Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för PRO Riksmästerskap

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: PRO Riksmästerskap
Arrangörsorganisation: Eskilstuna OL
Datum: tisdag 1 september 2015

D60

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15741Lizkulla PetterssonMarkbygdens OK11:49

D65

3 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
36528Ewa NordlundLänna IF11:31
46760Inrene ZanderNora PRO11:33
9480410Lena WahssAvesta OK11:35
36730Christina WestmanHudiksvalls OK11:37
16904Britt Linnéa ErikssonSala OK11:39
16919Gun JanssonSala OK11:41
443708Elke Wilke-GuntherVästlands PRO11:43
18952Kerstin Vidner ErikssonKöping-Kolsva OK11:45

H65

4 560 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1948010Tomas NorlenSödertälje11:31
580115Tommy WåhlinOK Enen11:35
18912Bo ErikssonKöping-Kolsva OK11:39
38092Tommy LundqvistBjursås OK11:43
510510Göran AnderssonOK Tylöskog11:47
343435Kjell HolmbergOK Södertörn11:51
259235Sven-Olov WiklundArboga OK11:55
261443Thorbjörn NilssonPRO Arvika11:59
15740Torgny PetterssonMarkbygdens OK12:03

D70

3 150 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29812Ann-Marie BirgerssonForserums SOK12:17
263383Margareta LöfkvistBjursås OK12:21
30376Chatarina AnderssonOK Motala12:25
10313Siv EkelöfVärend GN OL12:29
10560Dagny GustavssonSigtuna OK12:33

H70

3 600 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
302302Karl-Robert MoqvistPRO Torshälla11:30
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog11:32
208890Uno KarlssonHallstavik11:34
10312Erling EkelöfVärend GN OL11:36
420087Folke SimonssonPRO Vreta-Kloster Ljungsbro11:38
17380Ingmar ErikssonFalkenbergs OK11:40
25310Karl-Gustav KlemetsPRO Halstahammar11:42
37829Jan Olof DahlströmBjursås OK11:44
1441018Nils-Göran LindenFellingsbro GOIF11:46
777802Per Arne EkbomArboga OK11:48
10243Kurt SandströmVästland11:50
581246Alf LindbergKöping-Kolsva OK11:52
36224Sören JohanssonSala OK11:54
36792Hans KarlssonBjursås OK11:56
263389Gunnar LöfkvistBjursås OK11:58
355028Karl-Erik GustafssonSandviken12:00
435960Kjell BlombergHusby-Rekarne PRO12:02
600914Leif NordlundLänna IF12:04
351002Ingmar GustafssonHälleforsnäs-Mellösa PRO12:06
261438Sven Arne NilssonPRO Arvika12:08
1470541Bertil KarlssonBälinge PRO12:10
209633Bo LindkvistKöping-Kolsva OK12:12
350775Stig KarlssonSöders-Tyresö12:14
204693Åke NordbergOK Klyftamo12:16
13667Gunnar BrystHjo PRO12:18
33558Henrik BergmanUpplsala12:20
27739Roland SandahlAnnebergs GIF12:22
409867Tore KangasVästerås SOK12:24
30859Jörgen BergströmNorbergs OK12:26
351008Jouko PajulampiHälleforsnäs-Mellösa PRO12:28

D75

2 340 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16902Inger OlssonSala OK11:32
46777Elvy WetterskogHällefors OK11:36
417450Karin LexellHässleholms OK11:40
362099Ulla NykvistGrytnäs PRO11:44

H75

3 150 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1380325Tage PerssonFellingsbro GOIF11:30
409866Kuno ÖsterlundSkiljebo PRO11:33
43184Rune ArvidssonMarkbygdens OK11:36
29811Mats BirgerssonForserums SOK11:39
37094Folke NyströmVästerbergslagens OL11:42
28230Gunnar GrönkvistBottnaryds IF11:45
36965Lennart KarlssonOK Grip11:48
362098Ingmar NykvistGrytnäs PRO11:51
29785Torbjörn ErikssonPRO Sport Örebro11:54
2052697Kjell MjöbergHallstahammars OK11:57
1849376Karl-Yngve LindströmHälleforsnäs-Mellösa PRO12:00
12532Lennart ErikssonPRO Enköping12:03
263592Bengt LockBjursås OK12:06
30375Leif AnderssonOK Motala12:09
352931Sune AhlinKöping-Kolsva OK12:12
304982Svante NyströmVästerbergslagens OL12:15
1410406Lars JellvertPRO Haga.Örebro12:18

D80

1 590 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351005Dagny AnderssonHälleforsnäs-Mellösa PRO11:33
36723Gun KrohnHudiksvalls OK11:37

H80

2 340 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
350768Allan SvenssonPRO Kisa11:30
209563Wincent LiljekvistKungsör PRO11:34
404321Bengt EdvardssonHässleholms OK11:38
36721Rolf KrohnHudiksvalls PRO11:42
36178Nils JanssonÖ Fågelvik PRO11:46
352427Bengt LifSol Tranås11:50
520621Alf LundkvistHällbybrunn PRO11:54
216409Nils JohanssonHälleforsnäs-Mellösa PRO11:58
24921Ove KilbornMunkedals SOK12:02

H85

1 590 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29163Inge BergHjo PRO11:31
37375Arne SvahnGrästorp PRO11:35

Öppen motion 7

2 340 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
448499Anita NorbergOK Klyftamo11:48:20

Annonser