Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, lång, publiktävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång, publiktävling
Arrangörsorganisationer: OK Skogsfalken / OK Vilse 87
Datum: söndag 18 september 2016

D21

3 850 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia BrattOK Orion09:30
Leena Kuusipohja JohanssonLahden Suunnistajat-3709:32
Maria JohanssonTorsås OK09:34
Jessica KarlssonOK Torfinn09:36
Maureen Olsson LoLunds OK09:38
Jennifer GullFK Friskus-Varberg09:40

H21

4 650 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ruslan GlebovOK Ravinen09:29
Håkan GunnarssonFK Göingarna09:31
Fredrik BerntssonSkåneslättens OL09:33
Christian HåkanssonRonneby OK09:35
Johnny NimvikLunds OK09:37
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OK09:39
Ulrik MagnussonHalmstad OK09:41
Gustav OlssonTorsås OK09:43
Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK09:45
Jesper HåkanssonFK Göingarna09:47
Björn AnderssonKarlskrona SOK09:49
Tomas HallménOK Tisaren09:51
Ingemar ErikssonRonneby OK09:53

H16

3 650 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Simon GiselssonRonneby OK09:31

D14

2 910 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda SvenssonOK Orion09:30
Ella BrattOK Orion09:32
Filippa SöderbergKalmar OK09:34
Nellie NilssonOK Orion09:36

H14

2 970 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus VernströmRonneby OK09:38
Anton TörnqvistKarlskrona SOK09:40
Simon FogelströmTorsås OK09:42
Olle EkbringKexholms SK09:44
Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK09:46
Jakob WilhelmssonKarlskrona SOK09:48
Edvin SelinFK Göingarna09:50
Hugo LarssonKarlskrona SOK09:52
Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad09:54
Fabian AnderssonRonneby OK09:56
Maxim OmelchenkoKarlskrona SOK09:58
Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:00

D12

2 380 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Vendela SturekSOK Viljan09:30
Lisa SwartzOK Orion09:32
Emma ZettervallKarlskrona SOK09:34
Tuva SelinFK Göingarna09:36
Sandra WiduchKarlskrona SOK09:38
Hanna AlsiöIF Hagen09:40

H12

2 380 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker OlssonStigmännen Karlshamns OK09:42
Nils SwartzOK Orion09:44
Johan BjörckOK Älme09:46
Svante SelinFK Göingarna09:48
Melker LarssonOK Orion09:50
Leo HaraldssonStigmännen Karlshamns OK09:52
Erik OlssonFrosta OK09:54
Oskar ErikssonRonneby OK09:56
Markus LjungqvistKexholms SK09:58
Svante LorentzsonStigmännen Karlshamns OK10:00
Erik NilssonOK Pan-Kristianstad10:02
Axel BrattOK Orion10:04
Oskar NyquistEmmaboda Verda OK10:06
Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad10:08
Erik JönssonStigmännen Karlshamns OK10:10
Wilmer SelinFK Göingarna10:12

D10

2 030 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elin SaleskogRonneby OK09:30

H10

2 030 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alfred OlssonLunds OK09:32
Arvid ErikssonRonneby OK09:34
Kasper FagerKarlskrona SOK09:38
Wille VernströmRonneby OK09:40
Hjalmar AxelssonFK Göingarna09:42
Nils NyquistEmmaboda Verda OK09:44
Jakob OmelchenkoKarlskrona SOK09:46

D35

3 580 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:05
Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:07
Karin LindqvistRonneby OK10:09

H35

4 550 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad09:31

D40

3 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Malin SvenssonOK Orion09:33
Camilla SelinFK Göingarna09:35
Jessica BjörckOK Älme09:37
Christina OlssonSkåneslättens OL09:39
Linda LarssonKarlskrona SOK09:41

H40

4 190 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Magnus OlssonTorsås OK09:42
Erik BengtssonFK Åsen09:44

D45

3 300 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Louise AxelssonFK Göingarna09:46
Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK09:48
Lena LindmanFinspångs SOK09:50
Hanne FoghOK Sorø09:52
Anna EkbringKexholms SK09:54

H45

4 110 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats KarlssonIF Hagen09:30
Magnus TrofastBredaryds SOK09:32
Patrik EvebornOK Roxen09:34
Tobias BorgerKalmar OK09:36
Niklas EdvardssonHästveda OK09:38
Johan JacobssonOK Orion09:40
Anders MalmqvistMotala AIF OL09:42
Håkan AxelssonFK Göingarna09:44
Yuri OmelchenkoOK Orion09:46
Thomas JosarpFK Friskus-Varberg09:48
Fabian LjungqvistLunds OK09:50
Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan09:52
Jonas PerssonTorsås OK09:54
Håkan ErikssonHästveda OK09:56
Lars-Ola LarssonOK Orion09:58
Niklas KronkvistÖrkelljunga FK10:00
Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:02
Per WikströmHästveda OK10:04
Olle LindmanFinspångs SOK10:06
Anders SelinFK Göingarna10:08
Magnus GraadRonneby OK10:10

D50

3 020 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christel OlssonFK Åsen09:55
Ingrid JohanssonLaholms IF OK09:58
Annika JosefssonKarlskrona SOK10:01
Åsa AlsiöIF Hagen10:04
Ingela AnderssonLunds OK10:07
Gunilla GustafssonOK Orion10:10
Eva PetterssonKarlskrona SOK10:13
Britt-Marie BengtssonFK Åsen10:16
Lena SwartzOK Orion10:19
Anita WehlinSkogspojkarnas OK10:22
Anna JohanssonJönköpings OK10:25
Anne LindellKalmar OK10:28

H50

3 690 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars ErikssonHjärnarps OL09:34
Peter HedbergLunds OK09:36
Anders NilssonOK Orion09:38
Magnus PorleVäxjö OK09:40
Mats LjungqvistKexholms SK09:42
Bengt-Åke BerntssonSkåneslättens OL09:44
Glen HåkanssonVäxjö OK09:46
Kent KlassonHestra IF09:48
Per-Ola MelanderStigmännen Karlshamns OK09:50
Sven LundgrenVäxjö OK09:52
Stefan PålssonSkåneslättens OL09:54
Jan SvenssonOK Orion09:56
Mats SöderbergKalmar OK09:58

D55

2 940 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva WildmarkFK Boken09:30
Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK09:32
Eva TollsternVäxjö AIS09:34
Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK09:36
Christina SegerslättSkåneslättens OL09:38
Ewa RoosHelsingborgs SOK09:40
Lena RunessonOK Vivill09:42
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK09:44
Mona PalmLessebo OK09:46
Ingela EkelövSkåneslättens OL09:48
Mariann JohanssonKexholms SK09:50
Kristina JohanssonKalmar OK09:52
Inger FrickFK Göingarna09:54

H55

3 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK09:55
Göran MånssonKarlskrona SOK09:57
Benjamin ViebkeMalmö OK09:59
Ingemar MånssonRonneby OK10:01
Ove LernåKalmar OK10:03

D60

2 670 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Siv LarssonVäxjö AIS09:34
Kristin JohanssonKarlskrona SOK09:36
Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad09:38
Carina LidforssJärla Orientering09:40
Ingrid E StrömRonneby OK09:42
Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK09:44
Vivianne LindstamSol Tranås09:46
Gunilla AnderssonKarlskrona SOK09:48

H60

3 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo JanssonStigmännen Karlshamns OK09:43
Lars ForsstedtSöders-Tyresö09:45
Kenneth FagerKarlskrona SOK09:47
Bengt AspvallRonneby OK09:49
Jan-Ola KarlssonOK Njudung09:51
Ingmar EkelövSkåneslättens OL09:53
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad09:55
Ken RagnarssonOK Kompassen09:57
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad09:59
Thomas DagsbergOK Orion10:01
Arne AnderssonOK Torfinn10:03
Per NilssonStigmännen Karlshamns OK10:05
Leif JohanssonKexholms SK10:07
Håkan ForsmanRonneby OK10:09

D65

2 620 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena OlssonOK Orion09:31
Ingalill NilssonStigmännen Karlshamns OK09:34
Karin LarssonOK Kompassen09:37
Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK09:40
Åsa StåhlHjärnarps OL09:43
Ann-Helen LinnersjöOK Orion09:46
Ulla-Britt KarlssonVäxjö OK09:49
Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK09:52

H65

3 260 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt StåhlHjärnarps OL09:31
Agne BengtssonOK Kompassen09:33
Nils-Erik BondessonFrosta OK09:35
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK09:37
Gert OlssonTockarps IK09:39
Håkan NilssonMalmö OK09:41
Göran LarssonOK Kompassen09:43
Nils-Arne HåkanssonStigmännen Karlshamns OK09:45
Gert OlssonSkåneslättens OL09:47
Thomas JohanssonStigmännen Karlshamns OK09:49
Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK09:51
Olle GranathSurahammars SOK09:53
Lars PerssonOK Kompassen09:55
Kenth SundgrenSkåneslättens OL09:57
Sven-Olof LarssonVäxjö AIS09:59
Tommy HeldFK Åsen10:01
Leif SandgrenFrosta OK10:03
Krister NilssonVäxjö OK10:05
Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK10:07
Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK10:09
Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK10:11
Roger BergvikVäxjö OK10:13
Lennart AnderssonOK Orion10:15
Björn PalmLessebo OK10:17

D70

2 610 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Berit NilssonOK Älme09:30
Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK09:33
Berit ByströmOK Virdarna09:36
Torill SvendsenFrosta OK09:39
Maja-Stina MalmqvistFK Vittus09:42
Gullevi SvenssonRonneby OK09:45
Britt RangertIK Ymer09:48
Ulla BergqvistStigmännen Karlshamns OK09:51
Gunilla GrönbladHärlövs IF09:54
Bodil RuterOK Älme09:57
Gull SvenssonTockarps IK10:00
Birgitta OlssonRonneby OK10:03
Karin BengtssonOK Kompassen10:06
Ann-Mari PerssonVäxjö OK10:09

H70

3 070 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christer GrönbladHärlövs IF09:32
Inge PerssonFK Boken09:35
Yngve MagnussonOK Orion09:38
Sven RuterOK Älme09:41
Benkt AnderssonFrosta OK09:44
Bengt BergmanLunds OK09:47
Erling EkelöfVärend GN OL09:50
Bertil OttossonFK Göingarna09:53
Tommy OlssonKarlskrona SOK09:56
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad09:59
Waste ByströmOK Virdarna10:02
Nils KarlssonVäxjö AIS10:05
Kent EkdahlEmmaboda Verda OK10:08
Kjell MånssonKarlskrona SOK10:11
Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK10:14
Lars HenrikssonOK Älme10:17
Björn LinnersjöOK Orion10:20
Leif LindströmNybro OK10:23

D75

2 190 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
MariAnn SvenssonVäxjö AIS09:32

H75

3 060 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hagbert PerssonVäxjö OK09:31
Stig KarlssonTorsås OK09:33
Ragnar OlssonRonneby OK09:35
Roland EdvinssonFK Göingarna09:37
Göran ThourVärend GN OL09:39
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad09:41
Ingemar SvenssonLunds OK09:43
Roland KarlssonRonneby OK09:45
Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad09:47
Bo SvenssonTockarps IK09:49
Göran FolkessonRonneby OK09:51
Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK09:53

D80

2 160 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Clarie EkOK Pan-Kristianstad09:30

H85

2 370 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sven SvenssonKarlskrona SOK09:30
Sture JanssonEmmaboda Verda OK09:32

U1

1 990 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johan JönssonStigmännen Karlshamns OK09:25:14
Olle SaleskogRonneby OK09:32:11
Meja HåkanssonRonneby OK10:17:08
Olof ÅkessonOK Orion10:26:54
Carl ÅkessonOK Orion10:26:57

U2

2 230 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olof NyquistEmmaboda Verda OK09:01:51
Sonia KurashovaFK Åsen10:08:02
Viktor WerkströmStigmännen Karlshamns OK10:31:29
Malva LarssonOK Orion10:34:28

Öppen motion 1

2 230 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sophie WiduchKarlskrona SOK09:36:27
Ann-Christin ÖstberghKarlskrona SOK09:41:03
Christer HaraldssonStigmännen Karlshamns OK09:44:39
Nettan HaraldssonStigmännen Karlshamns OK09:44:41
Gunilla LagerlövStigmännen Karlshamns OK10:28:49

Öppen motion 3

2 550 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ottilia ÅkessonOK Orion09:00:00
Maria BergstrandMotala AIF OL09:04:40
Carina ErikssonHjärnarps OL09:15:42
Jennie SaleskogRonneby OK09:19:21
Anne HammarskiöldLunds OK09:25:26
Rosita KarlssonVäxjö AIS09:34:08
Emelie MagnussonHalmstad OK09:34:31
Johanna ErlandssonStora Tuna OK09:41:34
Kim FolanderOK Sorø09:46:04
Erik NyquistEmmaboda Verda OK09:48:15
Ulrika LjungqvistKexholms SK09:51:12
Ingrid NilssonVäxjö OK09:55:05
Helle RagnarssonOK Kompassen09:57:20
Ann-Kristin HaraldssonStigmännen Karlshamns OK09:59:07
Helena NyquistEmmaboda Verda OK10:12:04
Marina ProninaFK Åsen10:23:13
Stefan KarlssonOK Älme10:24:13
Eva JanssonOK Älme10:24:15
Eivor NydahlStigmännen Karlshamns OK10:26:03
Emil RingRonneby OK10:34:15

Öppen motion 5

3 310 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Conny AnderssonRonneby OK09:00:00
Bo BörjessonStorviks IF09:21:01
Anders AndreassonEmmaboda Verda OK09:24:23
Inge ÅkessonStigmännen Karlshamns OK09:24:51
Mari GraadRonneby OK09:25:45
Martina SturekSOK Viljan09:30:49
Björn ZettervallKarlskrona SOK09:33:10
Alice OlvegårdFK Göingarna09:33:32
Carina BerganderEksjö SOK09:37:06
Wilma BerganderEksjö SOK09:38:37
Semona NilssonOK Orion09:39:14
Åke ÖstberghKarlskrona SOK09:41:06
Ella KarlssonSnättringe SK09:42:06
Sandra NilssonFK Åsen09:51:27
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad09:54:20
Marie SvenssonFK Åsen09:56:03
Josefin SällbergFK Åsen10:00:03
Hanna ErixonOK Vilse 8710:05:57
Anna-Maria LarssonStigmännen Karlshamns OK10:11:13
Louise RolanderOK Pan-Kristianstad10:17:03
Fabian EvertssonLessebo OK10:17:50
Jakob SvenssonOK Pan-Kristianstad10:18:47
Linda JanssonOK Älme10:21:43
Olga NormanStigmännen Karlshamns OK10:30:45
Liselott JönssonStigmännen Karlshamns OK10:30:46
Hanna RingRonneby OK10:34:23

Öppen motion 7

3 310 m, 49 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Cecilia WestströmSundbybergs IK09:01:38
Sven-Åke KarlssonIK Hakarpspojkarna09:01:53
Anna LevinSvaide Roma SOK09:03:19
Håkan RedtzerAttunda OK09:05:41
Bibi SilvemarkDalaportens OL09:07:15
Anders SilvemarkDalaportens OL09:07:17
Ingemar WidénKFUM Örebro OK09:08:29
Pirkko HammarströmOK Måsen09:09:55
Johan HammarströmOK Måsen09:10:24
Anna-Lena JacobssonDegerfors OK09:12:22
Helena HolmOK Roxen09:14:33
Stefan CaleklintKarlskrona SOK09:16:01
Susanna CaleklintKarlskrona SOK09:17:33
LarsOwe StrömRonneby OK09:20:51
Lena StrandMarkaryds FK09:22:25
Jenny VinbladLunds OK09:24:26
Salomonsson IngridSkåneslättens OL09:24:29
Harriet KarlssonTorsås OK09:25:20
Thomas VinbladLunds OK09:26:47
Christer SvenssonRonneby OK09:26:58
Magnus LarssonKarlskrona SOK09:27:13
Carin BergmanLunds OK09:29:43
Jonas AnderssonOK Norrvirdarna09:30:15
Ia GranatSurahammars SOK09:30:52
Ingrid NilssonStigmännen Karlshamns OK09:32:02
Katarina FastOK Pan-Kristianstad09:32:26
Ann-Katrin AlmquistFK Göingarna09:32:39
Fredrik SturekSOK Viljan09:32:55
Erik MöllerArboga OK09:35:06
Hampus LarssonFK Göingarna09:38:51
Ruben EdvardssonHästveda OK09:38:55
Monika LydinOK Kontinent09:39:45
Maria HåkanssonVäxjö OK09:42:46
Bengt-Åke NilssonOK Torfinn09:43:16
Roland ErikssonHästveda OK09:45:16
Helen NilssonHärlövs IF09:45:22
Rebecca SvenssonVärend GN OL09:45:37
Kent TörnqvistKarlskrona SOK09:48:40
Lisa KumlinVäxjö OK09:52:43
Eva OlssonFrosta OK09:53:08
Aymonn AnderssonOK Dacke09:54:46
Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK09:54:58
Mats PeterssonStigmännen Karlshamns OK09:58:03
Leif KarlssonFrosta OK09:59:45
Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK10:07:50
Fredrik EvertssonLessebo OK10:18:17
Christina EvertssonLessebo OK10:19:12
Susanne JohannessonRonneby OK10:30:37
Mats WidesjöStigmännen Karlshamns OK10:34:20

Öppen motion 8

4 540 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Patrick DjerfLerums SOK09:00:32
Stefan AronssonKFUM Örebro OK09:05:31
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL09:06:01
Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK09:06:47
Anders DalhammerOK Roxen09:07:45
Tomas AnderssonOK Tor09:08:33
Albin ArleboKFUM Örebro OK09:09:01
Johan ArleboKFUM Örebro OK09:11:58
Sven GiselssonRonneby OK09:18:19
Anton ÖsterbladKarlskrona SOK09:20:28
Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna09:23:18
Eva PerssonVäxjö OK09:25:51
Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK09:28:11
Göran FastOK Pan-Kristianstad09:29:04
Anders KarlssonSnättringe SK09:42:43
Magnus ThörnbladRonneby OK09:44:05
Tomas NilssonStigmännen Karlshamns OK09:44:34
Rasmus SvenssonVärend GN OL09:45:27
Charlotte LindkvistLeksands OK09:45:30
Jan ÅhlundOK Nolaskogsarna09:46:26
Anders BjörkénStigmännen Karlshamns OK09:48:09
Maria SibilevaKarlskrona SOK09:49:03
Kristian DahlströmIFK Mora OK09:56:59
Lars DahlHärlövs IF10:01:09
Sofia DahlHärlövs IF10:02:14
Tobias BlomqvistOK Vilse 8710:04:35
Lasse August HeiwegTisvilde Hegn OK10:05:10
Hans-Inge HanssonFrosta OK10:09:09
David BengtssonFK Åsen10:09:43
Emil FolinoKarlskrona SOK10:13:00
Paul  IripKlubblös10:19:08
Dorothea MûllerPan Kristianstad10:19:34
Anne JohanssonKarlskrona SOK10:23:04
Ulf JohanssonKarlskrona SOK10:25:06
Magnus  JohanssonFörsvarsmakten10:30:01
Sven EngströmLinköpings OK10:31:25
Moltas ViebkeMalmö OK10:32:26

Annonser