Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Run to the Hills 2015

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Run to the Hills 2015
Arrangörsorganisation: Selånger SOK
Datum: torsdag 7 maj 2015

Långa

3 660 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450724Tomas KristoferssonSundsvalls OK17:58:12
26975Jenny NääsSundsvalls OK18:00:35
39605Sebastian NordströmSelånger SOK18:01:47
353586Johanna ÅströmVK Uvarna18:12:57
2059153Jan OlofssonVK Uvarna18:14:10
15448Björn AbelssonSundsvalls OK18:14:40
506022Sten Åke VedinSelånger SOK18:15:32
362372Martin HässlerSundsvalls OK18:16:17
218201Anders SvenssonSelånger SOK18:16:53
427045Hans-Erik JanssonVK Uvarna18:17:34
248293Tomas VirtanenSelånger SOK18:18:42
39961Sven Erik SundinSelånger SOK18:19:45
351861Fredrik PonténSelånger SOK18:21:50
452449Jonas WibergVK Uvarna18:22:10
36331Nils Thomas SellstedtSelånger SOK18:23:05
38758Rune LindSelånger SOK18:27:08
10193Madeleine DahlinKovlands IF18:28:33
449569Sofia LindénSelånger SOK18:31:15
10466Marie TjärnbergKovlands IF18:31:51
439802Jan ÖstmanSundsvalls OK18:32:44
38140Johnny NylanderSelånger SOK18:38:43
2060800Lotta JohanssonSundsvalls OK18:43:35
218205Lars-Peter JohnssonSelånger SOK18:45:09
263920Viktoria KarlssonKovlands IF18:48:27
10781Göran TjärnbergKovlands IF18:52:16

Mellan

2 880 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
263918Christina WibronNjurunda OK18:06:34
203990Marita LindqvistSelånger SOK18:09:52
217204AnnaKarin HaglundSundsvalls OK18:10:40
451380Anneli JonssonSelånger SOK18:11:48
427042Mikael ErikssonVK Uvarna18:16:43
417544Anna LampinenSelånger SOK18:16:51
264562Lena JohanssonSelånger SOK18:17:48
403165Pernilla HannusVK Uvarna18:18:09
451379Lars ViklundKovlands IF18:20:22
15401Ove JanssonSundsvalls OK18:21:02
417547Nicklas LindqvistSelånger SOK18:21:19
36696Ann-Christine LampinenSelånger SOK18:23:14
203996Jan WallgrenSelånger SOK18:24:11
451375Patrik WallgrenSelånger SOK18:25:13
9460916Winn BjörklundSundsvalls OK18:30:16
580716Christer LundstedtSundsvalls OK18:32:01
Mikael KällgrenSelånger SOK
Stina KällgrenSelånger SOK

Korta

2 280 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417546Kajsa LindqvistSelånger SOK18:10:02
445540Kristin RaukolaKlubblös18:10:29
501030Christina FlordalLjusdals OK18:12:09
409672Bengt LarssonKovlands IF18:15:34
7003128Alva DahlinKovlands IF18:17:01
7203732Maja-Lisa BergströmSelånger SOK18:17:11
449576Olle NäslundSelånger SOK18:18:34
451377Lisa KällgrenSelånger SOK18:19:18
451378Fredrik DahlinKovlands IF18:19:28
42000Laila NäslundSelånger SOK18:20:01
218203Lina PonténSelånger SOK18:20:41
417548Elsa LampinenSelånger SOK18:22:14
7515327Viggo ÖstlundKovlands IF18:25:52
7491363Ulf NilssonKovlands IF18:27:59
431056Annika KardellNjurunda OK18:29:18
449314Andrea DahlinKovlands IF18:33:11
362040Luise HeermannNjurunda OK18:38:09

Lätt

1 790 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451384Camilla LindSelånger SOK18:03:01
449301Alice LindqvistSelånger SOK18:07:35
1051126Mattias LarssonSundsvalls OK18:13:43
451376Susanne MoreliusSelånger SOK18:24:09
451387Alfred DahlinKovlands IF18:26:41

Nybörjare

1 460 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
451389Oscar HolmlundSelånger SOK

Annonser

World Maze Race
Hallands 3 dagars
Orienteringsmagasinet 1 kr