Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre fjällorientering

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre fjällorientering
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: söndag 26 juni 2016

D21

8 300 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
178 Josefin Tjernlund OK Tisaren 09:52
534 Martina Welén Köping-Kolsva OK 10:07
155 Sofia Holmgård Kils OK 10:10
156 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 10:13
157 Elin Ek IFK Mora OK 10:16
158 Rebecka Nylin OK Tisaren 10:19
159 Marika Lindahl OK Milan 10:22
160 Magdalena Olsson IFK Mora OK 10:25
161 Lilian Forsgren OK Tisaren 10:28
162 Malin Welen Köping-Kolsva OK 10:31
163 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna 10:34
164 Sarah Persson OK Denseln 10:37
167 Charlotte Kung Umeå OK 10:46
168 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 10:49
169 Kate Morrison OK Linné 10:52
170 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna 10:55
171 Lovisa Persson OK Tisaren 10:58
172 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK 11:01
173 Jenny Sandh OK Roxen 11:04
174 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 11:07
175 Elin Classon OK Orinto 11:10
176 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna 11:13
177 Sara Jonsson OK Orion 11:16

H21

11 500 m, 52 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
550 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:40
356 Albin Pettersson OK Tisaren 09:54
378 Jonatan Andersson Falkenbergs OK 09:56
379 Johan Antonsson OK Löftan 09:58
338 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 10:00
339 Daniel Attås OK Tisaren 10:02
340 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:04
341 Magnus Nordström OK Älvsjö-Örby 10:06
342 Erik Andersson OK Orion 10:08
343 Olle Kalered OK Denseln 10:10
344 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna 10:12
345 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:14
346 Olof Sandgren OK Orion 10:16
347 Magnus Björk OK Rodhen 10:18
348 Roman Ryapolov IFK Mora OK 10:20
349 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna 10:22
350 Jonas Gustafsson OK Kåre 10:24
351 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 10:26
352 Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:28
353 Martin Ankel OK Alehof 10:30
354 Thomas Ekström MS Parma 10:32
355 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna 10:34
357 Anton Johansson OK Orion 10:38
358 John Solbreck Långhundra IF 10:40
359 Rassmus Andersson OK Linné 10:42
360 Rasmus Larsson OK Alehof 10:44
361 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna 10:46
362 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 10:48
363 Per Eklöf OK Milan 10:50
364 Tomas Hallmén OK Tisaren 10:52
365 Erik Sandh OK Roxen 10:54
366 Pontus Petersson OK Orion 10:56
367 Albin Sjöhed Gävle OK 10:58
368 Kevin Matrosovs Sage Orienteering and Rogaining Club 11:00
369 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 11:02
370 Artem Panchenko IFK Mora OK 11:04
371 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 11:06
372 Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 11:08
373 Johan Aronsson OK Tisaren 11:10
374 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 11:12
375 Erik Boman Gävle OK 11:14
376 Gustav Hindér OK Tisaren 11:16
377 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 11:18
540 Jonas Andersson FK Friskus-Varberg 11:20
380 Peter Fredricson IFK Mora OK 11:24
381 Simon Sjöhed Gävle OK 11:26
382 Gustav Boquist IK Uven 11:28
383 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 11:30
384 Ove Antvord Haugereid Løten o-lag 11:32
385 Viktor Tovesson OK Orion 11:34
386 Emil Johansson OK Tisaren 11:36
387 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 11:38

D21 Kort

5 200 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
165 Sofie Johansson Løten o-lag 09:58
179 Hanna Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:01
180 Lina Nilsson Ulricehamns OK 10:04
181 Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:07

H21 Kort

7 700 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
388 Sven Larsson Leksands OK 11:00
389 Johan Delvert OK Orion 11:03
390 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 11:06
391 Emil Alexandersson Stora Tuna OK 11:09
392 Johan Engström OK Orion 11:12
393 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 11:15

D20

5 100 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
152 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna 10:11
153 Kristin Boman Gävle OK 10:14
154 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna 10:17

H20

7 700 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
327 Tobias Pentonen Hestra IF 11:07
328 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:10
329 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:13
330 Emil Åberg OK Kåre 11:16
331 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna 11:19
332 Mattis Hallberg IK Uven 11:22
333 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna 11:25
334 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 11:28
335 Filip Ivarsson OK Hammaren 11:31
336 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna 11:34
337 Jan Dalheimer IK Vikings OK 11:37

D18

5 100 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
544 Johanna Börjesson Eriksson Storviks IF 10:20
543 Jennie Börjesson Eriksson Storviks IF 10:23
136 Emelie Karlsson OK Landehof 10:26
137 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 10:29
138 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna 10:32
139 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 10:35
140 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 10:38
141 Sanna Sjödén Älvdalens IF OK 10:41
142 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna 10:44
143 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:47
144 Anna Hallmén OK Tisaren 10:50
145 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 10:53
146 Mirjam Dalén Sala OK 10:56
147 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna 10:59
148 Sara Forsberg IK Uven 11:02
149 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 11:05
150 Hanna Boquist IK Uven 11:08
151 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna 11:11

H18

7 400 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
310 Johan Edenhamn Länna IF 10:00
311 Niklas Ekström MS Parma 10:03
312 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna 10:06
313 Hannes Svahn OK Ravinen 10:09
314 Andreas Jonsson OK Orion 10:12
315 Hugo Thunberg OK Alehof 10:15
316 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:18
317 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna 10:21
318 Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät 10:24
319 Waldemar Andersson Långhundra IF 10:27
320 Olle Grywenz OK Linné 10:30
321 John Larsson Rånäs OK 10:33
322 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:36
323 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 10:39
324 Emil Grehn OK Rodhen 10:42
325 Johan Lamm Frölunda OL 10:45
326 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 10:48

H17-20 Kort

4 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
309 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:02

D16

4 700 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
547 Anna Lithell OK Linné 10:57
127 Isa Envall IK Hakarpspojkarna 11:00
128 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 11:03
129 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 11:06
130 Frida Johansson OK Djerf 11:09
131 Maja Mörth Leksands OK 11:12
132 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 11:15
133 Tindra Jernström Avesta OK 11:18
134 Elsa Lindeblom Hestra IF 11:21
135 Tilda Östberg Stora Tuna OK 11:24

H16

5 600 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
535 Victor Hansson Jönköpings OK 09:59
290 Sixten Törnqvist Västerås SOK 10:02
291 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:05
292 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:08
293 Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:11
294 Hugo Setthagen OK Tranan 10:14
295 Loke Östangård Gamleby OK 10:17
296 Hugo Ström Ulricehamns OK 10:20
297 Joar Tryggö Trollhättans SOK 10:23
298 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 10:26
299 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:29
300 Jonathan Uller Kils OK 10:32
301 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:35
302 Axel Berglund Ulricehamns OK 10:38
303 Eric Berlin Trollhättans SOK 10:41
304 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:44
305 Rasmus Täck OK Hammaren 10:47
306 Martin Lamm Frölunda OL 10:50
307 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:53

H16 Kort

4 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
308 Elias Näslund OK Hammaren 10:31

D14

4 100 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
548 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 10:02
117 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 10:05
118 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 10:08
119 Johanna Olsson Ockelbo OK 10:11
120 Julia Näslund OK Hammaren 10:14
121 Agnes Malmgren Ockelbo OK 10:17
122 Nora Holmgård Kils OK 10:20
123 Emma Ling Jönköpings OK 10:23
124 Ylva Johansson OK Djerf 10:26
125 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:29

H14

4 100 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
276 Anton Uller Kils OK 10:40
277 Eric Hallner Ockelbo OK 10:43
278 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:46
279 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:49
280 Linus Täck OK Hammaren 10:52
281 Aron Östangård Gamleby OK 10:55
282 Karl Grywenz OK Linné 10:58
283 Erik Brandt Domnarvets GOIF 11:01
284 Erik Ling Jönköpings OK 11:04
285 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 11:07
286 Mattias Östberg Stora Tuna OK 11:10
287 Albin Gezelius IFK Mora OK 11:13

D14 Kort

3 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
126 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:34

H14 Kort

3 200 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
288 Hugo Sjödin OK Tisaren 10:16
289 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:19

D12

3 200 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
537 Tuva Nylund Bredaryds SOK 09:57
106 Sandra Ling Jönköpings OK 10:00
107 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:03
108 Tuva Östangård Gamleby OK 10:06
109 Lisa Swartz OK Orion 10:09
110 Hanna Östberg Stora Tuna OK 10:12
111 Lotte-Line Ekström MS Parma 10:15
112 Tindra Yngström OK Tisaren 10:18
113 Tilde Mansén Skarpnäcks OL 10:21
114 Emma Zettervall Karlskrona SOK 10:24
115 Alva Ersson IFK Mora OK 10:27
116 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 10:30

H12

3 200 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
549 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 10:29
257 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:32
258 Albin Malmgren Ockelbo OK 10:35
259 Neo Yngström OK Tisaren 10:38
260 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 10:41
261 Marcus Lamm Frölunda OL 10:44
262 Niklas Erlandsson OK Södertörn 10:47
263 Jakob Olsson Ockelbo OK 10:50
264 Noel Helmersson OK Tisaren 10:53
265 Isak Holmgård Kils OK 10:56
266 Axel Trofast Tullinge SK 10:59
267 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 11:02
268 Simon Corneliusson OK Löftan 11:05
269 Viggo Ingwersen OK Enen 11:08
270 Alfred Sjödin OK Tisaren 11:11
271 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 11:14
272 Victor Hansson OK Löftan 11:17
273 Nils Swartz OK Orion 11:20
274 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 11:23
275 Hugo Persson OK Denseln 11:26

D10

2 400 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
100 Hilda Trofast Tullinge SK 10:30
101 Judit Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:33
102 Lina Uller Kils OK 10:36
103 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 10:39
104 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:42
105 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:45

H10

2 400 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
249 Filip Hansson OK Löftan 10:01
250 Erik Palm Västerås SOK 10:04
251 Viktor Östberg Stora Tuna OK 10:07
252 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 10:10
253 Emil Ling Jönköpings OK 10:13
254 William Härström Falköpings AIK OK 10:16
255 Robin Helmersson OK Tisaren 10:19
256 Albin Svensson FK Herkules 10:22

D35

6 300 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
182 Linda Corneliusson OK Löftan 10:01
183 Gunilla Gräfnings Grycksbo IF OK 10:04

H35

7 600 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
394 Anders Skjeset Vang OL 10:25
395 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 10:28

D40

5 200 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
184 Sara Timner Sundsvalls OK 10:02
185 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 10:05
186 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:08
187 Karin Andersson OK Tisaren 10:11
188 Annika Lundström Sundbybergs IK 10:14
189 Karolina Andersson Länna IF 10:17
190 Linn Nilsson OK Tyr 10:20

H40

7 700 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
396 Henrik Trofast Tullinge SK 10:48
397 Peter Sjödin OK Tisaren 10:51
398 Stellan Täck OK Hammaren 10:54
399 Johnny Blästa Njurunda OK 10:57
400 Magnus Hansson OK Löftan 11:00
401 Bengt Hansske Kils OK 11:03
402 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 11:06
403 Claes Setthagen OK Tranan 11:09
404 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 11:12
405 Pär Höök IFK Mora OK 11:15
406 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:18
407 Magnus Persson OK Tisaren 11:21
408 Johan Swartz OK Orion 11:24
409 Jonas Uller Kils OK 11:27
410 Daniel Norwald OK Tor 11:30
411 Christian Rotviker Centrum OK 11:33
412 Erik Backlund Trollhättans SOK 11:36

D45

4 600 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
546 Pia Gustås OK Linné 10:26
536 Carina Svensson Bredaryds SOK 10:29
191 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:32
192 Anethe Mansén Skarpnäcks OL 10:35
193 Malin Persson OK Denseln 10:38
194 Lena Erlandsson OK Södertörn 10:41
195 Karin Ersson IFK Mora OK 10:44
196 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:47
197 Yvonne Sjödén Älvdalens IF OK 10:50
198 Tanja Dalheimer IK Vikings OK 10:53
199 Camilla Näslund OK Hammaren 10:56
200 Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:59
201 Carina Sandberg Säterbygdens OK 11:02
202 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 11:05
203 Annika Sundström Västerås SOK 11:08
204 Maria Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:11
205 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 11:14
206 Malin Lamm Frölunda OL 11:17
207 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 11:20
208 Josefine Nordström OK Triangeln 11:23
209 Ann Roller Järfälla OK 11:26
210 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 11:29
211 Marie-louise Persson FK Herkules 11:32

H45

6 700 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
413 Mikael Svensson FK Herkules 10:00
414 Michael Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:03
415 Ola Jernström Avesta OK 10:06
416 Eric Roller Järfälla OK 10:09
417 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 10:12
418 Thomas Persson OK Denseln 10:15
571 Hans Jonsson Väsby OK 10:18
420 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:21
421 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 10:24
422 Björn Zettervall Karlskrona SOK 10:27
423 Robert Palm Västerås SOK 10:30
424 Mattias Ossiansson IK Hakarpspojkarna 10:33
425 Peter Sjödén Älvdalens IF OK 10:36
426 Anders Ling Jönköpings OK 10:39
427 Johan Lindeblom IK Omega 10:42
428 Johan Hansson OK Löftan 10:45
429 Jörgen Blästa Njurunda OK 10:48
430 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:51

D50

4 000 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
538 Maria Sturesson Anderstorps OK 10:59
212 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 11:02
213 Lena Swartz OK Orion 11:05
214 Ina Skalberg Bredaryds SOK 11:08
215 Katarina Sundqvist OK Kåre 11:11
216 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 11:14
217 Anette Palm HJS-Vansbro OK 11:17
218 Maria Tryggö Trollhättans SOK 11:20
219 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 11:23
220 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 11:26
221 Kristina Klang Haninge SOK 11:29
223 Mia Gustafsson OK Kåre 11:35

H50

6 300 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
545 Per Gustås Linköpings OK 10:30
431 Jonas Näslund OK Hammaren 10:33
432 Björn Svensson OK Djerf 10:36
433 Anders Lamm Frölunda OL 10:39
434 Stefan Törnqvist Västerås SOK 10:42
435 Per Backlund OK Södertörn 10:45
436 Mikael Davidsson Västerås SOK 10:48
437 Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:51
438 Nils Eklöw OK Södertörn 10:54
439 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 10:57
440 Jörgen Dalén Sala OK 11:00
441 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 11:03
442 Stefan Spetz Ulricehamns OK 11:06
443 Anders Mansén Skarpnäcks OL 11:09
444 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 11:12
445 Klas Lindgren Västerås SOK 11:15
446 Lars Holmgård Kils OK 11:18
447 Håkan Svensson Bredaryds SOK 11:21
448 Jan Lindberg Korsnäs IF OK 11:24
449 Dirk Hartman SV Mietraching 11:27
450 Per Sandberg Säterbygdens OK 11:30
451 Per Sundström Västerås SOK 11:33

D55

4 000 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
225 Ylva Grape Dalaportens OL 10:45
226 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 10:48
227 Britta Sahlin Vänersborgs SK 10:51
228 Maire Meriheinä SK Uusi 10:54
229 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:57
230 Annika Davidsson Västerås SOK 11:00
224 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 11:03

H55

5 500 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mats Bergh IFK Mora OK 09:51
542 Bo Börjesson Storviks IF 09:54
539 Lennart Wahlgren Rehns BK 09:57
452 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:00
453 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 10:03
454 Kari Lehto Turun Metsänkävijät 10:06
455 Terje Schjølberg Røros IL 10:09
456 Ulf Meriheinä SK Uusi 10:12
457 Svante Lindgren Korsnäs IF OK 10:15
458 Roland Norell Söders-Tyresö 10:18
459 Arne Karlsson Tumba-Mälarhöjden OK 10:21
460 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:24
461 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 10:27
462 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 10:30
463 Petter Gullikstad Røros IL 10:33

D60

3 400 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
231 Catherine Dawson Gafanhori 10:44
232 Kerstin Sundberg Västerås SOK 10:47
233 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:50
234 Monica Svärd OK Klemmingen 10:53

H60

5 200 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
464 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 10:37
465 Martin Råman Kvarnsvedens GOIF OK 10:40
466 Olle Rönnols Säterbygdens OK 10:43
467 Jan-Ola Karlsson OK Njudung 10:46
468 Lenn Aronsson Linköpings OK 10:49
469 Christer Forsgren OK Tisaren 10:52
470 Göran Nilsson Snättringe SK 10:55
471 Dan Klang Haninge SOK 10:58
472 Ken Ragnarsson OK Kompassen 11:01
473 Arne Holmer IFK Mora OK 11:04
474 Håkan Forsman Ronneby OK 11:07
475 Per Erik Fogel Västerås SOK 11:10
476 Torbjörn Bergman Snättringe SK 11:13
477 Göran Hansson Täby OK 11:16
478 Conny Sahlin Vänersborgs SK 11:19

D65

3 400 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
235 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:17
237 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps OL 10:23
238 Eva Marie Gran OK Øst 10:26
239 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:29
236 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:30
240 Catharina Johansson OK Kolmården 10:32
241 Lena Lindgren OK Järnbärarna 10:35
242 Ewa Nordlund Länna IF 10:38

H65

4 600 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
530 Ulric Carlsson IFK Lidingö SOK 09:55
531 Torgny Pettersson Markbygdens OK 09:58
479 Roy Dawson Gafanhori 10:01
480 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 10:04
481 Ove Johansson OK Kolmården 10:07
482 Göran Svärd OK Klemmingen 10:10
483 Mats Andersson Selånger SOK 10:13
484 Jan Åsberg Häverödals SK 10:16
485 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:19
486 Karl Evert Svensson IF Hagen 10:22
487 Stanley Holmer IFK Mora OK 10:25
488 Sven Larsson Särna SK 10:28
489 Yngve Pettersson Linköpings OK 10:31
490 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 10:34
491 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 10:37
492 Inge Hultman Kovlands IF 10:40
493 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 10:43
494 Christer Nordström OK Älvsjö-Örby 10:46
495 Göran Larsson Sala OK 10:49
496 Lars Persson OK Kompassen 10:52

D70

3 000 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
243 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:18
244 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:21
245 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:24
246 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:27

H70

4 000 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
541 Christer Sandh OK Roxen 09:55
533 Lars Ivar Bergman OK Fjällstigen 09:58
497 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 10:01
498 Lars-Erik Karlsson Rasbo IK 10:04
499 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 10:07
500 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:10
501 Roland Nilsson SOK Viljan 10:13
570 Ronny Hedlund OK Södertörn 10:16
503 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:19
504 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:22
505 Amund Herrebrøden OK Øst 10:25
506 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:28
507 Roland Alsén OK Roxen 10:31
508 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:34
509 Tommy Hallmén Vingåkers OK 10:37
510 Leif Nordlund Länna IF 10:40
511 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:43

D75

3 000 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
247 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:00
248 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:03

H75

3 400 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
512 Johnny Brandt Hällefors OK 10:08
513 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 10:11
532 Harald Wibye OK Moss 11:30

H80

3 000 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
514 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:07
515 Nils Jansson Skattkärrs SOK 10:10
516 Holger Persson OK Eken 10:13

U1

2 400 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
522 Alice Norwald OK Tor 09:39:06
523 Elsa Norwald OK Tor 09:40:42
520 Tilde Ingwersen OK Enen 09:49:49
Linnea Hansske Kils OK 09:51:21
517 Alwin Härström Falköpings AIK OK 10:06:23
Einar Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:08:04
Julia Skjeset Vang OL 10:08:44
Sara Sofia Larsson Simonsson OK Öst 10:08:47
Erik Gräfnings Grycksbo IF OK 10:09:13
Ture Carlsson KFUM Örebro OK 10:10:13
David Jonforsen Hallstahammars OK 10:10:52
518 Elvira Göthlin KFUM Örebro OK 10:14:01
519 Love Göthlin KFUM Örebro OK 10:16:10
Siri Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:16:20
Isak Larsson OK Tisaren 10:28:49
Saana-Mari Ekström MS Parma 10:58:27
Oskar Pihel OK Tisaren 11:14:56
Alfred Pihel OK Tisaren 11:14:58
524 Herman Eliasson Sundsvalls OK 11:28:14
521 Allis Sjödin OK Tisaren 11:37:00
Amanda Sideby Göteborg-Majorna OK 11:39:05
Marit K Flachne Tydal IL 11:39:10

U2

2 500 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
526 Hugo Corneliusson OK Löftan 09:32:51
527 Truls Mansén Skarpnäcks OL 09:40:33
525 Joel Holmgård Kils OK 09:54:31
Alma Carlsson OK Tisaren 10:11:30
528 Ellen Forsgren Västerbergslagens OL 10:15:28
Lovisa Pihel OK Tisaren 10:16:00
Mira Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:16:38
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:16:41
Alexander Bjärby Frosta OK 10:22:28
529 Elin Palm Västerås SOK

Öppen motion 1

2 400 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ludvig Bernanker Hallstahammars OK 09:28:17
Mangnus Ström Ulricehamns OK 09:56:59
Liv Simmonson OK Öst 10:08:49
Helle Ragnarsson OK Kompassen 10:10:27
Therese Elmersson OK Tisaren 10:28:51
Unni Herrebrøden OK Øst 10:35:29
Lowe Landqvist Garphyttans IF 11:00:33

Öppen motion 3

3 200 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Evelina Härström Falköpings AIK OK 09:43:44
Margareta Ring Ronneby OK 09:46:02
Kristina Golsäter Korsnäs IF OK 09:48:18
Frida Källberg Klubblös 09:48:44
Peter Dottax Klubblös 09:48:47
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 09:53:51
Tor Simonsson OK Öst 09:59:23
Frida Källmén OK Tisaren 09:59:41
Lars Runsvik OK Kåre 10:00:42
Mattias Eklund Ockelbo OK 10:05:30
Carin Reinholdsson Klubblös 10:05:49
Ayan Ling Jönköpings OK 10:05:55
Britt-Marie Ekberg OK Orinto 10:07:39
Herman Svahn OK Ravinen 10:09:07
Emil Larsson OK Tisaren 10:10:51
Øivind Eriksen OK Øst 10:14:00
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 10:19:14
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:28:36
Tintin Yngström OK Tisaren 10:28:37
Elisabeth Eriksson OK Milan 10:29:25
Linus Järnström Avesta OK 10:32:03
Madelene Hansson OK Löftan 10:34:48
Lisa Dammvik Stora Tuna OK 10:47:22
Jiri Prochazka Domnarvets GOIF 10:48:52
Lotta Larsson Västerbergslagens OL 10:49:45
Matilda Dammvik Stora Tuna OK 10:52:15
Wiliam Eldén Sala OK 10:54:53
Anna-Karin Ingwersen OK Enen 10:58:12
Åsa Hansson Tullinge SK 11:01:17
Britt Lindberg IK Vikings OK 11:17:50
Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK 11:39:19
Johanna Mikkelä OK Hedströmmen

Öppen motion 4

5 600 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Tobias Lindberg OK Mark 09:45:00
Sara Hamrefors Västerås SOK 09:51:02
Emma Bergman Tierps SOK 10:16:07
Elin Lind Tierps SOK 10:16:08
Samuel Lindberg Hagfors SF 10:25:41
Ulf Kinert Härnösands OK 10:29:30
Magnus Jansson Klubblös 10:30:03
Morten Ingwersen OK Enen 10:32:20
Aron Dynesis Vännäs OK 10:32:42
Niclas Ahlström Västerås SOK 10:34:11
Mia Dammvik Stora Tuna OK 10:42:10
Pernilla Norwald OK Tor 10:44:28
Magda Jansson Klubblös 10:46:38
Lina Lindberg OK Mark 10:56:37
Izabela Marcinkowska Strängnäs-Malmby OL 11:03:15
Krister Golsäter Korsnäs IF OK 11:05:03
Daniel Johansson Stora Tuna OK 11:08:35
Linda Sideby Göteborg-Majorna OK 11:33:37

Öppen motion 7

3 200 m, 47 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Nils-Erik Bondesson Frosta OK 09:24:06
Pia-Maria Bondesson Frosta OK 09:26:57
Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 09:36:27
Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 09:41:08
Olle Ring Ronneby OK 09:44:00
Kristina Hederskog Jönköpings OK 09:50:33
Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 09:52:33
Kristina Landgren Malmö OK 09:53:40
Håkan Svahn OK Ravinen 09:55:58
Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 09:59:38
Tomas Vångell Linköpings OK 10:00:06
Fredrika Vångell Linköpings OK 10:01:59
Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:02:03
Pia Östangård Gamleby OK 10:03:06
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:03:54
Jens-Henrik Simonsen OK Öst 10:06:04
Gunilla Reinholdsson IF Thor 10:06:43
Kurt Ekberg OK Orinto 10:07:42
Lennart Myrehed Vandrarringen 10:13:19
Linda Westerlund Frosta OK 10:17:12
Mats Sjöberg Frosta OK 10:17:14
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 10:17:37
Agneta Berlin Trollhättans SOK 10:18:23
Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:22:16
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:31:12
Per Grywenz OK Linné 10:33:41
Linnéa Bjärby Frosta OK 10:35:17
Anna Bjärby Frosta OK 10:35:18
Gustaf Scheja Frosta OK 10:40:40
222 Pia Vångell Linköpings OK 10:41:28
Thomas Nilsson Stora Tuna OK 10:47:45
Susanne Eriksson OK Milan 10:48:22
Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK 10:48:36
Dan Larsson OK Tisaren 10:49:41
Jan Lindgren OK Södertörn 10:50:47
Patrik Gustafsson Västerbergslagens OL 10:54:08
Anna Uller Kils OK 10:56:42
Theodor Wahlbom OK Orion 10:58:19
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:59:54
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:04:21
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:04:22
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 11:06:35
Bengt Hansson Säterbygdens OK 11:06:36
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 11:14:23
Johan Östberg Stora Tuna OK 11:14:46
Birgitta Jansson Garphyttans IF 11:27:24
Fredrik Larsson Sundbybergs IK 11:27:45

Öppen motion 9

7 700 m, 24 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Olle Windelius Frosta OK 09:31:12
Erik Einarsson Lerums SOK 09:43:32
Nicklas Enlund Gamleby OK 09:47:45
Ulf Jonsson Lerums SOK 09:53:50
Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 09:59:46
Philip Persson OK Orion 10:03:37
Tor-Björn Bergman OK Härjulf 10:07:13
Håkan Nilsson Malmö OK 10:11:02
Ingela Kälvedal OK Härjulf 10:11:23
Olga Panchenko IFK Mora OK 10:20:46
Stefan Andersson IFK Mora OK 10:21:47
Patrik Corneliusson OK Löftan 10:26:40
Smilla Sandström Härnösands OK 10:29:05
Lucie Komarkova Hjärnarps OL 10:35:37
Radomir Josek Köpings Flygklubb 10:36:48
Annika Östman Domnarvets GOIF 10:40:25
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 10:42:04
Douglas Fransson Lee OK Alehof 10:51:00
Daniel Härström Falköpings AIK OK 10:54:23
Juha-Matti Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:59:58
André Bjärby Frosta OK 11:02:26
Karin Hederskog HJS-Vansbro OK 11:10:43
Gustaf Sparrevik IK Hakarpspojkarna 11:22:43
Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna 11:25:17

Annonser