Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för OK Kolmården Ungdomsserien + NOK

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: OK Kolmården Ungdomsserien + NOK
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: lördag 6 juni 2015

D16

4 050 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb11:23
Lisa BerggrenOK Kolmården11:29
Vilma KarlssonOK Denseln11:33

H16

4 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Josef JohanssonOK Kolmården11:02
Leo JohanssonOK Kolmården11:06
Johan LindmanFinspångs SOK11:08
Arvid WesterbergOK Kolmården11:12
Gustaf HedegårdOK Kolmården11:16
Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:18

D14

3 230 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin LjungemyrOK Kolmården11:01
Linnea LundOK Kolmården11:05
Fanny ÖstlundOK Kolmården11:09
Alicia GummessonFinspångs SOK11:13
Sara WänströmFinspångs SOK11:17

H14

3 430 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Carl HedegårdOK Kolmården11:14
Assar JohanssonGOIF Tjalve11:22
Simon JohanssonOK Kolmården11:26
Martin KvillengFinspångs SOK11:30
Sverre RöjgårdOK Kolmården11:34
Erik JonssonOK Kolmården11:38

D12

2 630 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alice JohanssonFinspångs SOK11:15
Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb11:19
Miranda KarlssonGOIF Tjalve11:21
Jensine SvenssonFinspångs SOK11:23
Evelin GummessonFinspångs SOK11:27
Matilda KohtamäkiFinspångs SOK11:29
Yrsa RöjgårdOK Kolmården11:31
Annie LundOK Kolmården11:35
Veronika KvillengFinspångs SOK11:37

H12

2 630 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rasmus KarlssonOK Denseln11:00
Aron EnströmOK Kolmården11:06
Elmer WaldfeltFinspångs SOK11:10

D10

2 420 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Johanna LinellFinspångs SOK11:05
Moa GöhlFinspångs SOK11:11

H10

2 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Rikard HellgrenFinspångs SOK11:22

Inskolning

1 780 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Matilda KarlssonGOIF Tjalve10:52:39
Alexander LarssonFinspångs SOK10:57:34
Alva & Elsa FornanderSkogspojkarnas OK11:02:25
Linus JosefssonOK Kolmården11:05:11
Sanna JosefssonOK Kolmården11:05:13
Ella JohanssonFinspångs SOK11:07:21
Alice ClassonNAIS Orienteringsklubb11:07:52
Leonardo MelinOK Kolmården11:54:06
Malin GöhlFinspångs SOK
Ylva-Li JarlNAIS Orienteringsklubb

U1

1 990 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Max HjorthGOIF Tjalve10:52:29
Cornelia LarssonFinspångs SOK10:58:23
Holger WänströmFinspångs SOK10:58:51
Leo GrenFinspångs SOK10:59:16
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubb10:59:48
Joel SevénGOIF Tjalve11:03:08
Julie CasselsjöOK Kolmården11:03:11
Alfred PetterssonFinspångs SOK11:05:54
Sofia MelinOK Kolmården11:07:47
Elmer EnströmOK Kolmården11:09:59
Sebaztian AlfredssonOK Kolmården11:10:02
Joel WestinNAIS Orienteringsklubb11:10:29
Malva EngströmOK Kolmården11:11:32
Love EngströmOK Kolmården11:11:42
Vidar EdlundGOIF Tjalve11:11:50
Arvid Adler HållanderOK Kolmården11:12:13
Kalle WiklanderOK Kolmården11:13:42
Oskar SöderströmOK Kolmården11:14:50
Axel JarlNAIS Orienteringsklubb11:19:15
Jonathan GranqvistOK Kolmården11:22:11
Vincent DahmGOIF Tjalve11:28:35
Ivar BorénOK Kolmården
Nellie KällholmOK Kolmården

U2

2 420 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melker KarlssonGOIF Tjalve10:52:43
Emma EngströmFinspångs SOK11:00:31
Gry CarstensNAIS Orienteringsklubb11:00:44
Simon HellmanGOIF Tjalve11:03:04
Josefine NilssonFinspångs SOK11:03:38
Tilda MalmströmGOIF Tjalve11:05:05
Elsa PetterssonFinspångs SOK11:05:49
Sixten JarlNAIS Orienteringsklubb11:08:58
Eli OlaussonGOIF Tjalve11:15:30
Ellinor OlaussonGOIF Tjalve11:16:22
Elin ThuressonOK Kolmården11:17:12
Melker WaldfeltFinspångs SOK11:21:15
Emma LindgrenNAIS Orienteringsklubb11:23:34
Alma SandbergOK Kolmården11:29:30

U3

2 630 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannes FernströmOK Denseln10:59:05
Linda SvenssonFinspångs SOK11:07:28
Hilda SandbergOK Kolmården11:30:52
Tilda AinerforsOK Kolmården11:30:54

U4

3 230 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
David SvenssonFinspångs SOK10:57:06

Bana A

7 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Michael WehlinSödertälje-Nykvarn OF11:17:45
Simon NybergNAIS Orienteringsklubb11:28:15

Bana B

6 100 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anita WehlinSkogspojkarnas OK11:11:32
Erik KjellgrenHammarkinds OK11:13:04
Arne NilssonNyköpings OK11:18:12
Jonas JohnssonOK Kolmården11:23:01
Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb11:33:21
Anneli BerggrenOK Denseln11:36:03
Jenny BjörkOK Denseln11:38:12
Johan WänströmFinspångs SOK11:43:08
Fredrik KämpeOK Denseln11:56:55
Christer CasselsjöOK Kolmården12:15:54

Bana C

5 100 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas KarlssonGOIF Tjalve10:50:13
Johan JylltorpLinköpings OK10:57:09
Lisa MalmströmGOIF Tjalve10:58:01
Peter HagströmGOIF Tjalve10:59:14
Aire NikkoOK Kolmården11:08:25
Anna WehlinSkogspojkarnas OK11:11:48
Lars JosefssonFinspångs SOK11:14:24
Per WirénOK Kolmården11:59:42
Erik EngströmOK Kolmården12:02:29

Bana D

3 910 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gösta LindmanFinspångs SOK10:48:07
Britten PerssonFinspångs SOK10:48:49
Maria EngqvistHammarkinds OK10:53:28
Carina LindmanFinspångs SOK10:55:07
Marcus KohtamäkiFinspångs SOK10:59:23
Anneli WiklundFinspångs SOK11:03:31
Carin AnderssonOK Denseln11:08:10
Tina NikkoOK Kolmården11:08:30
Sara AnderssonOK Denseln11:09:31
Magnus AnderssonOK Denseln11:09:32
Tobias JanssonHammarkinds OK11:13:01
Arne JoelssonMatteus SI11:19:32
Johan DahmGOIF Tjalve11:31:52
Karin RenbergOK Kolmården11:43:38
Gabriella JarlNAIS Orienteringsklubb11:56:46
Jesper WaldfeltFinspångs SOK12:06:59
Helena LindgrenNAIS Orienteringsklubb12:13:10
Ebba HedegårdOK Kolmården12:16:10

Bana E

3 200 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lise-Lott GummessonFinspångs SOK11:22:53
Violetta DahmGOIF Tjalve11:28:22
Emmy Anderssonklubblös12:12:14

Bana F

2 420 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lena FornanderSkogspojkarnas OK11:01:41

Annonser

Mila