Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Veteran-SM, medel

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Veteran-SM, medel
Arrangörsorganisation: Ronneby OK
Datum: lördag 24 september 2016

D35

3 910 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50013690Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad11:00
501444091Lucie KomarkovaHjärnarps OL11:04
5029770712Sofie PeterssonHelsingborgs SOK11:08
5039780501Jessica SöllvanderOK Rodhen11:12
5042054933Liselotte KlemmingKalmar OK11:16
5052089400Maria SjölanderOK Rodhen11:20

H35

4 530 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
536933914Oskar HåkansonRonneby OK10:52
53712634Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:56
3111981614David AndréGöteborg-Majorna OK11:00
3129781001Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK11:04
3139730919Ola SöderbergOK Skogsfalken11:08
314780131Henrik OlofssonOK Kompassen11:12
3157771015Johan GustafsonLunds OK11:16
3169740304Christian EnbergLinköpings OK11:20

D40

3 910 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
4949750225Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK11:01
495234922Pia OlssonOK Pan-Kristianstad11:05
4961240373Kajsa BenattiSkåneslättens OL11:09
4971973807Malin HalldinKFUM Örebro OK11:13
498451403Maureen Olsson LoLunds OK11:17
4999760128Åsa LinnersjöSöders-Tyresö11:21

H40

4 530 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5347202774Johan AxelssonOK Älme10:57
2989721223Jonas EklundOK Rodhen11:01
299741000Christian HåkanssonRonneby OK11:05
300559911Tord HultbergSOK Viljan11:09
3017203833Daniel AxelssonMålilla OK11:13
3027710220Ola MarkholmSkåneslättens OL11:17
3032046399Andreas EklundGöteborg-Majorna OK11:21
3049101727Johan SanderSkåneslättens OL11:25
3059761225Niklas PetterssonSOK Viljan11:29
306760125Daniel EvaldssonVäxjö OK11:33
307667220Ulrik KarlssonMotala AIF OL11:37
3087408104Jörgen JohanssonKarlskrona SOK11:41
309731202Mikael LundqvistHalmstad OK11:45
3101090516Björn AnderssonKarlskrona SOK11:49

D45

3 260 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
533409770Helena RangertIK Hakarpspojkarna10:59
479445323Maria TuressonHärlövs IF11:03
48028626Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna11:07
4819497731Carina ThynellHärlövs IF11:11
4821680904Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK11:15
483744744Marie MarkholmSkåneslättens OL11:19
484350711Anette LarssonOK Tor11:23
485960005Åsa BergforsSOK Viljan11:27
4869690301Josefine AlbinssonOK Skogsfalken11:31
487700213Annika IvarssonLinköpings OK11:35
488670419Anna EkbringKexholms SK11:39
489451172Åsa OttossonMölndal Outdoor IF11:43
49027856Carina GustafssonOK Gynge11:47
4917012262Kerstin JensenSkåneslättens OL11:51
49242144Yvonne GrehnOK Rodhen11:55
493353694Marika HusbySkåneslättens OL11:59

H45

4 190 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
278681127Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:02
279438779Jonas K JohanssonOK Skogsfalken11:06
280710430Pontus HalldinKFUM Örebro OK11:10
281449627Pierre DanielssonOK Skogsfalken11:14
282671112Niklas EdvardssonHästveda OK11:18
283408193Johan AnderssonOK Skogsfalken11:22
284630064Kent LindbladKalmar OK11:26
2859102157Håkan KarlssonFK Finn11:30
2867670531Ingvar ÅkessonIK Hakarpspojkarna11:34
2879670106Magnus LarssonFK Göingarna11:38
2888000042Fredrik SmedbergOK Skogsfalken11:42
28915365Magnus LarsenFK Boken11:46
2901408709Johan PetterssonOK Motala11:50
2919680405Erik AhlströmHelsingborgs SOK11:54
292690610Fredrik HugossonLunds OK11:58
293701103Johan HåkanssonRonneby OK12:02
294438134Johan JensenSkåneslättens OL12:06
2959670123Jonas PerssonTorsås OK12:10
296670630Håkan ErikssonHästveda OK12:14
2979005266Anders LingIK Hakarpspojkarna12:18

D50

2 790 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
54716484Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:57
46726540Anita DavalliusUddevalla IS11:00
468630405Annika ArdellOK Rodhen11:03
4699650706Anna JohanssonJönköpings OK11:06
470620228Britt-Marie BengtssonFK Åsen11:09
4711402379Ing-Marie SamuelssonIK Trenne Ullared11:12
472343186Anneli KarlssonFK Finn11:15
473661215Eva PetterssonKarlskrona SOK11:18
474931305Agneta Hallberg HanssonJönköpings OK11:21
475930917Laila B HöglundFK Herkules11:24
476631004Kristina BergstrandSöders-Tyresö11:27
4777630326Marita FilipssonMarkaryds FK11:30
4789630308Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK11:33

H50

3 970 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
264660306Mårten WikströmHalmstad OK11:03
2659660822Anders BlomqvistOK Skogsfalken11:07
2667731377Ola HultinOK Roslagen11:11
267620104John E ErikssonVäxjö OK11:15
2689650928Niklas RönnbäckOK Eken11:19
269262721Glen HåkanssonVäxjö OK11:23
270721000Pär ClaessonSävedalens AIK11:27
271438663Christer SvenssonRonneby OK11:31
272340644Lars PerssonOK Skogsfalken11:35
273777929Magnus PorleVäxjö OK11:39
27417434Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL11:43
2757000666Peter HedbergLunds OK11:47
276930629Stefan PålssonSkåneslättens OL11:51
277225365Erik BengtssonSala OK11:55

D55

2 790 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
53541618Monica HenrikssonEksjö SOK10:52
545601224Tina HagårdRävetofta OK10:55
546258584Christina BirathStenungsunds OK10:58
4371958103Ann Warma LaasOK Skogshjortarna11:01
438580810Christina OlssonSkåneslättens OL11:04
4399571015Lena LarssonSala OK11:07
440581129Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK11:10
4417570307Marianne ThorssonIK Trenne Ullared11:13
44217547Mona PalmLessebo OK11:16
443341372Ingela BengtssonSala OK11:19
4441396116Kati NémethStigmännen Karlshamns OK11:22
445262114Karin JanssonOK Rodhen11:25
446451996Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK11:28
447610419Lotta Lidman AlmqvistVästerviks OK11:31
4487060607Karin BengtssonVisborgs OK11:34
44933673Eva EklundVäxjö OK11:37
4509610612Ingrid SvenssonStora Tuna OK11:40
4517205415Carina Berger-SvenssonMotala AIF OL11:43
452600926Ann NilssonMarkaryds FK11:46
45325585Eva TollsternVäxjö AIS11:49
454214205Birgitta OlssonOK Skogsfalken11:52
455600611Marie MalmborgSöders-Tyresö11:55
456259202Eva WalheimRobertsfors IK11:58
4571960070Marianne NymanTjällmo-Godegårds OK12:01
458600325Kristina JohanssonKalmar OK12:04
459341878Marianne RosgrenOK Njudung12:07
4607580502Marianne AxelssonTjällmo-Godegårds OK12:10
4618210458Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK12:13
4621571127Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK12:16
4639200691Katarina JakobssonGarda OK12:19
46416081Britt ClaessonIFK Mora OK12:22
465591103Christina SegerslättSkåneslättens OL12:25
4667662220Elisabeth FriesUmeå OK12:28
531889325Susanne LüscherStora Tuna OK12:31

H55

3 260 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
235350573Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF11:00
236258538Ulf SkoglundKils OK11:03
237860614Tommy LjungdahlIK Hakarpspojkarna11:06
238350553Lennart StenssonHelsingborgs SOK11:09
239205249Håkan LindbergOK Vilse 8711:12
240259042Mats WalheimRobertsfors IK11:15
2411590130Björn JakobssonTäby OK11:18
242362464Mats AnderssonFinspångs SOK11:21
2439570726Sten GustafssonEds SK11:24
2449580909Tore TjernlundOK Vilse 8711:27
245500253Lasse PedersenGöteborg-Majorna OK11:30
246610827Andres LaasOK Skogshjortarna11:33
2479570505Lasse JohanssonEds SK11:36
2489590321Jan KarlssonVäxjö OK11:39
249591016Ingemar MånssonRonneby OK11:42
250902943Göran MånssonKarlskrona SOK11:45
251259118Håkan GustafsonEskilstuna OL11:48
25226537Börje PålssonUddevalla IS11:51
253505605Ulf JungstrandOK Skogsfalken11:54
25417790Mats ArnessonNybro OK11:57
2559590717Per-Erik BengtssonLunds OK12:00
256590503Gunnar LangsSkarpnäcks OL12:03
2577205412Thomas SvenssonMotala AIF OL12:06
258919604Werner KöhlerTullinge SK12:09
259600202Ronny LiljegrenGotlands Bro OK12:12
26038305Arne SääfGudhems IF12:15
261580812Arne KlintbergEksjö SOK12:18
262570513Stefan CarlssonAlfta-Ösa OK12:21
26344670Dick NymanUddevalla IS12:24

D60

2 550 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
54836066Helle RagnarssonOK Kompassen10:59:38
4191550124Inger EnglundIFK Sävsjö11:00:00
4209520605Titti BergendahlOK Måsen11:04:00
421259172Inger OnsbringEskilstuna OL11:08:00
422798390Lena JanssonJärla Orientering11:12:00
4231954011Anna-Karin Argus-JohanssonSol Tranås11:16:00
4248629122Mary HealyGEN11:20:00
42521069Kristin JohanssonKarlskrona SOK11:24:00
426554422Ina LindebergSkåneslättens OL11:28:00
42717724Barbro LiljequistOK Älme11:32:00
428247640Eva TykessonRävetofta OK11:36:00
42941507Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared11:40:00
430356097Eva KarlssonUddevalla OK11:44:00
431330923Gerd HagströmTjalve IF Norrköping11:48:00
43241503Lisbeth RiberthIK Trenne Ullared11:52:00
433426235Ingrid MårtenssonOK Kolmården11:56:00
4349521016Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK12:00:00
4351540313Lena NyströmVisborgs OK12:04:00
4369025597Siv LarssonVäxjö AIS12:08:00

H60

3 240 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
538850410Kjell AnderssonMölndal Outdoor IF10:58
1907777666Anders ForsstedtSöders-Tyresö11:00
1912059178Jan-Ola KarlssonOK Njudung11:02
1927560726Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL11:04
19316872Thomas AlmqvistKarlskrona SOK11:06
1949550115Ulf MalmborgSkogsluffarnas OK11:08
19516897Sten-Åke HolmbergSala OK11:10
196560703Ulf PalmérUlricehamns OK11:12
1979520704Peter RasmussenNyköpings OK11:14
198644304Hans-Olof FröjdOslättforspojkarnas IK11:16
19918416Mikael BodénMarkbygdens OK11:18
2009530525Leif WadmanKöping-Kolsva OK11:20
2019874998Jan WahlströmSnättringe SK11:22
20216848Lars EklundVäxjö OK11:24
2039009000Lars ForsstedtSöders-Tyresö11:26
2049199191Sven-Inge SvenssonHässleholms OK11:28
2057520503Rolf AxelssonTjällmo-Godegårds OK11:30
206560531Bo SalomonsonKalmar OK11:32
2072058862Bernt AnderssonIF Rigor11:34
20825297Thomas GeorgssonOK Nackhe11:36
209560611Thomas AlmqvistVästerviks OK11:38
210209020Lars ErikssonKalmar OK11:40
211353168Christer KajsajunttiOK Skogsfalken11:42
212520101Göran SvensonSOK Viljan11:44
213560420Jan-Erik SkyttnerLjusdals OK11:46
2141952401Kenneth FagerKarlskrona SOK11:48
21510136Per-Arne HöögOK Vilse 8711:50
216550412Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL11:52
217351701Roland JanssonOK Linné11:54
2189540703Tommy ÖstLjusdals OK11:56
219239090Rolf EmlénVittjärvs IK11:58
220541106Kjell NeroNässjö OK12:00
2219550413Lennart LarssonJönköpings OK12:02
222560312Sixten WestlundOK Tyr12:04
223773897Urban LarssonOK Gipen12:06
2242052786Lennart KalénSOK Viljan12:08
2259707606Ken RagnarssonOK Kompassen12:10
226520310Göran LiljequistOK Älme12:12
227919658Kent GranqvistVästerviks OK12:14
22819771Clas FriesUmeå OK12:16
229550812Per NilssonStigmännen Karlshamns OK12:18
2301550816Sven GranathTjällmo-Godegårds OK12:20
2312800588Lennart WinbergHudiksvalls OK12:22
232520823Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK12:24
233244074Mats KarlssonKarlskrona SOK12:26
234408157Peter JoelssonÅlems OK12:28

D65

2 130 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5447206829Kristin LindbergLunds OK10:59
378895434Ann-Marie Rees-AnderssonEnebybergs IF11:01
37918609Lena BarkestamIK Hakarpspojkarna11:03
38019571Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK11:05
381204995Karin DelinAlfta-Ösa OK11:07
382510627Kerstin SvenskOK Hällen11:09
38318084Ingrid EnekvistVisborgs OK11:11
384507049Marie-Louise KarlssonNybro OK11:13
38515924Lisa KumlinVäxjö OK11:15
3861396300Maria NordvallOK Kolmården11:17
3879500520Margareta SvenssonOK Vilse 8711:19
38810728Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK11:21
389944474Anne LundmarkJärfälla OK11:23
390902980Marianne SellgrenSigtuna OK11:25
39136528Ewa NordlundLänna IF11:27
392247525Catharina JohanssonOK Kolmården11:29
393239350Gunnel TurpeinenKvillebyns SK11:31
3947500209Åsa StåhlHjärnarps OL11:33
39516300Maj-Britt ByströmRävetofta OK11:35
39614380Karin AxelssonIK Uven11:37
39712207Margret KarlssonOK Skogsfalken11:39
398780426Anna BlomgrenTullinge SK11:41
399426830Kerstin BlomOK Kolmården11:43
4009510605Lena SöderbergOK Skogsfalken11:45
40114493Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK11:47
40227159Britt-Mari KarlssonVäxjö OK11:49
40311029Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb11:51
40452392Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL11:53
40516482Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK11:55
406442312Britt-Marie AldénOK Kolmården11:57
407402999Ann-Marie HolmströmGustavsbergs OK11:59
40836010Lena GranefeltOK Tyr12:01
4091500423Marion HallstenUddevalla OK12:03
4102062706Mona ForsbergNyköpings OK12:05
411570605Ulla LindellOK Hällen12:07
412444608Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK12:09
41327257Ann-Helen LinnersjöOK Orion12:11
4141572001Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK12:13
4159510927Gunnel MånssonOK Vilse 8712:15
41618083Ing-Marie BergmanVisborgs OK12:17
4179490204Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL12:19
4188490502Britt Linnéa ErikssonSala OK12:21

H65

3 150 m, 63 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5498636984Göran LarssonSala OK10:59
12810162Lars SvenssonOK Vilse 8711:01
1298165900Lars StrinnholmÖstersunds OK11:03
13017546Björn PalmLessebo OK11:05
1312048646Runar AldénOK Kolmården11:07
1329025593Sven-Olof LarssonVäxjö AIS11:09
133427995Erling OlssonUddevalla IS11:11
1349501206Kjell SandströmBodens BK11:13
135947815Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK11:15
1367471222Karl-Evert AnnegårdSOK Viljan11:17
13719101Kurt EkbergOK Orinto11:19
138570818Per-Arne KällénUddevalla OK11:21
13910752Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK11:23
1409480427Tommy PetersonHelsingborgs SOK11:25
141330972Peter HagströmTjalve IF Norrköping11:27
1429490910Ove JohanssonOK Kolmården11:29
143445454Karl Evert SvenssonIF Hagen11:31
1442048741Tommy OlaussonSOK Aneby11:33
1459471101Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK11:35
146508991Ingemar GardSöders-Tyresö11:37
1477001947Olle AdolfssonLerums SOK11:39
148439898Leo JohanssonVandrarringen11:41
149511010Håkan NilssonMalmö OK11:43
1501393048Hans AurellGävle OK11:45
1519491230Gert LundquistGotlands Bro OK11:47
1521501114Anders KumlinIK Ymer11:49
153670212Ulf KjellinOK Hedströmmen11:51
154970128Claes NidebornStora Tuna OK11:53
1557471006Bengt StåhlHjärnarps OL11:55
15644631Jan-Erik PålssonUddevalla IS11:57
15718650Lennart BarkestamIK Hakarpspojkarna11:59
1587015986Krister NilssonVäxjö OK12:01
1597888777Kenth SundgrenSkåneslättens OL12:03
1601501011Kjell ErikssonOK Djerf12:05
1611402373Håkan WinnbergIK Trenne Ullared12:07
1629189469Hans SvensonSOK Viljan12:09
16311045Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb12:11
16436530Christer ElfsbergKristinehamns OK12:13
16515223Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK12:15
166914074Lars-Åke ÅbergKalmar OK12:17
167748185Gunnar EnbergMålilla OK12:19
16837605Bengt ElmerssonOK Norrvirdarna12:21
16910145Anders PerssonOK Vilse 8712:23
17027174Kenneth LindblomVäxjö OK12:25
17117931Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK12:27
172671202Leif SandgrenFrosta OK12:29
1731009808Per-Martin GustavsonTjällmo-Godegårds OK12:31
174262627Börje MüllerKristinehamns OK12:33
17510711Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK12:35
1769481206Lars PerssonOK Kompassen12:37
17730384Christer JohanssonOK Motala12:39
178442287Rolf MathisenEskilstuna OL12:41
1799102854Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK12:43
18037144Johan KällmanNorbergs OK12:45
181987000Agne BengtssonOK Kompassen12:47
182356093Johnny KarlssonUddevalla OK12:49
1832062733Göran ForsbergNyköpings OK12:51
18411018Sven Erik MolanderTolered-Utby Ol-klubb12:53
1858470220Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK12:55
186304916Kenneth JohanssonEskilstuna OL12:57
1879200092Gert OlssonSkåneslättens OL12:59
1881510217Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK13:01
18910107Bo JohanssonOK Vilse 8713:03

D70

2 030 m, 47 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
53929940Enid IngemarssonHestra IF10:57
54013913Solbritt GustafssonOK Virdarna10:59
333861861Lotta GranholmLinköpings OK11:01
3349430516Inger LundSala OK11:03
335214392Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK11:05
33610313Siv EkelöfVärend GN OL11:07
337714542Lena LeanderssonÄlvdalens IF OK11:09
338655655Gun-Inger SahlbergLånghundra IF11:11
33938060Eva LindgrenLinköpings OK11:13
34017923Astrid JohannessonHelsingborgs SOK11:15
341445397Gunilla GrönbladHärlövs IF11:17
3422107479Christina SchedwinIK Stern11:19
3431430704Birgitta JohanssonKristinehamns OK11:21
3442078062Ulla LingJönköpings OK11:23
34519116Birgitta KarlssonOK Orinto11:25
346302287Anita JohanssonOK Tor11:27
3471213148Gullevi SvenssonRonneby OK11:29
3489431010Ingrid HermanssonIK Ymer11:31
349554310Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL11:33
35028463Gunnel SvenssonIK Ymer11:35
3511460430Maud NilssonHJS-Vansbro OK11:37
35218041Elisabeth KimellGotlands Bro OK11:39
35316187Karin BengtssonOK Kompassen11:41
35419601Barbro BörjessonOK Skogshjortarna11:43
355309169Marianne CarlssonSkåneslättens OL11:45
3561662900Ann-Charlotte JensenHässleholms OK11:47
3577206830Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK11:49
35842000Laila NäslundSelånger SOK11:51
3597201252Ulla LindheIK Stern11:53
360727645Margareta LarssonOK Njudung11:55
361450032Inga JohanssonNyköpings OK11:57
36236730Christina WestmanHudiksvalls OK11:59
363521030Helen AndertoftMarkaryds FK12:01
36416000Ann-Mari PerssonVäxjö OK12:03
3659434343Britt RangertIK Ymer12:05
36629335Britt NybergNybro OK12:07
36725270Torill SvendsenFrosta OK12:09
36830376Chatarina AnderssonOK Motala12:11
36916623Brita DahlbergHässleholms OK12:13
370682131Kristina SkoglundHellas Orientering12:15
371263335Ing-Marie MozéliusStora Tuna OK12:17
372245929Sonja HanssonTjalve IF Norrköping12:19
373362410Inge JørgensenOK Roskilde12:21
37411835Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK12:23
37525021Ethel NordLindebygdens OK12:25
3767430315Berit ByströmOK Virdarna12:27
37730333Bibbi AppelgrenMariestads FK12:29

H70

3 070 m, 65 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
54129939Bertil IngemarssonHestra IF10:56
5427206840Tom LindbergLunds OK10:58
65898533Christer SandhOK Roxen11:00
661066066Claes-Göran GrenMalmö OK11:02
679440831Jan-Ulf KarlssonMålilla OK11:04
68895433Kurt AnderssonEnebybergs IF11:06
69445345Åke GustavssonOK Älgen11:08
7013755Göran BengtssonTockarps IK11:10
71540323Hans PerssonOK Älgen11:12
72352566Stefan ErlandssonGarda OK11:14
7329526Hans SahlbergLånghundra IF11:16
7430722Sören AnderssonIK Dran11:18
75581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:20
769461001Roger DanielssonLinköpings OK11:22
77550523Rune SandbergUddevalla OK11:24
781945081Nils-Birger JohanssonSol Tranås11:26
799440823Erling SamuelssonOK Vilse 8711:28
8015839Sven-Åke GranquistHästveda OK11:30
81445369Christer GrönbladHärlövs IF11:32
8230793Sven-Olof PetterssonMullsjö SOK11:34
8318177Svenerik JohanssonVisby IF Gute SOK11:36
84306683Roland KusgårdSödertälje-Nykvarn OF11:38
8516820Gösta LindqvistOK Löftan11:40
861430827Runo JohanssonKristinehamns OK11:42
8716659Tommy OlssonKarlskrona SOK11:44
88436126Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad11:46
898001962Roland OffrellFrosta OK11:48
9010312Erling EkelöfVärend GN OL11:50
919420223Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK11:52
922050912Kjell MånssonKarlskrona SOK11:54
932089305Hans-Ove ErikssonNyköpings OK11:56
94600914Leif NordlundLänna IF11:58
957430119Waste ByströmOK Virdarna12:00
96204645Lennart SturessonVästerviks OK12:02
97501138Ole SvendsenOK Roskilde12:04
987201243Henrik HvoslefIK Stern12:06
991441104Åke EckerbomIFK Sävsjö12:08
10028467Rolf SkoglundHellas Orientering12:10
10125268Benkt AnderssonFrosta OK12:12
1029420921Anders BuhréNybro OK12:14
1037208089Tore LangaardOppsal Orientering12:16
104950325Stefan G LarssonOK Njudung12:18
1057451005Ingvar PerssonFK Åsen12:20
1067206820Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK12:22
10727256Björn LinnersjöOK Orion12:24
10828464Bengt-Åke SvenssonIK Ymer12:26
109426900Nils KarlssonVäxjö AIS12:28
110353538Gunnar AnderssonIK Vista12:30
11128301Morgan LjungVaggeryds SOK12:32
11215704Kent EkdahlEmmaboda Verda OK12:34
11315698Christer OttossonOK P412:36
1141396333Leif LindströmNybro OK12:38
11526675Bertil OttossonFK Göingarna12:40
11636026Lars GranefeltOK Tyr12:42
11744611Anders ClaessonIFK Mora OK12:44
11838675Olle HermanssonIK Ymer12:46
11917543Gerth SällströmLessebo OK12:48
1201440331Kalle JohanssonOK Skogshjortarna12:50
121449535Anders SellgrenSigtuna OK12:52
12211800Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK12:54
12330674Rolf GabrielssonFalköpings AIK OK12:56
124355687Krister SandbladVäxjö OK12:58
12514594Lars FinbomOK Landehof13:00
1269191326Roland AlsénOK Roxen13:02
1279664311Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL13:04

D75

2 010 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
3171411859Siv HasselgrundBjursås OK11:00
3189876542Elsa SvenssonOK Vilse 8711:04
31914437Eivor Steen-OlssonKungälvs OK11:08
32039701Britt AxelssonNybro OK11:12
3212095426Karin RenbergOK Kolmården11:16
32228476Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarna11:20
32318257Birgitta BergGarda OK11:24
3242065338Asta SjöbergLindebygdens OK11:28
32514326Gunnel BörjessonIK Uven11:32
326344432Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK11:36
327417450Karin LexellOK Torfinn11:40
328611004Birgitta OlssonRonneby OK11:44
32911072Barbro BlomFrölunda OL11:48
330446024Barbro VallinKungälvs OK11:52
331340613Eva BlomkvistOK Skogsfalken11:56
33236465Mariann KjellbergBredareds IF12:00

H75

2 550 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55036419Sivert AxelssonKalmar OK10:59
272050839Kenneth LindborgHässleholms OK11:01
2819115Hans KarlssonOK Orinto11:03
291940128Ivan ErnvidUlricehamns OK11:05
30205050Curt ThorénNyköpings OK11:07
31234760Gunnar PerssonSvanesunds GIF11:09
322083775Åke GatelidOK Skogshjortarna11:11
33444174Lars JohanssonOK Tor11:13
34258531Bo SvenssonTockarps IK11:15
352057367Erland LingJönköpings OK11:17
36571330Anders JohanssonNyköpings OK11:19
3730431Karl JohanssonIFK Hedemora OK11:21
381391130Anders CarlssonSkåneslättens OL11:23
3927186Ragnar ErikssonOK Hedströmmen11:25
40259357Gösta LingeKarlskrona SOK11:27
41227349Leif LundquistEnebybergs IF11:29
4217565Stig KarlssonLessebo OK11:31
43341095Stig KarlssonTorsås OK11:33
44409866Kuno ÖsterlundVästerås SOK11:35
4530375Leif AnderssonOK Motala11:37
4643702Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK11:39
4737647Rune AhlanderJönköpings OK11:41
4841989Bertil ErikssonMalmö OK11:43
499127172Ingemar SvenssonLunds OK11:45
502095421Ove JohanssonOK Järnbärarna11:47
5115998Hagbert PerssonVäxjö OK11:49
52261563Roland KarlssonRonneby OK11:51
5317091Håkan SkogumMarkbygdens OK11:53
5416931Sune LindellOK Hällen11:55
5518178Leo LövdahlVisby IF Gute SOK11:57
5617975Bengt AnderssonTidaholm SOK Sisu11:59
57263097Göran ThourVärend GN OL12:01
589127391Mats ErikssonSala OK12:03
59355805Lars JohanssonOK Skogshjortarna12:05
609410906Stig IsraelssonOK Tylöskog12:07
61304924Jerry HolmEskilstuna OL12:09
62239273Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL12:11
63708090Göran HektorLinköpings OK12:13
6417587Kurt BergstrandLessebo OK12:15

D80

1 940 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
515520216Clarie EkOK Pan-Kristianstad11:03
51611308Marianne HöglundFK Herkules11:07
517450325Gun HanssonYstads OK11:11
518208189Ingrid LundinEskilstuna OL11:15
51910161Kerstin HenmyrOK Vilse 8711:19
520451423Bernice AntonssonFK Friskus-Varberg11:23
52136723Gun KrohnHudiksvalls OK11:27
52215950Laila MalmqvistVäxjö OK11:31

H80

2 030 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
5432093390Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK10:58
113840Arne YngströmHagaby GoIF Örebro11:00
2404321Bengt EdvardssonOK Torfinn11:02
31393072Ulf EskilssonOK Södertörn11:04
4440052Lars PerssonVäsby OK11:06
57061028Bernt PeterssonAlvesta SOK11:08
6259207Göran LarssonSödertälje-Nykvarn OF11:10
7660818Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad11:12
819416Rune CarlssonSundbybergs IK11:14
9208433Stig LundinEskilstuna OL11:16
102058133Werner TörnblomVäxjö OK11:18
11428957Allan HåkanssonSOK Viljan11:20
1227167Johan JanssonVäxjö OK11:22
1314328Carl-Henrik HallbergIK Uven11:24
1437302Bertil StåhlKalmar OK11:26
15409289Per LarssonJönköpings OK11:28
1626534Gunnar LarssonUddevalla IS11:30
1736178Nils JanssonSkattkärrs SOK11:32
1815960Lars-Erik MalmqvistVäxjö OK11:34
1913944John BerglundAlfta-Ösa OK11:36
20236930John VallinOK Hedströmmen11:38
2115927Gillis AlmVäxjö OK11:40
2236721Rolf KrohnHudiksvalls OK11:42
23409419Rolf AnderssonRimbo SOK11:44
2443492Bo UllmanOK Pan-Kristianstad11:46
2541614Lars-Erik LindellVäsby OK11:48
2611578Rolf BlomFrölunda OL11:50

D85

1 940 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
52326541Signe NymanUddevalla IS11:02
5241173341Lisa HedströmGöteborg-Majorna OK11:06

H85

1 940 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
507341029Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:00
50833437Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF11:04
50929011Torsten BjörkerothOK P411:08
51015701Sture JanssonEmmaboda Verda OK11:12
5119060227Curth SvenssonSkåneslättens OL11:16
51224921Ove KilbornUddevalla IS11:20
513259442Nils RågstedtIS Kullen11:24
514999977John LarssonVästvärmlands OK11:28

H90

1 940 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
506802005Rune IsakssonHelsingborgs SOK11:01

Öppen motion 5

3 150 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29282Kenneth KarlssonNybro OK10:00:00
42676Birgit WahlströmSnättringe SK11:00:00
933908Cecilia EngdahlOK Vilse 8711:01:38
933904Roger Krusberg fd BökmanRonneby OK11:02:53
36655Olof ThorsellOK Måsen11:04:11
26545Reine KarlssonUddevalla IS11:05:26
1396148Bengt SalomonssonSkåneslättens OL11:09:16
1060316Edvin SanderSkåneslättens OL11:09:18
1080929Valter SanderSkåneslättens OL11:09:19
19102Britt-Marie EkbergOK Orinto11:10:17
1954930Ninne MellblomKarlskrona SOK11:11:17
890821Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK11:15:07
9050507Emil LingIK Hakarpspojkarna11:16:45
439379Ayan LingIK Hakarpspojkarna11:16:47
9050730Sandra LingIK Hakarpspojkarna11:16:51
451930Anton KarlssonFK Finn11:20:37
933902Solveig SturessonVästerviks OK11:23:26
530716Max PerssonOK Skogsfalken11:28:39
933906Ottilia ÅkessonOK Orion11:30:01
41580Ingrid NilssonVäxjö OK11:35:55
16622Jan DahlbergHässleholms OK11:53:39
16469Lennart MagnussonLaholms IF OK11:57:28
2063813Petronella FriskKlubblös11:58:10
7423023Simon FriskGustavsbergs OK11:58:12
933918Gabriel SvennerbergKlubblös11:58:13
8220257Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK12:02:21
353082Saga ChristensenLandskrona CK12:20:23
18548Tuva ChristensenLandskrona CK12:20:25
933909Karin HammarbergKlubblös12:58:15
933911Björn PetterssonKlubblös12:58:15

Öppen motion 7

3 150 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15069Harriet KarlssonTorsås OK11:01:30
511011Kristina LandgrenMalmö OK11:03:02
18042Anne-Marie LundquistGotlands Bro OK11:03:20
7502040Stefan CaleklintKarlskrona SOK11:06:14
2074540Lars Åke SvenskOK Hällen11:08:18
30732Kristina TellqvistIK Dran11:08:34
7908140Susanna CaleklintKarlskrona SOK11:13:09
25201Roland BernhardssonIFK Stockaryd11:17:52
933901Nancy GranathTjällmo-Godegårds OK11:20:20
18892Lena ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:20:26
26543Yvonne NymanUddevalla IS11:20:49
640327Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK11:21:17
440714Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK11:24:32
9600429Kenneth JohannessonKarlskrona SOK11:26:32
26538Sanna NymanUddevalla IS11:27:22
15708Jan PåhlstorpEmmaboda Verda OK11:31:23
884800Staffan KällOK Älme11:38:33
933912Magnus StivnertRonneby OK11:39:24
17720Stella KällOK Älme11:39:46
24042Ingela KlintbergEksjö SOK11:41:03
42472Sten GranathTjällmo-Godegårds OK11:43:51
12246Mats PerssonOK Skogsfalken11:47:14
1570402Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK11:55:47
7201153Patrik FriskGustavsbergs OK11:57:00
711011Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad11:57:43

Öppen motion 8

4 080 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9029707Andreas NiemiEmmaboda Verda OK11:06:37
631001Ella SöderbergOK Skogsfalken11:10:07
47334Mona HalldinTrosabygdens OK11:10:09
770422Karin LindqvistRonneby OK11:10:25
999023Kevin MatrosovsSage Orienteering and Rogainin11:16:55
402815Lennart BorgqvistIS Kullen11:23:30
529220Linnea GustafssonOK Gynge11:26:17
9005262Emma LingIK Hakarpspojkarna11:29:53
439618Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK11:34:56
610847David HealyKlubblös11:42:42
1444619Ebba JensenSkåneslättens OL11:48:32
9921006Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad11:57:40
420173Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad11:57:41
890824Ylva KindlundhAlfta-Ösa OK12:00:49
752112Emma DahlstedtIFK Lidingö SOK12:10:25
781116Linus KajsajunttiIFK Lidingö SOK12:22:38

Annonser

Mila