Svenska Orienteringsförbundet

Startlista för MtbO, USM/JSM/SM/VSM, lång

TävlingsinformationVisa startlista per organisationSkriv ut

Tävlingens namn: MtbO, USM/JSM/SM/VSM, lång
Arrangörsorganisation: Leksands OK
Datum: söndag 19 juni 2016

D21

18 570 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
292Linda RinaldoOK Tor09:57
11My BuskqvistIK Stern10:00
12Kajsa EngströmOK Kåre10:02
10Malin LinghOK Rodhen10:05
8Rebecka HylanderNyköpings OK10:08
5Gunilla GräfningsGrycksbo IF OK10:11
210Cecilia ThomassonFältjägarnas IF10:14
2Maria MarinopoulouOK Tyr10:17
211Ida HylanderNyköpings OK10:20
3Sara ForsgrenOK Nolaskogsarna10:23
6Annika WigrenLunds OK10:26
13Frida SandbergSäterbygdens OK10:29
1Susanne WallenborgOK Kontinent10:32

H21

20 730 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
291Anders FriskAttunda OK09:57
89Simon KappelHaninge SOK10:00
86Thomas JanssonGarphyttans IF10:03
82Marcus WadellUlricehamns OK10:06
81Daniel SteenHaninge SOK10:09
88Marcus JanssonGarphyttans IF10:12
84Sebastian SvärdHaninge SOK10:15
87Linus MoodIFK Mora OK10:18
224Jonn Are MyhrenIFK Lidingö SOK10:21
272Lars NordkvistIK Jarl Rättvik10:24
83Torbjörn JanssonGarphyttans IF10:27
223Erik FrostIFK Mora OK10:30

D20

12 180 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
15Elin HållHJS-Vansbro OK10:01
16Erika DuhlboIFK Mora OK10:04
17Jennifer AnderssonHaninge SOK10:07
18Elvira LarssonRyda SK10:10
14Emmy AlbinssonJärfälla OK10:13

H20

18 570 m, 12 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
94Fredrik PerssonDomnarvets GOIF10:35
96Douglas Fransson LeeOK Alehof10:38
273Jakob BergmanOK Kåre10:41
99Emil AnderssonHaninge SOK10:44
226Felix TidermanSöders-Tyresö10:47
92Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:50
97Hampus LarssonFK Göingarna10:53
95Pontus AlfredssonOK Tyr10:56
101Måns TistadIFK Lidingö SOK10:59
100Gustav JonssonOK Tor11:02
91Emil ArvidssonSäterbygdens OK11:05
98Emil LjungemyrOK Kolmården11:08

D16

10 140 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
22Ella OlssonGrycksbo IF OK10:00
26Emma JonssonOK Tor10:03
19Erica OlssonOK Djerf10:06
24Alma KappelVisborgs OK10:09
208Moa HjorthDomnarvets GOIF10:12
28Emelie BrudinIFK Mora OK10:15

H16

12 180 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
108Rasmus NordgrenOK Kåre10:32
109Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OK10:35
105Oliver Fransson LeeOK Alehof10:38
104Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:41
103Joel ErnstssonFinspångs SOK10:44
107Axel ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:47

D14

6 720 m, 5 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
206Nora LiljegrenLeksands OK09:58
31Tuva-Cajsa SpikLeksands OK10:01
205Vendela SöderqvistOK Kåre10:04
29Tilda BergLeksands OK10:07
207Elsa HermanssonIFK Mora OK10:10

H14

6 720 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
228Klockar-Eskil NääsLeksands OK10:13
113Melker NordgrenOK Kåre10:16
112Emil GranathIF Hallby SOK10:19
110Viktor LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:22

D12

6 300 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
33Sofia TunessonSkogspojkarnas OK10:12
35Ida ErnstssonFinspångs SOK10:15

H12

6 300 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
115Anton ForsHJS-Vansbro OK10:18
229Wille SöderqvistOK Kåre10:21
275Alvar ErjebyLinköpings OK10:24
116Sebastian ÅkärbjärIFK Mora OK10:27

H10

2 750 m, 4 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
118Melvin LöfgrenOK Kåre10:00
117Axel GräfningsGrycksbo IF OK10:03
119Jens FochsenWaxholms OK10:06
231Walter SöderqvistOK Kåre10:09

D40

12 180 m, 21 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
283Ulrika NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:16
270Florence BergDomnarvets GOIF10:19
41Annika HaleOK Kåre10:22
48Malin ÅgrenLunds OK10:25
284Ann-Christin AnderssonLinköpings OK10:28
51Liselott NordgrenOK Kåre10:31
285Madeleine ÖlfvingssonLinköpings OK10:34
44Malin AlbinssonJärfälla OK10:37
46Johanna AlmlundHaninge SOK10:40
286Anna BerggrenGävle OK10:43
215Ann-Sofie TäckOK Hammaren10:46
45Mia EronnLinköpings OK10:49
47Johanna EdbäckOK Kåre10:52
216Sonia RodiéreIFK Lidingö SOK10:55
43Elisabeth ÅkärbjärIFK Mora OK10:58
39Ingela LiwellSödertälje-Nykvarn OF11:01
217Åsa BergforsSOK Viljan11:04
212Sofia HeldtSödertälje-Nykvarn OF11:07
214Anne-Li LidmanJärfälla OK11:10
40Liselott EricsonLinköpings OK11:13
50Anna ElgesjöDomnarvets GOIF11:16

H40

17 160 m, 39 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
274Erik ErjebyLinköpings OK10:01
142Tony LarssonOK Skogsfalken10:03
234Jonny EngelOK Ravinen10:05
275Torbjörn BlomValbo AIF10:07
140Mikael EdbäckOK Kåre10:09
150Anders AhlOK Norrvirdarna10:11
123Ola ErikssonKvarnsvedens GOIF OK10:13
239Ronnie PetterssonHaninge SOK10:15
90Magnus BlåuddOK Rodhen10:17
144Peter CarlbergKils OK10:19
138Erik FochsenWaxholms OK10:21
237Peter HermanssonIFK Mora OK10:23
139Magnus EliassonDomnarvets GOIF10:25
143Torbjörn LindgrenNAIS Orienteringsklubb10:27
124Henrik JonssonOK Tor10:29
120Bertil EronnLinköpings OK10:31
148Ove JanssonHaninge SOK10:33
125Nils PistoraLunds OK10:35
127Andreas MathisenVästerås SOK10:37
132Johan GranathIF Hallby SOK10:39
146Stefan WennbergSkattkärrs SOK10:41
232Tord HultbergSOK Viljan10:43
145Henrik LöfgrenSödertälje-Nykvarn OF10:45
276Thomas HøjsgaardDomnarvets GOIF10:47
152David NolåkersKvarnsvedens GOIF OK10:49
122Stefan JohanssonOK Kåre10:51
137Peter AlbinssonJärfälla OK10:53
236Stellan TäckOK Hammaren10:55
131Urban RisbergEskilstuna OL10:57
147Erik ErnstssonFinspångs SOK10:59
151Malte LennerstedtLunds OK11:01
141Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK11:03
128Fredrik ForsgrenOK Nolaskogsarna11:05
121Ola SvärdHaninge SOK11:07
136Magnus LarssonFK Göingarna11:09
276Stefan StridValbo AIF11:11
133Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF11:13
278Ove NäslundOK Roslagen11:15
126Anders JanssonGrycksbo IF OK11:17

D50

10 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
55Lisbeth CelanderKristinehamns OK10:33
222Carina SandbergSäterbygdens OK10:36
219Pia FrostIFK Mora OK10:39
56Annika BjörkrothStockholm Multisport Klubb10:42
61Lena JanssonGarphyttans IF10:45
57Anki BergmanOK Kåre10:48
60Marie AlfredssonOK Tyr10:51
53Maud AnglebrantIFK Mora OK10:54
65Annika EngströmOK Kåre10:57
220Karin FreylandSOK Aneby11:00
54Margareta MeitonIFK Lidingö SOK11:03
64Anita KlarSäterbygdens OK11:06
62Ingrid SvenssonFinspångs SOK11:09

H50

14 680 m, 43 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
245Maffe FrostIFK Mora OK10:00
155Åke KappelVisborgs OK10:02
242Håkan LångLänna IF10:04
158Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OK10:06
161Per LeidevallDomnarvets GOIF10:08
258Patrik TidermanSöders-Tyresö10:10
166Mats HeldtSödertälje-Nykvarn OF10:12
240Åke JohanssonHJS-Vansbro OK10:14
171Anders ForsbergOK Tyr10:16
164Rickard AsplundÄrla IF10:18
254Erik NylundJärfälla OK10:20
243Hans KööhlerTrollhättans SOK10:22
181Kenneth SvenssonFinspångs SOK10:24
279Lars RönnolsTäby OK10:26
168Torbjörn OhlssonHaninge SOK10:28
169Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF10:30
184Magnus AasaOK Kullingshof10:34
163Steven HaleOK Kåre10:36
176Kjell KlarSäterbygdens OK10:38
246Ulf NyströmTrollhättans SOK10:40
159Stefan KollbergEksjö SOK10:42
259Mats JohanssonIFK Mora OK10:44
241Magnus GrahnSödertälje-Nykvarn OF10:46
157Leif CelanderKristinehamns OK10:48
175Anders SundellStockholm Multisport Klubb10:50
160Mikael GustafssonIK Vista10:52
251Peter RosénAlfta-Ösa OK10:54
244Per NylundJärfälla OK10:56
257Per SandbergSäterbygdens OK10:58
180Robert AmbjörnssonOK Tyr11:00
182Ola WiksellStora Tuna OK11:02
253Christer MorellOK Kåre11:04
280Nicklas StrömIFK Mora OK11:06
177Göran AnderssonJärla Orientering11:08
154Leif ErikssonSträngnäs-Malmby OL11:10
170Peter HedbergLunds OK11:12
162Anders StjerndahlIFK Lidingö SOK11:14
165Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK11:16
156Magnus HellbergEskilstuna OL11:18
173Stefan JohanssonTrosabygdens OK11:20
178Christer NorinJärfälla OK11:24
179Thomas PeterssonNAIS Orienteringsklubb11:26
174Magnus AnderssonOK Kolmården11:28

D60

7 570 m, 3 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
289My RönnolsTäby OK10:02
290Bodil ThunholmIK Jarl Rättvik10:05
67Ing-Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK10:08

H60

10 140 m, 16 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Lars SahlbergIK Jarl Rättvik10:08
186Åke GustafssonBergnäsets AIK10:11
191Claes-Göran LundbergUlricehamns OK10:14
265Bengt StenerhagVästerbergslagens OL10:17
188Sten GranathTjällmo-Godegårds OK10:20
196Lars-Gunnar AndénSödertälje-Nykvarn OF10:23
263Håkan LindbergVäsby OK10:26
192Lars-Åke SjökvistVärend GN OL10:29
197Gunnar MunkteliusSurahammars SOK10:32
190Jonny HanssonBromma-Vällingby SOK10:35
193Håkan ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:38
187Torbjörn LarssonStora Tuna OK10:41
198Urban ÅbergTjällmo-Godegårds OK10:44
195Lars PonténIF Thor10:47
266Sonny MyrefeltKalmar OK10:50
194Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK10:53

H70

7 570 m, 7 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
202Hans KruskopfKorsnäs IF OK10:11
282Bernt ErikssonSpårvägens OK10:14
204Ronny HedlundOK Södertörn10:17
203Lars EnglundJärla Orientering10:20
200Bengt AnderssonSöders-Tyresö10:23
267Hans OlevikEdsbyns OK10:26
201Jan-Erik WibergJärla Orientering10:29

Öppen motion 1

6 300 m, 6 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Agneta OlssonKalmar OK10:16:12
Kjell FranssonOK Alehof10:27:41
Natalie LarssonRyda SK10:36:12
Ulrika AnderssonHaninge SOK10:43:23
Malin WilhelmssonKorsnäs IF OK10:48:01
Christopher MohrSöders-Tyresö11:22:21

Öppen motion 3

10 140 m, 13 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Karolina NygrenGrycksbo IF OK09:48:36
Radka KühnelTrollhättans SOK10:01:46
Torbjörn GustafssonJärla Orientering10:02:04
Thomas PetterssonDomnarvets GOIF10:03:43
Thomas ArvidssonSäterbygdens OK10:07:40
Ulf AnderssonHaninge SOK10:09:45
Weronica MorellOK Kåre10:11:34
Mattias TunessonSkogspojkarnas OK10:16:03
Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF10:19:02
Kristina NyströmTrollhättans SOK10:22:55
Martin HochwallnerLinköpings OK10:43:33
Malin EngströmOK Kåre10:48:59
Lars AlbinssonKlubblös11:47:44

Öppen motion 5

18 570 m, 9 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Bertil TallkvistSkene Sim o IS09:44:53
Ulf HylanderNyköpings OK09:48:01
Daniel SandbergCOIF09:49:08
Per MöllerLeksands OK09:59:28
Erik HedblomValbo AIF10:02:15
Urban HallbergSträngnäs-Malmby OL10:07:30
Malin WelenKöping-Kolsva OK10:14:02
Arvid RinaldoOK Tor11:46:51
Stefan PerssonSödertälje-Nykvarn OF

H50 Övriga

14 680 m, 2 anmälda deltagare
NummerlappBricknummerNamnOrganisationStarttid
Björn LidmanJärfälla OK10:19
185Ingvar BraatenModum O-lag10:32

Annonser