Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Sommarserien, Ågestagården, Ågesta

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Sommarserien, Ågestagården, Ågesta
Arrangörsorganisation: IFK Enskede
Datum: tisdag 16 juni 2015

Bana A

7 060 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Henrik SjögrenHaninge SOK15:57:06
Niklas WansölinOK Ravinen15:59:02
Moa Leijon LindSödertälje-Nykvarn OF16:02:56
Birger AndrénFredrikshofs IF Skid & OK16:12:58
Lasse LarssonSnättringe SK16:33:59
Carolin SvenssonHaninge SOK16:34:14
Moa KjellstrandCentrum OK16:36:26
Claes AnderssonKlubblös16:38:25
Mattias ÅgrenCentrum OK16:41:54
Reijo KorhonenHaninge SOK16:48:48
Per LjungStockholms OK16:54:05
Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK17:03:07
Hanna RöstinSöders-Tyresö17:03:30
Gunnar LangsSkarpnäcks OL17:04:03
Henrik LundgrenCentrum OK17:12:57
Anders AbelSnättringe SK17:15:41
Pelle ForsbergIFK Enskede17:20:25
Mattias HenrikssonCentrum OK17:21:47
Mats NordbrødenJärla Orientering17:33:59
Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering17:38:18
Ulf BylundIFK Enskede17:51:39
Bo LauriSnättringe SK17:52:49
Thomas CallebergSnättringe SK18:01:32
Niklas WraneSöders-Tyresö18:02:17
Ivar Lidström LauriSnättringe SK18:02:29
Mattias HolmbergCentrum OK18:03:49
Mikael WilhelmssonSöders-Tyresö18:07:02
Jan HesselNorabygdens SK18:08:37
Henrik MorastHaninge SOK18:10:51
Henrik ErikssonCentrum OK18:24:13
Christopher LindqvistIFK Enskede18:26:15
Aleksandr ManoilovJärfälla OK18:30:31
Jan FrödinIFK Enskede18:33:47
Bengt LangelsSkarpnäcks OL18:38:02
John HartleyOK Ravinen18:40:02
Mats SandinHaninge SOK18:49:12
Sverker LenasCentrum OK18:49:59

Bana B

4 790 m, 77 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina NordströmBodens BK15:27:54
Anders HedbergSnättringe SK15:40:58
John ÖstlundSundbybergs IK15:44:29
Torbjörn HellquistTullinge SK16:05:12
Kristina BergstrandSöders-Tyresö16:10:14
Reine BorgströmSkogsluffarnas OK16:13:56
Leif MagnussonSkogsluffarnas OK16:16:17
Elisabeth TollemarkSkogsluffarnas OK16:17:19
Roland LöfgrenSpårvägens OK16:17:54
Marita AxelssonOK Ravinen16:22:49
Helena KorhonenHaninge SOK16:23:03
Christer NordströmOK Älvsjö-Örby16:23:54
Alf Eriksson-LångSöders-Tyresö16:26:17
Åke WansölinSöders-Tyresö16:28:53
Ebbe AdolfssonSundbybergs IK16:32:08
Casper GidingKamrat och IF KIF16:32:37
Katarina RingelsOK Klemmingen16:37:19
Per WolgastSnättringe SK16:41:36
Charlotta ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK16:42:36
Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK16:47:20
Ingemar GardSöders-Tyresö16:47:52
Johan TirénSkogsluffarnas OK16:53:19
Lars MongårdSkogsluffarnas OK16:55:24
Eric HuijsersHammarby IF OF17:04:58
Kristoffer EdshageCentrum OK17:05:18
Filippa GrelzSöders-Tyresö17:06:04
Linnea BörjarsCentrum OK17:10:08
Bror FureskogAlfta-Ösa OK17:10:39
Johan GrafKlubblös17:10:54
Gustaf GergeCentrum OK17:14:26
Elin AhlströmIFK Enskede17:15:12
Mats HainkeSnättringe SK17:19:21
Katarina RundströmIFK Enskede17:20:31
Hanna BrusSnättringe SK17:31:34
Håkan LindströmOK Södertörn17:32:25
Signe KlintingOK Pan Århus17:35:14
Pelle BengtssonIFK Enskede17:36:54
Anneke HaldJärla Orientering17:39:38
Johan LindbomHellas Orientering17:39:44
Guillermo Bossi SilvaJärfälla OK17:40:05
Håkan FalkOK Ravinen17:40:30
Ludvig SandahlJärla Orientering17:42:15
Anders HaagCentrum OK17:43:14
Mikael MoserKlubblös17:43:56
Claes AnderssonOK Södertörn17:45:57
Staffan HolmbergSödertälje-Nykvarn OF17:47:11
Björn LinderGustavsbergs OK17:48:15
Lotta Valentin LarssonGustavsbergs OK17:51:20
Magnus HaraldssonGustavsbergs OK17:52:21
Katrin SandelinTumba-Mälarhöjden OK17:53:02
Claes AnderssonSnättringe SK17:56:49
Jan LindgrenOK Södertörn17:59:57
Maria CarlströmGamleby OK18:04:45
Erica HellgrenOK Älvsjö-Örby18:05:15
Britt-Marie HellgrenOK Älvsjö-Örby18:05:50
Kristina TedhamreSnättringe SK18:07:16
Lukáš PolácekCentrum OK18:07:25
Arash RouhaniGöteborgs SK18:07:27
Mathias Myrefelt NorlingerJärla Orientering18:08:01
Anders KarlssonSnättringe SK18:14:46
Vilma KarlssonSnättringe SK18:16:30
Elias TidevallSkogsluffarnas OK18:17:09
Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:20:04
Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK18:20:05
Olle YttermoIKJ Haninge18:21:34
Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering18:23:38
Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF18:25:33
Tomas BjörelindJärla Orientering18:26:31
Linda SpjutJärla Orientering18:26:32
Ileana von MelenIFK Enskede18:33:29
Tomas AndersenIKJ Haninge18:34:05
Jörgen MårdbergKlubblös18:36:26
Christian OlssonOK Ravinen18:42:14
Axel MattssonJärla Orientering18:43:35
Douglas LundinSkogsluffarnas OK18:44:06
Dan WesterJärla Orientering18:55:14
Julia LauriOK Tisaren18:56:19

Bana C

3 400 m, 82 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Gunnar BramstenSundbybergs IK15:27:55
Jan SöderbergIFK Lidingö SOK15:28:24
Håkan SjökvistSöders-Tyresö15:29:25
Solveig DillmanOK Älvsjö-Örby15:31:22
Britt ErikssonHammarby IF OF15:31:24
Tomas PetterssonHaninge SOK15:34:28
Jörgen WidlundNynäshamns OK15:35:46
Birgitta ThunellIFK Lidingö SOK15:39:42
Göran LarboAttunda OK15:43:15
Ingvar LarssonGustavsbergs OK15:50:32
Karl-Erik JohanssonOK Södertörn15:57:38
Gösta GutelandSnättringe SK15:58:04
Olof RudinTumba-Mälarhöjden OK15:58:45
Kenneth BerglundHellas Orientering16:00:21
Åke LinderothSundbybergs IK16:08:16
Christer HedinIFK Enskede16:08:32
Leif HermundstadSnättringe SK16:09:25
Bo KimstrandSödertälje-Nykvarn OF16:10:22
Björn ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK16:10:42
Börje PahlénSöders-Tyresö16:12:02
Tommy LindbergHaninge SOK16:13:08
Jan-Erik DanellTullinge SK16:13:17
Martin ErikssonOK Södertörn16:17:11
Göran JohanssonSnättringe SK16:17:38
Berit GustavssonSödertälje IF16:18:06
Stig GustavssonSödertälje IF16:19:50
Berit LindungerHaninge SOK16:21:16
Leif ThorssonOK Grip16:22:21
Stig ThorssonSödertälje-Nykvarn OF16:24:47
Gerhard LilliestiernaOK Roslagen16:33:39
Jan Olof NorénJärla Orientering16:34:56
Mats DahlbergIFK Kiruna16:35:52
Hugo IsgrenIFK Enskede16:37:45
Karin GustafssonSträngnäs-Malmby OL16:38:18
Rune RådeströmSnättringe SK16:42:21
Anders GärderudIFK Lidingö SOK16:43:34
Lars NordSödertälje IF16:50:16
Kalle HögbergAmF 116:51:35
Lars CedérusSnättringe SK16:52:22
Kerstin JensenKlubblös16:53:34
Bengt ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK16:54:14
Monika HögbergOK Södertörn16:55:09
Maggan TärnblomSöders-Tyresö17:01:45
Ulf RosbergOK Älvsjö-Örby17:02:55
Håkan TärnrotHellas Orientering17:05:31
Magdalena HedbergSöders-Tyresö17:06:02
Ulf ÖrnbergKlubblös17:09:43
Rolf ÖhrnNynäshamns OK17:19:43
Lars NordinSolna OK17:25:13
Ulf FranzénCentrum OK17:33:07
Emma KlingenbergJärla Orientering17:33:14
Per BlomIFK Enskede17:40:14
Tord JanssonSödertälje-Nykvarn OF17:41:38
Rolf LöfqvistSöders-Tyresö17:44:32
Camilla JakobssonCentrum OK17:45:29
Georg LarssonFredrikshofs IF Skid & OK17:46:25
Margareta HjelmkvistGustavsbergs OK17:51:44
Björn BylundIFK Enskede17:52:09
Ulrica AxelssonCentrum OK17:56:04
Aila HalttunenHaninge SOK18:00:29
Johanna JonssonIK Gandvik18:02:08
Harriet Tiderman SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK18:02:32
Ingemar TedhamreSnättringe SK18:03:37
Fabian MartinezKlubblös18:07:07
Anna TedhamreSnättringe SK18:08:08
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OL18:08:52
Märta FröjdSnättringe SK18:17:13
Gunnar MongårdSkogsluffarnas OK18:21:08
Svante Barck-HolstSnättringe SK18:22:43
Johan KarlssonOK Älvsjö-Örby18:23:47
Thomas KarlssonOK Älvsjö-Örby18:24:03
Anna ÅgrenCentrum OK18:25:52
Hilda MattssonJärla Orientering18:34:48
Josefin LindqvistIFK Enskede18:39:01
Leif MörkforsJärfälla OK18:45:20
Peter WippJärla Orientering18:47:20
Helena PerssonCentrum OK18:47:34
Sara JonassonCentrum OK18:48:16
Emil WippJärla Orientering18:50:25
Johan ForsstedtSöders-Tyresö18:52:29
Sven Erik AmrénSnättringe SK18:58:08
Johan SandwallSkarpnäcks OL19:22:01

Bana D

2 700 m, 45 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Solveig SpångbergIFK Lidingö SOK15:39:54
Yngve HedbergSnättringe SK15:46:40
Lars AnderssonSkogsluffarnas OK15:47:12
Sven JanssonSnättringe SK15:55:42
Gunnar ErikssonSödertälje IF16:01:43
Ove JohanssonHaninge SOK16:02:37
Uno DahlMälarhöjdens IK OK16:03:25
Ulf TidbeckMälarhöjdens IK OK16:03:26
Benny BogstedtTullinge SK16:05:17
Hans ElvesjöKlubblös16:06:36
Birgitta WestergrenTäby OK16:06:49
Björn StoltOK Ravinen16:07:52
Sune AnderssonSnättringe SK16:08:34
Sonja PernebyTullinge SK16:08:51
Lars-Erik PernebyTullinge SK16:08:54
Elisabet ÖqvistFredrikshofs IF Skid & OK16:10:30
Karl-Verner AnderssonSnättringe SK16:10:47
Bror WahlbergHaninge SOK16:11:18
Elisabeth CarlinSöders-Tyresö16:18:03
Ingrid GunnarssonTäby OK16:21:08
Leif JehanderBromma-Vällingby SOK16:23:23
Carl CarlinSöders-Tyresö16:25:50
Dagny TirénOK Ravinen16:41:26
Ingvar JanssonSundbybergs IK16:42:43
Barbro CedérusSnättringe SK16:48:40
Evy NordSödertälje IF16:50:34
Sverker TirénHellas Orientering16:53:03
Ina WidegrenSkogsluffarnas OK16:58:44
Heidi BjerkhaugOK Ravinen16:59:11
Margaretha NylundOK Södertörn17:00:37
Edda NilssonStockholmspolisens IF OF17:04:33
Sture NilssonStockholmspolisens IF OF17:10:00
Aija SadurskisCentrum OK17:11:42
Olof SunessonStockholmspolisens IF17:14:54
Bengt ÅhlanderSkogsluffarnas OK17:15:50
Nils ForsbergIFK Enskede17:20:26
Sten TidermanTumba-Mälarhöjden OK17:21:54
Torsten LundborgHammarby IF OF17:25:51
Sten BergstrandSkogsluffarnas OK17:34:26
Pontus AxellIFK Enskede17:35:26
Anita LindbohmSkarpnäcks OL17:37:32
Ludde BlomIFK Enskede17:39:40
Emma StremanKlubblös18:06:07
Jenny LundinIFK Enskede18:11:32
Peter AnderssonSöders-Tyresö19:06:35

Bana E

1 970 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lennart WestergrenSöders-Tyresö16:06:59
Ulla-Britt ÅlebergAttunda OK16:10:56
Inger PahlénSöders-Tyresö16:11:16
Audrey BentlingerOK Älvsjö-Örby16:15:41
Winston BentlingerOK Älvsjö-Örby16:15:43
Kim ÖrnbergTumba-Mälarhöjden OK17:09:40
Tim RobertsHellas Orientering17:13:55
Anders EljewallKlubblös17:31:53
Bengt SäfwenbergTumba-Mälarhöjden OK18:02:53
Mats JonssonBromma-Vällingby SOK18:08:43
Kajsa GreenIFK Enskede18:11:38
Folke Barck-HolstSnättringe SK18:17:25
Magnus Barck-HolstSnättringe SK18:17:26
Ivar MessingCentrum OK18:20:25
Harald Barck-HolstSnättringe SK18:22:55
Sara ElmqvistCentrum OK18:54:11
Elin AlmgrenSöders-Tyresö18:54:39

Annonser