Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för GMOK Vårtävling

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: GMOK Vårtävling
Arrangörsorganisation: Göteborg-Majorna OK
Datum: söndag 10 april 2011

D21 Elit

8 940 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
221 Amilia Björklund Sävedalens AIK 09:57
222 Viktoria Ernstsson FK Göingarna 09:59
223 Ulrika Lindstam Sol Tranås 10:01
224 Sara Prince Sävedalens AIK 10:03
225 Lotta Saetre OK Landehof 10:05
226 Emma Andersson Sävedalens AIK 10:07
227 Anna Forsberg OK Kolmården 10:09
228 Christina Maria Kasin Kongsberg o-lag 10:11
229 Anna Ulvensøen OL Tønsberg og Omegn 10:13
230 Silje Uhlen Maurset Ås-UMB Orientering 10:15
231 Camilla Engstrand Sävedalens AIK 10:17
232 Urszula Morawska Kongsberg o-lag 10:19
233 Oda Wennemo Raumar OL 10:21
234 Mari Helgerud Kongsberg o-lag 10:23
235 Silje Ekroll Jahren Sävedalens AIK 10:25

H21 Elit

13 230 m, 45 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Patrik Martner IFK Göteborg 10:00
201 Christian Tingström Göteborg-Majorna OK 10:02
202 Max Coxner Lerums SOK 10:04
203 Dag Steinar Ragvin Skien OK 10:06
204 Alexander Westberg OK Tranan 10:08
205 Mikael Lundqvist Falkenbergs OK 10:10
206 Stefan Ring OK Löftan 10:12
207 Lasse Suonpää IFK Göteborg 10:14
208 Henrik Lundgren Sävedalens AIK 10:16
209 Eirik Rustad Raumar OL 10:18
210 Rickard Holmqvist Hestra IF 10:20
211 Eskil Kinneberg Raumar OL 10:22
212 Gleb Tikhonov Kongsberg o-lag 10:24
213 Øyvind Helgerud Halden SK 10:26
214 Erik Engstrand IFK Göteborg 10:28
215 Anders Hultgren OK Pan-Kristianstad 10:30
216 Erik Classon OK Orinto 10:34
217 Mattias Nilsson Vänersborgs SK 10:36
218 Markus Johansson IFK Göteborg 10:38
219 Vetle Ruud Bråten Raumar OL 10:40
220 Niclas Tjernlund OK Vilse 87 10:42
221 Eirik Kamstrup Hovind Raumar OL 10:44
222 John Persson IFK Göteborg 10:46
223 Albert Mollén Sävedalens AIK 10:48
224 Thomas Ljung IK Ymer 10:50
225 Bjørn Ekeberg IL Tyrving 10:52
226 Ulrik Lassen IFK Göteborg 10:54
227 Ivan Sirakov Kongsberg o-lag 10:56
228 Tobias Lindell Vänersborgs SK 10:58
229 Simen Rustad Raumar OL 11:00
230 Ilya Belianka Sävedalens AIK 11:02
231 Johan Högstrand Markbygdens OK 11:04
232 Per-Åke Bligård OK Vilse 87 11:06
233 Trygve Tømta Raumar OL 11:08
234 Morten Weber Bergesen Kongsberg o-lag 11:10
235 Per-Anders Eggertsen IFK Göteborg 11:12
236 David Johansson Hestra IF 11:14
237 Morten Urdal Bakke Kongsberg o-lag 11:16
238 Patrick Hofmeister IK Hakarpspojkarna 11:18
239 Øyvind Lund Raumar OL 11:20
240 Harri Luchsinger Kongsberg o-lag 11:22
241 Fredrik Persson IFK Göteborg 11:24
242 Torben Wendler Raumar OL 11:26
243 Tobias Thorsson OK Löftan 11:28
244 Aaron Prince Sävedalens AIK 11:30

D20 Elit

6 830 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
241 Anette Baklid Konnerud IL 10:43
242 Ida Mari Borge Hovi Porsgrunn OL 10:45
243 Maren Jansson Haverstad Konnerud IL 10:47
244 -Maja Knutsen Porsgrunn OL 10:49
245 Maren Mohagen Hansen Konnerud IL 10:51
246 Marie Hammer Håversen Raumar OL 10:53
247 Synne Baklid Konnerud IL 10:55

D18 Elit

5 640 m, 21 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
261 Frida Brogren Kungälvs OK 09:59
262 Kamilla Olaussen Fredrikstad SK 10:01
263 Josefin Andersson Markbygdens OK 10:03
264 Guro Vassend Porsgrunn OL 10:05
265 Madeleine Attfors Sävedalens AIK 10:07
266 Gry Granstedt Halden SK 10:09
267 Elin Högstrand Markbygdens OK 10:11
268 Lina Andersson Trollhättans SOK 10:13
269 Marie Styrvold Porsgrunn OL 10:15
270 Frida Björklund Sjövalla FK 10:17
271 Filippa Spånér Sävedalens AIK 10:19
272 Ida Wenklo Kungälvs OK 10:21
273 Marie Nordbye Nybø Konnerud IL 10:23
274 Emma Almehed Frölunda OL 10:25
275 Christine J. Helgerud Kongsberg o-lag 10:27
276 Anna Wallin Sjövalla FK 10:29
277 Amanda Claesson Sävedalens AIK 10:31
278 Linnea Gustafsson Uddevalla OK 10:33
279 Linnea Wahlgren Sjövalla FK 10:35
280 Erika Lindqvist Sävedalens AIK 10:37
281 Anne Hansson Markbygdens OK 10:39

H18 Elit

8 020 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
401 Anton Karlsson OK Kullingshof 10:19
402 Sjur Borge Hovi Skien OK 10:21
403 Fredrik Raastad Skien O-klubb 10:23
404 Niklas Helmertz Frölunda OL 10:25
405 Sondre Ruud Bråten Raumar OL 10:27
406 Emil Ahlbäck Fossum IF 10:29
407 Sindre Sandven Kongsberg o-lag 10:31
408 Erik Lenning Skåneslättens OL 10:33
409 Borger Melsom Fossum IF 10:35
410 Håvard Haga Raumar OL 10:37
411 Albin Petrén Kungälvs OK 10:39
412 Sigurd Flågan Kongsberg o-lag 10:41
413 Mathias Drage Kongsberg o-lag 10:43

D21

6 870 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Linda Martinsson IF Marin Väst 10:17
Frida Wallström Sävedalens AIK 10:19
Katja Ekroll Jahren Bakkkelagets SK 10:21
Carolina Klasson Sävedalens AIK 10:23
Linda Skog OK Reftele 10:25
Ellen Larsson Sävedalens AIK 10:27
Anna Martner FK Herkules 10:29
Josefin Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:33
Lisa Palm Sävedalens AIK 10:35

H21

8 030 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Dan Winnberg IK Trenne Ullared 10:49
Jonas Sommerstad Juveli Lillomarka OL 10:51
Martin Ahlqvist Frölunda OL 10:53
Markus Båth IFK Göteborg 10:55
Erik Håkansson IK Uven 10:57
Mikael Andersson IF Rigor 10:59
Martin Frisk Markbygdens OK 11:01
Jonas Höijer Mölndal Outdoor IF 11:03
Fredrik Andersson IF Rigor 11:05
Mikael Nilsson Snättringe SK 11:07
Niclas Nilsson IFK Göteborg 11:09
Daniel Netz Vänersborgs SK 11:11
Magnus Strand OK Landehof 11:13
Mattias Linell IF Thor 11:15
Max Karle OK Skogshjortarna 11:17
Rikard Pentonen IFK Göteborg 11:19
Daniel Hägerstrand Kungälvs OK 11:21

D21 Kort

5 010 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lena Max Frölunda OL 10:22
Isa Anette Baklid Heggedal Konnerud IL 10:24
Elin Johansson Mölndal Outdoor IF 10:26
Helene Lund-Johansen Ås-UMB Orientering 10:28
Emma Sigvardsson FK Friskus-Varberg 10:30
Anna Broberg IF Marin Väst 10:32
Desiré Rex OK Landehof 10:34
Synnøve Nybø Konnerud IL 10:36
Hanna Weimann IK Uven 10:38

H21 Kort

8 030 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Björn Persson Växjö OK 11:09
Sebastian Hasselblom FK Friskus-Varberg 11:11
Marcus Ullman OK Alehof 11:13

H18

6 510 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hampus Hammersberg Frölunda OL 11:07
Jacob Thomas Lerums SOK 11:09

D17-20 Kort

4 640 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jessika Roos Enkvist OK Landehof 10:28
Ronja Arvidsson Skåneslättens OL 10:30

D16

4 640 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Ulrika Toftered IF Rigor 09:54
2 Minda Langmoen Kungälvs OK 09:56
3 Erica Pettersson Sjövalla FK 09:58
4 Sofia Helmertz Frölunda OL 10:00
5 Elin Kjellsson Falkenbergs OK 10:02
6 Jennifer Hallel Sjövalla FK 10:04
7 Lovisa Leman Göteborgs SK 10:06
8 Moa Gustafsson Uddevalla OK 10:08
9 Danielle Fröstad Kungälvs OK 10:10
10 Tonje Vassend Porsgrunn OL 10:12
11 Linnea Bergstrand Kungälvs OK 10:14
12 Elin Classon OK Orinto 10:16
13 Åsne Skram Trømborg Kongsberg o-lag 10:18
14 Clara Wallin Sjövalla FK 10:20
15 Sara Josarp FK Friskus-Varberg 10:22
16 Felicia Stuhlhofer OK Landehof 10:24
17 Klara Pålsson Kungälvs OK 10:26

H16

5 640 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Oskar Stenberg OK Skogshjortarna 10:19
102 Karl Karlsson OK Kullingshof 10:21
103 Filip Wadsten OK Landehof 10:23
104 Paul Martin Remme Porsgrunn OL 10:25
105 Tobias Pentonen Hestra IF 10:27
106 Karl Rydén Sjövalla FK 10:29
107 Tim Jonasson Frölunda OL 10:31
108 Sigur Heggedal Kongsberg o-lag 10:33
109 Rickard Norlin Kungälvs OK 10:35
110 Erik Larsson Lerums SOK 10:37
111 Nils Holthoff Sjövalla FK 10:39
112 Johannes Kuhlin Göteborg-Majorna OK 10:41
113 Jonatan Bernhed Sävedalens AIK 10:43
114 Erik Persson Markbygdens OK 10:45
115 Heino Ollin Sävedalens AIK 10:47
116 David Udén Göteborg-Majorna OK 10:49
117 Gustav Boquist IK Uven 10:51
118 Johan Höglund FK Herkules 10:53
119 Aleksander Løe Myrling Kongsberg o-lag 10:55
120 Oscar Renberg Sävedalens AIK 10:57
121 Arvid Våg Lerums SOK 10:59
122 Andreas Saunes Kongsberg o-lag 11:01
123 Mattias Johansson Stångenäs AIS 11:03
124 Gustav Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 11:05
125 Fredrik Lind Frölunda OL 11:07
126 Joakim Logren Sjövalla FK 11:09
127 Petter Glenn Östman Göteborg-Majorna OK 11:11
128 Filip Sverlinger Tolered-Utby Ol-klubb 11:13
129 John Gabrielsson Sävedalens AIK 11:15
130 Gustaf Sparrevik Lerums SOK 11:17
131 Niklas Frisk Markbygdens OK 11:19
132 Håvard Myhre Kongsberg o-lag 11:21
133 Oskar Lindqvist Sävedalens AIK 11:23
134 Oskar Vamling Frölunda OL 11:25
135 Jesper Mattsson Göteborg-Majorna OK 11:27
136 Erik Hagman Lerums SOK 11:29

D16 Kort

3 610 m, 3 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Matilda Thorup Sjövalla FK 10:08
Lisa Johansson FK Friskus-Varberg 10:10
Annie Andreasson Frölunda OL 10:12

H16 Kort

3 610 m, 7 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Jonsson Stenungsunds OK 10:21
Mattias Jonsson Stenungsunds OK 10:23
Jacob Lövstedt Sjövalla FK 10:25
Tommy Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 10:27
Arvid Hammar Frölunda OL 10:29
Filip Leman Göteborgs SK 10:31
Dennis Karström Frölunda OL 10:33

D14

3 710 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Ella Wallinder Göteborg-Majorna OK 10:44
Marie Olaussen Fredrikstad SK 10:46
Elvira Sellgren Göteborg-Majorna OK 10:48
Elin Pettersson Sjövalla FK 10:50
Hanna Åberg OK Landehof 10:52
Emma Renberg Sävedalens AIK 10:54
Sara Almehed Frölunda OL 10:56
Astrid Styrvold Porsgrunn OL 11:00
Hanna Johansson FK Friskus-Varberg 11:02
Emma Himmelmann Sjövalla FK 11:04
Kajsa Jungbjer Göteborg-Majorna OK 11:06
Gina Granstedt Halden SK 11:08
Moa Kuhlin Göteborg-Majorna OK 11:10
Lina Pålsson Kungälvs OK 11:12
Rebecka Schäfer Tolered-Utby Ol-klubb 11:14
Saga Backteman Lerums SOK 11:16
Kerstin Wadman Göteborg-Majorna OK 11:18

H14

3 710 m, 24 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Edvin Alstéus OK Tranan 09:59
Anton Boberg IF Rigor 10:01
Simon Wulfsberg Tolered-Utby Ol-klubb 10:03
Simon Olausson OK Tranan 10:05
Jonas Toftered IF Rigor 10:07
Ivar Sörqvist Markbygdens OK 10:09
Ludvig Holmberg OK Tranan 10:11
Linus Andersson OK Skogshjortarna 10:13
Erik Björklund Sjövalla FK 10:15
William Johnsson OK Skogshjortarna 10:17
Karl Hammersberg Frölunda OL 10:19
Johan Lenning Skåneslättens OL 10:21
Lorentz Thelberg IK Uven 10:23
Rasmus Arfwedson Frölunda OL 10:25
Joel Leander OK Landehof 10:27
Adam Broberg IF Rigor 10:29
Håkon Raadal Bjørlo Halden SK 10:31
Mathias Undeland IFK Göteborg 10:33
Otto Stuhlhofer OK Landehof 10:35
Linus Sundberg OK Skogshjortarna 10:37
Olle Josarp FK Friskus-Varberg 10:39
Johan Lamm Frölunda OL 10:41
Albin Pålsson Kungälvs OK 10:43
Mattias Udén Göteborg-Majorna OK 10:45

D14 Kort

2 670 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Sara Heslyk OK Landehof 10:34
Ellen Granath Tolered-Utby Ol-klubb 10:36
Kajsa Magnusson Tolered-Utby Ol-klubb 10:38
Olivia Ullman OK Alehof 10:40
Joyce Reis Tolered-Utby Ol-klubb 11:05

H14 Kort

2 670 m, 6 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niclas Sparrevik Lerums SOK 10:06
Marcus Braun Tolered-Utby Ol-klubb 10:08
Carl Börnstedt Tolered-Utby Ol-klubb 10:10
Simon Johansson Tolered-Utby Ol-klubb 10:12
Johan Knutsson Lerums SOK 10:14
Simon Fransson Tolered-Utby Ol-klubb 10:16

D12

2 590 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Kristina Thune IK Uven 09:57
Karin Wulfsberg Tolered-Utby Ol-klubb 09:59
Agnes Boberg IF Rigor 10:01
Sara Forsberg IK Uven 10:03
Elsa Lindeblom IK Omega 10:05
Sofie Gruvesäter Tolered-Utby Ol-klubb 10:07
Hanna Boquist IK Uven 10:09
Klara Åberg OK Landehof 10:11
Hanne Vassend Porsgrunn OL 10:13
Isabella Lago Göteborg-Majorna OK 10:15
Lina Erdelius IF Rigor 10:17
Frida Andersson Göteborg-Majorna OK 10:19
Emelie Karlsson OK Landehof 10:21
Frida Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 10:23
Tuva Carlsson-Wallum Sävedalens AIK 10:25
Alice Barrefors IK Uven 10:27
Linn Himmelmann Sjövalla FK 10:29
Emelie Svensson IF Rigor 10:31
Emelie Lorén OK Landehof 10:33

H12

2 590 m, 18 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hugo Simonsson Kungälvs OK 10:31
Lukas Wadsten OK Landehof 10:33
Olle Sörqvist Markbygdens OK 10:35
Joakim Lindén Frölunda OL 10:37
Jesper Malmberg Tolered-Utby Ol-klubb 10:39
Nils Hammar Frölunda OL 10:41
Johan Hjelmér Sjövalla FK 10:43
Jørgen Baklid Konnerud IL 10:45
Emil Erikmats Sävedalens AIK 10:47
Johan Grahn IK Uven 10:49
Magnus D Johansson OK Löftan 10:51
Tim Johansson FK Friskus-Varberg 10:53
Olle Hammersberg Frölunda OL 10:55
Petter Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 10:57
Martin Lamm Frölunda OL 10:59
Elias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 11:01
Felix Falk Göteborg-Majorna OK 11:03
Oscar Karlsson Trollhättans SOK 11:05

D12 Kort

2 490 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Moa Bäckström IF Rigor 10:29
Ida Eriksson OK Landehof 10:31

H12 Kort

2 490 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Johannes Holmgren Sävedalens AIK 10:17
Tim Konradsson IK Omega 10:19
Oscar Cox Lerums SOK 10:21
Anton Magnusson Tolered-Utby Ol-klubb 10:23

D10

2 190 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jenny Baklid Konnerud IL 10:28
Ellika Groth Kungälvs OK 10:30
Felicia Lorén OK Landehof 10:32
Maria Logren Sjövalla FK 10:34
Thea Fagerström IFK Göteborg 10:36
Maria Asplund Kungälvs OK 10:38
Klara Wallinder Göteborg-Majorna OK 10:40
Elsa Aderstedt Althoff Kungälvs OK 10:42
Hanna Fuxborg Sjövalla FK 10:44
Erica Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 10:46

H10

2 190 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jesper Lagerberg Sävedalens AIK 10:02
Gustav Friman Tolered-Utby Ol-klubb 10:04
Per Nordholm Sävedalens AIK 10:06
Daniel Knutsson Lerums SOK 10:08
Johan Källström Sjövalla FK 10:10
Martin Gruvesäter Tolered-Utby Ol-klubb 10:12
Arvid Backteman Lerums SOK 10:14
Viktor Jellvert Börjeson Göteborg-Majorna OK 10:16
Adam Olsson Sjövalla FK 10:18

D35

5 930 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Susanne Cox Lerums SOK 10:23
Jessica Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 11:02
Karolina Söderberg Mölndal Outdoor IF 11:04
Anna Lövgärd OK Alehof 11:06
Cecilia Groth Kungälvs OK 11:08
Lena Melvinsdotter IF Rigor 11:10
Anna Säfsten Mölndal Outdoor IF 11:12
Kristin Olsson OK Alehof 11:14
Carin Magnusson OK Tor 11:16

H35

8 030 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Niklas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 10:37
Sven Granfors Sävedalens AIK 10:39
Jan Johansson Frölunda OL 10:41
Martin Ottosson FK Göingarna 10:43
William Rex OK Landehof 10:45
Roger Lundin FK Herkules 10:47
Erik Aderstedt Kungälvs OK 10:49
Ulf Lunnhed OK Reftele 10:51
Erik Bengtsson FK Åsen 10:53
Emil Erdelius IF Rigor 10:55
Daniel Olsson Dalsjöfors GOIF 10:57
Johan Lingsten Mölndal Outdoor IF 10:59
Mats Gustafsson FK Friskus-Varberg 11:03

D40

5 010 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Hanna Axmalm Sävedalens AIK 10:41
Pia Johansson OK Landehof 10:43
Sara Lorén OK Landehof 10:47
Anette Bernhed Sävedalens AIK 10:49
Malin Lamm Frölunda OL 10:51
Sofia Karlsson OK Landehof 10:53
Hilda Vassen Porsgrunn OL 10:55
Jeanette Larsson FK Friskus-Varberg 10:57
Anna Eriksson OK Landehof 10:59

H40

7 440 m, 17 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Brett Weihart OK Orinto 10:43
Martin Boberg IF Rigor 10:45
Martin Wildheim Mölndal Outdoor IF 10:47
Magnus Homann OK Orinto 10:49
Johan Åberg OK Landehof 10:51
Anders Arfwedson Frölunda OL 10:53
Stefan Holthoff Sjövalla FK 10:55
Thomas Josarp FK Friskus-Varberg 10:57
Peter Dellming IFK Göteborg 10:59
Henrik Nordholm Sävedalens AIK 11:01
Sven Arne Karlsson Trollhättans SOK 11:03
Anders Hellgren Frölunda OL 11:05
Nils Gustavsson IFK Göteborg 11:07
Gerrit Rode Fet OL 11:09
Ola Tengnér IFK Göteborg 11:11
Joakim Thelberg IK Uven 11:13
Jim Axmalm Sävedalens AIK 11:15

D45

4 470 m, 11 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Agneta Eriksson Uddevalla OK 10:11
Laila B Höglund FK Herkules 10:13
Hilde Storløkken Kongsberg o-lag 10:15
Ulrika Johansson OK Löftan 10:17
Susanne Johansson Fjärås AIK 10:19
Karin Hederskog HJS-Vansbro OK 10:21
Marie Högstrand Markbygdens OK 10:23
Helene Wengholt Johnsson OK Skogshjortarna 10:25
Anna Asplund Kungälvs OK 10:27
Karin Bergdahl Sävedalens AIK 10:29
Agneta Nordholm Sävedalens AIK 10:45

H45

6 510 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jan Grahn IK Uven 10:02
Ulrik Olsson Brattås CK 10:04
Per Olaussen Fredrikstad SK 10:06
Niclas Andersson Markbygdens OK 10:08
Bernt Berndtsson Frölunda OL 10:10
Mats Lindström OK Skärmen 10:12
Staffan Asplund Kungälvs OK 10:14
Tomas Andreasson Frölunda OL 10:18
Pär Claesson Sävedalens AIK 10:20
Johan Wettergren IK Uven 10:22
Jörgen Hallén Trollhättans SOK 10:24
Per-Arne Wahlgren Sjövalla FK 10:26
Hans Lindgren OK Skogshjortarna 10:28
Anders Lamm Frölunda OL 10:30
Hans Voksepp OK Skogshjortarna 10:32
Magnus Wide Frölunda OL 10:34
Jan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 10:36
David Gabrielsson Sävedalens AIK 10:38
Rikard Nilsson Kungälvs OK 10:40
Richard Blom Frölunda OL 10:42
Mats Dahlrot IK Uven 10:44
Lars Granum Oppsal IF Orientering 10:46
Bengt Johansson FK Friskus-Varberg 10:48
Henrik Wenklo Kungälvs OK 10:50
Erik Agrell Sävedalens AIK 10:52
Håvard Halvorsen Konnerud IL 10:54
Stefan Hammar Frölunda OL 10:56
Tomas Tranberg Markbygdens OK 10:58
Åke Andersson Trollhättans SOK 11:00
Mats G Andersson OK Skogshjortarna 11:02
Bengt Grewin Frölunda OL 11:04
Roger Hallgren IFK Göteborg 11:06

D50

4 040 m, 23 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Gunilla Gedin OK Måsen 10:06
Grete Borge Hovi Skien OK 10:08
Karin Helmertz Frölunda OL 10:10
Katarina Östling OK Skogshjortarna 10:12
Ingela Skarin Håkansson IK Uven 10:14
Monika Nilsson OK Alehof 10:16
Anne Udd Markbygdens OK 10:18
Lena Runesson OK Vivill 10:20
Lena From IK Stern 10:22
Karin Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 10:24
Catharina Carlsson Trollhättans SOK 10:26
Maria Olsson Lerums SOK 10:28
Ann Laas OK Skogshjortarna 10:30
Lisa Larsson Sjövalla FK 10:32
Lisbeth Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:34
Christina Nilsson Lerums SOK 10:36
Lena Bergstrand Kungälvs OK 10:38
Kristin Hansson Markbygdens OK 10:40
Gunilla Kreiss Järla Orientering 10:42
Marianne Thorsson IK Trenne Ullared 10:44
Berit Danielsen IL Tyrving 10:46
Maria Vamling Frölunda OL 10:48
Margareta Netz Trollhättans SOK 10:50

H50

5 930 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Björn Bältsjö Sävedalens AIK 09:54
Jan Rydén Sjövalla FK 09:56
Anders Lindén Frölunda OL 09:58
Axel Wassenius Uddevalla OK 10:00
Per Arne Arnesen Kolbotn & Skimt OL 10:02
Gunnar Håkansson IK Uven 10:04
Bo Herdersson Markbygdens OK 10:06
Peter Hammersberg Frölunda OL 10:08
Jerker Netz Trollhättans SOK 10:10
Thomas Attfors Sävedalens AIK 10:12
Sven-Olof Pålsson Kungälvs OK 10:14
Tord Hederskog HJS-Vansbro OK 10:16
Christer Bergagård Tolered-Utby Ol-klubb 10:18
Anders Björklund Sävedalens AIK 10:20
Knut Wiig Mathisen Porsgrunn OL 10:22
Lars Magnusson Tolered-Utby Ol-klubb 10:24
Håkan Wåhlander Frölunda OL 10:26
Mats Lindqvist Sävedalens AIK 10:28
Magnus Joelsson SOK 68 10:30
Andres Laas OK Skogshjortarna 10:32
Jan Granstedt Halden SK 10:34
Christer Carlsson Sävedalens AIK 10:36
Stefan Sjöblom Frölunda OL 10:38
Lars Runesson OK Vivill 10:40
Torsten Backteman Lerums SOK 10:42
Ulf Wallin Sjövalla FK 10:44
Petter Fure Oppsal IF Orientering 10:46
Maths Carlsson Tolered-Utby Ol-klubb 10:48
Bertil Thomas Lerums SOK 10:50
Karl Schneider Sävedalens AIK 10:52

D55

4 040 m, 10 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anna-Karin Granath Tolered-Utby Ol-klubb 10:54
Anne Kaill IK Omega 10:56
Gunilla Hogedal Vänersborgs SK 10:58
Eva Karlsson Uddevalla OK 11:00
Solveig Hedenblom Sjövalla FK 11:02
My Engström Lerums SOK 11:04
Ingela Nelsén Falkenbergs OK 11:06
Anneli Brander Stenungsunds OK 11:08
Christina Berggren Ljungskile FK 11:10
Ann-Britt Winnberg IK Trenne Ullared 11:12

H55

5 450 m, 20 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Peo Johansson OK Skärmen 10:42
Lars Larsson Sjövalla FK 10:44
Tomas Karlsson OK Skogshjortarna 10:46
Dan Widercrantz OK Skärmen 10:48
Rudolf Brogren Kungälvs OK 10:50
Lennart Hålsjö OK Skogshjortarna 10:52
Johan Wedlin Sävedalens AIK 10:54
Lennart Vamling Frölunda OL 10:56
Åke Johansson Rydboholms SK 10:58
Göran Berggren Ljungskile FK 11:00
Krister Strand OK Landehof 11:02
Stefan Janslätt Tolered-Utby Ol-klubb 11:04
Hans Ekberg Trollhättans SOK 11:06
Ulf Sjödin OK Skogshjortarna 11:08
Alf B Johansson FK Friskus-Varberg 11:10
Thom Sandvik Avesta OK 11:12
Per Kristian Ekeberg IL Tyrving 11:14
Pierre Karlsson OK Alehof 11:16
Bernt Andersson IF Rigor 11:18
Henrik Undeland IFK Göteborg 11:20

D60

3 550 m, 15 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Eva Alsin IK Ymer 10:37
Marianne Sellgren Sigtuna OK 10:39
Gun-Britt Fransson Emmaboda Verda OK 10:41
Lotta Börjesson Sävedalens AIK 10:43
Rosa Johansson IK Uven 10:45
Gertrud Ulla-Britt Ordasi Kungälvs OK 10:47
Inger Lindholm Fjärås AIK 10:49
Eva Britt Martner Tolered-Utby Ol-klubb 10:51
Eva Thörnblom Sjövalla FK 10:53
Karin Axelsson IK Uven 10:55
Britt-Marie Larsson SOK 68 10:57
Anita Andersson OK Skogshjortarna 10:59
Inger Alice Eismark IFK Göteborg 11:01
Marion Hallsten Uddevalla OK 11:03
Eva Blomström IK Stern 11:05

H60

5 010 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Olle Adolfsson Lerums SOK 10:26
Kent Jogeland IK Ymer 10:28
Sten Helmertz Frölunda OL 10:30
Christer Samuelsson OK Löftan 10:32
Jan Vulcan Tolered-Utby Ol-klubb 10:34
Björn Engström Lerums SOK 10:36
Lars Hogedal Vänersborgs SK 10:38
Björn Jägerström IK Uven 10:40
Håkan Winnberg IK Trenne Ullared 10:42
Sören Svensson Sjövalla FK 10:44
Lars-Olof Rönnqvist OK Löftan 10:46
Sten Blomström IK Stern 10:48
Björn Kindberg Tolered-Utby Ol-klubb 10:50
Jörgen Fransson Emmaboda Verda OK 10:52
Staffan Broberg IF Marin Väst 10:54
Georg Kapperud Oppsal IF Orientering 10:56
Jan Küchler Tolered-Utby Ol-klubb 10:58
Johnny Karlsson Uddevalla OK 11:00
Torbjörn Wikström OK Orinto 11:02
Benny Lennart Ivarsson Fjärås AIK 11:04
Kent Eriksson Lerums SOK 11:06
Jonas Larsson OK Kullingshof 11:08

D65

3 550 m, 19 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Berit Boberg IF Rigor 09:59
Lilian Samuelsson Kungälvs OK 10:01
Maud Nilsson HJS-Vansbro OK 10:03
Ing-Mari Larsson OK Löftan 10:05
Ulla Lindhe IK Stern 10:07
Eva Isaksson OK Skogshjortarna 10:09
Ann-Mari Persson Växjö OK 10:11
Ann-Britt Johansson IK Stern 10:13
Britt Rangert IK Ymer 10:15
Inga Gustavsson IK Uven 10:17
Inger Sundin OK Landehof 10:19
Ann-Britt Björkman Kungälvs OK 10:21
Christina Schedwin IK Stern 10:23
Ingrid Rex Wallström IK Uven 10:25
Ann-Christine Borg Frölunda OL 10:27
Lena Waern Trollhättans SOK 10:29
Lena Persson Malmö OK 10:31
Ingrid Cullbrand IK Stern 10:33
Barbro Andersson OK Skogshjortarna 10:35

H65

4 470 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Björn Holmer Kungälvs OK 10:08
Erling Svensson IK Trenne Ullared 10:10
Ivan Persson Malmö OK 10:12
Kjell-Åke Isaksson OK Skogshjortarna 10:14
Gunnar Vallin OK Landehof 10:16
Lennart Gustavsson IK Uven 10:18
Bengt Nilsson Hestra IF 10:20
Christer Westberg IFK Göteborg 10:22
Henrik Hvoslef IK Stern 10:24
Bengt-Olof Johansson Stångenäs AIS 10:26
Stig-Ove Toll IK Stern 10:28
Ronny Ragnarsson OK Skogshjortarna 10:30
Olof Karlsson Uddevalla OK 10:32
Dag Lorén OK Frisene 10:34
Lennart Hermansson Stenungsunds OK 10:36
Bertil Ottosson FK Göingarna 10:38
Anders Björnberg Frölunda OL 10:40
Ingemar Wiklund OK Skogsvargarna 10:42
Rune Sandberg Uddevalla OK 10:44
Bengt Börjesson OK Alehof 10:46
Ingmar Olsson Herrljunga SK Skid o OL 10:48
Bertil Hermansson Stenungsunds OK 10:50
Kalle Johansson OK Skogshjortarna 10:52
Göran Bengtsson Tockarps IK 10:54
Hans C Johansson IK Stern 10:56
Jan Larsson Sävedalens AIK 10:58
Lennart Almström IK Stern 11:00
Anders Berglund OK Skogshjortarna 11:02
Claes Green Sjövalla FK 11:04
Lars Tuvesson Ulricehamns OK 11:06
Karl-Axel Johansson IK Uven 11:08
Kjell Johansson Dalsjöfors GOIF 11:10
Thomas Åberg Tolered-Utby Ol-klubb 11:12
Bengt Mattsson OK Orinto 11:14
Ingemar Lindblom IFK Göteborg 11:16
Ronny Andersson OK Skogshjortarna 11:18
Per-Olof Fernberg IS Skanne 11:20
Henrik Bergman OK Tranan 11:22
Lars-Göran Molin Markbygdens OK 11:24
Bengt-Rune Wallström IK Uven 11:26
Jukka Rankanen Sjövalla FK 11:28

D70

3 040 m, 13 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Gull-Britt Grönberg Kungälvs OK 10:34
Margareta Emanuelsson Frölunda OL 10:36
Lisbeth Johansson OK Skogshjortarna 10:38
Inger Hallberg IK Uven 10:40
Birgit Smedberg-Nilsson Hestra IF 10:42
Lillemor Hallin OK Landehof 10:44
Lisbeth Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 10:46
Inga Persson OK Landehof 10:48
Kerstin Fredriksson Ljungskile FK 10:50
Gunnel Börjesson IK Uven 10:52
Vivi-Anne Bylund Rydboholms SK 10:54
Barbro Vallin Kungälvs OK 10:56
Barbro Blom Frölunda OL 10:58

H70

4 050 m, 24 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Lennart Nyman Hestra IF 10:00
Nils-Olov Torsell Sävedalens AIK 10:02
Roland Aasa IK Uven 10:04
Gunnar Bylund Rydboholms SK 10:06
Tore Pettersson OK Gipen 10:08
Roland Dahl IFK Göteborg 10:10
Lennart Bernhed Tolered-Utby Ol-klubb 10:12
Hans Karlsson OK Orinto 10:14
Hagbert Persson Växjö OK 10:16
JB Larsson OK Löftan 10:18
Gunnar Waern Trollhättans SOK 10:20
Ingemar Alfredsson IK Uven 10:22
Rune Arvidsson Markbygdens OK 10:24
Göte Natanaelsson Ljungskile FK 10:26
Karl-Axel Nilsson Kungälvs OK 10:28
Magne Hagström Frölunda OL 10:30
Per-Hugo Lundgren Lerums SOK 10:32
Gert Emanuelsson Frölunda OL 10:34
Kurt Rydin OK Tranan 10:36
Lars Johansson OK Skogshjortarna 10:38
Åke Axelsson IK Uven 10:40
Roland Brandshage Sävedalens AIK 10:42
Melvin Kristiansen IF Rigor 10:44
Göran Olofsson Fjärås AIK 10:46

D75

3 040 m, 5 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anita Andersson Fjärås AIK 10:02
Anna-Lisa Berglund Sävedalens AIK 10:04
Lisa Hedström OK Pan-Kristianstad 10:06
Anne-Marie Carlsson Sävedalens AIK 10:08
Inga-Lisa Johansson Fjärås AIK 10:10

H75

3 500 m, 8 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rolf Blom Frölunda OL 11:01
Rune Karlsson OK Löftan 11:03
Totte Holm Markbygdens OK 11:05
Sten Carlsson Sävedalens AIK 11:07
Åke Hogedal Kungälvs OK 11:09
Agne Östensson Sävedalens AIK 11:11
Carl-Henrik Hallberg IK Uven 11:13
Alban Karlbom Lerums SOK 11:15

H80

3 040 m, 2 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rolf Forsman Tolered-Utby Ol-klubb 10:26
Åke Pettersson Kungälvs OK 10:28

Inskolning

1 610 m, 31 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Karl Granfors Sävedalens AIK 09:40:23
Maja Axelsson Lerums SOK 09:40:31
Erik Wettergren IK Uven 10:08:24
Kajsa Almström Sävedalens AIK 10:17:46
Emma Forsberg IK Uven 10:18:12
Erik Gruvesäter Tolered-Utby Ol-klubb 10:18:18
Dante Rangert Kungälvs OK 10:20:43
Alfred Johansson OK Alehof 10:27:14
Johan Wall Jungbjer Göteborgs SK 10:31:03
Lisa Eriksson OK Landehof 10:34:17
Linus Gustafsson IF Rigor 10:37:28
Max Gustafsson IF Rigor 10:37:29
Hugo Konradsson IK Omega 10:40:29
Erik Südhoff Sävedalens AIK 10:41:59
Ida Bruhn IF Rigor 10:42:57
Klara Martinez Jonsson Klubblös 10:42:58
Linus Bruhn IF Rigor 10:43:08
Freja Martinez Jonsson Klubblös 10:43:13
Albin Nyqvist OK Landehof 10:50:26
Gustav Engström Sjövalla FK 10:51:12
Arvid Larsson Sävedalens AIK 10:58:08
Erica Cderstav Klubblös 10:58:58
Linus Carlsson Kokinsky IFK Göteborg 10:59:01
Matilda Asp IFK Göteborg 10:59:02
Tuva Ögren Sävedalens AIK 11:11:45
Joanna Vogel Klubblös 11:19:43
Signe Lundqvist Sjövalla FK 11:19:46
Moa Johansson Klubblös 11:19:49
Elias Nordberg Göteborg-Majorna OK 11:27:29
Julia Rosén Göteborg-Majorna OK 11:43:22
Edvin Brath Klubblös 11:43:33

U1

2 030 m, 34 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Emilie Brattberg Sjövalla FK 09:32:04
Ida Südhoff Sävedalens AIK 09:46:14
Emma Eliasson FK Friskus-Varberg 09:50:43
Anna Svensson IF Rigor 10:05:42
Alex Johansson FK Friskus-Varberg 10:11:34
Elsa Åberg OK Landehof 10:11:43
Karin Dirfors IFK Göteborg 10:12:49
Fanny Pettersson IFK Göteborg 10:12:54
Sandra Dirfors IFK Göteborg 10:12:55
David Johansson Tolered-Utby Ol-klubb 10:15:10
Jonas Almström Sävedalens AIK 10:17:23
Nils Grimbeck Sävedalens AIK 10:18:06
Hanna Olsson Brattås CK 10:24:21
Zebastian Arfwedson Frölunda OL 10:27:40
Margit Sundén Tolered-Utby Ol-klubb 10:29:26
Disa Rangert Kungälvs OK 10:33:07
Olivia Lundstedt Sjövalla FK 10:40:26
Emilia Lundstedt Sjövalla FK 10:40:27
Tage Kinell Tolered-Utby Ol-klubb 10:43:25
My Mjörnheim IFK Göteborg 10:44:07
Ludvig Fuxborg Sjövalla FK 10:45:28
Filippa Fagerström IFK Göteborg 10:46:57
Ida Bengtsson OK Alehof 10:49:08
Jacob Grahn IK Uven 10:51:36
Elias Karlsson Göteborg-Majorna OK 10:52:14
Axel Cullbrand Mölndal Outdoor IF 10:54:18
Erik Kjellberg OK Flundrehof 11:06:14
Smilla Strömbäck Fjärås AIK 11:06:45
Max Bartholdsson Frölunda OL 11:10:46
Moa Bartholdsson Frölunda OL 11:11:01
Milton Åberg Sjövalla FK 11:12:43
Noam Åberg Sjövalla FK 11:12:43
Katrin Asplund Kungälvs OK 11:47:20
Lukas Groth Kungälvs OK

U2

2 490 m, 54 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Elias Brattberg Sjövalla FK 09:31:06
Isak Wideskott Sjövalla FK 09:44:07
Alfred Erdelius IF Rigor 09:45:36
Carl Teg OK Landehof 09:54:28
Fritjof Aderstedt Althoff Kungälvs OK 09:54:50
Ebba Ganning IK Omega 10:01:26
Elin Ganning IK Omega 10:01:26
Gabriel Öhgren Sävedalens AIK 10:03:00
Elsa Boberg IF Rigor 10:03:11
Moa Friman Tolered-Utby Ol-klubb 10:03:20
Matilda Borglund IK Omega 10:04:24
Oscar Wall Jungbjer Göteborgs SK 10:06:44
David Erikmats Sävedalens AIK 10:08:48
Viktor Le Claire FK Herkules 10:09:34
Linnéa Petersson IK Omega 10:10:26
Emely Weihart OK Orinto 10:12:26
Samuel Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 10:17:17
Daniel Holmgren Sävedalens AIK 10:18:57
Ebba Konradsson IK Omega 10:20:52
Emma Andersson Sävedalens AIK 10:21:54
Lisa Jonsson Sävedalens AIK 10:21:55
Lovisa Mahlin Tolered-Utby Ol-klubb 10:22:08
Jona Haggärde Göteborg-Majorna OK 10:23:15
Rebecca Lekberg Sävedalens AIK 10:24:57
Kajsa Carlsson Wallum Sävedalens AIK 10:24:59
Hanna Douglasson Tolered-Utby Ol-klubb 10:26:45
Rebecka Ljung Sjövalla FK 10:27:17
Emil Axelsson Lerums SOK 10:28:05
Signe Engström Tolered-Utby Ol-klubb 10:30:09
Robyn Terning Tolered-Utby Ol-klubb 10:31:54
Petter Jonsson Sävedalens AIK 10:32:14
Linnea Olsson Sjövalla FK 10:32:28
Jacob Pihel Sjövalla FK 10:33:28
Christoffer Larsson IK Uven 10:34:26
Alice Kjellander Göteborg-Majorna OK 10:37:21
Arvid Engström Sjövalla FK 10:37:23
Isabella Hall Mölndal Outdoor IF 10:39:03
Alma Hjertberg IK Ymer 10:43:18
Edvin Alestig IF Marin Väst 10:44:58
Adam Udén Göteborg-Majorna OK 10:47:19
Tilda Erixon IFK Göteborg 10:49:32
Carl Erixon IFK Göteborg 10:49:33
Carl Månsson IK Stern 10:49:47
Adrian Vartian OK Löftan 10:49:59
Fredrik Ehrs Tolered-Utby Ol-klubb 10:50:04
Lisa Falk Göteborg-Majorna OK 10:54:59
Ella Danielsen Sjövalla FK 10:59:37
Klara Sivengård Sjövalla FK 10:59:40
Alice Strömbäck Fjärås AIK 11:06:34
Adam Sandström Tolered-Utby Ol-klubb 11:07:57
Kajsa Homann Frölunda OL 11:41:58
Lisa Homann Frölunda OL 11:42:00
Anton Carlsson IK Uven
Fanny Carlsson IK Uven

Öppen motion 1

2 490 m, 9 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Eivor Ylander Göteborg-Majorna OK 10:07:40
Anietta Frelek FK Åsen 10:15:31
Emma Wind Lerums SOK 10:22:10
Marika Lundgren Lerums SOK 10:22:14
Amanda Jonasson Klubblös 10:37:39
Eva Löthman Sjövalla FK 10:54:25
Hanna Pedersen OK Skogshjortarna 10:55:36
Lisa Pedersen OK Skogshjortarna 10:55:39
Anna Undeland IFK Göteborg 11:27:50

Öppen motion 2

4 140 m, 4 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Frida Emanuelsson Klubblös 09:38:00
Lars Berggren Fjärås AIK 09:44:56
Sara Karlsson Göteborg-Majorna OK 10:53:17
Elisabeth Torberntsson OK Alehof 11:27:37

Öppen motion 3

2 670 m, 28 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Linda Gustavsson Klubblös 09:57:27
Martin Stenberg Klubblös 09:57:36
Birgit Ljung OK Gipen 09:58:48
Britt Alfredsson IK Uven 10:01:58
Evelina Lindeblom IK Omega 10:05:43
Lotta Leman Göteborgs SK 10:06:09
Marianne Höglund FK Herkules 10:09:30
Eskil Folkelid Tenhults SOK 10:09:34
Bengt-Åke Sjöström Tolered-Utby Ol-klubb 10:26:16
Christina Vestergren IK Uven 10:27:11
Yvonne Svensson OK Kullingshof 10:33:45
Birgitta Broberg IF Marin Väst 10:36:02
Ann-Britt Andersson FK Friskus-Varberg 10:37:08
Elin Voksepp OK Skogshjortarna 10:39:56
David Wistrand IF Rigor 10:40:39
Ulla Tengnér FK Friskus-Varberg 10:40:58
Ulrika Thune IK Uven 10:42:21
Rune Jungbjer Göteborgs SK 10:43:26
Bertil Andersson FK Friskus-Varberg 10:44:10
Henric Jansson Klubblös 10:44:48
Ebba Hjertberg IK Ymer 10:48:00
Marting Engström IFK Göteborg 10:50:23
Lillemor Gunnarsson OK Gipen 10:58:06
Johanna Kjellberg OK Flundrehof 11:06:21
Emilia Petersson Klubblös 11:25:45
Karin Almgren IK Uven 11:25:55
Linda Danielsson Lerums SOK 11:26:12
Carl Kylebäck-Wennerlöf Sävedalens AIK 11:27:24

Öppen motion 4

4 740 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Vera Toftered IF Rigor 09:31:28
Britt-Marie Ekberg OK Orinto 09:49:14
Therese Wahlgren Simlångsdalens IF 09:51:56
Mårten Svensson Stångenäs AIS 09:58:00
Pether Camitz Göteborg-Majorna OK 09:58:32
Anna Berlin Kungälvs OK 10:00:15
Perry Lundqvist Sävedalens AIK 10:00:54
Gunnel Axelsson OK Skogshjortarna 10:02:43
Fredrik Ganning IK Omega 10:02:48
Jörgen Wulfsberg Tolered-Utby Ol-klubb 10:03:01
Johan Herneren Klubblös 10:03:19
Annika Andreasson Frölunda OL 10:08:27
Per Andreasson Frölunda OL 10:08:32
Niclas Konradsson IK Omega 10:25:13
Gösta Malmer Vittjärvs IK 10:30:14
Lennart Svensson OK Kullingshof 10:33:49
Susanne Olsson Herrljunga SK Skid o OL 10:34:49
Gun Johansson OK Landehof 10:35:58
Andreas Svensson IF Marin Väst 10:40:50
Magdalena Agrell Sävedalens AIK 10:40:53
Magnus Pedersen OK Skogshjortarna 10:50:01
Christer Nilsson Sjövalla FK 10:53:06
Mikael Arvidsson Klubblös 11:03:05
Anna Hagman Lerums SOK 11:14:27
Jonas Larsson Klubblös 11:15:49
Renate Faruga Kvillebyns SK 11:34:10
Elin Torstensson Kvillebyns SK 11:34:11
Camilla Vargman IFK Göteborg 11:36:08
Eva-Li Saarväli Klubblös 11:36:36
Göran Sylvan IF Rigor

Öppen motion 5

3 400 m, 65 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Anders Cullbrand Mölndal Outdoor IF 09:31:00
Eva Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 09:40:39
Per Liljeros Tolered-Utby Ol-klubb 09:43:13
Jan-Erik Porath Tolered-Utby Ol-klubb 09:44:05
Anna Granfors Sävedalens AIK 09:44:21
Kent Johansson FK Herkules 09:45:19
Jonas Larsson Degerfors OK 09:47:57
Kirsten Toftered IF Rigor 09:54:03
Johanes Schulte Südhoff Sävedalens AIK 09:55:19
Camilla Weihart OK Orinto 09:55:22
Caroline Casselsjö IFK Göteborg 09:55:50
Veronica Lindgren OK Skogshjortarna 09:57:22
Helena Andersson Markbygdens OK 10:01:11
Karin Max Frölunda OL 10:02:31
Erland Max Frölunda OL 10:02:40
Molly Streijffert Göteborg-Majorna OK 10:03:09
Fredrik Boustedt Göteborg-Majorna OK 10:03:14
Magnus Karlsson Sävedalens AIK 10:05:46
Tobias Karlsson OK Landehof 10:05:46
Ulf Skogman Markbygdens OK 10:06:04
Christer Berg Sjövalla FK 10:07:47
Mats Karlsson OK Kullingshof 10:10:22
Helén Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 10:13:57
Andrea Erdelius IF Rigor 10:15:56
Katarina Lindén Uddevalla OK 10:18:11
Ingegerd Olsson OK Alehof 10:18:12
Per Brattberg Sjövalla FK 10:18:22
Björn Lindeberg Klubblös 10:23:28
Tim Olsson Brattås CK 10:24:08
Sara Lindgren IFK Göteborg 10:25:44
Rikard Andreasson IFK Göteborg 10:28:15
Jonas Ledelius IK Uven 10:29:04
Tina Ledelius IK Uven 10:32:00
Erika Eliasson OK Landehof 10:37:39
Doris Eliasson OK Landehof 10:37:55
Gunilla Himmelmann Sjövalla FK 10:37:58
Camilla Björklund Sjövalla FK 10:39:06
Christina Pettersson Sjövalla FK 10:40:09
Peter Broberg IF Rigor 10:40:42
Jenny Paulinder Klubblös 10:40:46
Lars Torstensson Göteborgs SK 10:44:14
Kjell Ryberg IFK Göteborg 10:44:59
Karin Wahlgren Sjövalla FK 10:46:37
Christina Schultz OK Löftan 10:47:57
Tony Schultz OK Löftan 10:47:57
Christer Nelsén Falkenbergs OK 10:48:27
Anders Larsson Sävedalens AIK 10:50:04
Barbro Jonsson Hestra IF 10:53:40
Ulf Kokinsky Klubblös 10:54:22
Dick Himmelmann Sjövalla FK 10:55:33
Agneta Larsson IK Uven 11:03:50
Linda Källfelt Göteborg-Majorna OK 11:07:33
Annica Persson Klubblös 11:07:37
Mona Olsson Brattås CK 11:12:18
Torbjörn Sverlinger Tolered-Utby Ol-klubb 11:12:48
Mats Larsson Klubblös 11:13:56
Nils Jonasson Klubblös 11:19:42
Adam Grandén IK Ymer 11:20:17
Christofer Näsholm Ärla IF 11:27:27
Sven Eriksson OK Landehof 11:30:06
Magnus Olsson Sjövalla FK 11:35:28
Lola Ahlberger Hestra IF 11:41:16
Lena Hammersberg Frölunda OL
Malin Källström Sjövalla FK
Sara Larsson Sävedalens AIK

Öppen motion 6

5 630 m, 27 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Steffen Rosén IK Uven 09:30:31
Kristofer Holmberg OK Tranan 09:55:12
Magnus Wall Jungbjer Göteborgs SK 10:05:02
Mattias Prick Uddevalla OK 10:14:44
Olof Andersson IF Rigor 10:17:32
Monica Olsson Uddevalla OK 10:18:09
Pål Schmidt Strängnäs-Malmby OL 10:18:48
Lars Magnusson OK Landehof 10:22:21
Erik Köllerström Fjärås AIK 10:24:24
Anne Magnusson OK Landehof 10:24:56
Martin Nilsson Kungälvs OK 10:40:16
Lena Fritzell IF Rigor 10:46:20
Eva-Britta Lidström OK Landehof 10:46:51
Fredrik Persson FK Åsen 10:47:00
Niklas Larsson IK Uven 10:55:24
Joel Larsson Sävedalens AIK 10:57:45
Maria Munther Sävedalens AIK 10:59:37
Anna Rosnäs Skogsluffarnas OK 11:01:04
Marc Vogel Mölndal Outdoor IF 11:05:42
Per Källfelt Göteborg-Majorna OK 11:06:40
Mattias Ljungqvist Tolered-Utby Ol-klubb 11:08:56
Fredrik Mårlind Klubblös 11:12:13
Lennart Josefsson Rydboholms SK 11:13:58
Christin Johansson Göteborg-Majorna OK 11:18:51
Christer Bernérus Sävedalens AIK 11:26:18
Patrik Nilsson Vänersborgs SK 11:28:43
Fredrik Karlsson Göteborg-Majorna OK 14:26:36

Öppen motion 7

3 140 m, 63 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Sune Vikström IK Uven 09:29:29
Tina Holthoff Sjövalla FK 09:31:52
Lars Österberg Sävedalens AIK 09:35:38
Elisabeth Lundqvist Göteborg-Majorna OK 09:41:22
Joakim Wigström Frölunda OL 09:41:46
Anders Leire Sävedalens AIK 09:44:58
Conny Wernersson OK Orinto 09:51:47
Ragnar Bewert OK Landehof 09:59:00
Lars-Åke Larsson OK Tranan 10:01:29
Ola Steneborg OK Orinto 10:02:56
Kristian Narbro-Porath Tolered-Utby Ol-klubb 10:07:09
Lars-Erik Gadde Göteborg-Majorna OK 10:08:03
Mia Gustafsson Tolered-Utby Ol-klubb 10:10:30
Magnus Knutsson Lerums SOK 10:14:01
Sten Olsson OK Alehof 10:14:07
Cecillia Toftered IF Rigor 10:15:26
Bertil Svensson IK Trenne Ullared 10:18:04
Eric Toftered IF Rigor 10:18:20
Anna Karlsson SOK 68 10:19:37
Ove Thorsson IK Trenne Ullared 10:19:57
Göran Stuhlhofer OK Landehof 10:20:49
Kenneth Eriksson Strängnäs-Malmby OL 10:20:50
Barbro Johansson Sjövalla FK 10:21:28
Magnus Carlstedt Sävedalens AIK 10:22:26
Charlotte Wikström Klubblös 10:22:26
Brith Mohlin IK Stern 10:22:49
Anders Mohlin IK Stern 10:25:40
Lars-Göran Cullbrand IK Stern 10:28:30
Katarina Hedberg Lerums SOK 10:28:36
Katarina Almehed Frölunda OL 10:29:34
Martina Lindberg IK Ymer 10:32:15
Jenny Homann Frölunda OL 10:32:18
Ulf Almehed Frölunda OL 10:33:30
John Johnsson OK Landehof 10:34:53
Paul Bergvall FK Herkules 10:36:01
Jan Lenning Skåneslättens OL 10:36:12
Gunnel Karlsson SOK 68 10:36:14
Maria Gustafsson Sävedalens AIK 10:36:26
Anita Bodin Gällstadbygdens SOK 10:36:40
Kjell Sjunnesson Kungälvs OK 10:37:00
Lars-Olov Dahlberg OK Landehof 10:37:34
Sofia Sörqvist Markbygdens OK 10:38:49
Gabriel Eles Emmaboda Verda OK 10:39:15
Kurt Bodin Gällstadbygdens SOK 10:39:59
Lars-Erik Fredriksson OK Skogshjortarna 10:42:17
Anders Alstad Göteborg-Majorna OK 10:43:28
Kåre Tengnér FK Friskus-Varberg 10:46:34
Bengt Alkdal IF Marin Väst 10:46:40
Göran Granath Tolered-Utby Ol-klubb 10:46:53
Karin Elfman IF Marin Väst 10:49:41
Eva Pedersen OK Skogshjortarna 10:52:46
Carina Strandefjord IF Rigor 10:54:42
Jörgen Frisk Markbygdens OK 10:59:26
Inger Green Sjövalla FK 11:03:16
Anders Lövgärd OK Alehof 11:04:05
Rune Eliasson Falkenbergs OK 11:11:45
Jan Martner Tolereds Allmänna IK 11:13:14
Ingemar Strandell Göteborgs SK 11:18:08
Per-Olof Qvirist Göteborg-Majorna OK 11:18:30
Kjell Torberntsson OK Alehof 11:27:18
Tommy Jonsson Sävedalens AIK 11:28:10
Bo Håkansson IFK Göteborg 11:29:01
Monica Larsson OK Tranan 11:35:35

Öppen motion 8

4 490 m, 65 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Rassmus Mattsson IK Uven 09:33:57
Richard Sott Frölunda OL 09:37:42
Ulf Petersson Kungälvs OK 09:39:43
Stanley Mattsson IK Uven 09:39:48
Tommy Pedersen OK Orinto 09:43:24
Annica Eng IFK Göteborg 09:45:22
Lars Kullman OK Alehof 09:48:30
Jimmy Pettersson Göteborg-Majorna OK 09:51:33
Kurt Ekberg OK Orinto 09:51:45
Johan Davidsson Simlångsdalens IF 09:51:54
Gunnar Olsson IFK Göteborg 09:54:16
Krister Alfredsson OK Orinto 09:55:30
Erik Sparrevik Lerums SOK 10:02:55
Merit Lassing Klubblös 10:03:21
Carl Johan Högstrand OK Räven 10:04:16
Martin Axelsson OK Skogshjortarna 10:05:32
Frida Stolt Vänersborgs SK 10:05:49
Eva Persson Växjö OK 10:07:36
Maria Johansson OK Löftan 10:09:59
Per Johansson OK Löftan 10:12:07
Tor Udd Markbygdens OK 10:15:04
Tommy Johansson Stångenäs AIS 10:16:49
Anna Persson Växjö OK 10:20:11
Henrik Jonsson Stenungsunds OK 10:20:47
Marie-Louise Persson FK Herkules 10:24:19
Mikael Svensson FK Herkules 10:24:49
Manus Broback OK Flundrehof 10:25:13
Agne Gelotte Tolered-Utby Ol-klubb 10:26:37
Johnny Hålsjö Vänersborgs SK 10:28:38
Thomas Bäckström IF Rigor 10:29:13
Maria Halvarsson Fjärås AIK 10:30:22
Maria Holmstrand IFK Göteborg 10:34:43
Åsa Ollander IFK Göteborg 10:36:05
Lotta Nilsson OK Alehof 10:36:26
My Heinrup Järla Orientering 10:38:32
Malin Andersson IF Rigor 10:41:47
Hanna Andersson Klubblös 10:46:42
Magnus Eliasson FK Friskus-Varberg 10:49:12
Erik Bernérus Sävedalens AIK 10:50:03
Martin Hjertberg IK Ymer 10:51:19
Anna Abrahamsson Mölndal Outdoor IF 10:51:20
Anders Ådahl Mölndal Outdoor IF 10:52:48
Bengt Jonsson Hestra IF 10:53:11
Malin Sundbom OK Hammaren 10:53:34
Anders Larsson OK Landehof 10:54:21
Jonas Brånalt Frölunda OL 10:55:13
Nils-Erik Gunnarsson OK Gipen 10:58:14
Bertil Axbom OK Landehof 10:59:36
Magnus Sandberg Frölunda OL 11:00:20
Mats Logren Sjövalla FK 11:00:55
Niclas Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 11:02:06
Nils Robertsson Markbygdens OK 11:02:32
Dennis Andersson Tolered-Utby Ol-klubb 11:06:30
Karin Kullman OK Alehof 11:08:07
Eva Samuelsson Kungälvs OK 11:12:13
Carl-Henry Andersson OK Orinto 11:18:01
Christer Casselsjö IFK Göteborg 11:18:40
Joakim Antonsson OK Löftan 11:19:04
Staffan Neth Göteborgs SK 11:25:02
Nichlas Wallström Sävedalens AIK 11:30:30
Jonas Olsson Mölndal Outdoor IF 11:32:11
Ellinor Johansson OK Alehof 11:33:01
Marcus Karldén Kvillebyns SK 11:37:16
Torbjörn Karldén Kvillebyns SK 11:39:21
Anders Johansson Hestra IF 11:43:26

Öppen motion 9

7 480 m, 22 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
Jonas Nilsson Klubblös 09:43:09
Fredrik Forsberg OK Kolmården 09:58:52
Andreas Westberg OK Orinto 10:04:07
Daniel Olsson Uddevalla OK 10:10:35
Johan Bergagård OK Landehof 10:17:11
Johan Hinder Tolered-Utby Ol-klubb 10:17:56
Jens Torild Sävedalens AIK 10:25:07
Jakob Eng IFK Göteborg 10:30:26
Roine Pettersson IFK Göteborg 10:35:58
Björn Axelsson OK Räven 10:46:45
Mats Halvarsson Fjärås AIK 10:49:04
Stefan Andersson Klubblös 10:52:33
Fredrik Sturesson Göteborg-Majorna OK 10:57:01
Erik Österlin Sävedalens AIK 10:58:50
Per Rosén IK Uven 11:03:30
Johan G Hördegårdh IFK Göteborg 11:08:23
Anders Frelek FK Åsen 11:11:58
Krister Höije Norbergs OK 11:18:38
Hanna Rangert IK Hakarpspojkarna 11:19:14
Hans Grandén IK Ymer 11:20:19
Martin Larsson IFK Göteborg 11:32:23
Mattias Holmstrand IFK Göteborg 11:34:26

Annonser