Startlista för Elitserien/Junior Cup

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Elitserien/Junior Cup
Arrangörsorganisation: Köping-Kolsva OK
Datum: lördag 23 oktober 2010

D21 Elit

5 390 m, 32 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
101 Anastasia Klopovskaya Belarus O team 10:50
102 Catherine Taylor OK Linné 10:52
103 Natalia Hryshanava Belarus O team 10:54
104 Lena Nordlund Leksands OK 10:56
105 Petra Olander Långhundra IF 10:58
106 Maria Andersson Järla Orientering 11:00
107 Annika Östman Sävedalens AIK 11:02
108 Sarah-Jane Gaffney OK Ravinen 11:04
109 Lisa Carlsson Skellefteå OK 11:06
110 Linda Larsson Järfälla OK 11:08
111 Johanna Berggren Sävedalens AIK 11:10
112 Maria Sjölander OK Rodhen 11:12
113 Johanna Lindberg Domnarvets GOIF 11:14
114 Rasa Ptasekaite OK Linné 11:16
115 Sofia Törnqvist Alfta-Ösa OK 11:18
116 Josefine Engström Alfta-Ösa OK 11:20
117 Elin Sjölander OK Rodhen 11:22
118 Annika Björk OK Pan-Kristianstad 11:24
119 Nadiya Volynska OK Orion 11:26
120 Sofie Johansson OK Linné 11:28
121 Martina Karlsson Stora Tuna OK 11:30
122 Anastasiia Danylova Stora Tuna OK 11:32
123 Elisabeth Hansson IFK Lidingös Skid o OK 11:34
124 Johanna Öberg OK Hällen 11:36
125 Åsa Lindqvist Umeå OK 11:38
126 Johanna Svensson OK Hällen 11:40
127 Emma Andersson Sävedalens AIK 11:42
128 Emma Claesson Stora Tuna OK 11:44
129 Eva Jurenikova Domnarvets GOIF 11:46
130 Lena Eliasson Domnarvets GOIF 11:48
131 Elin A Skantze Järla Orientering 11:50
132 Annika Billstam IFK Lidingös Skid o OK 11:52

H21 Elit

6 570 m, 40 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
1 Anders Bäckström Södertälje-Nykvarn OF 10:51
2 Thomas Jensen OK Pan-Kristianstad 10:53
3 Markus Lang Stora Tuna OK 10:55
4 Anders Carlsson IFK Lidingös Skid o OK 10:57
5 Johan Nordlund Leksands OK 10:59
6 Jonas Bäckström Malungs OK Skogsmårdarna 11:01
7 Lars Åkerman Malungs OK Skogsmårdarna 11:03
8 Per Brolund OK Denseln 11:05
9 Rikard Claesson Stora Tuna OK 11:07
10 Lukas Bartak OK Tisaren 11:09
11 Håkan Eriksson Malungs OK Skogsmårdarna 11:11
12 Yury Tambasov Sävedalens AIK 11:13
13 Mattias Johansson IFK Lidingös Skid o OK 11:15
14 Hans Persson Gävle OK 11:17
15 Kent Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 11:19
16 Nick Barrable OK Ravinen 11:21
17 David Lingfors IK Hakarpspojkarna 11:23
18 Pelle Engstrand Stora Tuna OK 11:25
19 Thomas Carlsson Malungs OK Skogsmårdarna 11:27
20 Daniel Attås OK Tisaren 11:29
21 Johan Aronsson OK Tisaren 11:31
22 Erik Holmberg IK Hakarpspojkarna 11:33
23 Tomas Stenström OK Linné 11:35
24 Jan Troeng OK Linné 11:37
25 Erik Andersson OK Denseln 11:39
26 Henrik Jansson IK Hakarpspojkarna 11:41
27 Henrik Löfås OK Linné 11:43
28 William Lind Malungs OK Skogsmårdarna 11:45
29 Peter Hemmyr Järla Orientering 11:47
30 Filip Dahlgren IFK Lidingös Skid o OK 11:49
31 Jesper Lysell Rehns BK 11:51
32 Patrik Karlsson IK Hakarpspojkarna 11:53
33 Jakob Lööf OK Pan-Kristianstad 11:55
34 Mats Troeng OK Linné 11:57
35 Pavlo Ushkvarok Stora Tuna OK 11:59
36 Johan Runesson OK Tisaren 12:01
37 Fredrik Johansson IFK Lidingös Skid o OK 12:03
38 Erik Rost Malungs OK Skogsmårdarna 12:05
39 Oleksandr Kratov OK Orion 12:07
40 David Andersson Malungs OK Skogsmårdarna 12:09

D20 Elit

4 130 m, 30 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
301 Sandra Karlsson-Bierfeldt Ärla IF 10:11
302 Sofie Landqvist Köping-Kolsva OK 10:13
303 Lovisa Persson OK Tisaren 10:15
304 Anna Birkestål Köping-Kolsva OK 10:17
305 Linn Grälls OK Kåre 10:19
306 Maria Bois Malungs OK Skogsmårdarna 10:21
307 Malin Sandström Järla Orientering 10:23
308 Maria Ohlsson OK Dacke 10:25
309 Linnéa Wiking OK Kåre 10:27
310 Maria Westher OK Tisaren 10:29
311 Lovisa Larsson Hagaby GOIF 10:31
312 Ellinor Sterner IK Hakarpspojkarna 10:33
313 Josefin Aronsson OK Tisaren 10:35
314 My Westlund OK Tyr 10:37
315 Frida Forsberg OK Ravinen 10:39
316 Kajsa Risby OK Kåre 10:41
317 Viktoria Ernstsson FK Göingarna 10:43
318 Rebecka Olsson OK Skogsfalken 10:45
319 Kristin Hylander Nyköpings OK 10:47
320 Johanna Olsson Täby OK 10:49
321 Beatrice Gustavsson Eksjö SOK 10:51
322 Lisa Rönnols Täby OK 10:53
323 Ida Lindkvist OK Denseln 10:55
324 Jenny Bengtsson Långhundra IF 10:57
325 Johanna Lönnkvist Tullinge SK 10:59
326 Emeli Pettersson Tullinge SK 11:01
327 Anna Bachman Täby OK 11:03
328 Anna Forsberg OK Kolmården 11:05
329 Therese Klintberg Eksjö SOK 11:07
330 Lilian Forsgren OK Tisaren 11:09

H20 Elit

5 350 m, 37 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
201 Martin Sand OK Tisaren 10:10
202 Henrik Hammas Attunda OK 10:12
203 Torbjörn Kölzow OK Ravinen 10:14
204 Emil Hammarström OK Hällen 10:16
205 Albin Pettersson Mariestads FK 10:18
206 Andreas Leandersson OK Tyr 10:20
207 Viktor Öhlén Surahammars SOK 10:22
208 Lucas Basset OK Denseln 10:24
209 Pontus Johansson Växjö OK 10:26
210 Olov Ericson Alfta-Ösa OK 10:28
211 Anton Sundin OK Tisaren 10:30
212 Gustav Eklöf Ulricehamns OK 10:32
213 Alexander Moberg OK Tyr 10:34
214 Göran Winblad Rehns BK 10:36
215 Erik Gustafsson OK Nackhe 10:38
216 Johan Kärrström Tullinge SK 10:40
217 Anders Hedberg Göteborg/Majorna OK 10:42
218 Oskar Daniels Attunda OK 10:44
219 Nils Spetz Ulricehamns OK 10:46
220 Christian Kollberg Järla Orientering 10:48
221 Oscar Carlsson Eksjö SOK 10:50
222 Daniel Martinsson Göteborg/Majorna OK 10:52
223 Henrik Berggren OK Denseln 10:54
224 Rasmus Elmelid Skåneslättens OL 10:56
225 Johan Lindberg Malungs OK Skogsmårdarna 10:58
226 Joakim Svensk Stora Tuna OK 11:00
227 Jakob Enmark Gävle OK 11:02
228 Christian Tingström OK Klemmingen 11:04
229 Erik Pettersson Attunda OK 11:06
230 Rickard Ohlsson Södertälje-Nykvarn OF 11:08
231 Jonas Nordström Tullinge SK 11:10
232 Jonas Leandersson OK Tyr 11:12
233 Oskar Sjöberg Täby OK 11:14
234 Olle Kalered OK Denseln 11:16
235 Olle Boström Järla Orientering 11:18
236 Gustav Bergman OK Ravinen 11:20
237 Albin Ridefelt OK Linné 11:22

D18 Elit

3 840 m, 36 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
501 Johanna Larsson Köping-Kolsva OK 09:30
502 Malin Engström OK Kåre 09:32
503 Bettina Hoelgaard Ärla IF 09:34
504 Anna Linde OK Linné 09:36
505 Frida Forshällen Attunda OK 09:38
506 Sofia Grawé Ärla IF 09:40
507 Anette Önerud OK Ravinen 09:42
508 Lisa Lindgren Stora Tuna OK 09:44
509 Hedvig Markgren Täby OK 09:46
510 Lina Lång Stora Tuna OK 09:48
511 Hanna Käll Tumba-Mälarhöjden OK 09:50
512 Kristin Schyberg Fjärås AIK 09:52
513 Amanda Holmgren Vittjärvs IK 09:54
514 Marie Spångmyr Leksands OK 09:56
515 Annie Forsberg OK Ravinen 09:58
516 Jenny Eriksson OK Kåre 10:00
517 Linnea Sundström OK Renen 10:02
518 Therese Westher OK Tisaren 10:04
519 Lisa Risby OK Kåre 10:06
520 Ida Hylander Nyköpings OK 10:08
521 Linda Lindkvist OK Denseln 10:10
522 Lisa Andersson Ärla IF 10:12
523 Essi Hietaoja Helsingin Suunnistajat 10:14
524 Elin Svensson Nässjö OK 10:16
525 Johanna Erlandsson OK Skogsfalken 10:18
526 Kajsa Hammarström OK Hällen 10:20
527 Hilda Forsgren Täby OK 10:22
528 Lovisa Adolfsson Tullinge SK 10:24
529 Hanna Axelsson-Meyerson OK Linné 10:26
530 Linnea Holmqvist Hagaby GOIF 10:28
531 Rebecka Heinrup Tullinge SK 10:30
532 Amilia Björklund Sävedalens AIK 10:32
533 Helena Karlsson Bromma-Vällingby SOK 10:34
534 Frida Sandberg Säterbygdens OK 10:36
535 Josefin Tjernlund OK Vilse 87 10:38
536 Tove Alexandersson Stora Tuna OK 10:40

H18 Elit

5 060 m, 41 anmälda deltagare
Nummerlapp Bricknummer Namn Organisation Starttid
401 Leif Svensson OK Tisaren 09:31
402 Kasper Westman Västerås SOK 09:33
403 Andreas Bergqvist Stora Tuna OK 09:35
404 Oskar Andrén OK Tisaren 09:37
405 Fredrik Forsberg Tullinge SK 09:39
406 Andreas Calleberg Rehns BK 09:41
407 Erik Boman Gävle OK 09:43
408 Erik Lindgren KFUM Örebro OK 09:45
409 Anton Hallor OK Tisaren 09:47
410 Rasmus Elmertoft Norbergs OK 09:49
411 Fredrik Bjernulf Sundbybergs IK 09:51
412 Janne Selkälä Köping-Kolsva OK 09:53
413 Jonas Borg Södertälje-Nykvarn OF 09:55
414 Erik Malmberg Kvarnsvedens GOIF OK 09:57
415 Jonatan Aronsson OK Tisaren 09:59
416 Pontus Petersson Nybro OK 10:01
417 Erik Classon OK Orinto 10:03
418 Lennart Johansson Nyköpings OK 10:05
419 Marcus Berggren GOIF Tjalve 10:07
420 Simon Fröjd Snättringe SK 10:09
421 Kalle Bergman OK Ravinen 10:11
422 Måns Östman Göteborg/Majorna OK 10:13
423 Fredrik Mattsson OK Kåre 10:15
424 Ola Svahn IFK Moras OK 10:17
425 Andreas Bergander Eksjö SOK 10:19
426 Daniel Wejås Nyköpings OK 10:21
427 Love Sintring Hagaby GOIF 10:23
428 Magnus Glännefors Söders SOL Tyresö 10:25
429 Martin Regborn Hagaby GOIF 10:27
430 Emil Svensk Stora Tuna OK 10:29
431 Fredrik Ingelsson Ockelbo OK 10:31
432 Mandus Ridefelt OK Linné 10:33
433 Johan Salomonsson Vänersborgs SK 10:35
434 Karl-Johan Westberg OK Tranan 10:37
435 Egil Edvardsen Göteborg/Majorna OK 10:39
436 Oskar Svensson Finspångs SOK 10:41
437 Eric Börjeskog OK Tor 10:43
438 Love Berzell Attunda OK 10:45
439 Jens Wängdahl OK Gipen 10:47
440 Johan Högstrand Markbygdens OK 10:49
441 Fredrik Edén OK Kåre 10:51

Annonser