Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, natt, Örebro län

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, natt, Örebro län
Arrangörsorganisation: Lindebygdens OK
Datum: fredag 9 september 2016

D21

6 000 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9890206Lisa WesterbergOK Milan21:15
940329Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro21:17
9900202Lilian ForsgrenOK Tisaren21:19
786708Charlotte WahlströmAlmby IK21:21
202319Josefine WallenhammarHagaby GoIF Örebro21:23
890403Rebecka NylinOK Tisaren21:25
880401Karin PerssonHagaby GoIF Örebro21:27
951113Nina HallorOK Tisaren21:29
822119Lovisa PerssonOK Tisaren21:31
830518Kristin JacobsonKFUM Örebro OK21:33

H21

8 600 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
871215Daniel AttåsOK Tisaren21:00
504211Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro21:02
940226Erik LindgrenKFUM Örebro OK21:04
9970706Filip JacobssonOK Tisaren21:06
910326Mikael AnderssonStora Tuna OK21:08
888707Jonas LindahlOK Milan21:10
9701223Tomas HallménOK Tisaren21:12
850515Johan PerssonHagaby GoIF Örebro21:14
770611Oskar ArleboKFUM Örebro OK21:16
950821Gustav HindérOK Tisaren21:18
960700Harald LarssonHagaby GoIF Örebro21:20
9102012Per EklöfOK Milan21:22
7880418Johan AronssonOK Tisaren21:24
890304Jakob WallenhammarHagaby GoIF Örebro21:26
9860806Ivan ForsgrenOK Tisaren21:28
9970417Jacob ErikssonKFUM Örebro OK21:30

D17-20

4 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
970223Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro21:15
9702100Johanna HenrikssonOK Tisaren21:17
7970101Josefin ErlandssonOK Milan21:19
960526Sara JosarpFK Friskus-Varberg21:21
9990531Anna HallménOK Tisaren21:23
9802150Saga SanderOK Milan21:25

H17-20

6 000 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9707100Jakob FranssonOK Milan21:01
9005106Jesper MelinGarphyttans IF21:03
980300Per KarlssonOK Tylöskog21:05
980923Olle JosarpFK Friskus-Varberg21:07
9991228Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK21:09

H16

4 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
7010922William SeguraKFUM Örebro OK21:02
9011229Nils KylbornAlmby IK21:04
9121121Melker ForsbergKFUM Örebro OK21:08
1222441Johannes GreenAlmby IK21:10
1040610Oscar IngvarssonLindebygdens OK21:12

D14

3 200 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9031009Sofie BodinAlmby IK21:30
888704Sanna SanderOK Milan21:32
344113Karin LindgrenKFUM Örebro OK21:36
1222442Sofia GreenAlmby IK21:38
9020325Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK21:42
2095118Ellen AnderssonHagaby GoIF Örebro21:44

H14

3 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1470508David MårtenssonGarphyttans IF21:00
1020817Valter PetterssonOK Tisaren21:02
7031206David KuttiHagaby GoIF Örebro21:04
9030124Jonatan KraftAlmby IK21:08
2058770Oliver PetterssonOK Milan21:10
7030114Gustav AskrothKFUM Örebro OK21:12
2058769Anton ErikssonOK Milan21:16
7020610Linus MalmKFUM Örebro OK21:18

D12

2 400 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
450023Johanna BergKFUM Örebro OK21:03
449695Stina BernGarphyttans IF21:05
448311Elin JonhedKFUM Örebro OK21:09

H12

2 400 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9102162Alfred SjödinOK Tisaren21:21
9051027Daniel KraftAlmby IK21:25
444090Hugo ÖrnKFUM Örebro OK21:27
1040821Noel HelmerssonOK Tisaren21:29
9040305Karl KylbornAlmby IK21:33
9041027Emil LarssonOK Tisaren21:35
1222443Jonatan GreenAlmby IK21:39
9050207Olle MalmKFUM Örebro OK21:41
450677Rasmus DoeringGarphyttans IF21:43

D10

1 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352087Penny HaglundLindebygdens OK21:10
600410Elsa GustafssonOK Tylöskog21:14
37576Lovisa ThybeckLindebygdens OK21:16
9060713Julia GustafssonKFUM Örebro OK21:20

H10

1 700 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
352078Axel ThybeckLindebygdens OK21:30
9060925Axel KylbornAlmby IK21:32
449039Viktor JonhedKFUM Örebro OK21:34

H35

6 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16145Lars JonhedKFUM Örebro OK21:01
43551Calle OlssonKFUM Örebro OK21:03
16101Johan RosengrenKFUM Örebro OK21:05
791114Erik HarlénKFUM Örebro OK21:07
7701112Fredrik JohnssonKFUM Örebro OK21:09

H40

6 000 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
9730625Dan LarssonOK Tisaren21:39
306378Henrik NordKFUM Örebro OK21:41
9740212Anders HaglundOK Milan21:43

D45

3 600 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
404350Maria KylbornAlmby IK21:11

H45

4 900 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
430073Urban SärnbrinkOK Tisaren21:20
16023Anders ErikssonOK Milan21:22
670202Jonas PetterssonOK Tisaren21:24
2095482Mikael AnderssonHagaby GoIF Örebro21:26

D50

3 500 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
246029Ing-Marie LindahlOK Milan21:11
27451Lena GustafssonMalungs OK Skogsmårdarna21:13
9640109Anna-Birgitta GustafssonOK Tylöskog21:15
41704Britt-Marie ForsgrenOK Tisaren21:17
304839Torun PahlmGarphyttans IF21:19
640200Anne BodinAlmby IK21:21

H50

4 900 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
343533Hans MandahlÖstra Almby FK21:30
7630512Nils AronssonOK Tisaren21:32
16130Fredrik NilssonKFUM Örebro OK21:34
245975Niklas SanderOK Milan21:36
450658Magnus BernGarphyttans IF21:38
448301Lars SkymbergKFUM Örebro OK21:40
7631216Johan OskarssonLaxå OK21:42
304830Ulf LarssonGarphyttans IF21:44

H55

4 700 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1196009Jan-Åke Stolt KarlssonOK Milan21:16
9590419Håkan SvenssonAlmby IK21:18
600314Reinert HallorOK Tisaren21:20
245981Jan-Åke IsraelssonOK Milan21:22
9600410Bo GustafssonOK Tylöskog21:24
7816123Per BjurströmOK Tisaren21:26

H60

4 500 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
536679Anders Gunnar DahlgrenHagaby GoIF Örebro21:35
17320Sigfrid WeiseOK Tisaren21:37
560514Jan GustafssonHagaby GoIF Örebro21:39

H65

3 600 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
2095408Lennart LindgrenOK Järnbärarna21:30
9441213Hans Lennart LundhOK Tisaren21:32
16115Weine FredrikssonKFUM Örebro OK21:34
443223Lars-Åke WallOK Tisaren21:36
510821Anders RobertssonAlmby IK21:38

H75

2 600 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
18463Kjell LarssonOK Alferna21:15
13840Arne YngströmHagaby GoIF Örebro21:17
519140Ulf T. HallbergAlmby IK21:19
2095421Ove JohanssonOK Järnbärarna21:21
46763Johnny BrandtHällefors OK21:23
17339Kurt ÅbergOK Tisaren21:25
9410906Stig IsraelssonOK Tylöskog21:27
2095424Hjalmar NordquistOK Järnbärarna21:29

Öppen motion 1

1 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1220722Edwin SäkerHagaby GoIF Örebro20:59:05

Öppen motion 5

3 200 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
444726Niclas RisbergGarphyttans IF20:51:40
417693Martin RisbergGarphyttans IF20:51:46
402940Catrine StoltOK Milan20:53:00
2095414Lena LindgrenOK Järnbärarna20:53:25
740130Henrik AskrothKFUM Örebro OK21:02:19
2075443Ingela PetterssonOK Milan21:02:34
264954Fredrik MalmKFUM Örebro OK21:05:45
2065304Bengt VisénLindebygdens OK21:13:21

Öppen motion 7

2 600 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
16028Jörgen HolmströmOK Milan20:57:45
344322Christer RognellVallentuna-Össeby OL20:58:21
36795Christer NälemarkOK Djerf21:06:15
2095416Kjell GustafssonOK Järnbärarna21:12:26
540215Josefine AhlbäckOK Milan21:12:33
27364Therese KorkeakoskiOK Milan21:12:35
353857Daniel DjuvfeltKFUM Örebro OK21:14:24
8040514Niklas EriksenAlmby IK21:17:34
510116Mats GustafssonKFUM Örebro OK21:20:28

Öppen motion 8

4 700 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10414Tomas F KarlssonLindebygdens OK20:51:28
920310Karin E GustafssonHagaby GoIF Örebro21:01:17
340983Hans LibergOK Milan21:04:11
2101759Fredrik GöranssonAlmby IK21:04:58
2060722Martin FagerlundSol Tranås21:18:25

Annonser