Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för Slottssprinten 2-mannastafett, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationDölj laguppställningarSkriv ut

Tävlingens namn: Slottssprinten 2-mannastafett, sprint
Arrangörsorganisation: Sigtuna OK
Datum: lördag 11 juni 2016

HD20

8 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
140Gustavsbergs OK 114:00
1401. Paulina Alzén
1402. Sebastian Lindblom
141OK Linné 314:00
1411. Arvid Tögenmark
1412. Viktor Nilsson
142OK Linné 214:00
1421. Svante Nelander
1422. Joel Ahlberg
143OK Linné 114:00
1431. Emil Åberg
1432. Edvin Tögenmark
144Rånäs OK 114:00
1441. Gustav Svensson
1442. Hugo Örtlund
145Sigtuna OK 114:00
1451. Maja Lyckebäck
1452. Erik Resare
147Täby OK 214:00
1471. Erik Balck
1472. Fredrika Nordquist
148Täby OK 114:00
1481. Ebba Ronnestam (vacant)
1482. Ella Lindqvist (vacant)

HD90

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
261Attunda OK 214:30
2611. Ulrik Ivers
2612. Nina Ivers
268Gustavsbergs OK 214:30
2681. Jonatan Lindell
2682. Anna Lindell
269Gustavsbergs OK 114:30
2691. Peter Landén
2692. Magnus Lindblom
270IF Thor 114:30
2701. Jonas Andersson
2702. Ammie Berglund
271IFK Enskede 114:30
2711. Katarina Rundström
2712. Pelle Forsberg
272IFK Lidingö SOK 114:30
2721. Johan Sällfors
2722. Ingemar Stenbeck
273Länna IF 114:30
2731. Robert Alm
2732. Ann-Sofie Edenhamn
274Länna IF 214:30
2741. Karolina Andersson
2742. Åsa Marknell Dewitt
275Attunda OK 114:30
2751. Fredrik Stenebo
2752. Fredrik Sone
276OK Södertörn 114:30
2761. Lena Erlandsson
2762. Christina Södersten
277Ockelbo OK / Rehns BK 114:30
2771. Bengt A Persson
2772. Jonas Erlandsson
278Rånäs OK 214:30
2781. Anders Ohlin
2782. Marica Tynell
279Rånäs OK 114:30
2791. Peter Olá
2792. Jesper Henriksson
280Skarpnäcks OL 214:30
2801. Fanny Deckner
2802. Gunnar Johansson
281Täby OK 114:30
2811. Harald Hedenlund
2812. Viktoria Hedenlund
282Väsby OK 114:30
2821. Maria Cole
2822. Jonas Karlsson
283Bromma-Vällingby SOK 114:30
2831. Ola Carlén
2832. Mattias Berglund

HD110

15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
125Gustavsbergs OK 114:00
1251. Anneli Lindqvist
1252. Ulf Burman
127Korsnäs IF OK 114:00
1271. Svante Lindgren
1272. Mats Jönsson
128Långhundra IF 114:00
1281. Kjell Jansson
1282. Tommy Höglund
129Länna IF 114:00
1291. Carina Hammarling
1292. Claes Hammarling
131Vallentuna-Össeby OL 114:00
1311. Christina Sälgblad
1312. Claes Landqvist
132OK Klemmingen 114:00
1321. Göran Svärd
1322. Monica Svärd
133OK Linné / OK Hedströmmen 114:00
1331. Per-Erik Wåhlberg
1332. Ulf Kjellin
134IBM-Klubben / Rånäs OK 114:00
1341. Eddie Bjärrenholt
1342. Jan-Olof Wåhlberg
135Rånäs OK 214:00
1351. Leif Erik Karlsson
1352. Agneta Karlsson
136Rånäs OK 314:00
1361. Hans Ohlin
1362. Monica Ohlin
137Sala OK 114:00
1371. Göran Larsson
1372. Lena Larsson
138Solna OK 114:00
1381. Annika Svensson
1382. Jan Bojling
139Täby OK 114:00
1391. Göran Hansson
1392. Johan Palmgren
184Norbergs OK / Väsby OK 214:00
1841. Roger Tinglöf
1842. Johan Karlsson
185Väsby OK 114:00
1851. Ulla Gummeson
1852. Per-Åke Carlenstam

D24

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
247Gustavsbergs OK 114:30
2471. Sofie Lindell
2472. Louise Lindell
249Långhundra IF 214:30
2491. Clara Spets
2492. Ida Warvelin
250OK Linné 314:30
2501. Sara Roos
2502. Johanna Roos
251OK Linné 114:30
2511. Elsa Hedin
2512. Lisa Nilsson
252OK Linné 214:30
2521. Malin Nilsson
2522. Nadine Huss
253Rånäs OK 114:30
2531. Alva Olá
2532. Alva Sundblom
254Sala OK 114:30
2541. Linnea Ehnberg
2542. Emelie Engvall
255Sigtuna OK 214:30
2551. Alicia Bohman
2552. Hanna Kügler
256Sigtuna OK 114:30
2561. Malin Edman
2562. Elin Fornander
257Väsby OK 114:30
2571. Wilma Josefsson
2572. Linnéa Karlsson
258Väsby OK 214:30
2581. Moa Johansson
2582. Wilma Anterud

D28

6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
240Attunda OK 114:20
2401. Maja Sandvik
2402. Märta Sandvik
241IFK Lidingö SOK 214:20
2411. Amelie Rajan
2412. Lisa Thunell
242IFK Lidingö SOK 314:20
2421. Ella Broquist
2422. Maja Lilja
243IFK Lidingö SOK 114:20
2431. Signe Hillerhag
2432. Agnes Damberg
244Långhundra IF 114:20
2441. Fanny Cedstedt
2442. Agnes Weiss
246Täby OK 114:20
2461. Petronella Hedenlund
2462. Malin Hansson

D32

5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
262OK Roslagen / IFK Lidingö SOK 114:30
2621. Agnes Broman
2622.
263Sigtuna OK / IFK Mora OK 114:30
2631. Anna Nordström
2632. Sofia Berglund
265Täby OK 214:30
2651. Josefine Andersson
2652. Ellen Skuncke
266Täby OK / Avesta OK 114:30
2661. Nickolina Hedenlund
2662. Julia Wanner
267Västerbergslagens OL 114:30
2671. Lisa Vogt
2672. Alva Rytther

H24

17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
163Attunda OK 214:10
1631. Svante Sandvik
1632. Elis Ivers
164Attunda OK 114:10
1641. Viktor Sone
1642. Marcus Stenebo
165Gustavsbergs OK 114:10
1651. Lucas Alzén
1652. Rasmus Lindblom
166IF Thor 114:10
1661. David Berglund
1662. Viktor Jemth
167IF Thor 214:10
1671. Love Bylund
1672. Axel Andersson
168Långhundra IF 114:10
1681. Albin Warvelin
1682. Love Umegård
169Långhundra IF 214:10
1691. Edvin Nilsson
1692. Simon Spets
170OK Linné 114:10
1701. Mathias Nordlinder
1702. Tomas Fröman
171OK Södertörn 114:10
1711. Björn Renner
1712. Niklas Erlandsson
172Rasbo IK 114:10
1721. Alfons Westerbergh
1722. Elias Westerbergh
173Sigtuna OK 214:10
1731. Gustav Lyckebäck
1732. Jakob Nordström
174Sigtuna OK 114:10
1741. William Leijonspjuth
1742. Elias Strömland
175Skarpnäcks OL 114:10
1751. Måns Edgren
1752. Justus Arenander
176Täby OK 214:10
1761. Emelie Holmström
1762. Arvid Hedenlund
177Täby OK 114:10
1771. Villehart Frölid
1772. Filip Lindqvist
178Täby OK 314:10
1781. Noa Berglund
1782. Axel Balck
179Väsby OK 114:10
1791. Emil Anterud
1792. Oliver Rosander

H28

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
180Attunda OK 114:10
1801. Emil Sone
1802. Olle Pettersson Gradin
181IFK Enskede 214:10
1811. Ludde Blom
1812. Jon Forsberg Rundström
182IFK Enskede 114:10
1821. Elis Forsberg Rundström
1822. Nils Forsberg Rundström
183IFK Lidingö SOK 114:10
1831. Ludvig Jarlemark
1832. Simon Lilja
186Rånäs OK 214:10
1861. Jacob Henriksson
1862. William Adamsson
187Rånäs OK 114:10
1871. Carl Henriksson
1872. Oskar Sundblom
188Sundbybergs IK / OK Ravinen 114:10
1881. Olle Kallur
1882. Eskil Widehag
189Täby OK / Järfälla OK 114:10
1891. Axel Målargård
1892. Manne Hammarberg
190Täby OK 214:10
1901. Gustaf Hofstedt
1902. Otto Balck

H32

4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
191Väsby OK 214:10
1911. Samuel Kyletoft
1912. Sebastian Torgerstad
192Väsby OK 114:10
1921. Robert Cole
1922. Emil Karlsson
194Långhundra IF 114:10
1941. Albin Forsberg
1942. Axel Leijon Thorell
218Sigtuna OK 114:10
2181. Gustav Kügler
2182. Andreas Johnson

Dam-Öppen

9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
193Gustavsbergs OK 114:20
1931. Angelica Lindblom
1932. Cecilia Alzén
195IF Thor 114:20
1951. Alva Lindell
1952. Karin Lindell
196IFK Lidingö SOK 114:20
1961. Teija Leppinen
1962. Mia Hillerhag
197OK Roslagen/ IFK Lidingö SOK 214:20
1971. Agnes Broman
1972. Julia Rajan
198OK Rodhen / HJS-Vansbro OK 114:20
1981. Yvonne Grehn
1982. Maria Olsson
199OK Linné 314:20
1991. Karna Thorsson
1992. Johanna Ragvald
200OK Linné 214:20
2001. Elisa Hamelius
2002. Samantha Saeger
201OK Linné 114:20
2011. Kate Morrison
2012. Catherine Taylor
202Attunda ok14:20
2021. Anna Strand
2022. Karin Stenebo

Herr-Öppen

20 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
100Bromma-Vällingby SOK 114:00
1001. Tim Sandgren
1002. Simon Sandgren
101IF Thor 114:00
1011. Hugo Bäsén
1012. Mikael Bäsén
102IFK Lidingö SOK 114:00
1021. Sixten Hillerhag
1022. Måns Tistad
104Järfälla OK 114:00
1041. Mark Åkesson
1042. Jesper Åkesson
105Järfälla OK 214:00
1051. Anton Mörkfors
1052. Leif Mörkfors
107Köping-Kolsva OK 114:00
1071. Cristian Larsson
1072. Johan Celander
108Långhundra IF 114:00
1081. Conny Forsberg
1082. Anton Forsberg
109Länna IF 114:00
1091. Johan Edenhamn
1092. Nicklas DeWitt
110OK Hällen 114:00
1101. Hugo Kindborn
1102. Mikael Kindborn
111OK Linné 114:00
1111. Mats Åberg
1112. Pär Tögenmark
112OK Ravinen 114:00
1121. Martin Rinnbäck
1122. Ove Rinnbäck
113OK Ravinen 214:00
1131. Johan Hörnfeldt
1132. Melker Hörnfeldt
114OK Ravinen 314:00
1141. Johnny Rahlén
1142. Yngve Rahlén
115OK Rodhen / Långhundra14:00
1151. Emil Grehn
1152. Ewa Edström Forsberg
116OK Älme / Järla Orientering 114:00
1161. Oscar Björck
1162. Johan Björck
117Sala OK 114:00
1171. Johan Engvall
1172. Daniel Carlgren
118Sundbybergs IK 114:00
1181. Niklas Carlsson
1182. Kristoffer Tengroth
119Täby OK 114:00
1191. Joakim Backlund
1192. Johan Lindqvist
120Västerås SOK 114:00
1201. Sixten Törnqvist
1202. Stefan Törnqvist
122Attunda OK/OK Ravinen14:00
1221. Lucas Norrman
1222. Max Klasson

Mix-Öppen

25 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
208Attunda OK 114:20
2081. Anna Gerhardsson
2082. Lars Gerhardsson
209Attunda OK 214:20
2091. Birgitta Nyberg
2092. Christoffer Norrman
210IF Thor 214:20
2101. Fredrik Lindell
2102. Ebba Lindell
211IF Thor 114:20
2111. Rebecka Hoppe
2112. Magnus Hoppe
212IFK Lidingö SOK 114:20
2121. Mia Lilja
2122. Pär Lilja
214IFK Mora OK 214:20
2141. Jonna Pettersson
2142. Carl Magnusson
216Järfälla OK 114:20
2161. Stella Östblom
2162. Henrik Hansson
217Köping-Kolsva OK 114:20
2171. Anna Birkestål
2172. Jonas Vikström
220Långhundra IF 314:20
2201. Heidi Warvelin
2202. Mats Warvelin
221Långhundra IF 114:20
2211. Klas Birgersson
2212. Johanna Weiss
222Långhundra IF 514:20
2221. Annette Wigertz
2222. Sven Wigertz
223Långhundra IF 414:20
2231. Lovisa Wigertz
2232. Fredrik Wigertz
224Långhundra IF 714:20
2241. Lisa Lundberg
2242. Jonas Spets
225Långhundra IF 214:20
2251. Peter Hambäck
2252. Lovisa Hambäck
226Långhundra IF 614:20
2261. Andrea Jonsson
2262. Alva Jonsson
227Köping-Kolsva OK / NTNUI 314:20
2271. Kristine Fjellanger
2272. Marcus Ek
228OK Enen 114:20
2281. Lennart Eriksson
2282. Barbro Melvinger
229OK Linné 114:20
2291. Cécile Foltzer
2292. Arvid Roos
230OK Linné 314:20
2301. Anita Grahn
2302. Erland Fischer
231OK Linné 214:20
2311. Henrik Roos
2312. Annette Roos
232OK Rodhen 114:20
2321. Karin Jansson
2322. Emil Jansson
233Rasbo IK 114:20
2331. Jenny Westerbergh
2332. Johan Westerbergh
234Sala OK 114:20
2341. Inger Lund
2342. Mats Eriksson
235Täby OK 1/ IF Thor14:20
2351. Aron Hellgren
2352. Ida Hofstedt
236Klubblös/OK linne14:20
2361. Richard Johansson
2362. Ida Hamelius

Motion-Öppen

11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnStarttid
149Attunda OK 114:10
1491. Maria Von Schmalensée
1492. Greta Sandvik
151Gustavsbergs OK 114:10
1511. Hampus Alzén
1512. Fredrik Alzén
152Järfälla OK 114:10
1521. Amanda Mörkfors
1522. Vera Enbom
153Degerfors OK / Norbergs OK 114:10
1531. Kristina Tinglöf
1532. Maria Ahlberg
154Sigtuna OK 114:10
1541. Teodor Uddmäre
1542. Felix Wilhelm
155Skarpnäcks OL 214:10
1551. Karolina Bergh Papasikas
1552. Nikiforos Papasikas
156Tumba-Mälarhöjden OK 114:10
1561. Siri Rosengren
1562. Jenny Rosengren
157Snättringe SK 114:10
1571. Torbjörn Bergman
1572.
158Sigtuna ok14:10
1581. Johanna Blomberg
1582. Elina Hedenius
160Ok Ravinen14:10
1601. Milla Klasson
1602. Lars Klasson
162Järfälla ok14:10
1621. Marcus Sneitz
1622. Magnus Sneitz

Annonser