*** Instance-specific ***

Startlista för DM, medel, Skåne

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: DM, medel, Skåne
Arrangörsorganisation: Ringsjö OK
Datum: lördag 9 september 2017

D21

4 470 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna IsgrenMalmö OK10:21
Anna LööfOK Pan-Kristianstad10:23
Elinor LindelöwHärlövs IF10:25
Amanda LeoIK Hakarpspojkarna10:27
Anna BredfeltLunds OK10:29
Jannie HagårdOK Pan-Kristianstad10:31
Josefine SvenssonIFK Göteborg10:33
Jenny BjörkÖrkelljunga FK10:35
Ronja ArvidssonMalmö OK10:37
Sara EngOK Pan-Kristianstad10:39
Anja NylanderHärlövs IF10:41
Pia OlssonOK Pan-Kristianstad10:43
Julia DahlHelsingborgs SOK10:45
Sara Snogerup LinseLunds OK10:47
Evelina EkelundMalmö OK10:49
Marie JinnemoHjärnarps OL10:51
Emelie EklöfLunds OK10:53
Lilja ÖstermanMalmö OK10:55
Emma BergmanOK Pan-Kristianstad10:57

H21

5 040 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hugo MattssonSkåneslättens OL09:57
Sebastian WahlströmMalmö OK09:59
Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad10:01
Sam ErikssonAndrarums IF10:03
Anton MarmelidHelsingborgs SOK10:05
Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken10:07
Albert JohanssonLunds OK10:09
Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:11
Fritjof AxelssonFK Göingarna10:13
Henrik OlofssonOK Kompassen10:15
Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad10:17
Erik SchultzLunds OK10:19
Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad10:21
Moltas ViebkeMalmö OK10:23
Jonas HjertFalköpings AIK OK10:25
Håkan GunnarssonFK Göingarna10:27
Fredrik NilssonOK Pan-Kristianstad10:29
Andreas FermFK Göingarna10:31
Tommy GartingMalmö OK10:33
Oskar CervinHelsingborgs SOK10:35
Oskar Jensen SondénMalmö OK10:37
Mattias KillanderHästveda OK10:39
Simon WikströmOK Pan-Kristianstad10:41
Ola AnderssonOK Orion10:43
Olle WinrothOK Löftan10:45
Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad10:47
Tobias BladhLunds OK10:49
Jussi UusihonkoMalmö OK10:51
Mikael KristenssonOK Pan-Kristianstad10:53
Patrik JohanssonHelsingborgs SOK10:55
Adam SegerslättSkåneslättens OL10:57

D20

4 030 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad10:00
Karin HagwallLunds OK10:02
Matilda NilssonOK Gynge10:04
Erica ErikssonHjärnarps OL10:06

D18

3 630 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:00
Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad10:02
Irmalinn NilssonHärlövs IF10:04
Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad10:06
Emmy HelmerssonHässleholms OK10:08
Vilma SvantessonOK Pan-Kristianstad10:10
Tova HermodssonLunds OK10:12
Elinor DelinOK Pan-Kristianstad10:14
Elin WihlborgOK Gynge10:16
Wilma MarkholmSkåneslättens OL10:18
Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad10:20

H18

3 980 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Erik JönssonLunds OK09:52
Algot NajvikOK Pan-Kristianstad11:14
Emil NilssonAndrarums IF11:16
Oscar ModigOK Pan-Kristianstad11:18
Simon HardenFK Boken11:20

D16

3 530 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Hilma HolmströmHärlövs IF10:00
2Agnes KnutssonÖrkelljunga FK10:02
3Agnes LindblomMalmö OK10:04
4Tea MarkholmSkåneslättens OL10:06
5Tina LjungqvistLunds OK10:08
6Nadja SchulerMalmö OK10:10
7Maja TenghagenHärlövs IF10:12
8Lovisa WeidenSkåneslättens OL10:14
9Elin HugossonLunds OK10:16
10Alma LeijonHärlövs IF10:18
11Sofia PalmFK Boken10:20
12Hilda AxelssonFK Göingarna10:22
13Linnea BriggnerSkåneslättens OL10:24
14Elin NilssonAndrarums IF10:26
15Nellie RydlundHässleholms OK10:28
16Lovisa LagerHalmstad OK10:30
17Embla CinthioSkåneslättens OL10:32
18Nelli OlvegårdFK Göingarna10:34
19Clara DahlHärlövs IF10:36

H16

3 640 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
118Erland ÖstbergSkåneslättens OL09:57
101Povel HedbergLunds OK09:59
102Jacob MobergHelsingborgs SOK10:01
103Pontus ErikssonHjärnarps OL10:03
104Melvin NilssonHärlövs IF10:05
105Allan HedbergLunds OK10:07
106Brian AhlmAndrarums IF10:09
107Ludvig ZaarLunds OK10:11
108Axel OrrhedeHelsingborgs SOK10:13
109Tobias CarlstedtHjärnarps OL10:15
110Pontus ThuressonSkåneslättens OL10:17
111Erik ThoressonAndrarums IF10:19
112Carl ÅsLunds OK10:21
113Albin KronkvistÖrkelljunga FK10:23
114Simon OlssonHjärnarps OL10:25
115Melker AnderssonOK Pan-Kristianstad10:27
116Henning KarlbergSkåneslättens OL10:29
117Johan VinbladLunds OK10:31

D16 Kort

2 850 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sofia RämmalLunds OK09:57
Ebba NilssonÖrkelljunga FK09:59

D14

2 850 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
219Ebba BjörkOK Pan-Kristianstad09:58
201Johanna GersneSkåneslättens OL10:00
202Emmy PalmFK Boken10:02
203Kajsa HeydenLunds OK10:04
204Cornelia MöllerOK Kontinent10:06
205Lovisa WahlbomLunds OK10:08
206Linnea LeijonHärlövs IF10:10
207Tova LevinssonMalmö OK10:12
208Alva NystedtSkåneslättens OL10:14
209Linnea RydlundHässleholms OK10:16
210Elsa EricssonLunds OK10:18
211Hanna LarssonYstads OK10:20
212Julia SörensenOK Kontinent10:22
213Selma LarssonLunds OK10:24
214Thea BökmanHelsingborgs SOK10:26
215Alice OlvegårdFK Göingarna10:28
216Alice PerssonOK Tyringe10:30
217Olivia LarssonLunds OK10:32
218Moa WallenborgOK Kontinent10:34

H14

3 030 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
335Melker KarlbergSkåneslättens OL09:55
334Elias NilssonTormestorps IF09:57
301Hugo CedervallÖrkelljunga FK09:59
302Jakob TerménLunds OK10:01
303Gustav FribergHelsingborgs SOK10:03
304Adam JohanssonSkåneslättens OL10:05
305Albin HugossonLunds OK10:07
306Alfred AhltinMalmö OK10:09
307Agust KronkvistÖrkelljunga FK10:11
308Klas LjungqvistLunds OK10:13
309David MorénHjärnarps OL10:15
310Gabriel SteffertOK Tyringe10:17
311Loke HedbergLunds OK10:19
312Magnus LundsgaardOK Kontinent10:21
313David PerssonHelsingborgs SOK10:23
314Anton HanssonOK Kontinent10:25
315Gustav AnderssonOK Pan-Kristianstad10:27
316Anton ElmerfjordLunds OK10:29
317Anton PerssonHärlövs IF10:31
318Erik AlbinssonHjärnarps OL10:33
319Stellan GradinAndrarums IF10:35
320Isak AnderssonLunds OK10:37
321Albin WeidenSkåneslättens OL10:39
322David OlanderLunds OK10:41
323Erik JohanssonFK Boken10:43
324Robin CarlstedtHjärnarps OL10:45
325Axel TenghagenHärlövs IF10:47
326Felix ThomassonFK Göingarna10:49
327Felix GustafssonLunds OK10:51
328Victor EricssonHelsingborgs SOK10:53
329Anton HeldFK Åsen10:55
330Edvin SelinFK Göingarna10:57
331Love PerssonMalmö OK10:59
332Ivar HelmerssonHässleholms OK11:01
333Lucas TreldalLunds OK11:03

D14 Kort

2 440 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna Jonsson-NordinSkåneslättens OL10:01
Tova BjerleOK Tyringe10:03
Elsa WibergHelsingborgs SOK10:05

H14 Kort

2 440 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK10:07
Gustav NilssonHärlövs IF10:09

D12

2 560 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
401Anna BenattiSkåneslättens OL10:00
402Wilma JönssonÖrkelljunga FK10:02
403Maja SörensenOK Kontinent10:04
404Clara SvenssonHässleholms OK10:06
405Sara LjungqvistLunds OK10:08
406Saga PalmertzHelsingborgs SOK10:10
407Hanna MorénHjärnarps OL10:12
408Rebecka LindulfSkåneslättens OL10:14
409Emelia CarlströmFK Boken10:16
410Linnéa BjärbyFrosta OK10:18
411Johanna OttossonÖrkelljunga FK10:20
412Klara FribergHelsingborgs SOK10:22
413Aprilia CinthioSkåneslättens OL10:24
414Ebba RanbroHelsingborgs SOK10:26
415Alice JohanssonFK Boken10:28
416Tuva SelinFK Göingarna10:30
417Amanda WibergHässleholms OK10:32
418Klara MöllerOK Kontinent10:34

H12

2 460 m, 30 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
501Wilmer SelinFK Göingarna09:59
502Isak ThysellOK Kontinent10:01
503Olle BorkmarHelsingborgs SOK10:03
504Axel NilssonÖrkelljunga FK10:05
505Isak LindelövHjärnarps OL10:07
506Hugo HjelmLunds OK10:09
507Alfred LeijonHärlövs IF10:11
508Svante SelinFK Göingarna10:13
509Viggo AhlmAndrarums IF10:15
510Erik WihlborgOK Gynge10:17
511Emil AnderssonLunds OK10:19
512Otto NybergÖrkelljunga FK10:21
513William SteffertOK Tyringe10:23
514Viktor AhltinMalmö OK10:25
515Alfred KjellénHelsingborgs SOK10:27
516Villyam JohanssonOK Tyringe10:29
517Edwin FalkstrandTormestorps IF10:31
518Elia KämpeÖrkelljunga FK10:33
519Noah KrikströmHjärnarps OL10:35
520Hjalmar AxelssonFK Göingarna10:37
521Erik ChristensenLunds OK10:39
522Hugo ThoressonAndrarums IF10:41
523Axel ChristensenLunds OK10:43
524Arvid AlbinssonHjärnarps OL10:45
525Måns LevinssonMalmö OK10:47
526Edvin SanderSkåneslättens OL10:49
527Samuel RasmussenOK Kontinent10:51
528Casper TuressonHärlövs IF10:53
529Elias NilssonAndrarums IF10:55
530Isak EdholmÖrkelljunga FK10:57

D12 Kort

2 490 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Wilda SchmidtOK Kontinent10:04
Elsa TerménLunds OK10:06
Märta HavenbergOK Kontinent10:08
Alva ErikssonHjärnarps OL10:10
Villemo RönnblomOK Tyringe10:12

H12 Kort

2 490 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristoffer AnderssonÖrkelljunga FK10:00
Emil MårtenssonÖrkelljunga FK10:02

D10

2 220 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Allie NelkingSkåneslättens OL09:57
Tove RosbergVäxjö OK09:59
Sonia KurashovaFK Åsen10:01
Linnea StéenHelsingborgs SOK10:03
Mathea YngveOK Kontinent10:05
Alma KjellénHelsingborgs SOK10:07
Sara CarlstedtHjärnarps OL10:09
My WallenborgOK Kontinent10:11
Frida EmilssonFK Åsen10:13
Saga ChristensenSkåneslättens OL10:15
Felicia PerssonHelsingborgs SOK10:17
Olivia SvenssonFK Åsen10:19
Viktoria ÅkerlundFK Boken10:21
Smilla ThomassonFK Göingarna10:23
Agnes PerssonHelsingborgs SOK10:25
Ebba RosénLunds OK10:27
Liv LundsgaardOK Kontinent10:29
Klara PalmFK Boken10:31

H10

2 220 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Melvin BillingOK Kompassen09:55
Axel FalkstrandTormestorps IF10:33
Atle KulstadSkåneslättens OL10:35
Milton GunnarssonÖrkelljunga FK10:37
Carl-Johan OlvegårdFK Göingarna10:39
Alfred OlssonLunds OK10:41
Kurt SjöbergHelsingborgs SOK10:43
Nils PerssonOK Tyringe10:45
Elias PalmertzHelsingborgs SOK10:47
Arvid FalkstrandTormestorps IF10:49
Jonathan EdholmÖrkelljunga FK10:51
Gustav GranqvistFK Göingarna10:53
Tage SjögärdSkåneslättens OL10:55
Olle ErikssonHjärnarps OL10:57
Isak EngOK Pan-Kristianstad10:59
Carl JohanssonOK Tyringe11:01
Eric WahlbomLunds OK11:03
Albin GranqvistFK Göingarna11:05
Elis OlssonHelsingborgs SOK11:07
Wiggo JönssonÖrkelljunga FK11:09
Valter SanderSkåneslättens OL11:11

D35

3 440 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maria MickelåkerAndrarums IF10:33
Marie EngOK Pan-Kristianstad10:35
Sandra SörensenOK Kontinent10:37
Johanna BerntssonMalmö OK10:39
Marion BüchliOLG Suhr10:41
Liane GunnarssonÖrkelljunga FK10:43
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad10:45
Veronika PalmertzHelsingborgs SOK10:47
Lucie KomarkovaHjärnarps OL10:49
Marie SvenssonFK Åsen10:51
Emma LundgrenFalköpings AIK OK10:53
Marlene BjärehedMalmö OK10:55

H35

4 470 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Linus MalmstenMalmö OK09:53
Johannes BjörkOK Pan-Kristianstad09:55
Henrik EngOK Pan-Kristianstad09:57
Felix AlnervikHelsingborgs SOK09:59
Christian GlantzAndrarums IF10:01
Johan AspegrenOK Kontinent10:03
André BjärbyFrosta OK10:05
Andréas PalmertzHelsingborgs SOK10:07
Jonathan GunnarssonMalmö OK10:09
Jonas NorénHelsingborgs SOK10:11
Per AspegrenOK Kontinent10:13
Klas BogsjöHelsingborgs SOK10:15
Johan MickelåkerAndrarums IF10:17
Fredrik SalomonssonSkåneslättens OL10:19

D40

3 440 m, 18 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva-Lotta BengtslinLunds OK09:57
Anna ÅsLunds OK09:59
Jenny LindblomMalmö OK10:01
Kajsa BenattiSkåneslättens OL10:03
Catarina HardenFK Boken10:05
Camilla SelinFK Göingarna10:07
Lotte HenrikssonSimrishamns OK10:09
Jeanette HenningssonLunds OK10:11
Anna LindelövHjärnarps OL10:13
Kerstin OlvegårdFK Göingarna10:15
Sofie PeterssonHelsingborgs SOK10:17
Marie GrönlundLunds OK10:19
Frida PalmFK Boken10:21
Anna AnderssonLunds OK10:23
Maria HelmerssonHässleholms OK10:25
Maureen Olsson LoLunds OK10:27
Malin LeijonHärlövs IF10:29
Anna BjärbyFrosta OK10:31

H40

4 030 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Jesper HåkanssonFK Göingarna10:08
Mats EriksonLunds OK10:10
Ulf NilssonHjärnarps OL10:12
Mathias PerssonHelsingborgs SOK10:14
Mårten WikströmHalmstad OK10:16
Mikael ThomassonFK Göingarna10:18
Conny RaskHjärnarps OL10:20
Johan GustafsonLunds OK10:22
Ola MarkholmSkåneslättens OL10:24
Ulf ÅkessonHärlövs IF10:26
Daniel KämpeÖrkelljunga FK10:28
Michael HusénOK Pan-Kristianstad10:30
Marcus HenningssonLunds OK10:32
Fredrik NystedtSkåneslättens OL10:34
Erik OlssonHelsingborgs SOK10:36
Markus ThysellOK Kontinent10:38
Jens TerménLunds OK10:40
Heide PerssonAndrarums IF10:42
Magnus JonassonMalmö OK10:44
Erik ÅsLunds OK10:46
Torgny LundHästveda OK10:50
Andreas BlomqvistHelsingborgs SOK10:52
Richard AnderssonLunds OK10:54
Johan SanderSkåneslättens OL10:56
Magnus EmilssonFK Åsen10:58
Henrik ModigOK Pan-Kristianstad11:00

D45

3 050 m, 31 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Eva NelkingSkåneslättens OL09:55
Marie MarkholmSkåneslättens OL10:31
Carina RydlundHässleholms OK10:33
Lotta MagnussonMalmö OK10:35
Ingela ThoressonAndrarums IF10:37
Josefine AlbinssonOK Skogsfalken10:39
Anna LjungqvistLunds OK10:41
Emma CarlstedtHjärnarps OL10:43
Susanne WallenborgOK Kontinent10:45
Åsa EricssonLunds OK10:47
Suzanne QvistAndrarums IF10:49
Camilla CarlssonHärlövs IF10:51
Louise AxelssonFK Göingarna10:53
Eva OlssonFK Åsen10:55
Lotta MorénHjärnarps OL10:57
Carina GustafssonOK Gynge10:59
Carina ThynellHärlövs IF11:01
Carina ErikssonHjärnarps OL11:03
Kerstin JensenSkåneslättens OL11:05
Helena KristianssonHässleholms OK11:07
Josefina BerglundFK Boken11:09
Susanne AnderssonOK Pan-Kristianstad11:11
Ingela LevinssonMalmö OK11:13
Mona RosbergVäxjö OK11:15
Marianne NilssonOK Pan-Kristianstad11:17
Camilla HaglundÖrkelljunga FK11:19
Maria TuressonHärlövs IF11:21
Marie WibergHelsingborgs SOK11:23
Annika LarssonFK Göingarna11:25
Marie AlbinssonHjärnarps OL11:27
Jenny VinbladLunds OK11:29

H45

3 980 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Filip SjöforsOK Älme09:54
Dennis HansenOK Kompassen09:56
Raul HindovLunds OK09:58
Magnus GranqvistFK Göingarna10:00
Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad10:02
Fredrik HugossonLunds OK10:04
Hans BirganderHelsingborgs SOK10:06
Håkan GrubbMalmö OK10:08
Fredrik WahlbomLunds OK10:10
Niklas WelanderÖrkelljunga FK10:12
Michael NilssonAndrarums IF10:14
Magnus TenghagenHärlövs IF10:16
Jonas HöstHjärnarps OL10:18
Håkan PalmFK Boken10:20
Magnus WallenborgOK Kontinent10:22
Magnus SteenHelsingborgs SOK10:24
Lars DahlHärlövs IF10:26
Erik BengtssonFK Åsen10:28
Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK10:30
Henric HöglindOK Pan-Kristianstad10:32
Michael LönnHjärnarps OL10:34
Pontus GustavssonLunds OK10:36
Anders SelinFK Göingarna10:38
Nils HelmerssonHässleholms OK10:40
Tomas VensrydEslövs FK10:42
Jörgen OlssonOK Pan-Kristianstad10:44
Björn MöllerOK Kontinent10:46
Örjan LarssonLunds OK10:48
Jan LagerHalmstad OK10:50
Mats RanbroHelsingborgs SOK10:52
Jens SörvikLunds OK10:54
Magnus RydlundHässleholms OK10:56
Thomas LåstbomHärlövs IF10:58
Magnus WihlborgOK Gynge11:00
Dan JohanssonFK Boken11:02
Fabian LjungqvistLunds OK11:04
Thomas NajvikOK Pan-Kristianstad11:06
Bo-Arne OlssonEslövs FK11:08
Johan JensenSkåneslättens OL11:10

D50

3 050 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Christina BjörkÖrkelljunga FK09:57
Helena ÅhlinHelsingborgs SOK09:59
Karin JägrydSkåneslättens OL10:01
Hanne FoghFSK Orientering10:03
Christina SternerTockarps IK10:05
Iréne BengtssonOK Kompassen10:07
Kristina SpångbergLunds OK10:09
Anette ThoressonAndrarums IF10:11
Anne SvantessonHjärnarps OL10:13
Christel OlssonFK Åsen10:15
Ingrid JohanssonLaholms IF OK10:17
Carolina LandinMalmö OK10:19
Lena SöderlundTormestorps IF10:21
Kerstin DahlHärlövs IF10:23
Marie OlssonÖrkelljunga FK10:25
Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK10:27
Ingela AnderssonLunds OK10:29

H50

3 740 m, 28 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bengt OlssonEslövs FK09:58
Niklas NilssonHärlövs IF10:00
Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad10:02
Staffan AhltinMalmö OK10:04
Lars OlssonFK Göingarna10:06
Magnus OlssonHjärnarps OL10:08
Ulf LinderfalkSkåneslättens OL10:10
Anders EricssonLunds OK10:12
Håkan AxelssonFK Göingarna10:14
Björn CarlstedtHjärnarps OL10:16
Anders HeydenLunds OK10:18
Jonas JönssonOK Tyringe10:20
Jörgen ModigOK Pan-Kristianstad10:22
Johan BökmanHelsingborgs SOK10:24
Mats ToftnerOK Kompassen10:26
Håkan ErikssonHästveda OK10:28
Henrik LarssonFK Göingarna10:30
Lars ErikssonHjärnarps OL10:32
Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK10:34
Mats BredfeltLunds OK10:36
Jan GradinAndrarums IF10:38
Olof BarrSkåneslättens OL10:40
Claes OlvegårdFK Göingarna10:42
Anders JägrydSkåneslättens OL10:44
Stefan AdolfssonEslövs FK10:46
Mats KehlmeierOK Pan-Kristianstad10:48
Per-Olof AnderssonOK Tyringe10:50
Lars SvantessonHjärnarps OL10:52

D55

2 930 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta ErforsOK Torfinn09:58
Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK10:00
Wiveka ErnstssonFK Göingarna10:02
Christina OlssonSkåneslättens OL10:04
Anne UddEslövs FK10:06
Lollo NybergOK Kontinent10:08
Anita OlssonSkåneslättens OL10:10
Monica JohanssonHjärnarps OL10:12
Ann-Kristin SjöströmLunds OK10:14
Eva Folkesson LööfOK Pan-Kristianstad10:16
Maria Hellström ReimerAndrarums IF10:18
Tina HagårdRävetofta OK10:20
Lena OlssonSkåneslättens OL10:22

H55

3 730 m, 17 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Peter HedbergLunds OK10:52
Sverker ErikssonOK Gynge10:54
Sven OlssonSkåneslättens OL10:56
Björn PerssonÖrkelljunga FK10:58
Per-Erik BengtssonLunds OK11:00
Benjamin ViebkeMalmö OK11:02
Sören AnderssonFK Boken11:04
Martin WidmerOLG Suhr11:06
Jan NilssonAndrarums IF11:08
Anders JohanssonLunds OK11:10
Ingemar MånssonRonneby OK11:12
Ulf JungstrandOK Skogsfalken11:14
Gert PetterssonLunds OK11:18
Lennart StenssonHelsingborgs SOK11:20
Johnny NimvikLunds OK11:22
Lars SöderlundTormestorps IF11:24
Mats BrorssonTockarps IK11:26

D60

2 550 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lotta LinseforsLunds OK10:00
Inger FrickFK Göingarna10:02
Eva TykessonRävetofta OK10:04
Ingrid LarssonFK Göingarna10:06

H60

3 630 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars MagnussonOK Älme09:56
Torgny OttossonOK Torfinn09:58
Stellan MartinssonOK Tyringe10:22
Ulf BengtssonOK Kompassen10:24
Kyrre ThalbergLunds OK10:26
Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad10:28
Roland DahlmanMalmö OK10:30
Sven-Inge SvenssonHässleholms OK10:32
Bengt LarssonFK Göingarna10:34
Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad10:36
Björn MauritzonÖrkelljunga FK10:38
Sven-Åke EmanuelssonHelsingborgs SOK10:40
Tor UddEslövs FK10:42
Anders WallnerOK Pan-Kristianstad10:44
Jan WahlströmSnättringe SK10:46
Lennart ErforsOK Torfinn10:48

D65

2 550 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Sonja HammarOK Kompassen10:08
Åsa StåhlHjärnarps OL10:10
Berit SchannongMalmö OK10:12
Karin PerssonOK Tyringe10:14
Margareta SjöbergLunds OK10:16
Barbro NilssonAndrarums IF10:18
Inger GlansOK Torfinn10:20
Maj-Britt ByströmRävetofta OK10:22
Karin LarssonOK Kompassen10:24
Margareta HeldFK Åsen10:26
Eva NordahlOK Pan-Kristianstad10:28

H65

3 150 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland NilssonOK Kompassen09:53
Agne BengtssonOK Kompassen09:55
Tommy HautopOK Pan-Kristianstad09:57
Sven-Erik PerssonFrosta OK09:59
Olle BohmanHjärnarps OL10:01
Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK10:03
Tord MartinssonRävetofta OK10:05
Lars PerssonOK Kompassen10:07
Tommy PetersonHelsingborgs SOK10:09
Kent R NilssonAndrarums IF10:11
Janne LindholmFrosta OK10:13
Kaare HanssonMalmö OK10:15
Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad10:17
Jan JönssonMalmö OK10:19
Gert OlssonSkåneslättens OL10:21
Stig JohanssonHelsingborgs SOK10:23
Kjell LönnHjärnarps OL10:25
Nils-Erik BondessonFrosta OK10:27
Åke PerssonHjärnarps OL10:29
Tommy HeldFK Åsen10:31
Rolf GustafssonHelsingborgs SOK10:33
Lars LindborgTormestorps IF10:35
Mats HåkanssonMalmö OK10:37
Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK10:39
Willie OlssonRävetofta OK10:41
Kim FolanderFSK Orientering10:43

D70

2 440 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad09:59
Karin BengtssonOK Kompassen10:01
Ulla ÖhgrenHelsingborgs SOK10:03
Gunnel NilssonMalmö OK10:05
Eva EskilssonHässleholms OK10:07
Karin JakobssonEslövs FK10:09
Gull SvenssonÖrkelljunga FK10:11
Torill SvendsenFrosta OK10:13
Astrid JohannessonHelsingborgs SOK10:15
Britt Forsell PirozziSkåneslättens OL10:17
Britt BülowMalmö OK10:19
Gunilla GrönbladHärlövs IF10:21
Ann-Charlotte JensenHässleholms OK10:23

H70

3 060 m, 23 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan JonssonOK Silva10:00
Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK10:02
Jan-Evert  OlssonAndrarums IF10:04
Håkan NilssonMalmö OK10:06
Erland MartinssonOK Tyringe10:08
Leif SandgrenFrosta OK10:10
Kent JohanssonÖrkelljunga FK10:12
Christer GrönbladHärlövs IF10:14
Benkt AnderssonFrosta OK10:16
Inge PerssonFK Boken10:18
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL10:20
Per-Olof FernbergIS Skanne10:22
Sven ThelanderssonLunds OK10:24
Jan PerssonYstads OK10:26
Roy OvessonHelsingborgs SOK10:28
Kjell LindauOK Kompassen10:30
Bengt StåhlHjärnarps OL10:32
Macke SelanderHelsingborgs SOK10:34
Ingvar PerssonFK Åsen10:36
Leif KarlssonFrosta OK10:38
Bo BülowMalmö OK10:40
Christer JönssonLunds OK10:42
Stig LarssonRävetofta OK10:44

H75

2 930 m, 26 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Roland AkselssonLunds OK09:56
Hubert HugossonOK Gynge09:58
Torsten ClaessonOK Älme10:00
Åke EkstrandHärlövs IF10:02
Bo SvenssonÖrkelljunga FK10:04
Roland OffrellFrosta OK10:06
Paul SchannongMalmö OK10:08
Roland EdvinssonFK Göingarna10:10
Kenneth LindborgHässleholms OK10:12
Lennart NilssonMalmö OK10:14
Sven-Åke GranquistHästveda OK10:16
Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad10:18
Allan SunnergrenHjärnarps OL10:20
Bengt I NilssonFrosta OK10:22
Benny JohanssonMalmö OK10:24
Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad10:26
Bertil ErikssonMalmö OK10:28
Nils-Åke NilssonHärlövs IF10:30
Bo ÖhgrenHelsingborgs SOK10:32
Bertil OlofssonAndrarums IF10:34
Erling LarssonHässleholms OK10:36
Bertil LööfOK Pan-Kristianstad10:38
Allan HammarOK Kompassen10:40
Ingemar SvenssonLunds OK10:42
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK10:44
Håkan BrostMalmö OK10:46

D80

2 240 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karin LexellOK Torfinn09:59
Clarie EkOK Pan-Kristianstad10:01
Gun HanssonYstads OK10:03

H80

2 440 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bo UllmanOK Pan-Kristianstad10:33
Bengt PeterssonOK Älme10:35
Torsten HannrupOK Kompassen10:37
Klas TykessonSkåneslättens OL10:39
Jan-Eric NelkingFK Åsen10:41
Ingemar TuressonMalmö OK10:43
Bo BengtssonHässleholms OK10:45
Leif ClaessonTormestorps IF10:47
Gunnar NilssonHärlövs IF10:49

H85

2 440 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Nils-Åke NilssonAndrarums IF10:25
Ingvar PeterssonHässleholms OK10:27
Bengt EdvardssonOK Torfinn10:29
Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF10:31

Inskolning

1 750 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Alvin SörensenOK Kontinent10:08:44
Miriam OrrhedeHelsingborgs SOK10:18:31
Bill SalomonssonSkåneslättens OL11:07:54
Liv PalmertzHelsingborgs SOK11:11:11
Isak GrönlundLunds OK11:20:09
Anna EriksonLunds OK11:34:02
David EriksonLunds OK11:40:05

U1

2 140 m, 24 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Emilia AnderssonÖrkelljunga FK09:50:44
Emma WikströmHästveda OK09:55:30
Hannes MårtenssonÖrkelljunga FK09:59:15
Victoria HöglindOK Pan-Kristianstad10:10:38
Philip HöglindOK Pan-Kristianstad10:10:39
Oscar BlomsterbergEslövs FK10:11:35
Axel PerssonGöteborg-Majorna OK10:15:04
Amanda PetterssonOK Tyringe10:16:52
Marcus VoongOK Tyringe10:16:54
Harry ViktorssonHästveda OK10:17:07
Vincent SteffertOK Tyringe10:17:52
Ellinor ÅkerlundFK Boken10:23:36
Janna HolmströmMalmö OK10:29:22
Tone HomströmFöreningslös10:30:01
Leonel Alvarez LönnÖrkelljunga FK10:35:52
Svea SjögärdSlkåneslätten10:37:06
Ronja HoffSkåneslättens OL10:48:12
Tuva ChristensenSkåneslättens OL10:48:15
Max NilssonLunds OK10:53:04
Lilly OlssonÖrkelljunga FK11:00:12
Albin SjöSkåneslättens OL11:07:49
Jack SalomonssonSkåneslättens OL11:07:58
Lowe PalmertzHelsingborgs SOK11:10:39
Nora LindeSkåneslättens OL

U2 Dam

2 490 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Hanna ThysellOK Kontinent10:00:26
Elsa LidmanSkåneslättens OL10:26:25
Bella BrunssonLunds OK10:27:13
Julia PlanckLunds OK10:34:55
Eliln SjöbergKlubblös10:35:45
Ellen UllmanSkåneslättens OL10:51:17
Freja GustafsonLunds OK11:27:50

U2 Herr

2 490 m, 11 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Axel PerssonFK Göingarna09:52:02
Vidar KarlbergSkåneslättens OL09:54:28
Edwin GrassSkåneslättens OL10:04:09
Isak GustafssonLunds OK10:05:00
Tim MellgrenSkåneslättens OL10:07:20
Anton CarlströmFK Boken10:15:36
Jon WikströmHästveda OK10:19:48
Nikolai Alvarez LönnÖrkelljunga FK10:40:06
Gunstav LohavHelsingborgs SOK11:01:48
Alexander BjärbyFrosta OK11:12:21
Valter NelkingSkåneslättens OL11:20:54

Öppen motion 1

2 490 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Maritha OlofssonOK Kompassen09:51:10
Helle RagnarssonOK Kompassen09:51:12
Marlene GranÖrkelljunga FK10:05:24
Ida DeAlmeidaMalmö OK10:53:03
Jette RostvedOK Gorm10:57:07
Magnus NilssonLunds OK11:26:45

Öppen motion 3

2 800 m, 29 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Håkan NybergOK Kontinent09:51:26
Asta NilssonHärlövs IF09:53:27
Per GersneSkåneslättens OL10:01:20
Magnus JönssonÖrkelljunga FK10:02:15
MAUDE CAROLINE JönssonÖrkelljunga FK10:02:20
Ellen AnderssonOK Pan Kristianstad10:03:10
Ebbe FlisbäckSkåneslättens OL10:06:51
Magdalena NordinSkåneslättens OL10:10:11
Siw NilssonOK Kompassen10:11:35
Robin WibergHässleholms OK10:15:26
Klas  WibergHässleholms OK10:15:28
Olle RosénLunds OK10:17:52
Jenny DanielsonLunds OK10:17:59
Ulla KarlssonOK Tyringe10:20:13
Kati NémethStigmännen Karlshamns OK10:23:00
Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK10:23:27
Anna NilssonHästveda OK10:27:06
Eva WibergHässleholms OK10:32:01
Ludvig PernetunHässleholms OK10:33:49
Vanja JinnemoHjärnarps OL10:41:33
Julia DeAlmeidaMalmö OK10:53:06
Åsa ArvidssonKlubblös10:58:07
Filip PerssonMalmö OK10:58:13
Jesper PerssonMalmö OK10:58:14
John RebsdorfOK Gorm10:58:54
Louise RostvedOK Gorm11:02:02
Marie LarsenMalmö OK11:12:07
Sofie LarsenMalmö OK11:12:12
Fanni Gustafson FaegerstenLunds OK11:27:56

Öppen motion 5

3 580 m, 35 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Aina JeppssonLunds OK09:58:13
Christer SjöforsOK Älme09:59:39
Stina JeppssonLunds OK10:03:25
Gabrielle BrunAndrarums IF10:04:57
Fredrik NilssonÖrkelljunga FK10:05:39
Ola FlisbäckSkåneslättens OL10:07:41
Karin HjelmLunds OK10:09:19
Martin NelkingSkåneslättens OL10:12:56
Cecilia SvenssonHässleholms OK10:15:08
Caroline LindulfSkåneslättens OL10:21:12
Elsa WesterlundOK Vilse 8710:21:14
Johan RaabFK Boken10:24:35
Annelie ThomassonFK Göingarna10:26:13
Camilla JohanssonLaholms IF OK10:26:22
Sune JohanssonLaholms IF OK10:30:59
Ing-Mari PerssonHärlövs IF10:31:16
Carl PernetunHässleholms OK10:33:27
Anton SvenssonHässleholms OK10:33:48
Anders NilssonFK Göingarna10:34:42
Noah PernetunHässleholms OK10:35:38
Hans KulstadSkåneslättens OL10:36:39
Andreas PernetunHässleholms OK10:38:59
Johan KarlbergSkåneslättens OL10:40:00
Karin JohanssonLunds OK10:44:57
Henning ArvidssonKlubblös10:53:39
Anders LevinssonMalmö OK10:54:27
Ida ArvidssonKlubblös10:55:40
Marie-Helén ErikssonHjärnarps OL10:57:59
Lovisa ArvidssonKlubblös10:58:22
Hannah LarsenMalmö OK11:12:26
Sara AnderssonFK Boken11:17:38
Maria KarlbergSkåneslättens OL11:20:46
Niklas GustafsonLunds OK11:27:06
Gordon GustafsonLunds OK11:27:45
Erik BergstedtKlubblös11:34:10

Öppen motion 7

3 560 m, 48 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bert OlofssonOK Kompassen09:52:10
Pia-Maria BondessonFrosta OK09:52:56
Rolf NilssonAndrarums IF09:53:08
Eva WildmarkFK Boken09:53:12
Marianne HallbergFK Boken09:55:29
Ingrid OlofssonFK Snapphanarna09:56:22
Peter HeldFK Åsen10:02:24
Lars-Erik HallbergFK Boken10:04:19
Anders HenrikssonIS Skanne10:04:22
Kerstin OlssonEslövs FK10:04:24
Kristina LandgrenMalmö OK10:04:26
Ingrid SalomonssonSkåneslättens OL10:05:17
Christina NilssonAndrarums IF10:05:22
Helen AndertoftMarkaryds FK10:06:14
Helen NilssonHärlövs IF10:07:07
Göran LarssonOK Kompassen10:08:42
Nils PerssonIS Skanne10:13:13
Roger SvenssonHässleholms OK10:14:20
Thomas VinbladLunds OK10:15:06
Laila PerssonIS Skanne10:15:13
Nils MårtenssonAndrarums IF10:15:22
Samuel PerssonMalmö OK10:18:15
Torgny ÅstedtHärlövs IF10:19:03
Carolina NilssonOK Kompassen10:20:15
Kerstin ÅstedtHärlövs IF10:22:27
Elna RosénLunds OK10:26:15
Eivor MagnussonOK Pan-Kristianstad10:29:51
Adrian HardenFK Boken10:31:05
Peter AnderssonOK Gynge10:34:16
Anneli WihlborgOK Gynge10:35:24
Hanna UllmanSkåneslättens OL10:36:08
Carl GrundbergKlubblös10:36:22
Barbro MartinssonOK Tyringe10:40:03
Lennart MartinssonOK Tyringe10:41:13
Lars JohanssonMalmö OK10:42:20
Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK10:46:19
Katarina FastOK Pan-Kristianstad10:47:09
Per OlssonFK Boken10:49:55
Lena DanielssonHärlövs IF10:50:04
Bengt BengtssonTormestorps IF10:55:36
Jenny GustafssonLunds OK10:56:11
Mattias SörensenOK Kontinent10:59:14
Kristina SpångbergLunds OK11:05:29
Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad11:06:14
Malin MalmbergMalmö OK11:10:37
Gustaf SchejaFrosta OK11:15:29
Anna WikströmHästveda OK11:18:03
Curth SvenssonSkåneslättens OL11:21:41

Öppen motion 8

4 400 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Martin HeydenLunds OK09:55:11
Ingvar OlofssonFK Snapphanarna09:55:37
Patrik LarssonAndrarums IF09:57:10
Bengt SalomonssonSkåneslättens OL10:02:27
Jesper ÅgrenLunds OK10:04:32
Peter RasmussenOK Kontinent10:10:23
Henrik BengtssonFalkenbergs OK10:10:30
Line LundsgaardOK Kontinent10:12:16
Göran MattssonSkåneslättens OL10:13:09
Miklos MolnarLunds OK10:14:13
John OskarssonHagaby GoIF Örebro10:17:20
Erik AhlströmHelsingborgs SOK10:17:44
Ola KrikströmHjärnarps OL10:18:44
Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad10:20:11
Viktor HenmyrOK Vilse 8710:21:59
Sara HanssonOK Kontinent10:23:48
Hans-Erik KarlssonOK Torfinn10:24:16
Lars BrunssonLunds OK10:26:28
Tobias JohanssonKlubblös10:33:45
Thomas NilssonEslövs FK10:42:14
Göran FastOK Pan-Kristianstad10:42:24
Per-Ola OlssonOK Vilse 8710:42:38
Simon YngveOK Kontinent10:46:11
Robert BertilssonLunds OK10:46:32
Hans PerssonAndrarums IF10:50:23
Urban SchmidtOK Kontinent10:51:20
Fredrik UllmanSkåneslättens OL10:51:48
Anna PerssonFK Göingarna10:55:19
Monika LydinOK Kontinent10:56:09
Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad10:57:21
Lennart MorénHjärnarps OL10:57:45
Göran JohanssonOK Tyringe11:01:11
Emelie MalmbergMalmö OK11:10:35
Per WikströmHästveda OK11:20:25

Annonser