Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Roslagshelg, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Roslagshelg, lång
Arrangörsorganisation: OK Roslagen
Datum: lördag 7 maj 2016

D21

8 890 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
157Mathilda LindeIF Åland11:26
158Sara BengtssonLånghundra IF11:29
159Lisa JohanssonOK Rodhen11:32
160Elin GidingVallentuna-Össeby OL11:35
162Erika JanssonRasbo IK11:41
163Elin SjölanderOK Rodhen11:44
164Sara LundbladTullinge SK11:47
166Charlotte IhrforsOK Linné11:53
167Jenny WesterberghRasbo IK11:56
169Maria Von SchmalenséeAttunda OK12:02
170Isabelle SjöbergOK Österåker12:05
171Maria SjölanderOK Rodhen12:08
172Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby12:11
174Gunilla SvärdIF Thor12:17

H21

12 510 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
131Jonas KarlssonTullinge SK11:01
132Emil ThalinForsa OK11:04
133Mats NordbrödenHalden SK11:07
134Tobias RehnholmFalköpings AIK OK11:10
135Rasmus SteenOK Enen11:13
136Johan SällforsIFK Lidingö SOK11:16
137Pontus BergströmOK Österåker11:19
138William HultqvistVallentuna-Össeby OL11:22
139Martin HärbergJärla Orientering11:25
140Johan LindqvistTäby OK11:28
141Fredrik HedinIFK Enskede11:31
142Lars Håkan SandvikAttunda OK11:34
144Tobias AnderssonOK Österåker11:40
145Oskar WallénOK Linné11:43
147Thomas PetterssonIF Thor11:49
148Aleksandr ManoilovJärfälla OK11:52
149Fredrik WigertzLånghundra IF11:55
150Mattias OlofssonOK Enen11:58

H21 Kort

8 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas MaxénTimrå SOK12:00
Nils-Göran NilssonSkarpnäcks OL12:03
Joakim AlmtorpLånghundra IF12:06
Niklas OlssonTäby OK12:12
Andreas KarlssonMariestads FK12:15
Joel BohmanRånäs OK12:18
Henrik NielsenTäby OK12:21
Erik PalmfjordKatrineholms OK12:24

D18

6 290 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia BengtssonSundbybergs IK11:43
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL11:46
Maria JanssonOK Linné11:49

H18

7 010 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vidar PerssonTäby OK12:14
Johan EdenhamnLänna IF12:20

D16

4 990 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
197Elsa ChristofferssonOK Renen11:04
198Malva SteenOK Enen11:07
199Sofia GidingVallentuna-Össeby OL11:10
200Anna NordströmSigtuna OK11:13
202Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL11:19
203Lotta WeyhenmeyerIF Thor11:22
204Lovisa WigertzLånghundra IF11:25
206Sara SundinWaxholms OK11:31
207Astrid AnderVallentuna-Össeby OL11:34
208Linnea JohanssonTäby OK11:37

H16

5 640 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
177Axel BergströmOK Rodhen11:32
178Fredrik GlänneforsSöders-Tyresö11:35
179Joel WahlqvistOK Roslagen11:38
180Carl JosefssonSävedalens AIK11:41
181Axel Leijon ThorellLånghundra IF11:44
182Simon FriskGustavsbergs OK11:47
184Jonatan StåhlSundbybergs IK11:53
185Oskar VahlbergOK Österåker11:56
186Felix SvenssonRasbo IK11:59
188Arvid RoosOK Linné12:05
189Kristoffer TengrothSundbybergs IK12:08
190Mattias IvaresOK Södertörn12:11

D16 Kort

3 670 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emy SaetreLånghundra IF11:03

D14

3 670 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia SundinWaxholms OK11:06
Ellen GrantingerIF Thor11:15
Felicia SvenssonRasbo IK11:18
Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL11:21
Tove FrænellSundsvalls OK11:24
Ellen HannrupIF Thor11:27
Lovisa HambäckLånghundra IF11:30
Malin SvenssonRånäs OK11:33
Hanna JonsellIF Thor11:36
Cornelia KrafftLänna IF11:39
Emma LundbergOK Roslagen11:42
Joni Müller af UhrOK Linné11:45
Emma PalmOK Roslagen11:48
Emilia BergströmOK Rodhen11:51
Maja SandvikAttunda OK11:57
Ebba LindellIF Thor12:00

H14

3 690 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David NäslundOK Roslagen11:01
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubb11:04
Love HörnstenOK Österåker11:07
Oskar SundblomRånäs OK11:10
John McLellandOK Rodhen11:16
Simon PeterssonOK Roslagen11:19
Pelle NilssonOK Linné11:22
Manne HammarbergJärfälla OK11:25
David MelinOK Rodhen11:28
Arthur FaxénOK Roslagen11:31
Isak AnängenNyköpings OK11:34
Axel MålargårdTäby OK11:37
Jacob WaleOK Roslagen11:40
Kevin SjölanderOK Rodhen11:43
David TörnqvistSnättringe SK11:46
Karl GrywenzOK Linné11:49

H14 Kort

2 370 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik AhlbergVallentuna-Össeby OL11:03
Anton KarlssonLänna IF11:06
Hannah ÖrtlundRånäs OK11:09

D12

2 370 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alva OláRånäs OK11:09
Johanna RoosOK Linné11:12
Hanna AnängenNyköpings OK11:15
Ellen SaetreLånghundra IF11:18
Frida MelinOK Rodhen11:21
Emelie SvärdIF Thor11:24
Malin NilssonOK Linné11:27
Fannie SjölanderOK Rodhen11:33
Alma MålargårdTäby OK11:36
Lisa NilssonOK Linné11:42
Erica KarlssonOK Rodhen11:45
Doris IkoVallentuna-Össeby OL11:48
Isabelle StåhlbrandtRasbo IK11:51
Alva SundblomRånäs OK11:54
Tove KarlssonOK Rodhen11:57
Isabel UnnerudLånghundra IF12:00
Moa LundinOK Linné12:03

H12

2 390 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus PeterssonOK Roslagen11:02
Hugo NylundOK Linné11:05
Marcus SteneboAttunda OK11:08
Rasmus ExellLänna IF11:14
Axel GidlundOK Linné11:17
David BerglundIF Thor11:20
Filip LindqvistTäby OK11:26
Johan FochsenWaxholms OK11:29
Elias WesterberghRasbo IK11:35

D10

2 260 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia UnnerudLånghundra IF11:00
Ella LindqvistTäby OK11:04
Felicia KrafftLänna IF11:08

H10

2 260 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nico HörnstenOK Österåker11:12
Svante SandvikAttunda OK11:14
Emil TrulsonOK Linné11:16
Viktor NilssonOK Linné11:20
Gustav SvenssonRånäs OK11:22
Villehart FrölidVallentuna-Össeby OL11:24
Gustav LindbergOK Roslagen11:28
Filip BorellOK Linné11:30
Petter FochsenWaxholms OK11:34
Alfons WesterberghRasbo IK11:36
Jens FochsenWaxholms OK11:38
Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF11:40
Emil ÅbergOK Linné11:42
Hugo ÖrtlundRånäs OK11:44

D35

7 130 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena LjungqvistTäby OK11:02
Lucia TurcanuAttunda OK11:08

H35

8 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anders LindgrenLånghundra IF12:02
Kent LundvallTäby OK12:05

D40

6 290 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ylva FornanderVästerbergslagens OL11:52
Kristin HellbergSundbybergs IK11:55
Karolina AnderssonLänna IF11:58
Helene NilssonOK Linné12:01
Lena BuhreAttunda OK12:04
Anna Karin OlmIF Thor12:07
Annette RoosOK Linné12:10
Sofia KrafftLänna IF12:13

H40

8 140 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per GöthssonTäby OK11:05
Henrik SöderströmIF Åland11:08
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL11:11
Andreas KrafftLänna IF11:14
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OK11:17
Fredrik SteneboAttunda OK11:20
Ingemar StenbeckIFK Lidingö SOK11:23
Olof BorellOK Linné11:26
Patrik ServinLånghundra IF11:29
Magnus AnderssonSundbybergs IK11:32
Gunnar ElveljungIFK Göteborg11:35
Jonas ErikssonLänna IF11:38
Mats ÅbergOK Linné11:41
Björn JanssonVäsby OK11:44
Johan WesterberghRasbo IK11:47
Niklas HenrikssonAttunda OK11:50
Anders EdquistTäby OK11:53
Fredrik JohanssonSundbybergs IK11:56
Mårten WaldenfjordJärfälla OK11:59
Tomas HenrikssonAttunda OK12:02
Henrik AnängenNyköpings OK12:05
Magnus ÖhlingOK Tor12:08
Björn LjungqvistTäby OK12:11
Jonas SellingLänna IF12:14
Henrik RoosOK Linné12:17
Jonas HolmgrenVästerbergslagens OL12:20

D45

5 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia FochsenWaxholms OK12:01
Ammie BerglundIF Thor12:04
Ann RollerJärfälla OK12:07
Karin SteneboAttunda OK12:10
Hillevi EkstrandVästerbergslagens OL12:13
Annika LindbergAttunda OK12:16
Marica TynellRånäs OK12:19
Anna BergqvistOK Österåker12:22
Lina BerggrenTullinge SK12:28

H45

7 320 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ulf BergströmOK Rodhen11:04
Michael LindeIF Åland11:07
Johan SundinWaxholms OK11:10
Olof SmittSödertälje-Nykvarn OF11:13
Urban VahlbergOK Österåker11:16
Juha LoenbergSkarpnäcks OL11:19
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL11:22
Daniel OlmIF Thor11:25
Urban StåhlSundbybergs IK11:28
Patrik SteenOK Enen11:31
Daniel UnnerudLånghundra IF11:34
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL11:40
Dennis SvenssonRasbo IK11:43
Eric RollerJärfälla OK11:46
Nicklas DoyleSkarpnäcks OL11:49
Lars OlssonVäsby OK11:52
Sven JohanssonTäby OK11:55

D50

5 050 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta KarlssonRånäs OK11:02
Kia NordströmTäby OK11:05
Marie ForshällenAttunda OK11:08
Anette LantzOK Österåker11:11
Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL11:14
Carina NilssonTäby OK11:17
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL11:20
Kristina MarteliusAttunda OK11:23
Annette WigertzLånghundra IF11:29
Åsa Marknell DewittLänna IF11:32
Maria TibellLånghundra IF11:35
Iréne PerssonTäby OK11:38
Madeleine LimparAttunda OK11:41
Anki PousetteRånäs OK11:44

H50

6 300 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan LundvallTäby OK10:57
Hans OlsénSundbybergs IK11:00
Mats AjlingTäby OK11:03
Håkan RedtzerAttunda OK11:06
Kent BerggrenTullinge SK11:09
Magnus JosefssonSävedalens AIK11:12
Kenneth HermanssonSigtuna OK11:15
Per-Olov WedinIF Thor11:18
Peter NordströmTäby OK11:21
Stefan MarteliusAttunda OK11:24
Sven WigertzLånghundra IF11:27
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL11:30
Roland SannicoloTäby OK11:33
Stefan LybertVäsby OK11:36
Peter WippJärla Orientering11:39
Ulf K. RaskSigtuna OK11:42
Mats HerbertTäby OK11:45
Hans MalmbergWaxholms OK11:48
Anders BengtssonSundbybergs IK11:51
Anders OhlinRånäs OK11:54
Anders NilssonTäby OK11:57
Ola TorstenssonVästerås SOK12:00
Peter HambäckLånghundra IF12:03
Piero SannicoloTäby OK12:09
Stefan NordströmSigtuna OK12:12
Johan SköldJärfälla OK12:15

D55

4 750 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina NordströmBodens BK11:00
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL11:06
Carina DoyleSundbybergs IK11:09

H55

6 010 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sune SödergrannTullinge SK11:03
Per-Olof OlofssonSigtuna OK11:06
Eddie BjärrenholtRånäs OK11:09
Tommy ErikssonLänna IF11:12
Jan NylundOK Linné11:15
Stefan KnornAttunda OK11:18
Tommy BergerGävle OK11:21
Magnus ForshällenAttunda OK11:24
Hans TarandiIFK Lidingö SOK11:30
Per EdenhamnLänna IF11:33
Kenneth PetterssonJärfälla OK11:36
Olof FraenellSundsvalls OK11:39
Per-Olof SvenssonLänna IF11:42
Magnus ThorOK Bävern11:45
Lars GerhardssonAttunda OK11:48
Roine AnderssonRånäs OK11:51
Göran IvaresOK Södertörn11:54
Roger TinglöfVäsby OK11:57
Gunnar LangsSkarpnäcks OL12:00
Ronny NordgrenSundbybergs IK12:03

D60

4 560 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marita BergSigtuna OK11:32
Eva OlssonRånäs OK11:35
Christina HjertsonOK Linné11:38
Elisabeth HedlöfRånäs OK11:41
Christina OhlinRånäs OK11:47
Britt LarssonLänna IF11:50
Monica OhlinRånäs OK11:53

H60

5 600 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig AnderssonOK Linné11:01
Mikael TarandiIFK Lidingö SOK11:04
Hans AnderssonRånäs OK11:07
Kurt MaxéSundbybergs IK11:10
Thomas WesterGustavsbergs OK11:13
Per Ove WallénTäby OK11:16
Lars LandströmLånghundra IF11:19
Nils-Erik BosselÄlvdalens IF OK11:22
Lars OhlinRånäs OK11:25
Andreas HjertsonOK Linné11:31
Tor-Olof BlomsterIF Åland11:34
Thomas JohanssonRånäs OK11:37
Peter OlssonTäby OK11:40
Sture LarssonLänna IF11:43
Anders LöfgrenJärfälla OK11:46
Hans OhlinRånäs OK11:52
Lars BoudrieVäsby OK11:55
Leif ÅkerblomOK Österåker11:58

D65

4 050 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anne LundmarkJärfälla OK11:40
Lena JohnssonRånäs OK11:43
Ewa NordlundLänna IF11:46
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL11:49
Vivianne HolgerssonOK Måsen11:52
Margareta HaraldssonGustavsbergs OK11:55
Ingrid SjölanderOK Rodhen12:01
Birgitta BillstamJärfälla OK12:04
Kristina ErikssonLänna IF12:07
Margareta HagstedtVäsby OK12:10
Lena Nyström-NilssonRånäs OK12:13

H65

5 050 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars Erik HermanssonOK Linné11:25
Torsten PetterssonLånghundra IF11:28
Rolf HjortRånäs OK11:31
Kjell HolmbergOK Södertörn11:34
Bjarne BlomsterIF Åland11:37
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK11:43
Kjell JanssonLånghundra IF11:46
Leif NordinAttunda OK11:49
Bengt-Göran StjernaLänna IF11:52
Tommy WåhlinOK Enen11:55
Per-Erik WåhlbergOK Linné11:58
Christer HedinIFK Enskede12:01
Tommy HöglundLånghundra IF12:04
Stig JohanssonFalköpings AIK OK12:07
Göran FriskAttunda OK12:10
Ulf KjellinOK Hedströmmen12:13
Leif AlmtorpLånghundra IF12:19
Hans HolgerssonOK Måsen12:22
Lars WestinVallentuna-Össeby OL12:25
Per-Johan VikforsOK Österåker12:28

D70

3 710 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina FriskAttunda OK11:25
Dagny GustavssonSigtuna OK11:28
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF11:31
Kristina SkoglundHellas Orientering11:34
Anna-Stina NyströmLänna IF11:37
Jenny CollyerEssex Stragglers OS11:40
Elke WilkeTierps SOK11:43
Birgitta KlangLånghundra IF11:46
Marianne HamiltonEnebybergs IF11:49
Kerstin RosengrenAttunda OK11:55
Ingrid JarlebringVäsby OK11:58

H70

4 750 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif NordlundLänna IF11:12
Jan-Olof WåhlbergIBM-Klubben11:15
Ulf SkogtjärnOK Linné11:24
Rolf SkoglundHellas Orientering11:27
Östen AnderssonVästerbergslagens OL11:30
Hans SahlbergLånghundra IF11:33
Lars JonassonJärfälla OK11:36
Mats TörngrenOK Linné11:39
Leif BergSigtuna OK11:42
Per-Åke CarlenstamVäsby OK11:45
Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:48
Bengt FribergJärfälla OK11:51
Göran LarboAttunda OK11:54
Bo SundénKarlsbyhedens IK11:57
Sören WingeUpsala IF12:00
Lennart TorstenssonOK Rodhen12:03
Henrik BergmanOK Linné12:06
Stellan FehrnströmEnebybergs IF12:09
Leif StrandbergGustavsbergs OK12:15
Sören ErikssonLänna IF12:18
Håkan BoijeAttunda OK12:21
Sven-Olov NorlinRimbo SOK12:24
Sverre JonssonOK Ravinen12:27

D75

3 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Margaretha NyströmLänna IF11:01
Edda NilssonStockholmspolisens IF OF11:04
Eva von HeijneSigtuna OK11:07
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby11:10
Margareta WallénTäby OK11:13
Britt ErikssonHammarby IF OF11:16
Gun KrohnHudiksvalls OK11:22

H75

4 560 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BramstenSundbybergs IK11:02
Sven-Erik WidinOK Österåker11:05
Ingvar JohanssonVallentuna-Össeby OL11:08
Bo NorenvikOK Tor11:11
Bertil KarlssonOK Linné11:14
Reine BorgströmSkogsluffarnas OK11:17
Per-Olov AnderssonOK Linné11:20
Roine MattssonHäverödals SK11:23
Sture NilssonStockholmspolisens IF OF11:26
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL11:29

H80

3 710 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby12:01
Rolf AnderssonRimbo SOK12:04
Carl LangOK Österåker12:07
Sigurd WallénTäby OK12:10
Lennart HedlundVallentuna-Össeby OL12:13
Rolf KrohnHudiksvalls OK12:16
Alf PerssonOK Österåker12:19

H85

2 930 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ragnar AnderssonHäverödals SK11:00
Per WesterGustavsbergs OK11:03
Henning HamiltonEnebybergs IF11:06
Tage AbrahamssonRånäs OK11:12

Inskolning

2 440 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olle WidegrenIF Thor10:44:51
Ebba MaxénStora Tuna OK10:50:07
Jonatan BuhreAttunda OK10:55:18
Bodil JohanssonSundbybergs IK10:57:09
Folke JohanssonSundbybergs IK10:57:11
Viliina FröidVallentuna-Össeby OL11:07:50
Isac Svedberg HolmbergVallentuna-Össeby OL11:08:53
Alfred SmedsSigtuna OK11:09:22
Lukas HenrikssonAttunda OK11:23:46
Axel BorellOK Linné11:30:04
André ÖhlingOK Tor11:30:59

U1

2 440 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Arvid HellbergSundbybergs IK10:44:48
Katja SmittSödertälje-Nykvarn OF10:45:34
Emil Johanssonklubblös10:49:57
Hanna OlmIF Thor10:52:44
Jessica SvärdIF Thor10:54:22
Matilda ServinLånghundra IF10:57:37
Ellen GrundbergRimbo SOK11:00:08
Lovisa BlomstenOK Roslagen11:02:42
Anton ÅbergOK Linné11:32:28
Dagny IkoVallentuna-Össeby OL11:35:52
Greta SandvikAttunda OK11:39:19
Felicia BlomstenOK Roslagen12:04:28
Erik LjungqvistTäby OK12:32:55
Petter LjungqvistTäby OK12:33:09

U2

2 260 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maja MaxénStora Tuna OK10:48:27
Hailey  BuhreAttunda OK10:55:34
Ingrid JohanssonSundbybergs IK10:56:30
Edvin Blombergklubblös10:56:31
Ossian OláRånäs OK11:00:00
Isak StåhlbrandtRasbo IK11:22:38
Elise MagnussonSigtuna OK11:28:48
Aron LindbergOK Roslagen11:35:40
Elliot PeterssonOK Roslagen11:37:51

Öppen motion 1

2 260 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Veronica LarssonRasbo IK11:08:13
Tanja LindqvistTäby OK11:19:15
Annette WestlingHäverödals SK11:22:02

Öppen motion 3

2 390 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henning LarssonRånäs OK10:56:28
Peter OlàRånäs OK11:07:25
Ella ServinLånghundra IF11:12:29
Ulrika LarssonRånäs OK11:14:34
Tina SaetreLånghundra IF11:16:08
Laila Elisabeth SvenssonRasbo IK11:23:47
Camilla AnderssonÖregrunds IK11:25:34
John CollyerEssex Stragglers OS11:28:18
Marianne HultqvistVallentuna-Össeby OL11:34:06
Christina SälgbladVallentuna-Össeby OL11:39:54
Helene SvenssonRånäs OK11:40:13
Erik HöglundTurebergs IF11:42:50
Leif  HagstedtVäsby OK11:52:38
Maria HellströmVäsby OK11:53:35
Lucas BorellOK Linné12:05:50
Anton GilleOK Roslagen12:16:34

Öppen motion 4

3 690 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stefan Ohlsonklubblös10:49:38
Elvira ForsströmOK Roslagen10:57:59
Therése KarlssonRånäs OK11:00:18
Anita RahmqvistIFK Lidingö SOK11:04:49
Malin GidlundOK Linné11:14:14
Evelina Johanssonklubblös11:17:18
Agneta FogebyJärfälla OK11:18:13
David WestlingHäverödals SK11:40:38
Klas WestlingHäverödals SK11:40:40
Hanna WestlingHäverödals SK11:41:31
Elise JohanssonFalköpings AIK OK11:41:58
Alva WestlingHäverödals SK11:42:19
Kristina WåhlinOK Enen11:48:59
Fredrik Smittklubblös12:15:57
Madeleine LybergOK Roslagen12:30:55
Björn GranbergnOK Roslagen12:30:58
Anette NilssonOK Linné12:34:44

Öppen motion 5

4 990 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa DammvikStora Tuna OK10:51:48
Mia DammvikStora Tuna OK10:59:52
Jonas NorellAttunda OK11:02:21
Karl-Filip FaxénOK Roslagen11:14:27
Carl WaleOK Roslagen11:19:14
Monique HörnstenOK Österåker11:30:35
Mattias TrulsonOK Linné11:44:14
Andreas SvenssonLänna IF11:44:26
Malin Müller OK Linné11:49:18
Anna SmittKatrineholms OK12:15:49
Mattias ÖrtlundRånäs OK

Öppen motion 6

5 640 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
kjell vallinklubblös10:47:41
Karin JonsellVallentuna-Össeby OL11:12:19
Märit KarlströmOK Linné11:14:37
Henrik HanssonJärfälla OK11:18:27
Bernhard KlingOK Rodhen11:38:04
Jonas StåhlbrandtRasbo IK12:21:51
Patrik FagerströmOK Österåker

Öppen motion 7

4 050 m, 44 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andrea BalakovaNyköpings OK10:46:38
Cecila ArvidsonOK Österåker10:47:24
Ulf CarnbyTäby OK10:47:46
Johan OhlströmIF Thor10:49:33
Erik ÅkessonIFK Lidingö SOK10:54:22
Lars MaxénTimrå SOK10:55:21
Matilda DammvikStora Tuna OK10:56:19
Ann-Beth JonssonTäby OK10:58:54
Mats WallinTäby OK10:58:57
Gustav WallinTäby OK10:59:06
Stig LarssonLänna IF11:01:50
Håkan BrandbergLånghundra IF11:04:16
Sara BergqvistNAIS Orienteringsklubb11:04:37
Helen GlänneforsSöders-Tyresö11:10:24
Kerstin GustafssonOK Gränsen11:11:41
Anders RahmqvistIFK Lidingö SOK11:11:51
Jennie Hellström OlssonOK Linné11:13:35
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL11:14:56
Åsa GidingVallentuna-Össeby OL11:15:19
Marie StrandOK Österåker11:18:30
Kerstin FrænellSundsvalls OK11:19:06
Gabriella MelinOK Rodhen11:21:20
Magnus GraasOK Linné11:22:46
Tove HammarbergJärfälla OK11:24:24
Katarina AlnehällTäby OK11:25:20
Britt-Inger JanssonOK Linné11:25:40
Arto AlnehällTäby OK11:26:25
Karin HannrupIF Thor11:29:58
Eva EnströmOK Linné11:30:00
Ingela JohanssonTäby OK11:30:32
Jonna LundbäckJärfälla OK11:32:11
Veronica RedtzerAttunda OK11:32:12
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:36:36
Anne-Chr SchunnessonAttunda OK11:42:32
Johanna MaxénStora Tuna OK11:45:06
Ida WikströmIFK Lidingö SOK11:50:03
Åsa SandTullinge SK11:53:40
Per GrundbergRimbo SOK11:53:50
Helena WidegrenIF Thor11:58:37
Louise MaxénTimrå SOK12:02:16
Bernt-Olof GustafssonTäby OK12:03:06
Daniel ÖrnIK Hakarpspojkarna12:19:08
Mikael AnderssonOK Österåker12:22:15
Kristina TinglöfDegerfors OK

Öppen motion 8

5 050 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bodic NorrbomPuppy TS10:46:50
Stefan P SvanströmOK Österåker10:53:44
Henrik DikvallWaxholms OK10:57:10
Peter VestmanOK Österåker10:57:27
Jakob WestmanlOK Österåker11:00:13
Stefan NorellAttunda OK11:02:25
Linnea BörjarsCentrum OK11:03:03
Roger GlänneforsSöders-Tyresö11:03:46
Maria SchmiterlöwHjobygdens OK11:05:21
Magnus SneitzJärfälla OK11:09:28
Christian HjalmarssonIFK Lidingö SOK11:11:12
Lars GustafssonOK Gränsen11:11:18
Jan FogebyJärfälla OK11:18:10
Lars-Olof JanssonOK Linné11:43:05
Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF12:07:38
Robert JohanssonTäby OK12:08:13
Torbjörn JohanssonIF Thor12:16:09
Johan StridhAttunda OK12:19:40
Ulf ÅströmOK Roslagen12:30:47

Öppen motion 9

8 140 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
niklas nilssonStockholmspolisen IF10:45:01
Gunnar JohanssonSkarpnäcks OL10:45:04
Erik MelinOK Linné11:11:02
Andreas NordforsStora Tuna OK11:15:21
Magnus BacklundSödertälje IF11:18:08
Robin PousetteLånghundra IF11:20:02
Roger NilssonOK Linné11:29:34
Nina LundkvistOK Österåker11:42:45
Björn HannrupIF Thor11:47:29
Magnus JohanssonNyköpings OK11:53:10
Linus NorrbomAttunda OK12:19:06
Nils OlssonOK Linné12:24:06
Per LjungStockholms OK12:27:09
Mårten FrendeliusKamrat och IF KIF12:37:32

Annonser

Orienteringsmagasinet 1 kr