:30
Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK17:32
Holger PetersenOK Gorm17:34
Johnny HålsjöVänersborgs SK17:36
Thomas AspIFK Göteborg17:40
Joel JohnssonOK Nackhe17:42
Johan PerssonHagaby GoIF Örebro17:44
Martin Laage KraghCopenhagenO17:46
Jonatan AnderssonFalkenbergs OK17:52
Kim Baunehøj PedersenCopenhagenO17:56

D21 Kort

3 360 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mette StubPI-København17:27
Stina AlbinssonBredaryds SOK17:29
Linda ErikssonOK Skärmen17:31
Hanna GustafssonOK Kåre17:33
Desiré RexOK Landehof17:35
Janni AxelsonSävedalens AIK17:37
Elisabet MöllerOK Nackhe17:39
Leena KuusipohjaLahden Suunnistajat-3717:41
Lisa WeimannIK Uven17:43
Martina JohanssonBredareds IF17:45
Sofie PetterssonUlricehamns OK17:49
Lina JosefssonRydboholms SK17:51
Therese AlfredssonSävedalens AIK17:53
Annkathrin GreinerOC Annclama17:55
Anna ÅhlinHelsingborgs SOK17:57

H21 Kort

3 880 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sergej FedatsenkaSävedalens AIK16:27
Simon WallmanOK Kullingshof16:29
Jens UddénLjungskile FK16:31
Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK16:33
Niclas StåhlIK Uven16:35
Pontus JohanssonOK Kullingshof16:39
Mathias RingiveOK Gorm16:41
Jonas HemlinIK Uven16:43
Markus JohanssonLinköpings OK16:45
Anton BacklundSäterbygdens OK16:47
Johan PalmérUlricehamns OK16:49
Anton HemlinIK Uven16:51
Oscar IvarssonHestra IF16:53
Jon LarbornIFK Göteborg17:54

D20

3 360 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
71Benedicte PedersenSarpsborg OL17:54
72Margrete KrageSarpsborg OL17:56
73Ingvild Ramtvedt NæssetSarpsborg OL17:58
74Klara HolmgårdKils OK18:00
76Sara AlmehedFrölunda OL18:04
77Emma KindbomIF Hagen18:06
79Sif ThiemeFSK Orientering18:10
80Maja RingiveOK Gorm18:12
81Stina SvedevallOK Roxen18:14
82Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna18:16

H20

3 500 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
92Eric CarlssonKvillebyns SK18:00
93Arvid HammarFK Herkules18:02
94Linus LandergrenHestra IF18:04
95Loke AgmarkenHalmstad OK18:06
96Andreas Duc JørgensenTisvilde Hegn OK18:08
97Simon RuneforsVäxjö OK18:10
99Alfred SteindahlStenungsunds OK18:14
100Tom CampbellLustens OK18:16
101Rasmus ArfwedsonFrölunda OL18:18

D18

3 320 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
111Emelie LorénOK Landehof17:32
112Emma WilsonScottish Junior Squad17:34
113Agnes BerglundUlricehamns OK17:36
115Maria ErikssonEds SK17:40
116Moa HanssonBredaryds SOK17:42
117Johanne Bratland TjernshaugenOK Moss17:44
119Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK17:48
120Lovisa MartinssonOK Tyr17:50
121Clare StansfieldScottish Junior Squad17:52
123Kathryn BarrScottish Junior Squad17:56
124Amanda CarlssonIK Trenne Ullared17:58
125Emma PetterssonOK Roxen18:00
126Klara ElmbladBredaryds SOK18:02
127Wilma JanssonVänersborgs SK18:04
128Elsa HolmgårdKils OK18:06
129Lindsay RobertsonScottish Junior Squad18:08
130Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad18:10
131Sofia KlassonHestra IF18:12
132Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK18:14
133Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad18:16
134Olivia LönkvistOK Vivill18:18
135Klara LjunggrenLinköpings OK18:20
136Abigail MasonScottish Junior Squad18:22
137Isabella LagoGöteborg-Majorna OK18:24

H18

3 440 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
141Henrik JohannessonRonneby OK16:55
142Noa PruthIK Hakarpspojkarna16:57
143Erik JönssonLunds OK16:59
144Axel HalvarssonKarlskrona SOK17:01
145Hans PedersenOK Gorm17:03
146Oliwer LundbergOK Bävern17:05
147Callum HunterScottish Junior Squad17:07
148Rasmus SvenssonVärend GN OL17:09
149Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK17:11
151Johan OlsonIK Uven17:15
152Alex CarcasScottish Junior Squad17:17
153Olof SkoglundKils OK17:19
155Fredrik JohanssonOK Nackhe17:23
156Oscar JohanssonKarlskrona SOK17:25
157Tom LinesScottish Junior Squad17:27
158Lasse August HelwegTisvilde Hegn OK17:29
159Tim OlssonBrattås CK17:31
160Finlay ToddScottish Junior Squad17:33
161Otto StuhlhoferOK Landehof17:35
162Carl BörnstedtKungälvs OK17:37
164Carl HolmbergIF Hagen17:41
165Erik VinbladLunds OK17:43
166Hampus NyströmIF Hagen17:45
167Emil JohanssonOK Bävern17:47
168Olle JosarpFK Friskus-Varberg17:49
169Freddie CarcasScottish Junior Squad17:51
170Rasmus LundbergOK Bävern17:53
171James AcklandScottish Junior Squad17:55
172Albin ClaessonSävedalens AIK17:57
173Eric LöfqvistOK Njudung17:59
174Sebastian HansenHerlufsholm OK18:01
175Morten KnudsenOK Melfar18:03
176Emil Olander LorenzCopenhagenO18:05
177Edvin LjungbergSjövalla FK18:07
178Ewan McmillanScottish Junior Squad18:09
179Andreas UllerKils OK18:11
180Olle SörqvistMarkbygdens OK18:13
181Francesco MagenesVäxjö OK18:15
182Samuel GallowayScottish Junior Squad18:17
183Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:19
184Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna18:21
185Rasmus MöllerArboga OK18:23

D17-20 Kort

3 040 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilma HendbergIK Uven16:11
Tine DalgaardKolding OK16:13
Rebecca SvenssonVärend GN OL16:15
Nanna NorderudIL Tyrving16:17

H17-20 Kort

3 410 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon AlvhageHestra IF16:04
Benjamin GabrielssonKungälvs OK16:06

D16

3 210 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
191Hanna JohannessonRonneby OK16:48
192Eilidh CampbellScottish Junior Squad16:50
193Tina LjungqvistLunds OK16:52
194Johanna Källvik LeufvénÅmåls OK16:54
195Vendela LönkvistOK Vivill16:56
196Lovisa RingHalmstad OK16:58
198Stina JohanssonOK Bävern17:02
199Matilda RundqvistOK Nackhe17:04
200Elin CarlssonIK Trenne Ullared17:06
201Johanna NilssonKungälvs OK17:08
202Elvira WildheimFK Friskus-Varberg17:10
203Jenny BlackwoodScottish Junior Squad17:12
204Alma VilhelmssonFalköpings AIK OK17:14
205Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna17:16
206Lina ErdeliusIF Rigor17:18
207Elsa EricssonFK Friskus-Varberg17:20
208Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:22
209Maja PorleVäxjö OK17:24
211Eilidh ShearerScottish Junior Squad17:28
212Maren NorderudIL Tyrving17:30
213Annie SjööOK Landehof17:32
214Jura MacMillanScottish Junior Squad17:34
215Karoline BjørnerødOK Moss17:36
216Johanna WilhelmssonKarlskrona SOK17:38
217Linnea BengtssonFalkenbergs OK17:40
218Lisa BörnstedtKungälvs OK17:42
219Elsa LindeblomHestra IF17:44
220Birka Øhlenschlæger NielsenSilkeborg OK17:46
221Kirsty CampbellScottish Junior Squad17:48
222Evelina OlssonOK Nackhe17:50
223Erika Källvik LeufvénÅmåls OK17:52
225Grace MolloyScottish Junior Squad17:56
227Lovisa JohanssonKarlskrona SOK18:00
228Anna AdetorpSundsvalls OK18:02
229Paulina JägstedtHalmstad OK18:04
230Ellen BlennowFalköpings AIK OK18:06
231Julia ElverlindOK Tranan18:08
232Ebba HjertbergHestra IF18:10
233Lovisa LagerHalmstad OK18:12
234Kajsa RaskKungälvs OK18:14
235Emilia EngelOK Ravinen18:16
236Amanda MullinsSjövalla FK18:18
237Mairi WeirScottish Junior Squad18:20
238Marie Lindløv JensenSarpsborg OL18:22
239Sofia JohanssonOK Skärmen18:24

H16

3 320 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Herman BrunborgNittedal OL16:20
252Hugo OskarssonHalmstad OK16:22
253Oscar ModigOK Pan-Kristianstad16:24
254Axel BlomFrölunda OL16:26
255William LundstedtMullsjö SOK16:28
257Marcus CarlssonIF Hagen16:32
258Gustav RuneforsVäxjö OK16:34
259Axel BerglundUlricehamns OK16:36
260Joe WrightScottish Junior Squad16:38
261Simon HardenFK Boken16:40
262Linus LundbergOK Bävern16:42
263Olof LjunggrenLinköpings OK16:44
264Simon FreylandEksjö SOK16:46
265Lukas OlmKils OK16:48
266Marko Birk NielsenAalborg OK16:50
267Love CarlssonOK Orion16:52
268Jake ChapmanScottish Junior Squad16:54
269Axel ErikssonOK Löftan16:56
270Tim JohanssonFK Friskus-Varberg16:58
271Isac EricssonVäxjö OK17:00
273Jann Andri KüngBjörnbär OK17:04
274Melker ElofssonOK Njudung17:06
275Jens Kristian PedersenOK Gorm17:08
276Victor HanssonJönköpings OK17:10
278Johan KindbomIF Hagen17:14
279Jacob EnbergHalmstad OK17:16
280Luke GrahamScottish Junior Squad17:18
281Albin TollOK Njudung17:20
282Erik HogedalGöteborg-Majorna OK17:22
284Noah BechtelFK Friskus-Varberg17:26
285Hugo SetthagenOK Tranan17:28
286Oskar CarlssonKvillebyns SK17:30
287Adrian VartiaOK Löftan17:32
288Anton HolmOK Djerf17:34
289Filip BengtssonOK Lindéna17:36
290Alistair ChapmanScottish Junior Squad17:38
291Jonathan UllerKils OK17:40
292Daniel GlimténOK Löftan17:42
293Carl JosefssonSävedalens AIK17:44
294Filip JohanssonKungälvs OK17:46
295Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK17:48
297Johan HolmbergIF Hagen17:52

D16 Kort

2 890 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alicia EinarssonIF Rigor15:58
Moa KristianssonHalmstad OK16:00
Martina BraunVäxjö OK16:02
Hanna OlssonBrattås CK16:04
Kajsa HomannOK Orinto16:08
Linnéa BjörssonOK Kullingshof16:10

H16 Kort

2 930 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kalle LundgrenGöteborg-Majorna OK16:31
Gustav BohmanOK Orinto16:33

D14

2 890 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
301Nike PruthIK Hakarpspojkarna16:20
302Sofia PalmFK Boken16:22
303Thea FagerströmIFK Göteborg16:24
304Thilda SeldénIF Rigor16:26
305Emma LingIK Hakarpspojkarna16:28
306Pippa CarcasScottish Junior Squad16:30
307Emma ErikssonAnnebergs GIF16:32
308Hilda Holmqvist JohanssonIK Hakarpspojkarna16:34
309Julia LindbladSävedalens AIK16:36
310Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK16:38
311Hanna GabrielssonKungälvs OK16:40
312Elsa KarlssonOK Landehof16:42
313Linn RistoOK Linné16:44
314Karolina RönnbäckOK Eken16:46
315Thea BökmanHelsingborgs SOK16:48
316Nora HolmgårdKils OK16:50
317Frida JohanssonOK Skärmen16:52
318Clara SamuelssonOK Vivill16:54
319Emma IvarssonOK Kullingshof16:56
321Moa SkoogIF Hagen17:00
322Elsa SjööOK Landehof17:02
323Annielle AntonssonFjärås AIK17:04
324Emma EliassonFK Friskus-Varberg17:06
325Rachel BrownScottish Junior Squad17:08
326Eleonora AlinderSjövalla FK17:10
327Sofia ElverlindOK Tranan17:12
328Alma HjertbergHestra IF17:14
329Linnea WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb17:16
330Jennifer DavidsonGöteborg-Majorna OK17:18
331Tova JanssonVänersborgs SK17:20
332Matilda ÅkessonOK Landehof17:22
334Tilda HenningssonIK Trenne Ullared17:26
335Alice WilsonScottish Junior Squad17:28
336Linn AldénOK Roxen17:30
338Lizzie StansfieldScottish Junior Squad17:34
339Erica BogrenIF Hagen17:36
340Julia ArvidssonIF Rigor17:38
341Emely WeihartHestra IF17:40
342Cecilia UhlemannKolding OK17:42
343Eva Örnhagen JørgensenOK Snab17:44
344Matilda HolmOK Djerf17:46
345Clara JohanssonOK Skärmen17:48
346Maja BergqvistKorsnäs IF OK17:50
347Amanda KarmetunOK Njudung17:52
348Alvina AxelssonOK Nackhe17:54
349Unni GranforsIF Rigor17:56
350Klara PerssonHalmstad OK17:58
351Märta LjungbergSjövalla FK18:00
352Megan KeithScottish Junior Squad18:02
353Olivia AspIFK Göteborg18:04
333Ebba LindOK Skärmen18:06
355Malin KindbomIF Hagen18:08
356Tove KarlssonJärla Orientering18:10
357Johanna SvenssonOK Löftan18:12

H14

2 930 m, 72 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
371Arthur BrunborgNittedal OL15:54
372Victor ModigOK Pan-Kristianstad15:56
373Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK15:58
374Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK16:00
375Anton LundOK Skogshjortarna16:02
376Malte KristianssonHalmstad OK16:04
377Elias ThörnbladOK Flundrehof16:06
378Ellis HunterScottish Junior Squad16:08
379Eric HallnerOckelbo OK16:10
380Lukas GustafssonIK Ymer16:12
381Johan EkbergSkattkärrs SOK16:14
382Alfred ErdeliusIF Rigor16:16
383Casper SkeppSävedalens AIK16:18
384Klas LjungqvistLunds OK16:20
385Aron ÖstangårdGamleby OK16:22
386David JohanssonFK Friskus-Varberg16:24
388Arvid AronssonOK Kroppefjäll16:28
390Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK16:32
391Axel ElmbladBredaryds SOK16:34
392Fabian OdénFjärås AIK16:36
393Karl PetersénOK Njudung16:38
394Axel BechtelFK Friskus-Varberg16:40
395Jens DalgaardKolding OK16:42
396Jakob GunnarssonLerums SOK16:44
397Daniel CampbellScottish Junior Squad16:46
398Edvin HenryssonTibro OK16:48
399Jacob GrahnIK Uven16:50
400Arvid LundqvistHalmstad OK16:52
401Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad16:54
402Albin HjellströmIK Hakarpspojkarna16:56
403Adam SkoglundUlricehamns OK16:58
404Erik LingIK Hakarpspojkarna17:00
405Amadeus AhlstrandFK Friskus-Varberg17:02
406Isak OlssonStigsökarna17:04
407Gustav Vinther Østermark JensenKolding OK17:06
408Emil JägstedtHalmstad OK17:08
409Elias PerssonFjärås AIK17:10
410Gustav HarryssonOK Skogshjortarna17:12
411Loris KüngBjörnbär OK17:14
412Peter MolloyScottish Junior Squad17:16
413Nils GrimbeckSävedalens AIK17:18
414Erik IngemarssonHestra IF17:20
415Felix DrejmoOK Landehof17:22
416Anton CarlssonIF Hagen17:24
417Grunde IsaksætreGrue IL17:26
419Jesper JohanssonOK Löftan17:30
420Olle ElfströmOK Orinto17:32
421Noel BraunVäxjö OK17:34
422Emil RavakkoSävedalens AIK17:36
423Oscar HultgrenOK Njudung17:38
424Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK17:40
425David AlménTrollhättans SOK17:42
426Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna17:44
427Jonas GabsOK Melfar17:46
428Gabriel SteffertOK Tyringe17:48
429Valter PetterssonOK Tisaren17:50
430Louis MacMillanScottish Junior Squad17:52
431Anton BlomqvistMarkbygdens OK17:54
432Alex JohanssonFK Friskus-Varberg17:56
433Jakob MobergOK Löftan17:58
434Theis MunktvedCopenhagenO18:00
435Tobias SjöstedtOK Måsen18:02
436Hugo EricssonVäxjö OK18:04
437Albin PerssonHalmstad OK18:06
438Simon VeltmanOK Skogshjortarna18:08
439Måns HenningssonIK Trenne Ullared18:10
440Matthew GoochScottish Junior Squad18:12
441Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK18:14
443Willy FjällborgStenungsunds OK18:18
444Linus BoströmOK Alehof18:20
445Filip BäckArboga OK18:22
446Oscar OlinIK Hakarpspojkarna18:24

D14 Kort

2 350 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Moa SteneborgOK Orinto16:06
Matilda NilssonHalmstad OK16:08
Louise LindellGustavsbergs OK16:10
Emma EngehultNotodden OL16:12
Ida Kristine  NordvikAsker SK16:14
Kristina BohmanOK Orinto16:18
Alice SickeldalIF Rigor16:20
Ingrid Bratland TjernshaugenOK Moss16:22

H14 Kort

2 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Edvin SahlinOK Löftan16:55
Lukas ÖstmanSkarpnäcks OL16:57
Lukas MagnerfeltFalköpings AIK OK16:59
Anton EliassonGöteborg-Majorna OK17:01
Gustav CarlssonKvillebyns SK17:03

D12

2 350 m, 50 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451Agnes IvarssonOK Skogshjortarna15:49
452Emma ZettervallKarlskrona SOK15:51
453Emilie Bæk ChristiansenSøllerød OK15:53
454Engla PruthIK Hakarpspojkarna15:55
455Filippa FagerströmIFK Göteborg15:57
456Emmy PalmFK Boken15:59
457Matilda AspIFK Göteborg16:01
458Maja KarmstigFK Friskus-Varberg16:03
459Sandra WiduchKarlskrona SOK16:05
460Maja NordinUlricehamns OK16:07
461Moa BirkebækStora Tuna OK16:09
462Melissa Jolly-janssonGuyancourt Orientation 7816:11
463Lisa ÖstenssonOK Tranan16:13
464Julia ÅttingLinköpings OK16:15
465Tuva NylundBredaryds SOK16:17
467Anna VerhagenOK Orinto16:21
468Emma OlinIK Hakarpspojkarna16:23
469Molly GranängKungälvs OK16:25
470Lovisa DavidsonGöteborg-Majorna OK16:27
471Tuva ÖstangårdGamleby OK16:29
472Emia HjortFalköpings AIK OK16:31
474Sigrid LjunggrenLinköpings OK16:35
475Lisa BjörssonOK Kullingshof16:37
476Maja GraadIF Rigor16:39
477Ida AnderssonOK Löftan16:41
478Amalie ErtmannCopenhagenO16:43
479Ester EricssonFK Friskus-Varberg16:45
480Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna16:47
481Lilly JohnssonOK Gynge16:49
482Ebba KolmodinTumba-Mälarhöjden OK16:51
483Emma KarlssonOK Landehof16:53
484Felicia AhlstrandFK Friskus-Varberg16:55
485Elsa SödervallIK Gandvik16:57
486Ellen TollOK Njudung16:59
487Vera ElfströmOK Orinto17:01
488Emilia SandinOK Skärmen17:03
489Ella PetterssonSävedalens AIK17:05
490Anna SvenssonIF Rigor17:07
491Ida BruhnIF Rigor17:09
492Felicia SandinOK Skärmen17:11
493Hanna ÖstbergStora Tuna OK17:13
494Moa BergqvistKorsnäs IF OK17:15
495Olivia EngelOK Ravinen17:17
497Annie ErikssonOK Löftan17:21
498Fadrina KüngBjörnbär OK17:23
499Lisa SwartzOK Orion17:25
500Marta TörnströmFK Friskus-Varberg17:27
501Emelie ForslundKristinehamns OK17:29
502Sandra LingIK Hakarpspojkarna17:31
503Lovis BergstrandBrattås CK17:33

H12

2 450 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
511Hannes EssungerSjövalla FK15:54
512Alexander PerssonHalmstad OK15:56
513Martin ErikssonVäsby OK15:58
514Gottfrid AlexanderssonIF Rigor16:00
515Casper GunnarssonOK Lindéna16:02
516Albin PaulssonOK Löftan16:04
517Isak HolmgårdKils OK16:06
518Albin TagessonFK Finn16:08
519Erik OlssonFrosta OK16:10
520Love GaudenzHalmstad OK16:12
521Ludvig LangeTumba-Mälarhöjden OK16:14
522Erik LundquistOK Ravinen16:16
523Isak SkoglundUlricehamns OK16:18
524Nils SwartzOK Orion16:20
525Filip IngemarssonHestra IF16:22
526Tobias JohanssonOK Löftan16:24
527Arvid PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:26
529Emil AnderssonOK Virdarna16:30
530Isak BengtssonOK Lindéna16:32
531Jonathan Birk NielsenAalborg OK16:34
532Andreas HandinOK Löftan16:36
533Albin JägstedtHalmstad OK16:38
534Victor EricssonHelsingborgs SOK16:40
536Eric BäckArboga OK16:44
537Albin SamuelssonOK Vivill16:46
538Olle KarlssonIK Hakarpspojkarna16:48
539Oskar BjörssonOK Kullingshof16:50
540Isak ThörnbladOK Flundrehof16:52
541Linus AlinderSjövalla FK16:54
528Emil LindbladSävedalens AIK16:56
542Hugo NobornIFK Göteborg16:56
543Axel GrimbeckSävedalens AIK16:58
544Simon CorneliussonOK Löftan17:00
545Simon LundellOK Österåker17:02
546Alfred KjellénHelsingborgs SOK17:04
547Tom WeihartHestra IF17:06
548Carl LjungbergDegerfors OK17:08
550Vilhelm FrankOK Löftan17:12
551Liam JohanssonIF Hagen17:14
552Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad17:16
553Melker ÅkessonOK Landehof17:18
554Olle PetersénOK Njudung17:20
555Karl GranforsOK Landehof17:22
556Fabian AlinderSjövalla FK17:24
557William SteffertOK Tyringe17:26
558Oscar EkenborgNyköpings OK17:28
559Hugo ÅkerbergOK Löftan17:30
560Ludvig KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:32
561Martin ErikssonAnnebergs GIF17:34
562Arvid SkeppSävedalens AIK17:36
563Emil LarssonOK Tisaren17:38
564Alexander GustavssonOK Njudung17:40
565Aron RudbergOK Bävern17:42
566Jonathan RundqvistOK Nackhe17:44
567Melwin ArvidssonIF Rigor17:46
568Gustav AnderssonOK Löftan17:48
569Albert BrohedeOK Tyr17:50
570Noel BengtssonOK Skogshjortarna17:52
571Emil SeldénIF Rigor17:54
573Malcolm SvenssonAnderstorps OK17:58
574Victor HanssonOK Löftan18:00
575Linus ZederinOK Nackhe18:02
576Anton KnollBielefelder TG18:04
577Filip CarlqvistFK Friskus-Varberg18:06
578Niels DalgaardKolding OK18:08
579Gustav LundqvistHalmstad OK18:10
580Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb18:12
581Adam SjööarvOK Nackhe18:14
582Oskar BlomOK Löftan18:16
583Erik WettergrenIK Uven18:18
584Elving LomanderMarkbygdens OK18:20
585Adrian SjödinIK Hakarpspojkarna18:22
586Alfred BjørnerødOK Moss18:24

D12 Kort

2 280 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linnéa TöppnerOK Landehof16:31
Tilde BlomOK Nackhe16:33
Julia BogeOK Alehof16:35
Amanda EckerlidSävedalens AIK16:39

H12 Kort

1 960 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Adam BromsFK Friskus-Varberg15:58
Martin G. DybvikStokke IL16:02
Valter DrejmoOK Landehof16:04
Axel EkbergSkattkärrs SOK16:06

D10

1 960 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emma LindénVäxjö OK15:52
Julia LönnHalmstad OK15:54
Frida LindénVäxjö OK15:56
Sofia GustafssonGöteborg-Majorna OK15:58
Emma Jolly JanssonGuyancourt Orientation 7816:00
Emilia ElverlindOK Tranan16:02
Sara LjungqvistLunds OK16:04
Filippa BraunVäxjö OK16:06
Lova JohanssonFK Friskus-Varberg16:08
Vilma RingHalmstad OK16:10
Molly BergstrandBrattås CK16:12
Felicia GustafssonOK Njudung16:14
Elin NobornIFK Göteborg16:16
Elin AnderssonOK Löftan16:18
Isabella HolmOK Djerf16:20
Rebecca ErikssonOK Skärmen16:22
Amanda BäckArboga OK16:24
Johanna TöppnerOK Landehof16:26
Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:28
Alice CarlqvistFK Friskus-Varberg16:32
Nanna TorénHestra IF16:34
Sonia Jolly JanssonGuyancourt Orientation 7816:36
Alice BrandtOK Löftan16:38
Hanna SchälinOK Alehof16:40
Annkathrin KnollBielefelder TG16:42
Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg16:44
Kajsa ElfströmOK Orinto16:46
Hannah LandergrenHestra IF16:48
Emma PerssonHalmstad OK16:50
Sofie LindellGustavsbergs OK16:52
Linnéa BjärbyFrosta OK16:54
Moa BengtssonOK Skogshjortarna16:56
Alva SahlinOK Löftan16:58
Edit TreptowAnderstorps OK17:00
Tove RosbergVäxjö OK17:02
Agnes JohanssonIF Hagen17:04
Klara PetterssonÅmåls OK17:06
Signe JohanssonFK Friskus-Varberg17:08
Lisa WallanderBrattås CK17:10
Frida OdénFjärås AIK17:12

H10

2 280 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Oscar Bæk ChristiansenSøllerød OK15:53
Elliott RehnGränna-Bygdens OK15:55
Max TörnqvistFjärås AIK15:57
Valle LarssonIF Thor16:01
Elias SamuelssonOK Vivill16:03
Mads Christian MaarupCopenhagenO16:05
Olle VidmanLesjöfors SK16:07
Melvin LundOK Skogshjortarna16:09
Elliot JägstedtHalmstad OK16:11
Simon GrahnIK Uven16:13
Isak NilssonOK Landehof16:15
Erik VerhagenOK Orinto16:17
Danilo MobergOK Tyr16:19
Emil LingIK Hakarpspojkarna16:21
Ola LeireGöteborg-Majorna OK16:23
Alvin WigrenLunds OK16:25
Theo RistoOK Linné16:27
Oskar MobergOK Löftan16:29
Wilhelm KarmetunOK Njudung16:31
Erik PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:33
Oscar LundquistOK Ravinen16:35
Simon ThörnbladOK Flundrehof16:37
Noah KorallMotala AIF OL16:39
Arvid JosefssonOK Vivill16:41
Filip HanssonOK Löftan16:43
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK16:45
Christian UhlemannKolding OK16:47
Gustav LjungbergDegerfors OK16:49
Olle NordinUlricehamns OK16:51
Axel EckerlidSävedalens AIK16:53
Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:55
Edvin ÅttingLinköpings OK16:57
Oskar HjertbergHestra IF16:59
Alfred OlssonLunds OK17:01
Calle WärnOK Skogshjortarna17:03
Oskar KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:07
Isak TörnströmFK Friskus-Varberg17:09
Zebastian ArdforsOK Löftan17:11
Andy GranforsIF Rigor17:13
Axel SjööOK Landehof17:15
Samuel DahlbergIK Trenne Ullared17:17
Felix LindOK Älgen17:19
Rasmus GranängKungälvs OK17:23
Matteo MobergOK Tyr17:25
Axel Örnhagen JørgensenOK Snab17:27
Alexander BjärbyFrosta OK17:29
Isak LarssonOK Tisaren17:31
Erik WilliamssonTolered-Utby Ol-klubb17:33

D21M

3 220 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sara JägstedtHalmstad OK16:15:47
Johanna KarlssonUlricehamns OK16:49:00
Lisa KjellénHelsingborgs SOK17:04:03
Susanne GranängKungälvs OK17:24:46

H21M

3 280 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad15:36:02
Jonas NorénHelsingborgs SOK16:46:51
Andreas LeijgårdGudhems IF17:22:00

D35

3 300 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva-Lotta BengtslinLunds OK16:00
Jenny GreenOK Vivill16:02
Maria PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:04
Jennifer BoeykensOMEGA16:08
Annika WigrenLunds OK16:10
Anatina SchoopBjörnbär OK16:12
Sofia HolmgårdKils OK16:14
Lina SamorLerums SOK16:18
Maureen Olsson LoLunds OK16:20
Kristin FranssonFK Friskus-Varberg16:22

H35

3 960 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrik LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb16:54
Per-Ivar NikolaisenOppsal Orientering16:56
David AndréGöteborg-Majorna OK16:58
Michael ForslundKristinehamns OK17:00
Rune Nygaard MonradFIF Hillerød17:02
Rasmus GrönlundLunds OK17:04
Håkan SamorTjällmo-Godegårds OK17:06
Daniel SvenssonFK Friskus-Varberg17:08
Karl-Anton KarlssonUlricehamns OK17:10
Håkan B SamorLerums SOK17:14
Martin RosénOK Stigen17:16
Anders SjööarvOK Nackhe17:20
Anders FogelbergVästvärmlands OK17:22
Henrik BengtssonFalkenbergs OK17:24
David HellerströmFK Friskus-Varberg17:26
Jorrit BoekelCentrum OK17:28
Lasse JanssonEksjö SOK17:30
Peter RosénIK Ymer17:32
Martin AnderssonSjövalla FK17:34

D40

3 100 m, 33 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Annica CrispinOK Denseln15:56
Frida PalmFK Boken15:58
Cecilia KarmetunOK Njudung16:00
Jenny VinbladLunds OK16:04
Malin BrorsonOK Nackhe16:06
Ingunn BergetÅs-NMBU Orientering16:08
Catarina HardenFK Boken16:10
Maria AspIFK Göteborg16:12
Jenny JohanssonIK Ymer16:14
Katrin SkeppSävedalens AIK16:16
Marie ÖstmanSkarpnäcks OL16:18
Linnéa BäckströmHestra IF16:20
Annica BerglundUlricehamns OK16:22
Maria IngemarssonHestra IF16:24
Annika BechtelFK Friskus-Varberg16:26
Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK16:28
Anna OlinIK Hakarpspojkarna16:30
Caroline KnollBielefelder TG16:32
Anneli GabrielssonKungälvs OK16:34
Eva OlssonFrosta OK16:36
Pia BirkebækStora Tuna OK16:40
Michaela LundellOK Österåker16:42
Katarina GalleOK Enen16:44
Maria BraunVäxjö OK16:46
Karin NobornIFK Göteborg16:48
Susanne AldénOK Roxen16:52
Karin AlthoffKungälvs OK16:54
Louise GötforsGöteborg-Majorna OK16:56
Sofia ÖstenssonOK Tranan16:58
Sabina MårtenssonIK Trenne Ullared17:00
Camilla SjöstrandFK Snapphanarna17:02
Anna KorallMotala AIF OL17:04
Ingela AlvmyrenHalmstad OK17:06

H40

3 650 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kyrre GranFet OL16:00:50
Mattias RehnGränna-Bygdens OK16:07:00
Martin IvarssonOK Skogshjortarna16:11:00
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad16:13:00
Magnus WallinIK Trenne Ullared16:15:00
Alexander WickmanTibro OK16:17:00
Preben JörgensenTisvilde Hegn OK16:19:00
Fredrik PerssonHalmstad OK16:21:00
Andreas KarlqvistTjällmo-Godegårds OK16:23:00
Martin JohanssonFalkenbergs OK16:25:00
Jan HjortFalköpings AIK OK16:27:00
Martin EkströmOK Gläntan16:31:00
Claes SetthagenOK Tranan16:33:00
Sven-Åke BengtssonFalkenbergs OK16:35:00
Fredrik ÖstbergStora Tuna OK16:37:00
Fredrik EkenborgNyköpings OK16:39:00
Johan IngemarssonHestra IF16:41:00
Erik RosenvoldØstmarka OK16:43:00
Kristian NylanderMotala AIF OL16:45:00
Ola SkeppSävedalens AIK16:47:00
Daniel RosénHalmstad OK16:49:00
Jonas FogelbergVästvärmlands OK16:51:00
Mattias KarlssonIK Trenne Ullared16:53:00
Magnus HedmanKungälvs OK16:55:00
Roland PeterssonTolered-Utby Ol-klubb16:57:00
Daniel BrohedeOK Tyr16:59:00
Mikael LundqvistHalmstad OK17:01:00
Roel Van de MoortelOMEGA17:03:00
Sigleif SteinsvaagHaugesund IL Orientering17:05:00
Dan LarssonOK Tisaren17:07:00
Ulf LunnhedOK Reftele17:09:00
Johan AlfredssonStora Tuna OK17:13:00
Martin JohanssonHalmstad OK17:15:00
Bo Birk NielsenAalborg OK17:17:00
Urban LjungbergDegerfors OK17:19:00
Henrik PetterssonGöteborg-Majorna OK17:21:00
Thies KnollBielefelder TG17:23:00
Erik AderstedtKungälvs OK17:25:00
Fredrik BartholdssonMölndal Outdoor IF17:27:00
Sven GranforsOK Landehof17:29:00
Henrik UhlemannKolding OK17:33:00
Markus OlinIK Hakarpspojkarna17:35:00
Magnus BertilssonOK Skogshjortarna17:37:00
Mattias JägstedtHalmstad OK17:39:00
Anders LeireGöteborg-Majorna OK17:41:00
Jonas OlssonStora Tuna OK17:43:00
Martin LjungbergOK Tyr17:45:00
Björn LundquistOK Ravinen17:47:00
Joakim KarmetunOK Njudung17:49:00
Anders LindkvistAlmby IK17:51:00
William RexOK Landehof17:53:00
Martin GummessonFK Finn17:55:00
Jonas RothénTolered-Utby Ol-klubb17:57:00
Anders DalgaardKolding OK17:59:00
Peter BengtslinLunds OK18:01:00
Henrik HellborgCentrum OK18:03:00

D40M

2 680 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anikken G. DybvikStokke IL16:02:40
Renita PåsseIF Hagen16:04:00
Christine LundOK Skogshjortarna16:13:18
Annika LjungbergDegerfors OK16:23:02
Anna LindqvistOK Stigen16:24:26
Jessica ElmerssonOK Bävern16:32:09
Helen AhlstrandOK Vivill16:35:57
Elisabet DahlbergIK Trenne Ullared16:37:33
Karin RundqvistOK Nackhe16:45:35
Helen LindkvistAlmby IK16:45:59
Karin ThörnbladOK Flundrehof16:52:19
Pernilla KarlssonOK Landehof17:09:01
Marika ElverlindOK Tranan17:12:35
Eva NilssonKungälvs OK17:16:14
Lotta EnbergHalmstad OK17:21:19
Camilla DalgaardKolding OK17:23:13
Maria PetterssonHalmstad OK17:27:04
Anne-Li AugustssonOK Tyringe17:35:06
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK17:44:16
Lena Carlsson TellIF Hagen
Therese GustafssonOK Virdarna
Majken MaarupCopenhagenO

H40M

3 280 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars EdbergOK Nackhe15:54:08
Niklas PerssonHalmstad OK15:56:09
Kenneth DybvikStokke IL16:01:57
Anders LundOK Skogshjortarna16:10:04
Magnus ElverlindOK Tranan16:18:20
Peter HeldFK Åsen16:18:25
Kjell JohanssonOK Kullingshof16:36:15
Gabriel ThörnbladOK Flundrehof16:38:02
Bjorn NordvikKolbotn & Skimt OL16:39:11
Håkan RundqvistOK Nackhe16:45:44
Kent Østermark JensenKolding OK16:45:51
Daniel AxelssonMålilla OK16:46:16
Peter GrimbeckSävedalens AIK17:04:11
Mathias JonssonUpsala IF17:12:51
Kjetil JacobsenHamar OK17:19:57
Fredrik EnbergHalmstad OK17:21:20
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK17:44:13

D45

2 830 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Liselott RothLinköpings OK15:56
Gith TellsénOK Roxen15:58
Ulrica RudbergOK Bävern16:00
Astrid BjørnerødOK Moss16:02
Mona RosbergVäxjö OK16:04
Catarina BengtssonOK Nackhe16:08
Gunilla CarlssonIK Trenne Ullared16:10
Rona MolloyScottish Junior Squad16:12
Dorthe MunktvedCopenhagenO16:14
Marie OlssonÖrkelljunga FK16:16
Berit BengtssonOK Lindéna16:18
Caroline LiljebjörnNybro OK16:20
Sara LorénOK Landehof16:22
Maria BogrenIF Hagen16:24
Jeanette JanssonGuyancourt Orientation 7816:26
Ann-Louise EliassonGöteborg-Majorna OK16:28
Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna16:32
Anna-Karin LövgrenAvesta OK16:34
Lykke BergHerlufsholm OK16:36
Carina SvenssonBredaryds SOK16:38
Jytte Olander RasmussenCopenhagenO16:40
Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna16:42
Camilla EngelOK Ravinen16:44
Yvonne EklundAvesta OK16:46
Kristina LjunggrenLinköpings OK16:48
Carina ThynellHärlövs IF16:50
Christina JohnssonOK Gynge16:52
Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK16:54
Birgit BørstingHerlufsholm OK16:58
Camilla WeihartOK Orinto17:00
Åsa JosarpFK Friskus-Varberg17:02
Marina JohanssonOK Njudung17:04
Charlotte FlansbjerOK Djerf17:06
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK17:08
Ulrika Örnhagen JørgensenOK Snab17:10
Helena AnderssonSOK Aneby17:12
Weronica ZederinOK Nackhe17:14
Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg17:16
Anna EricsonAvesta OK17:18
Anna LjungqvistLunds OK17:20
Ylva OlmKils OK17:22
Karin TorstenssonFalköpings AIK OK17:24
Pia JohanssonOK Landehof17:26
Åsa DetterfeltLinköpings OK17:28
Eva EngmanOK Denseln17:30
Åsa JellvertGöteborg-Majorna OK17:32
Ylva EkbergSkattkärrs SOK17:34
Katarina RingHalmstad OK17:36
Åse FuxborgSjövalla FK17:38
Helle HansenHerlufsholm OK17:40
Anna GrahnIK Uven17:44
Kajsa NordinUlricehamns OK17:46
Annika EricssonVäxjö OK17:48
Annelie JohanssonOK Skärmen17:50

H45

3 720 m, 73 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jörgen StegardSkarpnäcks OL15:51
Henrik EssungerSjövalla FK15:53
Thomas GustafssonGöteborg-Majorna OK15:55
Philip Bæk ChristiansenSøllerød OK15:57
Håkan PalmFK Boken15:59
Peter HansenHerlufsholm OK16:01
Jonas PerssonTorsås OK16:03
John-Patrik TreptowAnderstorps OK16:05
Johan LindeblomIK Omega16:07
Kjell JohanssonIF Hagen16:09
Magnus HomannOK Orinto16:11
Jan OlaussonMarkbygdens OK16:13
Peter BraunVäxjö OK16:15
Fredrik BrorsonOK Nackhe16:17
Klas KarlssonIK Hakarpspojkarna16:19
Johan SällforsIFK Lidingö SOK16:21
Martin AhlqvistFrölunda OL16:23
Mikael SöderströmOK Stigen16:25
Anders RybergMölndal Outdoor IF16:27
Björn LindbladSävedalens AIK16:29
Magnus EricssonVäxjö OK16:31
Anders KindbomIF Hagen16:33
Thomas KarlssonOK Landehof16:35
Yuri OmelchenkoOK Orion16:37
Peter PetterssonÅmåls OK16:39
Mattias BomanTumba-Mälarhöjden OK16:41
Rune EngehultNotodden OL16:43
Michael ErtmannCopenhagenO16:45
Arne KristensenHerlufsholm OK16:47
Bo RasmussenSøllerød OK16:49
Lennart SöderbergIK Hakarpspojkarna16:51
Tomas PetterssonOK Reftele16:55
Ulf LiljebjörnNybro OK16:57
Jörgen JindöIK Uven16:59
Christian ErikssonLinköpings OK17:01
Ronnie BohmanOK Orinto17:03
Jens Knud MaarupCopenhagenO17:05
Morten NissenSøllerød OK17:07
Peter AspIFK Göteborg17:09
Stefan L JohanssonKungälvs OK17:11
Jonatan LindellGustavsbergs OK17:13
Gert WildheimFK Friskus-Varberg17:15
Daniel BjärsvikIK Hakarpspojkarna17:17
Per Henning BjervaÅs-NMBU Orientering17:19
Henrik MathiesenHerlufsholm OK17:23
Johan BökmanHelsingborgs SOK17:25
Magnus SödervallIK Gandvik17:27
Fredrik EngmanOK Denseln17:29
Harri ViinamäkiIF Hagen17:33
Svante BerglundUlricehamns OK17:35
Åke LjunggrenLinköpings OK17:37
Odd WallumSävedalens AIK17:39
Anders GustafssonFK Friskus-Varberg17:41
Anders KnudsenHerlufsholm OK17:43
Dennis TollOK Njudung17:45
Andreas MobergOK Tyr17:47
Per KristianssonOK Kontinent17:49
Anders LingIK Hakarpspojkarna17:51
Jonas PetterssonOK Tisaren17:53
Martin JohanssonOK Orinto17:57
Pär HanssonIFK Göteborg17:59
Antoine JollyGuyancourt Orientation 7818:01
Stefan NordinUlricehamns OK18:03
Jesper BoerstingHerlufsholm OK18:05
Fabian LjungqvistLunds OK18:07
Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna18:09
Urban SörqvistMarkbygdens OK18:11
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg18:13
Per CarlssonIF Hagen18:15
Anders ArfwedsonFrölunda OL18:19
Magnus LarsenFK Boken18:21
Lars MunktvedCopenhagenO18:23
Flemming JørgensenOK Snab18:25

D50

2 780 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne NjåsteinIL Tyrving16:29
Agneta ErikssonUddevalla OK16:31
Lone JörgensenHerlufsholm OK16:33
Karin JägrydSkåneslättens OL16:35
Annika EngelHässleholms OK16:37
Anne-Grethe NajbjergOK Gorm16:39
Christina HalvarssonOK Kroppefjäll16:41
Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK16:43
Jenny HomannOK Orinto16:45
Sofia SvedevallOK Roxen16:47
Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK16:51
Lena ThuressonRydboholms SK16:53
Karin FreylandSOK Aneby16:55
Sofia GustafssonOK Roxen16:57
Karin GreilertHaninge SOK16:59
Lena SwartzOK Orion17:03
Ewa HolmbergIF Hagen17:05
Anne Kristine NorderudIL Tyrving17:07
Karin LaurellOK Flundrehof17:09
Barbara DreselSC Klecken17:11
Katarina AlmehedFrölunda OL17:13
Carina Rosén ErikssonAnnebergs GIF17:15
Bente RingiveOK Gorm17:17
Carina AnderssonFK Friskus-Varberg17:19
Mia GustafssonOK Kåre17:21
Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK17:23
Lena PeterssonOK Alehof17:25
Nina DjerfLerums SOK17:27
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK17:29
Ingrid JohanssonLaholms IF OK17:31
Heidi BørstadSarpsborg OL17:33
Claudia GreinerOC Annclama17:35
Pia LundbergOK Bävern17:39
Leni MøllsøeCopenhagenO17:41
Tine Meyhoff PetersenHerlufsholm OK17:43
Annika JosefssonKarlskrona SOK17:45
Wenche LindløvSarpsborg OL17:47
Gunilla GustafssonOK Orion17:49
Christina SternerOK Njudung17:51

H50

3 590 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan ThellsénOK Roxen16:03
Lars LjungbergSjövalla FK16:05
Johan SjödinIK Hakarpspojkarna16:07
Johan ÅttingLinköpings OK16:09
Ola EnvallTullinge SK16:11
Ulrik OlssonBrattås CK16:13
Ulf AlmehedFrölunda OL16:17
Martin RingiveOK Gorm16:19
Mikael HanssonBredaryds SOK16:21
Bo SvedevallOK Roxen16:23
Claus MikkelsenHerlufsholm OK16:25
Sören WilhelmssonFalköpings AIK OK16:27
Carl BjörssonOK Kullingshof16:29
Leif PedersenFSK Orientering16:31
Magnus WideFrölunda OL16:33
Kjell RistoOK Linné16:35
Per JohanssonOK Reftele16:37
Stig GustafssonIK Ymer16:39
Jan BörjessonFK Friskus-Varberg16:41
Leif MarkfjärdAvesta OK16:43
Per-Olof AnderssonOK Tyringe16:47
Patrick DjerfLerums SOK16:49
Matz AnderssonLesjöfors SK16:51
Karl ErikssonUddevalla OK16:53
Torbjörn GrahnIK Uven16:55
Göran StuhlhoferOK Landehof16:57
Ole BinderOK Gorm16:59
Kent KlassonHestra IF17:01
Jonas JohanssonOK Nackhe17:03
Mikael JungbjerGöteborgs SK17:05
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna17:07
Graham KempGöteborg-Majorna OK17:09
Mikael JohanssonOK Skärmen17:11
Søren GermannOK Gorm17:13
Niklas RönnbäckOK Eken17:15
Magnus KarlssonOK Landehof17:17
Peter LindebringOK Denseln17:19
Jonas DetterfeltLinköpings OK17:21
Hans WedbergSjövalla FK17:23
Pär EricssonHelsingborgs SOK17:25
Per GerdleHalmstad OK17:27
Philip HjellströmGränna-Bygdens OK17:29
Pär ClaessonSävedalens AIK17:31
Christer BorgGöteborg-Majorna OK17:33
Johan HanssonJönköpings OK17:35
Mats DahlrotIK Uven17:37
Alf PedersenOK Gorm17:39
Ingvar IvarssonOK Kullingshof17:41
Per KällvikÅmåls OK17:43
Phil MullinsSjövalla FK17:45
Anders SjöbergOK Reftele17:47
Clas LöfqvistOK Njudung17:49
Martin GreinerOC Annclama17:51
Hans NilssonKungälvs OK17:53
Lars HolmgårdKils OK17:55
Sören BremerBoxholm-Mjölby OL17:57
Tomas NilssonHässleholms OK17:59
Bengt JohanssonFK Friskus-Varberg18:01
Kennet HorvathHalmstad OK18:03
Peter RavnellGudhems IF18:05
Øistein JensenSarpsborg OL18:07
Anders JägrydSkåneslättens OL18:09
Magnus PorleVäxjö OK18:11
Anders Laage KraghCopenhagenO18:13
Peter Føns KnudsenOK Gorm18:15
Mats NylundBredaryds SOK18:17
Tore BjørnerødOK Moss18:19
Johan WettergrenIK Uven18:23
Bjørn Tore ThoresenSarpsborg OL18:25

D50M

2 670 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ann-Kristin NyqvistIFK Göteborg15:44:42
Ulla Von SchedvinMarkbygdens OK16:15:49
Anna KallinSOK Aneby16:41:27
Åsa GrenaboHjobygdens OK16:52:22
Kristina KarlssonBredaryds SOK16:53:13
Elisabet LundgrenTolered-Utby Ol-klubb16:54:50
Anna Ekbom OlsonIK Uven16:56:07
Maria AnderssonKvillebyns SK17:03:11
Ingela HåkanssonIK Uven17:23:31
Sofia PorleVäxjö OK17:27:15
Christina LinderJärla Orientering17:36:06
Kristina TellqvistIK Dran17:36:08
Cecilia JanzonOK Måsen17:58:07
Kristina LindOK Skärmen17:58:16

H50M

3 220 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bjarne B JensenHSOK.dk15:46:00
Are NjåsteinIL Tyrving16:24:41
Christer AnderssonSOK Aneby16:25:26
Peter ÖstenssonOK Tranan16:42:13
Leif BergmanSödertälje-Nykvarn OF17:07:31
Tomas AnderssonTrollhättans SOK17:42:01

D55

2 780 m, 38 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anette AnderssonOK Nolaskogsarna16:00
Gunilla AxelssonSävedalens AIK16:00
Nina BejbomUddevalla OK16:00
Lisbeth BergagårdTolered-Utby Ol-klubb16:00
Annika BrodinLindebygdens OK16:00
Eva CarlssonJönköpings OK16:00
Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK16:00
Marie ClaessonRydboholms SK16:00
Heidrun FinkeOLV Uslar16:00
Elisabeth FredrikssonGudhems IF16:00
Märit GustafssonEds SK16:00
Monica HenrikssonEksjö SOK16:00
Ann-Sofie HultsvedOK Tyr16:00
Barbro KarlssonKatrineholms OK16:00
Ingrid KensbyOK Tyr16:00
Marianne KlassonUlricehamns OK16:00
Monica KnutssonSävedalens AIK16:00
Jette KreibergOK Roskilde16:00
Birte LangkildeBallerup OK16:00
Annette Falck LarssonVänersborgs SK16:00
Lisa LarssonSjövalla FK16:00
Leila LjunggrenMarkbygdens OK16:00
Margareta LundhSödertälje-Nykvarn OF16:00
Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK16:00
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK16:00
Margareta NetzTrollhättans SOK16:00
Ann NilssonMarkaryds FK16:00
Monika NilssonOK Alehof16:00
Christina OlssonSkåneslättens OL16:00
Mona OlssonBrattås CK16:00
Karin ProforsKöping-Kolsva OK16:00
Lena RunessonOK Vivill16:00
Anne-Marie RöllikeOK Lindéna16:00
Britta SahlinVänersborgs SK16:00
Gunilla SandströmAlmby IK16:00
Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK16:00
Christina SöderblomÄtrans IF16:00
Marianne ThorssonIK Trenne Ullared16:00

H55

3 400 m, 60 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf SundinGöteborg-Majorna OK15:55
Ole Kjell LangmyrenLillomarka OL15:57
Terje SchjølbergRøros IL15:59
Jan-Olof SvenssonHalmstad OK16:03
Magnus JoelssonSOK 6816:05
Mats KensbyOK Tyr16:07
Jari JurvakainenSuunta Jyväskylä16:11
Sven BörjesonGöteborg-Majorna OK16:13
Jan KarlssonVäxjö OK16:15
Nils-Olof LarssonVänersborgs SK16:17
Lennart JosefssonRydboholms SK16:19
Evert JohanssonOK Bävern16:21
Bengt SchwartzOK Kolmården16:23
Sten GustafssonEds SK16:25
Torbjörn AronssonGöteborg-Majorna OK16:27
Lars HolmbergIF Hagen16:29
Anders AxelssonTrollhättans SOK16:31
Mats LarssonIFK Enskede16:33
Lennart StenssonHelsingborgs SOK16:35
Lennart ErforsOK Torfinn16:37
Kenneth PetterssonJärfälla OK16:39
Anders SpånérGöteborg-Majorna OK16:41
Roy JohanssonOK Skogsvargarna16:43
Frede ScheyeHerlufsholm OK16:45
Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK16:49
Per RasmussenAmager OK16:51
Markus KüngBjörnbär OK16:53
Bo JosefssonRydboholms SK16:55
Bruno StubPI-København16:57
Jerker NetzTrollhättans SOK16:59
Sven-Erik DahlbergIK Trenne Ullared17:01
Jan-Åke IsraelssonOK Milan17:03
Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK17:05
Torbjörn MovertOK Kompassen17:07
Kjell-Ove ArvidssonFalkenbergs OK17:09
Bengt KlassonUlricehamns OK17:11
Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb17:13
Arne SääfGudhems IF17:15
Rolf KarlssonJärla Orientering17:17
Sören AnderssonFK Boken17:19
Reino ÖrnMarkaryds FK17:21
Tore EklundSödertälje-Nykvarn OF17:23
Uwe DreselSC Klecken17:25
Andrew LagoGöteborg-Majorna OK17:27
Stephan SchliebenerOLV Uslar17:31
Christer BergagårdTolered-Utby Ol-klubb17:33
Jonas KarlssonOK Tylöskog17:35
Ulf WallinGöteborg-Majorna OK17:37
Magnus JosefssonSävedalens AIK17:39
Tommy JohnssonOK Nackhe17:41
Håkan SvedhemUlricehamns OK17:43
Sören MaarupKolding OK17:45
Jörgen IvarssonHestra IF17:47
Klavs MadsenGöteborg-Majorna OK17:49
Gunnar HåkanssonIK Uven17:51
Erik ÖhlenschlägerÖrkelljunga FK17:53
Lars AnderssonOK Tyr17:55
Torben KristensenHerlufsholm OK17:57
Ingemar MånssonRonneby OK17:59
Mats BrorssonTockarps IK18:01

D60

2 400 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne TovenStora Tuna OK17:27
Susanne BerglundSävedalens AIK17:29
Marie SvernestamLinköpings OK17:31
Karin RabeUlriksbergs IK17:33
Birgit H. JensenFIF Hillerød17:35
Kerstin BurmanKvillebyns SK17:37
Kerstin AnderssonRyda SK17:39
Solveig HedenblomSjövalla FK17:41
Barbro LiljequistOK Älme17:45
Inger WesterbergIF Hagen17:47
Liselott SigbyIK Vista17:49
Siv LarssonVäxjö AIS17:51
Gertie OdelbergIK Ymer17:53
Marite ÅkerströmSOK Träff17:55
Ing-Marie Brander StrandGöteborg-Majorna OK17:57
Ann-Britt GöranssonAlmby IK17:59
Margareta JohanssonHalmstad OK18:01
Inger JensenOK Gorm18:03
Bente KällVäxjö OK18:07
Lene HansenHerlufsholm OK18:09
Eva KarlssonUddevalla OK18:11
Britt-Marie AnderssonOK Amne18:13
Anita EklöfIK Ymer18:15
Erén Lång AlbinssonBredaryds SOK18:17
Berit IvarssonOK Skogshjortarna18:19
Anneli Brander NilssonStenungsunds OK18:21
Ingrid JessenFrämmestads IK18:23

H60

3 380 m, 55 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arne BogrenOK Vivill15:54
Jörgen KarlssonAttunda OK15:56
Flemming VejenBallerup OK15:58
Bengt SvenssonOK Gisle16:00
Johan BerglundSävedalens AIK16:02
Lennart HålsjöOK Skogshjortarna16:04
Christer Brander NilssonStenungsunds OK16:06
Bengt JohanssonOK Alehof16:10
Bengt SvedjebySkattkärrs SOK16:12
Jan CarlssonIFK Göteborg16:14
Ulf PalmérUlricehamns OK16:16
Ingmar AnderssonOK Nolaskogsarna16:18
Tommy RoosFalköpings AIK OK16:20
Per ArnellMarkbygdens OK16:22
Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK16:24
Björn-Olof ValdemarssonOK Nackhe16:26
Gunnar BejbomUddevalla OK16:28
Max PrangFredensborg OK16:30
Mats HastadFellingsbro GOIF16:32
Ingvar AnderssonOK Amne16:34
Thomas GeorgssonOK Nackhe16:36
Ken RagnarssonOK Kompassen16:38
Lennart SvernestamLinköpings OK16:42
Anders AlamaaIK Vikings OK16:44
Fredrik OdelbergIK Ymer16:46
Jan-Olov ErikssonAnnebergs GIF16:48
Pierre KarlssonOK Alehof16:50
Peter FoppenMinor16:52
Magnus AnderssonUlricehamns OK16:54
Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK16:56
Kenneth GustavssonLaxå OK16:58
Thomas AlbinssonBredaryds SOK17:00
Bjarne Skram JensenFIF Hillerød17:02
Robert JessenFrämmestads IK17:04
Olof OlofssonHagaby GoIF Örebro17:06
Lennart JakobssonTibro OK17:08
Kent BergendahlNyköpings OK17:10
Kenneth WalterssonBredaryds SOK17:12
Henrik KleffelSøllerød OK17:14
Sune ÅkessonOckelbo OK17:16
Bengt JonassonGöteborg-Majorna OK17:18
Stellan MartinssonOK Tyringe17:20
Ulf SvenssonOK Njudung17:22
Bernhard GrenaboHjobygdens OK17:24
Björn PetterssonUlricehamns OK17:26
Björn KarlssonHalmstad OK17:28
Alf B JohanssonFK Friskus-Varberg17:30
Björn NilssonOK Nackhe17:32
Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF17:34
Søren LarsenFIF Hillerød17:36
Bengt StrindhagenKarlskrona SOK17:38
Uno MagnussonIF Hagen17:40
Göran LarssonVänersborgs SK17:42
Clyde PerssonLjungskile FK17:44
Arne AlfredssonUddevalla OK17:46

D60M

2 670 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Yvonne SvenssonOK Kullingshof15:50:58
Lil AlfredssonUddevalla OK16:07:11
Görel NordinVänersborgs SK16:26:54
Christina SvenssonBjörkfors GOIF16:35:40
Berit NilssonOK Älme16:43:41
Inger  EismarkOK Orinto17:06:12
Marita JohanssonOK Stigen17:11:47
Birgitta ÅkessonOckelbo OK17:33:16
Bodil NygårdOK Gorm

H60M

2 670 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart SvenssonOK Kullingshof15:49:39
Erik JensenOK Gorm16:49:26
Kjell RosénOK Vivill16:54:33
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK16:56:44
Carl-Erik JohnsonKinnaströms SK16:57:28
Olof FagrellOK Alehof17:08:00
Bo KarlssonKatrineholms OK17:09:29
Tomas MårtenssonOK Vivill17:10:01
Göran EklöfIK Ymer17:44:35
Håkan HåkanssonKungälvs OK18:09:11

D65

2 400 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva BlomströmIK Stern16:05
Inger JönssonIK Ymer16:07
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK16:09
Marianne SellgrenSigtuna OK16:11
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK16:13
Rosa JohanssonIK Uven16:15
Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK16:17
Gullan AnderssonSträngnäs-Malmby OL16:19
Kajsa TofténHjobygdens OK16:21
Merete Ravnshøj AndersenHerlufsholm OK16:23
Miriam NorénIK Uven16:25
Eva FeilSkellefteå OK16:27
Maria NordvallOK Kolmården16:29
Margareta HeldFK Åsen16:31
Maritha HallbergIK Ymer16:33
Kerstin SvenskOK Hällen16:37
Irene AnderssonÄtrans IF16:39
Birgit HausnerOK SG16:41
Kristin LindbergLunds OK16:43
Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK16:45
Marianne RosénIK Ymer16:47
Jette BachhausenFIF Hillerød16:49
Anne LundmarkJärfälla OK16:53
Lisa KumlinVäxjö OK16:55
Eva ArvidssonAlvesta SOK16:57
Åsa StåhlHjärnarps OL16:59
Karin AxelssonIK Uven17:01
Marit NilssonKils OK17:03

H65

2 770 m, 56 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan WinnbergIK Trenne Ullared16:20
Tommy OlaussonSOK Aneby16:22
Lars PerssonOK Kompassen16:24
Torbjörn WikströmOK Orinto16:26
Jonas LarssonOK Kullingshof16:28
Bengt EkHalmstad OK16:30
Willie OlssonRävetofta OK16:32
Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb16:34
Flemming D. AndersenOK Gorm16:36
Tord FranssonMotala AIF OL16:40
Kuno RasmussenCopenhagenO16:42
Per-Arne KällénUddevalla OK16:44
Bo W LarssonVäxjö OK16:46
Kjell-Åke NilssonUlricehamns OK16:48
Nils-Erik BondessonFrosta OK16:50
Bengt StåhlHjärnarps OL16:52
Bo HerderssonMarkbygdens OK16:54
Hans LarssonHässleholms OK16:56
Karl-Gustav LarssonOK P416:58
Bo KarlssonLjungskile FK17:00
Hans M CarlssonIFK Göteborg17:02
Johnny KarlssonUddevalla OK17:04
Stig JohanssonHelsingborgs SOK17:06
Hans Chr. StribOK Gorm17:08
Ove ThorssonIK Trenne Ullared17:12
Stanley MattssonIK Uven17:14
Rune EliassonFalkenbergs OK17:16
Gert OlssonSkåneslättens OL17:18
Bo JohanssonOK Stigen17:20
Åke BrodénHalmstad OK17:22
Jörgen HallbergIK Ymer17:24
Rune DavidssonOK Räven17:26
Karl Kristian TerkelsenOK Gorm17:28
Ove VesterbergLycksele IF17:30
Kjell DolvaSkien OK17:32
Bo JernbergOK Roxen17:34
Kent KardellLjungskile FK17:36
Karsten RichardtKøge OK17:38
Arne JohanssonOK Ravinen17:40
Yngve NilssonOK Gipen17:42
Carl-Henry AnderssonOK Orinto17:44
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS17:46
Sten BlomströmIK Stern17:48
Håkan NilssonMalmö OK17:50
Roalh KlevelandKvillebyns SK17:52
Tommy HeldFK Åsen17:54
Hans AurellGävle OK17:56
Poul Erik BuchOK Gorm17:58
Kenth SundgrenSkåneslättens OL18:00
Ola LindholmKöping-Kolsva OK18:02
Lars-Inge AnderssonOK Räven18:04
Anders KumlinIK Ymer18:06
Björn JägerströmIK Uven18:08
Janne BrunstedtOK Roskilde18:10
Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb18:12
Lennart SibeckFalköpings AIK OK18:14

D70

2 310 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Inger LindløvOK Moss16:19
Gunnel PalgrimVänersborgs SK16:21
Göta SeverinssonHylte OK16:23
Barbro BengtssonOskarströms OK16:25
Harriet KarlssonTorsås OK16:27
Gull SvenssonTockarps IK16:29
Birgitta NorlinRimbo SOK16:31
Gunnel SvenssonIK Ymer16:33
Margareta LarssonOK Njudung16:35
Gullevi SvenssonRonneby OK16:37
Ingrid Rex WallströmOK Landehof16:39
Eva IsakssonOK Skogshjortarna16:41
Ulla-Britt FlansbjerKinnaströms SK16:45
Kerstin ErnvidUlricehamns OK16:47
Lise KolteFSK Orientering16:49
Inga JohanssonNyköpings OK16:53
Berit ByströmOK Virdarna16:55
Ulla LindheIK Stern16:57
Gunilla GrönbladHärlövs IF16:59
Gun LarssonOK Lindéna17:01
Helen AndertoftMarkaryds FK17:03
Barbro AnderssonOK Skogshjortarna17:05
Marianne BernhedTolered-Utby Ol-klubb17:07
Lena WaernTrollhättans SOK17:09
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL17:11
Asta TerkelsenOK Gorm17:13
Inge JørgensenOK Roskilde17:15
Solbritt GustafssonOK Virdarna17:17
Inga GustavssonIK Uven17:19
Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK17:21
Monica LarssonOK Tranan17:23
Eva OlofssonOK Flundrehof17:25
Margareta BengtssonOK Gläntan17:29
Ingrid HermanssonIK Ymer17:31
Barbro BörjessonOK Skogshjortarna17:33

H70

2 720 m, 69 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK15:59
Lennart AlmströmIK Stern16:01
Reidar AndersenBodø & Omegn IF Orientering16:03
Gunnar JohanssonOK Nackhe16:05
Leif OlofssonOK Flundrehof16:07
Bengt GardOskarströms OK16:11
Christer GrönbladHärlövs IF16:13
Lars FinbomOK Landehof16:15
Lars TuvessonUlricehamns OK16:17
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL16:19
Christer OttossonOK P416:23
Göran SvenssonFK Finn16:25
Stig-Ove TollIK Stern16:27
Palle Møller NielsenOdense OK16:29
Christer WestbergIFK Göteborg16:31
Bengt-Åke SvenssonIK Ymer16:33
Björn AhlnérGöteborg-Majorna OK16:35
Dag LorénOK Frisene16:37
Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK16:39
Anders BerglundOK Skogshjortarna16:41
Niels og Birthe TuliniusOK SG16:43
Lars-Åke ClaessonSkillingaryds FK16:45
Nils KarlssonVäxjö AIS16:47
Kenneth ArvidssonAlvesta SOK16:49
Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL16:51
Jørn ThomsenKolding OK16:53
Bengt MattssonOK Orinto16:55
Morgan LjungVaggeryds SOK16:59
Leif SamorTjällmo-Godegårds OK17:01
Lennart GustavssonIK Uven17:03
Karl Aage HaldFSK Orientering17:05
Bertil QvickKungälvs OK17:07
Anders AxelssonSävedalens AIK17:09
Ingemar BernhedTolered-Utby Ol-klubb17:11
Hans SjögrenAlvesta SOK17:13
Tom LindbergLunds OK17:15
Knud Erik ThomsenSvendborg OK17:17
Sune MentorGöteborg-Majorna OK17:19
Anders SellgrenSigtuna OK17:21
Bengt ÅkerströmSOK Träff17:23
Kaare VindfeldOK SG17:25
Lars HenrikssonOK Älme17:27
Olof KarlssonUddevalla OK17:29
Roland NilssonOK Lindéna17:31
Henrik HvoslefIK Stern17:33
Knut LindløvOK Moss17:35
Hans Lennart LundhOK Tisaren17:37
Ronny AnderssonOK Skogshjortarna17:39
Stig LandstorpOK Tor17:41
Jan HanssonLunds OK17:43
Sven Erik SjöholmMullsjö SOK17:45
Jack SkrydstrupKolding OK17:47
Bengt BörjessonOK Alehof17:49
Ole  SvendsenOK Roskilde17:51
Sven-Olov NorlinRimbo SOK17:53
Jan FogelbergVästvärmlands OK17:55
Stefan G LarssonOK Njudung17:57
Ingemar LindblomOK Orinto17:59
Ingvar BengtssonOskarströms OK18:01
Per-Olof FernbergIS Skanne18:05
Olle HermanssonIK Ymer18:07
Ingemar AnderssonOK Orion18:09
Rune SandbergUddevalla OK18:11
Roland AlsénOK Roxen18:13
Holger MikkelsenOdense OK18:15
Jan FlansbjerKinnaströms SK18:17
Göran BengtssonTockarps IK18:19
Sören AnderssonIK Dran18:21
Lennart HermanssonStångenäs AIS18:23

D75

2 000 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunni EkbergÄtrans IF16:01
Britt PetterssonOK Roxen16:03
Gunnel BörjessonIK Uven16:05
Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb16:07
Gudrun BromanGöteborg-Majorna OK16:09
Elvy BörjessonOK Alehof16:11
Vivi-Anne BylundRydboholms SK16:13
Gull-Britt GrönbergKungälvs OK16:15
Inger HallbergIK Uven16:17
Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg16:19
Anna-Cajsa ErikssonJönköpings OK16:21
Inga PerssonOK Landehof16:23

H75

2 720 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars-Åke LarssonOK Tranan16:30
Otto HolmdahlLinköpings OK16:32
Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu16:36
Sigvard RudolfssonOK Gisle16:38
Erland LingJönköpings OK16:40
Sune LindellOK Hällen16:42
Ingemar AlfredssonIK Uven16:44
Göte NatanaelssonLjungskile FK16:46
Sven-Erik WidinOK Österåker16:48
Stig KarlssonTorsås OK16:50
Ove JohanssonOK Järnbärarna16:54
Jerry HolmEskilstuna OL16:56
Gunnar BylundRydboholms SK16:58
Åke GatelidOK Skogshjortarna17:00
Ivan ErnvidUlricehamns OK17:02
Gunnar PerssonSvanesunds GIF17:04
Ingmar ErikssonFalkenbergs OK17:06
Rolf AnderssonLaholms IF OK17:08
Jan BrundellSolna OK17:10
Gunnar WaernTrollhättans SOK17:12
Magne HagströmFrölunda OL17:14
Roland KarlssonRonneby OK17:18
Bo SvenssonTockarps IK17:20
Herluf JensenSvendborg OK17:22
Anders JohanssonNyköpings OK17:24
Roland BrandshageSävedalens AIK17:26
Göran LefflerLerums SOK17:28
Allan SunnergrenHjärnarps OL17:30
Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK17:32
Ernie BroströmHalmstad OK17:34
Lars CedérusSnättringe SK17:36

H80

2 310 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jan-Eric NelkingFK Åsen17:49
Gösta CederinGöteborg-Majorna OK17:51
Arne ÅhmanTumba-Mälarhöjden OK17:53
Stig JohanssonHalmstad OK17:57
Carl-Henrik HallbergIK Uven17:59
Erland OlssonDalsjöfors GoIF18:01
Gunnar AnderssonIK Trenne Ullared18:03
Atte HeikkiläOK Gipen18:05
Bernt PeterssonAlvesta SOK18:07
Agne ÖstenssonSävedalens AIK18:09
Valter AlamaaIK Vikings OK18:11
Nils JanssonSkattkärrs SOK18:13
Karl-Eric WannbergIK Omega18:15
Sven-Erik LundAnderstorps OK18:17
Per LarssonJönköpings OK18:19
Lasse OlssonIK Trenne Ullared18:21

H85

2 310 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helmer EkbergÄtrans IF16:03
Kurt DoseKøge OK16:05
Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK16:07
Bertil JohanssonMarkbygdens OK16:09

H90

1 970 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt BorgGöteborg-Majorna OK16:03

Inskolning

1 630 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BjervaÅs-NMBU Orientering15:44:57
Maja EliassonFK Friskus-Varberg15:46:56
Kerstin SvenssonOK Kullingshof15:51:19
Tyra OdbroOK Räven15:52:38
Hanna Bæk ChristiansenSøllerød OK15:56:14
Sara LönnHalmstad OK15:57:09
Simon MagnerfeltFalköpings AIK OK15:57:43
Alexander LindellOK Alehof16:05:40
Elin ÖstbergStora Tuna OK16:11:38
Frida OlssonOK Kåre16:12:58
Mette RosénHalmstad OK16:28:55
Malte RosénHalmstad OK16:28:58
Elsa KorallMotala AIF OL16:31:20
Petter BergqvistGarphyttans IF16:32:42
David KarlssonOK Löftan16:42:33
Liam LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb16:49:34
Hugo AldénOK Roxen16:50:02
Olle Lindell SkoglundFK Friskus-Varberg16:51:42
Almer HanningOK Löftan16:57:41
Ester GranforsOK Landehof17:03:09
Astrid TreptowAnderstorps OK17:16:09
Alfred JanssonEksjö SOK17:18:47
Aman AkbariEksjö SOK17:18:52
Samuel WettergrenIK Uven17:24:44
Vanja Hagnestål LundeniusMarkbygdens OK17:32:17
Willmer CarlsteinIFK Lidingö SOK17:38:18

U1

1 950 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin BiörsIK Ymer15:30:58
Elsa JardleRydboholms SK15:31:05
Vidar LarssonIF Thor15:40:37
Anton KarlssonUlricehamns OK15:49:17
Gustav KarlssonUlricehamns OK15:50:11
Hugo CorneliussonOK Löftan15:50:46
Ted NömmIFK Göteborg15:51:37
Märta RillnertOK Räven15:52:17
Annie LindkvistAlmby IK15:54:34
Svea BergstrandBrattås CK15:58:57
Melker ÖstmanSkarpnäcks OL16:03:31
Jenny SeverinssonHylte OK16:04:17
Carl ÖstmanSkarpnäcks OL16:04:19
Eliva PerssonMarkbygdens OK16:06:44
Linnéa RexOK Landehof16:15:53
Maya SteneborgOK Orinto16:16:19
Noah EmanuelssonOK Tranan16:21:41
Jonas LeireGöteborg-Majorna OK16:23:07
Ellen WigrenLunds OK16:25:07
Elin KarlssonOK Landehof16:26:01
Lola CaspariOL Team Lippe16:27:58
Alma KjellénHelsingborgs SOK16:28:44
William BjörnbeckerSjövalla FK16:31:40
Rasmus DalgaardKolding OK16:32:23
Stina AnderssonOK Löftan16:36:16
Pontus CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:36:36
Jakob AnderssonOK Löftan16:36:46
Frida SkoglundUlricehamns OK16:37:02
Johannes DahlbergIK Trenne Ullared16:38:03
Måns PerssonEksjö SOK16:49:30
Ingrid AndreassonIFK Göteborg16:50:47
Sixten TörnströmFK Friskus-Varberg16:54:47
Emma HagbergOK Skogshjortarna16:56:11
Nikki WeihartOK Orinto17:04:43
Herman PetterssonSävedalens AIK17:06:19
Alfred NikolaisenOppsal Orientering17:09:50
Alice ErikssonVäsby OK17:16:46
Irene JohanssonGöteborg-Majorna OK17:23:11
Sandra JohanssonGöteborg-Majorna OK17:23:15
Elsa IngemarssonHestra IF17:29:28
Melker SamorLerums SOK17:32:19
Kasper MålingUlricehamns OK17:32:23
Malte PalmerUlricehamns OK17:32:25
Evelina BjörkmanKungälvs OK17:33:42
Stina PeterssonTolered-Utby Ol-klubb17:41:16
Mareia KüngBjörnbär OK17:45:00

U2

2 360 m, 54 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice HenrikssonMarkbygdens OK15:31:01
Emma WikströmHästveda OK15:31:12
Jon WikströmHästveda OK15:31:14
Rasmus EngehultNotodden OL15:32:44
Lisa FägerstenMarkbygdens OK15:32:54
Elvira KarmstigFK Friskus-Varberg15:37:00
Emil GrönroosOK Alehof15:37:55
Erik ZettervallKarlskrona SOK15:44:03
Jacob BörstellSävedalens AIK15:47:26
Emil SkeppSävedalens AIK15:48:39
Emma LindkvistAlmby IK15:51:17
Siri RehnGränna-Bygdens OK15:51:31
Kasper HellerströmFK Friskus-Varberg16:03:11
Alexander LännhultEds SK16:03:12
William LännhultEds SK16:05:21
Joel HolmgårdKils OK16:07:27
Edvin TolestamIF Rigor16:08:05
Embla Niklasson SternöTolered-Utby Ol-klubb16:10:07
Emil DalgaardKolding OK16:11:00
Noel HellbergSundbybergs IK16:14:31
Alice HellbergSundbybergs IK16:14:34
Vera HöglundSjövalla FK16:20:59
Hannes EmanuelssonOK Tranan16:21:33
Linnea NilssonOK Landehof16:21:37
Joel GabrielssonKungälvs OK16:22:03
Hjalmar IngelsboOK Tranan16:23:14
Gustav AspIFK Göteborg16:26:59
Love PerssonMalmö OK16:27:36
Filip PerssonMalmö OK16:29:12
Lukas MobergOK Löftan16:29:26
Lauritz BrunborgNittedal OL16:29:51
Gustav RexOK Landehof16:31:38
Linnéa GrönroosOK Alehof16:32:30
Ludvig FuxborgSjövalla FK16:33:46
Fabian BergqvistGarphyttans IF16:33:52
Tore Emil MaarupCopenhagenO16:34:37
Melker JohanssonOK Löftan16:34:49
Izabella LjungbergOK Tyr16:37:07
Noah OlssonStigsökarna16:37:51
Nils AndreassonIFK Göteborg16:47:06
Erik BromsFK Friskus-Varberg16:53:00
Alvin LönkvistOK Vivill16:53:42
Lukas PetterssonStigsökarna16:56:31
Amalia AnderssonFrosta OK16:58:53
Ella AnderssonOK Löftan16:59:16
Alma SvenssonAnderstorps OK17:04:12
Ida PerssonAlvesta SOK17:10:08
Viktor ÖstbergStora Tuna OK17:12:54
Arvid JohanssonFK Friskus-Varberg17:13:18
Klara PalmFK Boken17:13:27
Einar SörqvistMarkbygdens OK17:26:35
Johan DalgaardKolding OK17:27:45
Cecilie ErtmannCopenhagenO17:50:24
Elin BlomqvistMarkbygdens OK17:56:32

Öppen motion 1

2 390 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henny JardleRydboholms SK15:31:09
Margit JonssonMarkbygdens OK16:08:52
Lena OlssonKinnaströms SK16:12:48
Rut Olsson RaneklintKinnaströms SK16:12:50
Ella NilssonHalmstad OK16:14:19
Jonathan LarssonOK Nackhe16:17:14
Viktor KjörkFrölunda OL16:20:29
Lotta BohmanOK Orinto16:36:07
Elvi BogsjöKlubblös16:37:23
Lotta EliassonFK Friskus-Varberg16:41:20
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IF16:41:37
Anita NatanaelssonLjungskile FK16:42:18
Stella ArnessonOMPA Klubben16:44:33
Juni SkoglundOMPA Klubben16:44:36
Erik JohanssonLaholms IF OK16:48:33
Bodel HedenbergOK Vivill17:08:47
Ture AugustssonFK Boken17:22:40
Brigitte AlsénOK Roxen17:37:39
Petra NorbergNyköpings OK17:55:51
Janne AarnioSalre18:08:40

Öppen motion 3

3 020 m, 90 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna BiörsIK Ymer15:31:00
Katharina MyrénIK Trenne Ullared15:31:04
Birgitta MägiGöteborg-Majorna OK15:31:07
Ayan LingIK Hakarpspojkarna15:31:50
Hans TofténHjobygdens OK15:34:55
Ulla TengnérFK Friskus-Varberg15:35:07
Eva BrundellSolna OK15:40:54
Helle RagnarssonOK Kompassen15:58:41
Karin MovertOK Kompassen15:58:43
Måns BerglundOK Stigen15:58:53
Pia AlvhageHestra IF16:00:06
John-Erik ErikssonJönköpings OK16:02:01
Peter KorallMotala AIF OL16:02:11
Anna-Stina WennbergVäxjö OK16:04:41
Lisa OttossonOK Landehof16:06:48
Åsa FogelbergVästvärmlands OK16:08:45
Carolina FogelbergGöteborg-Majorna OK16:08:47
Pia NilssonHalmstad OK16:14:20
Josephine RauOK Nackhe16:17:56
Kerstin LindbladSävedalens AIK16:19:04
Emmelie GeorgssonOK Nackhe16:20:23
Lisa GunnarssonLerums SOK16:21:01
Maria PetterssonOK Njudung16:22:08
Emma EmanuelssonOK Tranan16:22:09
Kristina BäckArboga OK16:22:44
Cecilia ElofssonOK Njudung16:24:33
Linus BerglundOK Stigen16:24:44
Filipa TejreOK Stigen16:24:45
Jack TejreOK Stigen16:25:16
Linna NybergIFK Göteborg16:26:10
Eva-Karin PetterssonMullsjö SOK16:26:17
Karin KolmodinTumba-Mälarhöjden OK16:26:55
Ellen NormanSävedalens AIK16:28:05
Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK16:28:26
Albin SvenssonFK Herkules16:28:46
Lena LarssonSävedalens AIK16:29:09
Josefina KristenssonIK Uven16:29:12
Eva SchönquistOK Linné16:29:25
MariAnne MånssonRonneby OK16:29:50
Kristin TjernshaugenOK Moss16:30:39
Mona KarlssonOK Skogshjortarna16:30:48
Veronica DahlbomHelsingborgs SOK16:30:53
Måns BergqvistGarphyttans IF16:32:46
Ingrid WerlinSimlångsdalens IF16:32:55
Gun-Britt MolinMarkbygdens OK16:33:01
Rosita KarlssonVäxjö AIS16:34:19
Kjell-Åke IsakssonOK Skogshjortarna16:35:55
Emma CaspariOL Team Lippe16:36:01
Lotta PetersénOK Njudung16:36:03
Kjell JohanssonMarkbygdens OK16:36:21
Emelie BägebyOK Vivill16:37:17
Barbro EckerlidSävedalens AIK16:38:01
Axel CullbrandMölndal Outdoor IF16:38:08
Joakim SjöstrandFK Snapphanarna16:38:12
Martin SténIK Uven16:38:14
Linus BägebyOK Vivill16:39:14
Vanja KristenssonIK Dran16:41:17
Stig AndersenHerlufsholm OK16:41:21
Birgitta VerhagenOK Orinto16:41:30
Rasmus JohanssonOK Stigen16:45:32
Benjamin ReulOK Orinto16:49:41
Helene JohanssonOK Nackhe16:51:09
Arne PerssonOK Gynge16:51:38
Isac SvenssonHalmstad OK16:52:28
Johanna HelgarGöteborg16:54:08
Marie NilssonOK Gynge16:54:35
Alice EinarssonBrattås CK16:54:45
Maria EinarssonBrattås CK16:54:46
Mark HoglandKlubblös17:02:17
Leif LaurellOK Flundrehof17:02:46
Ann GrimbeckSävedalens AIK17:03:32
Nina MagnussonÅmåls OK17:06:21
Maria StrindhagenKarlskrona SOK17:07:28
Lena Ferm HanssonMarkbygdens OK17:08:01
Siw PetterssonGöteborg-Majorna OK17:15:04
Monica IvarssonOK Skogshjortarna17:16:33
Cecilia WiduchKarlskrona SOK17:23:24
Janni Anette HelwegCopenhagenO17:23:36
Karin ÅkessonOK Landehof17:24:14
Maria HermanssonIK Ymer17:29:09
Fredrik PerssonEksjö SOK17:33:21
Frida EmanuelssonOK Tranan17:33:35
Lottis BrohedeOK Tyr17:36:12
Mikael CarlsvärdHelsingborgs SOK17:38:11
Linda LarssonOK Tisaren17:38:14
Magnus AxelssonOK Nackhe17:54:02
Liv LindOK Skärmen17:58:06
Rikke ErtmannCopenhagenO
Helena GaudenzHalmstad OK
Helena SteneborgOK Orinto

Öppen motion 5

3 690 m, 103 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elisabeth LundqvistGöteborg-Majorna OK15:31:10
Lena FritzellAnderstorps OK15:31:16
Emil JohanssonÖstgöta Helikopter SK & IF15:33:31
Sören JohanssonBorås15:34:49
Anna-Karin MouazzenOK Letstigen15:35:45
Kåre TengnérFK Friskus-Varberg15:36:38
Anton BörjessonOK Måsen15:42:27
Jonas NilssonBredaryds SOK15:44:35
Mikael BjörckIK Uven15:44:39
Ella BjörckIK Uven15:44:59
Johan BjörckIK Uven15:46:00
Cecilia BjörckIK Uven15:49:11
Marcus RagnarssonMarkbygdens OK15:51:19
Karin ÅkesdotterIFK Göteborg16:00:34
Åse NilssonOK Landehof16:02:05
Lena FredénFalköpings AIK OK16:02:34
Christine ØhlenschlægerSilkeborg OK16:02:49
Lennart MagnussonLaholms IF OK16:02:56
Irmgard FabianWAT.OL16:04:19
Karin KarlssonHalmstad OK16:07:35
Lisa LedskogGöteborg-Majorna OK16:08:50
Birgitte AronssonFK Friskus-Varberg16:09:11
Wolfgang FabianWAT.OL16:09:11
Inger LändspergTisvilde Hegn OK16:09:59
Evelina GunnarssonRydboholms SK16:10:47
Matilda GunnarssonRydboholms SK16:10:48
Ann-Kristin RundbergFK Friskus-Varberg16:11:00
Marie WickmanTibro OK16:11:39
Anki GunnarssonRydboholms SK16:12:15
Lotta LarssonVästerbergslagens OL16:13:26
Karin ReimertzMarkbygdens OK16:14:05
Mia EngehultNotodden OL16:18:12
Eva TullbergIS Kullen16:19:09
Lena EliassonFK Friskus-Varberg16:23:27
Stefan JardleRydboholms SK16:24:04
Jonas LarssonKlubblös16:24:56
Anders IvarssonFK Friskus-Varberg16:25:03
Peter Feil Skellefteå OK16:26:48
Christer OskarssonHalmstad OK16:26:57
Margareta PeterssonIF Marin Väst16:27:46
Hugo PerssonOK Denseln16:28:37
Ellenor RavnellGudhems IF16:32:02
Christer HultgrenIK Uven16:32:29
Therese BlomOK Nackhe16:32:51
Lena TornéusSävedalens AIK16:33:25
Martin TöppnerOK Landehof16:33:37
Björn PeterssonOK Landehof16:34:32
Lisa WreebyOK Landehof16:34:37
Per LeanderssonAnderstorps OK16:35:32
Kent JogelandIK Ymer16:36:16
Patrik EllrénFrölunda OL16:37:55
Lena NilssonUlricehamns OK16:41:01
Marie NordströmHjärnarps OL16:41:52
Ulf BengtssonOK Kompassen16:42:22
Maria LönnHalmstad OK16:44:02
Mette Bæk ChristiansenSøllerød OK16:44:24
Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared16:44:32
Stefan ClaessonOK Stigen16:46:06
Iréne BengtssonOK Kompassen16:46:36
Marita LindholmKöping-Kolsva OK16:47:03
Mattias EricssonFK Friskus-Varberg16:48:03
Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg16:48:04
Johanna PerssonTolered-Utby Ol-klubb16:48:49
Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared16:51:11
Barbro HallenbergKinnaströms SK16:54:02
Axel BrönnestamOK Gipen16:54:13
Klas SkogOK Gipen16:54:13
Per EinarssonBrattås CK16:55:01
Isak EinarssonBrattås CK16:55:02
Stina MartinssonKlubblös16:56:21
Åsa PerssonEksjö SOK16:56:49
Per MellbergRoasjö16:58:11
Eva-Lena BondessonFrosta OK17:01:55
Jennie HoglandKlubblös17:02:17
Conny BlixtFrosta OK17:03:14
Jörgen AdrianssonBorås GIF17:04:23
Christina MalmqvistFalkenbergs OK17:06:23
David HanssonMarkbygdens OK17:08:00
Jonas LarssonDegerfors OK17:10:24
Klas BogsjöHelsingborgs SOK17:12:24
Claes EmanuelssonOK Tranan17:13:42
Reijo MukkalaHalmstad OK17:14:31
Johan RobertssonKinnarumma IF17:15:40
Monika HjellströmGränna-Bygdens OK17:16:09
Kristina PerssonHalmstad OK17:19:04
Helen NilssonSimlångsdalens IF17:21:10
Mattias AnderssonFalkenbergs OK17:22:08
Björn BergqvistGarphyttans IF17:22:22
Pia CaspariOL Team Lippe17:22:40
Kristina WettergrenIK Uven17:24:28
Johan VinbladLunds OK17:27:47
Sören BörnstedtKungälvs OK17:32:45
Rikard AndreassonIFK Göteborg17:38:06
Sandra PerssonIFK Göteborg17:39:12
Susanne AndreassonGöteborgs SK17:39:19
Anita KarlssonKlubblös17:39:21
Susanne JohannessonRonneby OK17:44:20
Ulrik PerssonAlvesta SOK17:59:17
Jonas EmtervallGöteborg-Majorna OK17:59:52
Emma RenbergSävedalens AIK18:00:04
Lovisa LagoGöteborg-Majorna OK18:03:17
Jon HåkanssonKungälvs OK18:10:33
Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK18:10:34

Öppen motion 7

3 150 m, 171 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart GustafssonBoxholm-Mjölby OL15:31:00
Anna AlgotssonOK Rodhen15:32:57
Lars KilbornSOK 6815:37:53
Linda SternöTolered-Utby Ol-klubb15:38:53
Lennart LindbergIK Vista15:39:39
Stellan HelgessonMarkbygdens OK15:39:56
Odd WallanderBrattås CK15:40:00
Lisa SamorTjällmo-Godegårds OK15:40:20
Inger HolmstrandHerrljunga SK Skid o OL15:40:35
Per RogneIK Hakarpspojkarna15:41:10
Irene GustafssonOK Måsen15:42:57
Jack GrönroosOK Alehof15:43:54
Bror PalgrimVänersborgs SK15:45:25
Marie GrönlundLunds OK15:47:01
Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna15:47:19
Rikke MonradFIF Hillerød15:51:00
Waste ByströmOK Virdarna15:52:18
Ronny RagnarssonMarkbygdens OK15:52:48
Bettina Katy AndersenSøllerød OK15:54:28
Ann RasmussenSøllerød OK15:54:28
Bengt EkbergFilipstads OK15:55:23
Roland BomanUlricehamns OK15:56:19
Jonny LindénVäxjö OK15:57:01
Bo AnderssonSträngnäs-Malmby OL15:58:32
Maria ModigOK Pan-Kristianstad16:00:13
Eva PerssonVäxjö OK16:01:08
Martin MagnerfeltFalköpings AIK OK16:01:11
Jörgen ThorénHestra IF16:02:19
Sara EverdingIK Ymer16:05:20
Charlotte DrejmoOK Landehof16:05:46
Anders ReimertzMarkbygdens OK16:06:07
Lars-Erik GaddeGöteborg-Majorna OK16:06:14
Ann-Mari PerssonVäxjö OK16:06:27
Ingemar ArnessonIK Dran16:07:09
Kjell MånssonKarlskrona SOK16:09:00
Hagbert PerssonVäxjö OK16:09:49
Ola NiklassonTolered-Utby Ol-klubb16:10:18
Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK16:10:43
Lena Weiming NybergKinnaströms SK16:11:01
Jan EkbergSkattkärrs SOK16:11:09
Thorwald FranssonOK Virdarna16:11:09
Joakim LundqvistGöteborg-Majorna OK16:12:45
Kristina FranssonOK Virdarna16:12:53
Anna LindellGustavsbergs OK16:13:09
Conny SahlinVänersborgs SK16:14:10
Moa HenningssonIK Trenne Ullared16:15:53
Ola SamuelssonOK Vivill16:17:31
Henrik WåhlströmOK Linné16:17:45
Hanna JensenOK Roskilde16:18:01
Linda WåhlströmOK Linné16:18:06
Lena NorrmanIS Kullen16:18:50
Malin Sjölund OlssonGöteborg-Majorna OK16:19:23
Ola SteneborgOK Orinto16:19:44
Sten OlssonOK Alehof16:22:10
Jan LarssonSävedalens AIK16:23:38
Anna-Karin SärénHestra IF16:23:48
Malin PerssonOK Denseln16:24:27
Margareta NobornSundsvalls OK16:25:07
Pia ÖstangårdGamleby OK16:25:18
Lars Åke SvenskOK Hällen16:25:36
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK16:26:23
Bert EngströmOK Orinto16:26:53
Kristina LorentzonGöteborg-Majorna OK16:27:14
Lena KollénIF Marin Väst16:28:07
Kristina LandgrenMalmö OK16:28:32
Elisabet HemlinIK Uven16:29:27
Tobias ErikssonOK Skärmen16:30:08
Karin ElfmanIF Marin Väst16:30:19
Katarina AnderssonÄtrans IF16:30:27
Henrik CarlssonIK Uven16:31:16
Kajsa NormanSävedalens AIK16:32:03
Kenneth WerlinSimlångsdalens IF16:32:07
Rolf OlofssonFK Friskus-Varberg16:32:15
Jan-Olov ÅkerstenIF Marin Väst16:32:18
Lars-Göran MolinMarkbygdens OK16:33:01
Britt-Marie GrönroosOK Alehof16:33:15
Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK16:34:14
 Anna   Lundquist OK Ravinen16:35:01
Mikael NömmIFK Göteborg16:35:10
Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg16:35:46
Bo JohanssonFK Friskus-Varberg16:36:09
Lina LandergrenHestra IF16:36:11
Sofia GustavssonAlvesta SOK16:36:33
Bernt LarssonOK Lindéna16:36:55
Åke StridAlmby IK16:37:13
Annika MartinssonHylte OK16:37:16
Lisa CullbrandMölndal Outdoor IF16:38:11
Emma SigvardssonFK Friskus-Varberg16:39:18
Ulf StrömSävedalens AIK16:39:28
Sven BogeOK Alehof16:40:51
Monica JohanssonFK Friskus-Varberg16:41:05
Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK16:41:28
Ingrid CullbrandIK Stern16:41:54
Bengt-Rune WallströmIK Uven16:44:21
Lena ElfströmOK Orinto16:46:03
Anne TuressonBredaryds SOK16:46:46
Anne JohanssonKarlskrona SOK16:49:18
Peter BäckArboga OK16:49:23
Thomas WesterlundHerrljunga SK Skid o OL16:50:27
Ulf KristenssonHalmstad OK16:51:27
Sten-Åke NilssonOK Alehof16:51:33
Anders SvenssonHalmstad OK16:52:27
Sara JosefssonRydboholms SK16:52:32
Lars GreilertHaninge SOK16:52:40
Gunnar BengtssonOK Gläntan16:52:53
Anders PetterssonStigsökarna16:55:27
Carina IvarssonOK Kullingshof16:56:15
Johanna BerntssonMalmö OK16:56:16
Robin GustavssonLaxå OK16:58:05
Gun JanssonOK Klemmingen16:58:07
Klara WallinderGöteborg-Majorna OK16:58:13
Emma HallenbergKinnaströms SK16:58:39
Ingrid BrelindMarkbygdens OK16:58:49
Kurt-Åke KarlssonSjövalla FK16:59:06
Malin JohanssonFK Friskus-Varberg16:59:08
Anders SwedinLidköpings VSK16:59:13
Lena KarlssonMarkbygdens OK17:00:18
Hans SvenssonOK Kullingshof17:00:29
Marita LarssonMarkbygdens OK17:00:45
272Johan GrahnIK Uven17:02:00
Anna LarssonOK Landehof17:02:05
Robert SkoogIF Hagen17:03:14
Anna BjärbyFrosta OK17:03:42
Jenny OlssonStigsökarna17:04:55
Bernt KarlssonOK Reftele17:05:09
Josefina BerntssonLinköpings OK17:06:07
Ingegerd OlssonOK Alehof17:06:36
Pertti HeedOK Orinto17:06:39
Anna KarlqvistTjällmo-Godegårds OK17:07:10
Stefan LundhSödertälje-Nykvarn OF17:07:10
Lotta KihlbergHalmstad OK17:07:38
Mette RingiveOK Gorm17:10:57
Elisabeth FurnessScottish Junior Squad17:11:34
Jan RosénIK Ymer17:12:04
Ralf VidarssonOK Nackhe17:12:27
Henning CarlsenOK Moss17:13:21
Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK17:13:35
Måns OlmKils OK17:13:38
Elsa VilhelmssonFalköpings AIK OK17:15:01
Göran LiljequistOK Älme17:16:38
Kent IvarssonOK Skogshjortarna17:16:43
Sven-Olof PålssonKungälvs OK17:17:14
Maria HöglundSjövalla FK17:18:36
Lottie LindOK Älgen17:19:09
Katarina BengtssonHalmstad OK17:19:15
Peter NilssonSimlångsdalens IF17:22:19
Ingolf BengtssonHalmstad OK17:23:16
Håkan JanssonVänersborgs SK17:24:38
Karl-Axel JohanssonIK Uven17:25:08
Thomas VinbladLunds OK17:26:02
Thomas ElofssonOK Njudung17:30:06
Pär SvenssonVärend GN OL17:30:12
Daniel SjölundGöteborg-Majorna OK17:30:19
Sofia SörqvistMarkbygdens OK17:32:05
Ulf TörnströmFK Friskus-Varberg17:33:01
Kalle WegerfeltGarphyttans IF17:33:04
Helena AnderssonFK Friskus-Varberg17:34:58
Erika ÅkessonMarkbygdens OK17:37:12
Erik MöllerArboga OK17:40:03
Robert SvenssonAnderstorps OK17:41:18
Eva Rabe MagnussonIF Hagen17:41:21
Nicklas AnderssonMarkbygdens OK17:46:21
Annika LeufvénÅmåls OK17:48:08
Agnes PetterssonSävedalens AIK17:50:47
Hanna MellbyMalmö OK17:52:50
Jennie AnderssonGöteborg-Majorna OK17:55:05
Oscar RenbergSävedalens AIK18:01:27
Lars RenbergAstraZeneca IF Mölndal18:04:05
Gisela LindFK Herkules18:22:56
Christer LundeniusMarkbygdens OK18:25:16
Emma ÖstbergStora Tuna OK

Öppen motion 8

4 780 m, 162 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt JohanssonOK Gisle15:31:07
Fredrik StåhlHjärnarps OL15:32:22
Linda SkogOK Reftele15:32:50
Albin OlaussonOK Rodhen15:32:59
Roger KarlssonAnderstorps OK15:35:36
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad15:35:42
Tomas DömstedtOK Letstigen15:35:49
Jimmy HäggFK Friskus-Varberg15:36:57
Jesper ThuressonHalmstad Garnisons IF15:38:36
Dan WinnbergIK Trenne Ullared15:38:57
Pelle ForsbergIFK Enskede15:39:52
Måns ÖstmanGöteborg-Majorna OK15:40:37
Kent BörjessonOK Måsen15:42:26
Thomas BörstellSävedalens AIK15:45:16
Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK15:46:20
Göran AnderssonFK Friskus-Varberg15:48:39
Andreas PruthIK Hakarpspojkarna15:49:10
Lars-Erik AnderssonLerums SOK15:52:14
Nils ErikssonVäsby OK15:52:25
Christian JonssonVäxjö OK15:55:05
Martin LarssonIFK Göteborg15:57:02
Fredrik LundellOK Österåker16:04:21
Lina LarssonVänersborgs SK16:04:34
Olof BjörkmanKungälvs OK16:05:44
Adam FredénFalköpings AIK OK16:08:02
Erik BlomströmIK Stern16:08:38
Michael JessOK Roskilde16:11:49
Nils LändspergTisvilde Hegn OK16:12:11
Johanna SjonsIFK Hedemora OK16:13:02
Patrik GustafssonVästerbergslagens OL16:13:07
Per JonssonKlubblös16:15:00
Magdalena JohanssonHalmstad OK16:15:01
Karolina HellbergSundbybergs IK16:15:10
Mats KågesonGöteborg-Majorna OK16:17:00
Bo HultgrenOK Njudung16:17:18
Göran FastOK Pan-Kristianstad16:17:47
Johan LarssonTolered-Utby Ol-klubb16:17:59
Markus NilssonOK Nackhe16:18:01
Lars-Åke LarssonÖstersunds OK16:18:03
Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK16:18:05
Tindra HjortFalköpings AIK OK16:19:01
Victor AxbomOK Landehof16:19:14
Elinor LangeOK Ravinen16:19:37
Bernt BerndtssonFrölunda OL16:19:52
Anders HederskogIFK Göteborg16:21:14
Christer LjungdahlHjärnarps OL16:21:46
Rasmus Møller JessOK Linné16:22:06
Tobias NobornIFK Göteborg16:23:00
Mårten MellbyMalmö OK16:23:32
Jan GranängKungälvs OK16:24:10
Simon EngelHässleholms OK16:24:23
Sarah PerssonOK Denseln16:24:28
Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna16:25:00
Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK16:25:10
Arne ForsFrölunda OL16:25:26
Åsa CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb16:25:46
Håkan JohanssonIK Hakarpspojkarna16:26:43
Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad16:27:10
August MollénOK Denseln16:27:52
Patrik FredrikssonFK Herkules16:28:03
Stefan NormanSävedalens AIK16:28:11
Thomas PerssonOK Denseln16:29:00
Laust SörensenGöteborg-Majorna OK16:29:42
Torbjörn KjörkFrölunda OL16:29:51
Fredrik DavidsonGöteborg-Majorna OK16:30:07
Mikael BrodénOK P416:30:21
Emil AxelssonLerums SOK16:31:46
Ola WesterdahlKlubblös16:32:21
Fredrik GöranssonAlmby IK16:32:24
Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK16:32:31
Martin EricssonFalkenbergs OK16:33:39
August AbrahamssonGällstadbygdens SOK16:34:15
Gustav PetersenOK Gorm16:34:59
Steen FladbergKøge OK16:35:05
Tobias ÖsterlundIK Ymer16:35:08
Robert SundströmFK Friskus-Varberg16:35:42
Volker CaspariOL Team Lippe16:35:58
Lars RunessonOK Vivill16:36:14
Bengt MartinssonHylte OK16:38:11
Ulf JohanssonKarlskrona SOK16:39:21
Fredrik KjörkFrölunda OL16:39:27
Ann BägebyOK Vivill16:39:34
Anna WikströmHästveda OK16:40:49
Mikael LindOK Älgen16:41:13
Anders CullbrandMölndal Outdoor IF16:41:37
Jan-Olof SvenssonBurseryds IF16:41:50
Charlotte JosefssonOK Vivill16:42:08
Egil EdvardsenGöteborg-Majorna OK16:43:44
Jonas SjööOK Landehof16:44:06
Per-Anders KumlinKFUM Örebro OK16:44:52
Mattias PrickUddevalla OK16:45:14
Andreas EklundGöteborg-Majorna OK16:45:22
Johan SamuelssonIK Trenne Ullared16:45:50
Fredrik ArnessonRinghals IF16:45:56
Camilla JohanssonOK Stigen16:46:09
Stefan SvenssonBredaryds SOK16:46:25
Sara ErlandssonOK Vivill16:46:38
Ida ErlandssonOK Vivill16:46:39
Håkan SkogumMarkbygdens OK16:48:20
Magnus EliassonFK Friskus-Varberg16:48:24
Staffan LjungqvistIK Gandvik16:48:46
Mattias CarlsteinIFK Lidingö SOK16:48:55
Jon JonssonGöteborgs SK16:49:10
Stefan JohanssonOK Vivill16:49:12
Erik ErlandssonOK Vivill16:49:22
Leif MartinssonOK Tyr16:49:27
Erik JosefssonSävedalens AIK16:52:34
Jonas KarlssonMarkbygdens OK16:52:49
Maria FolkestadAnderstorps OK16:53:03
Marcus JosefssonOK Vivill16:54:03
Henrik BechtelFK Friskus-Varberg16:54:06
Ola WallinderGöteborg-Majorna OK16:55:06
Anders GustafssonKlubblös16:55:27
Gustav ErlandssonOK Vivill16:58:00
Norna MolinOK Klemmingen16:58:01
Mattis PerssonEksjö SOK16:58:15
Josefine KlintbergOK Ravinen17:00:18
Sebastian SanellBurseryds IF17:01:18
Jakob LaurellOK Flundrehof17:02:38
Peter WilhelmssonKarlskrona SOK17:02:41
Anna-Karin BondessonFrosta OK17:02:49
Helena GummessonKarlskrona SOK17:04:08
Thomas BergstrandBrattås CK17:05:06
Jonas BrånaltFrölunda OL17:05:23
Rasmus PerssonSkåneslättens OL17:06:25
Anders AdetorpSundsvalls OK17:06:45
Magnus AlinderSjövalla FK17:07:36
Yngve KihlbergHalmstad OK17:07:37
Lovisa AdolfssonOK Denseln17:08:26
Sven OlssonKorsnäs IF OK17:09:11
Martin MårtenssonOK Vivill17:09:32
Torbjörn JohanssonBredaryds SOK17:10:16
Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK17:11:25
Elin HermanssonKungälvs OK17:19:00
Ulf GabrielssonKungälvs OK17:21:07
Joakim ÅkessonOK Landehof17:24:34
Staffan OlssonStigsökarna17:27:05
André BjärbyFrosta OK17:31:29
Olle PenttinenIFK Hedemora OK17:32:50
Cecilia KarlssonGöteborgs SK17:33:05
Stefan HellbergSundbybergs IK17:34:02
Bengt KlassonOK Orinto17:34:11
Per ForsbergKlubblös17:36:50
Magdalena CarlsteinIFK Lidingö SOK17:38:17
Emelie KarlssonOK Landehof17:38:21
Micael ElmbladBredaryds SOK17:40:06
Erik ClassonOK Orinto17:42:56
Per GenvadGöteborg-Majorna OK17:43:37
Tobias LindellOK Alehof17:43:56
Elin ClassonOK Orinto17:44:43
Elin DölerudGöteborg-Majorna OK17:48:00
Sven-Olof HermanssonKlubblös17:48:29
Camilla LundgrenGöteborg-Majorna OK17:50:04
Johan ZettergrenFrölunda OL17:50:26
Stina SternerLinköpings OK17:52:00
Torbjörn LönkvistOK Vivill17:53:34
Joakim SandinKlubblös17:55:37
Johan ScherlinNyköpings OK17:55:50
Martin SigbyOK Orinto17:56:06
Per-Arne WahlgrenSjövalla FK17:58:47
Brett WeihartOK Orinto18:00:11
Niklas JohanssonGöteborg-Majorna OK18:01:01

Öppen motion 10

4 230 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena NordKlubblös16:11:18
Mattias BiörsIK Ymer16:12:32
Tomas PetersénOK Njudung16:14:03
Jenny AnderssonÄtrans IF16:30:28
Roger ÖdénSOK Aneby16:30:33
Patrik EliassonKlubblös16:30:52
Calle JohanssonKungsbacka16:36:05
Bjarke WolfOK Gorm16:51:50
Karin HelmiusOK Reftele16:54:06
Johan BerköAnderstorps OK16:57:09

Annonser