Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Vårtriss

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: Vårtriss
Arrangörsorganisation: OK Skogsfalken
Datum: fredag 25 mars 2011

D21

6 660 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
306895Nadiya VolynskaOK Orion21:04
19770Cecilia BerganderEksjö SOK21:06
860222Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarna21:08
895014Jolanta KolosinskaKalmar OK21:12

H21

8 360 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
870320Ola NybergOK Orion20:30
820900Isak BergmanKristiansand OK20:32
780128Henrik BengtssonFalkenbergs OK20:34
504042Wojciech KowalskiOK Orion20:36
25544Otto LundmanOK Roslagen20:38
17699Henrik AdolfssonOK Bävern20:40
781005Daniel NilssonOK Orion20:42
911200Viktor AntonssonEksjö SOK20:44
28181Lars LundströmIF Hallby SOK20:46
29377Simon LennermoNässjö OK20:48
840623Daniel GunnarssonOK Orion20:50
667220Ulrik KarlssonMotala AIF OL20:52
731202Mikael LundqvistFalkenbergs OK20:54
504030Aleksander BernaciakOK Orion20:56
38010Lars JakobssonIF Hagen20:58
17655Johan SchagerlindOK Bävern21:00
760402Martin SöderbergOK Orion21:02
615009Daniel NilssonSkåneslättens OL21:04
28543Jesper HåkanssonFK Göingarna21:06
882104Rasmus LeoOK Orion21:08
900630Richard SjöholmOK Pan-Kristianstad21:10
11845Magnus SaagerOK Orion21:16

D20

4 880 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
502218Frida NilssonSkåneslättens OL20:47
921005Anna BredfeltLunds OK20:49
920809Maja PetterssonOK Dacke20:51
920225Kristin SchybergFjärås AIK20:53
502321Carlotta ScaletOK Orion20:55

H20

6 660 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
417688Johan EngströmOK Orion20:59
940113Gustav SandstedtEksjö SOK21:01
920820Arvid KällOK Älme21:03
920605Johan HagströmFalkenbergs OK21:05
205238Björn IkonenOK Vilse 8721:07
930508Viktor TovessonOK Orion21:13

D18

4 700 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
931111Märta-Stina KällOK Älme20:41
930708Anna JonsonRonneby OK20:43
940612Moa OlssonÖrkelljunga FK20:45
10103Marielle AnderssonOK Vilse 8720:47

D16

4 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
225793Sanna PetterssonOK Dacke20:45
905015Matilda MartinssonFalkenbergs OK20:47
961220Moa PetterssonOK Dacke20:49
888514Linnéa AnderssonBredaryds SOK20:51
960701Amanda JohanssonOK Dacke20:53

D16 Kort

3 700 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
951288Elin KjellssonFalkenbergs OK20:53

H16

4 880 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950719Erik AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:30
950310Hampus BerganderEksjö SOK20:32
306978Johannes EklöfIF Hallby SOK20:34
961023Anton HanssonNässjö OK20:36
959803Felix PerssonOK Skogsfalken20:38
950120Erik AnderssonOK Orion20:40
526514Anton EricksonBodafors OK20:42
260797Albin KarlssonOK Vilse 8720:44
439452Daniel EngströmEksjö SOK20:46
952712Andreas HenryssonOK Dacke20:48
214329Emil SjööVästerviks OK20:50
960505Edvin SmedbergOK Skogsfalken20:52
950914Philip PerssonOK Orion20:54
969798Adam EricksonBodafors OK20:56
960901Theodor WahlbomOK Orion21:02
26696Robin LarssonFK Göingarna21:04
961225Lukas BökmanRonneby OK21:06

H16 Kort

3 700 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
950222Albert Gustavs., Anton HagströmFalkenbergs OK20:57
402878Zakarias HansonFalkenbergs OK21:06

D14

3 700 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229220Linnea GustavssonOK Gynge20:29
409705Elsa AnderssonBredaryds SOK20:31
970703Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna20:33
241980Linnea KjellssonFalkenbergs OK20:35
980320Gabriella BerganderEksjö SOK20:37
249278Myrra CarlssonOK Orion20:39
971128Hanna MelanderStigmännen Karlshamns OK20:41
970220Erica EdmanKorsnäs IF OK20:43
970407Helena HagströmFalkenbergs OK20:45
970197Linnéa GolsäterEksjö SOK20:47

H14

3 700 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
988150Oliwer LundbergOK Bävern20:30
980512Melker JohanssonOK Orion20:32
217625Oscar LangVästerviks OK20:34
970222Philip EdvardssonEksjö SOK20:36
970706Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:38
980104Rasmus LundbergOK Bävern20:40
980705Henrik JohannessonRonneby OK20:42
551561Simon RuneforsVäxjö OK20:44
981908Albin HenryssonOK Dacke20:46
970502Lucas SundbladEksjö SOK20:48
204437Emil JohanssonOK Bävern20:50
970702Rasmus ArfwedsonFrölunda OL20:52
442231Albert KleinVästerviks OK20:54
246082Nils WärnsbergEksjö SOK20:56
433799Simon JonssonIF Hallby SOK20:58
970121Johan WennermarkOK Skogsfalken21:04

H14 Kort

2 630 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
700524Albin Lagre, Viktor HanssonNässjö OK21:01
262250Samuel HansonFalkenbergs OK21:05

H12

2 630 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17687Ludwig GustavssonOK Bävern20:31
423243Axel LindebergVästerviks OK20:33
990824Emil PetterssonOK Dacke20:37
990123Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna20:39
248517Harald EklöfIF Hallby SOK20:41
991222Filip TrofastBredaryds SOK20:43
990805Andreas JonssonOK Orion20:45
990331Oscar JohanssonOK Dacke20:49

H10

1 910 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
402864Oscar KjellssonFalkenbergs OK20:30
245922Simon GiselssonRonneby OK20:32

D40

4 700 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
29293Helena KarlssonNässjö OK20:31
700413Sara GiselssonRonneby OK20:33
347093Karin JohanssonFK Göingarna20:35

H40

6 660 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
690127Jan-Ove WikingIstrums SK20:30
721107Anders ArfwedsonFrölunda OL20:32
670630Håkan ErikssonHästveda OK20:34
422491Magnus TrofastBredaryds SOK20:36
227860Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK20:38
423242Bengt JannsenVästerviks OK20:40
241999Håkan HansonFalkenbergs OK20:42
700808Anders MalmqvistMotala AIF OL20:44
Håkan LindbergOK Vilse 8720:46
246094Anders EdvardssonEksjö SOK20:48
671112Niklas EdvardssonHästveda OK20:50
1201068Jyrki NieminenLovnais-Hämeen20:52
302351Åke LarssonStigmännen Karlshamns OK20:54
620700Stefan LundOK Orinto20:56
670129Thomas JohannessonRonneby OK20:58
26685Magnus LarssonFK Göingarna21:04

D45

4 210 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
344510Hillevi ErikssonIF Hallby SOK21:00
256330Gudrun NilssonAndrarums IF21:02
12577Annika JosefssonOK Dacke21:04
601224Tina HagårdRävetofta OK21:06
16484Ingrid JohanssonLaholms IF OK21:08
262483Lena Sandgren SwartzOK Orion21:10

H45

6 240 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
25411Johan HanssonNässjö OK20:38
1201078Matti YlilukkiSuomusjärven Sisu20:40
17694Mikael ÖhrnOK Bävern20:42
10011Michael HertinVästerviks OK20:44
43701Per-Åke NilssonFK Göingarna20:46
18533Pontus JonssonOK Orion20:48
650221Anders PetterssonOK Dacke20:50

D50

4 050 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17720Stella KällOK Älme20:56
259525Maria AnderssonBredaryds SOK20:58
260642Ingrid KensbyOK Tyr21:00
571127Ann-Christin NeroRonneby OK21:02

H50

5 690 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
260793Mats CarlssonOK Vilse 8720:31
17691Evert JohanssonOK Bävern20:33
10288Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK20:35
600831Håkan SandstedtEksjö SOK20:37
902943Göran MånssonOK Dacke20:39
590116Ingemar NilssonFK Åsen20:41
435299Harald MagnussonOK Bävern20:43
600600Jörgen BatzSkarpnäcks OL20:45
260645Mats KensbyOK Tyr20:47
850850Leif LindauOK Torfinn20:49
306457Staffan KällOK Älme20:51
10119Tore TjernlundOK Vilse 8720:53
344676Magnus ThorOK Bävern20:55
29124Arne KarlssonTumba-Mälarhöjden OK20:57
592211Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK20:59
36969Lars GerhardssonAttunda OK21:01

D55

4 050 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15722Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK21:02

H55

4 880 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
259526Arne AnderssonBredaryds SOK20:31
302334Bengt AspvallRonneby OK20:33
355950Arne AnderssonOK Torfinn20:35
550816Roger ThörnOK Vilse 8720:37
560619Håkan ForsmanRonneby OK20:39
19720Christer FolkessonEksjö SOK20:41

D60

3 550 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30250Birgitta BillstamJärfälla OK20:53
10132Margareta SvenssonOK Vilse 8720:55
11816Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK20:57
10135Gunnel MånssonOK Vilse 8720:59
28305Lisbeth KarlssonVaggeryds SOK21:01

H60

4 700 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10145Anders PerssonOK Vilse 8720:30
17161Bill SchölinTockarps IK20:32
17698Bo TuressonOK Bävern20:34
13798Kenth SundgrenSkåneslättens OL20:36
11824Owe NilssonStigmännen Karlshamns OK20:38
28038Bengt SörensenJönköpings OK20:40
925593Sven-Olof LarssonVäxjö Allmänna IS20:42
241811Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK20:44

D65

3 550 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
30800Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK20:50
13911Berit ByströmOK Virdarna20:52

H65

4 210 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
27256Björn LinnersjöOK Orion20:31
30214Lars JonassonJärfälla OK20:33
13910Waste ByströmOK Virdarna20:35
262488Ingemar AnderssonOK Orion20:37
37376Ulf SkogtjärnOK Linné20:39

H70

4 050 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
10754Bengt BergqvistStigmännen Karlshamns OK20:53
660818Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad20:55
17657Göran KarlssonOK Bävern20:57
433684Arne KruseStigmännen Karlshamns OK20:59
261563Roland KarlssonRonneby OK21:01
27828Hubert HugossonOK Gynge21:03

Öppen motion 1

1 910 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
43502Andre HanssonAndrarums IF20:27:11
341392Fabian AnderssonAndrarums IF20:29:42
304876Oscar EhrnbornAndrarums IF20:29:43
421417Ludvig AnderssonAndrarums IF20:30:00
990428Elinor DelinFK Åsen20:32:12
33430Stellan GardinAndrarums IF20:32:18
721777Carolin GradinAndrarums IF20:34:28
27838Arne PerssonOK Gynge20:36:41
256335Clara EhrnbornAndrarums IF20:37:21
43501Linus HanssonAndrarums IF20:40:53
430172Fanny SundbladEksjö SOK20:42:51
344672Linus LundbergOK Bävern20:44:08
225339Stina JohanssonOK Bävern20:44:10

Öppen motion 5

3 220 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
17654Rune ThuressonOK Bävern20:30:25
28548Helen NilssonHärlövs IF20:34:03
670817Carina BerganderEksjö SOK20:36:43
28188Erik StillemarkIF Hallby SOK20:44:00
248523Johanna LindgrenIF Hallby SOK20:44:02
11813Bengt LindblomStigmännen Karlshamns OK20:44:49
417331Robin ÖhrnOK Bävern20:46:08
404371Roger BökmanRonneby OK20:47:19
850520Christian LindblomStigmännen Karlshamns OK20:52:17

Öppen motion 8

4 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
741028Magnus NilssonAndrarums IF20:29:30
18559Ulf JohanssonOK Dacke20:29:49
620813Sven GiselssonRonneby OK20:32:03
941201Niclas DelinHärlövs IF20:34:58
920000Carl-Johan BergmanOK Älme20:48:18

Öppen motion 9

6 920 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
421402Kim AnderssonAndrarums IF20:34:13
516516Björn NilssonHärlövs IF20:43:36
10194Nils LarsenOK Skogsfalken21:20:14
12286Line LarsenOK Skogsfalken21:20:16

Annonser