Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för SM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: SM, lång
Arrangörsorganisationer: OK Skogsfalken / OK Vilse 87
Datum: lördag 17 september 2016 - söndag 18 september 2016

kvalfinal

D21 A-final

12 030 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
1Julia DavidssonÄrla IF09:43
2Carolin SvenssonHaninge SOK09:46
3Jenny BjörkOK Denseln09:49
4Filippa JohanssonJönköpings OK09:52
5Elin ClassonOK Orinto09:55
6Linn AxelssonÄrla IF09:58
7Anna WehlinSkogspojkarnas OK10:01
8Kristin HylanderNyköpings OK10:04
9Johanna EngströmOK Hällen10:07
10Lovisa PerssonOK Tisaren10:10
11Linda LindkvistLeksands OK10:13
12Therese KlintbergLinköpings OK10:16
13Riina KuuseloOK Linné10:19
14Lisa AnderssonÄrla IF10:22
15Frida SandbergSäterbygdens OK10:25
16Aina EdgrenTrollhättans SOK10:28
17Josefin TjernlundOK Tisaren10:31
18Emma BjessmoIFK Lidingö SOK10:34
19Rebecka NylinOK Tisaren10:37
20Rebecka LindbergOK Roslagen10:40
21Alice HugossonIFK Lidingö SOK10:43
22Sara EskilssonAlfta-Ösa OK10:46
23Ellinor TjernlundOK Tisaren10:49
24Kristin LöfgrenJärfälla OK10:52
25Alva OlssonLinköpings OK10:55
26Sara HagströmFalköpings AIK OK10:58
27Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK11:01
28Annika BjörkOK Linné11:04
29Elsa JanssonJärla Orientering11:07
30Lilian ForsgrenOK Tisaren11:10
31Lisa RisbyOK Kåre11:13
32Sara SjökvistJärla Orientering11:16
33Lina BergmanOK Skogsfalken11:19
34Karolin OhlssonJärla Orientering11:22
35Amilia BjörklundSävedalens AIK11:25
36Elin MånssonIFK Göteborg11:28
37Lina StrandGöteborg-Majorna OK11:31
38Anna BachmanIFK Lidingö SOK11:34
39Emma JohanssonDomnarvets GOIF11:37
40Tove AlexanderssonStora Tuna OK11:40

H21 A-final

17 300 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
51Erik PetterssonOK Denseln09:30
52Rasmus ElmelidLinköpings OK09:33
53Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering09:36
54Anders HedbergGöteborg-Majorna OK09:39
55Mattias MillingerJärla Orientering09:42
56Emil AnderssonÄrla IF09:45
57Johan LindbergIFK Mora OK09:48
58Mathias HallménOK Denseln09:51
59Erik AnderssonOK Orion09:54
60Denys ShcherbakovRonneby OK09:57
61Johan ModigOK Pan-Kristianstad10:00
62Patrik KarlssonVäxjö OK10:03
63Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad10:06
64Oskar DanielsAttunda OK10:09
65Erik ClassonOK Orinto10:12
66David BejbomJärla Orientering10:15
67Joakim HederskogIK Hakarpspojkarna10:18
68Simon HedlundÄrla IF10:21
69Artem PanchenkoIFK Mora OK10:24
70Ludwig LjungqvistIK Hakarpspojkarna10:27
71Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna10:30
72Rudolfs ZernisÄrla IF10:33
73Jonas PilbladIFK Göteborg10:36
74Olle KaleredOK Denseln10:39
75Johan HögstrandIFK Göteborg10:42
76Karl WalheimÄrla IF10:45
77Fredrik IngelssonRehns BK10:48
78Max Peter BejmerIFK Göteborg10:51
79Jens RönnolsTäby OK10:54
80Jens WängdahlNyköpings OK10:57
81Joakim SvenskStora Tuna OK11:00
82Daniel AttåsOK Tisaren11:03
83Jonas LeanderssonSödertälje-Nykvarn OF11:06
84Rassmus AnderssonOK Linné11:09
85Gernot KerschbaumerOK Pan-Kristianstad11:12
86Gustav BergmanOK Ravinen11:15
87Fredrik BakkmanIFK Lidingö SOK11:18
88Johan RunessonGöteborg-Majorna OK11:21
89Oskar SjöbergOK Linné11:24
90Martin RegbornHagaby GoIF Örebro11:27
91Albin RidefeltOK Linné11:30
92Emil SvenskStora Tuna OK11:33

D20 A-final

8 210 m, 34 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
101Maria GustafssonHagaby GoIF Örebro09:44
102Frida JunegardTullinge SK09:47
103Hedwig HaasSundsvalls OK09:50
104Hanna KorhonenOK Ravinen09:53
105Emma KindbomIF Hagen09:56
107Kajsa MattssonOK Kåre10:02
108Ebba PegestamOK Ravinen10:05
109Erica ErikssonHjärnarps OL10:08
110Emma BengtssonÅrsunda IF10:11
111Agnes WesterbergTrollhättans SOK10:14
112Ronja BjörklundOK Kåre10:17
113Matilda ErikssonVästerbergslagens OL10:20
114Sara JosarpFK Friskus-Varberg10:23
115Emma HelmerssonVästerås SOK10:26
117Josefin ErlandssonOK Milan10:32
118Nelly CarlssonOK Pan-Kristianstad10:35
119Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna10:38
120Anna Dahlgren-RosénJärla Orientering10:41
121Anna KindlundhSödertälje-Nykvarn OF10:44
122Sara KindlundOK Tranan10:47
123Josefine KristianssonTrollhättans SOK10:50
124Moa GustafssonUddevalla OK10:53
125Moa PetterssonKarlskrona SOK10:56
126Louise LundgrenVäxjö OK10:59
127Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF11:02
128Fanny AsketunOK Roxen11:05
129Linnéa GolsäterEksjö SOK11:08
130Elin PetterssonIFK Göteborg11:11
131Tilda JohanssonOK Orion11:14
132Isabel SalénIFK Mora OK11:17
133Johanna ÖbergOK Linné11:20
134Pim HedbergOK Pan-Kristianstad11:23
135Andrea SvenssonOK Tisaren11:26
136Line CederbergOK Pan-Kristianstad11:29

H20 A-final

12 670 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
151Arvid NordIK Hakarpspojkarna09:37
152Daniel Carlson BjernaldOK Linné09:40
153Simon WikströmOK Pan-Kristianstad09:43
154Alexander WiklundFinspångs SOK09:46
155Anton HanssonIK Hakarpspojkarna09:49
156John GunnarssonSurahammars SOK09:52
157Filip IvarssonOK Hammaren09:55
158Oskar LindEksjö SOK09:58
159Niklas SundqvistTullinge SK10:01
160Jesper SjöblomSödertälje-Nykvarn OF10:04
161Hugo DahlbergHaninge SOK10:07
162Tom CampbellLustens OK10:10
163Erik ZeilonSkåneslättens OL10:13
164Johan WennermarkOK Orion10:16
165Martin DjerfIK Hakarpspojkarna10:19
166Anton ForsbergLånghundra IF10:22
167Karl EngesAttunda OK10:25
168Samuel PlumppuHestra IF10:28
169Olle AnderssonTullinge SK10:31
170Markus LarssonHestra IF10:34
171Heino OllinSävedalens AIK10:37
172Oskar LeinonenOK Kolmården10:40
173Johan LenningOK Pan-Kristianstad10:43
174Samuel HedlundLånghundra IF10:46
175Oskar SandbergMalungs OK Skogsmårdarna10:49
176Mattis HallbergIK Uven10:52
177Filip WadstenOK Landehof10:55
178Gustaf SundbüeOK Hällen10:58
179Lucas SundbladEksjö SOK11:01
180Ola AnderssonOK Orion11:04
181Albin LillieströmOK Roxen11:07
182André AnderssonOK Kåre11:10
183Ville JohanssonOK Kolmården11:13
184Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF11:16
185Jonas GustafssonOK Kåre11:19
186Filip JacobssonOK Tisaren11:22
187Filip OssianssonIK Hakarpspojkarna11:25
188Simon HectorSnättringe SK11:28
189Edvin SmedbergOK Skogsfalken11:31
190Filip GrahnHestra IF11:34

D18 A-final

7 100 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
201Tova HermodssonLunds OK09:31
202Astrid SimonssonSundbybergs IK09:34
203Emma DjerfLerums SOK09:37
204Alice AronengHestra IF09:40
205Ronja JungåkerOK Kåre09:43
206Johanna HagströmFalköpings AIK OK09:46
207Moa WestbladOK Ravinen09:49
208Jennie Börjesson ErikssonStorviks IF09:52
209Elise JosefssonOK Pan-Kristianstad09:55
210Myrra CarlssonOK Orion09:58
211Rebecca WaldenfjordJärfälla OK10:01
212Emma PetterssonOK Roxen10:04
213Johanna Börjesson ErikssonStorviks IF10:07
214Amelia SkalbergBredaryds SOK10:10
215Klara AnderssonOK Pan-Kristianstad10:13
216Moa HanssonBredaryds SOK10:16
217Sofia WestinVittjärvs IK10:19
218Sofie JosefssonOK Pan-Kristianstad10:22
219Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan10:25
221Hanna KjellinForsa OK10:31
222Vilma KarlssonSnättringe SK10:34
223Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad10:37
224Lova EvebornOK Roxen10:40
225Gabriella S BerganderEksjö SOK10:43
226Hanna HänströmTäby OK10:46
227Tone AlbrektssonOK Ravinen10:49
228Emma HagrotTäby OK10:52
229Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna10:55
230Jonna ForsVästerås SOK10:58
231Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre11:01
232Lisa BerggrenOK Kolmården11:04
233Hanna HugossonSundsvalls OK11:07
234Fanny SundbladEksjö SOK11:10
235Sandra BoströmOK Linné11:13
236Jenny WegebroUmeå OK11:16
237Klara AxelssonMarkbygdens OK11:19
238Lisa Jonsson-NordinSkåneslättens OL11:22
239Stina NordinSundsvalls OK11:25
240Sanna FastEksjö SOK11:28

H18 A-final

9 410 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
251Alexander GraadRonneby OK09:32
252Simon SchusterIFK Lidingö SOK09:35
253Elias Bäcklund EkvallTrollhättans SOK09:38
254Albin AlsiöIF Hagen09:41
255Arvid ClaessonJönköpings OK09:44
256Oskar EdvardssonJärfälla OK09:47
257Filip TrofastBredaryds SOK09:50
258Viktor WassénVänersborgs SK09:53
259Johan PerssonAttunda OK09:56
260Andreas UllerKils OK09:59
261Johan OlsonIK Uven10:02
262Fredrik JohanssonOK Nackhe10:05
263Eskil TryggöTrollhättans SOK10:08
264Otto StuhlhoferOK Landehof10:11
265Felix AxelssonMarkbygdens OK10:14
266Olle JosarpFK Friskus-Varberg10:17
267Rasmus LundbergOK Bävern10:20
268Andreas GustafssonIK Hakarpspojkarna10:23
269Sandro SchmidOK Linné10:26
270Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK10:29
271Simon LarssonOK Hällen10:32
272Jonas AnderssonOK Roxen10:35
273Andreas JonssonOK Orion10:38
274Victor HelgessonHestra IF10:41
275August MollénOK Denseln10:44
276Nils Hammaräng GripKalmar OK10:47
277Hugo LillieströmOK Roxen10:50
278Robin SalénBergnäsets AIK10:53
279Per KarlssonOK Tylöskog10:56
280Albin AnderssonTullinge SK10:59
281Henning SjökvistStora Tuna OK11:02
282Victor ImarkTullinge SK11:05
283Erik HerneOK Ravinen11:08
284Jesper SvenskStora Tuna OK11:11
285Oliwer LundbergOK Bävern11:14
286Lukas LundgrenVäxjö OK11:17
287Axel GranqvistOK Ravinen11:20
288Rickard DjerfTibro OK11:23
289Oscar JohanssonKarlskrona SOK11:26
290Henrik JohannessonRonneby OK11:29
291Simon ImarkTullinge SK11:32
292Isac von KrusenstiernaOK Kåre11:35

D21 B-final

9 260 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
307Signe KlintingJärla Orientering08:57
308Maria BjörklundLeksands OK08:59
309Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK09:01
311Magdalena OlssonIFK Mora OK09:05
312Maria ElmelidLinköpings OK09:07
314Kajsa HammarströmLinköpings OK09:11
315Angelica EngströmSkåneslättens OL09:13
316Josefin PerssonJärla Orientering09:15
317Caroline LindelöwHärlövs IF09:17
318Lovisa NilssonSävedalens AIK09:19
319Linda HallbergBredareds IF09:21
320Maria ArvidssonKalmar OK09:23
321Louise MarkstedtOK Södertörn09:25
322Linnéa ClaesdotterOK Denseln09:27
323Emma BergmanGöteborg-Majorna OK09:29

H21 B-final

11 740 m, 42 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
351Charlie StoltRehns BK08:45
352Gunnar HolmgrenBergnäsets AIK08:46
353Torgny LindströmRonneby OK08:47
354Kevin StåhlOK Hammaren08:48
355Jonas EngströmOK Hällen08:49
356Erik LundhRehns BK08:50
357Anton NilssonOK Tranan08:51
358Simon LundinFinspångs SOK08:52
359Viktor AntonssonEksjö SOK08:53
360Oscar VångellÄrla IF08:54
361Martin LarssonHestra IF08:55
362Oskar LundqvistOK Orion08:56
363Per-Åke BligårdGöteborg-Majorna OK08:57
364Erik Folkesson BlomIFK Mora OK08:58
365Sixten WalheimOK Rodhen08:59
366Andreas BerganderEksjö SOK09:00
367Emil KaleredOK Denseln09:01
368Anders AxlingSundsvalls OK09:02
369Patrik LindÄrla IF09:03
370Albin SjöhedGävle OK09:04
371Jesper SjögrenHestra IF09:05
372Pontus KarlssonMarkbygdens OK09:06
373Oscar BjörckJärla Orientering09:07
374Albin ThunbergOK Alehof09:08
375Björn CederbergOK Pan-Kristianstad09:09
376Henrik JonssonOK Rodhen09:10
377Johan WikströmSävedalens AIK09:11
378Olof SandgrenOK Orion09:12
379Mikael EliassonGöteborg-Majorna OK09:13
380Mattias KarlssonVäxjö OK09:14
381Markus HederskogIK Hakarpspojkarna09:15
382Johan Ek-LarssonSödertälje-Nykvarn OF09:16
383David LingforsOK Linné09:17
384Rasmus SvantessonOK Pan-Kristianstad09:18
385Erik BomanGävle OK09:19
386Viktor LarssonHagaby GoIF Örebro09:20
387Rickard BörjessonMalungs OK Skogsmårdarna09:21
388Hector HainesIFK Lidingö SOK09:22
389Albin AnderssonMarkbygdens OK09:23
390Martin HederskogIFK Umeå09:24
391Viktor SilvemarkÄrla IF09:25
392Gustav HindérOK Tisaren09:26

H21 C-final

9 300 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
407Eskil KinnebergIFK Göteborg08:51
408Petter ErikssonÄrla IF08:52
410Daniel RoosAttunda OK08:54
411Josh BeechOK Södertörn08:55
412Anton SjökvistStora Tuna OK08:56
413Henrik TostebergLinköpings OK08:57
414Andreas JanssonIK Hakarpspojkarna08:58
415Magnus BjörkOK Rodhen08:59
416Erik LindgrenKFUM Örebro OK09:00
417Magnus HomannOK Orinto09:01
418Andreas HolmqvistHestra IF09:02
419Magnus JohanssonIK Hakarpspojkarna09:03
420Jerker LysellRehns BK09:04
421Apostol AtanasovStora Tuna OK09:05
422Victor BergstrandMotala AIF OL09:06
423Jacob LindstamOK Ravinen09:07

D20 B-final

6 330 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
453Klara YngvessonUmeå OK08:50

H20 B-final

8 100 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
503Adrian DahlströmIFK Mora OK08:49
504Joakim SkärlénHaninge SOK08:51
505Oskar ÖqvistBergnäsets AIK08:53
506Erik ForsHestra IF08:55
507Adam ThellsénOK Roxen08:57
508Nils HenrikssonBergnäsets AIK08:59
509Noak SanderbergFinspångs SOK09:01
510Sixten HillerhagIFK Lidingö SOK09:03
511Jakob FranssonOK Milan09:05
512Johannes RidefeltOK Linné09:07
513Sven EngströmLinköpings OK09:09
514Albin BergkvistOK Kåre09:11
515Viktor JanrikOK Linné09:13
516Jonas HammarskiöldOK Skogsfalken09:15
517Olle NilssonOK Linné09:17
518Linus LandergrenHestra IF09:19

D18 B-final

5 960 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
558Anna KarlströmOK Linné09:00
559Carolina OlssonÄlvdalens IF OK09:02
560Elin LundgrenVittjärvs IK09:04
561Saga SanderOK Milan09:06
562Stina ErikssonJönköpings OK09:08
563Emma HållströmGävle OK09:10
564Maria ErikssonEds SK09:12
565Tilda AnderssonOK Ravinen09:14
566Victoria AsketunOK Roxen09:16
567Elsa AnderssonBredaryds SOK09:18
569Emelie KarlssonOK Landehof09:22
570Alice Svensson FinndahlIK Hakarpspojkarna09:24
571Chantelle HesselbergOK Hällen09:26
572Amanda RangertIK Hakarpspojkarna09:28

H18 B-final

7 780 m, 41 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
601Simon DahlbergOK Nolaskogsarna08:45
602Erik OlssonGävle OK08:46
603Tobias KarlssonSnättringe SK08:47
604Joel KarnehedOK Roxen08:48
605Albin ClaessonSävedalens AIK08:49
606Alfred LönnVästerås SOK08:50
607Hugo LindbärgOK Södertörn08:51
608Christian RedtzerAttunda OK08:52
609Håkan RambergHallstahammars OK08:53
610Albin AnderssonOK Ravinen08:54
611Oscar StombergIF Hagen08:55
612Lukas HellgrenOK Ravinen08:56
613Olle HedmanIF Hagen08:57
614Emil GrehnOK Rodhen08:58
615Johan HagströmerOK Klemmingen08:59
616Tuve MöllerOK Linné09:00
617Erik VinbladLunds OK09:01
618Hugo DalhammerOK Roxen09:02
619Rasmus MöllerArboga OK09:03
621Benjamin LangerakJärfälla OK09:05
622Elias AnderssonOK Norrvirdarna09:06
623Carl HolmbergIF Hagen09:07
624Isak HertinIK Hakarpspojkarna09:08
625Martin MörsellOK Kåre09:09
626Fritjof AxelssonFK Göingarna09:10
627Emil PetterssonKarlskrona SOK09:11
628Hampus NyströmIF Hagen09:12
629Axel HalvarssonKarlskrona SOK09:13
630John LarssonRånäs OK09:14
631Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK09:15
632Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna09:16
633Hannes SvahnOK Ravinen09:17
634Waldemar AnderssonLånghundra IF09:18
635Walter LagerhällRehns BK09:19
636Daniel RönnqvistOK Linné09:20
637Oskar ForsbergTullinge SK09:21
638Carl CarlssonNyköpings OK09:22
639Emil KarlssonHestra IF09:23
640Johan WehlinSkogspojkarnas OK09:24
641Isak PrellnerSkåneslättens OL09:25
642Georg EklöwOK Södertörn09:26

H18 C-final

6 900 m, 22 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
658Arvid LinderOK Hällen08:52
659Lucas NorrmanAttunda OK08:53
660Truls LindholmSundsvalls OK08:54
661David LevinSvaide Roma SOK08:55
662Simon TörnqvistOK Ravinen08:56
663Harald LarssonBergnäsets AIK08:57
664Hugo ThunbergOK Alehof08:58
665Oskar EngesAttunda OK08:59
666Martin StorkampSundsvalls OK09:00
667Jakob HöstOK Skogsfalken09:01
668Hugo LomMarkbygdens OK09:02
669Henrik HamreforsVästerås SOK09:03
670Viktor OssianssonIK Hakarpspojkarna09:04
671Erik TuuriBergnäsets AIK09:05
672Viktor WohlgemuthOK Ravinen09:06
673Mårten OlssonGävle OK09:07
674Carl EkbringKexholms SK09:08
675Olle SörqvistMarkbygdens OK09:09
676Pontus LindblomOK Roxen09:10
677Gustav FrænellSundsvalls OK09:11
678Benjamin SturekSOK Viljan09:12
679Johan LindmanFinspångs SOK09:13

Annonser