Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 28 juni 2016 - torsdag 30 juni 2016

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

8 400 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
77 Ellinor Tjernlund OK Tisaren 10:05:00
557 Linn Axelsson Ärla IF 10:20:00
74 Anastasia Denisova Sävedalens AIK 10:23:00
75 Sara Johansson Domnarvets GOIF 10:26:00
76 Elin Classon OK Orinto 10:29:00
78 Linda Lindkvist Leksands OK 10:35:00
79 Kate Morrison OK Linné 10:38:00
80 Charlotte Lindkvist Leksands OK 10:41:00
81 Lilian Forsgren OK Tisaren 10:44:00
82 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK 10:47:00
83 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 10:50:00
84 Kristina Tedhamre Snättringe SK 10:53:00
85 Maria Björklund Leksands OK 10:56:00
86 Josefin Tjernlund OK Tisaren 10:59:00
87 Elin Lind Tierps SOK 11:02:00
88 Sara Jonsson OK Orion 11:05:00
89 Karin Nordlund OK Linné 11:08:00
90 Lovisa Persson OK Tisaren 11:11:00
91 Magdalena Olsson IFK Mora OK 11:14:00
92 Maria Nilsson Domnarvets GOIF 11:17:00
93 Ida Lindkvist NTNUI 11:20:00
94 Sofie Johansson Løten o-lag 11:23:00
95 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK 11:26:00
96 Sofia Holmgård Kils OK 11:31:12
97 Nina Hallor OK Tisaren 11:32:00
98 Emma Johansson Domnarvets GOIF 11:35:00
99 Linn Grälls OK Kåre 11:38:00

H21

11 800 m, 49 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna 09:35
562 Fredrik Edén IFK Göteborg 09:50
563 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 09:52
564 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK 09:54
554 Petter Johansson OK Tisaren 09:56
555 Dag Steinar Ragvin Bø OL 09:58
328 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna 10:00
329 Sebastian Agerhäll OK Tisaren 10:02
330 Olof Sandgren OK Orion 10:04
331 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK 10:06
332 Olle Kalered OK Denseln 10:08
333 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK 10:10
334 Tobias Karlsson Snättringe SK 10:12
335 Adrian Opheim NTNUI 10:14
336 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK 10:16
337 Per Eklöf OK Milan 10:18
338 Martin Ankel OK Alehof 10:20
339 Marius Wikstrøm Ringsaker OK 10:22
340 Anton Johansson OK Orion 10:24
341 Gustav Hindér OK Tisaren 10:26
342 Kevin Matrosovs Sage Orienteering and Rogaining Club 10:28
343 Viktor Tovesson OK Orion 10:30
344 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK 10:32
345 Johan Calleberg Snättringe SK 10:34
346 Erik Boman Gävle OK 10:36
347 Johan Aronsson OK Tisaren 10:38
348 Erik Skärberg Vänersborgs SK 10:40
349 Rasmus Larsson OK Alehof 10:42
350 Erik Björklund Leksands OK 10:44
351 Albin Sjöhed Gävle OK 10:46
352 Per Kallhauge Snättringe SK 10:48
353 Pontus Petersson OK Orion 10:50
354 Niklas Aldén OK Linné 10:52
355 Johannes Knutas Attunda OK 10:54
356 Roman Ryapolov IFK Mora OK 10:56
357 Fredrik Ahnlén OK Hammaren 10:58
358 Daniel Attås OK Tisaren 11:00
359 Gustav Boquist IK Uven 11:02
360 Rassmus Andersson OK Linné 11:04
361 Christoffer Johansson Trollhättans SOK 11:06
362 Erik Andersson OK Orion 11:08
363 Ove Antvord Haugereid Løten o-lag 11:10
364 Philip Persson OK Orion 11:12
365 Richard Hejdenberg Gävle OK 11:14
366 Mattias Mårts Stora Tuna OK 11:16
367 Mattias Kallhauge Snättringe SK 11:18
368 Josef Nordlund OK Linné 11:20
369 Nils Spetz Ulricehamns OK 11:22
370 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna 11:24

D21 Kort

5 000 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lina Lindberg OK Mark 09:56
Magda Jansson IK Vikings OK 09:58
100 Hanna Gustafsson OK Kåre 10:00
101 Hanna Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:02
102 Josefin Norell Söders-Tyresö 10:04
103 Lina Nilsson Ulricehamns OK 10:06
104 Sofia Fureby Snättringe SK 10:08
105 Malin Welen Köping-Kolsva OK 10:10
106 Susanne Eriksson OK Milan 10:12
107 Gunilla Kallhauge Snättringe SK 10:14
108 Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:16
109 Fredrika Vångell Linköpings OK 10:18
110 Malin Eriksson IFK Mora OK 10:20
111 Elina Von Krusenstierna OK Kåre 10:22

H21 Kort

7 000 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
372 Johan Engström OK Orion 10:11
373 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK 10:14
374 Joakim Eriksson Tierps SOK 10:17
375 Johan Delvert OK Orion 10:20
376 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL 10:23
377 Andreas Claesson OK Kullingshof 10:26

D20

5 000 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
69 Kristin Boman Gävle OK 11:03
70 Carolina Nealis OK Roslagen 11:05

H20

8 600 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
568 Martin Herbert Täby OK 10:27
304 Johannes Ridefelt OK Linné 10:30
305 Nils Alexandersson Stora Tuna OK 10:33
306 Kalle Johansson OK Hammaren 10:36
307 Nicklas DeWitt Länna IF 10:39
308 Tobias Pentonen Hestra IF 10:42
309 Jan Dalheimer IK Vikings OK 10:45
310 Emil Åberg OK Kåre 10:48
311 Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:51
312 Jonatan Engström Hestra IF 10:54
313 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna 10:57
314 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:00
315 Linus Landergren Hestra IF 11:03
316 Jonas Gustafsson OK Kåre 11:06
317 Mattis Hallberg IK Uven 11:09
318 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro 11:12
319 Filip Ivarsson OK Hammaren 11:15

D18

5 000 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
567 Anna Herbert Täby OK 11:12
53 Ellen Skoog OK Hammaren 11:14
54 Emelie Karlsson OK Landehof 11:16
55 Sara Forsberg IK Uven 11:18
56 Lovisa Martinsson OK Tyr 11:20
57 Amelia Skalberg Bredaryds SOK 11:22
58 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 11:24
59 Sarah Persson OK Denseln 11:26
60 Tove Flodman OK Hammaren 11:28
61 Mirjam Dalén Sala OK 11:30
62 Hanna Boquist IK Uven 11:32
63 Anna Hallmén OK Tisaren 11:34
64 Carolina Olsson Älvdalens IF OK 11:36
65 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 11:38
66 Anna Karlström OK Linné 11:40

H18

7 000 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
565 Viktor Barkegren Stora Tuna OK 10:39
566 Johan Herbert Täby OK 10:42
284 Martin Mörsell OK Kåre 10:45
285 John Larsson Rånäs OK 10:48
286 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK 10:51
287 Hugo Thunberg OK Alehof 10:54
288 Jonathan Magnusson Rehns BK 10:57
289 Johan Lamm Frölunda OL 11:00
290 Emil Arvidsson Säterbygdens OK 11:03
291 Eskil Tryggö Trollhättans SOK 11:06
292 Henrik Hamrefors Västerås SOK 11:09
293 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna 11:12
294 Andreas Jonsson OK Orion 11:15
295 Hannes Svahn OK Ravinen 11:18
296 Johan Edenhamn Länna IF 11:21
297 Waldemar Andersson Långhundra IF 11:24
298 Walter Lagerhäll Rehns BK 11:27
299 Emil Grehn OK Rodhen 11:30
300 Olle Grywenz OK Linné 11:33

H17-20 Kort

4 600 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
281 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK 10:01

D16

4 600 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
38 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:06
39 Cecilia Lindgren OK Kåre 10:09
40 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK 10:12
41 Ida Roos IF Hagen 10:15
42 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK 10:18
43 Tindra Jernström Avesta OK 10:21
44 Elsa Lindeblom Hestra IF 10:24

H16

5 300 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
260 Eric Berlin Trollhättans SOK 10:42
261 Klas Johansson OK Tranan 10:45
262 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK 10:48
584 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK 10:51
264 Samuel Johansson OK Hammaren 10:54
265 Axel Berglund Ulricehamns OK 10:57
266 Fredrik Hamrefors Västerås SOK 11:00
267 Hugo Ström Ulricehamns OK 11:03
268 Loke Östangård Gamleby OK 11:06
269 Jesper Lidmar Snättringe SK 11:09
270 Rasmus Täck OK Hammaren 11:12
271 Oskar Magnusson Rehns BK 11:15
272 Isak Gelius Snättringe SK 11:18
273 Tim Dalheimer IK Vikings OK 11:21
274 Hugo Setthagen OK Tranan 11:24
275 Joel Kihlström Rehns BK 11:27
276 Joar Tryggö Trollhättans SOK 11:30
277 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro 11:33
278 Sixten Törnqvist Västerås SOK 11:36

D16 Kort

4 000 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
45 Felicia Svedjerot Gävle OK 10:31

H16 Kort

4 000 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
279 Elias Näslund OK Hammaren 10:02
280 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK 10:05

D14

4 000 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
571 Ida Larsson Västerås SOK 09:57
21 Emma Ling Jönköpings OK 10:00
22 Erika Åkesson Markbygdens OK 10:03
23 Isabella Joons Leksands OK 10:06
24 Thea Wennberg Skellefteå OK 10:09
25 Cornelia Ivarsson OK Hammaren 10:12
26 Johanna Olsson Ockelbo OK 10:15
27 Julia Näslund OK Hammaren 10:18
28 Cecilia Hector Snättringe SK 10:21
29 Agnes Malmgren Ockelbo OK 10:24
30 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK 10:27
31 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF 10:30
32 Tilda Lagerhäll Rehns BK 10:33
33 Lisa Åkesson Markbygdens OK 10:36

H14

4 000 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
253 Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät 10:23
237 Karl Grywenz OK Linné 10:35
238 Jacob Wolgast Snättringe SK 10:38
239 Frank Krouwel Stora Tuna OK 10:41
240 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:44
241 Anton Blomqvist Markbygdens OK 10:47
242 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL 10:50
243 Niklas Ekström MS Parma 10:53
244 Jakob Tedhamre Snättringe SK 10:56
245 Anton Uller Kils OK 10:59
246 John Wolgast Snättringe SK 11:02
247 Erik Ling Jönköpings OK 11:05
248 Eric Hallner Ockelbo OK 11:08
249 Linus Täck OK Hammaren 11:11
250 Albin Hainke Snättringe SK 11:14
251 Aron Östangård Gamleby OK 11:17
252 Sander Krouwel Stora Tuna OK 11:20
254 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 11:26
255 Christoffer Lindgren OK Kåre 11:29
256 David Bern Snättringe SK 11:32

D14 Kort

3 100 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
34 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:00
35 Mirjam Joons Leksands OK 10:03
36 Ellinor Svedjerot Gävle OK 10:06

H14 Kort

3 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
257 Linus Backlund Trollhättans SOK 10:08

D12

3 100 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
559 Tuva Nylund Bredaryds SOK 10:40
9 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:43
10 Karin Emilsdotter Domnarvets GOIF 10:46
11 Elin Jonhed KFUM Örebro OK 10:49
12 Linn Wennberg Skellefteå OK 10:52
13 Miia Roller Järfälla OK 10:55
14 Sandra Ling Jönköpings OK 10:58
15 Lisa Swartz OK Orion 11:01
16 Lotte-Line Ekström MS Parma 11:04
17 Anja Nilsson Domnarvets GOIF 11:07
18 Emma Zettervall Karlskrona SOK 11:10
19 Tindra Yngström OK Tisaren 11:13
20 Tuva Östangård Gamleby OK 11:16

H12

3 100 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
218 Niklas Erlandsson OK Södertörn 10:12
219 Johan Fochsen Waxholms OK 10:15
220 Albin Malmgren Ockelbo OK 10:18
221 Victor Hansson OK Löftan 10:21
222 Linus Sjödén Älvdalens IF OK 10:24
223 Neo Yngström OK Tisaren 10:27
224 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK 10:30
225 Emil Larsson OK Tisaren 10:33
226 Simon Corneliusson OK Löftan 10:36
227 Nils Swartz OK Orion 10:39
228 Olle Hallner Ockelbo OK 10:42
229 Noel Helmersson OK Tisaren 10:45
230 Axel Hejdenberg Gävle OK 10:48
231 Isak Holmgård Kils OK 10:51
232 Hugo Persson OK Denseln 10:54
233 Jakob Olsson Ockelbo OK 10:57
234 Tobias Johansson OK Löftan 11:00
216 Olle Långberg Hudiksvalls IF 11:30

H12 Kort

2 400 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
235 Gustav Attås OK Tisaren 10:28

D10

2 400 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Ebba Flodman OK Hammaren 10:01
2 Lina Uller Kils OK 10:04
3 Saana-Mari Ekström MS Parma 10:07
4 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:10
5 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK 10:13
6 Julia Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 10:16
7 Alva Eliasson Sundsvalls OK 10:19
8 Judit Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:22

H10

2 400 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
203 Petter Fochsen Waxholms OK 10:35
204 Emil Ling Jönköpings OK 10:38
205 Viggo Lindgren OK Kåre 10:41
206 Albin Svensson FK Herkules 10:44
207 Isak Larsson OK Tisaren 10:47
208 Kalle Joons Leksands OK 10:50
209 Willgott Svedjerot Gävle OK 10:53
210 Marcus Lamm Frölunda OL 10:56
211 Filip Hansson OK Löftan 10:59
212 Jens Fochsen Waxholms OK 11:02
213 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK 11:05
214 Robin Helmersson OK Tisaren 11:08
215 Erik Palm Västerås SOK 11:11

D35

6 000 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
112 Catharina Asp IFK Mora OK 10:00
113 Ingvild Gjessing Vang OL 10:03
114 Linda Corneliusson OK Löftan 10:06
115 Lina Jonhed KFUM Örebro OK 10:09

H35

8 600 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
378 Tobias Eliasson Sundsvalls OK 10:07
379 Lars Jonhed KFUM Örebro OK 10:10
380 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK 10:13
381 Per Holm IFK Mora OK 10:16
382 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen 10:19

D40

5 000 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
116 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK 11:17
117 Eva Palm Västerås SOK 11:19
118 Ylva Lorentsson OK Kåre 11:21
119 Karolina Andersson Länna IF 11:23
120 Annika Lundström Sundbybergs IK 11:25
121 Annika Johansson OK Tranan 11:27
122 Ann-Sofie Täck OK Hammaren 11:29
123 Sara Timner Sundsvalls OK 11:31
124 Linn Nilsson OK Tyr 11:33
125 Annika Östman Domnarvets GOIF 11:35
126 Ylva Fornander Västerbergslagens OL 11:37
127 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK 11:39

H40

7 600 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
573 Stefan Eriksson Surahammars SOK 09:58
384 Ulrik Magnusson Halmstad OK 10:01
385 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK 10:04
386 Anders Johansson OK Hammaren 10:07
387 Mattias Eklund Ockelbo OK 10:10
388 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK 10:13
389 Jonas Uller Kils OK 10:16
390 Dan Larsson OK Tisaren 10:19
391 Bengt Hansske Kils OK 10:22
392 Thomas Ekström MS Parma 10:25
393 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK 10:28
394 Magnus Flodman OK Hammaren 10:31
395 Magnus Hansson OK Löftan 10:34
396 Claes Setthagen OK Tranan 10:37
397 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL 10:40
398 Erik Backlund Trollhättans SOK 10:43
399 Stellan Täck OK Hammaren 10:46
400 Magnus Persson OK Tisaren 10:49
401 Erik Göthlin KFUM Örebro OK 10:52
402 Christian Rotviker Centrum OK 10:55
403 Daniel Norwald OK Tor 10:58
404 Johan Swartz OK Orion 11:01

D45

4 600 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
558 Carina Svensson Bredaryds SOK 09:59
128 Berit Gummus IFK Mora OK 10:02
129 Lotta Stål Västerbergslagens OL 10:05
130 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen 10:08
131 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna 10:11
132 Karin Torstensson Falköpings AIK OK 10:14
133 Annika Sundström Västerås SOK 10:17
134 Marie-louise Persson FK Herkules 10:20
135 Cecilia Fochsen Waxholms OK 10:23
136 Liselotte Johansson OK Löftan 10:26
137 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL 10:29
138 Camilla Näslund OK Hammaren 10:32
139 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:35
140 Charlotte Skoglund Kils OK 10:38
141 Tanja Dalheimer IK Vikings OK 10:41
142 Ann Roller Järfälla OK 10:44
143 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna 10:47
144 Anu Ekström MS Parma 10:50
145 Inger Gunnarsson Västerås SOK 10:53
146 Lena Erlandsson OK Södertörn 10:56
147 Åsa Detterfelt Linköpings OK 10:59
148 Lena Petrisi Västerbergslagens OL 11:02
149 Sofia Erlandsson OK Milan 11:05
150 Malin Persson OK Denseln 11:08
151 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK 11:11

H45

6 800 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
582 Bjarne Bäcklund IFK Göteborg 10:37
569 Jonathan Nealis Länna IF 10:40
570 Magnus Larsson Västerås SOK 10:43
405 Erik Åberg Korsnäs IF OK 10:46
406 Michael Wennblom Hagaby GoIF Örebro 10:49
407 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK 10:52
408 Anders Ling Jönköpings OK 10:55
409 Johan Lindeblom IK Omega 10:58
410 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna 11:01
411 Björn Zettervall Karlskrona SOK 11:04
412 Magnus Johansson OK Löftan 11:07
413 Hans Jonsson Väsby OK 11:10
414 Kenneth Johansson OK Tranan 11:13
415 Mikael Svensson FK Herkules 11:16
416 Eric Roller Järfälla OK 11:19
417 Cristian Olivestam Vimmerby OK 11:22
418 John Solbreck Långhundra IF 11:25
419 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK 11:28
420 Johan Hansson OK Löftan 11:31
421 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK 11:34
422 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna 11:37
423 Thomas Persson OK Denseln 11:40

D50

4 100 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
581 Ann-Charlotte Bäcklund IFK Göteborg 09:57
561 Maria Sturesson Anderstorps OK 09:59
152 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK 10:01
153 Katarina Sundqvist OK Kåre 10:03
154 Karin Lundström Stjärnorps SK 10:05
155 Lena Swartz OK Orion 10:07
156 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK 10:09
157 Anna Von Krusenstierna OK Kåre 10:11
158 Carina Sandberg Säterbygdens OK 10:13
159 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK 10:15
160 Pia Vångell Linköpings OK 10:17
161 Kristina Klang Haninge SOK 10:19
162 Christina Perneby IFK Lidingö SOK 10:21
163 Ina Skalberg Bredaryds SOK 10:23
164 Mia Gustafsson OK Kåre 10:25
165 Åsa Marknell Dewitt Länna IF 10:27
166 Anna Gund Skattkärrs SOK 10:29

H50

6 000 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
574 Frode Sjøvold Røros IL 10:18
425 Stig Magnar Løvås Freidig 10:21
426 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL 10:24
427 Bertil Åkesson Markbygdens OK 10:27
428 Jörgen Dalén Sala OK 10:30
429 Mats Bern Snättringe SK 10:33
430 Stefan Törnqvist Västerås SOK 10:36
431 Dirk Hartmann SV Mietraching 10:39
432 Håkan Svensson Bredaryds SOK 10:42
433 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK 10:45
434 Per Grywenz OK Linné 10:48
435 Jonas Detterfelt Linköpings OK 10:51
436 Pär Stål Västerbergslagens OL 10:54
437 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK 10:57
438 Ola Jernström Avesta OK 11:00
439 Mikael Davidsson Västerås SOK 11:03
440 Stefan Spetz Ulricehamns OK 11:06
441 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK 11:09
442 Per Backlund OK Södertörn 11:12
443 Anders Lamm Frölunda OL 11:15
444 Per Sundström Västerås SOK 11:18
445 Lars Holmgård Kils OK 11:21
446 Nils Eklöw OK Södertörn 11:24
447 Per Wolgast Snättringe SK 11:27
448 Per Knutas Attunda OK 11:30
449 Niklas Löwegren Stora Tuna OK 11:33
450 Per Sandberg Säterbygdens OK 11:36
451 Jonas Näslund OK Hammaren 11:39

D55

4 100 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Britt Lindberg IK Vikings OK 11:19
167 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren 11:21
168 Susanne Lüscher Stora Tuna OK 11:23
169 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK 11:25
170 Carina Doyle Sundbybergs IK 11:27
171 Agneta Olivestam Vimmerby OK 11:29
587 Britta Sahlin Vänersborgs SK 11:31
173 Annika Davidsson Västerås SOK 11:33
174 Ylva Grape Dalaportens OL 11:35
175 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 11:37
176 Lena Runesson OK Vivill 11:39

H55

5 800 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
583 Christian Schibsted Røyken O-lag 10:47
560 Lennart Wahlgren Rehns BK 10:50
452 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK 10:53
453 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:56
454 Kari Lehto Turun Metsänkävijät 10:59
455 Anders Lund Järfälla OK 11:02
456 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF 11:05
457 Jari Pöyhönen IFK Lidingö SOK 11:08
458 Petter Gullikstad Røros IL 11:11
460 Roland Norell Söders-Tyresö 11:17
461 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK 11:20
462 Anders Danielsson IFK Mora OK 11:23
463 Ulf Hamrefors Västerås SOK 11:26
464 Arne Eriksson Tierps SOK 11:29
465 Leif Martinsson OK Tyr 11:32
466 Mats Jönsson Korsnäs IF OK 11:35
467 Ulf Skoglund Kils OK 11:38
459 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK 11:41

D60

3 400 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
553 Elisabeth Öström OK Tyr 09:58
177 Monica Svärd OK Klemmingen 10:01
178 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka 10:04
179 Siv Larsson Växjö AIS 10:07
180 Kerstin Sundberg Västerås SOK 10:10
181 Catherine Dawson Gafanhori 10:13

H60

5 000 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
556 Olov Öström OK Tyr 10:23
468 Per Erik Fogel Västerås SOK 10:25
469 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK 10:27
470 Ola Hedin OK Hammaren 10:29
471 Jan Lindgren OK Södertörn 10:31
472 Anders Stefan Vestlund OK Kåre 10:33
473 Lenn Aronsson Linköpings OK 10:35
474 Göran Hansson Täby OK 10:37
475 Håkan Forsman Ronneby OK 10:39
476 Arne Holmer IFK Mora OK 10:41
477 Christer Forsgren OK Tisaren 10:43
478 Dan Klang Haninge SOK 10:45
479 Olle Rönnols Säterbygdens OK 10:47
480 Torbjörn Bergman Snättringe SK 10:49
481 Ken Ragnarsson OK Kompassen 10:51
482 Lars Östlin OK Milan 10:53
483 Morten Johannessen Røyken O-lag 10:55
484 Göran Doyle Sundbybergs IK 10:57

D65

3 400 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
182 Britt Linnéa Eriksson Sala OK 10:16
183 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps OL 10:19
184 Lena Lindgren OK Järnbärarna 10:22
185 Eva Marie Gran OK Øst 10:25
186 Catharina Johansson OK Kolmården 10:28
187 Lena Hedman Hallstahammars OK 10:31
188 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK 10:34
189 Kerstin Johansson Markbygdens OK 10:37
190 Marion Hallsten Uddevalla OK 10:40
191 Ewa Nordlund Länna IF 10:43

H65

4 600 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
485 Ove Johansson OK Kolmården 10:40
486 Harry Enberg Västerbergslagens OL 10:43
487 Per Eriksson Linköpings OK 10:46
488 Jan Åsberg Häverödals SK 10:49
489 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb 10:52
490 Karl Evert Svensson IF Hagen 10:55
491 Torbjörn Wikström OK Orinto 10:58
492 Sven-Olof Larsson Växjö AIS 11:01
493 Göran Svärd OK Klemmingen 11:04
494 Roy Dawson Gafanhori 11:07
495 Ove Åberg Storviks IF 11:10
496 Lars Persson OK Kompassen 11:13
497 Sven Larsson Särna SK 11:16
498 Kurt Ekberg OK Orinto 11:19
499 Ulf Kjellin OK Hedströmmen 11:22
500 Göran Larsson Sala OK 11:25
501 Inge Hultman Kovlands IF 11:28
502 Yngve Pettersson Linköpings OK 11:31
503 Lennart Lindgren OK Järnbärarna 11:34
504 Mats Andersson Selånger SOK 11:37
505 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL 11:40

D70

2 900 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
192 Gunborg Westin Leksands OK 10:32
193 Monica Larsson OK Tranan 10:35
194 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK 10:38
195 Ulla Nilsson SOK Viljan 10:41
196 Edla Fornander Västerbergslagens OL 10:44
197 Birgitta Johansson Kristinehamns OK 10:47
198 Gun-Britt Rosendahl Fagersta OK 10:50
586 Siv Frodin Köping-Kolsva OK 10:53

H70

4 100 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
506 Lars Tuvesson Ulricehamns OK 10:32
507 Östen Andersson Västerbergslagens OL 10:34
508 Elis Åberg Storviks IF 10:36
509 Per-Olof Fernberg IS Skanne 10:38
510 Göran Bengtsson Tockarps IK 10:40
511 Roland Alsén OK Roxen 10:42
512 Runo Johansson Kristinehamns OK 10:44
513 Lars-Göran Molin Markbygdens OK 10:46
514 Sverre Jonsson OK Ravinen 10:48
515 Ronny Hedlund OK Södertörn 10:50
516 Leif Nordlund Länna IF 10:52
517 Leif Lindh IK Vikings OK 10:54
518 Roland Nilsson SOK Viljan 10:56
519 Tommy Hallmén Vingåkers OK 10:58
520 Hans L Andersson Västerbergslagens OL 11:00
521 Nils-Erik Eriksson Sala OK 11:02
523 Christer Silfvernagel Härnösands OK 11:06
524 Ingemar Widén KFUM Örebro OK 11:08
525 Sören Andersson Järbo OK 11:10
526 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF 11:12
527 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK 11:14
528 Amund Herrebrøden OK Øst 11:16
529 Rune Sandberg Uddevalla OK 11:18

D75

2 900 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
200 Barbro Vallin Kungälvs OK 10:22
201 Britt Eriksson Hammarby IF OF 10:25
202 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby 10:28

H75

3 400 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
522 Stig Israelsson OK Tylöskog 11:01
578 Harald Wibye OK Moss 11:04
530 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna 11:07
531 Lars-Åke Larsson OK Tranan 11:10
532 Janne Månsson Leksands OK 11:13
533 Kjell Andersson Skattkärrs SOK 11:16
534 Åke Sundberg Fagersta OK 11:19
535 Johnny Brandt Hällefors OK 11:22

D80

2 200 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
552 Marita Karlsson OK Alferna 10:00

H80

2 900 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
536 Bo Löwegren Västerås SOK 10:02
537 Nils Jansson Skattkärrs SOK 10:05
538 Evgeny Tarantsev OK Yeisk 10:08
539 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby 10:11
540 Holger Persson OK Eken 10:14
541 Arvo Hyvönen Skattkärrs SOK 10:17

U1

2 400 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
545 Love Göthlin KFUM Örebro OK 09:33:31
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK 09:34:32
546 Alice Norwald OK Tor 09:37:13
Elsa Norwald OK Tor 09:37:14
Einar Öhlund IK Hakarpspojkarna 09:38:47
Siri Öhlund IK Hakarpspojkarna 09:38:51
Saga Sehler OK Kolmården 09:39:20
David Jonforsen Hallstahammars OK 09:42:43
Sara-Sofie Larsen Simonsen OK Öst 10:00:09
548 Herman Eliasson Sundsvalls OK 10:04:48
543 Siri Hejdenberg Gävle OK 10:42:37
542 Karl Emilsson Domnarvets GOIF 10:46:12
Oskar Piehl OK Tisaren 10:56:11
Alfred Piehl OK Tisaren 10:56:12
Klara Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna 11:14:40
Tilde Fredriksson Stora Tuna IK SK 11:30:12
Nova Fredriksson Stora Tuna IK SK 11:30:13
544 Simon Jonhed KFUM Örebro OK 11:30:19
Jonna Jodal-Götfors Göteborg-Majorna OK 12:10:02
Ture Carlsson KFUM Örebro OK

U2

2 500 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
550 Hugo Corneliusson OK Löftan 09:32:11
Valle Sehler OK Kolmården 09:36:10
Linnéa Bjärby Frosta OK 09:40:49
572 Sheldon Nealis Länna IF 09:44:16
Olle Ryman Grycksbo IF OK 09:44:31
Algot Ryman Grycksbo IF OK 09:44:43
Alexander Bjärby Frosta OK 09:51:34
549 Joel Holmgård Kils OK 09:53:36
Agnes Nilsson Domnarvets GOIF 09:55:50
Alma Carlsson KFUM Örebro OK 09:57:42
551 Elin Palm Västerås SOK 10:02:56
Lovisa Piehl OK Tisaren 10:05:23
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:14:43
Hugo Sjödin OK Tisaren 11:21:06

Öppen motion 1

2 400 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ludvig Bernanker Hallstahammars OK 09:24:32
Terese Hellmersson OK Tisaren 09:53:18
Liv Simensen OK Öst 10:00:11
Alfred Sjödin OK Tisaren 10:04:58
Helle Ragnarsson OK Kompassen 10:05:16
Unni Herrebröden OK Öst 10:22:52
Brigitte Alsén OK Roxen 10:23:40

Öppen motion 3

3 100 m, 35 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Vilmer Göthlin KFUM Örebro OK 09:33:06
Malin Sehler OK Kolmården 09:41:20
Anders Jansson Grycksbo IF OK 09:44:05
Axel Gräfnings Grycksbo IF OK 09:44:06
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK 09:44:25
Axel Trofast Tullinge SK 09:47:21
Olle Ring Ronneby OK 09:51:44
Margareta Ring Ronneby OK 09:53:29
Elisabeth Eriksson OK Milan 09:59:05
Lotta Larsson Västerbergslagens OL 10:00:04
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK 10:01:46
Linda Larsson OK Tisaren 10:02:20
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK 10:07:28
Ayan Ling Jönköpings OK 10:11:50
, William Eldén Sala OK 10:14:00
Øivind Eriksen OK Øst 10:15:36
Åsa Pettersson Säterbygdens OK 10:16:46
Jenny Fredriksson Klubblös 10:17:18
Ulf Björkman Arboga OK 10:18:35
Irma Fredriksson Korsnäs IF OK 10:20:00
Carl-Åke Fredriksson Korsnäs IF OK 10:21:18
Lisa Dammvik Stora Tuna OK 10:21:36
Izabela Marcinkowska Strängnäs-Malmby OL 10:21:40
Linus Jernström Avesta OK 10:23:17
Magnus Ström Ulricehamns OK 10:24:09
Gun-Britt Molin Markbygdens OK 10:29:36
Frida Jonforsen Hallstahammars OK 10:32:26
Britt-Marie Ekberg OK Orinto 10:37:18
Eva Fredriksson Korsnäs IF OK 10:43:37
Karin Lind Tierps SOK 10:59:06
Gunilla Reinholdsson IF Thor 11:10:42
Lovisa Lindqvist IFK Enskede 11:14:53
Josefin Lindqvist IFK Enskede 11:14:54
Tintin Yngström OK Tisaren 11:39:43
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna 11:39:44

Öppen motion 4

5 300 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Pernilla Norwald OK Tor 09:36:57
Filippa Andersson Lidköpings VSK 09:40:56
Hampus Andersson Lidköpings VSK 09:40:58
Jan-Otto Andersson Lidköpings VSK 09:43:43
Håkan Nilsson Domnarvets GOIF 10:00:55
Ronja Jungåker Korsnäs IF OK 10:02:37
Karin Andersson OK Tisaren 10:04:57
Petra Lorentsson Leksands OK 10:06:44
Niclas Ahlström Västerås SOK 10:07:43
Anna Anåker Domnarvets GOIF 10:08:48
Felicia Gesior Tierps SOK 10:15:42
Emma Bergman Tierps SOK 10:15:44
Matilda Dammvik Stora Tuna OK 10:21:33
Mia Dammvik Stora Tuna OK 10:23:37
Helena Diedrichs OK Kåre 10:30:22
Magnus Jansson Klubblös 10:41:55
Maria Wennberg Skellefteå OK 10:51:32
Hannes Lindqvist IFK Enskede 11:20:46
Christoffer Lindqvist IFK Enskede 11:20:47
Jessica Hagberg KFUM Örebro OK

Öppen motion 7

2 900 m, 43 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Nils-Erik Bondesson Frosta OK 09:29:07
Kristina Landgren Malmö OK 09:36:18
Mats Sjöberg Frosta OK 09:38:26
Linda Westerlund Frosta OK 09:38:28
Peter Thörn Tenhults SOK 09:39:15
Pia-Maria Bondesson Frosta OK 09:40:00
Kristina Hederskog Jönköpings OK 09:46:20
Henrik Trofast Tullinge SK 09:48:38
Lennart Myrehed Vandrarringen 09:53:08
Anna Bjärby Frosta OK 09:54:30
Gullan Andersson Strängnäs-Malmby OL 09:58:16
Madelene Hansson OK Löftan 09:58:22
Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK 09:59:14
Ove Pettersson Älvdalens IF OK 10:00:34
Conny Sahlin Vänersborgs SK 10:06:18
Sven Larsson Leksands OK 10:08:31
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 10:10:09
Elisabeth Frodin Köping-Kolsva OK 10:12:37
Bo-Göran Gunnarsson Rydboholms SK 10:13:00
Jens-Henrik Simonsen OK Öst 10:14:06
Bengt Hansson Säterbygdens OK 10:16:44
Maria Tryggö Trollhättans SOK 10:17:01
Dennis Roos SOK Träff 10:18:13
Stefan Sehler OK Kolmården 10:20:24
Henrik Magnusson Rehns BK 10:27:10
Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK 10:34:15
Anna Uller Kils OK 10:35:10
Nicklas Olsson IFK Mora OK 10:36:08
Curt Reinholdsson IF Thor 10:37:11
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK 10:37:24
Tomas Sundqvist OK Kåre 10:39:22
Zuzana Macúchová Domnarvets GOIF 10:40:16
Mats Mårtensson Stora Tuna OK 10:42:00
Torbjörn Nilsson Alatalo Stora Tuna OK 10:44:44
Kalle Björkman IFK Mora OK 10:53:14
Sonia Johansson Kvarnsvedens GOIF OK 11:00:08
Pia Östangård Gamleby OK 11:01:22
Tomas Vångell Linköpings OK 11:08:24
Malin Lamm Frölunda OL 11:08:45
Theodor Wahlbom OK Orion 11:12:07
Håkan Svahn OK Ravinen 11:14:57
Herman Svahn OK Ravinen 11:14:58
Linda Sideby Göteborg-Majorna OK 11:30:17

Öppen motion 9

7 700 m, 26 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ulf Jonsson Lerums SOK 09:31:50
Erik Einarsson Lerums SOK 09:34:02
Erik Fochsen Waxholms OK 09:39:53
Radomir Josek Köpings Flygklubb 09:42:58
Andreas Höye Fredrikstad SK 09:49:35
Anna-Karin Bondesson Frosta OK 09:51:25
Lucie Komarkova Hjärnarps OL 09:53:23
Håkan Nilsson Malmö OK 09:57:47
Olga Panchenko IFK Mora OK 09:58:28
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK 09:59:17
Peter Sjödin OK Tisaren 10:01:26
Sergej Fedatsenka Sävedalens AIK 10:03:24
Patrik Wennberg Skellefteå OK 10:06:16
Patrik Gustafsson Västerbergslagens OL 10:06:51
Rickard Lindqvist Klubblös 10:06:56
Michael Reinhart KFUM Örebro OK 10:11:33
Patrik Corneliusson OK Löftan 10:15:13
Andreas Hellgren Hammarkinds OK 10:18:58
Max Hellgren Hammarkinds OK 10:18:59
André Bjärby Frosta OK 10:21:09
Nicklas Enlund Gamleby OK 10:30:02
Robert Palm Västerås SOK 10:43:55
Martin Regborn Hagaby GoIF Örebro 10:45:49
Anders Skjeset Vang OL 11:25:04
Emil Larsson Domnarvets GOIF 11:37:35
Olle Karlström OK Linné

Annonser