Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Idre 3-dagars

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Idre 3-dagars
Arrangörsorganisation: Idrefjällens OK
Datum: tisdag 28 juni 2016 - torsdag 30 juni 2016

Etapp 1, långEtapp 2, medelEtapp 3, lång

D21

3 600 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
71 Elna Forsberg IK Hakarpspojkarna
72 Amanda Leo IK Hakarpspojkarna
73 Moa Svensson IK Hakarpspojkarna
74 Anastasia Denisova Sävedalens AIK
75 Sara Johansson Domnarvets GOIF
76 Elin Classon OK Orinto
77 Ellinor Tjernlund OK Tisaren
78 Linda Lindkvist Leksands OK
79 Kate Morrison OK Linné
80 Charlotte Lindkvist Leksands OK
81 Lilian Forsgren OK Tisaren
82 Jennie Runesson Göteborg-Majorna OK
83 Tove Alexandersson Stora Tuna OK
84 Kristina Tedhamre Snättringe SK
85 Maria Björklund Leksands OK
86 Josefin Tjernlund OK Tisaren
87 Elin Lind Tierps SOK
88 Sara Jonsson OK Orion
89 Karin Nordlund OK Linné
90 Lovisa Persson OK Tisaren
91 Magdalena Olsson IFK Mora OK
92 Maria Nilsson Domnarvets GOIF
93 Ida Lindkvist NTNUI
94 Sofie Johansson Løten o-lag
95 Evgeniya Ryapolova IFK Mora OK
96 Sofia Holmgård Kils OK
97 Nina Hallor OK Tisaren
98 Emma Johansson Domnarvets GOIF
99 Linn Grälls OK Kåre
557 Linn Axelsson Ärla IF

H21

4 400 m, 57 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
320 Andreas Höye Fredrikstad SK
321 Simon Sjöhed Gävle OK
323 Eric Hansson IK Hakarpspojkarna
324 Ludwig Ljungqvist IK Hakarpspojkarna
325 Andreas Jansson IK Hakarpspojkarna
326 Joakim Hederskog IK Hakarpspojkarna
327 Linus Bohman Malungs OK Skogsmårdarna
328 Håkan Öhlund IK Hakarpspojkarna
329 Sebastian Agerhäll OK Tisaren
330 Olof Sandgren OK Orion
331 Mattias Allared Tumba-Mälarhöjden OK
332 Olle Kalered OK Denseln
333 Erik Bäcklund Ekvall Trollhättans SOK
334 Tobias Karlsson Snättringe SK
335 Adrian Opheim NTNUI
336 Stefan Svensson Gelius Snättringe SK
337 Per Eklöf OK Milan
338 Martin Ankel OK Alehof
339 Marius Wikstrøm Ringsaker OK
340 Anton Johansson OK Orion
341 Gustav Hindér OK Tisaren
342 Kevin Matrosovs Sage Orienteering and Rogaining Club
343 Viktor Tovesson OK Orion
344 Jonas Vikström Köping-Kolsva OK
345 Johan Calleberg Snättringe SK
346 Erik Boman Gävle OK
347 Johan Aronsson OK Tisaren
348 Erik Skärberg Vänersborgs SK
349 Rasmus Larsson OK Alehof
350 Erik Björklund Leksands OK
351 Albin Sjöhed Gävle OK
352 Per Kallhauge Snättringe SK
353 Pontus Petersson OK Orion
354 Niklas Aldén OK Linné
355 Johannes Knutas Attunda OK
356 Roman Ryapolov IFK Mora OK
357 Fredrik Ahnlén OK Hammaren
358 Daniel Attås OK Tisaren
359 Gustav Boquist IK Uven
360 Rassmus Andersson OK Linné
361 Christoffer Johansson Trollhättans SOK
362 Erik Andersson OK Orion
363 Ove Antvord Haugereid Løten o-lag
364 Philip Persson OK Orion
365 Richard Hejdenberg Gävle OK
366 Mattias Mårts Stora Tuna OK
367 Mattias Kallhauge Snättringe SK
368 Josef Nordlund OK Linné
369 Nils Spetz Ulricehamns OK
370 Ludvig Åhlund Malungs OK Skogsmårdarna
554 Petter Johansson OK Tisaren
555 Dag Steinar Ragvin Bø OL
562 Fredrik Edén IFK Göteborg
563 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna
564 Johan Runesson Göteborg-Majorna OK
585 Jonn Are Myhren IFK Lidingö SOK
Mattias Karlsson Malungs OK Skogsmårdarna

D21 Kort

3 000 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
100 Hanna Gustafsson OK Kåre
101 Hanna Mikkolainen Valkeakosken Haka
102 Josefin Norell Söders-Tyresö
103 Lina Nilsson Ulricehamns OK
104 Sofia Fureby Snättringe SK
105 Malin Welen Köping-Kolsva OK
106 Susanne Eriksson OK Milan
107 Gunilla Kallhauge Snättringe SK
108 Päivi Mikkolainen Valkeakosken Haka
109 Fredrika Vångell Linköpings OK
110 Malin Eriksson IFK Mora OK
111 Elina Von Krusenstierna OK Kåre
Magda Jansson IK Vikings OK
Lina Lindberg OK Mark

H21 Kort

3 500 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
372 Johan Engström OK Orion
373 Daniel Martinsson Göteborg-Majorna OK
374 Joakim Eriksson Tierps SOK
375 Johan Delvert OK Orion
376 Christofher Ramström Strängnäs-Malmby OL
377 Andreas Claesson OK Kullingshof

D20

3 000 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
67 Gabriella Gustafsson IK Hakarpspojkarna
68 Annie Önsten IK Hakarpspojkarna
69 Kristin Boman Gävle OK
70 Carolina Nealis OK Roslagen

H20

3 600 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
301 Martin Djerf IK Hakarpspojkarna
302 Anton Hansson IK Hakarpspojkarna
303 Arvid Nord IK Hakarpspojkarna
304 Johannes Ridefelt OK Linné
305 Nils Alexandersson Stora Tuna OK
306 Kalle Johansson OK Hammaren
307 Nicklas DeWitt Länna IF
308 Tobias Pentonen Hestra IF
309 Jan Dalheimer IK Vikings OK
310 Emil Åberg OK Kåre
311 Rasmus Arfwedson Frölunda OL
312 Jonatan Engström Hestra IF
313 Oskar Sandberg Malungs OK Skogsmårdarna
314 Filip Ossiansson IK Hakarpspojkarna
315 Linus Landergren Hestra IF
316 Jonas Gustafsson OK Kåre
317 Mattis Hallberg IK Uven
318 Harald Larsson Hagaby GoIF Örebro
319 Filip Ivarsson OK Hammaren
568 Martin Herbert Täby OK

D18

3 000 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
46 Sophia Björnlinger IK Hakarpspojkarna
47 Tova Olsson IK Hakarpspojkarna
48 Ebba Envall IK Hakarpspojkarna
49 Elin Granstedt IK Hakarpspojkarna
50 Amanda Rangert IK Hakarpspojkarna
51 Alice Svensson Finndahl IK Hakarpspojkarna
52 Emma Blixt OK Hammaren
53 Ellen Skoog OK Hammaren
54 Emelie Karlsson OK Landehof
55 Sara Forsberg IK Uven
56 Lovisa Martinsson OK Tyr
57 Amelia Skalberg Bredaryds SOK
58 Isabella Lago Göteborg-Majorna OK
59 Sarah Persson OK Denseln
60 Tove Flodman OK Hammaren
61 Mirjam Dalén Sala OK
62 Hanna Boquist IK Uven
63 Anna Hallmén OK Tisaren
64 Carolina Olsson Älvdalens IF OK
65 Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb
66 Anna Karlström OK Linné
567 Anna Herbert Täby OK

H18

3 500 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
282 Andreas Gustafsson IK Hakarpspojkarna
283 Emil Björnlinger IK Hakarpspojkarna
284 Martin Mörsell OK Kåre
285 John Larsson Rånäs OK
286 Jonatan Gustafsson KFUM Örebro OK
287 Hugo Thunberg OK Alehof
288 Jonathan Magnusson Rehns BK
289 Johan Lamm Frölunda OL
290 Emil Arvidsson Säterbygdens OK
291 Eskil Tryggö Trollhättans SOK
292 Henrik Hamrefors Västerås SOK
293 Viktor Ossiansson IK Hakarpspojkarna
294 Andreas Jonsson OK Orion
295 Hannes Svahn OK Ravinen
296 Johan Edenhamn Länna IF
297 Waldemar Andersson Långhundra IF
298 Walter Lagerhäll Rehns BK
299 Emil Grehn OK Rodhen
300 Olle Grywenz OK Linné
565 Viktor Barkegren Stora Tuna OK
566 Johan Herbert Täby OK

H17-20 Kort

3 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
281 Samuel Jonasson Älvdalens IF OK

D16

2 700 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
37 Isa Envall IK Hakarpspojkarna
38 Sara Granstedt IK Hakarpspojkarna
39 Cecilia Lindgren OK Kåre
40 Katrin Sjödén Älvdalens IF OK
41 Ida Roos IF Hagen
42 Alma Vilhelmsson Falköpings AIK OK
43 Tindra Jernström Avesta OK
44 Elsa Lindeblom Hestra IF

H16

3 100 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
258 Lukas Granstedt IK Hakarpspojkarna
259 Emil Öhlund IK Hakarpspojkarna
260 Eric Berlin Trollhättans SOK
261 Klas Johansson OK Tranan
262 Ivar Lidström Lauri Snättringe SK
264 Samuel Johansson OK Hammaren
265 Axel Berglund Ulricehamns OK
266 Fredrik Hamrefors Västerås SOK
267 Hugo Ström Ulricehamns OK
268 Loke Östangård Gamleby OK
269 Jesper Lidmar Snättringe SK
270 Rasmus Täck OK Hammaren
271 Oskar Magnusson Rehns BK
272 Isak Gelius Snättringe SK
273 Tim Dalheimer IK Vikings OK
274 Hugo Setthagen OK Tranan
275 Joel Kihlström Rehns BK
276 Joar Tryggö Trollhättans SOK
277 Josef Wennblom Hagaby GoIF Örebro
278 Sixten Törnqvist Västerås SOK
575 Victor Hansson Jönköpings OK
584 Alfred Pettersson Falköpings AIK OK

D16 Kort

3 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
45 Felicia Svedjerot Gävle OK

H16 Kort

3 100 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
279 Elias Näslund OK Hammaren
280 MATTIAS JONASSON Älvdalens IF OK

D14

3 100 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
21 Emma Ling Jönköpings OK
22 Erika Åkesson Markbygdens OK
23 Isabella Joons Leksands OK
24 Thea Wennberg Skellefteå OK
25 Cornelia Ivarsson OK Hammaren
26 Johanna Olsson Ockelbo OK
27 Julia Näslund OK Hammaren
28 Cecilia Hector Snättringe SK
29 Agnes Malmgren Ockelbo OK
30 Lovisa Gustafsson KFUM Örebro OK
31 Elsa Nilsson Domnarvets GOIF
32 Tilda Lagerhäll Rehns BK
33 Lisa Åkesson Markbygdens OK
571 Ida Larsson Västerås SOK

H14

3 100 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
236 Mattias Öhlund IK Hakarpspojkarna
237 Karl Grywenz OK Linné
238 Jacob Wolgast Snättringe SK
240 Vilgot Wennblom Hagaby GoIF Örebro
241 Anton Blomqvist Markbygdens OK
242 Henrik Petrisi Västerbergslagens OL
243 Niklas Ekström MS Parma
244 Jakob Tedhamre Snättringe SK
245 Anton Uller Kils OK
246 John Wolgast Snättringe SK
247 Erik Ling Jönköpings OK
248 Eric Hallner Ockelbo OK
249 Linus Täck OK Hammaren
250 Albin Hainke Snättringe SK
251 Aron Östangård Gamleby OK
252 Sander Krouwel Stora Tuna OK
253 Wille Laitamäki Hiidenkiertäjät
254 Viktor Gunnarsson IK Hakarpspojkarna
255 Christoffer Lindgren OK Kåre
256 David Bern Snättringe SK

D14 Kort

2 600 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
34 Kajsa Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
35 Mirjam Joons Leksands OK
36 Ellinor Svedjerot Gävle OK

H14 Kort

2 600 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
257 Linus Backlund Trollhättans SOK

D12

2 600 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
9 Emmy Granstedt IK Hakarpspojkarna
10 Karin Emilsdotter Domnarvets GOIF
11 Elin Jonhed KFUM Örebro OK
12 Linn Wennberg Skellefteå OK
13 Miia Roller Järfälla OK
14 Sandra Ling Jönköpings OK
15 Lisa Swartz OK Orion
16 Lotte-Line Ekström MS Parma
17 Anja Nilsson Domnarvets GOIF
18 Emma Zettervall Karlskrona SOK
19 Tindra Yngström OK Tisaren
20 Tuva Östangård Gamleby OK
559 Tuva Nylund Bredaryds SOK

H12

2 600 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
216 Olle Långberg Hudiksvalls IF
217 Kalle Öhlund IK Hakarpspojkarna
218 Niklas Erlandsson OK Södertörn
219 Johan Fochsen Waxholms OK
220 Albin Malmgren Ockelbo OK
221 Victor Hansson OK Löftan
222 Linus Sjödén Älvdalens IF OK
223 Neo Yngström OK Tisaren
224 Arvid Jonforsen Hallstahammars OK
225 Emil Larsson OK Tisaren
226 Simon Corneliusson OK Löftan
227 Nils Swartz OK Orion
228 Olle Hallner Ockelbo OK
229 Noel Helmersson OK Tisaren
230 Axel Hejdenberg Gävle OK
231 Isak Holmgård Kils OK
232 Hugo Persson OK Denseln
233 Jakob Olsson Ockelbo OK
234 Tobias Johansson OK Löftan

H12 Kort

2 100 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
235 Gustav Attås OK Tisaren

D10

2 100 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Ebba Flodman OK Hammaren
2 Lina Uller Kils OK
3 Saana-Mari Ekström MS Parma
4 Alice Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
5 Julia Gustafsson KFUM Örebro OK
6 Julia Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna
7 Alva Eliasson Sundsvalls OK
8 Judit Wennblom Hagaby GoIF Örebro
Linnea Bjärby Frosta OK

H10

2 100 m, 14 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
203 Petter Fochsen Waxholms OK
204 Emil Ling Jönköpings OK
205 Viggo Lindgren OK Kåre
206 Albin Svensson FK Herkules
207 Isak Larsson OK Tisaren
208 Kalle Joons Leksands OK
209 Willgott Svedjerot Gävle OK
210 Marcus Lamm Frölunda OL
211 Filip Hansson OK Löftan
212 Jens Fochsen Waxholms OK
213 Viktor Jonhed KFUM Örebro OK
214 Robin Helmersson OK Tisaren
215 Erik Palm Västerås SOK
Alexander Bjärby Frosta OK

D35

3 000 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
112 Catharina Asp IFK Mora OK
113 Ingvild Gjessing Vang OL
114 Linda Corneliusson OK Löftan
115 Lina Jonhed KFUM Örebro OK

H35

3 500 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
378 Tobias Eliasson Sundsvalls OK
379 Lars Jonhed KFUM Örebro OK
380 Bengt Leandersson Älvdalens IF OK
381 Per Holm IFK Mora OK
382 Stefan Schwarzenberger LG Stettlen

D40

2 600 m, 12 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
116 Louise Götfors Göteborg-Majorna OK
117 Eva Palm Västerås SOK
118 Ylva Lorentsson OK Kåre
119 Karolina Andersson Länna IF
120 Annika Lundström Sundbybergs IK
121 Annika Johansson OK Tranan
122 Ann-Sofie Täck OK Hammaren
123 Sara Timner Sundsvalls OK
124 Linn Nilsson OK Tyr
125 Annika Östman Domnarvets GOIF
126 Ylva Fornander Västerbergslagens OL
127 Sofia Lundberg Göteborg-Majorna OK

H40

3 200 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
384 Ulrik Magnusson Halmstad OK
385 Jonas Lundberg Göteborg-Majorna OK
386 Anders Johansson OK Hammaren
387 Mattias Eklund Ockelbo OK
388 Kristoffer Sideby Göteborg-Majorna OK
389 Jonas Uller Kils OK
390 Dan Larsson OK Tisaren
391 Bengt Hansske Kils OK
392 Thomas Ekström MS Parma
393 Ola Jodal Göteborg-Majorna OK
394 Magnus Flodman OK Hammaren
395 Magnus Hansson OK Löftan
396 Claes Setthagen OK Tranan
397 Jonas Holmgren Västerbergslagens OL
398 Erik Backlund Trollhättans SOK
399 Stellan Täck OK Hammaren
400 Magnus Persson OK Tisaren
401 Erik Göthlin KFUM Örebro OK
402 Christian Rotviker Centrum OK
403 Daniel Norwald OK Tor
404 Johan Swartz OK Orion
573 Stefan Eriksson Surahammars SOK

D45

2 600 m, 25 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
128 Berit Gummus IFK Mora OK
129 Lotta Stål Västerbergslagens OL
130 Silvia Schneider-Schiess LG Stettlen
131 Anette Granstedt IK Hakarpspojkarna
132 Karin Torstensson Falköpings AIK OK
133 Annika Sundström Västerås SOK
134 Marie-louise Persson FK Herkules
135 Cecilia Fochsen Waxholms OK
136 Liselotte Johansson OK Löftan
137 Hillevi Ekstrand Västerbergslagens OL
138 Camilla Näslund OK Hammaren
139 Gabriella Wennblom Hagaby GoIF Örebro
140 Charlotte Skoglund Kils OK
141 Tanja Dalheimer IK Vikings OK
142 Ann Roller Järfälla OK
143 Helena Gunnarsson IK Hakarpspojkarna
144 Anu Ekström MS Parma
145 Inger Gunnarsson Västerås SOK
146 Lena Erlandsson OK Södertörn
147 Åsa Detterfelt Linköpings OK
148 Lena Petrisi Västerbergslagens OL
149 Sofia Erlandsson OK Milan
150 Malin Persson OK Denseln
151 Anna Gustafsson KFUM Örebro OK
558 Carina Svensson Bredaryds SOK

H45

3 200 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
405 Erik Åberg Korsnäs IF OK
406 Michael Wennblom Hagaby GoIF Örebro
407 Mats Gustafsson KFUM Örebro OK
408 Anders Ling Jönköpings OK
409 Johan Lindeblom IK Omega
410 Ingvar Åkesson IK Hakarpspojkarna
411 Björn Zettervall Karlskrona SOK
412 Magnus Johansson OK Löftan
413 Hans Jonsson Väsby OK
414 Kenneth Johansson OK Tranan
415 Mikael Svensson FK Herkules
416 Eric Roller Järfälla OK
417 Cristian Olivestam Vimmerby OK
418 John Solbreck Långhundra IF
419 Rickard Jonforsen Hallstahammars OK
420 Johan Hansson OK Löftan
421 Magnus Fredriksson Korsnäs IF OK
422 Lennart Söderberg IK Hakarpspojkarna
423 Thomas Persson OK Denseln
570 Magnus Larsson Västerås SOK
582 Bjarne Bäcklund IFK Göteborg

D50

2 600 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
152 Ann-Kristin Spetz Ulricehamns OK
153 Katarina Sundqvist OK Kåre
154 Karin Lundström Stjärnorps SK
155 Lena Swartz OK Orion
156 Ingrid Alexandersson Stora Tuna OK
157 Anna Von Krusenstierna OK Kåre
158 Carina Sandberg Säterbygdens OK
159 Lotta Jungåker Korsnäs IF OK
160 Pia Vångell Linköpings OK
161 Kristina Klang Haninge SOK
162 Christina Perneby IFK Lidingö SOK
163 Ina Skalberg Bredaryds SOK
164 Mia Gustafsson OK Kåre
165 Åsa Marknell Dewitt Länna IF
166 Anna Gund Skattkärrs SOK
581 Ann-Charlotte Bäcklund IFK Göteborg

H50

3 100 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
424 Bo Granstedt IK Hakarpspojkarna
425 Stig Magnar Løvås Freidig
426 Fredrik Petrisi Västerbergslagens OL
427 Bertil Åkesson Markbygdens OK
428 Jörgen Dalén Sala OK
429 Mats Bern Snättringe SK
430 Stefan Törnqvist Västerås SOK
431 Dirk Hartmann SV Mietraching
432 Håkan Svensson Bredaryds SOK
433 Stefan Bjurstedt Surahammars SOK
434 Per Grywenz OK Linné
435 Jonas Detterfelt Linköpings OK
436 Pär Stål Västerbergslagens OL
437 Thomas Arvidsson Säterbygdens OK
438 Ola Jernström Avesta OK
439 Mikael Davidsson Västerås SOK
440 Stefan Spetz Ulricehamns OK
441 Sören Wilhelmsson Falköpings AIK OK
442 Per Backlund OK Södertörn
443 Anders Lamm Frölunda OL
444 Per Sundström Västerås SOK
445 Lars Holmgård Kils OK
446 Nils Eklöw OK Södertörn
447 Per Wolgast Snättringe SK
448 Per Knutas Attunda OK
449 Niklas Löwegren Stora Tuna OK
450 Per Sandberg Säterbygdens OK
451 Jonas Näslund OK Hammaren

D55

2 600 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
167 Britt-Marie Forsgren OK Tisaren
168 Susanne Lüscher Stora Tuna OK
169 Ann-Christin Nero Forsman Ronneby OK
170 Carina Doyle Sundbybergs IK
171 Agneta Olivestam Vimmerby OK
173 Annika Davidsson Västerås SOK
174 Ylva Grape Dalaportens OL
175 Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb
176 Lena Runesson OK Vivill
587 Britta Sahlin Vänersborgs SK
Britt Lindberg IK Vikings OK

H55

3 100 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
452 Hans-Peter Olsson Älvdalens IF OK
453 Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb
454 Kari Lehto Turun Metsänkävijät
455 Anders Lund Järfälla OK
456 Tore Eklund Södertälje-Nykvarn OF
457 Jari Pöyhönen IFK Lidingö SOK
459 Tomas Holmberg Tumba-Mälarhöjden OK
460 Roland Norell Söders-Tyresö
461 Lasse Pedersen Göteborg-Majorna OK
462 Anders Danielsson IFK Mora OK
463 Ulf Hamrefors Västerås SOK
464 Arne Eriksson Tierps SOK
465 Leif Martinsson OK Tyr
466 Mats Jönsson Korsnäs IF OK
467 Ulf Skoglund Kils OK
560 Lennart Wahlgren Rehns BK
583 Christian Schibsted Røyken O-lag

D60

2 300 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
177 Monica Svärd OK Klemmingen
178 Mirja Mikkolainen Valkeakosken Haka
179 Siv Larsson Växjö AIS
180 Kerstin Sundberg Västerås SOK
181 Catherine Dawson Gafanhori
553 Elisabeth Öström OK Tyr

H60

2 900 m, 16 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
468 Per Erik Fogel Västerås SOK
469 Rolf Axelsson Tjällmo-Godegårds OK
470 Ola Hedin OK Hammaren
471 Jan Lindgren OK Södertörn
473 Lenn Aronsson Linköpings OK
474 Göran Hansson Täby OK
475 Håkan Forsman Ronneby OK
476 Arne Holmer IFK Mora OK
478 Dan Klang Haninge SOK
479 Olle Rönnols Säterbygdens OK
480 Torbjörn Bergman Snättringe SK
481 Ken Ragnarsson OK Kompassen
482 Lars Östlin OK Milan
483 Morten Johannessen Røyken O-lag
484 Göran Doyle Sundbybergs IK
556 Olov Öström OK Tyr

D65

2 300 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
182 Britt Linnéa Eriksson Sala OK
183 Lisbeth Damsgaard Hjärnarps OL
184 Lena Lindgren OK Järnbärarna
185 Eva Marie Gran OK Øst
187 Lena Hedman Hallstahammars OK
188 Inga-Lill Pettersson Linköpings OK
189 Kerstin Johansson Markbygdens OK
190 Marion Hallsten Uddevalla OK
191 Ewa Nordlund Länna IF

H65

2 900 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
485 Ove Johansson OK Kolmården
486 Harry Enberg Västerbergslagens OL
487 Per Eriksson Linköpings OK
488 Jan Åsberg Häverödals SK
489 Sven Erik Molander Tolered-Utby Ol-klubb
490 Karl Evert Svensson IF Hagen
491 Torbjörn Wikström OK Orinto
492 Sven-Olof Larsson Växjö AIS
493 Göran Svärd OK Klemmingen
494 Roy Dawson Gafanhori
495 Ove Åberg Storviks IF
496 Lars Persson OK Kompassen
497 Sven Larsson Särna SK
498 Kurt Ekberg OK Orinto
499 Ulf Kjellin OK Hedströmmen
500 Göran Larsson Sala OK
501 Inge Hultman Kovlands IF
502 Yngve Pettersson Linköpings OK
503 Lennart Lindgren OK Järnbärarna
504 Mats Andersson Selånger SOK
505 Ronald Mc Grail Hjärnarps OL

D70

2 200 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
192 Gunborg Westin Leksands OK
193 Monica Larsson OK Tranan
194 Lena  Leandersson Älvdalens IF OK
195 Ulla Nilsson SOK Viljan
196 Edla Fornander Västerbergslagens OL
197 Birgitta Johansson Kristinehamns OK
198 Gun-Britt Rosendahl Fagersta OK
586 Siv Frodin Köping-Kolsva OK

H70

2 900 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
506 Lars Tuvesson Ulricehamns OK
507 Östen Andersson Västerbergslagens OL
508 Elis Åberg Storviks IF
509 Per-Olof Fernberg IS Skanne
510 Göran Bengtsson Tockarps IK
511 Roland Alsén OK Roxen
512 Runo Johansson Kristinehamns OK
513 Lars-Göran Molin Markbygdens OK
514 Sverre Jonsson OK Ravinen
515 Ronny Hedlund OK Södertörn
516 Leif Nordlund Länna IF
517 Leif Lindh IK Vikings OK
518 Roland Nilsson SOK Viljan
519 Tommy Hallmén Vingåkers OK
520 Hans L Andersson Västerbergslagens OL
521 Nils-Erik Eriksson Sala OK
523 Christer Silfvernagel Härnösands OK
524 Ingemar Widén KFUM Örebro OK
525 Sören Andersson Järbo OK
526 Sven Gustav Dahlberg Storviks IF
527 Pär-Erik Johansson Markbygdens OK
528 Amund Herrebrøden OK Øst
529 Rune Sandberg Uddevalla OK

D75

1 900 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
200 Barbro Vallin Kungälvs OK
201 Britt Eriksson Hammarby IF OF
202 Solveig Dillman OK Älvsjö-Örby

H75

2 300 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
522 Stig Israelsson OK Tylöskog
530 Torsten Vestman OK Nolaskogsarna
531 Lars-Åke Larsson OK Tranan
532 Janne Månsson Leksands OK
533 Kjell Andersson Skattkärrs SOK
534 Åke Sundberg Fagersta OK
535 Johnny Brandt Hällefors OK
578 Harald Wibye OK Moss

D80

1 900 m, 1 anmäld deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
552 Marita Karlsson OK Alferna

H80

2 200 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
536 Bo Löwegren Västerås SOK
537 Nils Jansson Skattkärrs SOK
538 Evgeny Tarantsev OK Yeisk
539 Lennart Stenberg OK Älvsjö-Örby
540 Holger Persson OK Eken
541 Arvo Hyvönen Skattkärrs SOK

U1

2 100 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ture Carlsson KFUM Örebro OK
Herman Eliasson Sundsvalls OK
Karl Emilsson Domnarvets GOIF
Klara Gellerbrandt Malungs OK Skogsmårdarna
Elvira Göthlin KFUM Örebro OK
Love Göthlin KFUM Örebro OK
Linnea Hansske Kils OK
Siri Hejdenberg Gävle OK
David Jonforsen Hallstahammars OK
Simon Jonhed KFUM Örebro OK
Sara-Sofie Larsen-Simonsen OK Öst
Alice Norwald OK Tor
Elsa Norwald OK Tor
Alfred Piehl OK Tisaren
Oskar Piehl OK Tisaren
Saga Sehler OK Kolmården
Einar Öhlund IK Hakarpspojkarna
Siri Öhlund IK Hakarpspojkarna

U2

1 800 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Alma Carlsson KFUM Örebro OK
Ture Carlsson KFUM Örebro OK
Hugo Corneliusson OK Löftan
Axel Gräfnings Grycksbo IF OK
Joel Holmgård Kils OK
Agnes Nilsson Domnarvets GOIF
Elin Palm Västerås SOK
Lovisa Piehl OK Tisaren
Valle Sehler OK Kolmården
Estrid Sjögren IK Hakarpspojkarna
Mira Öhlund IK Hakarpspojkarna

Öppen motion 1

2 100 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Brigitte Alsén OK Roxen
Ludvig Bernanker Hallstahammars OK
Mickael Hallner Ockelbo OK
Terese Hellmerson OK Tisaren
Unni Herrebröden OK Öst
Lovisa Lindqvist IFK Enskede
Helle Ragnarsson OK Kompassen
Liv Simonsen OK Öst
Herman Svahn OK Ravinen

Öppen motion 3

2 600 m, 29 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Emma Bergman Tierps SOK
Britt-Marie Ekberg OK Orinto
Øivind Eriksen OK Øst
Elisabeth Eriksson OK Milan
Elin Frodin Köping-Kolsva OK
Martina Gabrielsson Trollhättans SOK
Madelene Hansson OK Löftan
Birgitta Jansson Klubblös
Linus Jernström Avesta OK
Lisa Jonasson Älvdalens IF OK
Frida Jonforsen Hallstahammars OK
Linda Larsson OK Tisaren
Lotta Larsson Västerbergslagens OL
Hannes Lindqvist IFK Enskede
Josefin Lindqvist IFK Enskede
Ayan Ling Jönköpings OK
Kenneth Ljungberg Nyköpings OK
Zuzana Macúchová Domnarvets GOIF
Izabela Marcinkowska Strängnäs-Malmby OL
Gun-Britt Molin Markbygdens OK
Göran Olsson IK Vikings OK
Ellinor Persson Ockelbo OK
Margareta Ring Ronneby OK
Olle Ring Ronneby OK
Gustaf Scheja Frosta OK
Irmelie Sjögren IK Hakarpspojkarna
Annika Staffansson Idrefjällens OK
Camilla Sundh Idrefjällens OK
Tintin Yngström OK Tisaren

Öppen motion 4

3 100 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niclas Ahlström Västerås SOK
Anna Anåker Domnarvets GOIF
Helena Diedrichs OK Kåre
Carl-Åke Fredriksson Korsnäs IF OK
Eva Fredriksson Korsnäs IF OK
Irma Fredriksson Korsnäs IF OK
Jenny Fredriksson Klubblös
Jessica Hagberg KFUM Örebro OK
Magnus Jansson Klubblös
Kerstin Larsson OK Milan
Tobias Lindberg OK Mark
Petra Lorentsson Leksands OK
Pernilla Norwald OK Tor
Malin Sehler OK Kolmården
Maria Wennberg Skellefteå OK

Öppen motion 7

3 000 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
371 Sven Larsson Leksands OK
Inga-Lill Andersson Selånger SOK
Anette Barkegren Stora Tuna OK
Hanna Barkegren Stora Tuna OK
Agneta Berlin Trollhättans SOK
Nils-Erik Bondesson Frosta OK
Matthias Kalle Dalheimer IK Vikings OK
Annika Eriksson Tierps SOK
Felicia Gesior Tierps SOK
Gunilla Gräfnings Grycksbo IF OK
Ulrika Gustafsson IK Vista
Kristina Hederskog Jönköpings OK
Oskar Jensen Sondén Malmö OK
Ronja Jungåker Korsnäs IF OK
Malin Lamm Frölunda OL
Kristina Landgren Malmö OK
Fredrik Larsson Sundbybergs IK
P-A Lindberg IK Vikings OK
Anna Lindeblom IK Omega
Lena Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
Joakim Lundqvist Göteborg-Majorna OK
Henrik Magnusson Rehns BK
Lennart Myrehed Vandrarringen
Elisabeth Olsson Älvdalens IF OK
Niclas Olsson IFK Mora OK
Ove Pettersson Älvdalens IF OK
Curt Reinholdsson IF Thor
Dennis Roos SOK Träff
Conny Sahlin Vänersborgs SK
Jens-Henrik Simonsen OK Öst
Lisa Spelberg Selånger SOK
Mario Spelberg Selånger SOK
Tomas Sundqvist OK Kåre
Håkan Svahn OK Ravinen
Peter Thörn Tenhults SOK
Maria Tryggö Trollhättans SOK
Anna Uller Kils OK
Theodor Wahlbom OK Orion
Tomas Vångell Linköpings OK
Pia Östangård Gamleby OK
Karin Östlin OK Milan

Öppen motion 9

3 900 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Albin Axelsson IK Hakarpspojkarna
André Bjärby Frosta OK
Anna Bjärby Frosta OK
Anna-Karin Bondesson Frosta OK
Pia-Maria Bondesson Frosta OK
Patrik Corneliusson OK Löftan
Erik Einarsson Lerums SOK
Nicklas Enlund Gamleby OK
Christer Eriksson Tierps SOK
Douglas Fransson Lee OK Alehof
Patrik Gustafsson Västerbergslagens OL
Ulf Jonsson Lerums SOK
Olle Karlström OK Linné
Lucie Komarkova Hjärnarps OL
Emil Larsson Domnarvets GOIF
Kristoffer Lindqvist IFK Enskede
Rickard Lindqvist Klubblös
Stefan Ljungberg Tumba-Mälarhöjden OK
Torbjörn Nilsson Alatalo Stora Tuna OK
Håkan Nilsson Domnarvets GOIF
Håkan Nilsson Malmö OK
Robert Palm Västerås SOK
Olga Panchenko IFK Mora OK
Måns Sandgren OK Orion
Stefan Sehler OK Kolmården
Anders Skjeset Vang OL
Patrik Wennberg Skellefteå OK

Annonser