Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för DM, lång, Uppland

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, lång, Uppland
Arrangörsorganisation: Rånäs OK
Datum: söndag 4 september 2016

D21

8 820 m, 27 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Elisa HameliusOK Linné10:00
2Elin CarlssonOK Pan-Kristianstad10:02
3Samantha SaegerOK Linné10:04
4Stina NilssonUmeå OK10:06
5Karna ThorssonOK Linné10:08
6Nicole LjungdahlOK Pan-Kristianstad10:10
7Jenny WesterberghRasbo IK10:12
8Rebecka OlssonOK Linné10:14
9Camilla ÖhmanNTNUI10:16
10Lovisa LarssonOK Linné10:18
11Gunilla SvärdIF Thor10:20
12Hilda ForsgrenOK Linné10:22
13Elin LindTierps SOK10:24
14Hedwig HaasSundsvalls OK10:26
15Annika BjörkOK Linné10:28
16Maria SjölanderOK Rodhen10:30
17Jenny WegmüllerOK Rodhen10:32
18Johanna ÖbergOK Linné10:34
19Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:36
20Kate MorrisonOK Linné10:38
21Jessica SöllvanderOK Rodhen10:40
22Rasa PtasekaiteOK Linné10:42
23Rebecka LindbergOK Roslagen10:44
24Fanny FredrikssonIF Thor10:46
25Lisa CarlssonOK Linné10:48
26Elin SjölanderOK Rodhen10:50
27Regina KellyOK Linné10:52

H21

12 560 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50David DahlgrenOK Linné10:01
51Rassmus AnderssonOK Linné10:03
52Martin JanssonOK Rodhen10:05
53Pontus JohanssonOK Linné10:07
54Torbjörn JacobssonOK Rodhen10:09
55Erik LindOK Linné10:11
56Henrik JonssonOK Rodhen10:13
57Simon EklövOK Linné10:15
58Jesper Kullin AlfredssonLånghundra IF10:17
59Benet TotusausBadalona Orientacio10:19
60Joel LännevallOK Roslagen10:21
61Mats TroengOK Linné10:23
62Andreas KarlssonMariestads FK10:25
63Olof ErikssonOK Linné10:27
64Ken PeetersGöteborg-Majorna OK10:29
65Oskar WallénOK Linné10:31
66Tommy LindbergOK Roslagen10:33
67Magnus BjörkOK Rodhen10:35
68Erik ÅhlinLånghundra IF10:37
70Andreas HamneOK Roslagen10:41
71Albin RidefeltOK Linné10:43
72Rasmus SteenOK Enen10:45
73Ross SmithOK Linné10:47
74Mattias OlofssonOK Enen10:49
75Ruairi ShortOK Linné10:51
76Johan HameliusOK Linné10:53
77Bobby BrahmLånghundra IF10:55
78Daniel Carlson BjernaldOK Linné10:57
79Olle NilssonOK Linné10:59
69Adrian AxemoHultsfreds OK11:07

H20

9 740 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor JanrikOK Linné10:52
Johannes RidefeltOK Linné10:54

D18

6 110 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna KarlströmOK Linné10:00
Wilma GilleOK Roslagen10:02
Sandra BoströmOK Linné10:04
Ellen FrostOK Roslagen10:06
Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL10:08
Ellen BromanOK Roslagen10:10
Maria JanssonOK Linné10:12

H18

7 520 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Tuve MöllerOK Linné10:54
Alexander  AlnessLånghundra IF10:56
Johan EdenhamnLänna IF10:58
Waldemar AnderssonLånghundra IF11:00
William ErnlundOK Linné11:02
Emil GrehnOK Rodhen11:04
Sandro SchmidOK Linné11:06
Adam LiljaOK Enen11:08
Daniel RönnqvistOK Linné11:10
Theodor LindbergOK Enen11:12

D16

4 640 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
100Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL10:35
101Lotta WeyhenmeyerIF Thor10:37
102Kari LöeOK Linné10:39
103Agnes BromanOK Roslagen10:41
104Astrid AnderVallentuna-Össeby OL10:43
106Alva JonssonLånghundra IF10:47
107Klara MöllerOK Linné10:49
108Vendela JonsellVallentuna-Össeby OL10:51
109Anna LithellOK Linné10:53
111Lovisa WigertzLånghundra IF10:57
113Emma JanssonOK Linné11:01
114Anna NordströmSigtuna OK11:03
115Lina SvärdIF Thor11:05
116Sofia GidingVallentuna-Össeby OL11:07
118Alva LindellIF Thor11:11
119Malva SteenOK Enen11:13

H16

5 600 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Axel BergströmOK Rodhen10:02
152Emil JonsellIF Thor10:04
153Oscar PalmOK Linné10:06
155Arvid RoosOK Linné10:10
156Hugo BäsénIF Thor10:12
157Oskar StenviOK Linné10:14
158Arvid UmegårdLånghundra IF10:16
160Victor BylundIF Thor10:20
161Axel Leijon ThorellLånghundra IF10:22
163Erik HannrupIF Thor10:26
164Andreas JohnsonSigtuna OK10:28
165Gustaf MårsäterOK Linné10:30
166Karl BrahmLånghundra IF10:32

D14

3 970 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ellen HannrupIF Thor10:01
Joni Müller af UhrOK Linné10:03
Emilia BergströmOK Rodhen10:07
Ebba LindellIF Thor10:11
Linn RistoOK Linné10:13
Emma LundbergOK Roslagen10:15
Hanna JonsellIF Thor10:17
Agnes WeissLånghundra IF10:19
Cornelia KrafftLänna IF10:21
Emma PalmOK Roslagen10:25
Lovisa HambäckLånghundra IF10:29
Elsa KarlssonIF Thor10:31
Malin SvenssonRånäs OK10:33
Maja WilmarIF Thor10:37
Fanny CedstedtLånghundra IF10:39

H14

4 260 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin WarvelinLånghundra IF10:37
Karl GrywenzOK Linné10:39
Kevin SjölanderOK Rodhen10:41
Simon WahlnäsOK Linné10:45
Gustav KüglerSigtuna OK10:49
John McLellandOK Rodhen10:51
Carl HenrikssonRånäs OK10:55
Arvid BylundIF Thor10:57
Pontus GustafssonOK Linné10:59
Oskar SundblomRånäs OK11:03
Emil BoströmOK Linné11:05
Pelle NilssonOK Linné11:09
David MelinOK Rodhen11:11
David NäslundOK Roslagen11:13

D14 Kort

2 630 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hannah ÖrtlundRånäs OK10:45

D12

2 630 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ester BlomsterIF Thor10:00
Sara EkströmOK Linné10:02
Elsa Söllvander EklundOK Rodhen10:04
Matilda ServinLånghundra IF10:06
Tove KarlssonOK Rodhen10:10
Vega SundstedtRasbo IK10:12
Edit JonssonLånghundra IF10:14
Malin NilssonOK Linné10:16
Johanna RoosOK Linné10:20
Alva OláRånäs OK10:24
Doris IkoVallentuna-Össeby OL10:26
Frida MelinOK Rodhen10:28
Klara HartOK Linné10:30
Agnes Söllvander EklundOK Rodhen10:32
Lovisa BolanderSigtuna OK10:34
Alva SundblomRånäs OK10:36
Sara SundqvistLånghundra IF10:38
Emelie SvärdIF Thor10:40
Elsa HedinOK Linné10:42
Alicia BohmanSigtuna OK10:44
Fannie SjölanderOK Rodhen10:46
Lisa NilssonOK Linné10:48
Erica KarlssonOK Rodhen10:50
Ella ServinLånghundra IF10:52

H12

2 630 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Love BylundIF Thor10:03
Elias JavehedVallentuna-Össeby OL10:05
Tomas FrömanOK Linné10:07
Love UmegårdLånghundra IF10:11
Mathias NordlinderOK Linné10:13
Rasmus ExellLänna IF10:15
Jakob NordströmSigtuna OK10:17
Viktor JemthIF Thor10:19
Axel GidlundOK Linné10:23
David BerglundIF Thor10:25
Hugo NylundOK Linné10:27
Jacob HenrikssonRånäs OK10:31
Aron BromanLänna IF10:33
Elias WesterberghRasbo IK10:37
Viktor BoströmOK Linné10:39
Axel AnderssonIF Thor10:41
Edvin NilssonLånghundra IF10:43

D10

1 910 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Signe PalmOK Linné10:47
Hanna OlmIF Thor10:49
Elin SjöstedtLånghundra IF10:53
Tora JonsellIF Thor10:57
Sara RoosOK Linné10:59
Nora Svedin JakobssonLånghundra IF11:03
Felicia KrafftLänna IF11:05
Emily KruysIF Thor11:07
Ida PalmOK Linné11:09
Elin WiklundIF Thor11:13
Alma WesselLänna IF11:17

H10

1 910 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Albin JemthIF Thor10:00
Tor NylundOK Linné10:02
Valle LarssonIF Thor10:04
Filip BorellOK Linné10:06
Gustav SvenssonRånäs OK10:08
Viktor NilssonOK Linné10:12
John AnderssonRånäs OK10:14
Olle PalmOK Linné10:16
Lukas LindIF Thor10:18
Alfred WesselLänna IF10:22
Emil ÅbergOK Linné10:24
Hugo ÖrtlundRånäs OK10:26
Joel AhlbergOK Linné10:28
Eric HenrikssonRånäs OK10:30
Arvid TögenmarkOK Linné10:32
Gustav LindbergOK Roslagen10:34
Theo RistoOK Linné10:36
Elis QuistbergIF Thor10:38
Viktor FischerOK Linné10:42
Jelmer SellingLänna IF10:44
Alfons WesterberghRasbo IK10:48
Edvin TögenmarkOK Linné10:50

D40

5 460 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LindellIF Thor10:00
Gabriella MelinOK Rodhen10:02
Marie LyckebäckSigtuna OK10:04
Helene NilssonOK Linné10:06
Johanna WeissLånghundra IF10:08
Lena KaskOK Linné10:10
Sofie BergendahlIF Thor10:12
Sofia KrafftLänna IF10:14
Ane LaugenOK Linné10:16
Maria ForsumVallentuna-Össeby OL10:18
Åsa BergSigtuna OK10:20
Pernilla SvedinLånghundra IF10:22
Louise JohanssonOK Roslagen10:24
Anna Karin OlmIF Thor10:26
Annette RoosOK Linné10:28
Karolina AnderssonLänna IF10:30

H40

7 520 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Andreas KrafftLänna IF10:15
Mattias NilssonOK Linné10:17
Mats EdengrenVallentuna-Össeby OL10:19
Mats ÅbergOK Linné10:21
Johan WesterberghRasbo IK10:23
Liutauras BileviciusOK Roslagen10:25
Carl WennertorpOK Linné10:27
Pål JanssonOK Roslagen10:29
Jonas EklundOK Rodhen10:31
Mats WarvelinLånghundra IF10:33
Emil AnderssonLänna IF10:35
Mika NumminenOK Linné10:37
Patrik ServinLånghundra IF10:39
Fredrik LindellIF Thor10:41
Henrik RoosOK Linné10:43
Jonas SellingLänna IF10:45
Olof BorellOK Linné10:47
Johan KüglerSigtuna OK10:49
Abel LedesmaXinoxano Orientació10:51
Peter GustafssonOK Linné10:53
Jonas AnderssonIF Thor10:55

D45

4 980 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Evonne StrandOK Linné10:41
Josefine NordströmOK Triangeln10:43
Ammie BerglundIF Thor10:45
Yvonne GrehnOK Rodhen10:47
Anna SanderIF Thor10:49
Pia GuståsOK Linné10:51

H45

6 450 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Per JemthIF Thor10:01
Christer ArksandVallentuna-Össeby OL10:03
Klas BirgerssonLånghundra IF10:05
Anders BoströmOK Linné10:07
Ola LindIF Thor10:09
Roger NilssonOK Linné10:11
Patrik SteenOK Enen10:13
John SolbreckLånghundra IF10:15
Staffan Jacobsson SvärdIF Thor10:17
Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL10:19
Ulf AngelsiööOK Linné10:21
Daniel OlmIF Thor10:23
Ulf BergströmOK Rodhen10:25
Håkan BerglundIF Thor10:27
Staffan BromanOK Roslagen10:29
Joachim LandströmOK Linné10:31
Andreas PerssonRasbo IK10:33
Pontus GilleOK Roslagen10:35
Pär TögenmarkOK Linné10:37
Johan JakobssonLånghundra IF10:39
Andreas EhnIF Thor10:41
Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK10:43
Rickard EkmanOK Roslagen10:45
Rob HartOK Linné10:47
Johan BlomsterIF Thor10:49
Ulf JanssonOK Triangeln10:51
Marcus PherssonOK Linné10:53
Svante JonsellVallentuna-Össeby OL10:55

D50

4 510 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva SundgrenVallentuna-Össeby OL10:00
Lena NilssonOK Linné10:02
Maria TibellLånghundra IF10:04
Maria KvarnlöfOK Roslagen10:06
Ingela AlnessLånghundra IF10:08
Åsa Marknell DewittLänna IF10:10
Lena GrandinOK Linné10:12
Anette ArksandVallentuna-Össeby OL10:14
Elsa BrahmLånghundra IF10:16
Hillevi ErikssonOK Linné10:18
Maria LännevallOK Roslagen10:20
Annika ArdellOK Rodhen10:22
Katarina BengtssonLånghundra IF10:24
Helena GrennbergOK Linné10:26
Cathrine JohanssonTierps SOK10:28
Camilla AdlertegOK Enen10:30
Annette WigertzLånghundra IF10:32
Dorothe SpillmannIF Thor10:34
Ann-mari SilfverLånghundra IF10:36
Maria HartOK Linné10:38

H50

6 110 m, 25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mats JavehedVallentuna-Össeby OL10:01
Johan MöllerOK Linné10:03
Per EdlundSigtuna OK10:05
Mats JonsellIF Thor10:07
Thomas JanssonOK Roslagen10:09
Jonas GidingVallentuna-Össeby OL10:11
Ola HultinOK Roslagen10:13
Ulf K. RaskSigtuna OK10:15
Mikael BäsénIF Thor10:17
Kjell RistoOK Linné10:19
Peter HambäckLånghundra IF10:21
Matti NylundSigtuna OK10:23
Peter LindbergOK Roslagen10:25
Bo StrandOK Linné10:27
Björn ÖbergRyda SK10:29
Per-Olov WedinIF Thor10:31
Anders SöderbärgOK Roslagen10:33
Mats BäckströmOK Enen10:35
Magnus JohanssonLånghundra IF10:37
Stefan NilssonOK Linné10:39
Per AndénHässleholms OK10:41
Rolf LarssonOK Linné10:43
Thomas KällbergOK Roslagen10:45
Kenneth HermanssonSigtuna OK10:47
Sven WigertzLånghundra IF10:49

D55

4 020 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Helena EkbrinkIF Thor10:40
Inger SkantzLänna IF10:42
Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL10:44
Brita NilssonOK Linné10:46
Karin JanssonOK Rodhen10:50
Anna-Sofie LundmanOK Roslagen10:52

H55

5 460 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Thomas JanssonLänna IF10:01
Per-Olof OlofssonSigtuna OK10:03
Mats TibellLånghundra IF10:05
Tryggve RönnqvistOK Linné10:07
Lars LundinTierps SOK10:09
Tommy HolmérVäsby OK10:11
Tommy BergerGävle OK10:13
Björn SöderbäckOK Linné10:15
Torbjörn LännevallOK Roslagen10:17
Tommy ÅhmanLånghundra IF10:19
Pär JanssonIF Thor10:21
Johan KarlssonNorbergs OK10:23
Lars-Olof JanssonOK Linné10:25
Christer ErikssonTierps SOK10:27
Mats LundmanOK Roslagen10:29
Per EdenhamnLänna IF10:31
Magnus ThorOK Bävern10:33
Peter EklövOK Linné10:35

D60

3 600 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina WåhlinOK Enen10:50
Britt-Marie ErikssonOK Rodhen10:52
Christina HjertsonOK Linné10:54
Eva ElnerudSigtuna OK10:56
Gunlis LarssonOK Enen10:58
Marita BergSigtuna OK11:00
Birgitta BillstamJärfälla OK11:02

H60

4 980 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Göran  AnderssonAttunda OK10:40
Andreas HjertsonOK Linné10:42
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OL10:44
Stig AnderssonOK Linné10:46
Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL10:48
Svend Erik MathiassenOK Linné10:50
Reinhold LenneboIF Thor10:52
Lars LandströmLånghundra IF10:54
Göran FalkIF Thor10:56
Anders KarlssonOK Linné10:58

D65

3 600 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Marianne SellgrenSigtuna OK10:26
Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL10:28
Ewa NordlundLänna IF10:30
Agneta Pihl SkoogEnköpings AIF10:32
Kristina ErikssonLänna IF10:34
Ingrid SjölanderOK Rodhen10:36

H65

4 510 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kenneth LarssonOK Enen10:01
Tomas ÅhgrenLånghundra IF10:03
Jan JohanssonIF Thor10:05
Jan ÅsbergHäverödals SK10:07
Leif AlmtorpLånghundra IF10:09
Bengt-Göran StjernaLänna IF10:11
Lars WestinVallentuna-Össeby OL10:13
Torsten PetterssonLånghundra IF10:15
Per-Erik WåhlbergOK Linné10:17
Tommy WåhlinOK Enen10:19
Leonard JanssonRasbo IK10:21
Lars Erik OrvendalHeby AIF10:23
Tommy HöglundLånghundra IF10:25
Gunnar KvarnerudLänna IF10:27
Lars-Erik HermanssonOK Linné10:29
Kjell JanssonLånghundra IF10:31

D70

3 030 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Elke WilkeTierps SOK10:30
Birgitta KlangLånghundra IF10:32
Birgitta NorlinRimbo SOK10:34
Dagny GustavssonSigtuna OK10:36
Caje JacobssonIF Thor10:38
Gun-Inger SahlbergLånghundra IF10:40

H70

4 020 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Leif BergSigtuna OK10:00
Sven-Olov NorlinRimbo SOK10:02
Conny HusénOK Roslagen10:04
Sören WingeUpsala IF10:06
Bengt FribergJärfälla OK10:08
Hans SahlbergLånghundra IF10:10
Anders EdlingOK Linné10:12
Anders SellgrenSigtuna OK10:14
Uno KarlssonHäverödals SK10:16
Mats TörngrenOK Linné10:18
Hans HolmbergVallentuna-Össeby OL10:20
Leif NordlundLänna IF10:22
Thord RådbergOK Roslagen10:24
Göran JanssonOK Triangeln10:26
Sven PihlEnköpings AIF10:28
Ulf SkogtjärnOK Linné10:30
Leif ErikssonHeby AIF10:32
Lars-Erik KarlssonRasbo IK10:34
Sören ErikssonLänna IF10:36
Bengt-Olov TörnqvistSigtuna OK10:38

D75

3 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva von HeijneSigtuna OK10:53
Margaretha NyströmLänna IF10:55
Britt-Marie BengtssonOK Linné10:57
Birgitta ErikssonLänna IF10:59

H75

3 600 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kurt BoströmOK Linné10:39
Martin EngqvistUpsala IF10:41
Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL10:43
Per-Olov AnderssonOK Linné10:45
Lennart JanssonHäverödals SK10:47
Ulf ÅströmOK Roslagen10:49
Bertil KarlssonOK Linné10:51
Jan-Olof MalmSigtuna OK10:53
Roine MattssonHäverödals SK10:55
Stig JaremalmVallentuna-Össeby OL10:57
Sven JacobssonIF Thor10:59
Per-Urban BengtssonOK Linné11:01

H80

3 030 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Stig RoosOK Linné10:32
Ragnar AnderssonHäverödals SK10:34

Inskolning

1 880 m, 8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo PerssonIF Thor09:59:29
Axel BorellOK Linné10:06:20
Viktor HagbergKlubblös10:07:34
Elin HagbergKlubblös10:07:36
Malte HallmanAttunda OK10:33:35
Moa WegmullerOK Rodhen10:35:28
Elis Sölvander-EklundOK Rodhen10:35:29
Ingrid MelinOK Linné11:22:21

U1

1 880 m, 20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo WåhlénOK Triangeln09:58:09
Jonas PalmOK Linné10:00:23
Lisa DverstorpKlubblös10:02:19
Alva ForsumVallentuna-Össeby OL10:13:09
Anton ÅbergOK Linné10:13:59
Oskar LindIF Thor10:20:09
Ylva SjöstedtLånghundra IF10:23:04
Dagny IkoVallentuna-Össeby OL10:26:20
Bertil BaumgartenIF Thor10:36:12
Mörta BaumgartenIF Thor10:36:30
Marike StäglichOK Linné10:41:05
Ellinor Von SethIF Thor10:46:03
Fiffi MalmströmJärfälla OK11:06:11
Jessica SvärdIF Thor11:47:35
Diana AlomerovicOK Linné12:02:50
Anita Müller-ErikssonOK Linné12:02:53
Dea AlomerovicOK Linné12:02:55
Lovisa FischerOK Linné
Ellinor KruysIF Thor
Julia WiklundIF Thor

U2

1 910 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Isak StåhlbrandtRasbo IK10:00:25
Rickard JemthIF Thor10:02:04
Elis HanssonIF Thor10:02:06
Ossian OláRånäs OK10:16:36
Cedric WagnheimOK Linné10:30:54
Axel WetterqvistOK Linné10:31:59
Jeff JärlundHäverödals SK10:54:38
Daniel WahlnäsOK Linné10:57:58
Theodor Von SethIF Thor11:24:02
Alfred WåhlinHäverödals SK

Öppen motion 1

1 910 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Viktor AlmtorpLånghundra IF10:11:54
Emil NylundSigtuna OK10:34:15
Malin MalmströmKlubblös10:49:42
Oskar Svedin-JakobssonLånghundra IF10:56:29
Anna LalloSigtuna OK11:00:06
Daniel BernhedRånäs OK

Öppen motion 3

2 630 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Amanda TibellLånghundra IF09:59:32
Jan-Erik LarssonUpsala IF10:02:13
Hedvig SundstedtRasbo IK10:09:57
Lena GilleOK Roslagen10:12:33
Margareta WallénTäby OK10:20:08
Sigurd WallénTäby OK10:23:38
Carina HollantiGarphyttans IF10:26:11
Anna JonssonKlubblös10:31:47
Anna-Lena  NylundSigtuna OK10:33:17
Anders EkströmOK Linné10:37:09
Eva SchönquistOK Linné10:37:17
Elin TögenmarkOK Linné10:43:12
Eva PalmOK Linné10:44:46
Ryan BradleyMy own Club10:49:28
Magnus NilssonLånghundra IF10:49:45
Catarina LalloSigtuna OK10:54:16
Kerstin UmegårdLånghundra IF10:55:13
Urban WiklundIF Thor11:18:00
Linda NilssonLånghundra IF11:31:47
Maria AhlbergNorbergs OK
Katarina SellingLänna IF

Öppen motion 5

3 970 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin WyddasKlubblös09:59:23
Anders FalkIF Thor10:00:28
Anna StaafUpsala IF10:03:20
Daniel PalmOK Linné10:03:29
Ann-Sofie JemthIF Thor10:04:07
Roland LindqvistOK Linné10:04:25
Malin GidlundOK Linné10:12:11
Tom KarlssonOK Linné10:13:11
Andrea JonssonLånghundra IF10:14:52
Magnus MartinellOK Linné10:28:05
Lars JönssonOK Roslagen10:31:41
Andreas FischerOK Linné10:36:48
Håkan JanssonLånghundra IF10:36:52
David EngstedtKlubblös10:39:27
Eva Andersson DverstorpKlubblös10:43:52
Magnus PerssonIF Thor10:45:34
Per StridOK Roslagen10:58:38
Daniel ArnekransKlubblös10:58:58
Karin PalmOK Linné11:01:10
Niklas HagbergKlubblös11:07:41
Malin SjöstedtLånghundra IF11:23:15
Jonas NygrenIF Thor11:38:11
Emma BölskeKlubblös11:42:09

Öppen motion 7

3 020 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Fredrik NilssonLånghundra IF09:59:54
Ida SundstedtRasbo IK10:00:07
Stig LarssonLänna IF10:00:35
Torbjörn KlangLänna IF10:00:41
Ulf IsacssonOK Linné10:00:53
Johan OhlströmIF Thor10:01:06
Stefan NorellAttunda OK10:01:35
Karin HannrupIF Thor10:11:32
Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK10:13:30
Stefan NordströmSigtuna OK10:14:48
Klas ElwingerIF Thor10:16:53
Björn HannrupIF Thor10:17:19
Anna NordströmSigtuna OK10:20:31
Linn HollantiGarphyttans IF10:26:18
Gry KyllingstadHäverödals SK10:26:42
Isabella  BarkKlubblös10:26:44
Sten JohanssonOK Borgen10:27:59
Stefan PalmOK Roslagen10:28:39
Johan KarlssonIF Thor10:29:12
Staffan  JakobssonOK Kroppefjäll10:29:53
Per-Åke HolmSigtuna OK10:31:12
Lars-Olov AnderssonSigtuna OK10:32:28
,Carina BoströmOK Linné10:32:35
Lena FredrikssonKroppa IF10:34:18
Tommy StenviOK Linné10:36:09
Jonathan PerssonRasbo IK10:37:13
Tomas QuistbergIF Thor10:37:30
Ann-Sofie EdenhamnLänna IF10:39:17
Henrik WillmarKlubblös10:40:50
Anna WesterberghRasbo IK10:40:55
Jennie Hellström OlssonOK Linné10:48:02
Mats LiljaOK Enen10:49:02
Audrey FoleyJärfälla OK10:50:20
Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL11:06:24
Sara LindIF Thor11:25:47
Gudrun ElvhageIF Thor11:30:03
Camilla NygrenIF Thor11:37:50
Maja DahlqvistStorviks IF11:40:31
Håkan MalmströmJärfälla OK11:54:38
Daniel HallbergRånäs OK11:56:03
Berit EdengrenNyköpings OK11:59:49
Alexandra EdengrenVallentuna-Össeby OL12:00:55

Öppen motion 8

5 120 m, 37 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Petter LjungbergKlubblös09:48:46
Anders BengtssonKlubblös10:00:44
Kenneth AlnessLånghundra IF10:03:38
Erik MelinOK Linné10:05:02
Arvid HenrikssonJärla Orientering10:11:00
Ida HameliusOK Linné10:13:33
Markus BölskeKlubblös10:21:24
Anne LöfgrenKlubblös10:21:49
Gunnar KarlströmOK Linné10:21:55
Bengt HameliusSäterbygdens OK10:29:19
Mattias ThorsellKlubblös10:35:47
Anders LindkvistBromma-Vällingby SOK10:37:46
Jonas StåhlbrandtRasbo IK10:42:03
Alexandra BjärrenholtOK Rodhen10:43:14
Niclas LarssonAttunda OK10:44:19
Christian FoleyJärfälla OK10:45:27
Anders LindgrenLånghundra IF10:46:29
Michael HolmgrenIF Thor10:48:51
Lucas BorellOK Linné10:50:01
Per WeinestedtOK Linné10:51:10
Linn SöderströmOskarströms OK10:52:00
Mattias HolmgrenIF Thor10:53:19
Rasmus SchurmannHylte OK10:57:10
Nils LiljedahlEnebybergs IF10:57:50
Håkan WahlnäsOK Linné10:58:04
Carina HammarlingLänna IF10:58:30
Rein LalloSigtuna OK11:00:28
Tobias SvenssonOK Österåker11:09:02
Johan BjörkestenKlubblös11:11:40
Jens LindquistLånghundra IF11:20:12
Jonas HallmanAttunda OK11:26:51
Simon WegmüllerOK Rodhen11:29:58
Linus UnossonKlubblös11:32:49
Petter LindbergOK Linné11:44:37
Tobias ValentinGöteborg-Majorna OK11:44:39
Nils OlssonOK Linné11:52:08
Nic KruysIF Thor

Annonser