Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, sprint

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, sprint
Arrangörsorganisation: Leksands OK
Datum: lördag 18 juni 2016

D21

4 890 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
8Rebecka HylanderNyköpings OK10:30
13Frida SandbergSäterbygdens OK10:34
1Susanne WallenborgOK Kontinent10:38
6Annika WigrenLunds OK10:42
2Maria MarinopoulouOK Tyr10:46
210Cecilia ThomassonFältjägarnas IF10:50
211Ida HylanderNyköpings OK10:54
5Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:58
9Karin E GustafssonGarphyttans IF11:02
12Kajsa EngströmOK Kåre11:06
3Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna11:10
10Malin LinghOK Rodhen11:14

H21

6 430 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
291Jiri ProchazkaDomnarvets GOIF09:56
223Erik FrostIFK Mora OK10:00
88Marcus JanssonGarphyttans IF10:04
85Marcus NiemiSkogslöparna10:08
84Sebastian SvärdHaninge SOK10:12
224Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK10:16
81Daniel SteenHaninge SOK10:20
83Torbjörn JanssonGarphyttans IF10:24
82Marcus WadellUlricehamns OK10:28
89Simon KappelHaninge SOK10:32
87Linus MoodIFK Mora OK10:36
86Thomas JanssonGarphyttans IF10:40

D20

3 950 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
20Maria GustafssonGarphyttans IF10:02
18Elvira LarssonRyda SK10:06
16Erika DuhlboIFK Mora OK10:10
15Elin HållHJS-Vansbro OK10:14
14Emmy AlbinssonJärfälla OK10:18
17Jennifer AnderssonHaninge SOK10:22

H20

4 890 m, 14 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
91Emil ArvidssonSäterbygdens OK10:00
95Pontus AlfredssonOK Tyr10:04
225Oskar PerssonÅrsunda IF10:08
92Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:12
97Hampus LarssonFK Göingarna10:16
94Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:20
101Måns TistadIFK Lidingö SOK10:24
226Felix TidermanSöders-Tyresö10:28
98Emil LjungemyrOK Kolmården10:32
100Gustav JonssonOK Tor10:36
99Emil AnderssonHaninge SOK10:40
93Fredrik NorlinIFK Mora OK10:44
96Douglas Fransson LeeOK Alehof10:48
227Martin PerssonÅrsunda IF10:52

D16

3 500 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
26Emma JonssonOK Tor11:01
28Emelie BrudinIFK Mora OK11:04
208Moa HjorthDomnarvets GOIF11:07
22Ella OlssonGrycksbo IF OK11:10
24Alma KappelVisborgs OK11:13
30Emma EliassonDomnarvets GOIF11:16
19Erica OlssonOK Djerf11:19

H16

3 950 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
103Joel ErnstssonFinspångs SOK11:02
109Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK11:05
108Rasmus NordgrenOK Kåre11:08
107Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK11:11
105Oliver Fransson LeeOK Alehof11:14
104Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK11:17

D14

2 670 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
31Tuva-Cajsa SpikLeksands OK11:05
38Elsa GörasLeksands OK11:08
205Vendela SöderqvistOK Kåre11:11
206Nora LiljegrenLeksands OK11:14
207Elsa HermanssonIFK Mora OK11:17
29Tilda BergLeksands OK11:20

H14

3 500 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
114Jesper BergDomnarvets GOIF11:20
112Emil GranathIF Hallby SOK11:23
228Klockar-Eskil NääsLeksands OK11:26
113Melker NordgrenOK Kåre11:29
110Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF11:32

D12

2 220 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
35Ida ErnstssonFinspångs SOK11:04
33Sofia TunessonSkogspojkarnas OK11:07
36Moa BirkebækStora Tuna OK11:10
34Ellen FunkeLeksands OK11:13

H12

2 220 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
229Wille SöderqvistOK Kåre11:23
230August GörasLeksands OK11:26
116Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK11:29

H10

2 220 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
117Axel GräfningsGrycksbo IF OK11:11
231Walter SöderqvistOK Kåre11:14
119Jens FochsenWaxholms OK11:17
118Melvin LöfgrenOK Kåre11:20

D40

3 950 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
50Anna ElgesjöDomnarvets GOIF10:58
270Florence BergDomnarvets GOIF11:01
42Sussie BjörklundKvarnsvedens GOIF OK11:04
46Johanna AlmlundHaninge SOK11:07
212Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:10
40Liselott EricsonLinköpings OK11:13
51Liselott NordgrenOK Kåre11:16
214Anne-Li LidmanJärfälla OK11:19
47Johanna EdbäckOK Kåre11:22
48Malin ÅgrenLunds OK11:25
39Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF11:28
45Mia EronnLinköpings OK11:31
215Ann-Sofie TäckOK Hammaren11:34
216Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK11:37
217Åsa BergforsSOK Viljan11:40
43Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK11:43
44Malin AlbinssonJärfälla OK11:46
52Ulrika AnderssonHaninge SOK11:49
41Annika HaleOK Kåre11:52

H40

6 030 m, 40 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
133Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF09:57
131Urban RisbergEskilstuna OL10:01
143Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:03
139Magnus EliassonDomnarvets GOIF10:05
151Malte LennerstedtLunds OK10:07
232Tord HultbergSOK Viljan10:09
148Ove JanssonHaninge SOK10:11
141Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:13
136Magnus LarssonFK Göingarna10:15
233Johan AbrahamssonGällstadbygdens SOK10:17
142Tony LarssonOK Skogsfalken10:19
128Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna10:21
150Anders AhlOK Norrvirdarna10:23
125Nils PistoraLunds OK10:25
153Peter OlssonOK Djerf10:27
234Jonny EngelOK Ravinen10:29
235Patrik SöderqvistOK Kåre10:31
123Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:33
121Ola SvärdHaninge SOK10:35
236Stellan TäckOK Hammaren10:37
120Bertil EronnLinköpings OK10:39
129Anders StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK10:41
90Magnus BlåuddOK Rodhen10:43
144Peter CarlbergKils OK10:45
130Ulf AnderssonHaninge SOK10:47
145Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:49
127Andreas MathisenVästerås SOK10:51
122Stefan JohanssonOK Kåre10:53
132Johan GranathIF Hallby SOK10:55
126Anders JanssonGrycksbo IF OK10:57
140Mikael EdbäckOK Kåre10:59
124Henrik JonssonOK Tor11:01
138Erik FochsenWaxholms OK11:03
237Peter HermanssonIFK Mora OK11:05
152David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK11:07
238Sven PerssonÅrsunda IF11:09
137Peter AlbinssonJärfälla OK11:11
147Erik ErnstssonFinspångs SOK11:13
239Ronnie PetterssonHaninge SOK11:15
146Stefan WennbergSkattkärrs SOK11:17

D50

3 500 m, 15 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
67Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK11:00
64Anita KlarSäterbygdens OK11:03
54Margareta MeitonIFK Lidingö SOK11:06
219Pia FrostIFK Mora OK11:09
220Karin FreylandSOK Aneby11:12
221Eva KappelVisborgs OK11:15
59Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF11:18
53Maud AnglebrantIFK Mora OK11:21
57Anki BergmanOK Kåre11:24
62Ingrid SvenssonFinspångs SOK11:27
55Lisbeth CelanderKristinehamns OK11:30
61Lena JanssonGarphyttans IF11:33
56Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb11:36
60Marie AlfredssonOK Tyr11:39
222Carina SandbergSäterbygdens OK11:42

H50

4 710 m, 46 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
169Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF10:01
163Steven HaleOK Kåre10:03
173Stefan JohanssonTrosabygdens OK10:05
175Anders SundellStockholm Multisport Klubb10:07
176Kjell KlarSäterbygdens OK10:09
240Åke JohanssonHJS-Vansbro OK10:11
160Mikael GustafssonIK Vista10:13
168Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:15
167Anders NorlinIFK Mora OK10:17
241Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:19
162Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK10:21
165Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK10:23
242Håkan LångLänna IF10:25
159Stefan KollbergEksjö SOK10:27
243Hans KööhlerTrollhättans SOK10:29
244Per NylundJärfälla OK10:31
174Magnus AnderssonOK Kolmården10:33
154Leif ErikssonModum O-lag10:35
245Maffe FrostIFK Mora OK10:37
178Christer NorinJärfälla OK10:39
246Ulf NyströmTrollhättans SOK10:41
180Robert AmbjörnssonOK Tyr10:43
164Rickard AsplundÄrla IF10:45
158Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:47
156Magnus HellbergEskilstuna OL10:49
248Kjell FranssonOK Alehof10:51
182Ola WiksellStora Tuna OK10:53
184Magnus AasaOK Kullingshof10:55
166Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:57
251Peter RosénAlfta-Ösa OK10:59
269Björn LidmanJärfälla OK11:00
252Thomas ArvidssonSäterbygdens OK11:01
155Åke KappelVisborgs OK11:03
253Christer MorellOK Kåre11:05
254Erik NylundJärfälla OK11:07
177Göran AnderssonJärla Orientering11:09
179Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:11
181Kenneth SvenssonFinspångs SOK11:13
257Per SandbergSäterbygdens OK11:15
171Anders ForsbergOK Tyr11:17
157Leif CelanderKristinehamns OK11:19
258Patrik TidermanSöders-Tyresö11:21
170Peter HedbergLunds OK11:25
259Mats JohanssonIFK Mora OK11:27
161Per LeidevallDomnarvets GOIF11:29
260Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK11:31

H60

3 950 m, 19 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
261Ulf KjellinOK Hedströmmen11:00
192Lars-Åke SjökvistVärend GN OL11:03
193Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:06
197Gunnar MunkteliusSurahammars SOK11:09
199Eero O NiemiSkogslöparna11:12
190Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK11:15
196Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF11:18
186Åke GustafssonBergnäsets AIK11:21
262Göran LarssonSala OK11:24
263Håkan LindbergVäsby OK11:27
264Karl-Erik AnderssonIFK Mora OK11:30
195Lars PonténIF Thor11:33
198Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK11:36
265Bengt StenerhagVästerbergslagens OL11:39
191Claes-Göran LundbergUlricehamns OK11:42
189Lars SahlbergIK Jarl Rättvik11:45
266Sonny MyrefeltKalmar OK11:48
194Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK11:51
188Sten GranathTjällmo-Godegårds OK11:54

H70

3 450 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
267Hans OlevikEdsbyns OK11:00
203Lars EnglundJärla Orientering11:03
200Bengt AnderssonSöders-Tyresö11:06
201Jan-Erik WibergJärla Orientering11:09
204Ronny HedlundOK Södertörn11:12
202Hans KruskopfKorsnäs IF OK11:15
268Anders RomsonIFK Mora OK11:18

Öppen motion 1

2 220 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kerstin OhlssonHaninge SOK10:09:02
Tobias LundquistSverige11:07:19
Agneta OlssonKalmar OK11:16:06
Irma BergDomnarvets GOIF11:26:01
Matilda PetterssonDomnarvets GOIF11:26:13

Öppen motion 3

3 450 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Kristina NyströmTrollhättans SOK10:56:07
Radka KühnelTrollhättans SOK10:57:03
Torbjörn GustafssonJärla Orientering11:09:28
Lena LarssonSala OK11:27:33
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK11:59:28

Öppen motion 5

4 710 m, 10 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Mattias TunessonSkogspojkarnas OK10:00:00
Ulf HylanderNyköpings OK10:10:02
Manne FreylandSOK Aneby10:38:04
Karolina NygrenGrycksbo IF OK10:44:09
Bertil TallkvistSkene Sim o IS10:47:54
Eva GustafssonHagaby GoIF Örebro10:58:02
Birgitta GustafssonGarphyttans IF10:59:05
Martin HochwallnerLinköpings OK11:04:05
Malin WelenKöping-Kolsva OK11:08:58
Erik HedblomValbo AIF11:14:10

D21 Övriga

4 890 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Ingrid StengårdOK Trian11:21:02

H50 Övriga

4 710 m, 1 anmäld deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
185Ingvar BraatenModum O-lag11:23

Annonser