Startlista för Fjällsprinten

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Fjällsprinten
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: måndag 27 juni 2016

D21

2 500 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
364 Nina Hallor OK Tisaren 09:59
621 Martina Welén Köping-Kolsva OK 10:33
357 Hanna Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:35
358 Lovisa Persson OK Tisaren 10:37
359 Elin Ek IFK Mora OK 10:39
360 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 10:41
361 Susanna Mårtensson Stora Tuna OK 10:43
363 Sara Jonsson OK Orion 10:47
365 Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:51
366 Sofie Johansson Løten o-lag 10:53

H21

3 000 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
640 Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:45
511 Erik Andersson OK Orion 10:20
512 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:22
513 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 10:24
514 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:26
515 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 10:28
516 Johan Engström OK Orion 10:30
517 Sven Larsson Leksands OK 10:32
518 Pontus Petersson OK Orion 10:34
519 Niklas Löwegren Stora Tuna OK 10:36
520 Gustav Hindér OK Tisaren 10:38
521 Olof Sandgren OK Orion 10:40
522 Tomas Hallmén OK Tisaren 10:42
523 Gustav Boquist IK Uven 10:44
524 Johan Delvert OK Orion 10:46
525 Andreas Höye Fredrikstad SK 10:48
526 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 10:50
527 Per Eklöf OK Milan 10:52
528 Daniel Attås OK Tisaren 10:54
529 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 10:56
530 Viktor Tovesson OK Orion 10:58

H20

3 000 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
329 Jan Dalheimer IK Vikings OK 10:01
333 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:03
628 Kalle Johansson OK Hammaren 10:07
630 Mattis Hallberg IK Uven 10:09
636 Emil Åberg OK Kåre 10:11
509 Tobias Pentonen Hestra IF 10:13
510 Filip Ivarsson OK Hammaren 10:15

D18

2 100 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
347 Ellen Skoog OK Hammaren 10:01
348 Hanna Boquist IK Uven 10:03
349 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 10:05
350 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 10:07
351 Sara Forsberg IK Uven 10:09
352 Tove Flodman OK Hammaren 10:11
353 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 10:13
354 Emma Blixt OK Hammaren 10:15
355 Mirjam Dalén Sala OK 10:17
356 Emelie Karlsson OK Landehof 10:19

H18

2 400 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
494 Andreas Jonsson OK Orion 10:16
495 Emil Grehn OK Rodhen 10:18
496 Hannes Svahn OK Ravinen 10:20
497 Olle Grywenz OK Linné 10:22
498 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:24
499 Johan Lamm Frölunda OL 10:26
500 Henrik Hamrefors Västerås SOK 10:28
323 Johan Edenhamn Länna IF 10:30
325 Hugo Thunberg OK Alehof 10:32

D16

1 900 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
701 Tilda Östberg Stora Tuna OK 10:36
702 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:38
703 Maja Mörth Leksands OK 10:40
704 Ella Olsson Grycksbo IF OK 10:42
705 Alva Rytther Västerbergslagens OL 10:44
639 Elsa Lindeblom Hestra IF 10:46
706 Tindra Jernström Avesta OK 10:48
343 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 10:50
344 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:52
345 Felicia Svedjerot Gävle OK 10:54
346 Frida Johansson OK Djerf 10:56

H16

2 100 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
604 Johannes Ögren Korsnäs IF OK 09:58
601 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:00
480 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 10:02
481 Hugo Ström Ulricehamns OK 10:04
482 Samuel Johansson OK Hammaren 10:06
483 Eric Berlin Trollhättans SOK 10:08
484 Tim Dalheimer IK Vikings OK 10:10
485 Sixten Törnqvist Västerås SOK 10:12
602 Viktor Wallin Korsnäs IF OK 10:14
487 Rasmus Täck OK Hammaren 10:16
488 Loke Östangård Gamleby OK 10:18
489 Axel Berglund Ulricehamns OK 10:20
490 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:22
491 Elias Näslund OK Hammaren 10:24
603 Zeb Palm HJS-Vansbro OK 10:26
493 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 10:28

D14

1 500 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
508 Liv Åkerman Älvdalens IF OK 10:34
507 Elsa Göras Leksands OK 10:36
506 Tilda Berg Leksands OK 10:38
505 Jennifer Svensson Korsnäs IF OK 10:40
322 Ylva Johansson OK Djerf 10:42
501 Elsa Forsgren Västerbergslagens OL 10:44
324 Agnes Malmgren Ockelbo OK 10:46
502 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 10:48
326 Ellinor Svedjerot Gävle OK 10:50
327 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:52
328 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 10:54
503 Lilian Palm HJS-Vansbro OK 10:56
330 Julia Näslund OK Hammaren 10:58
331 Emma Ling Jönköpings OK 11:00
332 Cecilia Hector Snättringe SK 11:02
504 Tilda Golsäter Korsnäs IF OK 11:04
334 Nora Holmgård Kils OK 11:06
335 Johanna Olsson Ockelbo OK 11:08

H14

1 500 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
404 Elmer Ögren Karlsbyhedens IK 09:59
459 Albin Hainke Snättringe SK 10:01
401 Albin Gezelius IFK Mora OK 10:03
461 Linus Täck OK Hammaren 10:05
462 Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät 10:07
463 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:09
402 Mattias Östberg Stora Tuna OK 10:11
465 Karl Grywenz OK Linné 10:13
466 David Bern Snättringe SK 10:15
467 Niklas Ekström MS Parma 10:17
468 Jacob Wolgast Snättringe SK 10:19
469 Eric Hallner Ockelbo OK 10:21
403 Erik Brandt Domnarvets GOIF 10:23
471 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:25
472 Erik Ling Jönköpings OK 10:27
473 Jakob Tedhamre Snättringe SK 10:29
474 Aron Östangård Gamleby OK 10:31
475 Hugo Sjödin OK Tisaren 10:33
476 John Wolgast Snättringe SK 10:35
477 Anton Uller Kils OK 10:37
478 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:39

D12

1 300 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
632 Tuva Nylund Bredaryds SOK 10:02
619 Signe Ögren Karlsbyhedens IK 10:04
311 Tindra Yngström OK Tisaren 10:06
312 Elsa Brandt Domnarvets GOIF 10:08
313 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:10
314 Emma Zettervall Karlskrona SOK 10:12
315 Lotte-Line Ekström MS Parma 10:14
316 Agnes Wallin Korsnäs IF OK 10:16
317 Sandra Ling Jönköpings OK 10:18
318 Miia Roller Järfälla OK 10:20
319 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 10:22
320 Tuva Östangård Gamleby OK 10:24
321 Lisa Swartz OK Orion 10:26

H12

1 300 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
458 Niklas Erlandsson OK Södertörn 10:00
432 Marcus Lamm Frölunda OL 10:30
637 Erik Åkerman Älvdalens IF OK 10:33
440 Victor Hansson OK Löftan 10:35
441 Jakob Olsson Ockelbo OK 10:37
442 Karl Forsgren Västerbergslagens OL 10:39
443 Joel Golsäter Korsnäs IF OK 10:41
444 Axel Hejdenberg Gävle OK 10:43
445 Neo Yngström OK Tisaren 10:45
446 Nils Swartz OK Orion 10:47
447 Edvin Berggren Fagersta OK 10:49
448 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 10:51
449 Axel Trofast Tullinge SK 10:53
450 Simon Corneliusson OK Löftan 10:55
451 Albin Malmgren Ockelbo OK 10:57
452 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:59
453 Tobias Johansson OK Löftan 11:01
454 Isak Holmgård Kils OK 11:03
455 Olle Hallner Ockelbo OK 11:05
456 Johan Fochsen Waxholms OK 11:07
457 Alfred Sjödin OK Tisaren 11:09

D10

1 200 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
300 Julia Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 10:30
301 Lina Uller Kils OK 10:32
302 Ebba Flodman OK Hammaren 10:34
303 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:36
304 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:38
305 Ellen Forsgren Västerbergslagens OL 10:40
306 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:42
307 Hilda Trofast Tullinge SK 10:44
308 Saana-Mari Ekström MS Parma 10:46
309 Elsa Golsäter Korsnäs IF OK 10:48
310 Judit Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:50

H10

1 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
431 Willgott Svedjerot Gävle OK 10:09
433 Jens Fochsen Waxholms OK 10:13
434 Erik Palm Västerås SOK 10:15
435 Emil Ling Jönköpings OK 10:17
436 Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 10:19
437 Filip Hansson OK Löftan 10:21
438 Petter Fochsen Waxholms OK 10:23
439 William Härström Falköpings AIK OK 10:25

D35

2 200 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Gunilla Gräfnings Grycksbo IF OK 09:58
367 Linda Corneliusson OK Löftan 10:00

H35

2 400 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
531 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 10:02
532 Anders Skjeset Vang OL 10:04

D40

2 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
368 Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 10:36
369 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 10:38
371 Marie Berggren Fagersta OK 10:42
372 Karolina Andersson Länna IF 10:44
373 Annika Lundström Sundbybergs IK 10:46
374 Karin Andersson OK Tisaren 10:48
375 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 10:50
376 Linn Nilsson OK Tyr 10:52

H40

2 200 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
533 Magnus Hansson OK Löftan 10:50
534 Erik Backlund Trollhättans SOK 10:52
535 Anders Jansson Grycksbo IF OK 10:54
536 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 10:56
537 Peter Sjödin OK Tisaren 10:58
538 Thomas Ekström MS Parma 11:00
539 Bengt Hansske Kils OK 11:02
540 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 11:04
541 Peter Fredricson IFK Mora OK 11:06
542 Mattias Eklund Ockelbo OK 11:08
543 Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:10
544 Henrik Trofast Tullinge SK 11:12
545 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 11:14

D45

2 200 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
631 Carina Svensson Bredaryds SOK 09:57
622 Jenny Ögren Karlsbyhedens IK 09:59
377 Lena Erlandsson OK Södertörn 10:01
378 Camilla Näslund OK Hammaren 10:03
379 Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:05
380 Sofia Holmgård Kils OK 10:07
381 Tanja Dalheimer IK Vikings OK 10:09
382 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:11
383 Ann Roller Järfälla OK 10:13
384 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 10:15
385 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:17
386 Annika Sundström Västerås SOK 10:19
387 Charlotta Wallin Korsnäs IF OK 10:21
388 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 10:23
389 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:25
390 Lotta Stål Västerbergslagens OL 10:27
391 Liselotte Johansson OK Löftan 10:29
392 Cecilia Fochsen Waxholms OK 10:31
393 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:33

H45

2 200 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
625 Lars Ögren Karlsbyhedens IK 10:25
546 Cristian Olivestam Vimmerby OK 10:27
547 Kevin Matrosovs Sage Orienteering and Rogaining Club 10:29
548 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:31
549 Johan Hansson OK Löftan 10:33
550 Magnus Runsvik Karlsbyhedens IK 10:35
551 Hans Jonsson Väsby OK 10:37
552 Magnus Johansson OK Löftan 10:39
553 Bernt Forsgren Västerbergslagens OL 10:41
554 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 10:43
555 Anders Ling Jönköpings OK 10:45
556 Johan Lindeblom IK Omega 10:47

D50

1 800 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
635 Maria Sturesson Anderstorps OK 10:09
394 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:11
395 Anna Gund Skattkärrs SOK 10:13
396 Pia Vångell Linköpings OK 10:15
397 Karin Lind Tierps SOK 10:17
398 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:19
399 Annika Eriksson Tierps SOK 10:21
400 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 10:23
460 Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 10:25
464 Anna-Karin Rytther Västerbergslagens OL 10:27
470 Lena Swartz OK Orion 10:29

H50

2 200 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
638 Per Gustås Linköpings OK 09:54
634 Peter Thörn Tenhults SOK 09:56
633 Lennart Wahlgren Rehns BK 09:58
557 Stefan Törnqvist Västerås SOK 10:00
558 Björn Svensson OK Djerf 10:02
559 Nils Eklöw OK Södertörn 10:04
560 Dirk Hartmann SV Mietraching 10:06
561 Pär Stål Västerbergslagens OL 10:08
562 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 10:10
563 Stefan Spetz Ulricehamns OK 10:12
564 Per Backlund OK Södertörn 10:14
566 Ola Jernström Avesta OK 10:18
567 Per Grywenz OK Linné 10:20
568 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 10:22
569 Jörgen Dalén Sala OK 10:24
565 Mikael Davidsson Västerås SOK 10:32

D55

1 500 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
623 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 10:45
405 Ylva Grape Dalaportens OL 10:47
406 Britta Sahlin Vänersborgs SK 10:49
407 Gunilla Reinholdsson IF Thor 10:51
408 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 10:53
409 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 10:55
410 Agneta Olivestam Vimmerby OK 10:57
411 Carina Doyle Sundbybergs IK 10:59
412 Annika Davidsson Västerås SOK 11:01

H55

2 100 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
570 Arne Eriksson Tierps SOK 10:24
571 Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:26
572 Ulf Hamrefors Västerås SOK 10:28
573 Roland Norell Söders-Tyresö 10:30
574 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 10:32
575 Petter Gullikstad Røros IL 10:34
576 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 10:36
577 Roger Åsberg OK Hedströmmen 10:38
578 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 10:40
579 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 10:42

D60

1 300 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
413 Catherine Dawson Gafanhori 10:37
414 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:39
415 Monica Svärd OK Klemmingen 10:41
416 Kerstin Sundberg Västerås SOK 10:43
417 Siv Larsson Växjö AIS 10:45

H60

2 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
580 Torbjörn Bergman Snättringe SK 10:55
581 Håkan Forsman Ronneby OK 10:57
582 Christer Forsgren OK Tisaren 10:59
583 Bo Andersson Strängnäs-Malmby OL 11:01
584 Göran Doyle Sundbybergs IK 11:03
585 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 11:05
586 Ola Hedin OK Hammaren 11:07
587 Per Erik Fogel Västerås SOK 11:09

D65

1 300 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
418 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:23
419 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps OL 10:25
420 Lena Lindgren OK Järnbärarna 10:27
421 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:29
422 Ewa Nordlund Länna IF 10:31
423 Eva Marie Gran OK Øst 10:33

H65

1 800 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
626 Torgny Pettersson Markbygdens OK 10:32
588 Lars Persson OK Kompassen 10:34
589 Roy Dawson Gafanhori 10:36
590 Yngve Pettersson Linköpings OK 10:38
591 Karl Evert Svensson IF Hagen 10:40
592 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 10:42
593 Sven Larsson Särna SK 10:44
594 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 10:46
595 Göran Larsson Sala OK 10:48
596 Mats Mårtensson Stora Tuna OK 10:50
597 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 10:52
598 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 10:54
599 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 10:56
600 Göran Svärd OK Klemmingen 10:58

D70

1 300 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
424 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:10
425 Monica Larsson OK Tranan 10:12
426 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:14
427 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:16
428 Gunborg Westin Leksands OK 10:18

H70

1 500 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
629 Christer Sandh OK Roxen 09:58
336 Ronny Hedlund OK Södertörn 10:00
486 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:02
492 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:04
624 Kurt Fredrixon OK Skogshjortarna 10:06
605 Leif Nordlund Länna IF 10:08
606 Roland Alsén OK Roxen 10:10
607 Roland Nilsson SOK Viljan 10:12
608 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 10:14
609 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 10:16
610 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 10:18
611 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:20
612 Amund Herrebrøden OK Øst 10:22

D75

1 200 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
429 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:10
430 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:12

H75

1 300 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
627 Harald Wibye OK Moss 09:59
613 Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:01
614 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 10:03
615 Johnny Brandt Hällefors OK 10:05

H80

1 200 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
616 Nils Jansson Skattkärrs SOK 10:28
617 Bo Löwegren Västerås SOK 10:30
618 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:32

Öppen motion 1

1 200 m, 35 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ludvig Bernanker Hallstahammars OK 09:29:48
Einar Öhlund IK Hakarpspojkarna 09:30:38
Hugo Corneliusson OK Löftan 09:31:46
Alice Norwald OK Tor 09:32:26
Joel Holmgård Kils OK 09:32:37
Elsa Norwald OK Tor 09:34:47
Linnéa Bjärby Frosta OK 09:40:10
Alma Carlsson OK Tisaren 09:40:25
Valle Sehler OK Kolmården 09:40:27
Brigitte Alsén OK Roxen 09:40:28
Agnes Nilsson Domnarvets GOIF 09:44:10
Lovisa Pihel OK Tisaren 09:44:48
Saga Sehler OK Kolmården 09:45:25
Ture Carlsson KFUM Örebro OK 09:46:38
Alexander Bjärby Frosta OK 09:51:04
Emma Saleskog OK Tyr 09:52:34
Finn Hansske Kils OK 09:55:12
Oskar Pihel OK Tisaren 09:55:15
Alfred Pihel OK Tisaren 09:55:16
Julia Skjeset Vang OL 10:02:40
Mira Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:05:46
Liv Simonsen OK Öst 10:06:11
Siri Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:07:15
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:08:08
David Jonforsen Hallstahammars OK 10:16:18
Erik Gräfnings Grycksbo IF OK 10:18:32
Linnea Hansske Kils OK 10:25:52
Unni Herrebröden OK Öst 10:29:09
Siri Hejdenberg Gävle OK 10:31:14
Ellinor Persson Ockelbo OK 10:39:17
Edith Utterstöm Härdmark OK Alferna 10:40:08
Herman Eliasson Sundsvalls OK 10:45:09
Klara Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 10:50:22
Allis Sjödin OK Tisaren 11:05:25
Amanda Sideby Göteborg-Majorna OK 11:37:31

Öppen motion 3

1 300 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Evelina Härström Falköpings AIK OK 09:38:05
Olle Ring Ronneby OK 09:42:03
Margareta  Sedervall Klubblös 09:42:30
Margareta Ring Ronneby OK 09:45:40
Linda Sideby Göteborg-Majorna OK 09:59:50
Ayan Ling Jönköpings OK 10:03:03
Carin Reinholdsson Klubblös 10:07:53
Kristina Golsäter Korsnäs IF OK 10:13:05
Pernilla Norwald OK Tor 10:13:16
William Eldén Sala OK 10:13:20
Emma Bergman Tierps SOK 10:15:19
Tintin Yngström OK Tisaren 10:17:54
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 10:17:55
Øivind  Eriksen OK Øst 10:19:25
Malin Sehler OK Kolmården 10:19:34
Elisabeth Eriksson OK Milan 10:23:30
Linus Jernström Avesta OK 10:31:30
Åsa Hansson Tullinge SK 10:37:33
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 10:44:10
Håkan Svahn OK Ravinen 11:06:23
Herman Svahn OK Ravinen 11:06:25

Öppen motion 9

2 400 m, 38 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lizkulla Pettersson Markbygdens OK 09:29:00
Olle Windelius Frosta OK 09:29:30
Nils-Erik Bondesson Frosta OK 09:29:46
Pia-Maria Bondesson Frosta OK 09:31:41
André Bjärby Frosta OK 09:41:59
Lucie Komarkova Hjärnarps OL 09:49:10
Radomir Josek Köpings Flygklubb 09:50:20
Birgitta Jansson Garphyttans IF 09:51:21
Felicia Gesior Tierps SOK 09:51:34
Malin Eriksson IFK Mora OK 09:51:37
Anna Bjärby Frosta OK 09:51:43
Mats Sjöberg Frosta OK 09:55:25
Linda Westerlund Frosta OK 09:55:28
Philip Persson OK Orion 09:58:43
Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 09:59:32
Niclas Ahlström Västerås SOK 10:02:02
Patrik Corneliusson OK Löftan 10:02:07
Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:03:02
Anna Lindblom IK Omega 10:04:41
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 10:08:29
Johan Östberg Stora Tuna OK 10:10:12
Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:10:30
Ulf Kinert Härnösands OK 10:10:46
Smilla Sandström Härnösands OK 10:11:20
Daniel Härström Falköpings AIK OK 10:16:11
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 10:18:38
Bengt Hansson Säterbygdens OK 10:18:39
Stefan Sehler OK Kolmården 10:19:17
Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 10:20:47
Gustaf Scheja Frosta OK 10:27:33
Per Knutas Attunda OK 10:30:07
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:31:05
Anna Uller Kils OK 10:33:48
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:35:09
Theodor Wahlbom OK Orion 10:40:48
Madelene Hansson OK Löftan 10:44:07
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:53:44
Krister Golsäter Korsnäs IF OK 10:59:10

JK40

4 000 m, 133 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Patrik Gustafsson Västerbergslagens OL 09:53:01
Lotta Larsson Västerbergslagens OL 09:54:04
Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK 09:55:02
Agneta Berlin Trollhättans SK 09:56:01
Lennart Myrehed Vandrarringen 09:57:01
Magdalena Olsson IFK Mora OK 09:58:00
Olov Öström OK Tyr 09:59:01
Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 10:00:01
Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:01:01
John Solbreck Långhundra IF 10:02:00
Malin Lamm Frölunda OL 10:03:01
Per Sandberg Säterbygdens OK 10:04:01
Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:05:01
Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 10:06:02
Andreas Boräng Snättringe SK 10:07:01
Ellinor Tjernlund OK Tisaren 10:09:01
Stellan Täck OK Hammaren 10:10:01
John Larsson Rånäs OK 10:11:35
Mats Bern Snättringe SK 10:12:03
Hampus Andersson Lidköpings VSK 10:13:02
Erik Boman Gävle OK 10:14:01
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:15:01
Lilian Forsgren OK Tisaren 10:16:00
Johan Calleberg Snättringe SK 10:17:01
Eric Roller Järfälla OK 10:18:02
Robert Palm Västerås SOK 10:19:01
Josefin Tjernlund OK Tisaren 10:20:01
Anders Lamm Frölunda OL 10:21:02
Isak Gelius Snättringe SK 10:22:01
Katarina Sundqvist OK Kåre 10:22:17
Emil Arvidsson Säterbygdens OK 10:23:01
Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 10:24:04
Elsa Holmgård Kils OK 10:26:01
Eva Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:27:02
Jens-Henrik Simonsen OK Øst 10:27:59
Per Kallhauge Snättringe SK 10:29:02
Richard Hejdenberg Gävle OK 10:30:01
Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 10:32:02
Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 10:33:01
Per Wolgast Snättringe SK 10:34:02
Kristin Boman Gävle OK 10:35:01
Johannes Knutas Attunda OK 10:36:02
Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:37:01
Kristina Tedhamre Snättringe SK 10:38:01
Magnus Flodman OK Hammaren 10:39:01
Eva Palm Västerås SOK 10:40:01
Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:41:01
Mattias Kallhauge Snättringe SK 10:42:01
Ove Antvord Haugereid Løten o-lag 10:43:00
Rassmus Andersson OK Linné 10:44:02
Stina Boräng Snättringe SK 10:45:02
Lars Holmgård Kils OK 10:46:01
Waldemar Andersson Långhundra IF 10:47:01
Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:48:02
Albin Sjöhed Gävle OK 10:49:01
Tobias Karlsson Snättringe SK 10:50:01
Tova Olsson IK Hakarpspojkarna 10:51:01
Jonas Näslund OK Hammaren 10:52:01
Joar Tryggö Trollhättans SOK 10:53:01
Gunilla Kallhauge Snättringe SK 10:54:01
Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:55:01
Johan Aronsson OK Tisaren 10:56:01
Per Sundström Västerås SOK 10:57:01
Emma Zettervall Karlskrona SOK 10:57:07
Kate Morrison OK Linné 10:58:01
Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:59:00
Jonn Are Myhren IFK Lidingö SOK 11:00:00
Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 11:00:01
Bengt Öhlund IK Hakarpspojkarna 11:01:02
Maria Tryggö Trollhättans SOK 11:02:02
Jesper Lidmar Snättringe SK 11:03:03
Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 11:04:01
Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 11:05:02
Tove Alexandersson Stora Tuna OK 11:06:02
Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna 11:07:02
Christoffer Johansson Trollhättans SOK 11:08:02
Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 11:09:02
Sofia Fureby Snättringe SK 11:10:01
Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna 11:11:01
Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 11:12:02
Filippa Andersson Lidköpings VSK 11:13:01
Dirk Hartmann SV Mietraching 11:14:02
Niklas Erlandsson OK Södertörn 11:15:28
Elisabet Öström OK Tyr 11:16:01
Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:17:01
Jan Dalheimer IK Vikings OK 11:18:01
Tim Dalheimer IK Vikings OK 11:19:01
Jens Fochsen Waxholms OK 11:20:01
Hannes Svahn OK Ravinen 11:21:01
Sixten Törnqvist Västerås SOK 11:22:01
Fredrik Hamrefors Västerås SOK 11:23:01
Nils Alexandersson Stora Tuna OK 11:24:01
Olle Windelius Frosta OK 11:25:01
Pia-Maria Bondesson Frosta OK 11:26:01
Erik Åberg Korsnäs IF OK 11:27:01
Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:28:01
Carina Svensson Bredaryds SOK 11:29:01
Daniel Norwald OK Tor 11:30:01
Tanja Dalheimer IK Vikings OK 11:31:02
Anna Uller Kils OK 11:32:01
Mattias Östberg Stora Tuna OK 11:33:01
Amund Herrebröden OK Öst 11:33:54
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 11:35:02
Linus Backlund Trollhättans SOK 11:36:01
Eskil Tryggö Trollhättans SOK 11:37:02
Eric Berlin Trollhättans SOK 11:38:02
Jörgen Dalén Sala OK 11:39:01
Johan Fochsen Waxholms OK 11:40:01
Marius Wikstrøm Ringsaker OK 11:40:58
Christer Eriksson Tierps SOK 11:42:00
Göran Larsson Sala OK 11:43:02
William Eldén Sala OK 11:43:03
Lucie Komarkola Hjärnarps OL 11:44:01
Per Eklöf OK Milan 11:45:01
Harald Wibye OK Moss 11:45:02
Torbjörn Bergman Snättringe SK 11:45:59
Sebastian Kvithammer Wing OK 11:46:01
Sebastian Agerhäll OK Tisaren 11:47:01
Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 11:47:02
Tomas Hallmén OK Tisaren 11:48:01
Gustav Hindér OK Tisaren 11:49:00
Daniel Attås OK Tisaren 11:50:01
Ingvild Gjessing Vang OL 11:50:59
Hanna Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:51:59
Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 11:52:59
Patrik Corneliusson OK Löftan 11:54:02
Victor Hansson OK Löftan 11:54:05
Håkan Nilsson Malmö OK 11:55:01
Ulrik Magnusson Halmstad OK 11:56:01
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 11:57:01
Simon Corneliusson OK Löftan
Ola Jernström Avesta OK
Johannes Ögren Korsnäs IF OK

Annonser